Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-14, 07:49   #361
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Polu, helianthus annus to na pewno olej ze słonecznika. Swoją drogą to świetny pomysł na macerat - może kiedyś sobie taki zrobię, ale na razie nastawiłam inny, różany. Nie mogłam się oprzeć, kiedy w sklepie ze zdrową żywnością zobaczyłam suszone płatki róży Jakoś mam fazę na różyczki tej zimy. Chyba zaczynam się starzeć ;P
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 10:35   #362
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

zrobisz sobie? o kurczę, jestem pod ogromnym wrażeniem

strasznie się cieszę że trafiłam na ten wątek i inne, podobne, bardzo mi się podoba taka naturalna pielęgnacja Mam juz mase notatek i zamierzam się wziąć chociaz tutaj to wszystko jest drogie dosyć... a kwas hialuronowy sprzedają w proszku np, roztwór sie robi w wodzie zwyczajnej?

poza tym dostałam nareszcie mydełko z Alep, pachnie dosyc specyficznie, ale myślę ze się przyzwyczaję
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 15:56   #363
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
zrobisz sobie? o kurczę, jestem pod ogromnym wrażeniem
Maceraty robi się bardzo prosto - zalewa się zioła olejem (najlepiej słonecznikowym albo z oliwek), można trochę podgrzać, ale lepiej nie za bardzo, bo traci się cenne właściwości olejów dziewiczych, a potem zostawia się na słońcu (np. na parapecie) przez kilka tygodni, mieszając od czasu do czasu, ewentualnie wymieniając zioła. Po kilku tygodniach zlewasz olej, odcedzasz i gotowe. W przypadku aloesu trzeba będzie pewnie obrać go ze skórki, bo tylko miąższ nie jest uczulający.
Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
kwas hialuronowy sprzedają w proszku np, roztwór sie robi w wodzie zwyczajnej?
Raczej w destylowanej.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 18:43   #364
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Przepraszam, że piszę posta pod postem, ale chcę wyciągnąć wątek.

Chciałabym polecić naturalkom cudowny krem - krem nawilżający z olejkiem z dzikiej róży Weledy. Jest bez zarzutu - wspaniale nawilża, wchłania się doskonale, choć skóra pozostaje chroniona cieniusieńka warstewką, pieknie pachnie, nie zapycha. Mój zimowy (na razie tylko zimowy) ideał.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 06:22   #365
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Przepraszam, że piszę posta pod postem, ale chcę wyciągnąć wątek.

Chciałabym polecić naturalkom cudowny krem - krem nawilżający z olejkiem z dzikiej róży Weledy. Jest bez zarzutu - wspaniale nawilża, wchłania się doskonale, choć skóra pozostaje chroniona cieniusieńka warstewką, pieknie pachnie, nie zapycha. Mój zimowy (na razie tylko zimowy) ideał.
Dzięki, niezmienna. Wprawdzie nie wiem, czy w moim "gigantycznym" mieście wojewódzkim go dopadnę, ale jestem tak ostatnio przesuszona/odwodniona kwasami, kaloryferami, zimnem za oknem i innymi, że postaram się go dopaść, gdzieś na necie.

Cytat:
Maceraty robi się bardzo prosto - zalewa się zioła olejem (najlepiej słonecznikowym albo z oliwek), można trochę podgrzać, ale lepiej nie za bardzo, bo traci się cenne właściwości olejów dziewiczych, a potem zostawia się na słońcu (np. na parapecie) przez kilka tygodni, mieszając od czasu do czasu, ewentualnie wymieniając zioła.
Mi jakoś nie służą olejowe mikstury, ale tak z ciekawości, to jak teraz zapewniasz słońce na kilka tygodni. Jeżeli mieszkasz tam, gdzie ono jest, to szykuj się, bo nadchodzę! Jestem spragniona słońca jak kania dżdżu!!!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 08:29   #366
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Utrapienie, Weleda jest np. tu: http://www.aquavitae.com.pl/product-...ozy-30-ml.html
Słońce.... racja, teraz z nim nie bardzo (nie mieszkam, niestety, w ciepłych krajach), ale jeszcze kilka dni temu czasem zaświeciło... Zresztą maceratom wystarczy trochę światła...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 08:10   #367
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

podnoszę wątek wczoraj trafiłam do marokańskiego sklepu i zakupiłam sobie glinkę ghassoul- podobno doskonałe do włosów- ma właściwości odtłuszczające, nadaje im połysk i miękkość. można ja też stosować do twarzy- jako maseczkę i do ciała.

jeszcze nie doświadczyłam tego cudownego działania na własnej skórze ale zaraz lecę do łazienki i dam znac co i jak. pozdrawiam

wklejam link http://www.we-dwoje.pl/glinka;ghasso...ykul,2282.html

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2008-01-20 o 08:38
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-20, 09:12   #368
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Glinkę Ghassoul (albo Rhassoul) ma tez Ecospa : http://www.ecospa.pl/glinka-ghassoul-p-122.html
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 16:55   #369
abaria
Przyczajenie
 
Avatar abaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 14
Naprawde naturalne firmy

Które firmy sa jak najbardziej zblizone do idealu pod tym wzgledem i jednoczesnie ogolnodostepne? Mam dylemat co kupowac w sklepie bo teraz kazda z firm w taki wlasnie sposob sie reklamuje.
Nie jestem biochemiczka. Nawet jesli bede znala skladnik ktorego unikac, moze byc jeszcze w tym samym produkcie 10 innych groznych. Stad to pytanie bo nie uwazam zebym na wlasna reke mogla stwierdzic jaki produkt jest naprawde naturalny.
abaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 17:22   #370
Niki_20
Raczkowanie
 
Avatar Niki_20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 152
Dot.: Naprawde naturalne firmy

Mogę polecić firmy Logona, Weleda, Dr.Hauschka, Sante, Lavera.
Niki_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 17:30   #371
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naprawde naturalne firmy

Z ogólnodostępnych (tzn. w aptekach) jeszcze Sanoflore.
Duży wybór naturalnych kosmetyków naturalnych firm jest tu:
http://apmp.natura.xip.pl/
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-20, 18:37   #372
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Naprawde naturalne firmy

Eco cosmetics mają w pełni naturalne kosmetyki, ale trudno je nazwać "ogolnodostępnymi" Natomiast z zamawianiem w internecie nie ma problemu Moim ostatnim odkryciem jest pomadka do ust - jedyna, która sobie poradziła z moimi wyschnitymi zimą ustami ;D Teraz się przymierzam do kremu do rąk i szamponu (bez SLS i silikonów oczywiście:P )
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 18:42   #373
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Naprawde naturalne firmy

Cytat:
Napisane przez abaria Pokaż wiadomość
Które firmy sa jak najbardziej zblizone do idealu pod tym wzgledem i jednoczesnie ogolnodostepne? Mam dylemat co kupowac w sklepie bo teraz kazda z firm w taki wlasnie sposob sie reklamuje.
Nie jestem biochemiczka. Nawet jesli bede znala skladnik ktorego unikac, moze byc jeszcze w tym samym produkcie 10 innych groznych. Stad to pytanie bo nie uwazam zebym na wlasna reke mogla stwierdzic jaki produkt jest naprawde naturalny.
Witaj Abaria na BK

Watki polaczylam poniewaz tutaj dowiesz sie o wiele wiecej a jak bedziesz chciala wiedziec wiecej to kazda z w/w firm ma swoje osobne watki na BK,skorzystaj z wyszukiwarki zajrzyj do watkow redakcyjnych

Milej lektury
Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 05:38   #374
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naprawde naturalne firmy

Naturalną linię ma też od niedawna nasza poczciwa Ava:
http://www.ava-laboratorium.pl/eco_linea.htm
Jeszcze nie próbowałam, ale składy naprawde naturalne. I warto popierać, bo to rodzima produkcja, naprawdę wyjątkowa w Polsce. Dostępne w Rossmanie.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 11:18   #375
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Fajnie wygląda na maseczka samowchłaniająca się
http://www.ava-laboratorium.pl/produkt.htm?id=125


Ciekawe, czy dobra?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 11:22   #376
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

mnie się też podoba
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 16:29   #377
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Mnie kusi wszystko, ale (na razie) jestem dzielna, bo mam się czym maziać. Będę miała okazję niedługo może kupić, bo szykuje mi się dłuższy wyjazd i powinnam pomyśleć o gotowym kremie, bo lodówki ze sobą nie wezmę Więc moja kochana Weleda albo (ekperymentalnie) Ava
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 15:29   #378
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Ceny kremów Avy wahają sie w granicach 30zł,a składy całkiem sensowne,gdzieś na LU je widziałam.

Próbował juz moze ktoś?? I jak wrażenia??
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 18:11   #379
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Szkoda, ze taka Ava nie jest popularna, taki Eris czy Vichy to wszędzie jest, a jak coś fajne to już nie.
Mam teraz kremy z Weledy. Nagietek dla dzieci niestety nie mogę znieść zapachu
http://www.ekodrogeria.pl/sklep/inde...do-twarzy-50ml

szkoda, ze oni nie podaja jakie tam są te olejki eteryczne to może bym wiedziała co mi tak śmierdzi. Kupiłam go bo ma lanolinę, a ostatnio mnie wysuszyło.
Krem różany też mocno pachnie i też chciałabym wiedzieć czym, myślałam, że te kremy tak mocno nie pachną. Ten jeszcze testuję sobie.
Mam też olejek różany z Biochemii i on też mocno pachnie, ale bardziej konkretnie.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-24, 19:21   #380
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Weleda zawsze podaje skład INCI na opakowaniach i tam są zapachy, tylko że to czasem nie są po prostu olejki eteryczne, a ich komponenty wyodrębnione w laboratorium, np. geraniol, limonelol (albo jakoś tak) itd.

Kosmetyki naturalne często mocno pachną, trzeba się przyzwyczaić , a poza tym to inny zapach niż syntetyki. Ja uwielbiam ten typ zapachu i teraz nie mogę już wąchać chemii - kiedyś, całkiem niedawno dostałam w prezencie krem nawilżający Effaclar i męczyłam się okropnie tym zapachem fuj

Avę warto popierać, bo w ogóle ma fajne kosmetyki - także kiedy używałam nienaturalnych, niektóre produkty Avy uważałam za perełki (np. serum pod oczy). Może i lepiej, że nie są bardzo popularni - raz dwa by się spsuli, a tak... mamy pierwszą naturalną serię w Polsce
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 18:59   #381
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Weleda zawsze podaje skład INCI na opakowaniach i tam są zapachy, tylko że to czasem nie są po prostu olejki eteryczne, a ich komponenty wyodrębnione w laboratorium, np. geraniol, limonelol (albo jakoś tak) itd.

Kosmetyki naturalne często mocno pachną, trzeba się przyzwyczaić , a poza tym to inny zapach niż syntetyki. Ja uwielbiam ten typ zapachu i teraz nie mogę już wąchać chemii - kiedyś, całkiem niedawno dostałam w prezencie krem nawilżający Effaclar i męczyłam się okropnie tym zapachem fuj

Avę warto popierać, bo w ogóle ma fajne kosmetyki - także kiedy używałam nienaturalnych, niektóre produkty Avy uważałam za perełki (np. serum pod oczy). Może i lepiej, że nie są bardzo popularni - raz dwa by się spsuli, a tak... mamy pierwszą naturalną serię w Polsce
No wlasnie widziałam, te geraniole i linalole, ale szkoda, że chociaż w opisie nie podają jakie olejki użyli, może to tajemnica.
No mogę powiedzieć, ze krem różany na pewno ładniej pachnie dla mnie niż nagietek, nagietek drażni mnie nawet jak ręce posmaruję, na pewno bym nie chciała, żeby mój dzidziuś tak pachniał.
A ja myślałam, że jak się firma rozwinie to będzie lepiej, ja Avę to tylko przez internet mogę.
Z tą naturą to masz rację lubię ją, ale chyba jestem za bardzo zesztuczniona, bo mleko wolę łaciate a nie to od krowy
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:49   #382
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że jak się firma rozwinie to będzie lepiej, ja Avę to tylko przez internet mogę.
Ava jest w Rossmanach i w niektórych sklepach zielarskich (służę adresami warszawskimi).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:03   #383
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Jak ktoś coś wypróbuje z Avy z tej naturalnej serii to napiscie tutaj proszę, czy mocno pachną i w ogóle jaka jest!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 13:40   #384
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Ja na razie mogę jedynie stwierdzić, ze kremy Rossmanie są za około 25zł. Niestety, miałam ochotę na maseczkę a tejże nie było
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 14:33   #385
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Szkoda, ze taka Ava nie jest popularna, taki Eris czy Vichy to wszędzie jest, a jak coś fajne to już nie.
Mam teraz kremy z Weledy. Nagietek dla dzieci niestety nie mogę znieść zapachu
http://www.ekodrogeria.pl/sklep/inde...do-twarzy-50ml

szkoda, ze oni nie podaja jakie tam są te olejki eteryczne to może bym wiedziała co mi tak śmierdzi. Kupiłam go bo ma lanolinę, a ostatnio mnie wysuszyło.
Krem różany też mocno pachnie i też chciałabym wiedzieć czym, myślałam, że te kremy tak mocno nie pachną. Ten jeszcze testuję sobie.
Mam też olejek różany z Biochemii i on też mocno pachnie, ale bardziej konkretnie.
Na opakowanich chyba nie ma takich informacji (nie przypominam sobie), ale łatwo je znaleźć. Proszę bardzo:

Irysowy dzienny
INCI: Water (Aqua), Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa Butter (Theobroma cacao), Magnesium Aluminium Silicate (Fuller Earth), Lysolecithin, Beeswax (Cera flava), Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Witch Hazel (Hamamelis virginiana) Distillate, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum: natural essential oils of Bergamot (Bergaptin-free), Chamomile, Clove, Geranium, Lavender, Lemon, Litsea cubeba, Rose, Sweet Orange) with Iris Resinoid.

Różany nawilżający
INCI: Water (Aqua), Alcohol, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Peach (Prunus persica) Oil, Glycerin, Musk Rose (Rosa moschata) Oil, Glyceryl oleate, Carnuba (Copernica cerifera) Wax, Beeswax, Fullers Earth (Magnesium Aluminium Silicate), Rose (Rosa centifolia) Wax, Fragrance (Parfum: natural essential oils of Bergamot (Bergaptin free), Clove, Geranium, Grapefruit, Guaiac wood, Jasmin, Lavender, Neroli, Petitgrain, Peppermint, Rose, Rosemary, Ylang Ylang), Orpine (Sedum purpureum) Extract, Horsetail (Equisetum arvense) Extract, Myrrh (Commiphora myrrha) Extract Sodium Beeswax, Xanthan Gum, Carrageenan (Chondrus crispus).

Nagietkowy do twarzy
(INCI): Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Water (Aqua), Lanolin, Alcohol, Glyceryl Stearate Se, Beeswax (Cera Flava), Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum: natural essential oils of Lavender, Orange, Rosemary, Sage, Ylang-Ylang), Limonene*, Linalool*, Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Geraniol *. * from natural essential oils (i.e. naturally present in the essential oils).

Zapach różanej Weledy jest bardziej wytrawny niż np. Hauschki i pewnie dlatego mi się bardziej podoba. Lavera w ogóle mi nie przypadła do gustu i na dodatek po jednej aplikacji mnie wypryszczyło.
Używam takich smarowideł od wakacji i choć ich działanie mnie satysfakcjonuje, to mam już dość ogrodów różanych. A tu, jak na złość, w każdym wątku o różach
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:59   #386
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Mentha super, dziekuję, zaraz sobie poanalizuję, już wiem, że nie lubię ylang, wąchałam to kiedyś samo i dla mnie fuj, rózany krem tez to ma, ale moze mniej czuc, bo ma wiecej innych olejkow.
Fajnie ze to nie byla tajemnica.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:38   #387
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Słuchajcie dziewczyny. Mam do was pytanie czy przy mojej cerze - bardzo wrażliwa, uczulona na SLS, alkohol, kosmetyki drogeryjne -pielęgnacyjne, rumianek, aloes i kwasy owocowe można stosować naturalną pielęgnację? Głównie to pytanie kieruję do Kate30 i innych doświadczonych w naturalnej pielęgnacji wizażanek.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 18:39   #388
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny. Mam do was pytanie czy przy mojej cerze - bardzo wrażliwa, uczulona na SLS, alkohol, kosmetyki drogeryjne -pielęgnacyjne, rumianek, aloes i kwasy owocowe można stosować naturalną pielęgnację? Głównie to pytanie kieruję do Kate30 i innych doświadczonych w naturalnej pielęgnacji wizażanek.
Dlaczego nie? Musisz tylko unikać tego, na co jesteś uczulona, więc gotowe kremy naturalne raczej odpadają, bo w większości są konserwowane alkoholem. Polecam oleje, glinki, hydrolaty. Zajrzyj na wątek o olejach i hydrolatach, znajdziesz tam mase informacji.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 19:52   #389
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Dzięki. Obecnie myślę nad zakupem oleju do ciała. Zaoszczędzę na balsamie . Za to więcej będę wydawała na filry. A więc witajcie mazidła. Ale czy da radę zrobić samej dobry żel pod prysznic?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 23:41   #390
malitka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 33
GG do malitka19
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Hej! Mam takie pytanko do Was, jakich uzywacie filtrow ,jesli wogole uzywacie?? Czy sa jakies godne polecenia z fizycznych?? Bo one w koncu nie przenikaja jak chemiczne.Poradzcie
malitka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.