Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-22, 17:59   #3301
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Alabastrowa cera!

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
O, najjaśniejszy tego to jest COO, a ktoś cos wie o N01 Buff? Bo na allegro nie ma coo, tylko własnie ten i się zastanawiam czy jest dużo ciemniejszy
http://www.no-to-pieknie.pl/2013_02_01_archive.html masz swatche. Snow white jest chyba różowy. http://kolorowegry.blogspot.com/2013...zyli-post.html tu masz dziewczynę która go zdobyła, możesz spytac skąd sprowadza
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 18:41   #3302
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Alabastrowa cera!

C00 był dostepny na allegro, może sie znowu pojawi.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 19:50   #3303
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Tez ostatnio widziałam snow white na all, miałam zamiar kupić
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 22:19   #3304
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Mnie kusi odcień Snow White, albo Buff
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 22:23   #3305
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

W sumie mam "propozycję" dla kobietek w odcieniu Buff z CS, którym nie odpowiada jego krycie i wysuszanie Kupcie Affinitone, ja używam Opal Rose i zmieszajcie z Nature Matte, 12 Naturalny. Odcień identyczny, krycie świetne, piękne wykończenie i nie wysusza, Trzeba tylko przypudrowac, bo nie trzyma jak CS bez tego.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 22:26   #3306
pogon0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 30
Dot.: Alabastrowa cera!

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
O, najjaśniejszy tego to jest COO, a ktoś cos wie o N01 Buff? Bo na allegro nie ma coo, tylko własnie ten i się zastanawiam czy jest dużo ciemniejszy
Niedawno zamówiłam N01 Buff i moim zdaniem wcale nie jest aż taki jasny, minimalnie jaśniejszy od Bourjois Flower Perfection w odcieniu 51 Vanille clair.
pogon0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 22:27   #3307
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Alabastrowa cera!

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
http://www.no-to-pieknie.pl/2013_02_01_archive.html masz swatche. Snow white jest chyba różowy. http://kolorowegry.blogspot.com/2013...zyli-post.html tu masz dziewczynę która go zdobyła, możesz spytac skąd sprowadza
te swatche wyglądają strasznie, ciemne i pomarańczowe


Podbijam jeszcze raz moje pytanie, Miał ktoś do czynienia z MACowym studio fix w NW10?
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 09:55   #3308
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Alabastrowa cera!

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
O, najjaśniejszy tego to jest COO, a ktoś cos wie o N01 Buff? Bo na allegro nie ma coo, tylko własnie ten i się zastanawiam czy jest dużo ciemniejszy
N01 Buff jest na podobnym poziomie jasności co Revlon CS Buff, ma trochę cieplejszy odcień, u mnie się dodatkowo utlenia na pomarańczowo
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 10:20   #3309
pogon0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 30
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Od lewej:
Bourjois, Flower Perfection, odcień 51
Maybelline, WhiteStay UV, odcień Buff N01
Dermacol, odcień 208
Kobo Professional, Ideal cover make up, odcień 402 Nude beige

Mi też Maybelline utlenia się na pomarańczowo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7727.jpg (28,3 KB, 59 załadowań)
pogon0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 13:39   #3310
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez pogon0 Pokaż wiadomość
Od lewej:
Bourjois, Flower Perfection, odcień 51
Maybelline, WhiteStay UV, odcień Buff N01
Dermacol, odcień 208
Kobo Professional, Ideal cover make up, odcień 402 Nude beige

Mi też Maybelline utlenia się na pomarańczowo.
strasznie ciemny ten Buff z Whitstaya na mnie #51 z burżuja jest jak cegła więc Buff to już by całkiem mulatkę zrobił ze mnie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 13:42   #3311
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez pogon0 Pokaż wiadomość
Od lewej:
Bourjois, Flower Perfection, odcień 51
Maybelline, WhiteStay UV, odcień Buff N01
Dermacol, odcień 208
Kobo Professional, Ideal cover make up, odcień 402 Nude beige

Mi też Maybelline utlenia się na pomarańczowo.

czyli u mnie buff odpada, ja mam dermacol 208 i wg. mnie dla mnie jest idealny; myślicie że maybelline whitestay - snow white będzie podobny do niego?
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 14:04   #3312
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

no ja po tych swatchach to też rezygnuję z tego buffa maybeline.. yhh

edit: ja w ogóle nie wiem czym mam się w końcu kierować przy wyborze podkładów.... Bo np. czytałam recenzje tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-matujacy.html i wszędzie "kolory dla bladolicych", "kolor mam nr 2 jasny beż, mam cerę bardzo jasną i uważam że ten kolor nie jest ciemny, mogłam kupić porcelanowy ale ze względu na to że jest lato zakupiłam nr 2 żeby nie wygladać trupioblado", "mają bardzo jasny kolor, który jest odpowiedni dla takich trupich karnacji jak moja.",

no to ja nie wiem w końću, bo zachęcona recenzjami kupuję odcień 1 czyli porcelanowy, najpierw no spoko, po czym jak zobaczyłam się na uczelni w lustrze.. miałam twarz jak pomarańczka, w porównaniu z tym co mam bez używania lub używając orfilame very me porcelain zmieszany z ivory..

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2014-02-23 o 14:13
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 14:55   #3313
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
no ja po tych swatchach to też rezygnuję z tego buffa maybeline.. yhh

edit: ja w ogóle nie wiem czym mam się w końcu kierować przy wyborze podkładów.... Bo np. czytałam recenzje tego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-matujacy.html i wszędzie "kolory dla bladolicych", "kolor mam nr 2 jasny beż, mam cerę bardzo jasną i uważam że ten kolor nie jest ciemny, mogłam kupić porcelanowy ale ze względu na to że jest lato zakupiłam nr 2 żeby nie wygladać trupioblado", "mają bardzo jasny kolor, który jest odpowiedni dla takich trupich karnacji jak moja.",

no to ja nie wiem w końću, bo zachęcona recenzjami kupuję odcień 1 czyli porcelanowy, najpierw no spoko, po czym jak zobaczyłam się na uczelni w lustrze.. miałam twarz jak pomarańczka, w porównaniu z tym co mam bez używania lub używając orfilame very me porcelain zmieszany z ivory..
Takie opinie traktuję z przymrużeniem oka, wiele razy okazywało się że odcień opisywany jako "prawie biały" i "jestem ekstremalnie blada, jak córka młynarza wręcz a odcień najjaśniejszy nawet dla mnie jest za jasny" okazywał się średnim opalonym beżem Rozumiem jakby napisały "dosyć jasny" ale pisać o czymś ewidentnie średnio jasnym że "trupio biały" to
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 15:26   #3314
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Takie opinie traktuję z przymrużeniem oka, wiele razy okazywało się że odcień opisywany jako "prawie biały" i "jestem ekstremalnie blada, jak córka młynarza wręcz a odcień najjaśniejszy nawet dla mnie jest za jasny" okazywał się średnim opalonym beżem Rozumiem jakby napisały "dosyć jasny" ale pisać o czymś ewidentnie średnio jasnym że "trupio biały" to
No czytając o kolorach dla bladolicych wyobrażam sobie efekt taki: http://papilot.mykmyk.pl/img/660/0/japonki-13761457.jpg
Kupuję podkład "o trupiobiałym kolorze" i okazuje się: http://zosia5.samosia.pl/6db39e79560...a/japonka4.jpg
no to heloł a nie uważam się za "ekstremalnie bladą", jednak stosując ten podkład dla "trupiobladych" ewidentnie twarz była o wiele ciemniejsza niż dekolt
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 17:07   #3315
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
No czytając o kolorach dla bladolicych wyobrażam sobie efekt taki: http://papilot.mykmyk.pl/img/660/0/japonki-13761457.jpg
Kupuję podkład "o trupiobiałym kolorze" i okazuje się: http://zosia5.samosia.pl/6db39e79560...a/japonka4.jpg
no to heloł a nie uważam się za "ekstremalnie bladą", jednak stosując ten podkład dla "trupiobladych" ewidentnie twarz była o wiele ciemniejsza niż dekolt
Dziwne to trochę. Powiedz mi, w jakiej tonacji masz skórę? Ciepła czy zimna?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 17:34   #3316
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Takie opinie traktuję z przymrużeniem oka, wiele razy okazywało się że odcień opisywany jako "prawie biały" i "jestem ekstremalnie blada, jak córka młynarza wręcz a odcień najjaśniejszy nawet dla mnie jest za jasny" okazywał się średnim opalonym beżem Rozumiem jakby napisały "dosyć jasny" ale pisać o czymś ewidentnie średnio jasnym że "trupio biały" to

czytałam podobną opinię na temat revlona cs - ivory. a jak się okazało, niewiele różni się od buff
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 17:37   #3317
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dziwne to trochę. Powiedz mi, w jakiej tonacji masz skórę? Ciepła czy zimna?
Po przeanalizowaniu stron "jak rozpoznać ton skóry" itd. wychodzi mi, że zimna. Ale nie wiem, bo np. zawsze słyszę, że w niebieskim mi do twarzy, ale z kolei już w fioletowym (który niby też jest ok dla zimnego typu) wyglądam niezdrowo

ogólnie nie chcę dawać zdjęcia swojej twarzy, żeby nikt mnie tu nie rozpoznał a poza tym ostatnimi czasy mam same foty, gdzie jestem pomalowana no i w lato, ale tam już jestem opalona, to wiadomo. Udało mi się jedynie wygrzebać fotkę sprzed 5 lat, gdzie nie mam makijażu i nie jest to lato Sory za głupi dzióbek ale to były fotki dla zabawy z koleżankami. No i widać fragment cieniu pod okiem. Teraz 5 lat później nic się wtej kwestii nie zmieniło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu3.jpg (5,1 KB, 52 załadowań)
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 18:03   #3318
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Faktycznie chłodna jesteś. No więc niestety ja tu mam słabe pole do popisu, bo jestem typowy żółtak Ale to nie dziwne, że cieplejsze podkłady na Tobie wyglądają kiepsko. Najlepszym rozwiązaniem będzie poczekac na Whitestay. Dośc różowym rozwiązaniem jest też Colorstay Ivory, możesz próbowac w drogerii lub prosic o próbeczkę. Jak kiedys patrzyłam na podkłady dośc różowym wydawał mi się Vanilla Rose z Affinitone, ale nie mogę znaleźc swatche'a, a mogłam źle widziec przez denerwujące światło drogeryjne, tylko on już będzie ciemniejszy i tak.
Próbowałaś Revlona? I w sumie to jakie podkłady Ci dawały tę pomarańczkę
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 18:30   #3319
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 18:53   #3320
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Ale to nie dziwne, że cieplejsze podkłady na Tobie wyglądają kiepsko.
Noo tylko chodzi o to, że ja nie wiem jakie podkłady są tymi "cieplejszymi". Na opakowaniu napisane porcelain, no to dla mnie znaczy porcelanowy, a potem się okazuje, że się robi później pomarańczka. I skąd mam wiedzieć, z którym porcelanowym nic się nie stanie

Cytat:
I w sumie to jakie podkłady Ci dawały tę pomarańczkę
Ten o którym wspomniałam mineralny Paese odcień porcelanowy, a także Affinitone Maybelline odcień "light porcelain".

Cytat:
bowszystkotoiluzjajest - jak zerknęłam na twoje zdjęcie to mogę ci polecić ten podkład -klik! nr 010 jest właśnie taki różowawy. Nie jest drogi, może krycie jest dość nieduże, ale nie zapycha mocno.
Mam awersję do podkładów w szklanym opakowaniu Bo kiedyś miałam jeden i mnie strasznie uczulił, to była masakra. Ale to chyba był Loreal. No nic, to chyba zdecydujęsię na tego Rimmela, zwłaszcza że mam ich puder i jest ok No i będę polować na allegro na whitestay
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 19:12   #3321
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Noo tylko chodzi o to, że ja nie wiem jakie podkłady są tymi "cieplejszymi". Na opakowaniu napisane porcelain, no to dla mnie znaczy porcelanowy, a potem się okazuje, że się robi później pomarańczka. I skąd mam wiedzieć, z którym porcelanowym nic się nie stanie


Ten o którym wspomniałam mineralny Paese odcień porcelanowy, a także Affinitone Maybelline odcień "light porcelain".


Mam awersję do podkładów w szklanym opakowaniu Bo kiedyś miałam jeden i mnie strasznie uczulił, to była masakra. Ale to chyba był Loreal. No nic, to chyba zdecydujęsię na tego Rimmela, zwłaszcza że mam ich puder i jest ok No i będę polować na allegro na whitestay
Aj, to przepraszam, bo nie doczytałam No więc cieplejsze wpadają w żółc, chłodniejsze zaś mają różowe tony. Bywają też naturalki, neutralki, które są mieszankami chłodnych i ciepłych z ewentualną rpzewagą jednego z nich
masz ładny przykład Revlonów na tej stronie:
http://da24.republika.pl/rcso.htm
Porównaj sobie. Ivory jest różowa, więc zimna. Buff, przynajmniej ten do skóry suchej już jest żółtawy, a następny, Sand Beige nie jest typowo żółty lub różowy, choc wg mnie mocniejszy ma pigment różu.
Typowym żółciakiem jest też np. Pierre Rene Skin Balance 20.
Ja tak to widzę, może się przyda Jak coś namodziłam to ktoś poprawi
Mnie też sporo podkładów uczula... Revlon też troche, ale daję teraz bazę i jest lepiej.

A druga kwestia, nie próbowałas przyjaśnic ciemniejszych podkładów pudrem?

Co do tych niby "bladolicych" no to wiecie, ja osobiście uważałam się kolorystycznie za totalną pupkę Eskimosa, Luby też narzeka żem blada, ale Revlon CS mnie nieco wybiela Czyli nie jest aż tak źle. A przez bladośc kiedyś wypuścili mnie 4 godziny wcześniej z nudnego szkolnego projektu bo się bali że zemdleję i tak sobie poszłam do domku.

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2014-02-23 o 19:18
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 20:21   #3322
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ile razy trzeba w tym watku napisac, ze podzial "cieply=zolty, chlodny=rozowy" to bzdura i zarowno zolc jak i roz moga byc i cieple i chlodne?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 20:25   #3323
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ile razy trzeba w tym watku napisac, ze podzial "cieply=zolty, chlodny=rozowy" to bzdura i zarowno zolc jak i roz moga byc i cieple i chlodne?
...Dobrze, po prostu mnie popraw. Toc pisałam, że się mogę mylic więc poprawcie. Jakoś nie przewertowałam całego tego wielkiego wątku, naczytałam się o tym podziale i tyle. A Ty zamiast napisac dziewczynie szczegółowo jak jest to trochę na mnie najeżdżasz
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 20:25   #3324
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Aj, to przepraszam, bo nie doczytałam No więc cieplejsze wpadają w żółc, chłodniejsze zaś mają różowe tony. Bywają też naturalki, neutralki, które są mieszankami chłodnych i ciepłych z ewentualną rpzewagą jednego z nich
masz ładny przykład Revlonów na tej stronie:
http://da24.republika.pl/rcso.htm
Porównaj sobie. Ivory jest różowa, więc zimna. Buff, przynajmniej ten do skóry suchej już jest żółtawy, a następny, Sand Beige nie jest typowo żółty lub różowy, choc wg mnie mocniejszy ma pigment różu.
Typowym żółciakiem jest też np. Pierre Rene Skin Balance 20.
Ja tak to widzę, może się przyda Jak coś namodziłam to ktoś poprawi
Mnie też sporo podkładów uczula... Revlon też troche, ale daję teraz bazę i jest lepiej.

A druga kwestia, nie próbowałas przyjaśnic ciemniejszych podkładów pudrem?

Co do tych niby "bladolicych" no to wiecie, ja osobiście uważałam się kolorystycznie za totalną pupkę Eskimosa, Luby też narzeka żem blada, ale Revlon CS mnie nieco wybiela Czyli nie jest aż tak źle. A przez bladośc kiedyś wypuścili mnie 4 godziny wcześniej z nudnego szkolnego projektu bo się bali że zemdleję i tak sobie poszłam do domku.
skąd ja to znam, mnie cały czas ludzie pytają czy się czuje ok, bo jestem taka blada
__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 23:39   #3325
Diami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Alabastrowa cera!

Hej! Dziękuję Wam za tak duże zainteresowanie sprawą
Zaciekawiły mnie trzy podkłady:
- Dainty Doll 001
- Missha M Signature Real BB Cream #13
- Maybelline Whitestay Snow White

Myślę najbardziej o Misshy z powodu jej koloru, który chyba nie jest zbyt ciemny... Oraz przypadła mi do gustu cena - chcę zamówić próbkę 20g za 20zł. Jestem blada, bardzo blada, dlatego dołączam zdjęcie, jedno w peruce.

Mogłabym Was prosić o kontynuację tematu? Nie wiem czy wybory, których dokonałam są trafne i czy jest szansa znaleźć coś jeszcze jaśniejszego...

http://oi59.tinypic.com/2hx2gb7.jpg

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Jeszcze ewentualnie ten Dermacol, ale wygląda niezbyt gęsty :c
Diami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 00:06   #3326
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Diami, Whitestay niestety też nie jest gęsty. Widziałam go u znajomej, i jak dla mnie jest bardziej lejący, coś bliżej Affinitone. Co do wymienionej przez Ciebie reszty niestety się nie wypowiem bo styczności nie miałam
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 06:56   #3327
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja już prawie miesiąc szukam czegoś o lżejszej konsystencji niz Ciolorstay do tłustej i w kolorze zbliżonym do Buff, ale nie pogardzę jaśniejszym. I jestem załamana, podkład się kończy, a ja nie mam nic w zapasie . Wszystkie burżuje odpadają.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:29   #3328
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
czytałam podobną opinię na temat revlona cs - ivory. a jak się okazało, niewiele różni się od buff
Bo jasnością rzeczywiście niewiele się różnią, ale Ivory jest wyraźnie różowy.

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ile razy trzeba w tym watku napisac, ze podzial "cieply=zolty, chlodny=rozowy" to bzdura i zarowno zolc jak i roz moga byc i cieple i chlodne?
Jakoś trudno mi to przyjąć do wiadomości. Po prostu nie mogę sobie tego wyobrazić. A znasz jakiś przykład podkładu różowego ciepłego albo żółtego chłodnego? Ciekawa jestem jak to może wyglądać.

BTW, wydaje mi się to zbędnym komplikowaniem i tak już skomplikowanego tematu
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 09:50   #3329
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Bellitudoo Pokaż wiadomość
Ja już prawie miesiąc szukam czegoś o lżejszej konsystencji niz Ciolorstay do tłustej i w kolorze zbliżonym do Buff, ale nie pogardzę jaśniejszym. I jestem załamana, podkład się kończy, a ja nie mam nic w zapasie . Wszystkie burżuje odpadają.
Fit me 110 jest troszkę jaśniejszy od Buff, no i lżejszy. Jest ciężko dostępny, ale warto go wypróbować.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 11:20   #3330
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Bo jasnością rzeczywiście niewiele się różnią, ale Ivory jest wyraźnie różowy.



Jakoś trudno mi to przyjąć do wiadomości. Po prostu nie mogę sobie tego wyobrazić. A znasz jakiś przykład podkładu różowego ciepłego albo żółtego chłodnego? Ciekawa jestem jak to może wyglądać.

BTW, wydaje mi się to zbędnym komplikowaniem i tak już skomplikowanego tematu
to nie komplikowanie tylko fakty. Ja mam cerę chłodną a jednocześnie żółtą z wyraźnym seledynowym wręcz tonem.

Serio ciężko Ci sobie wyobrazić cytrynową chłodną żółć i ciepłą miodową/słoneczną? Każdy kolor ma swój chłodny i ciepły odpowiednik- chociażby czerwień ciepła pomidorowa i malinowa z błękitnym tonem określana jako zimna.

Przykładem chłodnej żółci są wymienione przeze mnie stronę lub dwie wcześniej MAP 1NB czy wielokrotnie wspominana przeze mnie iFiona red cc cream. Ciepły różowy ton (widzę go we wszystkich odcieniach) mają chociażby podkłady Maybelline Affinitone. Podkłady żółte teoretycznie powinny mi pasować bo mam żółtą szyję a jednak wszystkie są żółto różowe, zbyt ciepłe, dopiero gdy żółć oziębiona jest błękitem i wpada w lekko zielony oliwkowy ton wtedy jest idealnie.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.