Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-14, 19:52   #2581
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ajajajaj. Dzięki za wszystkie sugestie, droga inkarnacjo Kermita
Postawię na metodę prób i błędów i spróbuję ukręcić niewielkie ilości preparatów z różnymi kombinacjami emulgatorów. Mam teraz na tyle dobrze zaopatrzone laboratorium, że mogę zaszaleć. W najgorszym wypadku będę się smarować niezbyt apetycznie wyglądającymi papkami, ale przy moim atopowym przerobie zużyję te twarogopodobne dziwolągi w ciągu paru dni. Oczywiście dam znać, jak poszły eksperymenta.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:19   #2582
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Ajajajaj. Dzięki za wszystkie sugestie, droga inkarnacjo Kermita

Cytat:
Napisane przez banana split
Postawię na metodę prób i błędów i spróbuję ukręcić niewielkie ilości preparatów z różnymi kombinacjami emulgatorów. Mam teraz na tyle dobrze zaopatrzone laboratorium, że mogę zaszaleć. W najgorszym wypadku będę się smarować niezbyt apetycznie wyglądającymi papkami, ale przy moim atopowym przerobie zużyję te twarogopodobne dziwolągi w ciągu paru dni. Oczywiście dam znać, jak poszły eksperymenta.
Zazdroszcze labu i czekam na sprawko, mówiąc językiem studenckim
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:55   #2583
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W ramach walki z postępującą prokrastynacją od razu zabrałam się do roboty. Poniższa formuła nie jest szczególnie wymyślna, ot po prostu treściwy natłuszczacz i nic ponadto, ale moim celem było przetestowanie danych proporcji i emulgatora. Przy tak niewielkich objętościach podane ilości mogą nieco mijać się z prawdą, bo odmierzałam to na szybko w kieliszku od syropu, coś tam kapnęło na stół albo zostało na ściankach naczynia itd.

Lanolinowo-rzepakowy tłuścioch
by banana split

faza tłuszczowa - ok. 60%
alkohol cetylowy - 3ml
olej canola - 3ml
lanolina - 1ml

faza wodna - ok. 40%
żel hialuronowy 2,5ml
hydrolat różany 2,5ml

Składniki fazy tłuszczowej podgrzewałam w kąpieli wodnej (ok. 50 st. C), dopóki alkohol cetylowy całkowicie się nie rozpuścił. Następnie dodałam fazę wodną, jednocześnie miksując całość spieniaczem pozbawionym sprężynki, do momentu ostyg- i zastygnięcia.

Efekt: bardzo dobrze zemulgowany krem, a właściwie maść. Biorąc pod uwagę, że lanolina i alkohol cetylowy są emulgatorami W/O, taką też emulsję chyba otrzymałam...? Przyznaję, że na pierwszy ogień wzięłam coś niezbyt ryzykownego, bo już sama lanolina powinna wystarczyć, by to zemulgować... Następnym razem (oby jutro) będę próbowała zrobić coś bez lanoliny.

Aha! Mam jeszcze jeden problem, który nie daje mi spać po nocach. Skąd mam wiedzieć, czy zawartość procentowa danego składnika (emulgatora, dajmy na to) odnosi się do objętości emulsji, czy do masy? W podanej powyżej formule % dotyczy objętości, ale przecież gdybym wzięła pod uwagę gęstość danego składnika, proporcje będą inne... Zupełnie głupieję w tej - nomen omen - materii.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-04-14 o 23:05
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 23:11   #2584
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Efekt: bardzo dobrze zemulgowany krem, a właściwie maść. Biorąc pod uwagę, że lanolina i alkohol cetylowy są emulgatorami W/O, taką też emulsję chyba otrzymałam...? Przyznaję, że na pierwszy ogień wzięłam coś niezbyt ryzykownego, bo już sama lanolina powinna wystarczyć, by to zemulgować... Następnym razem (oby jutro) będę próbowała zrobić coś bez lanoliny.

Cytat:
Napisane przez banana spli
tAha! Mam jeszcze jeden problem, który nie daje mi spać po nocach. Skąd mam wiedzieć, czy zawartość procentowa danego składnika (emulgatora, dajmy na to) odnosi się do objętości emulsji, czy do masy? W podanej powyżej formule % odnosi się do objętości, ale przecież gdybym wzięła pod uwagę gęstość danego składnika, proporcje będą inne... Zupełnie głupieję w tej - nomen omen - materii.
Zawsze do masy, to szczególnie ważne w przypadku gdny gestość składnika wyraźnie odbiega od 1g/cm3
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 23:42   #2585
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W takim razie powinnam zaopatrzyć się w wagę elektroniczną, bo pewnie nie zawsze znajdę w necie potrzebne gęstości. Poza tym podejrzewam, że od nadmiaru rachunków dorobię się nerwicy. Już zauważam pierwsze objawy. Wykonałam stosowne wyliczenia na swojej formule, teraz przedstawia się to następująco:

faza tłuszczowa - ok. 50%
alkohol cetylowy - ok. 1,2g
olej canola - ok. 2,7g
lanolina - ok. 0,9g

faza wodna - ok. 50%
żel hialuronowy - ok. 2,5g
hydrolat różany - ok. 2,5g
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 16:03   #2586
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
W takim razie powinnam zaopatrzyć się w wagę elektroniczną, bo pewnie nie zawsze znajdę w necie potrzebne gęstości. Poza tym podejrzewam, że od nadmiaru rachunków dorobię się nerwicy. Już zauważam pierwsze objawy.
Świetny pomysł z tą wagę, takie małe jak u jubilera są zaskakująco tanie Chyba sam sie skusze za jakiś czas
Cytat:
Napisane przez banana split
Wykonałam stosowne wyliczenia na swojej formule, teraz przedstawia się to następująco:

faza tłuszczowa - ok. 50%
alkohol cetylowy - ok. 1,2g
olej canola - ok. 2,7g
lanolina - ok. 0,9g

faza wodna - ok. 50%
żel hialuronowy - ok. 2,5g
hydrolat różany - ok. 2,5g
I jak działa? czy jeszcze nie próbowałaś?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-18 o 06:51
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 23:22   #2587
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pytasz o działanie na skórę czy o to, jak poszło kręcenie? Bo jeśli o to drugie, jest to dokładnie ta sama formuła co wcześniej, tyle że przeliczona na masę A co do działania, niestety ciężko mi się wypowiedzieć, bo zużyłam to w 2 dni na łydki. W tej doraźnej roli sprawdziło się świetnie, ale na moje łydki dobrze robią lanolinowe tłuściochy w ogólności, toteż po tych dwóch dniach trudno ocenić, czy tłuścioch własnej roboty sprawdził się lepiej niż np. maść z wit. A z Laboratorium Galenowego Olsztyn (skład: Witamina A 400 j.m., Lanolina, Wazelina biała, Woda destylowana).

Zmiksowałam kolejne "coś", tym razem jednak do poprawki. Mam nadzieję, że poprawka będzie możliwa, bo wyszło mi tego dość sporo. Pomysł z solnym mazidłem wziął się stąd, że kiedyś sól z Morza Martwego b. mi pomogła, ale jakiś czas temu znielubiłam moczenie się w wannie i poszukuję innego niż kąpiel sposobu na solną kurację.

Masło solne, formuła do korekty - wychodzi zdecydowanie zbyt twarde i tępe, wręcz kruche (prawdopodobnie za dużo alkoholu cetylowego i wosku):

Faza tłuszczowa - 70ml (ok. 46g)
masło shea 20ml (ok. 14g)
alkohol cetylowy 20ml (ok. 8g)
cera alba 15ml (ok. 12g)
olej konopny 10ml (ok. 9g)
MGS 5ml (ok. 3g)

Faza wodna 75ml (? g)
hydrolat różany 55ml
sól z Morza Martwego 20ml (nie mogę znaleźć gęstości, ale może być nawet dwukrotnie wyższa od gęstości wody).

Tak jak napisałam, wyszło zdecydowanie zbyt woskowe. Zemulgowało się chyba dość dobrze, bo jedynie na sam koniec, gdy całość stwardniała, wytrąciło się parę kropli wody. Pytanie za 100 punktów: czy mogę to podgrzać i na ciepło wmieszać np. trochę oleju canola? Bo próba wmieszania wody będzie chyba zbyt ryzykowna?

A koszt wagi pozytywnie mnie zaskoczył, spodziewałam się ceny w okolicach 100zł. Już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę wszystko ważyć! Staruję wagę po ustawieniu miareczki i voila. Zaczynam się uzależniać od tego mieszalniczego procederu, w dodatku zaczęłam też mieszać dla Mamy i koleżanek, wsiąkam na amen
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-04-17 o 23:23
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 07:08   #2588
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Pytasz o działanie na skórę czy o to, jak poszło kręcenie?
Tak, tak, chodziło mi o to jak działa na skórze
Cytat:
Napisane przez banana split
Zmiksowałam kolejne "coś", tym razem jednak do poprawki. Mam nadzieję, że poprawka będzie możliwa, bo wyszło mi tego dość sporo. Pomysł z solnym mazidłem wziął się stąd, że kiedyś sól z Morza Martwego b. mi pomogła, ale jakiś czas temu znielubiłam moczenie się w wannie i poszukuję innego niż kąpiel sposobu na solną kurację.

Masło solne, formuła do korekty - wychodzi zdecydowanie zbyt twarde i tępe, wręcz kruche (prawdopodobnie za dużo alkoholu cetylowego i wosku):

Faza tłuszczowa - 70ml (ok. 46g)
masło shea 20ml (ok. 14g)
alkohol cetylowy 20ml (ok. 8g)
cera alba 15ml (ok. 12g)
olej konopny 10ml (ok. 9g)
MGS 5ml (ok. 3g)

Faza wodna 75ml (? g)
hydrolat różany 55ml
sól z Morza Martwego 20ml (nie mogę znaleźć gęstości, ale może być nawet dwukrotnie wyższa od gęstości wody).

Tak jak napisałam, wyszło zdecydowanie zbyt woskowe. Zemulgowało się chyba dość dobrze, bo jedynie na sam koniec, gdy całość stwardniała, wytrąciło się parę kropli wody. Pytanie za 100 punktów: czy mogę to podgrzać i na ciepło wmieszać np. trochę oleju canola? Bo próba wmieszania wody będzie chyba zbyt ryzykowna?
Spokojnie możesz zmniejszyć ilość emulgatora, bo w Twojej fazie tłuszczowej emulgator dominuje procentowo, a wystraczy 20-25% tej fazy, wiec spokojnie mozesz zmniejszyć ilość cetyla, wosku pszczelego, a nawet usunąc MGS.
Druga sprawa - dobrze rozumiem, fazę wodną ma stanowić solanka? Generalnie gęstość soli to 1,9-2,1 g/cm3

Cytat:
Napisane przez banana split
A koszt wagi pozytywnie mnie zaskoczył, spodziewałam się ceny w okolicach 100zł. Już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę wszystko ważyć! Staruję wagę po ustawieniu miareczki i voila. Zaczynam się uzależniać od tego mieszalniczego procederu, w dodatku zaczęłam też mieszać dla Mamy i koleżanek, wsiąkam na amen
Może własny byznes otworzysz?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 23:08   #2589
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Spokojnie możesz zmniejszyć ilość emulgatora, bo w Twojej fazie tłuszczowej emulgator dominuje procentowo, a wystraczy 20-25% tej fazy, wiec spokojnie mozesz zmniejszyć ilość cetyla, wosku pszczelego, a nawet usunąc MGS.
Druga sprawa - dobrze rozumiem, fazę wodną ma stanowić solanka? Generalnie gęstość soli to 1,9-2,1 g/cm3
Tak, faza wodna to solanka. Wiem, że przy kolejnym kręceniu mogę zmniejszyć ilość cetyla i wosku, ale na razie chcę uratować to, co jest. Bo niestety wyszło zbyt twarde, przesadziłam też ze stężeniem soli i szczypie. Była to twórczość radosna A zatem, czy mogę to podgrzać i chlupnąć oleju, żeby było bardziej user friendly? Zamiast pytać powinnam odłożyć z tego łyżeczkę i po prostu zabrać się za próbne podgrzewanie, ale chwilowo opadła mi wena, zbieram siły.

Dziś skopałam 50ml lotionu namieszanego z bazy zakupionej w NP i oleju canola. Chyba nie doczytałam, że baza jest niestabilna w kwaśnym ph i w ramach dalszego ciągu radosnej twórczości sypnęłam kwasu laktobionowego z ZSK. Balsam zamienił się w maślankę

Edit
A jednak nie ma na stronie NP informacji o stabilności tej bazy, więc z mojej strony było to bardziej ryzyko niż niedopatrzenie. Powinnam była rozpuścić kwas w wodzie, wyregulować ph i wtedy chlupnąć, czy tak? Miałam 6 z chemii, ale w liceum plastycznym, gdzie 6 dawali za zrobienie referatu o oczyszczalni ścieków.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-04-18 o 23:19
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 07:54   #2590
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Tak, faza wodna to solanka. Wiem, że przy kolejnym kręceniu mogę zmniejszyć ilość cetyla i wosku, ale na razie chcę uratować to, co jest. Bo niestety wyszło zbyt twarde, przesadziłam też ze stężeniem soli i szczypie. Była to twórczość radosna A zatem, czy mogę to podgrzać i chlupnąć oleju, żeby było bardziej user friendly? Zamiast pytać powinnam odłożyć z tego łyżeczkę i po prostu zabrać się za próbne podgrzewanie, ale chwilowo opadła mi wena, zbieram siły.
Zastanawiam sie czy tez solanka w tak dużej ilości nie ma wpływu na kruchość Twojego masła. Nie jestem w stanie powiedziec na 100% czy "podgrzanie i chlupniecie" bedzie efektywne, ale spróbuj jak sama napisałaś najpierw z małą porcją. Zastanawia mnie jak sie zachowa ta solna część, troszke wody na pewno odparuje...
Cytat:
Napisane przez banana split
Dziś skopałam 50ml lotionu namieszanego z bazy zakupionej w NP i oleju canola. Chyba nie doczytałam, że baza jest niestabilna w kwaśnym ph i w ramach dalszego ciągu radosnej twórczości sypnęłam kwasu laktobionowego z ZSK. Balsam zamienił się w maślankę
Moze spróbuj do małej porcji dorzucić troche sody oczyszczonej, albo jak masz coś zasadowego z półproduktów np. mleczan sodu i intensywnie pomieszać- może sie da uratować. Albo najpierw podgrzać troche, rozpuścić sode czy coś innego w malutkiej ilości wody i wtedy zamieszać razem
Cytat:
Napisane przez banana split
Edit
A jednak nie ma na stronie NP informacji o stabilności tej bazy, więc z mojej strony było to bardziej ryzyko niż niedopatrzenie. Powinnam była rozpuścić kwas w wodzie, wyregulować ph i wtedy chlupnąć, czy tak? Miałam 6 z chemii, ale w liceum plastycznym, gdzie 6 dawali za zrobienie referatu o oczyszczalni ścieków.
Tak
możesz podac dokładną nawe tej bazy, bo mnie to zainteresowało
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-19 o 08:02
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 08:48   #2591
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
A koszt wagi pozytywnie mnie zaskoczył, spodziewałam się ceny w okolicach 100zł. Już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę wszystko ważyć! Staruję wagę po ustawieniu miareczki i voila. Zaczynam się uzależniać od tego mieszalniczego procederu, w dodatku zaczęłam też mieszać dla Mamy i koleżanek, wsiąkam na amen
A możesz podpowiedzieć jaką wagę i gdzie zamierzasz ją kupić. Mi też chodzi ten pomysł po głowie, ale narazie jakoś mi to drogo wychodziło.
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 15:34   #2592
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mam taki banalne pytanie,ale wole sie upewnic
czy moge wykorzystac konserwant z BU przy kreceniu kosmtykow z polproduktow z ZSK ? czy musze zamowic "ichny"
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 18:40   #2593
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hanka301 Pokaż wiadomość
A możesz podpowiedzieć jaką wagę i gdzie zamierzasz ją kupić. Mi też chodzi ten pomysł po głowie, ale narazie jakoś mi to drogo wychodziło.
Patrzyłam pod hasłem "waga kieszonkowa" na portalach aukcyjnych.

@hey
Dam znać jak wrócę na plac boju. Baza, o której pisałam, to:
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100083

@urodzona3maja
Jeśli konserwant jest uniwersalny, sprawdzi się w większości formuł bez względu na to, z jakiego sklepu pochodzą składniki.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-04-19 o 18:44
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 19:36   #2594
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Patrzyłam pod hasłem "waga kieszonkowa" na portalach aukcyjnych.
Sporo ich jest. Masz jakąś wybraną już? Też się skuszę. Cena mazidłowej mnie odstraszała, ale tu taniutko
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:45   #2595
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Sporo ich jest. Masz jakąś wybraną już? Też się skuszę. Cena mazidłowej mnie odstraszała, ale tu taniutko
Nie chcę robić offtopa, może moderator wydzieliłby nasze wagowe dy-wagacje Rozważałam (sic!) kilka modeli w okolicach dwóch dych, ale chyba zdecyduję się na taką, która jako jedyna jest do odebrania w Krakowie i w związku z tym może uda mi się ją przetestować zanim zapłacę (a przy okazji zaoszczędzę na kosztach wysyłki ). Wpisz "waga kieszonkowa" plus lokalizacja "Kraków" (próbowałam wkleić link, ale nie działał, czy wizaż ma jakieś zabezpieczenie przed linkami z allegro?).

Mam nadzieję, że cena nie jest odwrotnie proporcjonalna do dokładności tych wag... Bo są też wagi kieszonkowe w cenie ponad 100zł, w dodatku namierzyłam już podróbki (waga sprzedawana pod nazwą Diamond ma na niektórych aukcjach cenę kilkunastu złotych, a gdzie indziej kosztuje ponad stówę). Najwyżej odpokutuję za swoje skąpstwo.

Edit
Właśnie znalazłam oryginał wagi, na którą się zdecydowałam... Kosztuje 200zł!
http://www.wagi.warszawa.pl/sklep_foto/medium/1930.jpg
Ta "moja" wygląda tak samo, ale na pewno jest tandetnie wykonana i będzie fiksować podczas ważenia.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-04-19 o 21:58
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 22:34   #2596
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Patrzyłam pod hasłem "waga kieszonkowa" na portalach aukcyjnych.

@hey
Dam znać jak wrócę na plac boju. Baza, o której pisałam, to:
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100083

@urodzona3maja
Jeśli konserwant jest uniwersalny, sprawdzi się w większości formuł bez względu na to, z jakiego sklepu pochodzą składniki.
dziekuje

(wage swoja kupilam na allegro za okolo 30zl :P )
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 03:24   #2597
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Masło solne, formuła do korekty - wychodzi zdecydowanie zbyt twarde i tępe, wręcz kruche (prawdopodobnie za dużo alkoholu cetylowego i wosku):

Faza tłuszczowa - 70ml (ok. 46g)
masło shea 20ml (ok. 14g)
alkohol cetylowy 20ml (ok. 8g)
cera alba 15ml (ok. 12g)
olej konopny 10ml (ok. 9g)
MGS 5ml (ok. 3g)

Faza wodna 75ml (? g)
hydrolat różany 55ml
sól z Morza Martwego 20ml (nie mogę znaleźć gęstości, ale może być nawet dwukrotnie wyższa od gęstości wody).

Tak jak napisałam, wyszło zdecydowanie zbyt woskowe. Zemulgowało się chyba dość dobrze, bo jedynie na sam koniec, gdy całość stwardniała, wytrąciło się parę kropli wody.
Melduję, że powyższe masło solne zostało uratowane! Podgrzałam porcję swojego niewypału w kąpieli wodnej, dolałam zbliżoną objętościowo - przynajmniej takie miałam wrażenie (tj. że była zbliżona objętościowo, a nie że dolałam, bo dolałam na pewno) - porcję hydrolatu różanego i zamieszałam. Następnie rozpuściłam trochę masła shea (mniej więcej połowa ilości dodanego przed chwilą hydrolatu) i wlałam je do rozrzedzonego, ciepłego solnego mazidła. Miksowałam całość dopóki nie wystygła. Teraz mam masełko o idealnej "maślanej" konsystencji, stężenie soli też jest dużo bardziej przyjazne.

Zreanimowane masło zużyję na swoje biedne dłonie, które muszę wygoić. Wcześniej pomógł mi krem Exema z Cannadermu (w składzie m.in. sól morska, masło shea i olej konopny, więc jak widać częściowo udało się to odtworzyć), ale niestety szybko się skończył, a cena zaporowa. Dam znać, czy mój ersatz zadziałał.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 08:24   #2598
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Nie chcę robić offtopa, może moderator wydzieliłby nasze wagowe dy-wagacje Rozważałam (sic!) kilka modeli w okolicach dwóch dych, ale chyba zdecyduję się na taką, która jako jedyna jest do odebrania w Krakowie i w związku z tym może uda mi się ją przetestować zanim zapłacę (a przy okazji zaoszczędzę na kosztach wysyłki ). Wpisz "waga kieszonkowa" plus lokalizacja "Kraków" (próbowałam wkleić link, ale nie działał, czy wizaż ma jakieś zabezpieczenie przed linkami z allegro?).

Mam nadzieję, że cena nie jest odwrotnie proporcjonalna do dokładności tych wag... Bo są też wagi kieszonkowe w cenie ponad 100zł, w dodatku namierzyłam już podróbki (waga sprzedawana pod nazwą Diamond ma na niektórych aukcjach cenę kilkunastu złotych, a gdzie indziej kosztuje ponad stówę). Najwyżej odpokutuję za swoje skąpstwo.

Edit
Właśnie znalazłam oryginał wagi, na którą się zdecydowałam... Kosztuje 200zł!
http://www.wagi.warszawa.pl/sklep_foto/medium/1930.jpg
Ta "moja" wygląda tak samo, ale na pewno jest tandetnie wykonana i będzie fiksować podczas ważenia.
To chyba też zależy od modelu, np. znalazłam taką (500g) za 22 zł na stronie, która pewnie podróbek nie sprzedaje http://www.wszystkododomu.com/wagi/1...-diamond-.html

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Melduję, że powyższe masło solne zostało uratowane! Podgrzałam porcję swojego niewypału w kąpieli wodnej, dolałam zbliżoną objętościowo - przynajmniej takie miałam wrażenie (tj. że była zbliżona objętościowo, a nie że dolałam, bo dolałam na pewno) - porcję hydrolatu różanego i zamieszałam. Następnie rozpuściłam trochę masła shea (mniej więcej połowa ilości dodanego przed chwilą hydrolatu) i wlałam je do rozrzedzonego, ciepłego solnego mazidła. Miksowałam całość dopóki nie wystygła. Teraz mam masełko o idealnej "maślanej" konsystencji, stężenie soli też jest dużo bardziej przyjazne.

Zreanimowane masło zużyję na swoje biedne dłonie, które muszę wygoić. Wcześniej pomógł mi krem Exema z Cannadermu (w składzie m.in. sól morska, masło shea i olej konopny, więc jak widać częściowo udało się to odtworzyć), ale niestety szybko się skończył, a cena zaporowa. Dam znać, czy mój ersatz zadziałał.
gratualcje
Zerknęłam na skład tego gandziowego kremu i tej soli tam jest niedużo, ok. 1-2%
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 08:35   #2599
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Żeby nie było OT, to proponuję o wadze pisać każdorazowo ,,waga do ważenia produktów z ZSK"
banana split - jak już kupisz, to mogę Cię prosić o PW z opinią krótką i modelem?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 20:53   #2600
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To chyba też zależy od modelu, np. znalazłam taką (500g) za 22 zł na stronie, która pewnie podróbek nie sprzedaje http://www.wszystkododomu.com/wagi/1...-diamond-.html
Waga fajna, ale na tej stronie sprzedają olej arganowy 30 ml za 55 zł I to nie wiadomo, czy certyfikowany, czy nie.. Na BU 50ml kosztuje niecałe 30 zł...
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 20:31   #2601
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny chciałabym zamówić z ZSK krem przeciwtrądzikowy na noc z liposomami - cy któraś z Was ma z nim jakieś doświadczenia ? Pzdr
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 15:15   #2602
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Właśnie znalazłam oryginał wagi, na którą się zdecydowałam... Kosztuje 200zł!
http://www.wagi.warszawa.pl/sklep_foto/medium/1930.jpg
Ta "moja" wygląda tak samo, ale na pewno jest tandetnie wykonana i będzie fiksować podczas ważenia.
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To chyba też zależy od modelu, np. znalazłam taką (500g) za 22 zł na stronie, która pewnie podróbek nie sprzedaje http://www.wszystkododomu.com/wagi/1...-diamond-.html
Dziewczyny, podstawowa sprawa: waga powinna mieć dokładność do drugiego miejsca po przecinku. Takie wagi mają zwykle mniejsze maksymalne obciążenie (100-200 g).

To są wszystko wagi Made in China, nie ma sensu się doszukiwać oryginałów i podróbek. Poprawność działania wagi będzie zależała przede wszystkim od tego, jak się będziemy z nią obchodzić. Trzeba się nauczyć pewnych jej zwyczajów (w wolnej chwili napiszę poradniczek). Mam model o wyglądzie takim jak na powyższych zdjęciach (dokładność 0,01), służy mi od ponad 2 lat i (odpukać) nic jej nie dolega; znam dobrze jej humorki, nie robi mi przykrych niespodzianek (na początku się zdarzało).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-04-25 o 15:35
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 15:38   #2603
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny,do wlasnego toniku (jeszcze nie wiem z jakich ziol) moge dodac swobodnie konserwantu/gliceryny i trzymac w lodowce rownie spokojnie przez 2 tyg ? wystarczy kilka kropelek na 200ml?
do tej pory zamawialam na BU,ale spodobalo mi sie to..
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 15:48   #2604
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Dziewczyny,do wlasnego toniku (jeszcze nie wiem z jakich ziol) moge dodac swobodnie konserwantu/gliceryny i trzymac w lodowce rownie spokojnie przez 2 tyg ? wystarczy kilka kropelek na 200ml?
do tej pory zamawialam na BU,ale spodobalo mi sie to..
Możesz dodać i konserwant i gliceryne, konserwant po to by nie musieć trzymać tego w lodówce przez jedynie dwa tygodnie, zakonserwowany kosmetyk powinien trzymać sie 6 m-cy i więcej. Stężenie konserwantu masz określone w opisie produktu, np. FEOG stosuje sie w ilości 0,5-1%. Można założyć że twój tonik, jako że oparty na gł. wodzie, ma podobną do niej gęstość czyli 200 ml to ok. 200g, czyli musisz uzyć 1-2 g konserwantu, co w przypadku rzeczonego FEOG-a daje ok. 25-50 kropli
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 17:47   #2605
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Możesz dodać i konserwant i gliceryne, konserwant po to by nie musieć trzymać tego w lodówce przez jedynie dwa tygodnie, zakonserwowany kosmetyk powinien trzymać sie 6 m-cy i więcej. Stężenie konserwantu masz określone w opisie produktu, np. FEOG stosuje sie w ilości 0,5-1%. Można założyć że twój tonik, jako że oparty na gł. wodzie, ma podobną do niej gęstość czyli 200 ml to ok. 200g, czyli musisz uzyć 1-2 g konserwantu, co w przypadku rzeczonego FEOG-a daje ok. 25-50 kropli
dziekuje za pomoc
jaka ma niewiedza straszna
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 17:51   #2606
yattagirl
Przyczajenie
 
Avatar yattagirl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam, jakie macie doświadczenia z ekstraktem wzmacniającym włosy? Czy któraś z Was stosowała go w celu zahamowania wypadania włosów i z jakim rezultatem?
yattagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 21:16   #2607
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
. Trzeba się nauczyć pewnych jej zwyczajów (w wolnej chwili napiszę poradniczek)..
O tak!
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 22:18   #2608
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podstawowa sprawa: waga powinna mieć dokładność do drugiego miejsca po przecinku. Takie wagi mają zwykle mniejsze maksymalne obciążenie (100-200 g).
Ja tylko taką 100/0,01g biore pod uwage, bo mała, bo dokładna, a nie planuje robić wielkich porcji (raczej małe - testowanie, eksperymenty, zabawa!!!) wiec 100-tka wystarczy. Jednak jeśli ktos zaczyna produkować bardziej "hurtowo" jakieś balsamy czy mleczka, dla rodziny i znajomych to taka wieksza z dokładnością 0,1 bedzie lepsza.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 04:10   #2609
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Cool Mischung, mischung!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podstawowa sprawa: waga powinna mieć dokładność do drugiego miejsca po przecinku. Takie wagi mają zwykle mniejsze maksymalne obciążenie (100-200 g).

To są wszystko wagi Made in China, nie ma sensu się doszukiwać oryginałów i podróbek. Poprawność działania wagi będzie zależała przede wszystkim od tego, jak się będziemy z nią obchodzić. Trzeba się nauczyć pewnych jej zwyczajów (w wolnej chwili napiszę poradniczek).
Bóg zapłać za ubogacenie naszego ważnego offtopu!
Spieszę donieść, że póki co pożyczyłam wagę ProScale LC-300. Podobno kosztowała aż stówę i w dodatku za tę horrendalną sumę dysponuje dokładnością jeno 0,1g. Darowanej wadze nie zagląda się w paragon ani parametry, toteż w wielkim podnieceniu i z szaleńczą odwagą (jakżeby inaczej) zabrałam się za ważenie i mieszanie surowców z ZSK (aż z nadmiernej ekscytacji ochlapałam ów cenny instrument - na szczęście dycha, nie doznał uszczerbku). Namieszałam 20ml kremu z PHA (10% glukonolaktonu, 5% kwasu laktobionowego, 8% mleczanu sodu) oraz uzupełniłam zapas lotionu z mocznikiem i PHA (i też chlupnęłam doń trochę mleczanu sodu - chociaż słowo "chlupnęłam" niezbyt oddaje moją nową strategię, bo teraz wszystko starannie odważam, a nie chlupię i posypuję na lewo i prawo niczym kucharka z zaburzeniami kompulsywnymi).

Podczas całego procederu pożyczona waga sprawowała się bardzo dobrze, ale biorę sobie do serca radę Lorri i zdecydowanie zamierzam nabyć sprzęt bardziej precyzyjny (a zarazem mniej kosztowny ).
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 10:52   #2610
Beather
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: White Chocolate Heaven
Wiadomości: 122
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

witajcie dziewczyny!
z racji tego, że niestety przedłużałam i przedłużałam zamówienie na ZSK zabrakło masła kakaowego organicznego.. a chciałam zrobić balsam do ciała z masłem shea, masłem kakaowym, lanoliną i oliwą z oliwek.
Czy mogę użyć takiego rafinowanego, jak to jest z zapachem? czy pachnie czekoladą?
I w koncu ostatecznie chciałam Wam przedstawić listę moich zakupów, może coś mi jeszcze doradzicie, tudzież odradzicie
1. Aloes zatężony 10-krotnie(do toniku do twarzy i ciała)
2. Olej awokado naturalny ( buzia i ciało)
2. Masło Shea rafinowane(ciało i włosy)
3. Olej kokosowy organiczny(włosy)
4. Olej konopny naturalny
5. Mocznik, mam jeszcze pytanko co do mocznika, mianowicie mam krem z Rossmanna z 5% i szczerze mówiąc nie widze żadnych spektakularnych efektów na dłoniach, pomijając to, że mam bardzo mocno przesuszone. Może doradzicie mi coś innego?
6. Kwas hialuronowy roślinny
7. Olejek z drzewa herbacianego
8. Spirulina
I to chyba tyle na razie.
Może krótki opis mojej cery:
1. twarz -odwodniona, z zaskórnikami, miejscowymi pryszczami, podskórnymi białymi grudkami.
2. ciało-wymagające dobrego nawilżenia tak samo jak włosy

Na razie planuję zakup tylko na ZSK, ale z racji tego, że nie mogę się tam dodzwonić w sprawie masła kakaowego, będę chyba musiała zamówić na allegro. Co o tym myślicie?
Pozdrawiam serdecznie
__________________
There's so many different worlds
So many different suns
And we have just one world
But we live in different ones
Beather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.