Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-10, 23:43   #1711
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuję za odp Niezmienna, mogłabyś mi jeszcze po krótce wyjaśnić jak się robi taki na zimno? Bo ja jeszcze nigdy nie robiłam.. a mam odpowiednie emulgatory w domu Byłabym bardzo wdzięczna
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 06:36   #1712
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

Noor - witamina E, która bedzie w Mazidłach jest w medium oleju sojowego.
Na jakim konkretnie efekcie kolorystycznym zależy ci? Chciałabys swój blond przyciemnić? Czy też rozswietlić, podkerślić blond?
Jeśli to pierwsze, to zdecydowanie amla, jeśli to drugie, to myślę, że dobry byłby ekstrakt z cassia obovata, którego w Mazidłach jeszcze nie ma.

Justin Timberlake - czy swój krem z glyceryl stearate robisz wg. jakiegoś konkretnego mazidlanego przepisu? Podaj proszę wiecej szczegółów, to może znajdziemy przyczynę rozwarstwiania.

confused_girl - mozesz spokojnie i bez obaw zastosować naturalną hennę, amlę i indygo, a potem jeśli bedziesz miała ochotę, wrócić do chemicznych farb. Absolutnie nie musisz czekać aż ci włosy odrosną. Proponuję jedynie aby odczekać minimum miesiąc między farbowaniem naturalnymi barwnikami a farbą chemiczną - chodzi o to żeby barwniki wymyły się.

AsikS - kremy robione na zimno za pomocą structure muszą być porządnie zmiksowane, konieczne jest więc uzycie mini miksera. Połączyłaś obydwie fazy za pomocą bagietki czy miksera?
Do odmierzania składników używasz łyżeczek miarowych czy wagi?

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 06:38   #1713
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mrs doubtfire - podłączam się do pytania niezamiennej. Czy mikser, który spaliłaś był mazidłowy?
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 07:30   #1714
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witam,



AsikS - kremy robione na zimno za pomocą structure muszą być porządnie zmiksowane, konieczne jest więc uzycie mini miksera. Połączyłaś obydwie fazy za pomocą bagietki czy miksera?
Do odmierzania składników używasz łyżeczek miarowych czy wagi?

Lidia Kobyłka

Witaj Limario
Krem miksowałam za pomocą mini miksera. Do odmierzania składników użyłam łyżeczek miarowych. Wagi niestety się jeszcze nie dorobiłam.
No ale powiem tak - po wczorajszych radach Niezamiennej późną nocą postanowiłam jeszcze raz wykonać ten sam krem.
Teraz już wiem, że byłam chyba zbyt niecierpliwa, bo tym razem structure mi bardziej napęczniał.
Po drugie - miksowałam całość dłużej niż 5 minut.
Krem po całonocnym pobycie w lodówce - teraz wygląda super. Jest jednolity, konsystencja zgęstniała.
Dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.

Pozdrawiam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 08:07   #1715
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
... a że skończyło mi się serum z witamina K Farmony mam zamiar ukręcić to:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=18&Itemid=2
lub to:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=282&Itemid=2

w pierwszym jest kwas HA w proszku + alkohol a ja mam roztwór, mogę zastąpić? i ile dać?

do drugiego brakuje mi alantoiny i olejowego extraktu z rozmarynu, chcę zrezygnować z alantoiny a rozmarynn zastąpić witaminą E jako antyoksydantem, można?
Limario, czy mogę prosić o odpowiedź?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 08:50   #1716
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp Niezmienna, mogłabyś mi jeszcze po krótce wyjaśnić jak się robi taki na zimno? Bo ja jeszcze nigdy nie robiłam.. a mam odpowiednie emulgatory w domu Byłabym bardzo wdzięczna
Justin, na przykład tak: http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=238&Itemid=2
Ja robię właśnie tę wersję. Na mazidłach sa też kremy z innymi zestawami składników, np. http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=131&Itemid=2
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=119&Itemid=2. Kręcenie kremów "na zimno" jest o tyle dobre, że nie wymaga podgrzewania składników, co - zwłaszcza w przypadku olejów tłoczonych na zimno - jest czasem ważne dla zachowania ich właściwości.

Asiks, cieszę się, że się udało
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 10:31   #1717
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario robiłam ten krem http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=174&Itemid=2 z tymże zamiast Biobazy dałam Glyceryl Stearate i pominęłam Niacynamid Tak sobie teraz myślę, że może za krótko miksowałam ten krem, albo może z mikserem jest coś nie tak jak on sie tak wolno kręci jak jest w jakiejś substancji..

Niezmienna dziękuję za linki, oglądałam wcześniej ten pierwszy link, który podałaś, ale jakoś nie dotarł do mnie fakt, że tam nie ma nic o podgrzewaniu..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 10:50   #1718
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Niezamienna - a jak ja się cieszę.

Justin - chyba to samo jest u Ciebie co u mnie. Trzeba dłużej miksować obie fazy ze sobą. Spróbuj tak następnym razem.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 22:35   #1719
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witam,

Noor - witamina E, która bedzie w Mazidłach jest w medium oleju sojowego.
Na jakim konkretnie efekcie kolorystycznym zależy ci? Chciałabys swój blond przyciemnić? Czy też rozswietlić, podkerślić blond?
Jeśli to pierwsze, to zdecydowanie amla, jeśli to drugie, to myślę, że dobry byłby ekstrakt z cassia obovata, którego w Mazidłach jeszcze nie ma.

Jeszcze nie ma, tzn, że będzie? Można wiedzieć kiedy?
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 22:49   #1720
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Na jakim konkretnie efekcie kolorystycznym zależy ci? Chciałabys swój blond przyciemnić? Czy też rozswietlić, podkerślić blond?
Jeśli to pierwsze, to zdecydowanie amla, jeśli to drugie, to myślę, że dobry byłby ekstrakt z cassia obovata, którego w Mazidłach jeszcze nie ma.
Raczej rozświetlić. Czyli czekam na to...cassia obovata
Edit: a to nie słynna senna, czasem?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 23:05   #1721
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tak, to słynna senna.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-12, 13:47   #1722
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

hmm ale ona chyba nie rozjaśnia? Tzn. podobno nie daje żadnego efekty kolorystycznego, chyba że na bardzo blond włosach Ale i tak jest super, więc ja też czekam na Cassię!

AsikS spróbuję miksować dłużej, może rzeczywiście przyczyna tkwi w miksowaniu Szkoda mi tylko trochę skladników, mam nadzieję, że sie nie rozwarstwi tym rzem
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-12, 13:58   #1723
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Justin - u mnie to pomogło i nic się nie rozwarstwiło.
No i trzeba porządnie odmierzyć wszystko, a szczególnie emulgatory.

Powodzenia, trzymam kciuki.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 06:32   #1724
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, nie mam za bardzo czasu na buszowanie po necie, więc może udzielicie mi odpowiedzi, czy można pozbawić serum jednego z jego składników? Chodzi mi o to serum: http://mazidla.com/index.php?option=...d=265&Itemid=2
Nawilżająco-odżywcze serum do twarzy z karagenianem, mleczkiem migdałowym i aloesem - dla suchej cery
Po prostu chciałabym z nie używać w nim oleju zimnotłoczonego, bo już go próbowałam w różnych formulacjach i po prostu oleje mnie zapychają. Myślałam, żeby go po prostu zastąpić hydrolatem i większą ilością mleczka migdałowego.
Można tak?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 10:03   #1725
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

IlonaP - przepraszam, że umknął mi Twój post.
W przypadku pierwszego przepisu: zerknij proszę na ten przepis:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=118&Itemid=2
Mozesz potraktować go jako bazę do wykonania tego upatrzonego, czyli zamiast pine bark dodajesz centellę i winogrono. Mozesz, lecz nie musisz, dodać też glicerynę i d-pantenol.
Natomiast polysorbate 80 koniecznie dodaj do fazy olejowej, ten patent na dodawanie polysorbate jest łatwiejszy niż w tym poprzednim przepisie.

W przypadku drugiego przepisu: mozesz zrezygnować z alantoiny, a zamiast olejowego ekstraktu dać witaminę E.

Asiks - cieszę się, że krem wyszedł przy drugim podejściu.

Noor, margaretko - cassia obovata czyli słynna senną będzie w Mazidłach na pewno, bo teraz muszę zadbać o blondynki .
Nie potrafię jeszcze z całą pewnością powiedzieć kiedy to nastąpi. Myślę, ze to perpektywa góra 2-3 miesięcy.
Ja sama przetestować jej nie mogę, bo farbuję się zimny brąz, ale zobaczcie jaki fajny znalazłam przykład uzyskania ciemnego blondu za pomocą mieszanki senna + henna. Myślę, że sama cassia da ładny, świetlisty blond.
http://www.hennaforhair.com/mixes/evie/

Justin - myślę, że Twoim emulgatorem jest wszystko w porządku. Ten krem powinien się udać również na glyceryl stearate.
Jedyne co mogę podpowiedzieć, to:
-staranne odmierzanie składników;
- odpowiednia temperatura faz. To jest bhardzo ważne, bo kąpiel wofdna musi byc odpowiednio gorąca. Uzywasz termometru? Jeśli do tej pory po podgarzaniu obydwu faz wyjmowałaś zlewki z gorącej wody i dopiero potem dodawałaś jedną fazędo drugiej i potem miksowałaś, to tym razem zrób inaczej:
- po podgrzaniu faz zlewki zostaw w kąpieli wodnej, dodaj faże A do B i zacznij całość miksować. Miksu przez chwilę, a potem wyjmij zlewkę i miksuj aż emulsja zacznie gęstnieć. Sprawdź temperaturę i jeśli jest odpowiednia dodaj fazę C.

utrapienie - mozesz w tym serum pominąć olej a mleczko migdałowe zwiększyć do 50%. Nie dam sobie głowy uciąć, ze serum się nie rozwarstwi, ale jeśli ci to nie przeszkadza, to wystarczy przed użyciem wstrząsnąć. Ewentualnie, dla zwiekszenie stabilności emulsji możesz zwiekszyć ilość karagenianu do 10% lub dodać kwas hialuronowy (10-20%). Daj proszę znać jak serum sprawdza się w wersji bezolejowej.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 12:08   #1726
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuję Limario. Mnie o mały włos umknęła by odpowiedź.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 14:40   #1727
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam domowe biochemiczi
Ja tu pierwszy raz ale juz z zamowieniem
Na poczatek nie zaszalalam, kupilam tylko skladnik na serum z witamina C, czyli kwas askorbinowy.
Do koszyka dolozylam tez buteleczke 10 ml z pipeta, lyzeczke-miarke 0,5 ml oraz 4 mini hydrolaty - blawatek, oczar, roza i glog. Juz sie nie moge doczekac przesylki.
Pierwsze dwa produkty do produkcji serum juz mam - dzis nabyta czysta Krakowska i woda oczyszczona w ampulkach
Oby serum pomoglo rozjasnic moja twarz i wzmocnilo naczynka
Pozdrawiam

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2008-01-15 o 15:13
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 16:18   #1728
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario,

A wiesz moze co zrobić aby naturalnie rudawe włosy były jeszcze bardziej rude? Nie chcę ich farbować henną, jeszcze są za słabe, ponadto nigdy nie farbowałam więc nie mam doświadczenia. Może olej z marchwii? Ostatnio eksperymentowałam z ziółkami: nagietek, brzoza + mocny napar z herbaty, ale wyszły niestety bardziej blond, rudawy nieco zanikł, zamiast tego mam popiel ze złotymi nitkami i miód. Może masz jakiś pomysł?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 18:39   #1729
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mam pytanie czy jesli do tego toniku http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2 nie dodam hydromanilu(a?),ale bede nawilzac buzie to czy bedzie ok?i czy uzywajac ten tonik konieczne sa filtry? w mazidlach nic o tym nie ma, a w informacjach o innych kwasach ta informacja sie znajduje.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 06:13   #1730
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
mam pytanie czy jesli do tego toniku http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2 nie dodam hydromanilu(a?),ale bede nawilzac buzie to czy bedzie ok?i czy uzywajac ten tonik konieczne sa filtry? w mazidlach nic o tym nie ma, a w informacjach o innych kwasach ta informacja sie znajduje.

Hydromanil możesz ominąć. W sumie, to pierwszy przepis na peeling i tonik migdałowy, z jakim się spotkałam, to był właśnie bez hydromanilu, ale za to z alkoholem na wzmocnienie działania
Odnośnie stężenia, to sama musisz wyczuć, jakie jest dla ciebie dobre. Mi się wydaje, że 5% na początek jest w porządku. Potem można stężenie zwiększać.

Limario, uwagi odnotowane skrzętnie. Dam znać po weekendzie, co mi wyszło, bo w sobotnie popołudnie jakoś mam największą wenę do robienia mazidełek
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 12:52   #1731
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy mozna sprawdzic na Mazidlach stan swojego zamowienia, bo nic takiego jak "historia zamowien" czy cos podobnego nie widze?
Zlozylam zamowienie w poniedzialek, od razu zrobilam przelew, dostalam potwierdzenie o przyjeciu do realizacji i od tego momentu cisza.
Nie chce marudzic ale liczylam na to, ze dostane paczke w przeciagu 2 dni, a tu dzis 4 dzien i lipa, specjalnie zamowilam w poniedzialek zeby otrzymac przesylke jeszcze w tym tygodniu, a teraz obawiam sie, ze dotrze prawdopodobnie w przyszlym, a to mi jest wybitnie nie na reke
Pisalam do Mazidel na maila ale tez cisza
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 22:41   #1732
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Własnie, po przeróbce strony tez nie mogę znaleźć odnośnika do zamówień. Wchodzę w nie klikając na link w mailu - czyli GDZIEŚ to jest schowane sprytnie na stronie
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 07:44   #1733
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Miałam ten sam kłopot - i wchodziłam przez linka w mailu. Czas oczekiwania na przesyłkę - u mnie to trwało około tygodnia, a zamawialam na początku stycznia. Vril, cierpliwości.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 11:24   #1734
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziekuje za odzew
Dostalam maila, ze paczka wyslana, teraz tylko czekac - bede robic serum wodne z witamina C oraz testowac hydrolaty i juz mnie korci serum lub tonik z Pine Bark, tylko musze o tym jeszcze poczytac, bo podobno barwi skore (mam nadzieje, ze nie trwale). Zalezy mi na rozjasnieniu twarzy, ktora odcina mi sie od szyi, jest bardziej rozowa, chce wzmocnic naczynka i skore, moze serum pomoze. Chcialabym uzywac je do twarzy na zmiane, serum z witamina C i to z Pine Bark

Mam tez pytanie (nie bijcie, czytalam caly ten watek oraz te o serum i hydrolatach ale mi umknelo z pamieci), czy ekstrakt z Pine Bark moge uzywac tylko w polaczeniu z hydrolatem (nie chce dodawac innych witamin i hydromanilu) i uzywac go jako toniku na cale cialo? Mam bardzo kruche naczynka wlosowate, bezustanne wylewy i siniaki podskorne, chce wzmocnic naczynka i "pogrubic" skore, myslicie, ze to pomoze? Dodam, ze jestem bardzo systematyczna i zdeterminowana, nie odpuszcze po kilku aplikacjach
Z gory dziekuje za odpowiedz
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 12:23   #1735
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Przychodzi kolejna zielona
Bede zamawiac Dry-flo na mazidłach i przy okazji chcialabym sobie zrobic masło do ciała z dodatkiem mocznika, o konsystencji podobnej do masełek ziaja. Co musze kupic? Szukałam przepisu na mazidłach, ale znalazlam tylko przepisy na balsamy. Wyszukiwanie w tym wątku(wyszukiwarka) tez nie przynioslo efektów. Co potrzebuje, do wyprodukowania 200ml masła? Mam nadzieje ze pytanie sie nie powtarza. Mamy gdzies wizazowy receptariusz?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 12:45   #1736
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Przychodzi kolejna zielona
Bede zamawiac Dry-flo na mazidłach i przy okazji chcialabym sobie zrobic masło do ciała z dodatkiem mocznika, o konsystencji podobnej do masełek ziaja. Co musze kupic? Szukałam przepisu na mazidłach, ale znalazlam tylko przepisy na balsamy. Wyszukiwanie w tym wątku(wyszukiwarka) tez nie przynioslo efektów. Co potrzebuje, do wyprodukowania 200ml masła? Mam nadzieje ze pytanie sie nie powtarza. Mamy gdzies wizazowy receptariusz?
Np. : http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=23
Wosk możesz pominąć, a dodać mocznik.
Wariacje na temat musu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=323
(tylko nie wiem, czy ma konsystencję podobną do Ziai, bo jej nie używam).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 12:49   #1737
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Np. : http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=23
Wosk możesz pominąć, a dodać mocznik.
Wariacje na temat musu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=323
(tylko nie wiem, czy ma konsystencję podobną do Ziai, bo jej nie używam).
Dziekuje
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 14:05   #1738
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
juz mnie korci serum lub tonik z Pine Bark, tylko musze o tym jeszcze poczytac, bo podobno barwi skore (mam nadzieje, ze nie trwale). Zalezy mi na rozjasnieniu twarzy, ktora odcina mi sie od szyi, jest bardziej rozowa, chce wzmocnic naczynka i skore, moze serum pomoze. Chcialabym uzywac je do twarzy na zmiane, serum z witamina C i to z Pine Bark
Vril,
pine bark nie barwi trwale, jednak na bladej skórze serum zostawia ciemniejszy odcień. Jest on wprawdzie niwelowany bielą z filtra, ale... ja się przerzuciłam na stosowanie pine bark nocą
Lubię to serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=118&Itemid=2
tylko z innym hydrolatem.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 14:22   #1739
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Schaetzchen dziekuje
Czyli po zmyciu twarzy jest ona znowu wolna od "koloru", to dobrze. Ja chce zrobic taki najprostrzy tonik\serum i przemywac nim, co sie da - sklad: hydrolat, kwas hialuronowy (roztwor) i pine bark. Moze dzieki dodaniu kwasu hialuronowego nie bede musiala nakladac kremu nawilzajacego
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 14:45   #1740
pipi07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kasiu to pierwszy taki sklep w polskim necie.

www.ecospa.pl tutaj zajrzyj,to podobny sklep ale mazidła są lepsze moim zdaniem
pipi07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.