Filtry UV a makijaż - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-14, 18:22   #601
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie można. Filtr ulegnie destabilizacji.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 18:42   #602
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
Nie można. Filtr ulegnie destabilizacji.
Nawet jeśli filtr i podkład ogólnie się nie "kłócą"?
Nawet jeśli używam Avene?

Kurczę, ja zawsze przy nakładaniu na filtr podkładu mieszam sobie jeszcze troszkę żeby rozwodnić nieco podkład, bo mam za gęsty .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 19:19   #603
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez jowisia
'Jowisiu' sie odmienia
No bo właśnie tak dziwnie, aż zbyt słodko

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja się tam nie przejmuje, jak may contain, to nie znaczy, że contains, więc się cieszmy, że nie ma tych substancji normalnie w składzie
problem w tym, że są przecież te drobinki wyraźnie migoczą, więc jaki jest sens dawać je w ten kwadratowy nawias? ani to jasne, ani to dla nas dobre bo nie wiemy ile tego naprawdę jest, dlatego na listę owych bezpiecznych podkładów patrzę z przymrużeniem oka. Pomijam oczywiście beztalkowe pudry sypkie trudno żeby podkład miał na drugim miejscu w składzie mikę (w końcu to nie rozświetlacz), a jeśli to odnieść do informacji o destabilizacji to okazuje się że wcale taki bezpieczny nie jest... ktokolwiek rozumie co mam na myśli? wybaczcie, ale od trzech godzin robię prezentację na WOK i już jestem nieco..niezrozumiała
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 19:31   #604
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nieee,nic nie pojęłam
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 20:13   #605
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska
Jowisia (jak odmienić? ) w filtrach Avene jest również dwutlenek tytanu, a przecież i on destabilizuje Parsol - oto wielka zagadka filtrów może są w silikonowych otoczkach w filtrach i dlatego nie destabilizują? Rzucę pytanie na LU, może ktoś odpowie - choć jak widać same zaczynamy już się w tym gubić i zauważamy absurdy
agniesko, niestabilnym filtrem jest parsol - a w avenkach go nie ma. Dlatego w kremach Avene mogą być dwutlenki tytanu czy tlenki żelaza jako pigmenty. Nie ma tu żadnego absurdu. Jakiś czas temu zasiałam ziarno zwątpienia, zauważając, że np. dwutlenek tytanu znajduje się na wysokiej pozycji w składzie tonującej Biodermy, która jest filtrem "parsolowym". No i rozgorzała dyskusja o destabilizacji parsolu, która jednakowoż nie doczekała się miarodajnego rozstrzygnięcia A na LU też coś ostatnio zwątpienie co do tej destabilizacji

Greto, jeżeli jesteś w stanie nałożyć około 2 ml filtra na makijaż, to może tak być. Ale podobnie jak kilka osób przede mną, zastanawiam się, jak to jest możliwe Przy takiej ilości kremu, zazwyczaj o dość ciężkiej konsystencji, nie wyobrażam sobie, aby podkład się nie "rozciapał" w kremie. A jakiego używasz filtra? Ja ostatnio kupiłam filtr Solar Expertise L'Oreala, na którym wręcz napisano, że można go nakłądać na makijaż. Ale nie napisano, że aby filtr osiągnął skuteczność wyrażoną faktorem "SPF", to nie wystarczy cieniutka warstewka, tylko 2 mg na cm kwadratowy skóry, co daje właśnie te 1,8-2 ml na twarz.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 21:39   #606
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
agniesko, niestabilnym filtrem jest parsol - a w avenkach go nie ma. Dlatego w kremach Avene mogą być dwutlenki tytanu czy tlenki żelaza jako pigmenty. Nie ma tu żadnego absurdu. Jakiś czas temu zasiałam ziarno zwątpienia, zauważając, że np. dwutlenek tytanu znajduje się na wysokiej pozycji w składzie tonującej Biodermy, która jest filtrem "parsolowym". No i rozgorzała dyskusja o destabilizacji parsolu, która jednakowoż nie doczekała się miarodajnego rozstrzygnięcia A na LU też coś ostatnio zwątpienie co do tej destabilizacji
no tak, nawet się nie zastanowiłam jak to pisałam - to przez Jowisię!
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 21:41   #607
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.
Chyba macie rację, że mogę nie nakładać tego 2 ml. Nie umiem powiedzieć, ile nakładam. Jak Wy to mierzycie? Skąd wiecie, że nałożyłyście akurat 2 ml? Czy mam wyciskać filtr z tubki do jakiejś menzurki?
Może to głupie pytanie, ale jestem nowicjuszką w stosowaniu filtrów, a życie (praca) zmusza mnie jeszcze do robienia makijazu. Przy czym dodam, że mój makijaż to tylko cienka wartwa fluidu (bez korektorów, specjalnych baz, pudrów sypkich itp). Prawdą jest, że nałożenie kremu z filtrem na fluid nieco rozciera makijaż, ale jeśli to zrobię delikatnie (wklepywanie), nie wygląda ta tak źle. Pytanie tylko czy nakładam odpowiednią ilość? Proszę napiszcie jak sobie z odliczeniem tej ilości radzicie?
Greta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-14, 21:49   #608
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Greto, w użyciu są np. łyżeczki od syropów (mają najczęściej miarkę 5ml i 2,5ml), małe strzykawki, można też zaopatrzyć się w miarki (ja mam takie o różnej pojemności z www.mazidla.com) To wbrew pozorom jest naprawdę dużo, jeszcze zależy, jaki filtr, bo różnie "wchodzą" Tak na największe "oko" to jest pół łyżeczki do herbaty (ale łyżeczki też bywają różne... )
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 21:53   #609
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Nieee,nic nie pojęłam
Ok, to po kolei
Podkłady, które zawierają m.in. mikę destabilizują filtr
Ty twierdzisz, że
Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja się tam nie przejmuje, jak may contain, to nie znaczy, że contains, więc się cieszmy, że nie ma tych substancji normalnie w składzie
Jak to, że "nie ma ich normalnie w składzie" odnosi się do tego, że gołym okiem widać migoczące drobinki miki (na palcu) po rozprowadzeniu podkładu True Match? Trudno, żeby mika znajdowała się na drugim miejscu na liście składów podkładu, bo to przecież nie rozświetlacz sypki Revlona czy w kamieniu Sephory. Ale mimo wszystko tam jest! Mimo, że jest napisane "may contain" to nawet bez soczewek widzę te drobinki. Więc:
a) producent daje nam nadzieję, a my z niej ochoczo korzystamy jak widać to w
b) wątku o tych "dobrych" podkładach, nie destabilizujących filtra - czy Twoim zdaniem dalej powinien się tam znajdować?

starałam się jak najprościej choć dalej robię tą durną prezentację i zaraz się poryczę
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 21:59   #610
kaemka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 608
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Greta
Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.
Chyba macie rację, że mogę nie nakładać tego 2 ml. Nie umiem powiedzieć, ile nakładam. Jak Wy to mierzycie? Skąd wiecie, że nałożyłyście akurat 2 ml? Czy mam wyciskać filtr z tubki do jakiejś menzurki?
Może to głupie pytanie, ale jestem nowicjuszką w stosowaniu filtrów, a życie (praca) zmusza mnie jeszcze do robienia makijazu. Przy czym dodam, że mój makijaż to tylko cienka wartwa fluidu (bez korektorów, specjalnych baz, pudrów sypkich itp). Prawdą jest, że nałożenie kremu z filtrem na fluid nieco rozciera makijaż, ale jeśli to zrobię delikatnie (wklepywanie), nie wygląda ta tak źle. Pytanie tylko czy nakładam odpowiednią ilość? Proszę napiszcie jak sobie z odliczeniem tej ilości radzicie?
Można wykorzystać np. miarkę dołączoną do syropu albo strzykawkę:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=855
__________________
Mądrość przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny.
kaemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-14, 22:14   #611
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry UV a makijaż

Greto, nie chcę Cię martwić ale 2ml filtra raczej nie zdołasz nałożyć na twarz tylko wklepując. Będziesz go musiała dobrze wmasować, żeby się wchłonął
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 00:20   #612
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

NO a ja dalej nie zrozumialam, jak to moze byc, ze "may contain". TO znaczy co, oni sami nie wiedza, czego dodaja i moze sie tam troche miki przypadkiem sypnac?!


Cytat:
Napisane przez agnieska
Więc: a) producent daje nam nadzieję, a my z niej ochoczo korzystamy jak widać to w b) wątku o tych "dobrych" podkładach, nie destabilizujących filtra - czy Twoim zdaniem dalej powinien się tam znajdować?
Dlatego ja pieprze te wszystkie miki i parsole i uzywam avenki na twarz. A wam zycze powodzenia i podziwiam za wytrwalosc

Cytat:
Napisane przez agnieska
choć dalej robię tą durną prezentację i zaraz się poryczę
Nie rycz. Ja tez siedze i sie poce nad moja praca. Zaraz mnie szlag trafi.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 07:08   #613
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziękuję za rady. Teraz na pewno wiem, że nie nakładam 2,5 ml (na twarz 1,8 ml). Mierząc "łyżeczką" to nakładam ok. 1/4, lub 1/3 łyżeczki (w zalęzności od jej wielkości, mam w domu 2 rodzaje). Pomyślę o tej strzykawce i popróbuję! Najpierw duuuużo kremu z filtrem, potem fluid.
Mam tylko problemy z wyobrażeniem sobie jak na tak dużą ilość filtra mam jeszcze nałożyć podkład. To będzie okropna maska! Na dodatek jak piszecie w tym, ale i w innych wątkach, trzeba jeszcze pamiętać o tym, że niektóre fuidy destabilizują filtry. Straszne! I jak tu teraz dobrać to wszystko? Wątek ten śledzę od 2 dni i mimo bardzo licznych Waszych rad trochę się pogubiłam. Używam obecnie podkładu Max Factor (Lasting Perfeomance) i korektora Avene (Creme Ecran Extreme). Co sądzicie o takiej parze?
Greta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 10:37   #614
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez jowisia
NO a ja dalej nie zrozumialam, jak to moze byc, ze "may contain". TO znaczy co, oni sami nie wiedza, czego dodaja i moze sie tam troche miki przypadkiem sypnac?!


Dlatego ja pieprze te wszystkie miki i parsole i uzywam avenki na twarz. A wam zycze powodzenia i podziwiam za wytrwalosc


Nie rycz. Ja tez siedze i sie poce nad moja praca. Zaraz mnie szlag trafi.
problem w tym, że mój makijaż na Avenkach to tapeta, ale wytrwale ćwiczę i jak skończę fluid Vichy to i na dzień zacznę używać mleczka Avene z dzieciaczkiem (a z wymiany będę miała jeszcze tonującą, więc może znacznie to ułatwi maskowanie moich blizn )
Ryczałam, bo 6 godzin robiłam prezentację, okazało się że 3 dziewuszki zrobiły to samo (a raczej ściągnęły to samo z netu), składnia powalająca, wklejam orginał:
Cytat:
Pokazując i przedstawiając życie kulturalne w Kamieńcu pragniemy zachęcić młodych ludzi do odwiedzania tej miejscowości. Gdyż władze Kamieńca dbają w szczególności o potrzeby młodzieży. Co można zauważyć w ich działalności.
a p 23 okazało się, że filmy i tak się nie odpalają.. cięzki żywot
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 11:42   #615
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Greta
Dziękuję za rady. Teraz na pewno wiem, że nie nakładam 2,5 ml (na twarz 1,8 ml). Mierząc "łyżeczką" to nakładam ok. 1/4, lub 1/3 łyżeczki (w zalęzności od jej wielkości, mam w domu 2 rodzaje). Pomyślę o tej strzykawce i popróbuję! Najpierw duuuużo kremu z filtrem, potem fluid.
Mam tylko problemy z wyobrażeniem sobie jak na tak dużą ilość filtra mam jeszcze nałożyć podkład. To będzie okropna maska! Na dodatek jak piszecie w tym, ale i w innych wątkach, trzeba jeszcze pamiętać o tym, że niektóre fuidy destabilizują filtry. Straszne! I jak tu teraz dobrać to wszystko? Wątek ten śledzę od 2 dni i mimo bardzo licznych Waszych rad trochę się pogubiłam. Używam obecnie podkładu Max Factor (Lasting Perfeomance) i korektora Avene (Creme Ecran Extreme). Co sądzicie o takiej parze?
Gretko, to Avene to jest podkład w kompakcie? Czy krem z filtrem... bo trochę zgłupiałam Jeżeli wybierzesz jakikolwiek filtr Avene, mozesz się nie przejmować destabilizacją i wybrać kolorówkę, jaką chcesz - w kremach Avene nie ma parsolu, tylko Tinosorby, które nie reagują na talki, mikę i inne takie tam... Natomiast praktycznie wszystkie inne poza Avene - La Roche Posay, Bioderma, SVR, Vichy, mają parsol i tam już nie jest tak łatwo z makijażem Lasting Performance zawiera talk, o ile pamiętam, więc ie jest najlepszy na filtr z parsolem.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 11:58   #616
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Gretko, to Avene to jest podkład w kompakcie? .
Tak, Erato ma. Opakowanie przypomina puderniczkę...i chyba ma dość wysoki filtr.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 12:23   #617
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Avene ma podkład w kompakcie spf 50, filtry mineralne + wit. E, dostępne aż dwa kolory - piaskowy i miodowy

Czy ktoś moze oświecić Agnieskę, co do "may contain"? Bo ja już nie mam siły.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 12:29   #618
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja "may contain" rozumiem w ten sposób. Avene korzysta zapewne z półproduktów. Nie sądzę, żeby koncern wytwarzał każdy składnik kremu/podkładu samodzielnie - pewnie współpracują z innymi producentami. I może być tak, że trafiają się partie półproduktu z domieszką miki - stąd modalny "may", a nie definitywne stwierdzenie "contains". Myślę, że nie chodzi tu o to, że avene nie zdaje sobie sprawy z tego co pakuje do kosmetyku.


PS. Na paczkach chipsów napisane jest "moze zawierać śladowe ilości orzechów"
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 12:34   #619
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez L_V
Ja "may contain" rozumiem w ten sposób. Avene korzysta zapewne z półproduktów. Nie sądzę, żeby koncern wytwarzał każdy składnik kremu/podkładu samodzielnie - pewnie współpracują z innymi producentami. I może być tak, że trafiają się partie półproduktu z domieszką miki - stąd modalny "may", a nie definitywne stwierdzenie "contains". Myślę, że nie chodzi tu o to, że avene nie zdaje sobie sprawy z tego co pakuje do kosmetyku.


PS. Na paczkach chipsów napisane jest "moze zawierać śladowe ilości orzechów"
Dokładnie to samo napisalam kilkanaście postów wcześniej - vide nr:594
L_V zgadzam sie z Tobą absolutnie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Myślę, że odpowiedź jest identyczna jak na pytanie, co na oznacza informacja umieszczona na produktach spożywczych: "może zawierać śladowe ilość orzechów arachidowych".
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 13:03   #620
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

ok, to jest logiczne, tylko ja mówiłam o True Matchu podkładzie
już odpuszczam, choć i tak tą mikę widzę a trudno bawić się w losowanie przy kupnie podkładu czy trafimy na mikę czy nie. Pomijam to, czy przypadkiem trafimy na pigment w podkładzie, który też jest w may contain
L_V wiesz może jak nazywają się pigmenty w podkładach?

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-05-15 o 13:33
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 13:06   #621
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Agniesko, jeżeli ta mika tak Ci nie daje spokoju, to po prostu nie stosuj TM z parsolowatymi filtrami.
Innej rady nie widzę
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 13:12   #622
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ostrzeżenie o możliwej zawartości orzechów arachidowych, wiąże się z zanieczyszczeniem urządzeń, wykorzystywanych do wytwarzania także innych produktów. Może z kosmetykami/półproduktami jest podobnie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 14:47   #623
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Agniesko, jeżeli ta mika tak Ci nie daje spokoju, to po prostu nie stosuj TM z parsolowatymi filtrami.
Innej rady nie widzę
ja się wbrew pozorom nie czepiam, tylko mnie to męczy
true matcha nie używam, bo mój zapas jest różowy, a ja -żółta
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 15:35   #624
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez L_V
Tak, Erato ma. Opakowanie przypomina puderniczkę...i chyba ma dość wysoki filtr.
L_V, szybkaś jak błyskawica, jak zwykle Ale mnie nie chodziło o to, czy "Avene ma" , bo ja wiem, że ma , tylko czy ten filtr, który używa Greta, to jest właśnie to Ale już wiem, że nie to, skoro pisała, że odmierza to łyżeczką
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 15:37   #625
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska
ja się wbrew pozorom nie czepiam, tylko mnie to męczy
true matcha nie używam, bo mój zapas jest różowy, a ja -żółta
To może do podpisu zamiast "permanentna głupawka" - "permanentnie mnie męczy may contain"
Sorry, nie chcę być złośliwa, tylko mam atak głupawki agniesko, pozdrawiam Cię
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 17:02   #626
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Greta
Używam obecnie podkładu Max Factor (Lasting Perfeomance) i korektora Avene (Creme Ecran Extreme). Co sądzicie o takiej parze?
Oczywiście mialam na myśli bloker Avene, a nie korektor. Przepraszam za pomyłkę. Mam też korektor, ale obecnie rzadko go używam.
Dziękuję L_V_ podsunęłaś mi pewien pomysł. Poszukam (zacznę od wizażu) jakichś podkładów z wysokimi filtrami. Tylko się zastanawiam na ile są skutecznie i jak tam z kolorkami. A może ktoś mógłby sie podzieliś swoją wiedzą i doświadczeniami w stosowaniu tego typu produktów. Czy się sprawdzają?
Greta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 17:14   #627
kaemka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 608
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Greta
Oczywiście mialam na myśli bloker Avene, a nie korektor. Przepraszam za pomyłkę. Mam też korektor, ale obecnie rzadko go używam.
Dziękuję L_V_ podsunęłaś mi pewien pomysł. Poszukam (zacznę od wizażu) jakichś podkładów z wysokimi filtrami. Tylko się zastanawiam na ile są skutecznie i jak tam z kolorkami. A może ktoś mógłby sie podzieliś swoją wiedzą i doświadczeniami w stosowaniu tego typu produktów. Czy się sprawdzają?
Hmmm, a wyobrażasz sobie, że aby taki podkład był skuteczny też konieczne jest nałożenie 2 ml na twarz? Według mnie w miarę normalny wygląd z taką ilości tapety na twarzy jest niemożliwy. Ale może Tobie się uda
__________________
Mądrość przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko od trumny.
kaemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 18:03   #628
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Greta
Oczywiście mialam na myśli bloker Avene, a nie korektor. Przepraszam za pomyłkę. Mam też korektor, ale obecnie rzadko go używam.
Dziękuję L_V_ podsunęłaś mi pewien pomysł. Poszukam (zacznę od wizażu) jakichś podkładów z wysokimi filtrami. Tylko się zastanawiam na ile są skutecznie i jak tam z kolorkami. A może ktoś mógłby sie podzieliś swoją wiedzą i doświadczeniami w stosowaniu tego typu produktów. Czy się sprawdzają?
Rozumiem,że rozmawiamy o tym podkładzie w kompakcie :

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1434

Więc, na pewno warto jest go używać w lato, jako uzupełnie ochrony filtrowej, jak wiadomo samego podkładu raczej nie nałozy się w przepisowej ilości, poniewaz zrobi nam się maska na twarzy . Zaznaczę jeszcze,że w tym podkładzie zawarte są filtry mineralne i dają niską ochronę przed UVA .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 18:53   #629
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
To może do podpisu zamiast "permanentna głupawka" - "permanentnie mnie męczy may contain"
Sorry, nie chcę być złośliwa, tylko mam atak głupawki agniesko, pozdrawiam Cię
wspaniałomyślnie wybaczam (pospałam 3h to mogę, a co! )
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-15, 20:12   #630
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

agnieska, 3 h! No co za rozpusta
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.