silny refluks i problemy z żołądkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-26, 18:50   #1
bmadziaa
Raczkowanie
 
Avatar bmadziaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 454

silny refluks i problemy z żołądkiem


witam..
od lat mój Mężczyzna ma problemy z żołądkiem i znów nasiliły się na lato/jesień.. wszytskie badania krwi itp wychodzą super..
po jedzeniu odbija mu się, ssie go, ma zgagę i ogormne bóle w brzuszku.. męczy się..jest osłabiony, bardzo schudł + brak siły, często brak apetytu..
2 lata temu miał gastroskopię, wyszedł lekki stan zapalny dwunastnicy i to wszystko..
leczy się ciągle różnymi lekami (np controloc), ale nie widac poprawy..
może ktoś wie bardziej coś o tej chorobie? jakieś leczenie? bo lekarze nie potrafią pomóc.
__________________
szczęście jest blisko...
bmadziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 19:47   #2
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: silny refluks i problemy z żołądkiem

Jeszcze raz niech się zgłosi do gastrologa. Najlepiej gdyby zrobiono Twojemu mężczyźnie jeszcze jedną gastroskopię. Być może stan się pogorszył. Przede wszystkim Twój facet musi zrezygnować ze słodyczy, słodkich napojów, ostrych i przesadnie słodkich potraw. Ja mam refluks żołądkowo-przełykowy i biorę codziennie Losec. Może Controloc jest już dla niego za słaby (też go brałam i lekarz zmienił mi leki).
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 20:29   #3
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: silny refluks i problemy z żołądkiem

hm, ciekawy wątek.
moja mama chyba cierpi na coś podobnego, nieraz (ostatnio coraz częściej) dostaje takiego ścisku żołądka i jakby to opisać.. wraca się jej ślina, ciężko jej to przełykać. na pewno trochę to jest na tle nerwowym, ale się martwię.
jak była młoda miała żółtaczkę, co zniszczyło jej wątrobę, ciężko jej teraz zjeść cokolwiek, żeby jej nie zaszkodziło. na te dolegliwości pomaga jej Refluks i Ranigast Max. często nie ma apetytu, nieraz widzę, jak w siebie wmusza chociaż zbiera ją na wymioty, taki.. jadłowstręt. jedyne co je tak "spokojnie" to właśnie jakieś ciastka, tylko o tym by żyła. uparła się i do lekarza nie pójdzie, ciągle tylko marudzi, że ma wrzody, że ma raka etc.
a tu widzę, że słodycze są zakazane przy czymś takim, to .. co Ona może jeść?
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 20:50   #4
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: silny refluks i problemy z żołądkiem

Mama musi koniecznie iść do lekarza i koniec!!! A jeśli to wrzody??? Musi iść się koniecznie zbadać, porozmawiaj z nią.

Przy wrzodach dobrze pić gotowane mleko, banany, pieczywo jasne, bo jest lekkostrawne. A ciastek mama nie powinna jeść- tym bardziej, że ma problemy z wątrobą. Lekkostrawne posiłki, herbatki, zupki lekkie, chude mięso- tak powinno wyglądać jej menu. A no i warzywa. Tylko marchewki niezbyt dużo, bo wątroba się odezwie. Nie powinna jeść owowców cytrusowych, pieczywa razowego, kasz gryczanych, jedzenia smażonego, słodkiego, ostrego.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:02   #5
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: silny refluks i problemy z żołądkiem

eh, jej organizm toleruje te słodycze, więc przymykam na to oko, by jadła cokolwiek. niewiele rzeczy lubi, ciągle mi powtarza, że gdyby nie musiała, to by nie jadła, bo nie znosi tego. ostatnio te dolegliwości dają jej mocno w kość, a moje gadanie już ją chyba złości, nawet wczoraj powiedziała, że pójdzie do lekarza, bo co ma zrobić
mleko - uf. ostatnio złapała "zajawkę" na nie, kupiła sobie nawet termosik do pracy, żeby zjadać jakiekolwiek śniadanie. a już coś mi mamrotała, że chyba je odstawi, bo to może pogarsza sytuację, także uspokoję ją
dziękuję za odpowiedź, ja wiem, że bez lekarza się nie obejdzie, pracuję nad tym
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 12:39   #6
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Czy to refluks?

Od 3 dni dopadły mnie dziwne doelgliwości. Utożsamiałam je z refluksem na który do tej pory nie icerpiałam ,ale zastanawai mnie to... Byłam w chinskiej knajpce i jeszcze tego samego wieczoru zdarzyło mi isę pobiec szybko do toalety z powodu krótkotrałego rzowolnienia. potm cąłan oc kręcenia w brzuszku jak przy zatruciu i taki sam cały dzień. Dopiero wieczorem minęło kręcenie (bezpowrotnie właściwie) ale pojawiło isę jakby cofanie powietrza z żołądka do przełyku sugerujące włanie refluks. ALe jest ot jedyny objaw - nic nie boli, nie mam zgagi itd. A to cofające się powietrze przypomina zapchanie się podczas jedzenia. Czy jest to zwykłe powikłanie po jakiejś niestrawności?
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 09:32   #7
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: Czy to refluks?

Refluks nie mija szybko... wiec jesli to jednorazowe objawy, to pewnie nie masz sie czym przejmowac.
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 19:33   #8
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Czy to refluks?

Cytat:
Napisane przez gujana Pokaż wiadomość
Refluks nie mija szybko... wiec jesli to jednorazowe objawy, to pewnie nie masz sie czym przejmowac.
Nie mija szybko... Hehe. Mnie prawdopodobnie czeka tylko operacja, bo należę do ludzi, u których z wiekiem będzie się po prostu pogarszać. Właśnie muszę się zgłosić do lekarza po mocniejszą dawkę Lanzul S
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.