WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 14:01   #1
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50

WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.


Witam.Chcę poznać Wasze opinie na temat nagród rzeczowych za osiągnięte wyniki w pracy.Czy dodatkowe nagrody,uznanie dla efektów Twojej pracy są dla Ciebie ważne? Czy uważasz,że nagrody rzeczowe mogą być alternatywą dla nagród typu:podwyżka,szkolenie,p remia uznaniowa?Czy taka nagroda rzeczowa powinna być traktowana raczej jak coś dodatkowego do wyżej wymienionych rzeczy?Jaka nagroda rzeczowa ucieszyłaby Ciebie jako pracownicę/ka?Czy w swoim miejscu pracy spotkałaś/eś się z takim sposobem gratyfikacji?Zapraszam do dyskusji.Wasza opinia jest ważna.
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:58   #2
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Myślę, że nagroda rzeczowa to na pewno coś miłego ale ludzie nie pracują dla takich nagród. Nie powinna być na pewno czymś, co zastąpiłoby premię bądź podwyżkę. Powinien to być raczej dodatek. I oczywiście nagrody nie powinny być rozdawane często, żeby pracownicy się do nich nie przyzwyczajali. Chociaż i tak na pewno motywowałoby to pracowników do lepszych wyników w pracy.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 16:33   #3
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Dziękuję za wypowiedź.Zdaję sobie sprawę z tego,że nagrody rzeczowe nie zastąpią premii/podwyżki,czy możliwości rozwoju pracownika.Do pomyślenia o takich rodzajach nagród zmusza mnie jednak polityka personalna i "oszczędnościowa" firmy,w której pracuję.Proszę o więcej postów,wyrażających Wasze zdanie na temat nagród w pracy.

Edytowane przez kellio
Czas edycji: 2011-07-05 o 16:42
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 16:41   #4
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Ja dostałam raz bon podarunkowy na kwotę 50zl i byłam bardzo zadowolona. Wprawdzie mogłam go wykorzystać tylko w tym sklepie z którego był ten bon, no ale zawsze coś.
Z kolei kosz słodyczy który otrzymałyśmy na 6 osób, był porażką. Ja słodyczy nie jadam. Na pewno sporo kosztował, a nikt nie był zadowolony.
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:15   #5
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

U mnie w pracy pracownik roku dostaje Bon na kwotę 4tys zł
Myślę, że uszczęśliwiłaby mnie taka nagroda
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:46   #6
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

W jednej pracy miałam kontrole zewnętrzne, tzw. tajemniczych klientów. Jak się dobrze przeszło kontrolę, to była premia 250 zł w bonach sodexo, później jednak zmienili to na gotówkę. Szczerze mówiąc to ta premia mnie bardzo motywowała, bardzo starałam się w pracy,żeby ją dostać i miesięcznie można było mieć max 2 takie kontrole, więc wychodziło nawet 500 zł dodatkowo.

Teraz pracuję dorywczo w agencji reklamowej i np. ostatnio jeden z klientów (salon kosmetyczny) przekazał kilka voucherów na kwotę 200 zł do wykorzystania u nich i np. ja dostałam taki voucher. Nie wiem jeszcze na jakie zabiegi go przeznaczę,ale jest ważny do końca grudnia,więc mam czas pomyśleć.

Mnie osobiście nawet małe drobiazgi cieszą i motywują, oby tylko były jakieś w miarę przydatne. Nawet kubek termiczny ostatnio dostałam i też się ucieszyłam. ;P hehe

Także premie motywacyjne i nagrody jak najbardziej tak!
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:50   #7
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Nie mam na myśli nagrody z okazji przyznania tytułu pracownika roku.Mniejsze od tych sukcesy mogą być wielkimi osobistymi sukcesami,osiągniętymi ciężką pracą. Jakie Waszym zdaniem nagrody rzeczowe–wpisujcie propozycje–będą dobrym wyrazem uznania?
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 10:06   #8
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Myślę, że najlepszym pomysłem są właśnie bony Sodexo można wykorzystać i w hipermarketach (spożywka, art. chemiczne, kosmetyki), jak i odzieżówce, sklepach obuwniczych itp. Ewentualnie fajnym pomysłem są też bony do Empiku - myślę, że większości szkoda kasy na nowe książki, płyty, gry, a dzięki bonowi pracownik może sobie wybrać co chce - zwłaszcza, że w empikach sprzedają też bilety na koncerty.

U mojego kolegi w pracy pracownicy na Boże Narodzenie dostają prezenty - z tym, że mogą sobie wybrać z jakiegoś katalogu co chcą - w ostatnie święta kolega wybrał sobie głośniki, ale były też do wyboru miksery, mp3 i cośtam jeszcze.

Co do pytania w pierwszym poście - prezenty na pewno nie zastąpią podwyżki (zwłaszcza, że podwyżka jest stała, a prezenty nieregularne i niepewne), ale na pewno jest to bardzo miły i motwujący dodatek
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:33   #9
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Cytat:
Napisane przez kellio Pokaż wiadomość
Czy uważasz,że nagrody rzeczowe mogą być alternatywą dla nagród typu:podwyżka,szkolenie,p remia uznaniowa?Czy taka nagroda rzeczowa powinna być traktowana raczej jak coś dodatkowego do wyżej wymienionych rzeczy?
Jako alternatywa, raczej nie- chyba, że w ramach premii są rzeczone bony, ale to też zależy od aktualnej sytuacji finansowej pracownika. Jeśli, ktoś ma bardzo pilne bieżące wydatki (na dom, leczenie, itp.) pracował jak wół na premię, a dostaje bon na książki to może być średnio zadowolony. W innych przypadkach taka jednorazowa nagroda jest zawsze lepsza od jedynie uścisku dłoni. Jeśli chodzi zaś o drobne sukcesy to jak najbardziej byłby to miły gest docenienia takiego pracownika.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 14:52   #10
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Mnie nagrody rzeczowe nie motywowały i nie motywują do pracy. Ja sama kupuje sobie "nagrody" za zarobione pieniądze. I nawet jeśli zmusza do tego "oszczędność" to 100x wolę dostać bon nawet na 20zł niż zestaw noży.
Uważasz, że małe sukcesy nagradzane małymi drobiazgami dadzą radość pracownikowi? Ile gadżetów można znieść do domu z pracy? Po co?

Zastanów sie czy sam za drobne sukcesy chciałbyś dostawać drobne gadżety i czy dałyby Ci one satysfakcję?

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2011-07-06 o 14:54
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 15:18   #11
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Sytuacja nie należy do takich,gdy pracownik ciężko pracuje na premię/podwyżkę–a w zamian dostaje jakiś ochłap.Zespół,którego pracą kieruję ,przejęłam po menedżerze"gestapowcu". Postanowił on pozbyć się dawniej osiągającej świetne wyniki,wielokrotnie nagradzanej pracownicy.Pracownica znajdowała się na skraju załamania nerwowego,wyczerpania.Odb iło się to na efektach jej pracy.Przeanalizowałam dokładnie sytuację,odbyłam rozmowę z pracownicą.Została.Wysłał am ją na zasłużony urlop.Po powrocie przydzieliłam nowe,lżejsze obowiązki.Wykonuje je bez zarzutu,angażuje się w wykonywaną pracę.
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 15:48   #12
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Myślę, że dla niej wielką nagrodą na razie jest to, że nie stoi już nad nią "gestapo". Mądremu pracownikowi wystarczy mądry kierownik-to cenniejsze od nagród (moim zdaniem) a z chęcią przyjmie cięższe obowiązki jako dowód uznania niż "gadżet"
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:17   #13
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
...a z chęcią przyjmie cięższe obowiązki jako dowód uznania niż "gadżet"
Niestety,nie jest to takie proste,gdy dotyka kogoś problem wypalenia zawodowego ( w sumie to bardzo częste zjawisko w tej branży). Wracając do meritum:Wielu z Was przemawia za bonami,to jest już jakieś rozwiązanie
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:43   #14
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Jeśli koniecznie musi być już jakaś nagroda dodatkowa, to też optuję za bonami, zawsze to jakiś miły dodatek do pensji. Zalety są takie, że obdarowany sam decyduje co za nie kupi - jeden zrobi zakupy jedzeniowe, a inny kupi jakiś mały sprzęt AGD czy RTV. Kupony Sodexho są o tyle miłe, że wiele sieci je akceptuje, a żeby ściągnąć do siebie kupującego są oferowane różnego rodzaje promocje i obniżki, co jeszcze bardziej się może opłacić.
Jestem przeciwna za jakimiś konkretnymi przedmiotami, bo naprawdę ciężko trafić w czyjeś gusta, a potem obdarowany ma tylko problem co z tym fantem zrobić..

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2011-07-06 o 21:44
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 00:12   #15
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Żadna rzeczowa nagroda, która się wpisuje w oszczędnościową politykę firmy, by mnie nie usatysfakcjonowała. Wolę dostać 100zł premii, niż bon, nie wspominając już o nagrodach rzeczowych. Z nagród rzeczowych ucieszyłaby mnie wycieczka, najlepiej jeszcze jakby nie zabierała urlopu. Ale takie rzeczy, to tylko...
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 11:33   #16
kellio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 50
Exclamation Dot.: WASZA OPINIA.Nagroda dla pracownicy.

Dziękuję wszystkim wypowiadającym się w temacie za wyrażone opinie.To były ważne wskazówki–pomogły mi w podjęciu decyzji.Zamykam temat.Pozdrawiam.
kellio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.