Dziecko przed ślubem - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Pokaż wyniki sondy: Dziecko przed ślubem czy po ślubie?
Przed 0 0%
Po 36 100,00%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 16:01   #151
potrzebujacaciebie
Raczkowanie
 
Avatar potrzebujacaciebie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 123
Dot.: Dziecko przed ślubem

.

Edytowane przez potrzebujacaciebie
Czas edycji: 2012-03-01 o 20:13
potrzebujacaciebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 18:47   #152
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Dziecko przed ślubem

"Mówił, że nie jest po prostu gotowy jeszcze"
Ale na dziecko już gotowy jest?
Wybacz, ale dla mnie on sam jest jeszcze po prostu niedojrzałym dzieciakiem. Jeżeli chce mieć z Tobą dziecko i planuje wspólną przyszłość, to co by zmieniło podpisanie dokumentu w USC? Tak niewiele, a jak wiele znaczy. Nie miło by Ci było mieć świadomość, że Twój wybranek bierze na swoje barki odpowiedzialność za Ciebie i za Wasze przyszłe dzieci?

"to ze facetowi sie nie spodoba i moze zostawic) to mowili ze po slubie rowniez moze
"
Ba, jasne że może. Ale jako mąż ma pewne obowiązki, także względem żony. W przypadku tzw. "wolnego związku" - już niekoniecznie.

Z poza tym, mam wrażenie, że zaprzeczasz sama sobie. Co wypowiedź to inna opinia. Raz piszesz, że "nadal mi sie marzy slub i potem dziecko by zaczac od zlegalizowania zwiazku a potem zalozyc rodzine", a za chwilę masz pretensje do tych, którzy piszą DOKŁADNIE to samo.

Ps. "na slub z obiadem to biala suknia , tak nie koniecznie dobrze pasuje do sytuacji wedlug mnie"


__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2012-02-29 o 20:20
verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 08:44   #153
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Dziecko przed ślubem

Cytat:
Napisane przez potrzebujacaciebie Pokaż wiadomość
Mowil ze trzeba na to pieniadze wieksze , by zrobic normalne wesele bo nie chce samego obiadu. Tylko chce ten jedyny dzień pamiętac bardziej niz tylko jako rodzinny obiad. Tutaj akurat sie troche zgadzam bo chce tez pamietac ten dzien , moc ubrac biala suknie a na slub z obiadem to biala suknia , tak nie koniecznie dobrze pasuje do sytuacji wedlug mnie.
Argumenty, które przedstawiłaś, to... żadne argumenty. Ale nie chce mi się już pisać tego samego, co dziewczyny, które odniosły się do tego co opisałaś...

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz... uważacie, że z faktem urodzenia dziecka wiąże się jakiś wielki przypływ gotówki? Bo chyba takie musi być Wasze założenie, skoro na wesele potrzebujecie więcej pieniędzy, a ślub będzie możliwy tylko po narodzinach No bo przecież nie może tutaj chodzić o czas na oszczędzanie (te 3 lata), bo wtedy nie byłoby problemu żeby dziecko urodziło się po ślubie




I tak BTW: ja nie robię wielkiego weselicha, tylko obiad i jakoś do głowy mi nie przyszło, że biała suknia nie będzie do tego pasować Ale to już najmniej istotny szczegół całej tej opowieści.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 09:23   #154
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziecko przed ślubem

Autorko, na marne się trudziłaś, bo moderator i tak przywróci wszystkie Twoje wypowiedzi w tym wątku.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:16   #155
potrzebujacaciebie
Raczkowanie
 
Avatar potrzebujacaciebie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 123
Dot.: Dziecko przed ślubem

Chciałam usunąć cały watęk aby nie zaśmiecać ale nie da się chyba wiec w takim razie trudno. a nie wiem jak go zamknąć
potrzebujacaciebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:21   #156
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziecko przed ślubem

Cytat:
Napisane przez potrzebujacaciebie Pokaż wiadomość
Chciałam usunąć cały watęk aby nie zaśmiecać ale nie da się chyba wiec w takim razie trudno. a nie wiem jak go zamknąć
Zamknąć może tylko moderator, ale w takim przypadku na pewno tego nie zrobi.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 16:05   #157
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Dziecko przed ślubem

no chyba nie zaczelas sie wstydzic swoich wypowiedzi?
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 11:37   #158
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Dziecko przed ślubem

Cytat:
Napisane przez potrzebujacaciebie Pokaż wiadomość
Chciałam usunąć cały watęk aby nie zaśmiecać ale nie da się chyba wiec w takim razie trudno. a nie wiem jak go zamknąć
Widzę, że panu "narzeczonemu" coraz lepiej idzie manipulowanie Tobą, skoro wyrażanie własnego zdania zaczęłaś uważać za "zaśmiecanie"
Powodzenia w takim razie - trzymam kciuki, żeby Twoja uległość i jego brak chęci uwzględniania Twoich racji, nie zrobiły Waszemu przyszłemu dziecku krzywdy
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:46   #159
potrzebujacaciebie
Raczkowanie
 
Avatar potrzebujacaciebie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 123
Dot.: Dziecko przed ślubem

Cytat:
Napisane przez edelweiss Pokaż wiadomość
no chyba nie zaczelas sie wstydzic swoich wypowiedzi?

nie nie zaczelam, po prostu chcialam zakonczyc temat
potrzebujacaciebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 15:56   #160
Synia1990
Raczkowanie
 
Avatar Synia1990
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 40
Dot.: Dziecko przed ślubem

Mam 6-miesięczną córeczkę..bez ślubu,po prostu był taki czas kiedy nie w głowie było mi małżeństwo za to dziecko i owszem.Nie uważam że popełniłam błąd i skrzywdziłam tym swoje dziecko.Córeczka nosi nazwisko tatusia a w sierpniu bierzemy ślub i nie dlatego że ktoś nas zmusza czy ludzie gadają ..sami tego chcemy i wcale nie odnoszę wrażenia że dziecko=oddalenie ślubu,wszystko zależy od podejścia tych dwóch osób
__________________
Salvame del olvido.. Salvame de la soledad
Salvame del hastio.. Estoy hecha a tu voluntad
Salvame del olvido.. Salvame de la oscuridad
Salvame del hastio.. No me dejes caer jamas
Synia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:02   #161
adela_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: Dziecko przed ślubem

Witam Was dziewczyny

Ja jestem również za tym, żeby o dziecko starać się dopiero po ślubie. Wcale nie ze względu na to co inni powiedzą, tylko tak dla samych siebie. Najpierw należy nacieszyć się sobą, by później umieć się dzielić (może to trochę samolubne, ale taka prawda)W życiu na wszystko przychodzi pora. Gdy ktoś chce przed ślubem mieć "bobaska", bo pragnie tego dziecka, jest gotowy psychicznie, materialnie to zrozumiem, ale tylko wtedy gdy "oboje" tego chcą. Można również chcieć ale na "10 minut" i być nieodpowiedzialnym ( tak przeważnie mają faceci, nie mówię, że wszyscy).
Ja również to przerabiałam Jestem z moim obecnym narzeczonym już prawie 8 lat. Poznaliśmy się w wieku 16 lat. Wydawał mi się taki odpowiedzialny jak na swój wiek i też taki był. Bardzo chciał dziecka, jednak po częstych rozmowach postanowiliśmy zaczekać.Teraz mamy prawie po 24 lata, mieszkamy ze sobą. W ubiegłym roku postanowiliśmy zacząć planować ślub i tak też mamy zaplanowany na rok 2013. Z dzieckiem poczekamy co najmniej do nocy poślubnej a później co ma być to będzie, nic na siłę. Wszystko przemyślane, podjęte decyzje z dojrzałością. Niby można by rzecz, że po tylu latach nic nam nie może być obce, nieznane. Dziecko może sprawić, że coś nowego w tym życiu się wydarzy.
Wiadomo życia nie można zaplanować od początku do końca, ale warto przemyśleć sobie czy to już ta chwila, już ten czas aby oddać swoje życie, dzielić się nim z kimś co jest częścią NAS.
Jednak jeśli los sprawiłby, że dziecko pojawiłoby się jeszcze przed ślubem, to nie ubolewałabym bardzo widocznie tak nam pisane.

Rozmowa, szczera rozmowa to może Was uratować

Pozdr.
adela_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.