Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-06, 16:40   #841
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Dzięki Emilka Właśnie poczytałam w necie na temat mikrodermabrazji diamentowej, żeby wiedzieć coś wiecej
Na forum, wyczytałam, że taki zabieg kosztuje ok.150zł, ale czy cena jest zależna od obszaru poddanemu zabiegowi i stanowi skóry? Jeśli wiesz cos na ten temat, to prosze odpowiedz
pozdr
to zalezy od lokalizacji gabinetu, od prestizu salonu, jak najbardziej od powierzchni, na twarz mogą byc inne ceny a na uda czy posladki takze, z tym ze nie musi byc to regułą, to juz kazdy w salonie sam sobie ustala, chodzi mi o wlascicieli salonów



Cytat:
mam jeszcze pytanko
Wyczytałam, że zabieg trzeba powtarzać.
A jeśli zrezygnowałabym powiedzmy po 2 zabiegach, to czy polepszony stan mojej skóry ponownie wróci do stanu z przed zabiegu?
Konieczne jest kontynuoowanie zabiegów (kwestia pięniedzy :/ )?

nietstey 2 zabiegi to za malo, w zaleznosci od rozleglosci rozstepów zabiegi bierze sie w serii 10 - 30 powtarzanych mneij wiecej raz na 2 - 3 tygodnie czy raz w miesiącu. to długa droga , a 2 zabiegi nie pomogą, pielegnacja w domu jest dopelnieniem zabiegów.

polacz to z masazem bo on tez ( odpoeiwnido wykonany na rozstępy ukierunkowany) pomaga.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 16:43   #842
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

[QUOTE][Dziekuje Wam bardzo, w szczegolnosci Emilii za cenne rady. /QUOTE]


nie ma sprawy


Cytat:
Dzięki Emilka




Cytat:
jeszcze pytanko, czy domowe serum z witamina C moze pomoc??
jesli chodzi o kwas askorbinowy to jesli sa czerwone to zadziala wybielająco, wyjaśniająco, lekko złuszczjaąco. jesli zeszly jej po 5 dniach musiala miec baaardzo malutkie i baaardzo swieze.

jesli sa juz biale rozstepy wowczas zwiekszone stezenie witaminy c zadziala złuszczająco, jednak nie tak jak w przypadku złuszczen kwasami owocowymi
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 13:08   #843
wysportowana
Raczkowanie
 
Avatar wysportowana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 29
Wink Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
to zalezy od lokalizacji gabinetu, od prestizu salonu, jak najbardziej od powierzchni, na twarz mogą byc inne ceny a na uda czy posladki takze, z tym ze nie musi byc to regułą, to juz kazdy w salonie sam sobie ustala, chodzi mi o wlascicieli salonów

nietstey 2 zabiegi to za malo, w zaleznosci od rozleglosci rozstepów zabiegi bierze sie w serii 10 - 30 powtarzanych mneij wiecej raz na 2 - 3 tygodnie czy raz w miesiącu. to długa droga , a 2 zabiegi nie pomogą, pielegnacja w domu jest dopelnieniem zabiegów.

polacz to z masazem bo on tez ( odpoeiwnido wykonany na rozstępy ukierunkowany) pomaga.
dzięki
coś mi się wydaje, że w tym roku to chyba się nie zdecyduje na ten zabieg...
może w przyszłym jak załatwie sobie jakąs prace i coś zarobie
a tak przy okazji, znasz jakiś dobry salon kosmetyczny w Krakowie, który zajmuje się tymi sprawami i jest godny polecenia?

bede katować swoje ciałko kosmetykami i masażami
a! jeszcze jedno :P co sądzicie o kosmetykach firmy Eveline (przeciwko rozstępom)?

pozdrawiam
wysportowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 16:48   #844
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Mam rozstępy od 13-14 r.ż, są one na udach, pośladkach, "pod kolanami" i na piersiach. Jestem już na tyle zdesperowana, że poniosę wszelkie koszty, żeby się ich pozbyć Obiecałam sobie, że jak zacznę pracować z każdej wypłaty odłożę jakieś 100-200 zł na ten cel, tylko jeszcze nie wiem na co się zdecydować


Emilio, pisałaś o mikrodermabrazji - mam kilka pytań:
- gdzie można taki zabieg wykonać?
- ile zabiegów potrzeba, żeby był widoczny efekt?


Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
inne preparaty a rozstepy i cellulit: rilastyil, merola derm biotop.triffadiane...
Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Jeśli rozstępy są w stanie zaawansowanym również z pomocną przyjdą peelingi oczywiście głąbokie i mam tu na mysli peelingi kwasem trójchloroctowym - TCA
kwasy to dla mnie czarna magia w ogóle nie orientuję się w tym temacie Mogłabyś napisać na czym to mniej więcej polega? Gdzie da się kupić (i co kupić ), czy trzeba receptę i ile może to kosztować... Będę wdzieczna za odpowiedź



Cytat:
Napisane przez MagdalenaK2 Pokaż wiadomość
Jestem po rozmowie z moja kosmetyczką. Sprobujemy jescze wygładzic rozstepy mikrodermobrazją i peelingiem. Wydatek pewnie bedzie ale i tak chce sprobowac.
robiłaś już tą mikrodermabrazję? Jakie efekty? Ile zabiegów i w jakiej cenie?



Cytat:
Napisane przez bafio Pokaż wiadomość
no ja mam dla was dobra wiadomocs ja borykam sie z moimi paskami juz.... kilka lat, no i ostatnio udalo mi sie troche je zmiejszyc!!!!!!troche to w przypadku starych juz rozstepow i tak juz wiele ;-) 3-krotnie zastosowalam na nie peeling migdalowy o stezeniu ok. 20 procent( dolkadnie nie okresle stezenia bo wykonywalam go sama z mazidlowego proszku ) skora sie mi niezle ujedrnila i rozstepista wredne odrobine sie zplycily!!!!!!
polecam
gratuluję postępów w walce z paskami Możesz coś więcej napisać o tym peelingu migdałowym - gdzie ten proszek kupiłaś? za ile? jest na receptę?
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:08   #845
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Dziś przed porannym, świątecznym śniadaniem przeżyłam jeden z większych szoków w swoim życiu. No może trochę wyolbrzymiam , bo ludzie maja wiesze tragedie...
Po porannym prysznicu balsamowałam sie jak zwykle i przeglądałam w super dużym lustrze w domu rodziców. Wypatrzyłam pod i na pośladkach okropne bordowe pręgi Jestem wściekła na siebie, że dopiero to zobaczyłam i że do takiego stanu sie doprowadziłam (w ciągu ostatniego roku przytyłam ok10 kg ) Rozstępy są świeże jak poranne bułeczki…

Przebrnęłam przez wszystkie wątki i chciałam sie Was poradzić: jaką dietę zastosować aby jak najlepiej załagodzić i pomóc w redukcji rozstępów? To, że bez zmienienia radykalnie moich nawyków żywieniowych sie nie obędzie juz wiem, ale może wiecie jakie produkty sprzyjają redukcji rozstępów.

Kolejna sprawa, czy istnieją jakieś ćwiczenia które mogą w jakiś sposób mi pomóc? Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę.

Chcąc przeprowadzić zmasowany atak na rozstępy ( choć najpierw powinnam siebie samą zbiczować, że tak to wszystko zaniedbałam ) przebrnęłam przez prawie wszystkie wątki z "rozstępami" w tytule i oto co wynotowałam:
-krem z mocznikiem (nawet do 50%)
-Xerial SVR
-Saliderm
-Retina A
-kwas glikolowy (30% Eksfoliator Dermiki)

Niestety nigdy w życiu nie miałam styczności z jakimikolwiek kwasami ( no oprócz tych żołądkowych... ). Nie wiem za bardzo jak za to się zabrać, co powinnam kupić na świeże rozstępy? Jak się z danym produktem obchodzić ( w sensie stosowania)? Czy mogę je jakoś łączyć z innymi kosmetykami przeciw rozstępom ( tak jestem cholernie zdesperowana) ?

Emilio, widzę, że jesteś juz na bardzo wysokim poziomie wtajemniczenia w tej kwestii wiec będę wdzięczna za odpowiedz Twoją i Wasza Drogie Wizażanki...
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:29   #846
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Dziś przed porannym, świątecznym śniadaniem przeżyłam jeden z większych szoków w swoim życiu. No może trochę wyolbrzymiam , bo ludzie maja wiesze tragedie...
Po porannym prysznicu balsamowałam sie jak zwykle i przeglądałam w super dużym lustrze w domu rodziców. Wypatrzyłam pod i na pośladkach okropne bordowe pręgi Jestem wściekła na siebie, że dopiero to zobaczyłam i że do takiego stanu sie doprowadziłam (w ciągu ostatniego roku przytyłam ok10 kg ) Rozstępy są świeże jak poranne bułeczki…

Przebrnęłam przez wszystkie wątki i chciałam sie Was poradzić: jaką dietę zastosować aby jak najlepiej załagodzić i pomóc w redukcji rozstępów? To, że bez zmienienia radykalnie moich nawyków żywieniowych sie nie obędzie juz wiem, ale może wiecie jakie produkty sprzyjają redukcji rozstępów.

Kolejna sprawa, czy istnieją jakieś ćwiczenia które mogą w jakiś sposób mi pomóc? Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę.

Chcąc przeprowadzić zmasowany atak na rozstępy ( choć najpierw powinnam siebie samą zbiczować, że tak to wszystko zaniedbałam ) przebrnęłam przez prawie wszystkie wątki z "rozstępami" w tytule i oto co wynotowałam:
-krem z mocznikiem (nawet do 50%)
-Xerial SVR
-Saliderm
-Retina A
-kwas glikolowy (30% Eksfoliator Dermiki)

Niestety nigdy w życiu nie miałam styczności z jakimikolwiek kwasami ( no oprócz tych żołądkowych... ). Nie wiem za bardzo jak za to się zabrać, co powinnam kupić na świeże rozstępy? Jak się z danym produktem obchodzić ( w sensie stosowania)? Czy mogę je jakoś łączyć z innymi kosmetykami przeciw rozstępom ( tak jestem cholernie zdesperowana) ?

Emilio, widzę, że jesteś juz na bardzo wysokim poziomie wtajemniczenia w tej kwestii wiec będę wdzięczna za odpowiedz Twoją i Wasza Drogie Wizażanki...
anetka_m witam kolejną zdesperowaną podobnie jak Ty chcę walczyć z rozstępami na wszelkich możliwych frontach Podpinam się pod pytania o kwasy, bo sama też jestem w tym temacie zielona
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:10   #847
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
bede katować swoje ciałko kosmetykami i masażami
a! jeszcze jedno :P co sądzicie o kosmetykach firmy Eveline (przeciwko rozstępom)?
nie chodzi o katowanie, tylko stopniowe , regularne starania o łądniejszą skore

nie znam tych kopsmetyków , nie widzialam skladu , ale gdyby to byulo takie latwe ze kosmetyk likwiduje defekty to zadna nie mialabym cellulitu ani rozstepow i nie robilyby innych rzeczy tylko smarowaly sie preparatami

byc moze maja w skladzie cos lekko zluszczającego, czy wybielającego np cos ze skladnikow ktore podalam jako złuszczajace np hydrohinon,
kwas kojowy,
pochodne fenyloalaniny,
kwas fitowy,
czarna morwa


czy tez skladniki zluszczajaće np kwasy owocowe, wysokie stezenia witaminy c . ..
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 16:14   #848
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Emilio, pisałaś o mikrodermabrazji - mam kilka pytań:
- gdzie można taki zabieg wykonać?
- ile zabiegów potrzeba, żeby był widoczny efekt?

w prawie kazdym salonie piękności, a o ilosci wykonanych zabiegow zalezy długosc , ilosc, grybosc, wiek rozstępu, ale juz po pierwszym zabioegu skora jest gladsza jednak nie zmiejsza sie rozstepu.potrzeba serii mikrodermabrazji. cierpliwosc takze.ale pociesze Was dziewczyny ze ja leczylam moje okolo 2 lata i teraz trzeba sie naprawde przyjrzec zeby je dostrzec, a byly biale . juz to pisalam w tym wątku ale przyponnę, dla moboilizacji. nigdy nie twierdzialm ze mozna calkowiecie je zniwelowac ale efekt taki ze trzeba z bliziutka sie przyjzec zeby je dostrzec to jest cos
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:21   #849
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Wiecie co?

Co by nie zapeszać rozstępy znikają!!Zostało mi kilka nitek, ale to nic w porównaniu z tym co było Nie mogę w to uwierzyć, bo myślałam, ze nic mi nie pomoże.Kupiłam sobie jakiś czas temu z Loreal'a Perfect Slim na noc anty-cellulite i chyba to dzięki niemu znikają, a warto zauważyć, że ten specyfik nie jest na rozstępy.Może ma w składzie coś co działa na prążki, nie wiem bo sie nie znam.Najważniejsze, ze moje nogi wyglądają wreszcie normalnie.A i cellulit znika

Pozdrawiam wszystkich i cierpliwości życze
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:22   #850
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
kwasy to dla mnie czarna magia w ogóle nie orientuję się w tym temacie Mogłabyś napisać na czym to mniej więcej polega? Gdzie da się kupić (i co kupić ), czy trzeba receptę i ile może to kosztować... Będę wdzieczna za odpowiedź
tu jest mniej wiecej o tym peelingu
Cytat:
TCA TOPIX PEEL - procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Wiąże się to zazwyczaj z kilku-minutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Nie ma strupów, krwawienia czy bandaży.
W trakcie procesu odnowy naskórka, pacjent nie odczuwa bólu. Większość osób nawet nie spostrzeże, że ich znajoma przed chwilą poddana została zabiegowi peelingu, po którym bezpośrednio z gabinetu przyszła do pracy.
Przeciętnie po zabiegu złuszczania, potrzeba 2-3 dni na regenerację. Głębsze peelingi TCA 35-50% np. w przypadku skóry z dużymi znamionami i zmarszczkami wymagają 6-7 dni.
U większości pacjentów, aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać (4-8) zabiegów co 2-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Cytat:
Kwas trójchlorooctowy (TCA):
istnieją różne stężenia TCA: od 10% do 50%; stężenie użytego do peelingu TCA dobiera lekarz wykonujący zabieg, najczęściej są to stężenia w zakresie 20-35%,
za pomocą szpatułki zakończonej bawełnianym wacikiem rozprowadza się preparat na całej złuszczanej powierzchni,
po 1-3 minutach od aplikacji pacjent odczuwa nieprzyjemne doznania pod postacią uczucia pieczenia i palenia skóry; można zminimalizować te odczucia stosując wentylator bądź też schłodzone woreczki z żelem tzw. cold pack,
w tym czasie obserwujemy zbielenie naskórka, co świadczy o prawidłowej reakcji skóry
nieprzyjemne doznania mijają po kilkunastu sekundach - kilku minutach; zależy to od osobniczej wrażliwości skóry,
można ponownie zaaplikować 1-3 warstw TCA, zwłaszcza w miejscach, w których zależy nam na największym efekcie, można też zastosować niewielki ucisk dla zwiększenia penetracji TCA;
moze przeprowadzac to dermatolog.


w salonie pięknosci (jesli cos takiego salon oferuje) mozna robic peeling migdalowy nawet do stezenia 50 % ( u mnie w salonie bede go miala) , mozesz tez go sala w domu zrobic, kupując skladniki z mazidel czy chemika.

jednak na poczatek proponowalabym walke lzejszymi metodami czyli

- masaz sizalowa rekawicą
- domowy masaz rozstepow poprzez ich "szczypanie" tylko nie krotkioe a takie długie , , falowanie
- peelingi
- zabiegi w gabinecie
- kwasy
- retinoidy ( w tym Wasz retin A)
- złuszczania w salonie (wyzsze stezenia kwasow ,mikrodermabrazje)
- uzywanie codziennie nawilzaczy np oliwki
- dieta z cynkiem
- wyzsze stezenia mocznika
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:24   #851
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Emilio, widzę, że jesteś juz na bardzo wysokim poziomie wtajemniczenia w tej kwestii wiec będę wdzięczna za odpowiedz
dzięuję bardzo
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 16:25   #852
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Seet jak zrobiłas te podpisy pod avatarem ?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:35   #853
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

któras z dziewcząt pytala o diete : juz pisalam o tym z Pomadka (moderator Moje makijaze) i napisalam ze dieta ktora ma w sobie cynk zapobiega między innymi powstawaniu rozstępom
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:51   #854
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Emilio jeśli chodzi Ci o odnośnik do wątku o Maćku to zrobiłam to w ten sposób:

[thread= tu wpisujesz numer w Twoim wypadku podejrzewam, ze będzie to 141281 i zamykasz] tu wpisujesz tytuł odnośnika i znowu [/thread]

Wsio
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:27   #855
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

nie Kochana chodzi mi o to


Alien Booya Champion!
Railway Line Champion!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:45   #856
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

aaaaaaaaaaaa.... no tak pod avatarem..

to są wygrane z gier, podaje linka:
http://www.wizaz.pl/forum/arcade.php?
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 22:35   #857
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Emilko no a jak z tymi kwasami w domowych warunkach?

"Chcąc przeprowadzić zmasowany atak na rozstępy ( choć najpierw powinnam siebie samą zbiczować, że tak to wszystko zaniedbałam ) przebrnęłam przez prawie wszystkie wątki z "rozstępami" w tytule i oto co wynotowałam:
-krem z mocznikiem (nawet do 50%)
-Xerial SVR
-Saliderm
-Retina A
-kwas glikolowy (30% Eksfoliator Dermiki)

Niestety nigdy w życiu nie miałam styczności z jakimikolwiek kwasami ( no oprócz tych żołądkowych... ). Nie wiem za bardzo jak za to się zabrać, co powinnam kupić na świeże rozstępy? Jak się z danym produktem obchodzić ( w sensie stosowania)? Czy mogę je jakoś łączyć z innymi kosmetykami przeciw rozstępom ( tak jestem cholernie zdesperowana) ?"


Chciałabym już zacząć coś robić w tym kierunku, ale nie wiem co najlepiej kupic. Tak myslałam o tej masci z mocznikiem (tylko o jakim stężeniu? ) i do tego może jeszcze coś?
Co byś mi poleciła?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 14:29   #858
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

w domowych warunkach mozesz sobie kupic np lysalel active,
diacneal
hydracid alfa
glyco a
saliderm (tylko z nim uwaga bo ma 20 % BHA)!
mozesz zrobic tez peeling migdalowy na biochemii jest wątek "peeling migdalowy)
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 22:02   #859
monia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Roll cit - medyczny . Znasz - ?
monia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 14:03   #860
magdalenka14
Raczkowanie
 
Avatar magdalenka14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 237
GG do magdalenka14
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Hej. Ja mam 14 lat i mam mnóstwo rozstępów na wew.udach i biodrach. Może ktoraś z was powiedzieć mi jaki konkretnie produkt mam stosować. Zależy mi na konkretnej nazwie, a i dodam, ze rozstepy są czerwono-różowe....
__________________
W życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym
magdalenka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 14:05   #861
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez Martulka10000 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze umiejscowilam moje pytanie...W każdym razie mam okropne roztępy na pośladkach, gornej części ud i piersiach(!) Ma ktoś coś wypróbowanego?

Nie jestem ani ekspertem ani kosmetyczka,ale mysle ze bedzie Ci ciezko pozbyc sie rozstepow.Sa niby na to rozne kremy,ale czy pomagaja?
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 08:21   #862
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez magdalenka14 Pokaż wiadomość
Hej. Ja mam 14 lat i mam mnóstwo rozstępów na wew.udach i biodrach. Może ktoraś z was powiedzieć mi jaki konkretnie produkt mam stosować. Zależy mi na konkretnej nazwie, a i dodam, ze rozstepy są czerwono-różowe....
Przeczytaj ten wątek Martulka poleca Kolastynę, i nie tylko ona
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 09:22   #863
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

elancyl koncentrat na istniejace rozstepy - bezkonkurencyjny - ja stosowalam na fioletowe rozstepy w polowie miesiaca nie bylo juz ich widac
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 15:03   #864
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
elancyl koncentrat na istniejace rozstepy - bezkonkurencyjny - ja stosowalam na fioletowe rozstepy w polowie miesiaca nie bylo juz ich widac
Ile to kosztuje? I który to konkretnie produkt?
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:25   #865
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Ja kupiłam ten krem z galenica na allegro za 85 zł. nie wiem dokładnie jak cena kształtuje się w aptekach ale cos ok. 100zł. Tu jest link na KWC : http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1732
Teraz ma tylko inne opakowanie, całe zielone
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 13:26   #866
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

hmm.. mam rozstępy od 15 roku życia.. kiedy byłam nastolatką nie wiedziałam, że można to leczyć, teraz są już w takim stanie, że nic im nie pomoże mam je na biodrach, pod kolanami i na piersiach. Paseczki na piersiach nie rzucaja sie w oczy bo sa cieniutkie i w kolorze skóry- mam duży biust, więc systematycznie wcierak kremy, różne, ale zawsze, po kilku latach efekty są widoczne. Na biodrach ma srebrzystobiałego tygrysa, który zimą jak jestem blada i jest mi zimno przybiera kolor niebieskosiny
latem nie opala sie i mam srebrne paseczki. Przyzwyczaiłam się do nich i polubiłam je... wiecie co? mó TŻ jest nimi zachwycony, podoba mu się ten wręcz brokatowy efekt.. staram sie patrzeć na to tak jak on. bo w sumie co mogę innego zrobić

boje sie tylko jak będe wyglądała po ciąży- nie mam dzieci, rozstępy porobiły mi się w intensywnym okresie wzrostu i "kobiecenia" . NAwet gruba nie byłam teraz jestem, ale to ma się nijak do rozstępów
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:41   #867
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 867
Dot.: ROZSTĘPY- Jak sie ich pozbyć?

Emilio, mam jeszcze jedno pytanko
Planuje za niedługo zrobić sobie na łydkach depilację laserem - co powinnam najpierw zrobić: laser, czy kwasy? Nie będzie jedno drugiemu szkodzić?
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 18:55   #868
lookinka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 112
Włosy na brzuchu, rozstępy

Hej Dziewczyny. W szóstej klasie podstawówki zgoliłam sobie maszynką włosy od pępka w dół. OKROPNIE TEGO ŻAŁUJĘ! Nie mogę nosić krótkich bluzeczek... wiadomo... na pewno nie będę już tego depilować ani golić. Wole nie ryzykować. Słuchajcie, teraz mam do Was istotne pytanie. Czy lekarz ( chyba endokrynolog) przepisałby mi jakieś leki na to? Czytałam na jakimś forum, że dziewczyna brała leki i włoski zniknęły. Nie wiem, czy w moim wieku to wskazane ;( Nie chcę tak dalej żyć. Epilacja laserem jest droga. Ale jeżeli poddałambym się takiemu zabiegowi tylko na tym małym obszarze skóry, to czy musiałabym płacić tyle samo? Tzn. ok 500 zł? I czy kilka zabiegów usunie naprawdę włoski na zawsze? Moim drugim problemem są rozstępy, szczegółnie na ŁYDKACH. Jeju, to dopiero obleśny widok. Takie jakby "sznurki pręgów". Nie są jeszcze białe, ale już nie czerwone. Więc nie wiem, czy da się coś z tym zrobić? Po prostu masakra. Wybaczcie, pewnie było już masę tematów o tych problemach, ale ja nie znalazłam dla siebie odpowiadające. Dziewczyny, będę niesamowicie wdzięczna za jakieś wskazówki!
lookinka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 19:42   #869
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: Włoy na brzuchu, rozstępy

Niestety nie sadze zeby lekarz przepisal Ci jakies tabletki tylko ze wzgledu na te wlosy(raczej napewno tego nie zrobi), ta dziewczyna prawdopodobnie miala nadmierne owlosienie spowodowane choroba i dlatego brala leki.Mozesz smarowac je sokiem z cytryny albo woda utleniona zeby sie wybielily. Depilacja laserem zalezy od powierzchni skory,inne sa ceny na nogi a inne na pachy. Smaruj lydki jakims kremem na rozstepy powinny sie znacznie zmniejszyc.
__________________


Edytowane przez @marta@
Czas edycji: 2007-04-23 o 20:17
@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 19:58   #870
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Włoy na brzuchu, rozstępy

co do tego pierwszego , polecam depilację depilatorem włoski odrastają długo i duzo mniejsze i odrazu lepiej wyglada. a Co do rozstępów dużo jest wiaodmosci o tym tutaj , poszukaj
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-25 07:52:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.