Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 09:31   #301
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Witam
Podczytywałam co jakiś czas biochemie i chyba dojrzałam już do olejków. Mam cerę mieszaną, z pozostałościami trądziku, szybko się wysuszającą. Możecie zerknąć na zestaw, który wybrałam i powiedzieć czy może być?
- hydrolat aloesowy
- hydrolat geraniowy
- hydrolat z zielonej herbaty
- olej tamanu ekologiczny
- olej z pestek czereśni
- olej z róży rdzawej ekologiczny
- żel hialuronowy 1%
- masło mango ( ale to do ciała)
Pomyślałabym raz jeszcze o pestkach czereśni - to raczej nie jest olej do cery tłustej i mieszanej Reszta chyba ok.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 09:49   #302
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Pomyślałabym raz jeszcze o pestkach czereśni - to raczej nie jest olej do cery tłustej i mieszanej Reszta chyba ok.
Wzięłam go żeby mieć jeden mocno nawilżający w razie czego. Wystarczą do nawilżenia te co wybrałam?
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 10:34   #303
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Witaj

Wszystko co gęste i nie chce spływać , robi się rzadkie w temp. pokojowej .Tak jak masło .Te gęste olejki wyciągam 5-10 minut przed użyciem , z lodówki .
Można włożyć na chwilke do ciepłej wody , postawić na grzejniku .Niektórzy używają suszarki do włosów. W lodówce trzymaj tam gdzie jest najcieplej . U mnie to na drzwiach i na górnej półce jest najcieplej , czyli olejek mi nie robi się ciałem stałym
Dzięki za podpowiedź - niestety, moja wit. E (z ZSK) jest tak gęsta nawet po kilku godzinach od wyjęcia z lodówki. Cierpliwie czekam i czekam, a tu nic. Boję się ją podgrzewać, żeby mi nie straciła właściwości Nabieram ją więc nadal metodą chałupniczą przez strzykawkę - mam nadzieję, że jej nie zabrudzę.

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
ja swoje ciążowe brzuszysko traktowałam obficie olejem z kiełków pszenicy z wit. E - to był gotowy produkt Dr Schellera (nie mam pojęcia czy jeszcze to produkują, bo sporo czasu minęło od tamtej pory); teraz sama bym najpewniej toto skonstruowała
masowałam się tym sumiennie praktycznie przez calutką ciążę, od biustu zaczynając i na udach kończąc - zdało egzamin rewelacyjnie, w ciąży przytyłam prawie 20kg, ale nie mam z tego okresu ani jednego rozstępu
Hmm, wit. E już mam, pozostaje poczukać oleju z kiełków pszenicy
O jego zbawiennym wpływie na skórę w ciąży jestem przekonana, ponieważ jest w gotowym kremie rprzeciw rozstępom Fissan, którego używam zamiennie z olejkiem migdałowym.

A co sądzicie o sklepie EcoSpa? Warto stamtąd zamawiać?
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 12:38   #304
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Wzięłam go żeby mieć jeden mocno nawilżający w razie czego. Wystarczą do nawilżenia te co wybrałam?
Fantastycznie nawilża olej różany, a i tamanu nieźle regeneruje

Kamari, EcoSpa jest znakomitym sklepem - świetna jakoś produktów i ekspresowa wysyłka. Wystarczy zerknąć na oceny na BKWC i w wątku poświęconym temu właśnie sklepowi. Ja ich bardzo lubię. Teraz mają chyba przerwę do pierwszego czerwca.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 12:53   #305
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy któraś z Was stosowała olej tamanu na rozstępy(dość nowe)?Czy nie ma co się łudzić i lepiej stosować np. oliwkę Hippa,żeby zapobiegać nowym?
I drugie pytanie,czy olej tamanu zmniejsza czerwone plamki po zaskórnikach(nie wiem czy dobrej nazwy użyłam,chodzi mi o takie podskórne pryszcze)?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 13:10   #306
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Fantastycznie nawilża olej różany, a i tamanu nieźle regeneruje
To w takim zostanę na początek przy tych dwóch.
Dziękuję za pomoc
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 14:16   #307
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Fantastycznie nawilża olej różany, a i tamanu nieźle regeneruje
o ja właśnie czekam na różany i tamanu z BU mam tamanu z ZSK ale jakoś nie powala mnie na kolana mieszam go z pachnotką z ZSK zobaczymy jak zrobię mieszankę róży i tamanu jakie będą efekty
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 01:31   #308
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
no proszę, w koncu tu zawitałaś Jeszcze trochę i moze na minerałowym Cię zobaczymy
Candy, na naczynka to na pewno hydrolat z kocanki (choć wrażenia zapachowe dość hardcorowe), a z resztą, to Ci dziewczyny na pewno lepiej doradzą, bo ja naczynek nie mam i też podpieram się ich wiedzą przy zamawianiu dla mamy, która wlaśnie naczynkową i suchą cerę ma.
heheh no na mineraly to ja na pewno wpadne aleee z gotowkaaa juz bo napalac sie bez pieniazka nie bede niepotrzebnie ale na pewno wtedy bedziesz mnie miala na glowie

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
jako, że ja takową mam, to polecam
hydrolaty dla naczynkowej:
kocanka, rumianek [ale uwaga, bo jest częstym alergenem], lipa, głóg, róża - zarówno dla suchej i naczynkowej, migdał
oleje:
róża, macerat z kasztanowca, kiełki pszenicy, orzech laskowy, porzeczka, malina czerwona, śliwka

sera z witaminą C np. z BU [byle bez alkoholu i glikolu]
kwasy PHA
liposomy na naczynka z ZySK lub Naturalis
Dziekuje Ci slicznie ,na pewno zakupie kilka z tych wymienionych przez Ciebiepomine rumianek skoro jest alergenem a ja podatna na alergie "kosmetyczne" jestem:/

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Do suchej naczyńkowej oprócz kocanki polecam Ci hydrolat z róży stulistnej, cudnie pachnie, fajnie nawilża i ma też działanie na naczyńka Rumianek do naczynkowej też jest dobry
Dziekuje pieknie juz robie notatki co by mi sie nie zawieruszylo
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 01:44   #309
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
heheh no na mineraly to ja na pewno wpadne aleee z gotowkaaa juz bo napalac sie bez pieniazka nie bede niepotrzebnie ale na pewno wtedy bedziesz mnie miala na glowie
no to już się nie mogę doczekać Ciebie na naszych makijażach minerałowych

dziewczyny, a ja muszę pochwalić olej brokułowy. Dość niepozorny, mało o nim słychać, a na moich włosach spisuje się świetnie. Zakupiłam go ze względu na tą "silikonową" sliskosc, jaką miał dawać, ale jako iż nie bardzo ją widziałam w serum do włosów bez spłukiwania, to stosuję go razem z olejem kokosowym w masce do włosów (plus ciepły ręcznik i kilka godzin siedzenia wieczorem w takiej kreacji ).. I na razie jestem zachwycona.

Faa- tamanu jak dla mnie najlepszy jest na mazidłach choć ja raczej go mieszam z różą (też z mazideł)..

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-05-27 o 01:47
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 07:31   #310
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
no to już się nie mogę doczekać Ciebie na naszych makijażach minerałowych

dziewczyny, a ja muszę pochwalić olej brokułowy. Dość niepozorny, mało o nim słychać, a na moich włosach spisuje się świetnie. Zakupiłam go ze względu na tą "silikonową" sliskosc, jaką miał dawać, ale jako iż nie bardzo ją widziałam w serum do włosów bez spłukiwania, to stosuję go razem z olejem kokosowym w masce do włosów (plus ciepły ręcznik i kilka godzin siedzenia wieczorem w takiej kreacji ).. I na razie jestem zachwycona.

Faa- tamanu jak dla mnie najlepszy jest na mazidłach choć ja raczej go mieszam z różą (też z mazideł)..
ja go[brokułowy] właśnie mam w psikadle bez spłukiwania i coś nie jestem zachwycona

jeszcze parę słów o mieszance żelu HA z colostrum i granatem w proszku:
dałam w sumie 5% czyli po 2,5% każdego, bałam się, że się nie rozpuści, owszem rozpuściło się pięknie, nabrało różowego kolorku i dość zwartej konsystencji - z buteleczki wychodzi "glutek", w aplikacji mam wrażenie, że czuję jakby delikatny piaseczek, jednak mi nie przeszkadza

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci slicznie ,na pewno zakupie kilka z tych wymienionych przez Ciebiepomine rumianek skoro jest alergenem a ja podatna na alergie "kosmetyczne" jestem:/
a proszę, jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę
a gdzież Ty masz te naczynka - cera super [wpadłam w podpis WOW]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 07:41   #311
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja go[brokułowy] właśnie mam w psikadle bez spłukiwania i coś nie jestem zachwycona
no wlasnie, tak jak pisałam, ja też go najpierw dałam do takiego psikadła bez spłukiwania i szybko porzuciłam ten pomysł, bo kompletnie mi nie odpowiadał. Ale skoro mam całą butlę, to pomyślałam, że trzeba go jakoś wykorzystać i teraz używam go w masce i jest dużo lepiej.
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 07:54   #312
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
no wlasnie, tak jak pisałam, ja też go najpierw dałam do takiego psikadła bez spłukiwania i szybko porzuciłam ten pomysł, bo kompletnie mi nie odpowiadał. Ale skoro mam całą butlę, to pomyślałam, że trzeba go jakoś wykorzystać i teraz używam go w masce i jest dużo lepiej.
no, ja wzięłam przezornie próbkę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 09:13   #313
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
no to już się nie mogę doczekać Ciebie na naszych makijażach minerałowych

dziewczyny, a ja muszę pochwalić olej brokułowy. Dość niepozorny, mało o nim słychać, a na moich włosach spisuje się świetnie. Zakupiłam go ze względu na tą "silikonową" sliskosc, jaką miał dawać, ale jako iż nie bardzo ją widziałam w serum do włosów bez spłukiwania, to stosuję go razem z olejem kokosowym w masce do włosów (plus ciepły ręcznik i kilka godzin siedzenia wieczorem w takiej kreacji ).. I na razie jestem zachwycona.

Faa- tamanu jak dla mnie najlepszy jest na mazidłach choć ja raczej go mieszam z różą (też z mazideł)..
oooo to coś dla mnie ta brokuła a tamanu nie zamówiłam z mazideł ii teraz znowu będę musiała skompletować zamówienie na mazidłach
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 10:21   #314
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

a proszę, jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę
a gdzież Ty masz te naczynka - cera super [wpadłam w podpis WOW]
dziekuje ale niestety mam ze sie tak wyraze na zuchwie i na policzkach:/ nie sa jakos super widoczne ale bez makijazu widac:/ tymbardziej teraz jak blada jak sciana jestem :P
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 14:16   #315
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Kamari, EcoSpa jest znakomitym sklepem - świetna jakoś produktów i ekspresowa wysyłka. Wystarczy zerknąć na oceny na BKWC i w wątku poświęconym temu właśnie sklepowi. Ja ich bardzo lubię. Teraz mają chyba przerwę do pierwszego czerwca.
Dziękuję, tak mi właśnie pozytywnie wyglądał, ale wcześniej go nie znałam - zamawiałam tylko z ZSK, BU i Mazideł. Przy najbliższej potrzebie wypróbuję, na razie jestem po odbiorze nowej dostawy
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 17:00   #316
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy kilka kropel oleju kokosowego nalozonych na wlosy doda im blasku? Aktualnie uzywam psikacza z jedwabiem i keratyna, ale wlosy po nim tepe sa raczej, a daje tego malo, max 3 psiki....
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 17:53   #317
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Czy kilka kropel oleju kokosowego nalozonych na wlosy doda im blasku? Aktualnie uzywam psikacza z jedwabiem i keratyna, ale wlosy po nim tepe sa raczej, a daje tego malo, max 3 psiki....
Ja używam oleju kokosowego do włosów regularnie od ponad 6 miesięcy, tylko nie kilku kropel a "naoliwiam" je całe od cebulek po końce, zostawiam na min. 30 minut, ale zazwyczaj na parę godzin i zmywam łagodnym szamponem. Nie używam już na to żadnej dodatkowej odżywki i włosy mam bardzo fajne - elastyczne, miękkie i lśniące, ale nie ciężkie i "opancerzone" jak po odżywkach z silikonem. No i się tak szybko nie przetłuszczają (moim zdaniem do takich oklejonych syntetycznymi odżywkami włosów szybciej się brud przylepia ). Może trochę bardziej się plączą i trochę trudniej je rozczesać - mam długie do połowy pleców - ale da się zrobić

Zaznaczam jednak, że jestem w ciąży i obserwuję wiele fenomenów hormonalnych - może te piękne włosy to wcale nie po olejku Niech się jeszcze wypowiedzą wizażanki w stanie nie odmienionym
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 18:00   #318
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kurcze,czytam tą biochemię od jakiegoś czasu i w sumie myślę,że dużo się dowiedziałam.Niestety im więcej wiem,tym więcej mam pytań.
Mam nadzieję,że ktoś odpowie mi na kolejne.
Mam cerę naczynkową i postanowiłam się za to wziąć.Na razie stosuję krem na noc(taki kupny,nie robiony),a z BU hydrolat z kocanki i czasem olej z pestek malin(choć akurat on nie jest na naczynka).
I tak się zastanawiam,czy nie dorzucić do tego jakichś olejków.
Poczytałam opisy na BU,mazidłach i ZSK i olejki polecane na naczynka to:
-macerat z kasztanowca
-olej z pestek dyni
-olej z orzechów laskowych
-olej z róży rdzawej
I tak nurtują mnie dwie kwestie.
Po pierwsze jakie olejki polecacie?Nie chodzi mi o te po opisach,tylko o to jakie stosowałyście i które zapewniły Wam pozytywny efekt?
Wiadomo,że od jednego olejku,naczynka nie znikną,ale może warto dorzucić któregoś do pielęgnacji?
Druga sprawa,czy to w ogóle ma sens.Może lepiej kupić serum z wit c i nie zawracać sobie głowy olejkami?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 18:23   #319
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Kurcze,czytam tą biochemię od jakiegoś czasu i w sumie myślę,że dużo się dowiedziałam.Niestety im więcej wiem,tym więcej mam pytań.
Mam nadzieję,że ktoś odpowie mi na kolejne.
Mam cerę naczynkową i postanowiłam się za to wziąć.Na razie stosuję krem na noc(taki kupny,nie robiony),a z BU hydrolat z kocanki i czasem olej z pestek malin(choć akurat on nie jest na naczynka).
I tak się zastanawiam,czy nie dorzucić do tego jakichś olejków.
Poczytałam opisy na BU,mazidłach i ZSK i olejki polecane na naczynka to:
-macerat z kasztanowca
-olej z pestek dyni
-olej z orzechów laskowych
-olej z róży rdzawej
I tak nurtują mnie dwie kwestie.
Po pierwsze jakie olejki polecacie?Nie chodzi mi o te po opisach,tylko o to jakie stosowałyście i które zapewniły Wam pozytywny efekt?
Wiadomo,że od jednego olejku,naczynka nie znikną,ale może warto dorzucić któregoś do pielęgnacji?
Druga sprawa,czy to w ogóle ma sens.Może lepiej kupić serum z wit c i nie zawracać sobie głowy olejkami?
Ja zrobiłam sobie świetne olejowe serum z witaminą C (Flavo-C i Amla podrażniały mi naczyńka), składa się z oleju herbacianego z NP (ale na jego miejsce może byc dowolny olej, chociaż olej z róży rdzawej w st.100% może podrażniać), a do tego 8% olejowej formy wit. C (z Mazideł). Serum super działa na naczyńka, ożywia kolor cery i wzmacnia naczyńka
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 18:35   #320
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Kurcze,czytam tą biochemię od jakiegoś czasu i w sumie myślę,że dużo się dowiedziałam.Niestety im więcej wiem,tym więcej mam pytań.
Mam nadzieję,że ktoś odpowie mi na kolejne.
Mam cerę naczynkową i postanowiłam się za to wziąć.Na razie stosuję krem na noc(taki kupny,nie robiony),a z BU hydrolat z kocanki i czasem olej z pestek malin(choć akurat on nie jest na naczynka).
I tak się zastanawiam,czy nie dorzucić do tego jakichś olejków.
Poczytałam opisy na BU,mazidłach i ZSK i olejki polecane na naczynka to:
-macerat z kasztanowca
-olej z pestek dyni
-olej z orzechów laskowych
-olej z róży rdzawej
I tak nurtują mnie dwie kwestie.
Po pierwsze jakie olejki polecacie?Nie chodzi mi o te po opisach,tylko o to jakie stosowałyście i które zapewniły Wam pozytywny efekt?
Wiadomo,że od jednego olejku,naczynka nie znikną,ale może warto dorzucić któregoś do pielęgnacji?
Druga sprawa,czy to w ogóle ma sens.Może lepiej kupić serum z wit c i nie zawracać sobie głowy olejkami?
Oleje czy maceraty mogą wzmocnić naczynka, zapobiec ich dalszemu pękaniu czy zmniejszyć buraka, ale na pewno nie sprawią, że popękane naczynka znikną.
Serum z witaminą C to dobry pomysł, masz też do wyboru liposomy i kwasy PHA - zresztą o pielęgnacji cery naczynkowej kilka postów wyżej pisała Ila.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 18:46   #321
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1249062 7]Oleje czy maceraty mogą wzmocnić naczynka, zapobiec ich dalszemu pękaniu czy zmniejszyć buraka, ale na pewno nie sprawią, że popękane naczynka znikną.
Serum z witaminą C to dobry pomysł, masz też do wyboru liposomy i kwasy PHA - zresztą o pielęgnacji cery naczynkowej kilka postów wyżej pisała Ila.[/quote]
Zmniejszenie buraka i wzmocnienie naczynek w zupełności mi wystarczy.
Nie spodziewam się,że popękane naczynka znikną,zresztą na razie mam tylko kilka i to tak malutkich,że praktycznie nie widocznych.
W większości czytałam co było wcześniej(później przejrzę jeszcze raz).
Mimo tego,nadal proszę o opinie,jakie oleje faktycznie(i czy) pomagają na buraczka.Może ktoś stosował je w tym celu i mógłby pochwalić się rezultatami?
Serum z witaminą C pewnie wypróbuję niedługo,natomiast na razie wolałabym coś co nie wymaga za bardzo mieszania i czego nie da się popsuć.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 19:41   #322
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam pytanie do znawczyń olejów Jaki olej poleciłybyście do cery suchej? Marzy mi się taki, który jednocześnie nawilża i nie zostawia na zbyt długo tłustej powłoki.
Wypróbowałam już monoi z BU, skwalan i różane olejowe serum regenerujące z BU. Jestem zadowolona z tego ostatniego, ale chętnie używałabym czegoś nowego. Skwalan i monoi nie chciały mi się w ogóle wchłonąć nawet z żelem hialuronowym, ale przynajmniej temu pierwszemu dam jeszcze szansę.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-27, 21:06   #323
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam sobie świetne olejowe serum z witaminą C (Flavo-C i Amla podrażniały mi naczyńka), składa się z oleju herbacianego z NP (ale na jego miejsce może byc dowolny olej, chociaż olej z róży rdzawej w st.100% może podrażniać), a do tego 8% olejowej formy wit. C (z Mazideł). Serum super działa na naczyńka, ożywia kolor cery i wzmacnia naczyńka
No ok,tylko jest jedna kwestia.Ja niczego,poza olejkiem myjącym do twarzy z BU nie mieszałam jeszcze.Dlatego nie zamawiam z mazideł,bo dla mnie to jest za skomplikowane.Olej rozumiem,ale już z tym 8% olejowej witaminy c to mam problem,bo nawet jak kupię to nie mam czym odmierzyć,ani w czym tego mieszać.A jak Twoje serum ma się do tego
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html ?
I jeszcze taka kwestia,że nie wiem czy mnie wit C nie podrażni.
Zazwyczaj podrażnia mnie wszystko co się da,nawet jak u 90% osób jest ok i to mnie też trochę powstrzymuje.
A może możesz polecić jakieś olejki na naczynka?(Z tymi olejkami to jest taki plus,że mogę je dodać do kremu,nie wymagają zaawansowanego mieszania i na pewno nie popsuje nic)
Kusi mnie zwłaszcza macerat z kasztanowca,olej z orzechów laskowych i z pestek dyni.W sumie to wszystko mnie kusi,ale te najbardziej.

Ps.Dopiero zauważyłam Twoją odpowiedź.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 07:35   #324
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
jako, że ja takową mam, to polecam
hydrolaty dla naczynkowej:
kocanka, rumianek [ale uwaga, bo jest częstym alergenem], lipa, głóg, róża - zarówno dla suchej i naczynkowej, migdał
oleje:
róża, macerat z kasztanowca, kiełki pszenicy, orzech laskowy, porzeczka, malina czerwona, śliwka


sera z witaminą C np. z BU [byle bez alkoholu i glikolu]
kwasy PHA
liposomy na naczynka z ZySK lub Naturalis
Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
No ok,tylko jest jedna kwestia.Ja niczego,poza olejkiem myjącym do twarzy z BU nie mieszałam jeszcze.Dlatego nie zamawiam z mazideł,bo dla mnie to jest za skomplikowane.Olej rozumiem,ale już z tym 8% olejowej witaminy c to mam problem,bo nawet jak kupię to nie mam czym odmierzyć,ani w czym tego mieszać.A jak Twoje serum ma się do tego
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-C.html ?
I jeszcze taka kwestia,że nie wiem czy mnie wit C nie podrażni.
Zazwyczaj podrażnia mnie wszystko co się da,nawet jak u 90% osób jest ok i to mnie też trochę powstrzymuje.
A może możesz polecić jakieś olejki na naczynka?(Z tymi olejkami to jest taki plus,że mogę je dodać do kremu,nie wymagają zaawansowanego mieszania i na pewno nie popsuje nic)
Kusi mnie zwłaszcza macerat z kasztanowca,olej z orzechów laskowych i z pestek dyni.W sumie to wszystko mnie kusi,ale te najbardziej.

Ps.Dopiero zauważyłam Twoją odpowiedź.
jak nie chcesz się bawić w mieszanie, to to serum będzie ok
ta postać wit. C jest lepsza dla wrażliwców
normalna mnie podrażnia, ta nie ale sama musisz sprawdzić

i jeszcze jedno:
olejki = to olejki eteryczne np. różany, cytrynowy, neroli
odpowiadają im hydrolaty
oleje = to maceraty olejowe i regularne oleje czyli laskowy, dynia itd
nie mylmy tych nazw, bo można sobie zrobić krzywdę
np. róża to i olej i olejek eteryczny - olej można w stężeniu do 100%, choć powinno się zaczynać do 10%; natomiast olejek to tylko kilka kropli na 10ml oleju bazowego!!!

na zniknięcie pękniętych naczynek bym nie liczyła, ale burak zmniejszył mi się po takiej pielęgnacji zauważalnie, cera ogólnie jest rozjaśniona i uspokojona, bo przy okazji jest nadreaktywna i zwykłe przetarcie wacikiem owocuje zaczerwienieniem:rolleyes :
tyle, że u mnie nie ma jakiegoś jednego faworyta - stosuję kompleksową pielęgnację + filtry
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-05-28 o 07:37
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 11:30   #325
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
jak nie chcesz się bawić w mieszanie, to to serum będzie ok
ta postać wit. C jest lepsza dla wrażliwców
normalna mnie podrażnia, ta nie ale sama musisz sprawdzić

i jeszcze jedno:
olejki = to olejki eteryczne np. różany, cytrynowy, neroli
odpowiadają im hydrolaty
oleje = to maceraty olejowe i regularne oleje czyli laskowy, dynia itd
nie mylmy tych nazw, bo można sobie zrobić krzywdę
np. róża to i olej i olejek eteryczny - olej można w stężeniu do 100%, choć powinno się zaczynać do 10%; natomiast olejek to tylko kilka kropli na 10ml oleju bazowego!!!

na zniknięcie pękniętych naczynek bym nie liczyła, ale burak zmniejszył mi się po takiej pielęgnacji zauważalnie, cera ogólnie jest rozjaśniona i uspokojona, bo przy okazji jest nadreaktywna i zwykłe przetarcie wacikiem owocuje zaczerwienieniem:rolleyes :
tyle, że u mnie nie ma jakiegoś jednego faworyta - stosuję kompleksową pielęgnację + filtry
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Właśnie miałam przeglądać poprzednie posty i patrzeć co już było polecane.
A co do olejów i olejków,to miałam na myśli oleje zimnotłoczone i maceraty,a nie eteryczne.Ale w sumie nie wiedziałam,że jest taka różnica w nazewnictwie.Teraz wiem i będę,jej przestrzegać.
Jeszcze jedno,po jakim czasie zauważyłaś poprawę?Tzn. wiem że nie od razu,ale tak mniej więcej:miesiąc,trzy miesiące,pół roku,...?
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 11:34   #326
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Właśnie miałam przeglądać poprzednie posty i patrzeć co już było polecane.
A co do olejów i olejków,to miałam na myśli oleje zimnotłoczone i maceraty,a nie eteryczne.Ale w sumie nie wiedziałam,że jest taka różnica w nazewnictwie.Teraz wiem i będę,jej przestrzegać.
Jeszcze jedno,po jakim czasie zauważyłaś poprawę?Tzn. wiem że nie od razu,ale tak mniej więcej:miesiąc,trzy miesiące,pół roku,...?
przerzuciłam się na taka pielęgnację jakieś półtora roku temu - to był raczej niezauważalny proces
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 11:42   #327
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
przerzuciłam się na taka pielęgnację jakieś półtora roku temu - to był raczej niezauważalny proces
Czyli w sumie muszę się nastawić na długofalowy proces.Ok,dzięk i za odpowiedzi.
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 12:32   #328
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Czyli w sumie muszę się nastawić na długofalowy proces.Ok,dzięk i za odpowiedzi.
na bardzo długofalowy - skóra naczynkowa to nie jest coś, z czego się można wyleczyć
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-28, 13:00   #329
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
na bardzo długofalowy - skóra naczynkowa to nie jest coś, z czego się można wyleczyć
Długofalowy, ale jakże przyjemny. I jak fajnie jest patrzeć jak powstaje mazidełko.

Ja sobie umiąchałam kremik niby-antycellulit. Fajny jest i są efekty, tylko ten zapach bo moje mazidełko zawiera masło shea, którego zapachu nie da się zabić rozsądną ilością olejków eterycznych.
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-01, 13:28   #330
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Pytanko, czy ktos uzywal oleju z amarantusa z mazidel? Jakie wrazenia?

Znow kilka nowosci.....kilka nowych przepisow.....
Jak tu nie zwariowac.....
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.