Styczniowe mamusie 07 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-24, 23:21   #151
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

dziewczyny zadam takie troszke "glupawe"ale nurtujace mnie pytanie.czy myslicie ze od platkow owsianych moge miec zaparcia bo odkad jej jem nie moge sie wyproznic a jesli juz to sie zmuszam(konkretnie chodzi mi o to czy platki zageszczaja stolec)przepraszma za brak smaku w moim poscie ale wstydze sie zapytac mamy czy kogos w poblizu a na was zawsze mozna liczyc
dla wszytskich ciezarowek.
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-25, 06:50   #152
lulanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 73
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Pamiętam,że jeszcze zanim zaszłam w ciążę wcinałam płatki owsiane i zawsze mnie zamulały,miałam wzdęcia i problem z wypróżnianiem(ale w tedy się nimi do przesady objadałam)
Więc może to też zależy od dziennej dawki spożywania tego pokarmu.
lulanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-25, 13:36   #153
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Marti - generalnie płatki owsiane powiny mieć działanie odwrotne - przecież to sam błonnik.
Ja tez miałam podobny problem, pomogło mi picie na czczo przegotowanej wody z cytryną , w zasadzie to pije to przez cały dzień
Spróbuj też suszonych śliwek.
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-25, 22:25   #154
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

a kukurydziane?te tez powinny pomagac?
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 07:02   #155
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cześć Marti zaglądam co u Ciebie słychać . Ja jadłam płatki kukurydziane i nie miałam zaparć. Śliwki na zaparcia jak najbardziej i polecam jeść dużo jabłek .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 07:52   #156
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Ja jem płatki czesto bo je uwielbiam, nie wywołują u mnie nic procz zadowolenia Jesli tez bardzo je lubisz nie musisz z nich rezygnowac, mozesz dosypac sobie do nich lyzke otrębów zbozowych i to napewno Ci pomoze. Otręby sa znane z regulowania wlasnie takich ewenementow. Ja jadlam je kiedys z jogurtem naturalnym.

A tak z innej beczki wczoraj byli u mnie i moich rodzicow rodzice mojego lubego. Mozna powiedziec ze juz prawie cala rodzina wie o dzidzi, skladaja nawet zamowienia tylko wszyscy chca dziewczynke

POzdrawiam Wszystkie goraco
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 08:58   #157
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

A ja dziś co 10 min ląduję w kibelku i rzygam , wygląda mi to na jakieś zatrucie
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 10:06   #158
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez fibian
A ja dziś co 10 min ląduję w kibelku i rzygam , wygląda mi to na jakieś zatrucie
To może być nasilenie objawów. Czasem tez bywa aż tak ostro. Może zjadłaś coś nie takiego. U mnie nasila się po czyms słodkim.
Ja wczoraj późno wieczorem też wymiotowałam pierwszy raz w tej ciaży, choć mdłości mam cały czas i odruch wymiotny też.

Odpoczywaj jak najwięcej - zmęczenie i stres nasilają mdłości
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 10:47   #159
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez fibian
A ja dziś co 10 min ląduję w kibelku i rzygam , wygląda mi to na jakieś zatrucie

Trzymaj się Fibian - wiem, że to koszmarne bo sama tak miałam i to nie jeden dzień a ponad 2,5 miesiąca! Może lepiej przeleżeć to w domu? Czasem to skutek upałów- też dodatkowo nasilają mdłości. Podobno witaminy zawierające magnez czy żelazo (np. Materne) też powodują mdłości. Ja wczoraj w końcu nie pawikowałam i normalnie wieczorem poszłam spać! Trzymaj się!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 11:02   #160
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez Aranka
Trzymaj się Fibian - wiem, że to koszmarne bo sama tak miałam i to nie jeden dzień a ponad 2,5 miesiąca! Może lepiej przeleżeć to w domu? Czasem to skutek upałów- też dodatkowo nasilają mdłości. Podobno witaminy zawierające magnez czy żelazo (np. Materne) też powodują mdłości. Ja wczoraj w końcu nie pawikowałam i normalnie wieczorem poszłam spać! Trzymaj się!
Dzięki Aranka , najpierw ja Cie pocieszałam , a teraz Ty mnie
Matko, kiedy to sięskończy...
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 12:39   #161
lulanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 73
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez fibian
A ja dziś co 10 min ląduję w kibelku i rzygam , wygląda mi to na jakieś zatrucie
W takim przypadku najlepsze przymusowe nygustwo łóżeczkowe i żadnych gwałtownych niepotrzebnych ruchów.Jednym słowem w tym dniu nie robić nic.


Pozdrawiam was serdecznie...zaczynam 10tc.
lulanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-26, 13:12   #162
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Styczniowe mamusie 07

A potraficie mi powiedzieć czy to nic groźnego... - czasami jak gwałtownie wstane z fotela coś mniej kujnie w boku. Tak jakby nadwyrężył się jakiś mięsień miednicy...
Czsami się po prostu zapominam...
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 13:14   #163
Anka?
Przyczajenie
 
Avatar Anka?
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cześć dziewczyny, dawno nic tu nie pisałam, chociaż na bieżąco czytam co tu piszecie. Zawsze brakuje mi czasu na dopisanie czegos od siebie. Ale już nadrabiam.

Dzisiaj zaczęłam 12 tc, termin mam na 17.01. Jestem jedną z tych niewielu szczęściar, która nie ma objawów Prawie, bo ciśnienie dosyć nieskie i troche mi nieopdbrze na różne zapachy,a le poza tym czuję się świetnie,
Strasznie mi przykro, że nie wszytskie możemy przeżywać to tak bezboleśnie.
Podobno wymioty to znak, żę będzie dziewczynka. A brak ochoty na słodkie na chłopca. Ciekawe, co z tgeo wyjdzie.
Ja już miałam usg robione 3 razy, dwa razy prywatnie poszłam z mężem, bo w końcu to też jego dziecko, więć chciałam, żeby poszedł ze mn.a i też zobaczył. Nie musi ze mną chodzić na każd,e ale te parę razy bym chciała. Zresztą widziałam, że mu się podobało i pewnie jeszcez nie raz sam będzie chciał mi potowarzyszyć Dla niego to też w końcu przeżycie.
Oprócz tego chodzę też państwowo do lekarza, żeby nie płacić za badania, ale będę zmianiała przychodnię, bo moja pani doktor nawet mi monitora z usg nie pokazała, tylko mi suchym głosem oświadczyła, że serduszko bije BYłam lekko zawiedziona. Poza tym usłyszałam, że nie lubie pacjentek w ciąży, bo nasze badania kosztują.....I już wiecie, dlaczego szukam nowego lekarza

Poza tym brzuszek mi już też urósł, chociaż nie sądziłam, żę to tak wcześnie będzie widać. To przecież dopieor połowa 3 miesiąca! No, ale nie należę do osób szcupłych i to pewnie dlatego. W każdym razie waga sopada, a ja nie wchodzę w swoje spodnie Ale się nie przejmuję,byle dzidzia była zdrowa.

To tyle, co u mnie. Pozdrawiam gorąco wszytskie styczniówki i teraz już na pewno będę tu wpadać częściej
Anka? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-26, 13:44   #164
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Witam Ja też będę styczniową mamusią.Mam termin na 19 stycznia.Czytając Was cieszę się że nie jestem osamotniona w mdłościach .Jest mi cały czas niedobrze. Dziewczyny, mam do Was pytanie. Ostatnio robiłam badanie krwi i moczu wszystko było ok. za wyjątkiem tego, że w moczu wykryto liczne bakterie.Lekarka zapisała mi antybiotyk do wzięcia jednorazowo ale nie pomogło i następne badanie znów wykazało te wstrętne bakterie . Jutro idę do niej znowu, a tymczasem umieram z niepokoju. Czy któraś z Was tak miała? Nie chcę faszerować się antybiotykami.A jeśli chodzi o rzeczy przyjemniejsze niedawno na USG widziałam po raz pierwszy moje maleństwo i słyszałam bicie serduszka. To coś niesamowitego...Mój mąż, twardziel a płakał jak bóbr ze wzruszenia.Pozdrawiam Was serdecznie
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 07:55   #165
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Witam. Nic tylko sie cieszyc ze bedziesz mamą.
Jezeli chodzi o Twoje pytanie, ja nigdy nie mialam podobnych problemow, ogolnie mowiac zawsze bylam zdrowym dzieckiem, ani razu w szpitalu i pierwsze zastrzyki w wieku 14 lat- ale z tymi bakteriami w moczu - moze byc to tylko spowodowane tym ze podczas ciazy czesto wystepuje zapalenie dróg moczowych i to moze byc ta przyczyna. Nie moge za duzo na ten temat powiedziec ale jak pojdziesz do lekarza spytaj o wszystkie powody (ja tylko intensywnie ucze sie biologii to takie male zainteresowanie ).
Wszystko bedzie dobrze nie martw sie za duzo... Pozdrawiam
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 08:06   #166
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Styczniowe mamusie 07

A tak wogole to co u Was oprocz tych mdlosci?? (ja mam je tylko po witaminach). Robicie juz jakies male zakupy dla bobo? mi mama nie pozwala... bo sie nie kupuje i caly czas tak mowi.
Ja ciagle siedze w domku, takie upaly ze sie dychac nie da a ja nienawidze slonca. Pomalu zaczynam sie juz denerwowac tymi badaniami pre....ktorem mam za tydzien...Bo rodzinka mnie nastraszyla ze co drugie pokolenie sa blizniaki w rodzinie, moj dziadek mial brata ktory byl z blizniakow a w dodatku mojego lubego babcia tez miala siostre blizniaczke. Normalnie nie wiem co mam o tym myslec...
Lece na sniadanko...
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 08:19   #167
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Styczniowe mamusie 07

ale badania prenatalne nie wykrywają bliźniąt w pierwszej kolejności, tylko ew. ryzyko chorób genetycznych. Gdybyś miała mieć bliźniaki, wykazałoby to prawdopodobnie zwykłe USG, a to już zapewne robiłaś?
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 08:32   #168
Siasiek
Zadomowienie
 
Avatar Siasiek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 640
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez kasia191273
ale badania prenatalne nie wykrywają bliźniąt w pierwszej kolejności, tylko ew. ryzyko chorób genetycznych. Gdybyś miała mieć bliźniaki, wykazałoby to prawdopodobnie zwykłe USG, a to już zapewne robiłaś?
wiem wszystko o tych badaniach a napisalam tak dlatego ze jeszcze nie mialam zwyklego badania usg, chodze do lekarza ktory jest raz w tygodniu i to bedzie razem
__________________
C & N
13 01 2007 i 10 05 2011

I know we have our problems
But we're not the only ones
It's not about you, it's not about me
It's not about anger
It's more about the loneliness we feel
Siasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 09:18   #169
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Styczniowe mamusie 07

teraz oczywiście wszystko rozumiem- nie wiem, czego sobie życzysz ( bliźniaków czy nie?)- ale niech wszystko będzie OK i po Twojej myśli! Pozdrawiam!!!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-27, 10:10   #170
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Ja zakupów nie robię, bo jeszcze za wcześnie. Mieszkamy w jednym pokoju i nie mam gdzie tego składować
Jeśli będzie córcia to mam masę ciuszków po starszej, dokupię tylko te od 0-6 miesięcy bo juz wywędrowały
Zreszta i tak mam zamiar kupić tylko minimum.
Czeka mnie zakup podwójnego wózka, bo różnica między dzieciaczkami będzie niecałe półtora roku. Ale to też później, bo na razie nie mam miejsca a eksploatuję ten co mam.
No i będę potrzebowała czegoś do spania dla drugiego dziecka ale jeszcze nie wiem co kupić bo drugie łóżeczko to może sie nie zmieścić. Jeszcze jest dużo czasu, to zobaczymy.
Całą resztę raczej mam.

Uważam, że w pierwszym trymestrze to faktycznie nie ma co kupować, bo jeszcze wszystko (tfu tfu) może się zdarzyć ale tak od 6 miesiąca to już mozna zacząć kupować, bo tego jest masa.
A zostawiac na ostatnią chwilę albo zdać się na tatusia to nie ma co bo oni się nie znają zwłaszcza na ciuszkach.
A wiadomo że takie ciuszki dla noworodka, to trzeba jeszcze wyprać w odpowiednim proszku i wyprasować. Lepiej to zrobic wcześniej i mieć pewność że dziecko nie będzie wychodzić ze szpitala w ciuszkach dla rocznego dziecka

Idę dzisiaj na USG zobaczymy co tam dzieciatko porabia
A mdłości nasilają sie niestety zamiast słabnąć, wczoraj znów obejmowałam sedes
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 11:33   #171
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Mi też sięnasilają mdłości - dziśwstałam o 5 rano i wymiotowąłam żółcią. Okropne. Zaczęłam łykać wit B6 (lekarz mi zapisał) - może pomoże.
Jetsem już w 12 tc. i miałam nadzieję,ze w 4 miesiącu wszystko ustąpi - a mi się nasila .
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 12:27   #172
anniamk
Raczkowanie
 
Avatar anniamk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 91
GG do anniamk
Dot.: Styczniowe mamusie 07

witam serdecznie. Ja jestem syczniową mama 2002, a teraz zostane nia po raz drugi . Więc cóż: jeżeli chodzi o wymioty to przy pierwszym dziecku trwały w moim przypadku całą ciąze (ostatnie wymiotowanie na sali porodowej). Nie chce Was stresować, ale dać wiare że wam szybciej one przejdą . Mi gin proponowała czopki przeciw wymiotą, ale nie pamietam juz dlaczego nie zdecydowałam się na nie. W przypadku obecnej ciązy wymiotowałam 2 razy ale około 5 i 6 tyg. Teraz jest znaczenie lepiej. Co prawada uczucie, że mi niedobrze mnie nie opuszcza, no ale nie oddaje tego co zjadam .
Jestem świeżo po wizycie u gin. Dziecko ma 4 cm, a jeśli chodzi o termin to przy pierwszej wizycie wyliczono mi na 21.01 a teraz powiedział mi lekarz dwie opcje 12.01 i 19.01. Poczekam jak się okresli z datą w karcie ciązy . Dodam do tego że nie było takiego problemu z wyliczeniem przy pierwszym dziecku. Ale chodzilam wtedy do innego lekarza, bo mieszkalam gdzieś indziej. Gin wyliczyła na 22.01 i rzeczywiście tak się moj synek urodził. Teraz o uśmiech przyprawia mnie termin.
Pozdrawiam Was wszystkie. Trzymajcie się
anniamk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 12:36   #173
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cześć Dziweczyny!

O tym, że wszysto może się zdarzyć w pierwszym trymestrze przekonałam się na własnej skórze. Raz w tygodniu jestem zawsze w Szczecinie, jakieś 150 km od mojego miejsca zamieszkania. W zeszły czwartek też byłam. Po zajęciach poszłam do łazienki i zobaczyłam, że miałam jakieś krwawienie, a raczej krwawienie ze skrzepami. Czekała mnie 3 godzinna jazda autobusem do domu, więc stwierdziłam,że nie będę ryzykować i najpierw zrobie u jakiegoś gina USG. Najbliżej miejsca, gdzie się znadowałam była spółdzielnia Medicus. Zarejestrowałam się, zapłaciłam za wizytę ponad 40 zł, wchodzę do gabinetu i patrze, a tam nie ma USG. Na szczęście lekarka była na tyle w porządku, że anulowała wizytę, dzięki czemu oddano mi kasę i od razu wypisała skierowanie do szpitała. Wsiadłam w taksówkę i pojechałam. Lekarz najpierw normalnie mnie zbadał, a potem zrobił mi USG. Okazało się, że grozi mi w każdej chwili poronienie. Odkleiło sie kawałek kosmówki, z której później trworzy się łożysko i zrobił się w tym miejscu krwiaczek. Powiedział mi że radzi mi sie położyć na kilka dni do szpitala, bo może być różnie. Nie miałam ze sobą kompletnie nic. Na szczęście mój TZ stanął na wysokości zadania i za trzy godzinki był już u mnie i wszystko mi dowiózł. Wypisali mnie wczoraj, czyli po czterech dniach. mam brać aspargan (magnez, który zapobiega skórczom), hemofer (okazało się, że mam anemię) oraz duphaston (hormony na odtrzymanie ciąży). Teraz będę żyła w stresie, że w każdej chwili może się coś stać.
Był ktoś może w takiej sytuacji?
zora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 13:03   #174
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

W takiej sytuacji nie byłam ale...
moja pierwsza ciąża była biochemiczna - w skrócie zarodek sie nie zagnieździł, to było kilka lat temu
z moją córcią miałam kilak razy delikatne plamienia ale póżniej - około 13 i 17 tc
w tej ciaży miałam plamienia/krwawienia przez tydzień, były o różnym nasileniu, przeważnie w dzień plaminie, w nocy lekkie krwawienie
Byłam na USG, lekaż stwierdził, że coś tam jest, nie znam na tyle angielskiego, żeby wiedziec dokładnie ale chyba krwiak. |Stwierdził jednak, ze jest w innym miejscu niż dziecko i nie zagraża mu.
To było jakieś 4 tyg temu. Dzisiaj idę znowu na USG i zobaczymy co powie, mam nadzieję, że wszystko jest ok.

Zora trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze u Ciebie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 13:08   #175
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Jestem Listopadową mamusią 2006 więc jeszcze troche przede mna, ale jeśli chodzi o zaparcia też się męczyłam - od innej mamusi w ciąży dostałam radę na tą dolegliowść. Raz w tygodniu wypić napar z melisy, mięty i kopru włoskiego. Najlepiej kupić te herbatki w aptece tzw. ekspresowki, te trzy saszetki razem ze soba zaparzyc ok. 10 minut. Pomaga - jelita wtedy znów zaczynają normalnie pracować - a nie są groźne dla mamy i maluszka.
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 13:18   #176
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Cytat:
Napisane przez fibian
Mi też sięnasilają mdłości - dziśwstałam o 5 rano i wymiotowąłam żółcią. Okropne. Zaczęłam łykać wit B6 (lekarz mi zapisał) - może pomoże.
Jetsem już w 12 tc. i miałam nadzieję,ze w 4 miesiącu wszystko ustąpi - a mi się nasila .
Fibian ja skończyłam wymiotować dokładnie dwa tygodne temu czyli 20 tydzień praktycznie zawsze rano wymiotowałam zółcią, żeby nie była taka ostra zaraz po wstaniu jeśli zdążałam wypijałam parę łyków wody mineralnej żeby ją troche rozcieńczyć. Czasem woda pomagała mi na tyle, że nie wymiotowałam a czasem nie ale wtedy to było bardziej znośniejsze.
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 18:04   #177
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Piszę nieśmiało, bo aż się boję, gdyż jestem po dwóch poronieniach, dzisiaj byłam poraz kolejny u lekarza, jestem w 10 tyg 3 dn.ciąży. Czuję się raz gorzej raz lepiej, mam dziwne bóle żołądka ale nie wymiotuję. Przez 4 tyg. byłam uziemiona bo miałam krwiaka ale wchłonął się całkowicie . Badania póki co ok.12.07 jadę na badania przezierności itd.Mam nadzieję, że wszystko będzie ok., choć szczerze powiem jestem przewrażliwiona.
Termin mam na 21.01.--pozdrawiam wszystkiem mamuśki
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-27, 23:09   #178
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Styczniowe mamusie 07

jejku ale mialam lekture
ja caly czas zalatanadzis pol dnia nad jeziorkiem przesiedzialam pod parasolem i towarzyszylam TŻ w lowieniu ryb a po obiadku wybralam sie do zeszlorocznej styczniowej mamy w odwiedzimy i nacieszylam sie troszke malenstwem
jutro mam kolejna wizyte u lekarza i zobaczymy ile ta moja fasolka urosla:
co do objawow to naleze do nielicznych poniewaz nie spoufalilam sie z sedesem i nie mam takiego zamiaruczuje sie wysmienicie jestem aktywna duzo spaceruje jem i wogole jestem bardzo zadowolona(choc nadeszedl okres placzliwosci i czasami sobie troszke poszlocham)
platki mi chyba nie zaszkodzily i nie wiem co mi tak zalega ze nie moge sie wyproznic gdyz jem je regularnie a dzis i wczoraj bez problemowo...
brzuszek mi rosnie coraz wiekszy no i mam strasznie wypiety pepuszek tak ze kolczyk wypchalo mi na zewnatrzWy tez tak macie kochane?
dobrzelece spaciulki bo juz pozno jutro sie odezwe.napisz Rzabbko jak tam po badaniach ile ma fasoleczka i wogole czy wsyztsko ok!!bo sie niecierpliwie!!
buziaki dla wszystkich.
jestem teraz w polowie 12tc
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-28, 08:20   #179
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Dot.: Styczniowe mamusie 07

Ewuniu2 a jakie leki przepisano Ci na tego krwiaka?
Kazali Ci leżeć przez cztery tygodnie? Duży był ten krwiak?
Jak wyżej pisałam jestem w tej samej sytuacji i mam nadzieje, że też mi się wchłonie.

Zora
zora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-28, 08:29   #180
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Styczniowe mamusie 07

A to nie było do mnie
Wczoraj na USG dzidzia machała nóżkami i rączkami i fikała koziołki i wszystko jest ok
ma 43 mm
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.