Mamy z maja 2022 - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-20, 15:41   #1771
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 144
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja mojego dziecka w tym tygodniu do przedszkola nie puszczam. Nie chce mieć świat z katarem/kaszlem/gorączką. Pójdzie dopiero po nowym roku. Chociaż nie powiem te kilka godzin spokoju i samotności w domu jest kuszące

Jutro mamy prenatalne. Chyba otwieram sezon na II badanie.
Przez to, że miałam USG w czwartek to tym razem idę jakoś spokojniej niż na pierwsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_adzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 15:48   #1772
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez m_adzikkk Pokaż wiadomość
Ja mojego dziecka w tym tygodniu do przedszkola nie puszczam. Nie chce mieć świat z katarem/kaszlem/gorączką. Pójdzie dopiero po nowym roku. Chociaż nie powiem te kilka godzin spokoju i samotności w domu jest kuszące

Jutro mamy prenatalne. Chyba otwieram sezon na II badanie.
Przez to, że miałam USG w czwartek to tym razem idę jakoś spokojniej niż na pierwsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia na wizycie

Ja mam dopiero 3 stycznia nie mogę się już doczekać. Trochę się stresuje tym podwyższonym tętnem, chociaż jak czytałam w internecie to bardzo często na pierwszych prenatalnych tętno jest podwyższone, a później okazuje się wszystko w porządku. Mam nadzieję, że i u nas tak jest.

A propos wózków i zakupów polecam jeszcze zawsze pytać o rabat. Nam praktycznie w każdym sklepie oferowali rabat, w sklepach internetowych też warto spróbować.
Wózek Velco Snap udało nam się kupić o 300 zł taniej niż standardowa cena z internetu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 15:48   #1773
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez m_adzikkk Pokaż wiadomość
Ja mojego dziecka w tym tygodniu do przedszkola nie puszczam. Nie chce mieć świat z katarem/kaszlem/gorączką. Pójdzie dopiero po nowym roku. Chociaż nie powiem te kilka godzin spokoju i samotności w domu jest kuszące

Jutro mamy prenatalne. Chyba otwieram sezon na II badanie.
Przez to, że miałam USG w czwartek to tym razem idę jakoś spokojniej niż na pierwsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daję jutro syna do przedszkola, mam nadzieję że nie zachoruje ale mam kilka rzeczy do załatwienia i z nim by mi było ciężko.

Też mam jutro połówkowe, 4 tygodnie malucha nie widziałam więc ciekawa jestem jak tam. Na którą idziesz ? Ja na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 15:58   #1774
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Powodzenia dziewczyny Ja teraz też będę czekać na to USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 16:39   #1775
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez caprisek Pokaż wiadomość
Też z mężem po wstępnym rozpoznaniu patrzyliśmy na wózki marki Bebetto. Oglądanie w sklepach niestety przed nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed nami też, napisałam do dwóch sklepów, teraz niby są rabaty do końca grudnia. To nie wiem czy po nowym roku też coś będzie?
Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja właśnie czekam na wizytę u gin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Bresso Premium Class jest bardzo ładny Ale ja zrezygnowałam z Bebetto, bo podobno awaryjne i spacerówki są krytykowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się właśnie jeden i drugi bardzo podoba, ale zobaczę jak w sklepie. Też jeszcze muszę poczytać bo gdzieś widziałam jak ktoś pisał że kiepsko jest z reklamacja.
Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Powodzenia na wizycie

Ja mam dopiero 3 stycznia nie mogę się już doczekać. Trochę się stresuje tym podwyższonym tętnem, chociaż jak czytałam w internecie to bardzo często na pierwszych prenatalnych tętno jest podwyższone, a później okazuje się wszystko w porządku. Mam nadzieję, że i u nas tak jest.

A propos wózków i zakupów polecam jeszcze zawsze pytać o rabat. Nam praktycznie w każdym sklepie oferowali rabat, w sklepach internetowych też warto spróbować.
Wózek Velco Snap udało nam się kupić o 300 zł taniej niż standardowa cena z internetu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie koleżanka też mi to pisała, że można się śmiało targować. A jak znaleźli jakiś leżaczek taniej w internecie to zrobili im taka sama cene. Ale ja to nie umiem się tak targować
Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Ja daję jutro syna do przedszkola, mam nadzieję że nie zachoruje ale mam kilka rzeczy do załatwienia i z nim by mi było ciężko.

Też mam jutro połówkowe, 4 tygodnie malucha nie widziałam więc ciekawa jestem jak tam. Na którą idziesz ? Ja na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dajcie znak jak tam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edyta508
Czas edycji: 2021-12-20 o 16:41
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 17:32   #1776
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 144
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Ja daję jutro syna do przedszkola, mam nadzieję że nie zachoruje ale mam kilka rzeczy do załatwienia i z nim by mi było ciężko.

Też mam jutro połówkowe, 4 tygodnie malucha nie widziałam więc ciekawa jestem jak tam. Na którą idziesz ? Ja na 17.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wizytuje o 9.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_adzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 17:55   #1777
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Przed nami też, napisałam do dwóch sklepów, teraz niby są rabaty do końca grudnia. To nie wiem czy po nowym roku też coś będzie? Mi się właśnie jeden i drugi bardzo podoba, ale zobaczę jak w sklepie. Też jeszcze muszę poczytać bo gdzieś widziałam jak ktoś pisał że kiepsko jest z reklamacja.Właśnie koleżanka też mi to pisała, że można się śmiało targować. A jak znaleźli jakiś leżaczek taniej w internecie to zrobili im taka sama cene. Ale ja to nie umiem się tak targować To dajcie znak jak tam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A duże te rabaty? Ja powiem szczerze, że nasz wybrany wózek stacjonarnie kosztuje 200 zł taniej niż w internecie. Właśnie też czytałam o tych reklamacjach. Poczytaj na grupie na fb Ale taka prawda, że idealnego wózka nie ma, więc i tak trochę trzeba się zdać na swoje wymagania i gust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-20, 18:21   #1778
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Zamawiłam sobie dzisiaj sensor do mierzenia cukru przez całą dobę co 15 minut. Rozmawiałam dziś z diabetolog, mówiła, że jeśli mogę na to przeznaczyć jakaś kwotę to super sprawa, żeby zobaczyć czy na pewno nie wybijają mi cukry np. wcześniej niż po godzinie i czy dobrze bilansuje dietę. Na całą ciążę to jednak koszt zbyt duży (dla mnie).

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja też zrobiłam na własną rękę to badanie. Mam nadzieję, że Ci szybko przejdzie

U nas wszystko ok, czuję się spokojniejsza. Mały pięknie nam machał rączką Poza tym wszystko ok, USG szybkie, bo za tydzień mamy dokładne połówkowe. Mogę odetchnąć, na chwilę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super )

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 19:15   #1779
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A duże te rabaty? Ja powiem szczerze, że nasz wybrany wózek stacjonarnie kosztuje 200 zł taniej niż w internecie. Właśnie też czytałam o tych reklamacjach. Poczytaj na grupie na fb Ale taka prawda, że idealnego wózka nie ma, więc i tak trochę trzeba się zdać na swoje wymagania i gust.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tego konkretnie nie wiem, od 5 do 30%, pewnie zależy od kategorii

Ale im dłużej siedzę w tych wózkach tym bardziej głupieje, nie mogę się zdecydować który ładniejszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 20:53   #1780
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Zamawiłam sobie dzisiaj sensor do mierzenia cukru przez całą dobę co 15 minut. Rozmawiałam dziś z diabetolog, mówiła, że jeśli mogę na to przeznaczyć jakaś kwotę to super sprawa, żeby zobaczyć czy na pewno nie wybijają mi cukry np. wcześniej niż po godzinie i czy dobrze bilansuje dietę. Na całą ciążę to jednak koszt zbyt duży (dla mnie).

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Super )

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A na ile wystarczy jeden sensor? Czytałam o nich, ale faktycznie spory koszt. Ja sobie czasem mierzę glukometrem, żeby właśnie zobaczyć kiedy ewentualnie może wybijać. Ale u mnie o dziwo od kilku dni niższe cukry, niestety też i ketony, ale chyba na to jedna rada- więcej jeść. Zaraz wyniki lepsze. Jak myślisz przetrwać święta, zwłaszcza wigilię jeśli jednak będziecie ją spędzać z bliskimi? Ja mam nadzieje, że jedzenie małych porcji i większości warzyw jakoś pomoże, choć obawiam się, że i tak kolacja wigilijna wybije cukier.
Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
A tego konkretnie nie wiem, od 5 do 30%, pewnie zależy od kategorii

Ale im dłużej siedzę w tych wózkach tym bardziej głupieje, nie mogę się zdecydować który ładniejszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Heh, tak jest, ja też długo myślałam, ale w sklepie bardzo mi się spodobał nasz wózek Aż czasem nie wierzę, że to się dzieje, ta ciąża taka wyczekana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 21:17   #1781
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A na ile wystarczy jeden sensor? Czytałam o nich, ale faktycznie spory koszt. Ja sobie czasem mierzę glukometrem, żeby właśnie zobaczyć kiedy ewentualnie może wybijać. Ale u mnie o dziwo od kilku dni niższe cukry, niestety też i ketony, ale chyba na to jedna rada- więcej jeść. Zaraz wyniki lepsze. Jak myślisz przetrwać święta, zwłaszcza wigilię jeśli jednak będziecie ją spędzać z bliskimi? Ja mam nadzieje, że jedzenie małych porcji i większości warzyw jakoś pomoże, choć obawiam się, że i tak kolacja wigilijna wybije cukier.Rozumiem Heh, tak jest, ja też długo myślałam, ale w sklepie bardzo mi się spodobał nasz wózek Aż czasem nie wierzę, że to się dzieje, ta ciąża taka wyczekana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że zrobię pierogi z mąki pełnoziarnistej- wtedy policze mniej więcej ile jeden ma i zjem na kolacje pierogi plus rybe pieczona i tak jak mówisz świeże warzywa. Kapustę z grochem też można . Jak nie zrobię pierogów to będzie ryba z kaszą gryczaną .Śniadania i obiady to myślę bez problemu. Mama ma upiec sernik (u nas w rodzinie cukrzycy sami więc na erytrolu będzie i na spodzie pełnoziarnistym), ja zrobię tartę owsianą z kremem z mascarpone i masła orzechowego. Myślę, że grunt to się nie przejadac Skyry naturalne pojadą ze mną .

Na 14 dni-255 zł.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Też tak mierzę czasami i ostatnio po nowym chlebie się zdziwiłam, miałam 150 jakoś 45 minut po posiłku, po godzinie 140 to sprawdziłam znów czy spadło po 15 minutach i już było 160. Wiem, że glukometr ma swoje granice błędu, ale źle na mnie działają takie wysokie liczby. Dziś na szczęście cały dzień ładnie, ale rano już dzownilam do diabetolog co robić bo skakały przez te infekcje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Diabetolog też mi mówiła że jakby przez Święta mimo diety skakało bo pewnie będzie mniej ruchu (ale raczej obstawiam że tak jak teraz robię wycieczki po domu tak i w Święta w takim małym gronie się będę ruszać) to na następny dzień dać rano 2j mojej insuliny długodziałającej żeby to trochę wypłaszczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-20, 21:21   #1782
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. U mnie mama też przygotowuje potrawy czy ciasta bardziej dietetycznie, ja zrobię fit też dwa, więc może jakoś pójdzie Ruch mam na co dzień, więc nie jest źle, może cukry nie będą aż tak szaleć. Mi przy infekcji bardzo skakały, dopiero antybiotyk je znowu ustabilizował.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 21:23   #1783
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Będzie dobrze

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 21:31   #1784
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A na ile wystarczy jeden sensor? Czytałam o nich, ale faktycznie spory koszt. Ja sobie czasem mierzę glukometrem, żeby właśnie zobaczyć kiedy ewentualnie może wybijać. Ale u mnie o dziwo od kilku dni niższe cukry, niestety też i ketony, ale chyba na to jedna rada- więcej jeść. Zaraz wyniki lepsze. Jak myślisz przetrwać święta, zwłaszcza wigilię jeśli jednak będziecie ją spędzać z bliskimi? Ja mam nadzieje, że jedzenie małych porcji i większości warzyw jakoś pomoże, choć obawiam się, że i tak kolacja wigilijna wybije cukier.Rozumiem Heh, tak jest, ja też długo myślałam, ale w sklepie bardzo mi się spodobał nasz wózek Aż czasem nie wierzę, że to się dzieje, ta ciąża taka wyczekana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A przypomnisz mi jaki kupujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 22:52   #1785
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
A przypomnisz mi jaki kupujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roan Bloom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 10:09   #1786
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Wiecie co takie wizyty jak moja to szkoda czasu. Tylko na fotel kazał usiąść żeby zobaczyć szyjkę czy ok. Wspomniałam o usg, ze zrobiło mi się słabo itp to zero reakcji. Przepisał mi tylko tardyferon i za miesiąc zobaczymy czy są efekty. Dobrze, ze połówkowe zaraz, bo tutaj to się usg nie doczekam. Prywatnie tez się muszę ma styczeń umówić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 10:26   #1787
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Wiecie co takie wizyty jak moja to szkoda czasu. Tylko na fotel kazał usiąść żeby zobaczyć szyjkę czy ok. Wspomniałam o usg, ze zrobiło mi się słabo itp to zero reakcji. Przepisał mi tylko tardyferon i za miesiąc zobaczymy czy są efekty. Dobrze, ze połówkowe zaraz, bo tutaj to się usg nie doczekam. Prywatnie tez się muszę ma styczeń umówić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To na NFZ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 10:36   #1788
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
To na NFZ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Tak. Najgorsze ze ja pracuje w tej samej przychodni i on o tym wie. Mąż się wkurzył, wiec tylko po skierowania już do niego będę chodzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 10:47   #1789
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 144
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Tak. Najgorsze ze ja pracuje w tej samej przychodni i on o tym wie. Mąż się wkurzył, wiec tylko po skierowania już do niego będę chodzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A pewnie na wizycie prywatnej ten sam lekarz potraktowałby cię zupełnie inaczej :/ to jest NFZ właśnie...

Jak już po połówkowych. Wszystko jest ok. Pomiary wyszły dobrze. Płeć męska potwierdzona. Teraz muszę męża przekonać do imienia. Mi podoba się Kajetan (Kajtek) tak czuje, że to jest Kajtek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_adzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-21, 11:02   #1790
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Wiecie co takie wizyty jak moja to szkoda czasu. Tylko na fotel kazał usiąść żeby zobaczyć szyjkę czy ok. Wspomniałam o usg, ze zrobiło mi się słabo itp to zero reakcji. Przepisał mi tylko tardyferon i za miesiąc zobaczymy czy są efekty. Dobrze, ze połówkowe zaraz, bo tutaj to się usg nie doczekam. Prywatnie tez się muszę ma styczeń umówić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tragedia, na prawdę szkoda czasu twojego



U nas sypie śnieg, ciesze się ,że święta w końcu będą białe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 11:05   #1791
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Jestem naprawdę zażenowana, ostanie usg zdobił mi 10 tygodni temu bo byłam w 8 tygodniu. Myślałam, ze jednak troche inaczej poprowadzi mi ciaze, ale cóż. A chciała tylko, zeby zerknął czy widzi płeć, to stwierdził ze to za wcześnie, zeby określić…

Dobrze, ze chociaż na polowkowych juz zaczynaja płynąc dobre wieści

U nas zero śniegu ale mroźno, popołudniu jak wróci maz muszę jeszcze podskoczyć po jakies drobiazgi, niestety do centrum handlowego. Ale wiem co chce kupić wiec liczę, ze szybko pójdzie jutro odwozimy psa do teściowej a w czwartek rano ruszamy do moich rodziców. Tam zawsze czuje święta


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 11:09   #1792
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Tak. Najgorsze ze ja pracuje w tej samej przychodni i on o tym wie. Mąż się wkurzył, wiec tylko po skierowania już do niego będę chodzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szkoda, że Cię tak potraktował. Moje koleżanki też pracują tam gdzie chodzę do gin. na NFZ, ona wie kim jestem z zawodu i nie ukrywam, że na początku ciąży robiła mi dodatkowe USG i ogólnie czuję się w porządku traktowana, także zależy od lekarza. Szkoda, że nie rozumie, że USG naprawdę może uspokoić, zwłaszcza na święta. Mi gin. też wczoraj mówiła, że możemy odstąpić od USG z racji połówkowych za tydzień, ale się nie dałam
Cytat:
Napisane przez m_adzikkk Pokaż wiadomość
A pewnie na wizycie prywatnej ten sam lekarz potraktowałby cię zupełnie inaczej :/ to jest NFZ właśnie...

Jak już po połówkowych. Wszystko jest ok. Pomiary wyszły dobrze. Płeć męska potwierdzona. Teraz muszę męża przekonać do imienia. Mi podoba się Kajetan (Kajtek) tak czuje, że to jest Kajtek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, gratuluję Bardzo ładne imię, nie takie pospolite
Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Tragedia, na prawdę szkoda czasu twojego



U nas sypie śnieg, ciesze się ,że święta w końcu będą białe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie zima na całego, uroki gór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 11:37   #1793
Uleczka91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 106
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja byłam raz na NFZ i bardzo tego żałuję. To jak się tam nastresowałam to szkoda gadać :| obym więcej nie musiała korzystać z ich usług

U nas śnieg sypie cały czas, a na ulicach lodowisko. Bardzo się cieszę, że znowu wysłali nas na zdalne, bo strach ruszać samochód
Chociaż może w końcu uda się, żeby na święta był śnieg

Czy to możliwe, żeby czuć kopniaczki tylko po jednej stronie brzucha ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uleczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 12:08   #1794
kitek131
Raczkowanie
 
Avatar kitek131
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy z maja 2022

No to witam w klubie ,tylko że ja dziś wizytowalam prywatnie i pani doktor zmierzyła ciśnienie,kazala wejść na wagę ,zrobiła mi USG ale bobas leżał z podkurczonymi nogami więc płec nie została ponownie potwierdzona .Pierwszy raz zapytałam ile waży dziecko to wydrukowała mi taką tabelkę pod zdjęciem USG i mówię że chciałabym żeby obejrzała mnie na fotel, mam szyjke po konizacji, a ostatnio patrzyła na mnie we wrześniu..usłyszałam że nie widzi takiej potrzeby ..10 min, w portfelu lżej , następna wizyta końcem stycznia ,zleciła mi jedynie glukozę do zrobienia tzn ta krzywą...dobrze że mam 10 stycznia połówkowe w innym mieście to się może coś dowiem więcej .
Czekałam ponad miesiąc na tą wizytę a tu takie byle co.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kitek131
Czas edycji: 2021-12-21 o 12:11
kitek131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 12:09   #1795
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Wiecie co takie wizyty jak moja to szkoda czasu. Tylko na fotel kazał usiąść żeby zobaczyć szyjkę czy ok. Wspomniałam o usg, ze zrobiło mi się słabo itp to zero reakcji. Przepisał mi tylko tardyferon i za miesiąc zobaczymy czy są efekty. Dobrze, ze połówkowe zaraz, bo tutaj to się usg nie doczekam. Prywatnie tez się muszę ma styczeń umówić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co za lekarz niestety na nfz większość lekarzy ma takie standardy
Cytat:
Napisane przez m_adzikkk Pokaż wiadomość
A pewnie na wizycie prywatnej ten sam lekarz potraktowałby cię zupełnie inaczej :/ to jest NFZ właśnie...

Jak już po połówkowych. Wszystko jest ok. Pomiary wyszły dobrze. Płeć męska potwierdzona. Teraz muszę męża przekonać do imienia. Mi podoba się Kajetan (Kajtek) tak czuje, że to jest Kajtek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 12:19   #1796
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Masakra z tymi lekarzami. Moja mi nawet dwa dni po prenatalnych USG robiła, tzn tylko sprawdziła czy serduszko puka i jakie tętno. Do tej pory zawsze mnie badała na fotelu i USG. Nawet jak przyszlam kilka dni po pozytywnym teście (akurat miałam zarezerwowaną żeby powiedzieć, że nic że starań nie wychodzi )

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 12:22   #1797
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 144
Dot.: Mamy z maja 2022

Jejku co z tymi lekarzami ...
Moja lekarka na każdej wizycie robi USG i bada mnie na fotelu czy z szyjka jest ok. Mam do niej nr telefonu jakby się coś działo mam do niej dzwonić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_adzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 12:29   #1798
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Kurcze, ja bym zwariowała jak po takim czasie oczekiwania na wizytę nie zobaczyłabym Malucha… u mnie na każdej wizycie usg, przez usg tez sprawdza szyjkę…
Luiza dziś w żłobku, ja w pracy. Mam nadzieję, że się nie rozchoruje do Świąt. Robiłam wczoraj badania krwi i wszystko wzorcowo, żadnych strzałek…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 12:59   #1799
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja u gin prywatnej jeszcze nie miałam badania ginekologicznego (raz samą cytologię), na NFZ raz. Za to USG prywatnie mam co wizytę. Mi to odpowiada, wiem, że w rozwiniętych krajach też odchodzi się od częstego badania. Jeśli jednak ktoś ma inne oczekiwania, to najlepiej szukać dalej lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-21, 13:01   #1800
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja badania ginekologicznego poza cytologią i pobraniem wymazu z szyjki tez nie miałam. Nawet się cieszę, bo to żadna przyjemność, a kiedyś właśnie czytałam, że się od tego odchodzi, bo nie ma sensu „grzebać” bez potrzeby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-18 10:17:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.