Optyczne wydłużenie twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-25, 15:49   #1
Sweet lemon
Raczkowanie
 
Avatar Sweet lemon
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Masovia
Wiadomości: 271
Lightbulb

Optyczne wydłużenie twarzy


Mam okrągłe rysy twarzy. Chciałabym żeby twarz wyglądaała na bardziej podłużną. Wydaje mi się ze z takimi rysami we wszystkim wygląda się okropnie. Mam nadzieje że nie jestem jedyna z tym problemem. Pomóżcie mi i powiedzcie co mam zrobić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01473.JPG (55,7 KB, 388 załadowań)
Sweet lemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 16:17   #2
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

A mi sie bardzo podoba Twoja twarz! .. sympatyczna taka
ale jeśli chcesz ja troszkę wydłuzyc ...hmm ja zrezygnowałabym z przylizywania włosów tylko pusciła je swobodnie... jak sie troche 'napusza' i podniosą do góry to troche wydłuzy twarz
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:10   #3
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

bardzo fajnie Ci w tej grzyweczce i na tej fotce widać że można obalić mit że pulchniutkiej twarzy nie pasują grzywki. W rozpuszczonych włosach na pewno genialnie wyglądasz. ja tez mam okrąglaczka i troche też mnie denerwuje,,, Nie jestes sama hihi
Czytałam że optycznie mozna wyszczuplić nosząc długie wiszące kolczyki, uzywając różu na policzki - skośnie na poliki jak sie zrobi dzióbek to w to wgłębienie pędzelkiem
no i jeszcze odwrócić uwagę od policzkow można akcentując mocniej oczka a oczka masz duże,sliczne wiec koniecznie to zrob (np obrysuj ciemnym kolorkiem odpowiednim do kolorku Twojej tęczówki) - ja sie staram też tak robić

Pozdrawiam
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 21:38   #4
Kasia710
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 176
GG do Kasia710
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

Tez mam okrągłą twarz. Ostatnio ścinałam włosy na krótsze (ledwo co zachodzą teraz na szyję) oraz czeszę grzywkę na bok (czyli "na małpe" jak się to poetycko nazywa) i wydaje mi się, że to troche wyszczupla optycznie twarz. A poza tym, powinno się chyba czesać włosy tak, żeby 'odstawały" od czubka głowy To było słówko od laika.
Kasia710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:15   #5
adusia368
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

jeżeli chodzi o fryzurę to :
"Twarz okrągła
Twarz jest stosunkowo „krótka", z pełnymi policzkami, zaokrąglona w kształcie, najszersza na wysokości uszu. Celem fryzury jest tu wyszczuplenie i optyczne wydłużenie twarzy. Włosy poniżej linii podbródka powinny wydłużać się w kierunku twarzy, zaś włosy na czubku głowy powinny być podniesione. Odsłonięte czoło także „wydłuża" głowę. Unikać należy fryzur bardzo krótkich. Przy krótszych fryzurach warto sczesywać włosy z twarzy i „nabudowywać" na czubku głowy. Chociaż grzywka skraca optycznie, można pozwolić sobie na krótką, zakręconą grzywkę - ale nigdy na długą, równą i opadającą na oczy. Przy długich włosach dobrze, by opadały one swobodnie wzdłuż twarzy, zwężając ją w ten sposób. Należy uważać, aby włosy leżały blisko głowy w okolicach uszu. Niedobrze wyglądają wszelkie „pazurki", dobrze natomiast robi asymetryczny przedziałek."
w przypadku makijażu:
"Okragła buzia, pełne policzki, duże czoło – panie o takich rysach twarzy to szczęściary, bo wyglądają na młodsze. Czasami jednak ich twarze zdają się być płaskie i nie mieć wyrazu – odpowiedni makijaż temu zaradzi.
Jasna, promienna cera to efekt dobrze nałożonego podkładu – jeśli jest w płynie, najlepiej nakładać go szerokim płaskim pędzlem. Pracochłonne, ale różnicę między tak nałożonym podkładem a tym rozsmarowanym palcami na twarzy widać od razu.
Poniżej oczu i wokół ust nałóż rozświetlacz, aby uwydatnić rysy dzięki światłu.
Aby wydłużyć twarz i nadać jej bardziej owalny kształt, nałóż róż ukośnie – zacznij tuż pod kośćmi policzkowymi i zakończ nieznacznie ponad linią brwi.
Na koniec zaznacz oczy i usta, aby jeszcze bardziej optycznie ukształtować owal twarzy. Usta pomaluj zręczni czerwonym błyszczykiem, użyj też kredki do brwi, by dodać twarzy “wysokości”."
adusia368 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:21   #6
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

Zastanawiam się, dlaczego akurat czerwony błyszczyk? I to koniecznie zręcznie położony
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 22:33   #7
Kitexx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 35
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

Ekhm, mam okrągłą twarz, bardzo dziecinną i z "pućkami", a od czasu gdy ścięłam włosy do ok. brody-troszkę dłużej czuję się i wyglądam lepiej.
Przy okazji, to bujda że pazurki odpadają ^^ właśnie delikatne pazurki po bokach twarzy wyszczuplają ją
Kitexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 20:13   #8
matineWRO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 120
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

Ja mam długie, bardzo kręcone rudaśne włosy i niestety okrągłą buzie...od maluskiego. mysle o całkowitej zmianie. zdjęcie ponieżej, czy taka fruzura wydłuzy mi twarz?
__________________
"Dopóki mogę iśc o własnych siłach, pójde tam gdzie zechcę"

www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl
matineWRO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 21:18   #9
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

Myślę,ze grzywka dłuższa i na bok, z przedziałkiem z boku wydłuży twarz na pewno!
Do tego pocieniuj brązerem boki twarzy, a strefę 'T" rozjaśnij np. jaśniejszym pudrem i zmienisz proporcje twarzy na pożądane
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 12:22   #10
matineWRO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 120
Dot.: Optyczne wydłużenie twarzy

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;19848647]Myślę,ze grzywka dłuższa i na bok, z przedziałkiem z boku wydłuży twarz na pewno!
Do tego pocieniuj brązerem boki twarzy, a strefę 'T" rozjaśnij np. jaśniejszym pudrem i zmienisz proporcje twarzy na pożądane[/QUOTE]

tylko niestety moje włosy są rzadkie przez leczenie które przeszłam i nie wiem czy czasami po prostowaniu nie bedzie widac łysych miejsc, jak mam krecone to nie widac
__________________
"Dopóki mogę iśc o własnych siłach, pójde tam gdzie zechcę"

www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl
matineWRO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.