Potrawa na rocznicę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-11, 18:06   #1
agaaati
Raczkowanie
 
Avatar agaaati
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 107

Potrawa na rocznicę


Postanowiłam upichcić jakąs pyszną potrawę na rocznicę związku z moim Tż-em Problem polega na tym, że kompletnie nie wiem co to może być. Moje zdolności kulinarne są dalekie ideałowi, więc chciałabym, żeby nie było to tudne do zrobienia. Fundusze też pozostawiają wiele do życzenia, bo jeszcze sie ucze Może same robiłyście jakąś kolację czy obiadokolację dla swojego Tż-ta i macie jakis pomysł Chętnie też przyjmę juz konkretne sprawdzone przepisy
agaaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 23:45   #2
kcal
Raczkowanie
 
Avatar kcal
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 159
Dot.: Potrawa na rocznicę

Pieczony kurczak, taki nadziany na butelkę z piwem, które go nasyci aromatem (przepis gdzieś krąży po Internecie). Do tego talarki albo ćwiartki smażonych na głębokim oleju ziemniaków, jakaś surówka (np. sałata masłowa z śmietaną i cukrem trzcinowym) i czerwone wino półwytrawne. A na deser kawę i murzynka

Prosto, tanio, smacznie i się obeżrecie jak świnki. No chyba, że zaraz po mają być seksy, to sobie tę kawę i murzynka może odpuśćcie (serio: kawa działa moczo- i... "kakopędnie").
__________________
http://bombakaloryczna.pl/
kcal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 06:22   #3
szakszuka
Raczkowanie
 
Avatar szakszuka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: kr
Wiadomości: 383
Dot.: Potrawa na rocznicę

Ja ostatnio robiłam krewetki na białym winie, masło czosnek pietruszka i chilli plus bagietka na ciepło z masłem z czosnkiem i ziołami- było jeszcze wtedy gorąco wiec nie mieliśmy apetytu na cos solidnego koszt za całość z winem to ok 40 zł w biedrze także wg mnie spoko na taka pogodę jak teraz chyba zrobiłabym jakis pieczony rostbef czy cos..kurczaki mamy na codzień,warto wprowadzić cos niecodziennego w taki dzień
szakszuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 15:54   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Potrawa na rocznicę

Pizza (nie mrożonka, ale taka z lodówki - całkiem przyzwoite w smaku mają w np. w Biedro) plus nieco własnych dodatków i domowy sos czosnkowy / pomidorowy - nie musi wiedzieć, że sama nie piekłaś. Za dwie takie pizze plus własne dodatki i składniki na sos wydasz max 30 zł.

Makaron z dobrym sosem - nawet jak się szarpniesz na jakiś lepszy, włoski (ok. 7-9 zł za duży słoik), to potrawa wyniesie Cię ok. 15 zł za 2 porcje. Do posypania parmezan, czy mozzarella. Trudno to zepsuć, chyba, że rozgotuje się makaron.

Sałatka grecka plus grzanki np. z wędzonym łososiem.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kcal Pokaż wiadomość
Pieczony kurczak, taki nadziany na butelkę z piwem, które go nasyci aromatem (przepis gdzieś krąży po Internecie). Do tego talarki albo ćwiartki smażonych na głębokim oleju ziemniaków, jakaś surówka (np. sałata masłowa z śmietaną i cukrem trzcinowym) i czerwone wino półwytrawne. A na deser kawę i murzynka
(...)
Takiego kurczaka serio trudno jest zepsuć. Kurczaka porządnie natrzeć przyprawami, wręcz wymasować.

Inny sposób na kurczaka: duża pierś kurczaka wydrążona / przecięta na "kanapkę", jako farsz: połączenie kuskus (ok. 100g zalane wrzątkiem - tak, jak się robi normalnie kuskus) z serkiem Tartare (polecam Borowikowy Las lub Orzechową Aleję). Farsz jest delikatny, wręcz słodkawy w smaku, więc samą pierś można potraktować ostrymi przyprawami. Nadzianą farszem pierś pieczemy ok. 30 minut w 180-190 stopniach C, do tego jakaś surówka / sałatka. Sytne, proste danie, a jednocześnie ma oryginalny smak.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-09-12 o 15:47
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 21:51   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Potrawa na rocznicę

chyba klasyka gatunku jest spaghetti z sosem pomidorowo-ziolowo-jakims tam lub bolonski. Radze pomidorowy bo atrakcyjnie wyglada na talerzu (ta romantyczna czerwien, nawet mozesz serce wysmarowac tym sosem) plus tanio i smacznie. Ogolnie kuchnia wloska jest bardzo dobra do wykorzystania bo przede wszystkim latwa, a sporo tych prostych potraw jest super efektownych wizualnie i smakowo plus kieszen tak nie cierpi.

Pizza tez super pomysl, kup gotowy spod albo taka bazowa margherite, obloz np szynka czy kielbasa salami, no chyba ze Twoj TZ jest wegetarianinem, to wtedy odrobine warzyw - mozna kupic cos drogiego do dekoracji pizzy wystarczy bardzo mala ilosc, wiec po zwazeniu wyjdzie tanio.

Na deser daj kupne lody w ladnych pucharkach i ozdob bita smietana/truskawkami/kawalkami czekolady/ciekawym wafelkiem/bananem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 18:45   #6
zupa_grochowa
Rozeznanie
 
Avatar zupa_grochowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 906
Dot.: Potrawa na rocznicę

ja ostatnio robiłam moussakę:
http://www.kwestiasmaku.com/dania_dl...a/przepis.html

Też masterszefem nie jestem, wyszło pyszne. Jeszcze z winem było mniam dwie godziny robiłam i wyniosło mnie koło 30 zł, a teraz jeszcze mniej bo bakłażan tańszy
__________________
zupa_grochowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 20:18   #7
renia92
Zakorzenienie
 
Avatar renia92
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 268
Dot.: Potrawa na rocznicę

Ja robiłam kiedyś lasange, znajdziesz mnóstwo przepisów w internecie
__________________
renia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 10:16   #8
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Potrawa na rocznicę

Nie szła bym w kierunku pizzy albo spaghetti jeżeli ma być to coś odmiennego.

Ja mogę Ci powiedzieć że jak nie umiesz gotować zbyt dobrze a chcesz by było ryginalnie, to zrób lepiej jakąś wytrawną tartę - quiche np. http://www.poezja-smakow.com/2015/02...raz-pomoc.html

mozesz zrobić zapiekankę ( taka się na pewno nie zepsuje), np zapiekankę gyros - http://www.poezja-smakow.com/2015/02...ros-kebab.html
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-29 11:16:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.