Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-12-03, 09:59   #61
motylleq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez MassieDran Poka¿ wiadomo¶æ
Na razie u¿ywam go zdecydowanie za krótko (ponad tydzieñ), ¿eby móc to stwierziæ, ale dziewczyny na KWC pisa³y, ¿e wlosy po tym szamponie rosn± szybciej i pojawiaj± siê baby hair Mnie na razie stopniowo ogranicza wypadanie - wypada mi teraz 1/2 w³osów przy myciu z tego co wypada³o mi przed jego u¿ywaniem
Super. Ja mam biovax l biotica do w³osów s³abych ze sk³onno¶ci± do wypadania. U¿ywam 3 tygodnie i wp³yn±³ tylko na kondycjê, na wypadanie nic.
motylleq jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-04, 20:29   #62
smerfetka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 135
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hej dziewczyny dawno mnie tu nie by³o w³asnie skoñczy³am kuracje placent± jak wszystko czego u¿ywa³am dzia³a ale tylko przez pierwszy miesi±c poros³am piêknie ca³e zakola by³y zakryte w³osy zrobi³y siê gêste ale ³ysinka na linii czo³a dalej swieci³a no nic wciera³am dalej a¿ 2 tygodnie temu wszystko co odros³o zaczê³o wypadaæ teraz jestem jeszcze bardziej ³ysa ni¿ przed kuracj± nic tylko paln±æ se w ³eb pamiêtam ¿e któras z was u¿ywa³a spectral dnc-n czy pomóg³ chocia¿ trochê i nie by³o po nim linienia ? bo to jest chyba moja ostatnia deska ratunku po tym co przetestowa³am i nic na d³u¿ej nie pomog³o a wciera³am ju¿ prawie wszystko zdecydowa³am siê zamówiæ spectral ale czy warto? Nie chce wydawaæ kasy na kolejny bubel bo i tak strasznie siê sp³uka³am przez w³osy a efektów brak nied³ugo pewnie wyl±duje w psychiatryku nie mogê ju¿ na siebie patrzeæ wstydzê siê wyjsæ z domu przera¿a mnie to ¿e g³upie k³aki niszcz± mi ¿ycie
smerfetka10 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-05, 08:57   #63
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 437
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny proszê o opinie osoby u¿ywajace palmê saba³ow± - czy nie przyty³y¶cie po niej?
Potrzebuje to info dla mamy, która przyjmuje leki na nadci¶nienie i ostatnio bardzo jej w³osy lec±
Wiem, wiem, tez wo³abym mieæ w³osy, nawet za cene bycia pulchn±, ale obieca³am jej ze siê czego¶ dowiem.
Z góry dziêkujê
__________________
...najmniejsze pañstwo ¶wiata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf by³a kobiet±
konspiracja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-05, 14:31   #64
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 464
GG do illegale
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ja nie przyty³am
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynno¶æ tarczycy zaburzenia od¿ywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu od¿ywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-05, 17:10   #65
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witajcie.Chcia³abym siê do was przy³±czyæ. Mogê ?
Przeczyta³am ca³± pierwsz± czê¶æ i po³owê drugiej. Oczywi¶cie pe³en podziw dla MASZKOWEJ.Fajnie ¿e dzielisz siê swoj± wiedz± Wielki przytulas dla Ciebie Te¿ walczê z wypadaj±cymi masowo w gigantycznych ilo¶ciach w³osami. Jestem na etapie diagnozowania. Mam torbiele na jajnikach i podejrzenie ³ysienia androgenowego. W³osy s± cieñsze i jest ich mniej. Zaczesujê w³osy do ty³u ,wtedy nie jest to takie widoczne. Za ok 2 tyg bêdê mia³a ju¿ wszystkie wyniki.
Wieloryb pyta³a¶ o zaburzenia od¿ywiania ?Teraz jestem zdrowa ale przechodzi³am pond 10 lat lemu przez anoreksjê potem 6 lat bulimii.Domy¶lam siê ¿e spowodowa³o to du¿e spustoszenie w moim organi¼mie .
Nie mogê siê podzieliæ moimi sposobami na zahamowanie wypadania, poniewa¿ jestem ¶wie¿ynk± w tym temacie.Chce te¿ najpierw mieæ 100% pewno¶ci ¿e to ten typ ³ysienia a jak nie ten to co?! Na ten moment suplementuje ¿elazo ,mam poziom ferrytyny poni¿ej normy. Biorê te¿ olej z kryla,pijê pokrzywê ze skrzypem i stosujê wcierki z kozieradki oraz glut z siemienia.
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-05, 17:35   #66
motylleq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tak tylko chcia³am siê z Wami podzieliæ, ¿e znalaz³am sterko 60 kapsu³ek za 37,62 z³
http://www.e-lek.pl/product-advsearc...rchMask=sterko

nie wiem, czy siê zwyczajnie nie pomylili, ale ja nie omieszka³am skorzystaæ z takiej promocji
motylleq jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-05, 17:49   #67
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Smerfetka Maszkowa ju¿ o tym pisa³a i mia³a racjê - psychika ma tutaj ogromne znaczenie. Wiem jak trudno my¶leæ optymistycznie jak w³osy wychodz± gar¶ciami ,ale za³amka i zamykanie w domu w tym nie pomo¿e. Mam to sprawdzone na sobie.Stany w których nie chcia³am wychodziæ z domu, bo my¶la³am ¿e kazdy na mnie patrzy. Tylko ¿e to nie rozwiazuje problemu a tylko go pog³êbia.Nie mo¿na chowaæ g³owy w piasek tylko spokojnie podchodziæ do tematu.
Przytulam ciê kochana
A psycholog to wcale nie taki g³upi pomys³ skoro jeste¶ ju¿ w takim stanie. Mo¿e potrzebujesz nabraæ do tego dystansu.
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 20:27   #68
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

co do palmy - ja poki co nic takiego niezauwazylam ale narazie ja krotko biore bo jakis miesiac wiec ciezko mi sie wypowiedziec .
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-05, 21:03   #69
_wieloryb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 85
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka¿ wiadomo¶æ
Wielorybku, ja nie mam zaburzeñ od¿ywiania. Fakt faktem, gdy odstawi³am sterydy schud³am 5 kg w miesi±c, spad³ mi bardzo apetyt, ju¿ nie szukam s³odyczy w szafkach.
Antuanetta a to bardzo Ciê przepraszam,co¶ pomiesza³am,zatem to nie by³a¶ Ty

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez piek³o Poka¿ wiadomo¶æ
Wieloryb pyta³a¶ o zaburzenia od¿ywiania ?Teraz jestem zdrowa ale przechodzi³am pond 10 lat lemu przez anoreksjê potem 6 lat bulimii.Domy¶lam siê ¿e spowodowa³o to du¿e spustoszenie w moim organi¼mie .
Nie mogê siê podzieliæ moimi sposobami na zahamowanie wypadania, poniewa¿ jestem ¶wie¿ynk± w tym temacie.Chce te¿ najpierw mieæ 100% pewno¶ci ¿e to ten typ ³ysienia a jak nie ten to co?! Na ten moment suplementuje ¿elazo ,mam poziom ferrytyny poni¿ej normy. Biorê te¿ olej z kryla,pijê pokrzywê ze skrzypem i stosujê wcierki z kozieradki oraz glut z siemienia.
Piek³o bardzo Ci wspó³czujê, wiem co to znaczy, znam ten ból. Ja te¿ mia³am ano i buli. Nie wiem czy kiedykolwiek mo¿na ju¿"normalnie" reagowaæ na jedzenie ale trzeba siê staraæ przynajmniej. B±d¼ zdrowa i dbaj o Siebie

Ja nie od razu zauwa¿y³am problemy po ED, dopiero 'teraz' - od kilku lat to wychodzi.. podejrzewam, ¿e ³ysienie/ wypadanie w³osów jest jednym z nastêpstw choroby. Napisa³a¶:" W³osy s± cieñsze i jest ich mniej. Zaczesujê w³osy do ty³u ,wtedy nie jest to takie widoczne. "-widzisz-mam identyczne - w³osy-cieniutkie i z du¿ymi przerzedzeniami. Tylko,¿e ja ich nie mogê zwi±zaæ w kucyk bo jego objêto¶æ jest dramatyczna-nikomu tego nie ¿yczê.

Ju¿ wkleja³am ten link ale ponowie - je¶li mo¿esz to zerknij proszê-ciekawy artyku³ o problemach endo w wyniku nastêpstw choroby od¿ywiania:

http://wiadomoscilekarskie.pl/pl/art...wym_laknieniem

Ja akurat mam problemy w osi przysadkowo-gonadalnej-zgadza siê wszystko co do joty.

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny proszê o opinie osoby u¿ywajace palmê saba³ow± - czy nie przyty³y¶cie po niej?
Potrzebuje to info dla mamy, która przyjmuje leki na nadci¶nienie i ostatnio bardzo jej w³osy lec±
Wiem, wiem, tez wo³abym mieæ w³osy, nawet za cene bycia pulchn±, ale obieca³am jej ze siê czego¶ dowiem.
Z góry dziêkujê
Ja po palmie puch³am..nawet bardzo-ale ja po kilku innych suplach puch³am wiêc nie wiem jak to jest. Na pewno za bardzo gromadzi³a mi siê woda w organizmie. ¬le reagowa³am na palmê.

A mo¿e skoro to mama to pewnie niedaleko Jej do menopauzy? Lub jest po?Mo¿e lepsze by³yby estrogeny zamiast palmy?

Dziewczyny - na mnie super dzia³a kozieradka,wcieram codziennie i s± baby hair-szkoda tylko,¿e takie cienkie.. Ale to ju¿ raczej kwesita hormonalna..

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez smerfetka10 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie by³o w³asnie skoñczy³am kuracje placent± jak wszystko czego u¿ywa³am dzia³a ale tylko przez pierwszy miesi±c poros³am piêknie ca³e zakola by³y zakryte w³osy zrobi³y siê gêste ale ³ysinka na linii czo³a dalej swieci³a no nic wciera³am dalej a¿ 2 tygodnie temu wszystko co odros³o zaczê³o wypadaæ teraz jestem jeszcze bardziej ³ysa ni¿ przed kuracj± nic tylko paln±æ se w ³eb pamiêtam ¿e któras z was u¿ywa³a spectral dnc-n czy pomóg³ chocia¿ trochê i nie by³o po nim linienia ? bo to jest chyba moja ostatnia deska ratunku po tym co przetestowa³am i nic na d³u¿ej nie pomog³o a wciera³am ju¿ prawie wszystko zdecydowa³am siê zamówiæ spectral ale czy warto? Nie chce wydawaæ kasy na kolejny bubel bo i tak strasznie siê sp³uka³am przez w³osy a efektów brak nied³ugo pewnie wyl±duje w psychiatryku nie mogê ju¿ na siebie patrzeæ wstydzê siê wyjsæ z domu przera¿a mnie to ¿e g³upie k³aki niszcz± mi ¿ycie
Nie za³amuj siê! Sa gorsze i lepsze dni. Nie poddawaj siê, na pewno wszystko siê u³o¿y

Edytowane przez _wieloryb
Czas edycji: 2013-12-05 o 20:50
_wieloryb jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-06, 06:42   #70
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witajcie

To ja mia³am bulimiê. Jestem zdrowa jakie¶ 8 lat a chorowa³am ze 4. Nie wiem czy to bulimia wywo³a³a moje problemy z hormonami ale siê ca³kiem jedno z drugim sk³ada w logiczn± ca³o¶æ, bo zaburzenia miesi±czki zaczê³am mieæ gdzie¶ w okresie kiedy zaczê³am wymiotowaæ.

Ech, teraz ju¿ czasu nie cofnê niestety.

U mnie ¶rednio - wypad ci±gle taki sam a odrostu prawie wcale nie mam. Ten inneov nowy to chyba o kant d...y mo¿na rozbiæ. Prawie 2 miechy ³ykam i na wypadanie nie wp³yn± nic a nic, nie mówiæ ju¿ o odro¶cie.

Za to przyty³am ju¿ kilo na nowych antykach i wezmê jeszcze jedno opakowanie - jak nadal bêdê tyæ, to odstawiê, bo nie zmieni³am sposobu ¿ywienia a ³ysa i gruba nie zamierzam byæ
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-06, 07:50   #71
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wieloryb ,Kolamara
Wieloryb mi te¿ zaczê³y siê problemy kiedy by³am ju¿ zdrowa.Podobno czêsto tak bywa.Mam kilka kole¿anek z zaburzeniami od¿ywiania tzw zaleczonych i im te¿ oko³o roku po, zaczê³o siê wszystko sypaæ.
Nie ma szans,¿eby organizm nie buntowa³ siê po czym¶ takim .Gdybym tylko to wcze¶niej wiedzia³a
Poza tym ja z bulimii wysz³am sama, nie korzysta³am z terapii i byæ mo¿e tutaj pope³ni³am b³±d.A zaraz napiszê dlaczego. Jaki¶ czas temu skorzysta³am z takiej pomocy (masa stresu,dziecko chore, jeszcze te cholerne w³osy) i dowiedzia³am siê ¿e mam w sobie du¿o autoagresjii.Bulimia te¿ by³a form± autoagresjii a skoro jej nie ma ja pod¶wiadomie wskoczy³am w co¶ innego - w³osy
Ale nie poddaje siê, za du¿o w ¿yciu przesz³am, ¿eby mnie w³osy dobi³y. A jak was czytam to zawsze siê u¶miecham.
Koñczê 2 czê¶æ
Fajnie, ¿e jeste¶cie
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-06, 08:56   #72
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 437
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez illegale Poka¿ wiadomo¶æ
ja nie przyty³am


Cytat:
Napisane przez _wieloryb Poka¿ wiadomo¶æ

Ja po palmie puch³am..nawet bardzo-ale ja po kilku innych suplach puch³am wiêc nie wiem jak to jest. Na pewno za bardzo gromadzi³a mi siê woda w organizmie. ¬le reagowa³am na palmê.

A mo¿e skoro to mama to pewnie niedaleko Jej do menopauzy? Lub jest po?Mo¿e lepsze by³yby estrogeny zamiast palmy?
Pewnie tak... Tylko wys³aæ te kobietê do lekarza to
Ja sama jej naopowiada³am o palmie bo trochê poczyta³am to forum i posty Dobrejrady

Czyli przy spadaj±cych estrogenach s± objawy na w³osach? Mo¿e macie jakie¶ fachowe artyku³y na ten temat?
Przepraszam za zapewne prymitywne pytania, ale nie jestem zaznajomiona z tematem ( na szczê¶cie.. )

Ale wiem jak to trudna i nierówna walka i bardzo za Was trzymam kciuki
__________________
...najmniejsze pañstwo ¶wiata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf by³a kobiet±
konspiracja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-06, 12:53   #73
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

piek³o ja z bulimii tez wysz³am sama przy du¿ym wsparciu mamy i mojego obecnie ju¿ mê¿a.
Moim zdaniem podstawowy problem to taki, ¿e bulimia rozwala te delikatn± równowagê hormonaln± i potem ju¿ to wszystko dzia³a nie tak jak powinno.
Wiem, ¿e psycha ma du¿e znaczenie ale jednak podstawowe na w³osy maj± hormony czy jaka¶ tam nierównowaga/niedobory w organizmie.

Nie potrafiê zrozumieæ dlaczego nagle moje antyki na mnie przesta³y dzia³aæ, no po prostu nie potrafiê znale¼æ logicznej przyczyny.
A te nowe znoszê fizycznie ok, ale na w³osach na razie brak efektów no i przera¿a mnie to tycie.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-06, 14:25   #74
_wieloryb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 85
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez piek³o Poka¿ wiadomo¶æ
Wieloryb ,Kolamara
Wieloryb mi te¿ zaczê³y siê problemy kiedy by³am ju¿ zdrowa.Podobno czêsto tak bywa.Mam kilka kole¿anek z zaburzeniami od¿ywiania tzw zaleczonych i im te¿ oko³o roku po, zaczê³o siê wszystko sypaæ.
Nie ma szans,¿eby organizm nie buntowa³ siê po czym¶ takim .Gdybym tylko to wcze¶niej wiedzia³a
Poza tym ja z bulimii wysz³am sama, nie korzysta³am z terapii i byæ mo¿e tutaj pope³ni³am b³±d.A zaraz napiszê dlaczego. Jaki¶ czas temu skorzysta³am z takiej pomocy (masa stresu,dziecko chore, jeszcze te cholerne w³osy) i dowiedzia³am siê ¿e mam w sobie du¿o autoagresjii.Bulimia te¿ by³a form± autoagresjii a skoro jej nie ma ja pod¶wiadomie wskoczy³am w co¶ innego - w³osy
Ale nie poddaje siê, za du¿o w ¿yciu przesz³am, ¿eby mnie w³osy dobi³y. A jak was czytam to zawsze siê u¶miecham.
Koñczê 2 czê¶æ
Fajnie, ¿e jeste¶cie
Niestety..ka¿de nasze czyny nios± za sob± konsekwencje-trzeba siê z tym pogodziæ. Od nas zale¿y nasze ¿ycie.

Nikt-Ty, Kolamara, ja czy ktokolwiek inny nie przypuszcza³,¿e zaburzenia od¿ywiania mog± tak bardzo wp³yn±æ na nasze ¿ycie. Tu nawet nie chodzi o choroby wew. ale o psychikê-nigdy ju¿ nie bêdziemy takie same jak przed chorob±.

Nasza choroba by³a reakcj± na problemy. Nie nale¿y siê obwiniaæ.

Nie za bardzo rozumiem Piek³o co masz na my¶li pisz±c o pod¶wiadomej autoagresji dot. w³osów? My¶lê ¿e jest tak jak napisa³a Kolamara-to kwestia hormonalna...-nastêpstwo ED. A co do samej autoagresji..mo¿e nale¿a³oby znale¼æ jej prawdziwy powód? Bo przecie¿ autoagresja wniknê³a z czego¶-tak my¶lê Nie by³a pierwsza-by³a tylko reakcj±.

Powiedz Piek³o..czy bada³a¶ siê hormonalnie? Robi³a¶ wszystkie badania?

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
piek³o ja z bulimii tez wysz³am sama przy du¿ym wsparciu mamy i mojego obecnie ju¿ mê¿a.
Moim zdaniem podstawowy problem to taki, ¿e bulimia rozwala te delikatn± równowagê hormonaln± i potem ju¿ to wszystko dzia³a nie tak jak powinno.
Wiem, ¿e psycha ma du¿e znaczenie ale jednak podstawowe na w³osy maj± hormony czy jaka¶ tam nierównowaga/niedobory w organizmie.

Nie potrafiê zrozumieæ dlaczego nagle moje antyki na mnie przesta³y dzia³aæ, no po prostu nie potrafiê znale¼æ logicznej przyczyny.
A te nowe znoszê fizycznie ok, ale na w³osach na razie brak efektów no i przera¿a mnie to tycie.
Kolamara..a mo¿e warto zmieniæ antyki skoro te obecne tak na Ciebie dzia³aj±? To ¿e po nich tyjesz oznaczaæ mo¿e ¿e nie s³u¿± Ci tak jak powinny? Mo¿e to wina 'z³ego' sk³adu leku? Dawki, itd.?
Co teraz bierzesz?

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Poka¿ wiadomo¶æ



Pewnie tak... Tylko wys³aæ te kobietê do lekarza to
Ja sama jej naopowiada³am o palmie bo trochê poczyta³am to forum i posty Dobrejrady

Czyli przy spadaj±cych estrogenach s± objawy na w³osach? Mo¿e macie jakie¶ fachowe artyku³y na ten temat?
Przepraszam za zapewne prymitywne pytania, ale nie jestem zaznajomiona z tematem ( na szczê¶cie.. )

Ale wiem jak to trudna i nierówna walka i bardzo za Was trzymam kciuki
Konspiracja nie jestem fachowcem. S± tu Dziewczyny które maj± mega mózgi i wiedz± mecga du¿o na ten temat. Mo¿e one pomog±
Choæ wed³ug mnie uwa¿am,¿e Twoja mama powinna zrobiæ jakie¶ chocia¿by podstawowe badania hormonalne ¿eby wiedzieæ co ewentualnie mog³aby zacz±æ za¿ywaæ.. Za¿ywanie czego¶-za przeproszeniem- na pa³e-nie jest chyba dobre..
Przy menopauzie ustêpuje synteza estrogenu i progesteronu, lekki art. na ten temat:
http://www.adamed.com.pl/pl/rx/dla-p...gia/menopauza/

Czy Twoja mama robi³a jakie¶ badania pod k±tem hormonalnym?
_wieloryb jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-06, 14:46   #75
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 437
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez _wieloryb Poka¿ wiadomo¶æ

Konspiracja nie jestem fachowcem. S± tu Dziewczyny które maj± mega mózgi i wiedz± mecga du¿o na ten temat. Mo¿e one pomog±
Choæ wed³ug mnie uwa¿am,¿e Twoja mama powinna zrobiæ jakie¶ chocia¿by podstawowe badania hormonalne ¿eby wiedzieæ co ewentualnie mog³aby zacz±æ za¿ywaæ.. Za¿ywanie czego¶-za przeproszeniem- na pa³e-nie jest chyba dobre..
Przy menopauzie ustêpuje synteza estrogenu i progesteronu, lekki art. na ten temat:
http://www.adamed.com.pl/pl/rx/dla-p...gia/menopauza/

Czy Twoja mama robi³a jakie¶ badania pod k±tem hormonalnym?
Nie do tej pory nie by³o takiej potrzeby.
Zgadzam si± z Tob±. Postaram sie j± namówic na wizytê, choæ problem jest nieco bardziej z³o¿ony....
jednak widz±c teraz co u niej zaczê³o sie robic na czubku i majac na uwadze jakie sa terminy oczekiwania do endo...
na razie któr± palme najlepiej kupiæ? Wystarczy sam wyci±g czy lepszy jest np prostenal?
__________________
...najmniejsze pañstwo ¶wiata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf by³a kobiet±
konspiracja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-06, 15:32   #76
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez motylleq Poka¿ wiadomo¶æ
Tak tylko chcia³am siê z Wami podzieliæ, ¿e znalaz³am sterko 60 kapsu³ek za 37,62 z³
http://www.e-lek.pl/product-advsearc...rchMask=sterko

nie wiem, czy siê zwyczajnie nie pomylili, ale ja nie omieszka³am skorzystaæ z takiej promocji
Ja mam prawie 50 kaps. sterko termin wa¿no¶ci 02.2014, gdyby kto¶ chcia³ to oddam za darmo, tyle tylko co koszt wysy³ki poleconej
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-07, 11:05   #77
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wieloryb we wszystkim masz racjê.Moje zaburzenia od¿ywiania by³y reakcj± na traumê.Ewidentnie i ¶wiadomie chcia³am siê zag³odziæ. To wszystko siê ze sob± wi±¿e.Trauma - anoreksja-bulimia-rozwalone hormony i w konsekwencji w³osy. Poza tym ja widzê zwi±zek miêdzy stresem i do³em a zwiêkszonym wypadaniem.
Tak jak pisa³am wcze¶niej mam 2 torbiele na jajnikach.Do tej pory nic z nimi nie robi³am,poniewa¿ by³y niewielkie i moja gin stwierdzi³a,¿e bêdziemy je obserwowaæ Badania mia³am robione prawie wszystkie poza TESTOSTERONEM,KORTYZOLEM, DHEA.W³a¶nie w ten pn mam je zbadaæ. Nie mam problemów z tarczyc±,przeciwcia³a ok, prolaktyna i inne te¿.Ferrytyna znaczniej poni¿ej normy.Tak na prawdê skrajnie niska.
Suplementujê wiêc ¿elazo,pijê pokrzywê i skrzyp.
Kiedy¶ pomóg³ mi revalid.Bra³am 4 mies i tym razem niewiele zmieni³
Tabletek anty nie zamierzam braæ.Moja babcia i mama maj± problemy zakrzepowe wiêc jestem w grupie ryzyka. Poza tym te¿ mam problemy z zatrzymywaniem wody a po antykach to podobno norma.
I teraz moje pytanie Co mog³abym braæ ju¿ teraz? Olej z dyni? Antychol i lioven?
Aha i jeszcze jedno.Ma która¶ z was problemy z bardzo przesuszon± skór±?Walczê kremami,ma¶ciami,olej lniany,siemie ,olej z kryla .Mo¿e jest ciut lepiej.I wysyp na plecach.Ostatnio na twarzy ale podejrzewam pokrzywê.
KONSPIRACJA ja po przeczytaniu forum namówi³am mamê na czerwon± koniczynê .Z tego co mówi³a jak na razie jest zadowolona, choæ jeszcze krótko j± bierze. Podobno jest ¶wietna dla kobiet w okresie menopauzy.
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-07, 14:15   #78
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

wieloryb biorê nieca³y miesi±c Bonadeê - to jeszcze trochê krótko, ¿eby stwierdziæ czy tyje po niej (prawie 2 tyg siedzia³am w domu i sobie popu¶ci³am z jedzeniem nie¼le) no i czy na w³osy co¶ pomo¿e. Poczekam jeszcze na 2 opkaowanie - jak nadal bêde tyæ, to odstawiê na pewno.

Bonadea ma ten drugi sk³adnik lekko antyandrogenny i liczê na to, ¿e jednak co¶ pomo¿e. Harmonet bra³a bym do osr...ej ¶mierci gdyby nadal dzia³a³ na w³osy, bo to by³y dla mnie idealne tabletki, ale muszê siê przekonaæ, czy zmiana tabletek nie pomo¿e mi jednak na w³osy, bo mo¿e za d³ugo ju¿ bra³am ten Harmonet i organizm siê przyzwyczai³? Niby ³adnie nadal zbija³ mi androgeny, bo bada³am pocz±tkiem roku min. testo i andro i by³y w normach. No ale co z tego, jak w³osy lec± mi ju¿ z 2 krótkimi przerwami od 1,5 roku.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-08, 13:26   #79
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Do dziewczyn ktore sa / by³y na diecie antygrzybowej i ktore namietnie pija³y kawke

Jak sobie poradzilyscie z jej odstawieniem ?? zastepowalyscie ja czyms ?? Ja juz robie chyba milion podchodów i kiszka

Niepotrafie Nawet rzucenie fajek po 10 latach bylo dla mnie ³atwizna ale z tym nie daje rady

poradzcie cos plissssssssssss
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 14:29   #80
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka¿ wiadomo¶æ
Do dziewczyn ktore sa / by³y na diecie antygrzybowej i ktore namietnie pija³y kawke

Jak sobie poradzilyscie z jej odstawieniem ?? zastepowalyscie ja czyms ?? Ja juz robie chyba milion podchodów i kiszka

Niepotrafie Nawet rzucenie fajek po 10 latach bylo dla mnie ³atwizna ale z tym nie daje rady

poradzcie cos plissssssssssss
Pocz±tkowo ograniczy³am siê do jednego americano dziennie. Wcze¶niej potrafi³am wypiæ nawet trzy w ci±gu dnia. Pó¼niej zaczê³am piæ kawê co drugi dzieñ. A¿ w koñcu sama przesta³a mi smakowaæ. Potrafi³am zrobiæ sobie kawê i jej nie wypiæ, bo mi nie podchodzi³a. Zast±pi³am j± herbat± z guaran±. Aktualnie pijam tak±:

http://www.smacznaherbata.pl/zurawin...ana-20tbx2,25g

Spróbuj stopniowo wyeliminowaæ kawê
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-08, 17:34   #81
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

i tak jej nie pije duzo po 1 dziennie ale sieczke - czarna z dwóch kopiatych ³yzeczek . Ogolnie chodzi mi o tego kopa co daje , nawet nie o jej smak

A czy mozna ³ykac jakies tabletki z kofeina czy na diecie tez sa zakazane ??
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 09:10   #82
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 4 437
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez piek³o Poka¿ wiadomo¶æ

KONSPIRACJA ja po przeczytaniu forum namówi³am mamê na czerwon± koniczynê .Z tego co mówi³a jak na razie jest zadowolona, choæ jeszcze krótko j± bierze. Podobno jest ¶wietna dla kobiet w okresie menopauzy.
Dziêkujê, poczytam
__________________
...najmniejsze pañstwo ¶wiata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf by³a kobiet±
konspiracja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 09:46   #83
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Blackbejbe ja pijê kawê ca³y czas.Nie umiem bez niej ¿yæ. Ale skoro piszesz o tabletkach z kofein± tzn ¿e potrzebujesz czego co ciê doenergetyzuje?W takim razie SUSSE ma racjê .Zamieñ kawê na yerbê.Kiedy¶ pi³am i jest rewelacyjna. Lepsza od kawy, bo poprawia koncentracje. Pi³am mieszankê yerba,zielona,guarana i co¶ tam jeszcze by³o :P

My³am g³owe.Zawsze zabieram siê za to z przera¿eniem i z nastawieniem ¿e bêdê ryczeæ.Ale...ostatnio jest nawet nie¼le.Tzn wypadaj±,ale nie gar¶ciami.My¶lê ¿e max 20-30 w³osów. Dla mnie to ogromna zmiana.
Wcieram t± kozieradkê,robiê p³ukankê z siemienia,pijê zielone koktajle z 2 ³y¿kami siemienia i mam co¶ nowego.Moja endo poleci³a mi krzem w mgie³ce do spryskiwania w³osów i skóry g³owy.Nie wiem czy to to czy kozieradka (oba w³±czy³am w tym samym czasie),ale co¶ mi pomaga

Pozdrawiam z rozpadanego podbeskidzia
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 13:08   #84
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 8 095
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez piek³o Poka¿ wiadomo¶æ
Blackbejbe ja pijê kawê ca³y czas.Nie umiem bez niej ¿yæ. Ale skoro piszesz o tabletkach z kofein± tzn ¿e potrzebujesz czego co ciê doenergetyzuje?W takim razie SUSSE ma racjê .Zamieñ kawê na yerbê.Kiedy¶ pi³am i jest rewelacyjna. Lepsza od kawy, bo poprawia koncentracje. Pi³am mieszankê yerba,zielona,guarana i co¶ tam jeszcze by³o :P

My³am g³owe.Zawsze zabieram siê za to z przera¿eniem i z nastawieniem ¿e bêdê ryczeæ.Ale...ostatnio jest nawet nie¼le.Tzn wypadaj±,ale nie gar¶ciami.My¶lê ¿e max 20-30 w³osów. Dla mnie to ogromna zmiana.
Wcieram t± kozieradkê,robiê p³ukankê z siemienia,pijê zielone koktajle z 2 ³y¿kami siemienia i mam co¶ nowego.Moja endo poleci³a mi krzem w mgie³ce do spryskiwania w³osów i skóry g³owy.Nie wiem czy to to czy kozieradka (oba w³±czy³am w tym samym czasie),ale co¶ mi pomaga

Pozdrawiam z rozpadanego podbeskidzia

Krzem w mgie³ce? Gdzie to mo¿na kupiæ?
__________________





MassieDran jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 13:31   #85
piek³o
Raczkowanie
 
Avatar piek³o
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 370
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

MassieDran ta mgie³ka nazywa siê ORSI KRZEM. Kupi³am j± w aptece. Jest ca³a seria produktów ORSI KRZEM. Jakie¶ p³yny do picia ,¿ele (podobno niez³e do wcierania) ale cena powala. A ta mgie³ka do spryskiwania by³a najtañsza i naj³atwiejsza w aplikacji. Koszt ok 30-40z³.
Moja endo powiedzia³a, ¿e jej pacjentki bardzo sobie chwal± ten produkt. Aaaa i kaza³a braæ wit D3
__________________
Mój autorski blog z bi¿uteri±- http://www.photoblog.pl/tea3k/973501...owe-serca.html
piek³o jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 17:55   #86
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wróci³am do ¶wiata ¿ywych
wypu¶cili mnie dopiero po tygodniu, wyssali du¿o krwi, ale przynajmniej odpoczê³am. Gdyby nie brak dobrego ¿arcia to mog³abym siê tam zadomowiæ na d³u¿ej

Amelka, zagl±dasz tu jeszcze? pisa³am Ci kiedy¶ o witaminie PP, pozna³am w klinice dziewczynê, której dermatolo¿ka przepisa³a miêdzy innymi PP na tr±dzik i jako pomoc przy wypadaj±cych w³osach - 200mg dziennie, minimum 3 miesi±ce.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 18:56   #87
amelka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Wróci³am do ¶wiata ¿ywych
wypu¶cili mnie dopiero po tygodniu, wyssali du¿o krwi, ale przynajmniej odpoczê³am. Gdyby nie brak dobrego ¿arcia to mog³abym siê tam zadomowiæ na d³u¿ej

Amelka, zagl±dasz tu jeszcze? pisa³am Ci kiedy¶ o witaminie PP, pozna³am w klinice dziewczynê, której dermatolo¿ka przepisa³a miêdzy innymi PP na tr±dzik i jako pomoc przy wypadaj±cych w³osach - 200mg dziennie, minimum 3 miesi±ce.
Zagl±dam zagl±dam ale czeka³am, a¿ wrócisz ze szpitala aby zdaæ Tobie relacje...ten weekend pracowa³am ponadto wiêc dzi¶ znalaz³am czas. No i ja czekam za Twoimi relacjami z pobytu szpitala i co oni przez tydzieñ biedulo Tobie tam robili oprócz pozbawiania Ciebie krwi?? jak wyniki? wiesz ju¿ co¶ wiêcej?
Co do wit PP to czyta³am sobie o niej. Ale czy faktycznie ta dziewczyna zauwa¿y³a pozytywne rezultaty w przyjmowaniu PP? ta dawka mnie przera¿a jednak jakby mia³o to co¶ pomóc to zaopatrzê siê. Póki co biorê ostropest plamisty kompleks wit b i dodatkowo biorê sam± wit b6 i b2. No i biotynê oraz od dzi¶ palmê i sterole. Mam problem- za cholerê nie mogê prze³kn±æ oleju lnianego kurde naprawdê mam odruch wymiotny i wszystko z powrotem podchodzi mi do gard³a. Oczywi¶cie wcze¶niej znaj±c moj± reakcjê na pocz±tek rozcieñczy³am z pó³ szkl wody- i nadal nic z tego- taka sama reakcja- no i posz³y te moje planowane dwie ³y¿ki oleju z ca³± szklank± wody - i pó¼niej kolejn± aby popiæ to wszystko Wiem, ¿e radzi³a¶ mi, abym rozcieñczy³a- ale chyba przesadzam z tak mocnym rozcieñczeniem? mój tata mi zacz±³ gadaæ- ¿e ten olej z tak du¿± ilo¶ci± wody traci swoje w³a¶ciwo¶ci..kupiê sobie te¿ syrop i podam syrop do wody by zapiæ smak- jednak czy faktycznie szklanka wody wymieszana z 2 ³y¿kami oleju + syrop nie pogorszy dzia³ania oleju? jestem sama z³a na siebie, ¿e tak fatalnie reaguje - ale od zawsze mam z tym problem.
Co do mojej wizyty w na oddziale w szpitalu to pora¿ka- tak siê wkur* , ¿e brak s³ów. Na wizycie u pana profesora by³am ok 6 min - jak to moja towarzyszka stwierdzi³a. No i faktycznie tak jako¶ by³o bo w sumie wesz³am i wysz³am. Na dzieñ dobry pan prof. zapyta³ mnie ile jeszcze ludzi czeka, powiedzia³am mu, ¿e jestem ostatnia- to on na to: "to dobrze, bêdê mia³ wiêcej czasu na inne rzeczy". My¶la³am, ¿e sobie jaja robi, ale kiedy po 3 min wywiadzie wypisa³ mi tylko skierowanie na badania na oddziale i powiedzia³ "do widzenia" to pad³abym prawie. Zero zainteresowania ca³± list± badañ , które mia³am ze sob±- nawet nie chcia³ ich ogl±daæ- a przecie¿ du¿o wyników jest aktualnych- by móg³ co¶ mi na ten temat powiedzieæ.. Zero te¿ zainteresowania tym, jaki jest mój problem, ¿e w krótkim czasie moje wyniki bardzo siê pogorszy³y mimo leczenia. Gdzie¶ wszystko mia³ tak¿e obecnie znów jestem na etapie "lekka za³amka i bierno¶æ". Nie wiem co dalej zrobiê bo nie chcê póki co o tym my¶leæ, ale na pewno skorzystam z bezp³atnych badañ. Tak¿e widzisz bez sza³u u mnie..Mam nadziejê, ¿e u Ciebie bardziej optymistycznie?
amelka29 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-09, 20:35   #88
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Eh co¶ Amelka szczê¶cia nie masz do tych lekarz,to wizyta prywatna by³a, za któr± zap³aci³a¶? ale rozumiem, ¿e skierowanie dosta³a¶ do szpitala na diagnostykê, tak?
Na pocieszenie powiem Ci, ¿e masa dziewczyn ma problemy, ze znalezieniem lekarza, który posiada odpowiedni± wiedzê, nie traktuje swoich pacjentek po macoszemu i przy okazji jest zrównowa¿ony psychicznie Nas³ucha³am siê trochê przez ten tydzieñ ...

Generalnie, mimo ogromnego zamieszania które panuje na oddziale i traktowaniu nas jak na ta¶mie w fabryce, pobyt tam wspominam ca³kiem fajnie
Badania robi± ka¿dej te same, standardowo oznaczaj± hormony, poziom dobowy kortyzolu i prolaktyny, krzyw± cukrow± i insulinê, biochemiê, badanie ginekologiczne i usg, oraz testy czynno¶ciowe - te które mia³y skierowanie diagnostyki PCOS dostawa³y tabletkê z deksa, a te z nadnerczami stymulacjê z ACTH.

Na wypisie nie ma najwa¿niejszych wyników, wiêc nadal nie mam postawionej diagnozy, ale .... podczas usg okaza³o siê, ¿e jednak mam drobne pêcherzyki, powy¿ej 12 sztuk w ka¿dym jajniku. Podobno na Ligocie maj± jedno z najlepszych urz±dzeñ, wiêc ca³kiem mo¿liwe, ¿e na tym w gabinecie lekarskim by³y niewidoczne. Ca³kiem mo¿liwe wiêc, ¿e to pcos przy okazji stymuluje mi androgeny nadnerczowe? Rezydent ma³o chcia³ mówiæ, bez pozosta³ych wyników badañ, po mojej 4 w ci±gu paru godzin wizycie w jego gabinecie, stwierdzi³ jedynie, ¿e podejrzewa, ¿e mo¿e tak byæ, bo ta moja nadwy¿ka androgenowa jest za niska, jak na nadnercza.

Na wypisie mam tylko estradiol, shbg - moim zdaniem oba bez sza³u i mog³yby byæ wy¿sze, fsh i lh - wyliczy³am sobie stosunek 1,025
i zastanawia mnie tylko testosteron ca³kowity, bo wyszed³ poni¿ej normy - nie wiem jak to mo¿liwe, ale nie ja jedna wysz³am z takim wynikiem - wiêc nie wiem czy interpretowaæ to jako b³±d laboratorium, czy serio mam taki niski, chocia¿ we wrze¶niu by³ ok.
Poza tym po prawie 2 miesiêcznej diecie moja glukoza wróci³a na w³a¶ciwe tory i jest idealna

Co do PP to takie dawki s± na receptê przepisywane, a dermatolog która twierdzi, ¿e to jedna z nielicznych witamin które mog± co¶ u nas z dzia³aæ jest z Katowic i mam na ni± namiar, jakby która¶ z Was chcia³a.
Ponad to ta sama babka uwa¿a³a równie¿, ¿e przy w³osach oprócz PP zadzia³a równie¿ cynk i biotebal i tyle, a z wcierek tylko Alpicort E - którego nie ³±czy siê w ¿adnym wypadku z Loxonem - ja nie chce tego wcieraæ w ogóle, ale tutaj chyba kto¶ ich wymiennie stosowa³, dlatego pisze


Co do oleju lnianego, to jak pisa³am ¿e troszkê wody, to nie mia³am na my¶li ca³ej szklanki :P
Je¶li bardzo trudno Ci to prze³kn±æ mo¿e spróbuj robiæ wg. przepisu Dr Budwig - w necie znajdziesz.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2013-12-10 o 06:53
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-10, 07:08   #89
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez amelka29 Poka¿ wiadomo¶æ
Zagl±dam zagl±dam ale czeka³am, a¿ wrócisz ze szpitala aby zdaæ Tobie relacje...ten weekend pracowa³am ponadto wiêc dzi¶ znalaz³am czas. No i ja czekam za Twoimi relacjami z pobytu szpitala i co oni przez tydzieñ biedulo Tobie tam robili oprócz pozbawiania Ciebie krwi?? jak wyniki? wiesz ju¿ co¶ wiêcej?
Co do wit PP to czyta³am sobie o niej. Ale czy faktycznie ta dziewczyna zauwa¿y³a pozytywne rezultaty w przyjmowaniu PP? ta dawka mnie przera¿a jednak jakby mia³o to co¶ pomóc to zaopatrzê siê. Póki co biorê ostropest plamisty kompleks wit b i dodatkowo biorê sam± wit b6 i b2. No i biotynê oraz od dzi¶ palmê i sterole. Mam problem- za cholerê nie mogê prze³kn±æ oleju lnianego kurde naprawdê mam odruch wymiotny i wszystko z powrotem podchodzi mi do gard³a. Oczywi¶cie wcze¶niej znaj±c moj± reakcjê na pocz±tek rozcieñczy³am z pó³ szkl wody- i nadal nic z tego- taka sama reakcja- no i posz³y te moje planowane dwie ³y¿ki oleju z ca³± szklank± wody - i pó¼niej kolejn± aby popiæ to wszystko Wiem, ¿e radzi³a¶ mi, abym rozcieñczy³a- ale chyba przesadzam z tak mocnym rozcieñczeniem? mój tata mi zacz±³ gadaæ- ¿e ten olej z tak du¿± ilo¶ci± wody traci swoje w³a¶ciwo¶ci..kupiê sobie te¿ syrop i podam syrop do wody by zapiæ smak- jednak czy faktycznie szklanka wody wymieszana z 2 ³y¿kami oleju + syrop nie pogorszy dzia³ania oleju? jestem sama z³a na siebie, ¿e tak fatalnie reaguje - ale od zawsze mam z tym problem.
Co do mojej wizyty w na oddziale w szpitalu to pora¿ka- tak siê wkur* , ¿e brak s³ów. Na wizycie u pana profesora by³am ok 6 min - jak to moja towarzyszka stwierdzi³a. No i faktycznie tak jako¶ by³o bo w sumie wesz³am i wysz³am. Na dzieñ dobry pan prof. zapyta³ mnie ile jeszcze ludzi czeka, powiedzia³am mu, ¿e jestem ostatnia- to on na to: "to dobrze, bêdê mia³ wiêcej czasu na inne rzeczy". My¶la³am, ¿e sobie jaja robi, ale kiedy po 3 min wywiadzie wypisa³ mi tylko skierowanie na badania na oddziale i powiedzia³ "do widzenia" to pad³abym prawie. Zero zainteresowania ca³± list± badañ , które mia³am ze sob±- nawet nie chcia³ ich ogl±daæ- a przecie¿ du¿o wyników jest aktualnych- by móg³ co¶ mi na ten temat powiedzieæ.. Zero te¿ zainteresowania tym, jaki jest mój problem, ¿e w krótkim czasie moje wyniki bardzo siê pogorszy³y mimo leczenia. Gdzie¶ wszystko mia³ tak¿e obecnie znów jestem na etapie "lekka za³amka i bierno¶æ". Nie wiem co dalej zrobiê bo nie chcê póki co o tym my¶leæ, ale na pewno skorzystam z bezp³atnych badañ. Tak¿e widzisz bez sza³u u mnie..Mam nadziejê, ¿e u Ciebie bardziej optymistycznie?
amelka, mia³am ten sam problem z piciem oleju. Wypróbowa³am ró¿ne metody i najskuteczniejsze okaza³o siê dolewanie kilku kropli soku np. z malin, truskawek. Na ³y¿kê oleju, ¿eby by³o szybko, hap i ju¿ Takiego domowego soku dolewa³am i by³o do prze³kniêcia. Jednak z czasem i to sprawia³o mi trudno¶ci dlatego w drodze ostateczno¶ci przerzuci³am siê na kapsu³ki. Je¶li naprawdê nie dajesz rady to nie ma sensu siê katowaæ. Spróbuj z tym sokiem, a nu¿ pomo¿e
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-10, 07:49   #90
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 8 095
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez piek³o Poka¿ wiadomo¶æ
MassieDran ta mgie³ka nazywa siê ORSI KRZEM. Kupi³am j± w aptece. Jest ca³a seria produktów ORSI KRZEM. Jakie¶ p³yny do picia ,¿ele (podobno niez³e do wcierania) ale cena powala. A ta mgie³ka do spryskiwania by³a najtañsza i naj³atwiejsza w aplikacji. Koszt ok 30-40z³.
Moja endo powiedzia³a, ¿e jej pacjentki bardzo sobie chwal± ten produkt. Aaaa i kaza³a braæ wit D3

Czujê siê skuszona! Bêdê szukaæ tego sprayu w aptekach! Po wyp³acie...
__________________





MassieDran jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.