Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 10:09   #1
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424

Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.


Dziewczyny jak suszycie włosy? Zawsze suszylam suszarka, od kiedy je zapuscilam i są długie nie radze sobie z suszeniem- suszarka nie dochodzi w kazde miejsce, wlosy sa suche tylko z wierzchu a wsrodku mokre. Kiedy susze je dluzej moja skora głowy swedzi mnie od tego ;( NIe wiem jak sobie z tym juz radzic.. Mecze się;( mam ochote obciac wlosy ;(
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:41   #2
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Ja suszę suszarką z dyfuzorem Polecam
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:43   #3
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Tak, to prawda, bardzo długo schodzi z suszeniem. Też niechętnie używam suszarki, bo mam bardzo suche włosy i jeszcze dodatkowo je męczę. Czasami jak umyję głowę wieczorem i nigdzie się nie spieszę to trzymam ręcznik na ramionach i chodzę jakiś czas z mokrymi, dosuszam w razie potrzeby. Takie włosy schną same kilka godzin, więc na co dzień to nie jest rozwiązanie. Chodzenie spać z mokrymi też im nie służy, i dodatku mogą się powykręcać w głupi sposób.
Jeśli nie dajesz sobie rady i nie szkoda Ci to może rzeczywiście obetnij, takie włosy wymagają wysiłku, choćby z rozczesaniem, jak ktoś nie ma na to czasu albo ochoty to tylko problem. Włosy choćby do ramion też dobrze wyglądają, a już dużo łatwiej je ogarnąć
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:59   #4
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Szukam jeszcze jakiś rozwiązań, może ktoś coś jeszcze doradzi ?
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:31   #5
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Skoro nie dosuszasz wszystkich włosów to może pomagaj sobie i podczas suszenia spinaj część włosów? Tak, jak to robi fryzjerka przy obcinaniu, jakąś klamrą albo szeroką gumką związuj część włosów z boku, żeby nie przeszkadzała i susz tylko wybrane pasma. Powinno pomóc.
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:29   #6
kamtumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: południowy wschód Polski
Wiadomości: 424
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Skoro nie dosuszasz wszystkich włosów to może pomagaj sobie i podczas suszenia spinaj część włosów? Tak, jak to robi fryzjerka przy obcinaniu, jakąś klamrą albo szeroką gumką związuj część włosów z boku, żeby nie przeszkadzała i susz tylko wybrane pasma. Powinno pomóc.
dzieki Bijum za ten pomysl)
kamtumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 01:09   #7
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez kamtumi Pokaż wiadomość
dzieki Bijum za ten pomysl)
Nie ma sprawy W normalnych warunkach nie mam tego problemu, bo myję włosy wieczorem i schną same, a nawet jeśli suszę, to moje cienkie wiórki nie mają dylematów z niedosuszaniem. Dzisiaj jednak zastosowałam ten motyw, gdy musiałam je wysuszyć bez dyfuzora, który zastąpiłam sobie dłonią ^^
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 21:11   #8
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez bijum Pokaż wiadomość
Skoro nie dosuszasz wszystkich włosów to może pomagaj sobie i podczas suszenia spinaj część włosów? Tak, jak to robi fryzjerka przy obcinaniu, jakąś klamrą albo szeroką gumką związuj część włosów z boku, żeby nie przeszkadzała i susz tylko wybrane pasma. Powinno pomóc.
Susze suszarką z dyfuzorem remington z prawdziwym chłodnym nawiewem.
Moje włosy nie są super długie ale zaczynają nabierać grubości i gęstości i też mi ciężko, więc robię dokładnie to samo, mam dwie klamry i delikatnie dziele wysuszone od mokrych
Powodzenia, zaparaszam do nas by podzielić się efektami no i oczywiście włosiakami;
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post45502381
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:07   #9
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

a ja nie susze, bo mam siano potem
moje schną sobie same.. albo spinam w wartocz i potem rozpuszczam i mam ładne wysuszone i na dodatek się fajnie układają
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:30   #10
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Ja włosy zawsze myję wieczorem, po rozczesaniu wiążę je w koka. Rano są troszkę mokre w niektórych miejscach, jednak po kilku minutach są już suche. Przetrzepuję je palcami i fryzura gotowa. Próbowałaś w ten sposób?
Jeżeli chcesz, mogę Ci dorzucić zdjęcie, jak wyglądają moje loki.
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:55   #11
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez Dziku_ Pokaż wiadomość
Ja włosy zawsze myję wieczorem, po rozczesaniu wiążę je w koka. Rano są troszkę mokre w niektórych miejscach, jednak po kilku minutach są już suche. Przetrzepuję je palcami i fryzura gotowa. Próbowałaś w ten sposób?
Jeżeli chcesz, mogę Ci dorzucić zdjęcie, jak wyglądają moje loki.
Tylko, że niestety mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, a spanie z mokrymi włosami zawiniętymi w kok może powodować łamanie się i wzmożone wypadanie włosów, plus tego typu fryzura to loki/fale odkształcone a nie z wydobytym skrętem. od czasu do czasu owszem, ale ogólnie chyba nie polecałabym.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 12:16   #12
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Poza tym niektore wlosy za chiny ludowe nie wyschna w taki sposob, moje nawet podsuszone lekko wieczorem i puszczone luzem, rano sa jeszcze wilgotne i czesto trzeba je dosuszyc. nie suszone wieczorem plus spiete ociekalyby woda- kiedys testowalam
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 18:16   #13
Dziku_
Przyczajenie
 
Avatar Dziku_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 21
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

No właśnie to jest ten problem, że nie na wszystkie włosy ta sama metoda podziała. O tym, że spanie z mokrymi włosami nie jest najlepsze dla włosów doskonale wiem, jednak na swoich nie zauważyłam jakichś radykalnych zmian w tę złą stronę. Mało włosów mi wypada, a czeszę je raz na 2 dni. Najgorzej było po 2 tygodniach spędzonych w szpitalu i dożylnych antybiotykach cały czas... Myślałam, że w ciągu miesiąca zostanę łysa.
Mam o tyle dobrze, że moje włosy wyglądają identycznie kiedy wyschną same w ciągu dnia i kiedy idę spać z mokrymi. A odcisków od gumki i tak nie widać wśród loków.
traicionera no coś Ty! :O Aż Ci współczuję. :P
Dziku_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:02   #14
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Heh, na poczatku stdiow nie mialam na stancji suszarki, przez co rano chodzilam na ucZelnie z mokrymi wlosami. potem probowalam suszyc, siedzac przy grzejniku i tez malo to dawalo. Wiadomo, ze latem szybciej by wyschly, ale jesienia i zima masakra.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 19:05   #15
ursogangsta
Raczkowanie
 
Avatar ursogangsta
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 150
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

sposobu z koczkiem próbowałam - u mojej koleżanki chyba działa dobrze, ja wstałam z tak samo mokrymi włosami z jakimi się położyłam... zwykle myję włosy na wieczór, zarzucam je za poduszkę i gotowe.

mam natomiast kolejne pytanie do dziewczyn z długimi włosami: co robicie z włosami na noc? ja myję włosy co dwa dni, gdy kładę się z mokrymi nie ma sprawy, bo są ciężkie i zostają za poduszką. ale jeśli nie myję... masakra. jak były krótsze problem nie istniał, ale teraz nic mi nie pasuje, ani spanie z rozpuszczonymi (są wszędzie, no i loki się rozpadają), ani ze związanymi w jakiś kok (robią się nieświeże i loki też się deformują, nie wspominając już o aureoli z "pierzaków" naokoło głowy). może mi doradzicie coś mądrego?
__________________
wymienię

And in the choir i saw a sad messiah,
He was bored and tired of my laments,
'said I died for you one time but never again.


ursogangsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:23   #16
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Tylko, że niestety mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, a spanie z mokrymi włosami zawiniętymi w kok może powodować łamanie się i wzmożone wypadanie włosów, plus tego typu fryzura to loki/fale odkształcone a nie z wydobytym skrętem. od czasu do czasu owszem, ale ogólnie chyba nie polecałabym.
co ty gadasz u mnie ani razu nie bylo problemu z tym jak zdarzy mi sie myc wieczorem to je spinam wilgotne na noc w warkocz nigdy bym w rozpuszczonych mokrych nie zasnela nawet a rano bym miala dopiero strrasznie..
nigdy nie bylo tak by mi sie łamały czy jakoś odkształcały.. odkszałcają się jak się mocno upina je gumką to wtedy tak
ale to moze tez zalezy od wlosa i stopnia zniszczenia nie wiem

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ursogangsta Pokaż wiadomość
sposobu z koczkiem próbowałam - u mojej koleżanki chyba działa dobrze, ja wstałam z tak samo mokrymi włosami z jakimi się położyłam... zwykle myję włosy na wieczór, zarzucam je za poduszkę i gotowe.

mam natomiast kolejne pytanie do dziewczyn z długimi włosami: co robicie z włosami na noc? ja myję włosy co dwa dni, gdy kładę się z mokrymi nie ma sprawy, bo są ciężkie i zostają za poduszką. ale jeśli nie myję... masakra. jak były krótsze problem nie istniał, ale teraz nic mi nie pasuje, ani spanie z rozpuszczonymi (są wszędzie, no i loki się rozpadają), ani ze związanymi w jakiś kok (robią się nieświeże i loki też się deformują, nie wspominając już o aureoli z "pierzaków" naokoło głowy). może mi doradzicie coś mądrego?
racja z rozpuszczonymi sie niewygodnie spi.. ja przewaznie je jakos na bok ukladam albo lekko gumka spinam i tez na bok daje wtedy mnie nie denerwuja
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 23:53   #17
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
co ty gadasz u mnie ani razu nie bylo problemu z tym jak zdarzy mi sie myc wieczorem to je spinam wilgotne na noc w warkocz nigdy bym w rozpuszczonych mokrych nie zasnela nawet a rano bym miala dopiero strrasznie..
nigdy nie bylo tak by mi sie łamały czy jakoś odkształcały.. odkszałcają się jak się mocno upina je gumką to wtedy tak
ale to moze tez zalezy od wlosa i stopnia zniszczenia nie wiem [COLOR="Silver"]
Oczywiście ze zależy to od wielu kwestii indywidualnych. Co nie zmienia faktu, że w mokrych włosach spać sie nie powinno. Tyle w temacie.
Sa bardziej podatne na uszkodzenia i to że Ty nie miałaś problemów nie znaczy, że wszystkim będzie to słuzyć. Włosy choćby po warkoczu to właśnie fale odkształcone bo nie zwijają się po swojemu tylko w sposób jaki narzuca im upięcie w którym schną. Przy włosach kręconych najlepiej fale/ loki wydobyc niech się pofalują po swojemu a na noc zabezpieczyć luźnym upięciem i rano reanimowac ich naturalny kształt. Plus mówisz, że splatasz jak Ci się 'zdarzy na noc umyć', no to pewnie, że lepiej spleśc i zabezpieczyć jakkolwiek niż spac w takich mokrych porozrzucanych. ;] raz na jakiś czas wiadomo, zbrodnią nie jest ale nie polecałabym robić z tego nawyku.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-03-30 o 23:55
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 20:49   #18
sella_
Przyczajenie
 
Avatar sella_
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Ja nie używam nigdy suszarki, bo po suszeniu wyglądam niczym król lew dyfuzor i zimny nawiew nie pomagają, a może po prostu nie potrafię posługiwać się suszarką Pewnie nawet jakbym umiała, to raczej bym jej nie używała bo to zabiera sporo czasu, a ja nie mam do takich rzeczy cierpliwości Jak mam czas to myję rano i czekam aż wyschną, a kiedy nie mam czasu żeby czekać, aż wyschną, to myję włosy wieczorem, przerzucam przez ramę łózka i staram się nie kręcić w nocy
__________________
zapuszczamy włoski - do pasa
sella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 10:36   #19
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

Cytat:
Napisane przez sella_ Pokaż wiadomość
Ja nie używam nigdy suszarki, bo po suszeniu wyglądam niczym król lew dyfuzor i zimny nawiew nie pomagają, a może po prostu nie potrafię posługiwać się suszarką Pewnie nawet jakbym umiała, to raczej bym jej nie używała bo to zabiera sporo czasu, a ja nie mam do takich rzeczy cierpliwości Jak mam czas to myję rano i czekam aż wyschną, a kiedy nie mam czasu żeby czekać, aż wyschną, to myję włosy wieczorem, przerzucam przez ramę łózka i staram się nie kręcić w nocy
No to ja chyba nie mam cierpliwości do biegania z mokrą czupryna 6 godzin zanim państwo szanowne raczy wyschnąć.. haha
A i w moim wypadku dyfuzor podbija skręt

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 06:49   #20
Krolowa_Pik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Do dziewczyn z długimi kręconymi włosami.

też używam dyfuzora i bardziej suszę właśnie od spodu, podnoszę część włosów i suszę bliżej skóry, ale niezbyt długo. w ogóle to suszę na raty - ze 3 razy pomiędzy śniadaniem i ubieraniem
Krolowa_Pik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-07 07:49:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.