Kosmetyki M.A.C. cz.6 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-12, 20:17   #4351
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Jak by się któraś zastanawiała nad Soiree - na blogu zdjęcia

Dołączam do grona wielbicielek The Perfect Cheek
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 20:20   #4352
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Macalam dzisiaj dwie szminy: Hug Me (lustre) i Japanese Maple (cremesheen). I przepadlam. BARDZO ich POTRZEBUJE są boskie. Patisserie mam juz na wykonczeniu.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 20:24   #4353
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Macalam dzisiaj dwie szminy: Hug Me (lustre) i Japanese Maple (cremesheen). I przepadlam. BARDZO ich POTRZEBUJE są boskie. Patisserie mam juz na wykonczeniu.
Hug Me mam z B2M i jest świetna potwierdzam. A powiedz mi, rózni się sporo od Japanese Maple?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 23:53   #4354
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cześć dziewczyny!
Ostatnio kupiłam 2 pomadki MAC w salonie (tak dokładniej to jedną wymieniłam za opakowania w ramach prom. back2mac) , mają kody A91 i A99. Skorzystałam ze ściągawki: Jak odczytać kody produkcji na kosmetykach MAC - i o ile dobrze rozumiem jedna jest wyprodukowana w 2011 a ta druga w 2009.Wiecie może jaki termin przydatności mają pomadki mac? nie mam kartoników a na opakowaniu nie ma takiego info. najbardziej zastanawia mnie czy ta z A99 nie jest przeterminowana..
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 01:26   #4355
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Ja polecam Scene (satin) - tej szarości, takiej klasycznej, używam najczęściej.
Mam jeszcze Electrę - to mocno błyszczący srebrno - szary kolor. Na co dzień trochę jest dla mnie zbyt błyszczący, więc za często go nie używam.
Z ciemniejszych, wpadających już nieco w grafit, polecam Knight Divine - mam do niego sentyment, bo to jeden z moich pierwszych cieni z MACa.
Uwielbiam też szarość z paletki Interior Life. Na wątku swatchowym zamieszczałam kiedyś porównanie Scene i szarości z ww. paletki.
Bardzo dziękuję za propozycje! I parę pytań:

Czy Scene bardzo w niebieskie tony wpada- kiedyś mazałam się nim w MAC - u, ale w ichniejszym świetle ciężko mi było to zidentyfikować.

Electra wybitnie błyszcząca... ech, przy moich głęboko osadzonych oczach każdy błysk się przyda - ale to eleganckie, typowo MAC - owe lśnienie jest, czy też niebezpiecznie graniczy z dyskotekowym efektem?

Knight Divine powiadasz... trzeba będzie się mu bliżej przyjrzeć zatem. A on w miarę delikatnie połyskuje?

O sklerozo - wszak mam paletkę Interior - i leży od zimy praktycznie nieużywana, bo letnia porą na kolory mnie wzięło.

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No mnie jakoś szarosci macowe nie odpowiadają.
Co do Electry się zgodzę, ze błyszcząca strasznie.
Zamiast Knight Divine jednakże poleciłabym ewentualnie Silver Ring, jakiś taki fajniejszy.
A przypomniałas mi Olu szarosć z Interior Life - zapomniałam o niej, a istotnie bardzo ładny jest. To jest właśnie dla mnie wyjątek wsród szarości macowych.
Jak już jestem przy limitkach to przypomniała mi się jeszcze jeden ciekawy - Russian Blue - szarosc z podbiciem niebieskiego z paletki Pedigreed Palace. Sliczny jets, tylko trochę sie z nim trzeba pomęczyć
Corii - jesteś, jak zwykle - niezawodna!

No to mam dylemat - Knight Divine, czy tez Silver Ring. Bardzo różnią się od od siebie - to znaczy - czy ten drugi jest dużo jaśniejszy? I jako Vellux Pearl - aplikują się miękko i kolor dają intensywny?

Zrobiłam przegląd posiadanych paletek - znów złorzecząc na dziury w pamięci - i taka niebiesko podbita szarość, ale ciemna dość jest również w Angelowej. Ciekawe, czy podobna do Russian Blue.
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 08:55   #4356
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za propozycje! I parę pytań:

Czy Scene bardzo w niebieskie tony wpada- kiedyś mazałam się nim w MAC - u, ale w ichniejszym świetle ciężko mi było to zidentyfikować.

Electra wybitnie błyszcząca... ech, przy moich głęboko osadzonych oczach każdy błysk się przyda - ale to eleganckie, typowo MAC - owe lśnienie jest, czy też niebezpiecznie graniczy z dyskotekowym efektem?

Knight Divine powiadasz... trzeba będzie się mu bliżej przyjrzeć zatem. A on w miarę delikatnie połyskuje?

O sklerozo - wszak mam paletkę Interior - i leży od zimy praktycznie nieużywana, bo letnia porą na kolory mnie wzięło.



Corii - jesteś, jak zwykle - niezawodna!

No to mam dylemat - Knight Divine, czy tez Silver Ring. Bardzo różnią się od od siebie - to znaczy - czy ten drugi jest dużo jaśniejszy? I jako Vellux Pearl - aplikują się miękko i kolor dają intensywny?

Zrobiłam przegląd posiadanych paletek - znów złorzecząc na dziury w pamięci - i taka niebiesko podbita szarość, ale ciemna dość jest również w Angelowej. Ciekawe, czy podobna do Russian Blue.
Vanth, bez przesady, wiesz jaki mam stosunek do szarości macowych, to w sumie Ola mnie zmobilizowała postem

Ale do rzeczy. Silver Ring to pośredni kolor między Knight Divine, a Electrą. Z tym, że o ile Knight jest ciemniejsza od niego o jakieś półtora tonu, tak Electra o poł, albo o ton. Oba aplikują sie miękko.

Electra ma błysk powiedzmy na poziomie mineralnych cieni.

A owszem, owszem Gravel jest niemalże identyczny z Russian Blue, który jednak ma kapkę głebszy odcień i własnie tą głebie blue. Ale na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia prawie.

A co do Scene - niebieski ani trochę, za to wrzosowo-fioletowy jak najbardziej.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 11:49   #4357
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość

Dołączam do grona wielbicielek The Perfect Cheek
ja również
dziekuje Milko

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Macalam dzisiaj dwie szminy: Hug Me (lustre) i Japanese Maple (cremesheen). I przepadlam. BARDZO ich POTRZEBUJE są boskie. Patisserie mam juz na wykonczeniu.
generujesz moje potrzeby, własnie napisałam maila w tej sprawie do Ciebie
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 17:28   #4358
ladyInGreen
Zadomowienie
 
Avatar ladyInGreen
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 647
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Witam się
Moja koleżanka wyjeżdża na miesiąc do USA i mam okazję 'złożyć zamówienie u niej'. Wybrałam parę produktów z MACa, przejrzałam amerykańską stronę i cenowo wygląda to dość korzystnie.
Mam zamiar poprosić ją o:
Mac pro longwear concealer korektor
Mac studio fix powder
Mac studio fix fluid SPF 15
Mac Paint Pot (bare study)
I tu moje pytanie, znacie może jakiś godny uwagi bronzer z Mac? Albo jakieś inne produkty, które są warte zakupu?
__________________
Happy wife
Happy life

Edytowane przez ladyInGreen
Czas edycji: 2012-10-13 o 17:33
ladyInGreen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 20:44   #4359
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Czy wie ktoś jaką datę ważności mają pomadki maca?
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 21:33   #4360
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
Czy wie ktoś jaką datę ważności mają pomadki maca?
Tak samo, jak i inne pomadki.Max 3 lata.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 22:00   #4361
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Dziewczyny bywające i kupujące w polskich sklepach MAC - powiedzcie mi proszę, czy normą są braki w kolekcjach permanentnych?
Na raptem dwie moje wizyty w Złotych, za każdym razem czegoś z mojej mikrolisteczki zakupowej brakowało. Oni tam taki obrót mają i nie nadążają uzupełniać szuflad, czy jak? Raz nie było paint pota soft ochre, innym razem fluidline macroviolet jak i blot powder w odcieniu medium im "wyszedł", a i pędzel 138 brałam ostatni, a inna pani obok odeszła z pustymi rękoma, bo pędzla do pudru, po jaki przyszła, dawno w sklepie nie widziano. Zawsze tak jest?
Dla mnie sytuacja niepojęta, żeby o odpowiedni poziom zapasów nie dbać.
Ja mam takie kiepskie szczęście , czy Wam też się zdarzyło?

P.S. kocham pędzel 138
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 22:06   #4362
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bywające i kupujące w polskich sklepach MAC - powiedzcie mi proszę, czy normą są braki w kolekcjach permanentnych?
Na raptem dwie moje wizyty w Złotych, za każdym razem czegoś z mojej mikrolisteczki zakupowej brakowało. Oni tam taki obrót mają i nie nadążają uzupełniać szuflad, czy jak? Raz nie było paint pota soft ochre, innym razem fluidline macroviolet jak i blot powder w odcieniu medium im "wyszedł", a i pędzel 138 brałam ostatni, a inna pani obok odeszła z pustymi rękoma, bo pędzla do pudru, po jaki przyszła, dawno w sklepie nie widziano. Zawsze tak jest?
Dla mnie sytuacja niepojęta, żeby o odpowiedni poziom zapasów nie dbać.
Ja mam takie kiepskie szczęście , czy Wam też się zdarzyło?

P.S. kocham pędzel 138
Normą i to jeszcze jaką, zwłaszcza w Krakowskim MAC-u, tam to dopiero notorycznie nic nie ma z ciekawszych rzeczy
Co chciałam jakąs szminę za B2M, albo coś innego to słyszałam: " Sorry, ale czekamy na dostawę". Shit
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 23:30   #4363
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Odnoszę wrażenie, że dosyć często brakuje różnych rzeczy ze stałej kolekcji. Drugą sprawą jest to, że zdarza się, iż nie każdy sprzedawca wie gdzie szukać

Mam już Hug Me (lustre) oraz Japanese Maple (cremesheen)

A odnośnie szukania produktów to tak własnie miałam w piątek. Japanese Maple nie była schowana w szufladzie z innymi pomadkami ze stałej kol. tylko w innymi miejscu - i wiedziała o tym tylko jedna macówka w galmoku W związku z tym, że byłam wcześniej i wiedziałam, że pomadka na pewno jest to nie ustąpiłam w poszukiwaniach

Hug Me jest śliczna Obawiałam się, że będzie zbyt brązowa i za ciepła (a w takich pomadkach wyglądam za mdło), ale nic takiego. Moim dosyć mocno napigmentowanym ustom nadaje kolor brudnawo brązowo/beżowo-różowy. Ciepły, ale nie za bardzo. Świetnie wygląda z chłodnym, różowym różem na policzkach. Na zasadzie kontrastu, usta nie są za bardzo wymalowane, ale jednak zaznaczone (Patisserie jest dla mnie za różowa, by używać jej do różowych róży). Bardzo lubię wykończenie lustre

Japanese Maple (cremesheen) jest transparentnym nudziakiem, który moje z natury ciemne usta trochę rozjaśnia (rozbiela). Są bledsze, ale nie trupie. Wg mnie będzie ładnie wyglądać z cieplejszym różem typu Blushbaby lub The Perfect Cheek.

Kocham MACowe pomadki Nie tylko za mnogość kolorów i różnorodność wykończeń, ale także za to, że nie wysuszają ust, co np. czyni u mnie każda szminka Chanel
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 00:32   #4364
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za propozycje! I parę pytań:

Czy Scene bardzo w niebieskie tony wpada- kiedyś mazałam się nim w MAC - u, ale w ichniejszym świetle ciężko mi było to zidentyfikować.

Electra wybitnie błyszcząca... ech, przy moich głęboko osadzonych oczach każdy błysk się przyda - ale to eleganckie, typowo MAC - owe lśnienie jest, czy też niebezpiecznie graniczy z dyskotekowym efektem?

Knight Divine powiadasz... trzeba będzie się mu bliżej przyjrzeć zatem. A on w miarę delikatnie połyskuje?

O sklerozo - wszak mam paletkę Interior - i leży od zimy praktycznie nieużywana, bo letnia porą na kolory mnie wzięło.



Corii - jesteś, jak zwykle - niezawodna!

No to mam dylemat - Knight Divine, czy tez Silver Ring. Bardzo różnią się od od siebie - to znaczy - czy ten drugi jest dużo jaśniejszy? I jako Vellux Pearl - aplikują się miękko i kolor dają intensywny?

Zrobiłam przegląd posiadanych paletek - znów złorzecząc na dziury w pamięci - i taka niebiesko podbita szarość, ale ciemna dość jest również w Angelowej. Ciekawe, czy podobna do Russian Blue.
Więc po kolei
Wg mnie Scene to jest klasyczna, chłodna szarość, bez ciepłych tonów, ale też bez jakichś wybitnie wybijających niebieskich tonów. Jeśli już, to odrobinę więcej niebieskawych tonów ma szary cień z paletki Interior Life, choć na swatchach "naręcznych" różnica jest w zasadzie niewielka.
W związku z tym tak sobie myślę, że mając paletkę Interior Life cień
Scene można sobie odpuścić.
Co do Electry - błysk jest dość intensywny, ale nie brokatowy, tylko raczej metaliczny. Mimo wszystko dla mnie jest to odrobinę zbyt błyszczący cień do codziennego makijażu.
Tak jak pisze Corii -Silver Ring jest jaśniejszy od Knight Divine, a ciemniejszy od Electry. Wprawdzie tego pierwszego nie mam, ale testowałam w salonie i jest to odcień pośredni między Knight Divine i Electrą. Knight Divine polecam dlatego, że to wg mnie cień bardzo prosty w obsłudze, dobrze komponujący się z innymi cieniami. Owszem, jest błyszczący, ale z pewnością nie tak jak Electra. Często używam go, gdy się spieszę, aplikując tylko jaśniejszy cień typu Seedy Pearl lub Pink Freeze i właśnie Knight Divine.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 01:21   #4365
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Vanth, bez przesady, wiesz jaki mam stosunek do szarości macowych, to w sumie Ola mnie zmobilizowała postem

Ale do rzeczy. Silver Ring to pośredni kolor między Knight Divine, a Electrą. Z tym, że o ile Knight jest ciemniejsza od niego o jakieś półtora tonu, tak Electra o poł, albo o ton. Oba aplikują sie miękko.

Electra ma błysk powiedzmy na poziomie mineralnych cieni.

A owszem, owszem Gravel jest niemalże identyczny z Russian Blue, który jednak ma kapkę głebszy odcień i własnie tą głebie blue. Ale na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia prawie.

A co do Scene - niebieski ani trochę, za to wrzosowo-fioletowy jak najbardziej.
Dziękuję za dokładne opisy - ale widzę, ze Scene w Twoim odczuciu i odbiorze OliM nieco się różnią - zapewne to kwestia karnacji, bowiem przekonałam się wielokrotnie - chociażby podczas wizyt w MAC - u, kiedy ten sam cień zaaplikowany na mój nadgarstek i dłoń Pani MAC - ówki sporo od siebie kolorystycznie odbiegał.

Skoro Electra błyszczy na poziomie minerałów - to warta rozważenia - znasz moja miłość do cieni mineralnych. No i nazwa mi się tak antycznie kojarzy Pewnie w końcu skusze się na nią i ewentualnie rozważę Ring i Knight. A najlepiej - umówię się na makijaż nimi i wówczas na - ocznie się przekonam, czy warte są zainteresowania.

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Więc po kolei
Wg mnie Scene to jest klasyczna, chłodna szarość, bez ciepłych tonów, ale też bez jakichś wybitnie wybijających niebieskich tonów. Jeśli już, to odrobinę więcej niebieskawych tonów ma szary cień z paletki Interior Life, choć na swatchach "naręcznych" różnica jest w zasadzie niewielka.
W związku z tym tak sobie myślę, że mając paletkę Interior Life cień
Scene można sobie odpuścić.
Co do Electry - błysk jest dość intensywny, ale nie brokatowy, tylko raczej metaliczny. Mimo wszystko dla mnie jest to odrobinę zbyt błyszczący cień do codziennego makijażu.
Tak jak pisze Corii -Silver Ring jest jaśniejszy od Knight Divine, a ciemniejszy od Electry. Wprawdzie tego pierwszego nie mam, ale testowałam w salonie i jest to odcień pośredni między Knight Divine i Electrą. Knight Divine polecam dlatego, że to wg mnie cień bardzo prosty w obsłudze, dobrze komponujący się z innymi cieniami. Owszem, jest błyszczący, ale z pewnością nie tak jak Electra. Często używam go, gdy się spieszę, aplikując tylko jaśniejszy cień typu Seedy Pearl lub Pink Freeze i właśnie Knight Divine.
Zatem Scene odpuszczę - nie mnóżmy bytów ponad miarę - nawet jeśli sa to MAC - owe cudeńka.
Metalik może być - i tak nie zamierzam Electry wykorzystywać jako głównego elementu makijażu, jeno w roli akcentów.

Juz układam sobie w głowie połączenia z Knight Divine - Crystal, albo Vex powinien ładnie się z nim zgrać, a skoro piszesz, ze jest bardzo przyjazny dla użytkownika - to niedługo zapewne do mojej paletki trafi.

Jeszcze raz dziękuje za wyczerpujące opisy - Wam obu
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 10:12   #4366
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bywające i kupujące w polskich sklepach MAC - powiedzcie mi proszę, czy normą są braki w kolekcjach permanentnych?
Na raptem dwie moje wizyty w Złotych, za każdym razem czegoś z mojej mikrolisteczki zakupowej brakowało. Oni tam taki obrót mają i nie nadążają uzupełniać szuflad, czy jak? Raz nie było paint pota soft ochre, innym razem fluidline macroviolet jak i blot powder w odcieniu medium im "wyszedł", a i pędzel 138 brałam ostatni, a inna pani obok odeszła z pustymi rękoma, bo pędzla do pudru, po jaki przyszła, dawno w sklepie nie widziano. Zawsze tak jest?
Dla mnie sytuacja niepojęta, żeby o odpowiedni poziom zapasów nie dbać.
Ja mam takie kiepskie szczęście , czy Wam też się zdarzyło?

P.S. kocham pędzel 138
kwestia też czasem znalezienia, ja ostatnio szukałam po półkach i szybciej lokalizowałam niż MACówka

poza tym, pewnie nie chcą za dużo brać żeby potem nie zalegało na magazynie a towary bardziej chodliwe (właśnie wspomniany przez Ciebie fluidline itp) schodzą jakoś szybko
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 10:57   #4367
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Dziękuję za dokładne opisy - ale widzę, ze Scene w Twoim odczuciu i odbiorze OliM nieco się różnią - zapewne to kwestia karnacji, bowiem przekonałam się wielokrotnie - chociażby podczas wizyt w MAC - u, kiedy ten sam cień zaaplikowany na mój nadgarstek i dłoń Pani MAC - ówki sporo od siebie kolorystycznie odbiegał.
Moim zdaniem to nie kwestia karnacji, bo Ola nie jest jakoś ciemniejsza od mnie.
Raczej to indwydiualny punkt odbioru koloru
Dla mnie Scene to na pewno nie klasyczna szarosć, gdyż wyraźnie widać w niej wrzoso-fiolet.
Klasyczną szaroscią bym za to określiła Gravel.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 11:59   #4368
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to nie kwestia karnacji, bo Ola nie jest jakoś ciemniejsza od mnie.
Raczej to indwydiualny punkt odbioru koloru
Dla mnie Scene to na pewno nie klasyczna szarosć, gdyż wyraźnie widać w niej wrzoso-fiolet.
Klasyczną szaroscią bym za to określiła Gravel.
W odniesieniu do opisywanych odcieni mamy chyba sporą różnicę w odbiorze - ja w Scene żadnego fioletu czy wrzosu nie widzę, za to Gravel to już dla mnie prawie grafit a nie klasyczny szary .

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
kwestia też czasem znalezienia, ja ostatnio szukałam po półkach i szybciej lokalizowałam niż MACówka

poza tym, pewnie nie chcą za dużo brać żeby potem nie zalegało na magazynie a towary bardziej chodliwe (właśnie wspomniany przez Ciebie fluidline itp) schodzą jakoś szybko
Mnie też się czasem zdarza
A czasem nawet bywało, zwłaszcza jak w salonie obsługiwała mnie zatrudniona świeżo MACówka, że musiałam tłumaczyć, o co mi chodzi (np. poprosiłam o fluidline, a dziewczyny zaczęła szukać wsród cieni )
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 12:25   #4369
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
W odniesieniu do opisywanych odcieni mamy chyba sporą różnicę w odbiorze - ja w Scene żadnego fioletu czy wrzosu nie widzę, za to Gravel to już dla mnie prawie grafit a nie klasyczny szary .
No pisałam, ze wszystko zalezy od odbioru i subiektywnego odczucia kolorystyki, a to jest w sumie indywidualna sprawa
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 16:28   #4370
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Z góry przepraszam za głupie pytanie, ale czy jak zanosze puste opakowania w ramach B2M, to mam z nimi też miec te czarne firmowe kartoniki dla pełnego recyklingu :P

Nigdy tego nie robiłam, wiec nie wiem ^^"
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 16:43   #4371
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam za głupie pytanie, ale czy jak zanosze puste opakowania w ramach B2M, to mam z nimi też miec te czarne firmowe kartoniki dla pełnego recyklingu :P

Nigdy tego nie robiłam, wiec nie wiem ^^"
sam plastik - kartoniki sa niepotrzebne
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 19:18   #4372
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

dzięki
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 22:23   #4373
Kaamisia
Raczkowanie
 
Avatar Kaamisia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Zastanawiam się nad pomadką MAC impassioned, tylko nie wiem, czy to nie zbyt odważny kolor...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 244109242271874676_IdNMmHFQ_c.jpg (23,8 KB, 11 załadowań)
__________________
Urodologia
Kaamisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 23:17   #4374
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kaamisia Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad pomadką MAC impassioned, tylko nie wiem, czy to nie zbyt odważny kolor...
Bez przetestowania jej na własnych ustach odradzam. Ja wiedziona zdjęciem na którym ta szminka wyglądała na kims pięknie wzięłam ją w ciemno i niestety na mnie prezentuje sie tak sobie. Wszystko zalezy od karnacji, typu urody. U mnie prezentuje się tak, jak na zdjęciu.
Chociaż znam odważniejsze kolory jak choćby Sexy Reel, Nicky Minaj czy Watch Me Simmer
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg imp1.jpg (25,8 KB, 22 załadowań)
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2012-10-14 o 23:22
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 07:46   #4375
Kaamisia
Raczkowanie
 
Avatar Kaamisia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Bez przetestowania jej na własnych ustach odradzam. Ja wiedziona zdjęciem na którym ta szminka wyglądała na kims pięknie wzięłam ją w ciemno i niestety na mnie prezentuje sie tak sobie. Wszystko zalezy od karnacji, typu urody. U mnie prezentuje się tak, jak na zdjęciu.
Chociaż znam odważniejsze kolory jak choćby Sexy Reel, Nicky Minaj czy Watch Me Simmer
Pięknie u Ciebie wygląda! Kształtne usta Przetestuję, myślałam o zapisaniu się na godzinny makijaż/konsultację. Pani w MAC'u mi mówiła, że usługa jest darmowa przy zakupie 3 produktów, więc jeszcze się zastanawiam..
__________________
Urodologia
Kaamisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 07:59   #4376
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kaamisia Pokaż wiadomość
Pięknie u Ciebie wygląda! Kształtne usta Przetestuję, myślałam o zapisaniu się na godzinny makijaż/konsultację. Pani w MAC'u mi mówiła, że usługa jest darmowa przy zakupie 3 produktów, więc jeszcze się zastanawiam..
No, ale żeby przetestować szmnikę, to nie musisz się zapisywac na makijaż.
Chyba, ze chciałaś nie tylko szminkę sprawdzić
W kazdym razie daj znać, co postnaowiłaś w sprawie szminki, ciekawa jestem, jak ją na zywo odbierzesz
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 08:30   #4377
Kaamisia
Raczkowanie
 
Avatar Kaamisia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No, ale żeby przetestować szmnikę, to nie musisz się zapisywac na makijaż.
Chyba, ze chciałaś nie tylko szminkę sprawdzić
W kazdym razie daj znać, co postnaowiłaś w sprawie szminki, ciekawa jestem, jak ją na zywo odbierzesz
Właśnie nie tylko szminkę, bo chcę uzupełnić moją skromną kolekcję cieni (brule, satin taupe, concrete) o coś jasnego, świecącego. Może naked?
__________________
Urodologia

Edytowane przez Kaamisia
Czas edycji: 2012-10-15 o 08:36
Kaamisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 08:49   #4378
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kaamisia Pokaż wiadomość
Właśnie nie tylko szminkę, bo chcę uzupełnić moją skromną kolekcję cieni (brule, satin taupe, concrete) o coś jasnego, świecącego. Może naked?
Ale Naked to pigment i on w sumie aż tak świecący nie jest.
Moze spróbuj cień Dazzlelight?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 09:13   #4379
Kaamisia
Raczkowanie
 
Avatar Kaamisia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ale Naked to pigment i on w sumie aż tak świecący nie jest.
Moze spróbuj cień Dazzlelight?
Przepraszam, chodziło mi o Naked lunch Dazzlelight już sprawdziłam na stronie MACA'a, ładny jest Dzięki
__________________
Urodologia
Kaamisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-15, 10:48   #4380
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Kaamisia Pokaż wiadomość
Przepraszam, chodziło mi o Naked lunch Dazzlelight już sprawdziłam na stronie MACA'a, ładny jest Dzięki
A no chyba, ze tak
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.