Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 18:49   #1
kwasanri
Raczkowanie
 
Avatar kwasanri
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Texas
Wiadomości: 181
Wyślij wiadomość przez Yahoo do kwasanri Send a message via Skype™ to kwasanri

Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie


Alo dziewczeta. 29 kwietnia biegne maraton. Zucilam palenie i oddalam sie wybudowaniu miesni i usprawnienu mojej kondycji. Biegam wlasciwie juz od 3 lat, z tym ze mialam czasami 2-3 miesiace przerwy a pozniej znowu wracalam. Obecnie regularnie biegam od Stycznia(1 kiedy to zucilam palenie ) robilam po 5-6 km ale teraz staram sie przynajmniej raz w tygodniu zrobic 10 km. Nie powiem na poczatku jest mi straznie ciezko ale po 5 km to czuje sie super i moge biec i biec
Jakie sa wasze rady, rozgrzewka?Dieta?Brac odzywki??Napewno nie przestane biegac po kwietniu
kwasanri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 20:40   #2
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie

Rada - przerzucić się z wizaz na portale biegowe, np. www.bieganie.pl i tam szukaj informacji jak przygotować się do maratonu.

Jeżeli na 2 tygodnie przed maratonem dasz radę przebiec spokojnie 30-32 km, to myślę że maraton jest w zasięgu.

Edytowane przez Agamtb
Czas edycji: 2012-02-28 o 20:43
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 07:22   #3
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie

Po pierwsze i najważniejsze - gratulacje z okazji porzucenia nałogu!
Muszę przyznac, że ambitnie z tym maratonem.
Jednak zastanowiłabym się jeszcze nad przełożeniem tego wyczynu na jesień. Dobrze się namyśl, bo z takim przygotowaniem może Cię czekac 5 godzin męki. Masz tylko 2 miesiące, a Twoje najdłuższe wybiegania to 10 km - to dobrze jak na początkującą biegaczkę, ale słabo jak na przygotowanie do maratonu. W tym momencie powinnaś miec szczyt przygotowań i robic wybiegania po 28-32 km.

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
(...)Jeżeli na 2 tygodnie przed maratonem dasz radę przebiec spokojnie 30-32 km, to myślę że maraton jest w zasięgu.
Na 2 tygodnie przed maratonem to się już skraca długie wybiegania, a nie wydłuża! 2 tygodnie przed startem to trening około 25 km (lub start w połówce), a na tydzień to nie więcej niż 20-23 km. Organizm musi byc wypoczęty, a wytrzymałośc, którą wypracowuje się wcześniej miesiącami (!) nie spada tak szybko.

A bieganie.pl też polecam - to moim zdaniem najlepszy portal biegowy, prawdziwa skarbnica wiedzy. Polecam też książki Skarżyńskiego -najlepiej zacząc od "Biegiem przez życie".

Edytowane przez Foka29
Czas edycji: 2012-03-02 o 07:31
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 07:36   #4
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie

Racja, w zasadzie taką 30-tkę powinno się przebiec na 3 tygodnie przed startem. Ja biegłam 2 tygodnie przed i było ok. Dała mi ona ogromny komfort psychiczny. Wcześniej robiłam max 25 km w ramach długiego wybiegania.
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 06:03   #5
madziuunia
Rozeznanie
 
Avatar madziuunia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 528
Dot.: Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie

Czesc

Maraton to nie 10 km tylko 42 z małym hakiem Ja dzisiaj biegne w Krakowie, trzymajcie kciuki !! Przyotowywalam sie rok do tego ciekawe czy dam rade Milego dnia
__________________
58-57-56-55-54-53-52-51-50-49

23.08.2014-Nasz Ślub!!
madziuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 09:35   #6
kwasanri
Raczkowanie
 
Avatar kwasanri
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Texas
Wiadomości: 181
Wyślij wiadomość przez Yahoo do kwasanri Send a message via Skype™ to kwasanri
Dot.: Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie

Witajcie. Niestety maratonu juz nie pobiegne, mialam maly wypadek-nie chce o tym pisac- i niestety dupa, ale za to kupilam sobie maszyne do szycia :P teraz to sie chyba spase ) Dziekuje za porady, jak tylko poczuje sie lepiej napewno zaczne znowu biegac x
kwasanri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 10:34   #7
frezyjka85
Zakorzenienie
 
Avatar frezyjka85
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: NS/Kraków
Wiadomości: 9 640
Dot.: Maraton 10 km i i tylko 2 miechy na przygotowanie

Cytat:
Napisane przez madziuunia Pokaż wiadomość
Czesc

Maraton to nie 10 km tylko 42 z małym hakiem Ja dzisiaj biegne w Krakowie, trzymajcie kciuki !! Przyotowywalam sie rok do tego ciekawe czy dam rade Milego dnia
wow

ja wczoraj w tym czasie byłam na maraonie zumby (4h)


ale żeby na niego dojechać musiałam nieźle kluczyć po Krk - tak wszystko dla Was pozamykali

jak poszło? dałaś radę?
frezyjka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.