Woda niegazowana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-02, 14:19   #1
TemptationInMyHeart
Raczkowanie
 
Avatar TemptationInMyHeart
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 75
Question

Woda niegazowana


witam,

to prawda, ze woda w butelce zmienia smak po 2-3 dniach?? bo słyszałam stwierdzenie od kolegi, ze nie opłaca się kupować wody w 5l butelkach bo ona jak troszkę postoi po odkręceniu zmienia smak i jest nie dobra??

mi się śmiać chce, ale on od paru lat chodzi na siłownię i nigdy mu to nie przeszkadzało az nagle od kogoś to usłyszal i nie kupuje juz 5l butelek..... a co wy na to??
TemptationInMyHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 16:39   #2
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: Woda niegazowana

sama nie wiem,nie slyszalam o czyms takim
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 17:03   #3
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Woda niegazowana

Pierwszy raz słyszę coś takiego u mnie w domu też nie raz tak woda stała otwarta przez kilka dni i nie zauważyłam, żeby zmieniła smak.
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:13   #4
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Woda niegazowana

kiedys slyszalam w telewizji ze woda jest produktem nie trwalym i po odkreceniu nie powinna stac dluzej niz 48 godz bo potem nie nadaje sie do picia, ja tam niewiem jak to jest ale ja nie pije wody ktora jest otwata dluzej niz 3 dni.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 07:48   #5
TemptationInMyHeart
Raczkowanie
 
Avatar TemptationInMyHeart
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 75
Dot.: Woda niegazowana

no to może faktycznie coś w tym jest
TemptationInMyHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 09:28   #6
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Woda niegazowana

Cytat:
Napisane przez TemptationInMyHeart Pokaż wiadomość
witam,

to prawda, ze woda w butelce zmienia smak po 2-3 dniach?? bo słyszałam stwierdzenie od kolegi, ze nie opłaca się kupować wody w 5l butelkach bo ona jak troszkę postoi po odkręceniu zmienia smak i jest nie dobra??

mi się śmiać chce, ale on od paru lat chodzi na siłownię i nigdy mu to nie przeszkadzało az nagle od kogoś to usłyszal i nie kupuje juz 5l butelek..... a co wy na to??
najprosciej bedzie jak sama sprawdzisz jedna osoba powie, ze czuje roznice, a druga, ze nie. jesli juz, to moim zdaniem spowodowane jest to ulatnianiem sie mineralow. a to wlasnie mineraly nadaja charakterystyczny smak wodzie. woda zrodlana (czyli taka, jaka najczesciej wystepuje w butlach 5 litrowych) zbyt wiele zw. mineralnych nie ma, zatem ta roznica jest prawie niewyczuwalna. ale wiadomo, kazdy ma wlasny zmysl smaku
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 09:57   #7
karrolinka432
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Woda niegazowana

ja równierz słyszalam,że nie powinno się pić wody która po otwarciu stoi dłużej niż 48 godzin ponieważ tworzą sie jakieś bakterie, jeśli chodzi o różnice w smaku to nie wiem, bo nie pije wody.
karrolinka432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 12:49   #8
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Woda niegazowana

Cytat:
Napisane przez karrolinka432 Pokaż wiadomość
ja równierz słyszalam,że nie powinno się pić wody która po otwarciu stoi dłużej niż 48 godzin ponieważ tworzą sie jakieś bakterie, jeśli chodzi o różnice w smaku to nie wiem, bo nie pije wody.
ja tez kiedys nie pilam wody ( a daaawno bardzo to bylo) i aktualnie nie wyobrazam sobie zycia bez niej. odkad interesuje mnie moje zdrowie, woda jest stalym czynnikiem mojej diety
zatem co pijesz w ciagu dnia? herbate, kawe, soki, kompoty czy o zgrozo kolorowe napoje?
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 15:16   #9
Kosmopolitka
Raczkowanie
 
Avatar Kosmopolitka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 242
Dot.: Woda niegazowana

No niby po paru dniach woda traci swoje minerały, ale i tak nie zwracam uwagi, i piję
__________________
58 57 56 55,8 54 53 52 51 50
Kosmopolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 15:57   #10
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Woda niegazowana

Ja tam nie wiem bo zwykle wypijam całą wodę w ciągu dnia i kupuje taką w 1,5 l butelkach. Jak jakoś dłużej postoi to nie pije i tak więc smaku nie znam. Podlewam nią wtedy kwiatki.

A ogólnie to piję tylko wodę bo kawy i herbaty to jakoś nie lubię. A napoje to już dawno odstawiłam i teraz w ogóle mi nie smakują. Nawet wody smakowe.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 08:42   #11
karrolinka432
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Woda niegazowana

nie wiem dlaczego ciebie to tak zbulwersowało, że nie pije wody. jeśli myślisz, że nie dbam o swoje zdrowie to jesteś w błędzie. nie lubie wody i tyle, jesli chodzi o to co pije to juz ci piisze kubusia, herbate, wlasnej roboty soki i kompoty, czasami soki i wody smakowe(chociaz wiem ze nie sa zbyt zdrowe) natomiast nie pije napojow gazowanych, kawy a juz napewno nie tych biedronkowych.
karrolinka432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 09:58   #12
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Woda niegazowana

Cytat:
Napisane przez karrolinka432 Pokaż wiadomość
nie wiem dlaczego ciebie to tak zbulwersowało, że nie pije wody. jeśli myślisz, że nie dbam o swoje zdrowie to jesteś w błędzie. nie lubie wody i tyle, jesli chodzi o to co pije to juz ci piisze kubusia, herbate, wlasnej roboty soki i kompoty, czasami soki i wody smakowe(chociaz wiem ze nie sa zbyt zdrowe) natomiast nie pije napojow gazowanych, kawy a juz napewno nie tych biedronkowych.
alez nic mnie nie zbulwersowalo. powiedz, czym to przejawilam, bo nie postawilam nawet 1 wykrzyknika. i bynajmniej nie napisalam, ze nie dbasz o swoje zdrowie. btw wszystko mi jedno, czy i w jaki sposob o nie dbasz. bylam po prostu ciekawa coz takiego pijasz w ciagu dnia
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 14:34   #13
karrolinka432
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Woda niegazowana

[QUOTE=ta_bletka;8882890] odkad interesuje mnie moje zdrowie, woda jest stalym czynnikiem mojej diety

wlasnie tym dalas mi to do zrozumienia. ale nie istotne, bo chyba twoja ciekawosc zostala zaspokojona.
karrolinka432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 13:24   #14
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Woda niegazowana

Cytat:
Napisane przez karrolinka432 Pokaż wiadomość
odkad interesuje mnie moje zdrowie, woda jest stalym czynnikiem mojej diety

wlasnie tym dalas mi to do zrozumienia. ale nie istotne, bo chyba twoja ciekawosc zostala zaspokojona.
tak, dziekuje.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.