na co słodkiego można sobie pozwolić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 21:56   #1
dilla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 30

na co słodkiego można sobie pozwolić?


Ostatnio znów przybrałam kilka kilo i aż wstyd mi się pokazać wśród ludzi, ale jednak czasem napada mnie ochota na jakieś ciasta drożdżowe, zna ktoś może jakieś przepisy małokaloryczne, aby połączyć piekło z niebem
dilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 06:22   #2
Judyta1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 89
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Proszę bardzo
Puszyste ciasto drożdżowe z owocami

ZACZYN:
20 dag drożdży
1/2 szklanki mleka
1 łyżeczka fruktozy
3 łyżki z lekkim czubkiem mąki pszennej typ 1850

CIASTO:
1,5 szklanki mąki pszennej 1850
1 szklanka maślanki
2 czubate łyżki fruktozy
1 łyżeczka cynamonu (niekoniecznie)
Owoce, np. śliwki, jabłka

Mleko podgrzać, dodać drożdże i fruktozę, wymieszać, dodać mąkę i wymieszać. Odstawić na 15 min, aż mocno urośnie. Do zaczynu dodać cynamon i fruktozę oraz maślankę (nie z lodówki, wyjąć wcześniej lub lekko podgrzać). Wymieszać łyżką. Dodać mąkę i wymieszać. Ciasto ma być na tyle rzadkie, aby dało się mieszać łyżką, ale nie ma być lejące. Odstawić na ok. 30 min, aż podwoi objętość. Przełożyć do foremki keksowej (wyłożonej pergaminem lub lekko posmarowanej olejem), ułożyć owoce, odstawić na 20 min, aż ciasto podrośnie. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180°C. Piec ok. 20-30 min, aż ciasto będzie rumiane.
Judyta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 07:13   #3
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Prawda jest taka, że cukier nam do zycia nie jest potrzebny- nie jest nam potrzebny a od niego właśnie tyjemy. Paradoskalnie unikamy tłustych potraw a z większą aprobatą zjemy niewinnie wygladającego herbatnika... i tu robimy największy błąd. Organizm tłuszczu na tłuszcz nie przerobi, a cukier bardzo szybko w niego przemieni...
Prawda jest też taka, że cukier uzależnia... jak już wytrwamy w postawioniu jego nie jedzenie przez dłuższy okres czasu nawet nas do niego nie będzie ciągneło. Tylko musimy pamiętać, że cukier to nie tylko ów przysłowiowy herabtnik.... to słodzone napoje, soki owocowe, to smakowe jogurtu, serki, słodkie chwile, lody... itd, itd.
Nie znaczy to jednak, że jestem przeciwniczką cukru pod jakąkolwiek postacią- szczególnie, że w ciągu mojego całego życia zdarzył mi się tylko 30 dniowy okres abstynencji w tej kwestii (łatwo powiedzieć gorzej zrobić ), ale prawda jest taka, że rezygnując z cukrów nie musismy się marwtić o szczupła sylwetkę.
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:31   #4
dilla
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 30
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Dzięki Judytko za przepis, jutro go wypróbuje
A co do cukru to jest prawie we wszystkim i jakoś nie widze możliwości żeby z niego rezygnować. Całkowita rezygnacja może zaburzyć gospodarkę twojego organizmu a tyje się też od gotowania na smalcu i miliona innych rzeczy
dilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:40   #5
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że cukier nam do zycia nie jest potrzebny- nie jest nam potrzebny a od niego właśnie tyjemy. Paradoskalnie unikamy tłustych potraw a z większą aprobatą zjemy niewinnie wygladającego herbatnika... i tu robimy największy błąd. Organizm tłuszczu na tłuszcz nie przerobi, a cukier bardzo szybko w niego przemieni...
Prawda jest też taka, że cukier uzależnia... jak już wytrwamy w postawioniu jego nie jedzenie przez dłuższy okres czasu nawet nas do niego nie będzie ciągneło. Tylko musimy pamiętać, że cukier to nie tylko ów przysłowiowy herabtnik.... to słodzone napoje, soki owocowe, to smakowe jogurtu, serki, słodkie chwile, lody... itd, itd.
Nie znaczy to jednak, że jestem przeciwniczką cukru pod jakąkolwiek postacią- szczególnie, że w ciągu mojego całego życia zdarzył mi się tylko 30 dniowy okres abstynencji w tej kwestii (łatwo powiedzieć gorzej zrobić ), ale prawda jest taka, że rezygnując z cukrów nie musismy się marwtić o szczupła sylwetkę.
Niezgodzę się. Powszechnie wiadomo, że tyje się od nadmiaru niespalonych kcal, a nie od poszczególnych produktów (w tym przypadku mowa u cukrze) więc nie można powiedziec tego, co pogrubiłam. Bo mogę i nie jeść cukru, ale jeść grubo ponad zapotrzebowanie i od tego tyć.
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:33   #6
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Oczywiście, że tyje się od konretnych produktów a nie tylko od niespalonych kalorii...
i taki produktem właśnie jest cukier. Jedząc cukier nawet poniżej zapotrzebowania (nie mówimy tu oczywiście o drastycznych róznicach) organizm predzej czy później otłuści się. Prawda stara jak świat... ;-)
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 06:12   #7
Judyta1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 89
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Nie ma za co życzę smacznego
Judyta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 16:35   #8
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tyje się od konretnych produktów a nie tylko od niespalonych kalorii...
i taki produktem właśnie jest cukier. Jedząc cukier nawet poniżej zapotrzebowania (nie mówimy tu oczywiście o drastycznych róznicach) organizm predzej czy później otłuści się. Prawda stara jak świat... ;-)
Możliwe jest to co piszesz, wkońcu bardziej ode mnie znasz się w dietetyce, ale powiem Ci, że sądzac po moich koleżankach wcale bym tak nie powiedziała. Chociaż może i zaszkodzi im on później, za kilka lat.
Ale chyba masz na myśli tylko cukier co do 'tycia od poszczególnych produtków' bo inne, to ee, 'sprawa' kcal raczej.
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 16:44   #9
deMitia
Rozeznanie
 
Avatar deMitia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 746
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Nie, nie tylko cukier ;-) Wysoko przetworzone węglowodany, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi czy tłuszcze trans....
Kaloria kalorii nie jest równa...
__________________
"Myśli pan, że tylko jabłko deserowe warte jest grzechu?"
deMitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 16:54   #10
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Cytat:
Napisane przez deMitia Pokaż wiadomość
Nie, nie tylko cukier ;-) Wysoko przetworzone węglowodany, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi czy tłuszcze trans....
Kaloria kalorii nie jest równa...
Ok, rozumiem, więc w tym chyba będę musiała się jeszcze podszkolic
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:56   #11
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Od czasu do czasu można sobie pozwolić na coś słodkiego ale najgorszą rzeczą są ciasta i ciasteczka - najlepiej z tego zrezygnować bo są tuczące, no chyba, że raz na tydzień kawałek ciasta. Najlepiej zjeść sobie czekolady która ma dużo magnezu
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 20:20   #12
katrinka187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 589
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Najlepszym słodyczem jaki można jeść i dostarcza odpowiednich składników jest gorzka czekolada.
Dużo magnezu i mało kalorii
__________________
Mów mi po imieniu Kasia

To co było odeszło w cień,
To koniec, koniec, skończyło się...

66 (06.04.2010) 64,9--62 -------->> 55 kg (?)


katrinka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 09:43   #13
manofstyle
Raczkowanie
 
Avatar manofstyle
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 57
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Dokłądnie gorzka czekolada jest idealna, do tego zawiera przeciwutleniacze. Dietetycy polecaja tez lizaczki. A co do cukrów, jak już ktoś pisał kaloria kalorii nierówna. Cukry ze słodyczy to nie te same cukry co z owoców, tłuszcze smazone i w fast foodach to nie te same tłuszcze co w nasionach, oliwie z oliwek i smalcu. Także tzreba zwracac uwage na to co się je i w jakich proporcjach. To rodzaj tłuszczów i cukrów jaki spożywasz, ma zbawienne znaczenie dla organizmu, a nie ich brak.
manofstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 14:31   #14
vanilia85
Raczkowanie
 
Avatar vanilia85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: na co słodkiego można sobie pozwolić?

Witam moje drogie W. proszę poradźcie mi, czy w 1 facie na SB można jeść cukierki alpenliebe bez cukru?? Jest napisane, że można jeść słodycze do 95 kalorii, dlatego sie zastanwiam, za pomoc będę bardzo wdzięczna, pozdrawiam
vanilia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.