okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 18:21   #1
pineczka166
Raczkowanie
 
Avatar pineczka166
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 153
GG do pineczka166
Cool

okres


Wiec mam pytanie...
Ale najpierw wpowadzenie: Moj okres jest raczej obfity bo musze zmieniac podpaski srednio 6 razy na dobe a tampony ob lite days co 2 godziny w poczatkach okesu... czy to jest normalne?? na dodatek moje krwawienie trwa srednio 8 dni ... czy to moze sie jeszcze zmniejszyc lub zmienic .. zaznaczam ze mam dopiero 15 lat i miesiaczkuje od ok miesiecy...
pineczka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:39   #2
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: okres

Jesteś młodziutka więc miesiączki mogą się jeszcze zmienić co do czasu trwania i obfitości . Miesiączki mogą trwać 3-9 dni i jeżeli nie towarzyszą im niepokojące objawy jak bardzo duża bolesność przez cały okres, wymioty, utrata przytomności to nie trzeba się niepokoić.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 19:55   #3
pineczka166
Raczkowanie
 
Avatar pineczka166
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 153
GG do pineczka166
Dot.: okres

dzieki bo juz zaczynalam sie martwic )
pineczka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:14   #4
Landrynka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: okres

CZesc.Dostałam okres ale jest jakiś inny niz zawsze...Przewaznie jak miałam to krew była ciemna mocno czerwona...Dostałam wczoraj i nie dokonca mozna to nazwac krwia...Bo jest ona bardzo jasna i wymieszana ze sluzem...Czy powinnam sie martwic???Czego objawem moze to byc??
Landrynka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:52   #5
Juliana
Raczkowanie
 
Avatar Juliana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 86
Dot.: okres

Cytat:
Napisane przez pineczka166 Pokaż wiadomość
Wiec mam pytanie...
Ale najpierw wpowadzenie: Moj okres jest raczej obfity bo musze zmieniac podpaski srednio 6 razy na dobe a tampony ob lite days co 2 godziny w poczatkach okesu... czy to jest normalne?? na dodatek moje krwawienie trwa srednio 8 dni ... czy to moze sie jeszcze zmniejszyc lub zmienic .. zaznaczam ze mam dopiero 15 lat i miesiaczkuje od ok miesiecy...
Ja mam 20 lat i tampon ob normal starcza mi w drugim dniu okresu na max dwie godziny. A dostałam miesiączkę jak miałam 12 lat i od kiedy pamiętam miałam bardzo intensywne. Jeżeli będziesz tak miała jeszcze przez kilka lat (nie jestem ginekologiem, nie potrafię stwierdzić dokładnie przez jaki czas), to radzę pójdź do lekarza, bo ja przez swoje mam znaczące niedobory żelaza w organiźmie. Tylko ostrzegam, póki co nie masz się czym martwić
__________________
"Is this a test? It has to be. Otherwise I can't go on."
Juliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:55   #6
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: okres

Cytat:
Napisane przez Landrynka666 Pokaż wiadomość
CZesc.Dostałam okres ale jest jakiś inny niz zawsze...Przewaznie jak miałam to krew była ciemna mocno czerwona...Dostałam wczoraj i nie dokonca mozna to nazwac krwia...Bo jest ona bardzo jasna i wymieszana ze sluzem...Czy powinnam sie martwic???Czego objawem moze to byc??
To nie jest okres, to plamienie przed okresem. Może niedobór progestronu??? Może też być np. nadżerka, polip i wiele innych rzeczy. Wskazana wizyta u gina.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:19   #7
Landrynka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: okres

w_isienka chodzi o to ze ostatnio kochałan sie bez zabezpieczenia i pozniej myslalam czy nie bedzie z tego dzidziusia, w dzien okresu robilam test ale wyszła jedna kreska....Nadzerke niedawno wyleczyłam wiec to nie moze to byc i na plamienie przed okresem tez to nie wskazuje bo dostałam to normalnie w terminie kiedy powinnam dostać okres.Więc nie wiem czy możliwe jest ze test sie mylił i może być to ciąża???
Prosze odpowiedzcie bo nie wiem co myslec....
Landrynka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 23:38   #8
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: okres

Cytat:
Napisane przez Landrynka666 Pokaż wiadomość
w_isienka chodzi o to ze ostatnio kochałan sie bez zabezpieczenia i pozniej myslalam czy nie bedzie z tego dzidziusia, w dzien okresu robilam test ale wyszła jedna kreska....Nadzerke niedawno wyleczyłam wiec to nie moze to byc i na plamienie przed okresem tez to nie wskazuje bo dostałam to normalnie w terminie kiedy powinnam dostać okres.Więc nie wiem czy możliwe jest ze test sie mylił i może być to ciąża???
Prosze odpowiedzcie bo nie wiem co myslec....
Możesz odczekać klka dni i zrobić jeszcze raz test dla pewności.
__________________
Bolsa de palabras
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 12:05   #9
Dreamerns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: okres

Cześć ja mam pytanie! Moja narzeczona miała początek okresu 23 kwietnia! 2 maja kochaliśmy się początkowo bez zabezpieczenia(ale jak to określę nie wybuchłem w niej) po czym kochaliśmy się już z zabezpieczeniem! 10 maja tj niedziela dostała jakiegoś dziwnego plamienia( mało obfite, tylko jeden)! Przez 2 dni przed tym plamieniem z pochwy wydobywały sie jakieś dziwne moim zdaniem błona lub cos podobnego, białe nie lepkie, coś na kształt kulek! Wczoraj(to jest 11 maja) zrobiliśmy test ale wyszedł negatywny! Powiedzcie mi czy może to być ciąża tzn zagnieżdżenie sie zarodka? (ona ma czasem plamienia między okresami ale one trwaja jakieś 4 dni i są bardziej obfite! POMOCY!! Czy to może być ciążą??

Edytowane przez Dreamerns
Czas edycji: 2009-05-13 o 00:32
Dreamerns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.