Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-08, 10:50   #2701
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Wyboru projektu domu zanim kupi się działkę.
Krotko, zwiezle i w samo sedno
Postawilas mnie do pionu.

Przeczytam watek z przyjemnoscia, nawet notatki porobie

Tak, jestem z Wroclawia. Bede uwazac z dzialka - bralismy pod uwage tereny w promieniu dwudziestu kilku km od miasta, w miare znosny PKS w okolicy by nas urzadzil - poza tym mamy samochod. Dziecko starsze ma blizej niz dalej do doroslosci, a mlodsze bedzie juz pewnie uczniem zanim cos znajdziemy .
Ten dom w zalozeniu nie mialby isc na sprzedaz, ale nikt nie wie, co go czeka za rogiem, wiec pewnie masz racje z ryzykiem utopienia duzych pieniedzy.
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:55   #2702
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Dziecko starsze ma blizej niz dalej do doroslosci, a mlodsze bedzie juz pewnie uczniem zanim cos znajdziemy .
Tym bardziej weź pod uwagę kłopotliwość mieszkania poza Wrocławiem. Starsze dziecko długo już z wami nie pomieszka, a dowożenie i przywożenie młodszego na zajęcia pozalekcyjne, wieczorne wyjścia ze znajomymi itp. jest ogromnie kłopotliwe i jest powodem wielu konfliktów w rodzinie (wiem, że to dziwnie brzmi, ale właśnie to jest w 90% powodem sprzedaży takich nieruchomości; miałam klientów z depresją, z rozwodami z powodu mieszkania poza miastem itp.).
Cytat:
Ten dom w zalozeniu nie mialby isc na sprzedaz, ale nikt nie wie, co go czeka za rogiem,
Weź pod uwagę, że dzieci się szybko wyprowadzą i zostaniesz na tzw. dalsze życie z pustym ogromnym domem, który trzeba sprzątnąć, ogrzać, utrzymać.

Edit: pamiętaj, że północ (Szymanów, Ligota i dalej) stało w wodzie, wschód (Wilczyce są teraz całe w wodzie) też, płd. wsch. (Kamieniec, Jelcz, Miłoszyce, Kotowice - w czasie powodzi zalane do dachów, Gajków) to tereny zalewowe i w grudniu w czasie śniegów ludzie nie dojechali do pracy do Wrocławia, ewentualnie południe ma w miarę dobry dojazd, tylko weź pod uwagę, ze śmierdzi (np. w Bielanach), bo to przemysł, na zachód nie da się dojechać (patrz probelmy z dojazdem z Leśnicy).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2011-03-08 o 11:00
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 11:12   #2703
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jestes skarbnica wiedzy, Szugar. Szacun. Wlasnie poludnie mocno rozwazalismy ze wzgledu na to, ze maz pracuje w Biskupicach. Ba, nawet na okolice Sobotki patrzylam lakomie... Zobaczymy, mamy czas poki co. Dzieki za wszystkie rady.

Edit: z ciekawosci - jak zapatrujesz sie na zakup dzialki z domem do kapitalki/ rozbiorki zamiast zakupu dzialki budowlanej? W przeliczeniu na m2 mozna chyba utrafic niezle okazje, natomiast dochodzi cala szopka z pozwoleniem na wyburzenie. Robi sie off-top, wiec obiecuje, ze to juz ostatnie pytanie.
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek

Edytowane przez Oliath
Czas edycji: 2011-03-08 o 11:16
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 11:33   #2704
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Jestes skarbnica wiedzy, Szugar. Szacun. Wlasnie poludnie mocno rozwazalismy ze wzgledu na to, ze maz pracuje w Biskupicach. Ba, nawet na okolice Sobotki patrzylam lakomie...
To niezły wybór, zaletami są na pewno piękne okolice i krajobrazy, ale weź pod uwagę zimę i koszmarne dojazdy, szczególnie dla dzieci (w zimie zostaje właściwie tylko pociąg, które to podróże były dla moich kilku koleżanek z liceum koszmarem - chodziłam do 9 LO, blisko Dworca).
Cytat:
Edit: z ciekawosci - jak zapatrujesz sie na zakup dzialki z domem do kapitalki/ rozbiorki zamiast zakupu dzialki budowlanej? W przeliczeniu na m2 mozna chyba utrafic niezle okazje, natomiast dochodzi cala szopka z pozwoleniem na wyburzenie. Robi sie off-top, wiec obiecuje, ze to juz ostatnie pytanie.
Kupować działkę z domem, tylko po to żeby go wyburzyć ? Trochę bez sensu, zważywszy że w tamtych okolicach spokojnie można znaleźć działkę niezabudowaną w dobrej cenie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:20   #2705
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

nie daleko wroclawia polecam Trzebnice Mieszkam tu od zawsze, maz pracuje we wroclawiu dojazd nie zajmuje mu zbyt wiele czasu, szynobusem tez mozna dojechac a trzebnica ledne miasteczko biedronka jest, parki ladne las bukowy przy ktorym mam zamiar sie budowac gdyz moi rodzice maja tam kilka dzialek wlasnie jestesmy w trakcie przeksztalcania na budowlane ładne osiedle się tam szykuje. a poza tym? wszedzie blisko, szkola przychodnia szpital itd itp
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi










Edytowane przez Agusia_a9
Czas edycji: 2011-03-09 o 11:27
Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:30   #2706
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Agusia_a9 Pokaż wiadomość
nie daleko wroclawia polecam Trzebnice
Faktycznie niedaleko, jedynie 60 km dziennie w obie strony, miesięcznie to prawie 2 tys. km ! Korki, w zimie śnieg, droga od Wiszni wręcz tragiczna. Nigdy w życiu nie polecam nikomu pracy we Wrocławiu i mieszkania tak daleko, jaki ma sens strata czasu w życiu na dojazd, przecież to co najmniej 1,5 godziny (poza korkami) dziennie wyjęte z życia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:47   #2707
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Faktycznie niedaleko, jedynie 60 km dziennie w obie strony, miesięcznie to prawie 2 tys. km ! Korki, w zimie śnieg, droga od Wiszni wręcz tragiczna. Nigdy w życiu nie polecam nikomu pracy we Wrocławiu i mieszkania tak daleko, jaki ma sens strata czasu w życiu na dojazd, przecież to co najmniej 1,5 godziny (poza korkami) dziennie wyjęte z życia.
moj mąż dojezdza w 30 min do pracy i ma zwrot za dojazdy. Korki? wystarczy znac objazy
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 11:56   #2708
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

jeśli chodzi o dojazdy, to w całej rozciągłości zgadzam się z Szugar. o ile dorosły (z samochodem) jakoś da sobie radę (będzie sobie wmawiał, że to wcale nie jest strata czasu)... to ja współczuję dzieciakom. jeśli nie mamy dziadków/cioć w mieście, to maluch (młodzian) będzie skazany na świetlice, kolegów,kawiarnie i czytelnie. znałam (i znam) takie przypadki, co to nie mają co ze sobą począć, bo rodzice kończą o 16, bo PKS jest dopiero wieczorem (albo wcześnie rano). znam koszmar imprez, bo albo wciskają się do kogoś na noc, albo wychodzą o 22 (ostatni pks, albo przyjazd rodzica). nie znam osoby pracującej/uczącej się, która chwaliłaby sobie mieszkanie tak daleko od miasta (zwrot kosztów dojazdu wciąż nie jest w Polsce standardem). piszę to, choć do niedawna sama rozważałam właśnie takie rozwiązanie.

ps. przepraszam za offtop, ale nie mogę wysłać prywatnej wiadomości - Agusia, czyu dobrze widzę, że chudniesz 7kg tygodniowo?!
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować



Edytowane przez rnm
Czas edycji: 2011-03-09 o 11:58
rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:05   #2709
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Agusia_a9 Pokaż wiadomość
moj mąż dojezdza w 30 min do pracy i ma zwrot za dojazdy. Korki? wystarczy znac objazy
Czyli jedzie tę tragiczną drogą z dziurami i tirami 120 km/h lub nieodśnieżonymi drogami między polami w zimie 200 km/h ? Taaaa, jasne
W piątki od godz. 15 są takie korki, że wyjazd z Wrocławia do Poznania zajmuje mi 3 godziny, więc szybciej jest jechać przez Długołękę.
Ludzie mieszkający w Szymanowie płaczą na dojazd, działki w Ligocie można kupić za 50 tys. zł i co drugi dom jest do sprzedaży, więc co dopiero Trzebnica.

Jak ktoś lubi tracić czas i nie ma dzieci oraz ceni sobie mieszkanie na głębokim za iu to super, ale w innym wypadku jest to koszmar, dopóki nie ma sprawnego ruchu drogowego, obwodnicy itp.

I bliskie okolice Wrocławia to Psie Pole (dołączone do miasta dopiero przed II wojną światową) lub Leśnica czy Wysoka, a nie Trzebnica.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:17   #2710
Agusia_a9
Zadomowienie
 
Avatar Agusia_a9
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 463
GG do Agusia_a9
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czyli jedzie tę tragiczną drogą z dziurami i tirami 120 km/h lub nieodśnieżonymi drogami między polami w zimie 200 km/h ? Taaaa, jasne
W piątki od godz. 15 są takie korki, że wyjazd z Wrocławia do Poznania zajmuje mi 3 godziny, więc szybciej jest jechać przez Długołękę.
Ludzie mieszkający w Szymanowie płaczą na dojazd, działki w Ligocie można kupić za 50 tys. zł i co drugi dom jest do sprzedaży, więc co dopiero Trzebnica.

Jak ktoś lubi tracić czas i nie ma dzieci oraz ceni sobie mieszkanie na głębokim za iu to super, ale w innym wypadku jest to koszmar, dopóki nie ma sprawnego ruchu drogowego, obwodnicy itp.

I bliskie okolice Wrocławia to Psie Pole (dołączone do miasta dopiero przed II wojną światową) lub Leśnica czy Wysoka, a nie Trzebnica.
zgadza się są korki w okolicach godz. 15, 16 ale są ludzie którzy pracuja w innych godzinach. Niektórzy mają nocki więc wracają do domu rano a wtedy korków brak. Albo pracują w systemie 12godzinnym i wracają do domu wieczorami, wówczas również korków nie ma. Dziecko mam i co ono ma wspólnego z moimmiejscem zamieszkania ? i Dlaczegoż sądzisz iż T-ca jest zadupiem? jakie kryteria musi posiadać miejscowośc by nie być jak to określiłeś/łaś zadupiem ?
__________________


'Uwielbiam ludzi, którzy umieją cieszyć się najbardziej zwykłą chwilą, ludzi którym nie potrzeba zbyt wiele.'

Fifi









Agusia_a9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:30   #2711
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Agusia_a9 Pokaż wiadomość
zgadza się są korki w okolicach godz. 15, 16 ale są ludzie którzy pracuja w innych godzinach. Niektórzy mają nocki więc wracają do domu rano a wtedy korków brak. Albo pracują w systemie 12godzinnym i wracają do domu wieczorami, wówczas również korków nie ma.
Słuchaj, znakomita większość ludzi pracuje w godzinach 8 - 17/18, w takich godzinach również w szkole są dzieci, i w takich godzinach są największe korki i problemy z wyjazdem z miasta. Szczególnie w tym czasie, kiedy miasto przygotowuje się do różnych imprez i właściwie wszędzie są remonty, dodatkowo brak obwodnicy i korki tirów. Że już nie wspomnę o osobach, które nie mają samochodu.
Cytat:
Dziecko mam i co ono ma wspólnego z moimmiejscem zamieszkania ?
To, że godzina czasu dla dorosłego, a godzina czasu dla dziecka to ogromna różnica. Jeśli odbierasz dziecko ze szkoły o 18, bo 17.30 kończysz pracę, w Trzebnicy jesteście o 19, to dla dziecko to już czas szykowania się spania. Więc ogrom czasu stracony w samochodzie w korkach, jaki to sens ? Tak, można wysłać dziecko do szkoły w Trzebnicy, ja jednakże bym tego nie zrobiła (czy dobrze kojarzę, ze w Trzebnicy jest do wyboru aż jedno LO ?).
Cytat:
Dlaczegoż sądzisz iż T-ca jest zadupiem?
Dlatego, że jest małą mieściną i po godzinie 18 życie w niej zamiera.
Cytat:
jakie kryteria musi posiadać miejscowośc by nie być jak to określiłeś/łaś zadupiem ?
Musi żyć 24h na dobę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 15:26   #2712
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dołączam się do wyrazów współczucia dla dzieci, których rodzice wybudowali sobie dom pod miastem, jeszcze od miasta daleko. Dziesi szybko dorastają, zacznie się wiek licealny, ochota na chodzenie na imprezy, do kina, połazic po mieście. A tutaj życie uzależnione od łaski rodziców i rozkładu jady autobusów.
Sama pamiętam jeszcze, jak zazdrościłam rówieśnikom z miasta, że mogą sobie jeszcze imprezować, a ja już muszę do domu wracać.

Zresztą gdzieś czytałam, że jest odwrót od takiego właśnie mieszkania na zadupiu. Co innego, jak ma się dzieci odchowane, dorosłe z prawem jazdy, a robić za taksówkę dla połowy rodziny i słuchać brzęczenia uziemionych w domu dzieciaków w zamian za te owiane mitem kawki na tarasie własnego domu, to żadna przyjemność .
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 19:56   #2713
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dołączam się do wyrazów współczucia dla dzieci, których rodzice wybudowali sobie dom pod miastem, jeszcze od miasta daleko. Dziesi szybko dorastają, zacznie się wiek licealny, ochota na chodzenie na imprezy, do kina, połazic po mieście.
zgadzam się z Tobą problemy są też z mniejszymi dziećmi. pierwsze 4 lata szkoły podstawowej spędzałam w świetlicach, męka okropna... zazdrościłam dzieciom mieszkającym blisko szkoły. tuż po lekcjach szły do domu, jadły normalny obiad, miały czas na bajki, wyjście na dwór. ja tylko odliczałam czas do 17. to samo rano.. co z tego, że mieliśmy na 11, jak ja od 7:00 "świetlicowałam" zresztą, nie tylko ja. też inne dzieci "z przedmieścia"
Cytat:
A tutaj życie uzależnione od łaski rodziców i rozkładu jady autobusów.
Sama pamiętam jeszcze, jak zazdrościłam rówieśnikom z miasta, że mogą sobie jeszcze imprezować, a ja już muszę do domu wracać.

Zresztą gdzieś czytałam, że jest odwrót od takiego właśnie mieszkania na zadupiu. Co innego, jak ma się dzieci odchowane, dorosłe z prawem jazdy, a robić za taksówkę dla połowy rodziny i słuchać brzęczenia uziemionych w domu dzieciaków w zamian za te owiane mitem kawki na tarasie własnego domu, to żadna przyjemność .
popieram. swoją drogą - auto dla dziecka to też wydatek. przy dzisiejszych cenach benzyny to wręcz luksus a kredyt za piękny domek sam się nie spłaci... temat rzeka
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 00:32   #2714
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Faktycznie niedaleko, jedynie 60 km dziennie w obie strony, miesięcznie to prawie 2 tys. km ! Korki, w zimie śnieg, droga od Wiszni wręcz tragiczna. Nigdy w życiu nie polecam nikomu pracy we Wrocławiu i mieszkania tak daleko, jaki ma sens strata czasu w życiu na dojazd, przecież to co najmniej 1,5 godziny (poza korkami) dziennie wyjęte z życia.

Mam działkę budowlaną pod Trzebnicą i żadnej ochoty,żeby się tam budować.
Co z tego,że jest bardzo duża i pięknie położona,jak to wiochaaaaaa.
Co z tego,że jestem zmotoryzowana,jak dojazdy stanowią ogromną trudność.
Ostatnio stałam w korku z Wrocławia do Trzebnicy 2 h w jedną stronę .Wracałam późnym wieczorem ok.21 i dojazd do Wrocławia zajął mi tylko 1,5 h.


Cytat:
Napisane przez Agusia_a9 Pokaż wiadomość
moj mąż dojezdza w 30 min do pracy i ma zwrot za dojazdy. Korki? wystarczy znac objazy

Przestań,objazdami wychodzi o wiele więcej km i drogi fatalne,przez te wszystkie wioseczki jeszcze gorzej objechać niż główną drogą.


Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
działki w Ligocie można kupić za 50 tys. zł i co drugi dom jest do sprzedaży, więc co dopiero Trzebnica.

W której Ligocie?Tak tanich działek nie widziałam nigdy.
W Ligocie Pięknej po prawie 200 tys.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 06:47   #2715
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

No to dziewczyny mnie wystraszylyscie dzis jade do Trzebnicy. Po przeczytaniu Waszego info wyjezdzam zaraz czyli jakies 2 godziny wczesniej ;]
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 07:18   #2716
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zresztą gdzieś czytałam, że jest odwrót od takiego właśnie mieszkania na zadupiu.
Ja pisałam Wystarczy przejrzeć ogłoszenia na popularnych portalach, a i przejechać się do tych miejscowości i popytać, który dom jest do sprzedaży. Wychodzi prawie co drugi, że nie wspomnę o niedokończonych budowach, domach niezamieszkałych, czy wolnych projektach deweloperskich.
Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Ostatnio stałam w korku z Wrocławia do Trzebnicy 2 h w jedną stronę .Wracałam późnym wieczorem ok.21 i dojazd do Wrocławia zajął mi tylko 1,5 h.
No dokładnie, to jest koszmar. Jeździłam w lecie do Krotoszyna do znajomych, wyjeżdżałam z Grunwaldzkiego w piątki o 16 i stałam w korku do 18-19 do Ligoty. A jeszcze koło sierpnia przez 2 tygodnie był ruch wahadłowy gdzieś za Trzebnicą, bo robili drogę, to dopiero był szał.
Cytat:
W której Ligocie?Tak tanich działek nie widziałam nigdy.
W Ligocie Pięknej po prawie 200 tys.
No w Pięknej Pierwoszów, Siedlec - 1200 m2 działki budowlanej w Siedlcu mam w ofercie za 100 tys. zł od czerwca, negocjacje sięgają 50 tys. zł. W Rogożu miałam dom 140 m2 z działką 1000 m2 za 200 tys. w stanie deweloperskim.
Kojarzysz te domy przy cmentarzu ;D za kościołem w Ligocie ? Ludzie grosze płacili za nie.
Cytat:
Napisane przez kermitowa
No to dziewczyny mnie wystraszylyscie dzis jade do Trzebnicy. Po przeczytaniu Waszego info wyjezdzam zaraz czyli jakies 2 godziny wczesniej ;]
Pozdrów tiry

Dziś ludzie z Gniechowic nie wyjadą, podobno elegancki wypadek był i droga zablokowana
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2011-03-10 o 07:23
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:51   #2717
PM2012
Przyczajenie
 
Avatar PM2012
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

czytam tak i czytam... i normalnie jestem pod wrażeniem chciałabym mieć taką wyobraźnie przestrzenną i umiejętność takiego krytycznego i funkcjonalnego spojrzenia na każdy projekt
my jesteśmy na etapie szukania... i ciężko nam to idzie... podobają nam sie takie projekty:

1. http://www.dobredomy.pl/projekt/ambrozjaII
2. http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...ja-rex-g2.html
3. http://www.galeriadomow.pl/projekt,u...nej-2,228.html
4. http://www.projekty.ign.com.pl/proje...sindbad_2g/254

z tym, że w każdym byśmy coś przerobili, przestawili...
byłabym bardzo wdzięczna za fachowe spojrzenie na nie bądź polecenie jakiś projektów godnych uwagi pozdrawiam
__________________
21.07.2012r.
PM2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:57   #2718
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja pisałam Wystarczy przejrzeć ogłoszenia na popularnych portalach, a i przejechać się do tych miejscowości i popytać, który dom jest do sprzedaży. Wychodzi prawie co drugi, że nie wspomnę o niedokończonych budowach, domach niezamieszkałych, czy wolnych projektach deweloperskich.
No dokładnie, to jest koszmar. Jeździłam w lecie do Krotoszyna do znajomych, wyjeżdżałam z Grunwaldzkiego w piątki o 16 i stałam w korku do 18-19 do Ligoty. A jeszcze koło sierpnia przez 2 tygodnie był ruch wahadłowy gdzieś za Trzebnicą, bo robili drogę, to dopiero był szał.
No w Pięknej Pierwoszów, Siedlec - 1200 m2 działki budowlanej w Siedlcu mam w ofercie za 100 tys. zł od czerwca, negocjacje sięgają 50 tys. zł. W Rogożu miałam dom 140 m2 z działką 1000 m2 za 200 tys. w stanie deweloperskim.
Kojarzysz te domy przy cmentarzu ;D za kościołem w Ligocie ? Ludzie grosze płacili za nie.
Pozdrów tiry

Dziś ludzie z Gniechowic nie wyjadą, podobno elegancki wypadek był i droga zablokowana
Mam rodzinkę w Gniechowicach.
Fajnie się do nich jeździ latem na grilla ale żeby mieszkać tam na co dzień - koszmar

Co do budowania domu pod miastem - mogłam budować dom w Borowej, ojciec mnie do tego gorąco namawiał, ale byłam twarda i kupiliśmy z TŻ mieszkanie we Wro Gadania dużo było, oj było, że czemu jednak nie dom, a skoro już mieszkanie, to czemu takie drogie we Wroclawiu, zamiast tanie w Oleśnicy itd.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
I bliskie okolice Wrocławia to Psie Pole (dołączone do miasta dopiero przed II wojną światową) lub Leśnica czy Wysoka, a nie Trzebnica.
Ej, Szugar, Psie Pole to nie okolica Wrocławia tylko Wrocław, nie szkaluj moich okolic!
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:08   #2719
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez PM2012 Pokaż wiadomość
z tym, że w każdym byśmy coś przerobili, przestawili...
byłabym bardzo wdzięczna za fachowe spojrzenie na nie bądź polecenie jakiś projektów godnych uwagi pozdrawiam
Od której strony wjazd + ilu członków rodziny.
Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
a skoro już mieszkanie, to czemu takie drogie we Wroclawiu, zamiast tanie w Oleśnicy itd.
No właśnie, ja nie jestem w stanie pojąć, jak ludzie mogą kupować mieszkania w Oleśnicy za 4 - 5 tys. zł, skoro ja sprzedaję w centrum Wrocławia za 2-4 tys. za m2. Skąd ludziom bierze się pojęcie, że we Wrocławiu jest drogo ?
Cytat:
Ej, Szugar, Psie Pole to nie okolica Wrocławia tylko Wrocław, nie szkaluj moich okolic!
Ja kocham Psie Pole, mówię serio, nic nie mówię
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 09:21   #2720
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No właśnie, ja nie jestem w stanie pojąć, jak ludzie mogą kupować mieszkania w Oleśnicy za 4 - 5 tys. zł, skoro ja sprzedaję w centrum Wrocławia za 2-4 tys. za m2. Skąd ludziom bierze się pojęcie, że we Wrocławiu jest drogo ?
Za 2-4 tys. w centrum Wrocławia? Gdzie konkretnie? Że też ja wcześniej o tym nie wiedziałam

Cytat:
Ja kocham Psie Pole, mówię serio, nic nie mówię
Ja Psiego Pola nie kocham, ale mój Zakrzów jest OK
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:25   #2721
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Za 2-4 tys. w centrum Wrocławia? Gdzie konkretnie? Że też ja wcześniej o tym nie wiedziałam
Okolice Św. Macieja, Pl. Wróblewskiego, Krzyki (Gliniana) Trzeba było przyjść do mnie, to bym Ci coś pokazała ładnego ;P
Cytat:
Ja Psiego Pola nie kocham, ale mój Zakrzów jest OK
Zakrzów jest bardzo ok, Pawłowice są bardzo ładne, szczególnie te domy wkoło jeziorka. Co nei zmienia faktu, że to są OKOLICE Wrocławia ;P
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:31   #2722
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Okolice Św. Macieja, Pl. Wróblewskiego, Krzyki (Gliniana) Trzeba było przyjść do mnie, to bym Ci coś pokazała ładnego ;P
O, to miałabym blisko do pracy, a tak to przez pół miasta zasuwać muszę Polak mądry po szkodzie

Cytat:
Zakrzów jest bardzo ok, Pawłowice są bardzo ładne, szczególnie te domy wkoło jeziorka. Co nei zmienia faktu, że to są OKOLICE Wrocławia ;P
Hy hy, na Pawłowicach latem można się poczuć jak na wakacjach na wsi (chociaż przy Kłokoczycach to i tak metropolia ) Nie chciałabym tam mieszkać, jeden autobus, w dodatku rzadko, to nie dla mnie

Co do Zakrzowa - ja mieszkam na tym nowym. Czyli osiedla, osiedla i jeszcze raz osiedla, ale przynajmniej zielono wokół, no i okolice fajne, jest gdzie na spacer wyjść

Dobra, EOT
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 09:31   #2723
PM2012
Przyczajenie
 
Avatar PM2012
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 7
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Od której strony wjazd + ilu członków rodziny.
wjazd jest od północy a jeżeli chodzi o członków to narazie jesteśmy sami ale napewno planujemy powiększenie rodziny o conajmniej dwóch czyli na górze oprócz naszej sypialni 2 pokoje by się przydały i obowiązkowo większa łazienka (bo jak patrze na większość projektów to te łazienki są jakieś mini:P) głównie zależy nam też na dwu stanowiskowym garażu z góry dziękuje za wszystkie rady i wskazówki
__________________
21.07.2012r.
PM2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 12:41   #2724
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
. A jeszcze koło sierpnia przez 2 tygodnie był ruch wahadłowy gdzieś za Trzebnicą, bo robili drogę, to dopiero był szał.
Oj,był,był.Pamiętam doskonale.


Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No w Pięknej Pierwoszów, Siedlec - 1200 m2 działki budowlanej w Siedlcu mam w ofercie za 100 tys. zł od czerwca, negocjacje sięgają 50 tys. zł. W Rogożu miałam dom 140 m2 z działką 1000 m2 za 200 tys. w stanie deweloperskim.
Kojarzysz te domy przy cmentarzu ;D za kościołem w Ligocie ? Ludzie grosze płacili za nie.

Tanio.
A ten dom w Rogożu to już całkiem.
Masz może jakieś podobne perełki na stanie?Bo znam kogoś kto szuka w tamtych okolicach działki/domu.


Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Co do budowania domu pod miastem - mogłam budować dom w Borowej, ojciec mnie do tego gorąco namawiał, ale byłam twarda i kupiliśmy z TŻ mieszkanie we Wro

Dom pod miastem jest fajny,ale w odpowiednim wieku i okolicznościach.


Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ej, Szugar, Psie Pole to nie okolica Wrocławia tylko Wrocław, nie szkaluj moich okolic!

Moje też.
Mnie najbardziej rozśmiesza zawsze to,że ludzie z innych okolic niż PP wyobrażają sobie,że to tylko okolice Osiedla Sobieskiego,Zakrzowa i jeszcze ewentualnie ,,tej Korony''.
A nie tylko,ja pochodzę z Karłowic,bardzo starego osiedla i chyba najbardziej zabytkowego jeśli chodzi o PP.Wszędzie blisko,kilka podstawówek,przedszkoli,d obra komunikacja,szpitale,uniw erek na Koszmarowej,sklepy-nie jest źle.Do Rynku nawet z buta blisko.
__________________





Edytowane przez marryme21
Czas edycji: 2011-03-10 o 12:42
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 07:33   #2725
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez PM2012 Pokaż wiadomość
wjazd jest od północy a jeżeli chodzi o członków to narazie jesteśmy sami ale napewno planujemy powiększenie rodziny o conajmniej dwóch
W takim razie pzostaje Ci przeczytanie całego wątku, bo domy, które wklejałaś już omawialiśmy. Weź pod uwagę, że wklejasz domy ze skosami na poddaszu, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie (pokoje klitki, w łazience pod prysznicem się nie wyprostujesz) i nie zapewniają żadnej intymności.
Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Tanio.
A ten dom w Rogożu to już całkiem.
Masz może jakieś podobne perełki na stanie?Bo znam kogoś kto szuka w tamtych okolicach działki/domu.
To powiedz znajomym, żeby się przejechali do sołtysa, mówię serio. Sołtys wie najlepiej co i gdzie kto sprzedaje. Najlepiej też pytać "miejscowych", w sensie "ja to nie sprzedaję, ale za to sąsiadka ma tu pole"
Cytat:
A nie tylko,ja pochodzę z Karłowic,bardzo starego osiedla i chyba najbardziej zabytkowego jeśli chodzi o PP.Wszędzie blisko,kilka podstawówek,przedszkoli,d obra komunikacja,szpitale,uniw erek na Koszmarowej,sklepy-nie jest źle.Do Rynku nawet z buta blisko.
Po kilku głębszych chyba ;D
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:49   #2726
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
I bliskie okolice Wrocławia to Psie Pole (dołączone do miasta dopiero przed II wojną światową) lub Leśnica czy Wysoka, a nie Trzebnica.
Mistrzu Ja mieszkam na PP, zaraz przy granicy z Srodmiesciem, i mam kwadrans z buta do Rynku
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 09:59   #2727
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Mistrzu Ja mieszkam na PP, zaraz przy granicy z Srodmiesciem, i mam kwadrans z buta do Rynku
Szybkim biegiem z Kromera się da w kwadrans, to się zgodzę
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:38   #2728
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

E tam, z Kromera Kleczkow tyz Psie Pole :P
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:10   #2729
Monia_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam,

Postanowiliśmy z mężem udać się do architekta w celu wykonania projektu indywidualnego na dom ok. 200 m2. Wyszedł większy o ok. 35 m. Macie jakiś pomysł na jego rozsądne zmniejszenie, bo nie chcemy robić tego za wszelką cenę, kosztem funkcjonalności? Naprawdę nie sądziłam, że tak trudno podejmować decyzję o własnym domu. Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Parter - paint.jpg (225,4 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Poddasze - paint.jpg (159,6 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Opis parter.jpg (31,3 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Opis poddasze.jpg (39,4 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez Monia_22
Czas edycji: 2011-03-14 o 21:13
Monia_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:20   #2730
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Monia_22 Pokaż wiadomość
Witam,

Postanowiliśmy z mężem udać się do architekta w celu wykonania projektu indywidualnego na dom ok. 200 m2. Wyszedł większy o ok. 35 m. Macie jakiś pomysł na jego rozsądne zmniejszenie, bo nie chcemy robić tego za wszelką cenę, kosztem funkcjonalności? Naprawdę nie sądziłam, że tak trudno podejmować decyzję o własnym domu. Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie!
Mi się zdaje, że skoro zapłaciliście za projekt, to zadaniem architekta jest również dopasowanie go do waszych preferencji i portfela. Skoro nie odpowiada wam taki rozmiar domu, niech jego zmniejszeniem zajmie się architekt, który go projektował..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.