Badania na przyczynę trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 20:16   #1
mieszanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18

Badania na przyczynę trądziku


Witam! Mam nadzieję, że się nie powtarzam. Szukam pomysłów, jakie mogę zrobić badania na przyczynę trądziku. Mam bardzo uciążliwy trądzik już od 11 lat, przeżyłam już chyba wszystkie kremy,brałam jakieś tabletki, jestem po dwóch kuracjach izotekiem i ostatnio mój dermatolog stwierdził, że może to być jakieś uczulenie. Robiłam już badania na alergie pokarmowe, niestety nic z nich nie wyszło jak i z badań na testosteron. Zastanawiam się, na co mogę jeszcze zrobić. Czy ktoś robił jakieś na swój trądzik? Może ktoś odkrył u siebie nietypową przyczynę? Proszę o rady i pomoc.
mieszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 10:17   #2
lalauree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Badania na przyczynę trądziku

Spróbuj może bardziej szczegółowych badań hormonalnych. Prolaktyna, TSH, androstendion miałaś robione? Czasami przyczyna może być złożona i dopiero szczegółowe badania mogą naprowadzić lekarza na trop. Z własnego doświadczenia wiem, że badania hormonalne mogą się bardzo wahać pod wpływem stresu i innych czynników wewnętrznych, ale i zewnętrznych. Myślę, że przy badaniach hormonalnych ważna jest cierpliwość. U mnie różnice np.: przy badaniu prolaktyny były znaczne. Ogólnie w ciągu miesiąca robiłam prolaktynę z 5 razy i za każdym razem wynik był inny- 3 razy w normie i 2 znacznie podwyższona. Nie należy brać tego bardzo dosłownie- każdy lekarz ma inną teorie, inne podejście do problemu, sama musisz czuć co będzie dla Ciebie lepsze. Uwierz mi, że odwiedziłam wtedy 8 lekarzy i każdy miał inne zdanie o tych samych wynikach, sugerowali inne choroby, różne badania. Musisz trafić na konkretnego lekarza, który ma dużą wyobraźnie- dlatego nie sugeruj się jednym specjalistom. Trądzik pojawił się w okresie dojrzewania? Może to właśnie hormony. I wtedy żadne kremy, antybiotyki nie przyniosą spodziewanych efektów. Uczulenie? Zrób testy płatkowe na detergenty, składniki kosmetyków i metale. Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji! Wiem, że szukanie przyczyny to najtrudniejsza droga!
lalauree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.