Mamy z maja 2022 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-29, 20:46   #1981
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Agunia1989 Pokaż wiadomość
U mnie też będzie dostawka. Może sprawdzi się lepiej niż łóżeczko . Co do ubrań to pierwszy raz rodziłam w zimie, teraz będzie prawie lato i mam problem czy kupować już letnie rzeczy? Co prawda w sklepach nie ma za bardzo wyboru, ale tak szukam w necie i się zastanawiam…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A dziewczyny które planują dostawke, to co z przewijakiem? Macie taki osobny na komodzie czy jak to planujecie rozwiązać?

A drugie pytanie: to nie sprawdziło Ci się łóżeczko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 20:55   #1982
Agunia1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
A dziewczyny które planują dostawke, to co z przewijakiem? Macie taki osobny na komodzie czy jak to planujecie rozwiązać?

A drugie pytanie: to nie sprawdziło Ci się łóżeczko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak jak przy pierwszym dziecku planuję karmienie piersią (co będzie to się okaże) i najwygodniejszym dla mnie sposobem było spanie razem z dzidziusiem. Oczywiście próbowałam odkładać ją do łóżeczka, ale to ciężka sprawa . Śpi z nami do dzisiaj, a dostawka uratuje nam życie (więcej miejsca w łóżku dla nas i spanie bez lęku). Przewijak wezmę na komodę (jeszcze nie kupiłam), najwyżej będę przewijać na naszym łóżku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agunia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 22:34   #1983
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Jeju, już myślałam ze nie przebrnę przez tą ilość postów od wczoraj dużo się tu dzieje my dziś byliśmy na 60 teścia, wybawilam się, Luiza zadowolona jutro jadę do gina wiec po 6 tygodniach zobaczę Maluszka co do zakupów to prawie nic nie kupuję, większość mam po córce, dokupię potrzebne ubranka jak już wszystko przejrzę i dostanę worki od szwagierki i wyprawkę higieniczną i to tyle raczej nie jestem wielką fanką zakupów co do ubranek to mnie kopertowe wkurzały, muszę przejrzeć zdjęcia Luizy żeby zobaczyć co nosiła na początku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 23:21   #1984
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez m_adzikkk Pokaż wiadomość
Ja z dużych rzeczy planuje tylko dostawke do łóżka. Tak to wszystko mam po pierwszym synku.
Ubranka muszę przejrzeć bo mam całe worki, raczej nie planuje wielkich zakupów.
A wyprawka Lekowa/kosmetyczna/szpitalna jest jeszcze czas. Pewnie w marcu będę kompletować niezbędne rzeczy.
W pierwszej ciąży rodziłam w sierpniu a ba początku czerwca miałam już torbę do porodu gotową teraz wszystko na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe, ja też mam taki plan, żeby max do końca marca mieć wszystko ogarnięte Ale to chyba zboczenie zawodowe, żeby być przygotowaną w razie w
Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
A dziewczyny które planują dostawke, to co z przewijakiem? Macie taki osobny na komodzie czy jak to planujecie rozwiązać?

A drugie pytanie: to nie sprawdziło Ci się łóżeczko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w sypialni będę miała tylko dostawkę, resztę w pokoju małego, który jest obok. W nocy przewijać będę na macie na łóżku pewnie. A w pokoju synka przewijak będzie na komodzie.
Dziś ogarnęłam całą wyprawkę pod względem ciuszków i kocyków Są fajne promocje w wielu sklepach.

Witam wszystkie nowe Mamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Agunia1989 Pokaż wiadomość
U mnie też będzie dostawka. Może sprawdzi się lepiej niż łóżeczko . Co do ubrań to pierwszy raz rodziłam w zimie, teraz będzie prawie lato i mam problem czy kupować już letnie rzeczy? Co prawda w sklepach nie ma za bardzo wyboru, ale tak szukam w necie i się zastanawiam…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja kupuję już letnie Tzn. takie minimum, resztę pewnie dokupi się na bieżąco. O dziwo w sklepach internetowych (nawet h&m) można znaleźć o tej porze rampersy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 06:36   #1985
kitek131
Raczkowanie
 
Avatar kitek131
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy z maja 2022

Cześć wszystkim wyjadaczom i nowym osobom 🤭

W kwestii wyprawki ja nadal nie mam nic myślę ,że spokojnie po połówkowych zacznę się rozglądać i chyba nie będę tak jak w przypadku pierwszej córki kupować wszystkiego nowego typu wózek itp.
Wspominałyście tu o koszu Mojżesza, patrzylam ale oczywiście ten co mi siew podoba kosztuje koło 500 zł i wyczytałam że służy dziecku na max.3 miesiące .Jakie Wy kupujecie te kosze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kitek131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 07:13   #1986
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Hehe, ja też mam taki plan, żeby max do końca marca mieć wszystko ogarnięte Ale to chyba zboczenie zawodowe, żeby być przygotowaną w razie w Ja w sypialni będę miała tylko dostawkę, resztę w pokoju małego, który jest obok. W nocy przewijać będę na macie na łóżku pewnie. A w pokoju synka przewijak będzie na komodzie.
Dziś ogarnęłam całą wyprawkę pod względem ciuszków i kocyków Są fajne promocje w wielu sklepach.

Witam wszystkie nowe Mamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Ja kupuję już letnie Tzn. takie minimum, resztę pewnie dokupi się na bieżąco. O dziwo w sklepach internetowych (nawet h&m) można znaleźć o tej porze rampersy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale szybko faajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 07:23   #1987
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Też mam w głowie swój termin na wyprawke na koniec marca, żeby mąż potem nie latal. może łóżeczka/dostawki nie rozłożymy jeszcze ale w razie co wolę już mieć wszystko na miejscu.

My mamy wózek zarezerwowany, ale tylko dlatego ze to od znajomych bodziaka jednego jak kupowalam sobie sukienkę dołożyłam i wczoraj mama była w szmateksie wysłała pajace i jednego pozwoliłam kupić. Tyle z wyprawki a, kuzynka ma dla nas jeden otulacz wełniany odłożony.


W samochodzie musi mąż sprawdzić czy uda się zamontować uchwyty pod bazę isofix, to wtedy się wybierze fotelik.
No i jak uda się znaleźć monitor który faktycznie będzie można używać w dostawce to wtedy będę mogła zdecydowac czy dostawka czy łóżeczko, a to z kolei determinuje wybór komody i przewijaka. Myślę, ze po połówkowych też już bardziej ruszymy. Sporo rzeczy mam zapisanych w notesie już, trzeba tylko po zamawiać, ale najpierw chce mieć komode bo szału dostanę jak będę to składować w kartonach

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-30 o 07:27
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-30, 07:53   #1988
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja mam wszystko po pierwszym dziecku. Będzie drugi chłopak, więc z ubrankami nie ma problemu. Jedyny większy zakup jaki mnie czeka to dostawka, bo przy starszym synu nie miałam i wiem, że to był błąd No i zakupy szpitalno-apteczkowe, ale na to jest jeszcze dużo czasu. Poza tym, przy starszaku i tak mam zawsze podstawowe leki w apteczce. Paracetamol, ibufen, woda morska i bepanthen na porządku dziennym kosmetyki do pielęgnacji pierworodnego używam od początku takie same, więc i dla bobasa będę ich używać

A i zapomniałam jeszcze, że muszę kupić nową kamerkę, bo ta którą mieliśmy się popsuła, a dla mnie kamerka to must have!
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez paula_ros
Czas edycji: 2021-12-30 o 07:56
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 08:38   #1989
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja też nie będę dużo kupować, wszystko mam po synku. Zobaczymy jeszcze jaka płeć, jeśli dziewczynka to dokupię kilka ubranek dziewczęcych.
My mieliśmy dostawkę kinderkrafta i była to super sprawa
Przewijak miałam w łazience, na blacie nad umywalką i pralką. Bardzo wygodne miejsce, bo na początku myłam pupę wacikami higienicznymi więc był bliski dostęp do wody.
Później przewijałam już na łóżku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 08:39   #1990
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Wysmarowałam się oliwka bebaydream dla mam, uwielbiam ten zapach

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Ja bym chciała wszystko w jednym pokoju upchać, coś czuje, że będę za leniwa .

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 08:51   #1991
Olga771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy z maja 2022

Czy któraś z was zapisuje się na świadomy oddech i ruch do porodu u Izabeli Dembińskiej? Zajęcia online, koleżanka mi poleciła nie kosztuje wiele więc ja korzystam bo nie będę szła na szkole rodzenia bo w mojej okolicy jest kiepska, a jakaś wiedza by się przydała. Czy któraś już brała w podobnych zajęciach i może się wypowiedzieć? Ja zaczynam od 4 stycznia.

Ja pod względem wyprawki mam ciuszki od koleżanki po chłopcu otulacz do fotelika z manufaktury skalsky polecam jest super bawelna z dwóch stron bez żadnych poliestrów nie oodychajacych i duży planuje mieć łóżeczko, które będę przerabiać na dostawkę koło łóżka. Przewijak nie wiedziałam na co się zdecydować po czym ktoś sprzedawał komodę z przewijakiem za dobre pieniądze to wzięłam, no i wozek miałam kupować w marcu kwietniu - baby jogger city elite 2. Okazało się że kupiłam używanego boba-spacerowke, bo była okazja, a na moje lasy pola i brak równej drogi nada się idealnie zero luzów, płynie i super amortyzacja w porównaniu do innych. No i jeszcze zostaje do nabycia roan bloom jako gondola. Miałam nie kupować za szybko, no ale tak chyba się kończy przy pierwszym dziecku.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Olga771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-30, 08:58   #1992
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja mam raz w tygodniu jogę ciazowa prowadzona przy szpitalu, co prawda jest on line ale dużo jest o oddechu pozycjach wertykalnych, prowadząca wprowadza świetny klimat. W tygodniu sobie powtarzam to co robiliśmy na zajęciach. Szkoła rodzenia będzie on-line, ale przejdziemy się na warsztaty porodowe, też organizowane przez te sama prowadzącą, co joga. Z tego powodu już na ten kurs się nie zapisuje, ale myślę, że to dobre źródło wiedzy .

Nie wiem na ile mi się to wszystko przyda jeśli poród możliwe, że będzie wywoływany, ale mam nadzieję, że jakieś korzyści mi to jednak da.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Muszę sobie w głowie oswoić to wywoływanie, jeszcze jest trochę czasu .

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-30 o 09:01
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:14   #1993
Olga771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja mam raz w tygodniu jogę ciazowa prowadzona przy szpitalu, co prawda jest on line ale dużo jest o oddechu pozycjach wertykalnych, prowadząca wprowadza świetny klimat. W tygodniu sobie powtarzam to co robiliśmy na zajęciach. Szkoła rodzenia będzie on-line, ale przejdziemy się na warsztaty porodowe, też organizowane przez te sama prowadzącą, co joga. Z tego powodu już na ten kurs się nie zapisuje, ale myślę, że to dobre źródło wiedzy .

Nie wiem na ile mi się to wszystko przyda jeśli poród możliwe, że będzie wywoływany, ale mam nadzieję, że jakieś korzyści mi to jednak da.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Muszę sobie w głowie oswoić to wywoływanie, jeszcze jest trochę czasu .

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A czemu będzie wywoływane? Nie nadrobiłam jeszcze postów więc nie jestem w temacie. Zazdroszczę tej jogi i że masz na miejscu

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Olga771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:18   #1994
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cukrzyca ciazowa na insulinie, ale to też zależy jakie będą cukry, łożysko itp.
Może samo się zdecyduje szybciej
Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-30 o 09:23
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:23   #1995
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kitek131 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim wyjadaczom i nowym osobom 🤭

W kwestii wyprawki ja nadal nie mam nic myślę ,że spokojnie po połówkowych zacznę się rozglądać i chyba nie będę tak jak w przypadku pierwszej córki kupować wszystkiego nowego typu wózek itp.
Wspominałyście tu o koszu Mojżesza, patrzylam ale oczywiście ten co mi siew podoba kosztuje koło 500 zł i wyczytałam że służy dziecku na max.3 miesiące .Jakie Wy kupujecie te kosze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kosze niestety są małe. Ja planuję kupić kosz Mojżesza shnuggle na płozach, on jest większy niż standardowe.
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Też mam w głowie swój termin na wyprawke na koniec marca, żeby mąż potem nie latal. może łóżeczka/dostawki nie rozłożymy jeszcze ale w razie co wolę już mieć wszystko na miejscu.

My mamy wózek zarezerwowany, ale tylko dlatego ze to od znajomych bodziaka jednego jak kupowalam sobie sukienkę dołożyłam i wczoraj mama była w szmateksie wysłała pajace i jednego pozwoliłam kupić. Tyle z wyprawki a, kuzynka ma dla nas jeden otulacz wełniany odłożony.


W samochodzie musi mąż sprawdzić czy uda się zamontować uchwyty pod bazę isofix, to wtedy się wybierze fotelik.
No i jak uda się znaleźć monitor który faktycznie będzie można używać w dostawce to wtedy będę mogła zdecydowac czy dostawka czy łóżeczko, a to z kolei determinuje wybór komody i przewijaka. Myślę, ze po połówkowych też już bardziej ruszymy. Sporo rzeczy mam zapisanych w notesie już, trzeba tylko po zamawiać, ale najpierw chce mieć komode bo szału dostanę jak będę to składować w kartonach

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ja komodę i szafę mam, ale w niej sporo naszych rzeczy i dopiero będę je z nich wywalać koło lutego Ale super masz zaplanowane
Cytat:
Napisane przez Olga771 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zapisuje się na świadomy oddech i ruch do porodu u Izabeli Dembińskiej? Zajęcia online, koleżanka mi poleciła nie kosztuje wiele więc ja korzystam bo nie będę szła na szkole rodzenia bo w mojej okolicy jest kiepska, a jakaś wiedza by się przydała. Czy któraś już brała w podobnych zajęciach i może się wypowiedzieć? Ja zaczynam od 4 stycznia.

Ja pod względem wyprawki mam ciuszki od koleżanki po chłopcu otulacz do fotelika z manufaktury skalsky polecam jest super bawelna z dwóch stron bez żadnych poliestrów nie oodychajacych i duży planuje mieć łóżeczko, które będę przerabiać na dostawkę koło łóżka. Przewijak nie wiedziałam na co się zdecydować po czym ktoś sprzedawał komodę z przewijakiem za dobre pieniądze to wzięłam, no i wozek miałam kupować w marcu kwietniu - baby jogger city elite 2. Okazało się że kupiłam używanego boba-spacerowke, bo była okazja, a na moje lasy pola i brak równej drogi nada się idealnie zero luzów, płynie i super amortyzacja w porównaniu do innych. No i jeszcze zostaje do nabycia roan bloom jako gondola. Miałam nie kupować za szybko, no ale tak chyba się kończy przy pierwszym dziecku.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Olga, ja też kupuje Roan Bloom Super wózek się wydaje.
A tam za szybko Ja poluję na okazje, a że będę mieć wszystko szybciej, to dla mnie akurat na plus.
Ja też planuję się zapisać na ten kurs koło marca. Jako położna słyszałam wiele dobrego na temat kursów Izabeli, myślę, że warto Ciekawa jestem Twoich odczuć po kursie.
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja mam raz w tygodniu jogę ciazowa prowadzona przy szpitalu, co prawda jest on line ale dużo jest o oddechu pozycjach wertykalnych, prowadząca wprowadza świetny klimat. W tygodniu sobie powtarzam to co robiliśmy na zajęciach. Szkoła rodzenia będzie on-line, ale przejdziemy się na warsztaty porodowe, też organizowane przez te sama prowadzącą, co joga. Z tego powodu już na ten kurs się nie zapisuje, ale myślę, że to dobre źródło wiedzy .

Nie wiem na ile mi się to wszystko przyda jeśli poród możliwe, że będzie wywoływany, ale mam nadzieję, że jakieś korzyści mi to jednak da.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Muszę sobie w głowie oswoić to wywoływanie, jeszcze jest trochę czasu .

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Też biorę pod uwagę wywoływanie, ale staram się o tym nie myśleć. Bardzo bym chciała, aby zaczęło się naturalnie, oj bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W Smyku jest promocja na dostawkę Chicco next to me magic (-150 zł), przynajmniej na kolor white snow, reszty nie sprawdzałam. Jakby któraś była zainteresowana... Ja dziś właśnie kupiłam.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2021-12-30 o 09:25
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:28   #1996
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja mam wrażenie, że niestety czasami na tych stronach typu błękitny poród itp wywoływanie jest mocno negatywnie nacechowane. Ok, wierzę, że często jest nadużywane, bardzo chce żeby zaczęło się jak będzie ciąża do noszona samo. Zresztą pewnie sama Gwiazdka wie to najlepiej jak to jest, ale czasem to chyba jednak jest najlepsza dostępna w tym momencie i dla dziecka i dla kobiety opcja? Będę starała się ufać lekarzom i położnej, nie wezmę odpowiedzialności za mój brak zgody na wywołanie, bo nie mam takich kompetencji.
Moja położna która wstępnie umówiłam sobie do porodu mówiła mi, że będzie inaczej, ale jeśli będzie ok będzie mogła wsadzić mnie do wody, będę mogła się ruszać mimo ciągłego zapisu KTG, ale wszystko wiadomo, wyjdzie w praktyce. Mam nadzieję, że nie wyląduje nieruchomo na plecach pod przewodami

Inna sprawa, że może w trakcie porodu jedyne o czym bede marzyć tl leżeć nieruchomo na plecach, ciezko przewidzieć reakcję . Trzeba sobie wypracować dużo otwartości i akceptacji na to co się zadzieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-30 o 09:34
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:44   #1997
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że niestety czasami na tych stronach typu błękitny poród itp wywoływanie jest mocno negatywnie nacechowane. Ok, wierzę, że często jest nadużywane, bardzo chce żeby zaczęło się jak będzie ciąża do noszona samo. Zresztą pewnie sama Gwiazdka wie to najlepiej jak to jest, ale czasem to chyba jednak jest najlepsza dostępna w tym momencie i dla dziecka i dla kobiety opcja? Będę starała się ufać lekarzom i położnej, nie wezmę odpowiedzialności za mój brak zgody na wywołanie, bo nie mam takich kompetencji.
Moja położna która wstępnie umówiłam sobie do porodu mówiła mi, że będzie inaczej, ale jeśli będzie ok będzie mogła wsadzić mnie do wody, będę mogła się ruszać mimo ciągłego zapisu KTG, ale wszystko wiadomo, wyjdzie w praktyce. Mam nadzieję, że nie wyląduje nieruchomo na plecach pod przewodami

Inna sprawa, że może w trakcie porodu jedyne o czym bede marzyć tl leżeć nieruchomo na plecach, ciezko przewidzieć reakcję . Trzeba sobie wypracować dużo otwartości i akceptacji na to co się zadzieje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
To wszystko zależy, ale raczej mało kto wywołuje poród bez istotnego wskazania. Najlepiej się na nic nie nastawiać W położnictwie wszystko zmienia się dynamicznie, ciężko cokolwiek przewidzieć. Niestety trzeba brać pod uwagę każdą możliwość. Zaufanie do personelu medycznego jest najważniejsze, aczkolwiek na sali porodowej też trzeba głośno wyrażać swoje zdanie, bo np. stały zapis KTG jest trochę plagą współczesnych porodówek. Aczkolwiek znam miejsca, gdzie mimo indukcji porodu, zapis nie jest prowadzony w sposób ciągły. Faktycznie ciężko przewidzieć jak to będzie z aktywnością w czasie porodu. Z tego co obserwowałam większość pacjentek woli leżeć, co niestety nie wpływa korzystnie na przebieg porodu, ale wiadomo, że nie każda będzie mieć siłę się ruszać. O tak, ostatnie Twoje zdanie to idealne podsumowanie Trzeba mieć dużo akceptacji jeśli chodzi o przebieg porodu, na który mamy ograniczony wpływ i szacunku dla siebie samej, a nie wyrzutów sumienia bo coś poszło inaczej niż zakładałyśmy. Inaczej =/= gorzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:46   #1998
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Olga771 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zapisuje się na świadomy oddech i ruch do porodu u Izabeli Dembińskiej?
Polecany kurs i kobieta z dużą wiedzą


Co do tego czy wyprawka za szybko czy nie to mam pewne spostrzeżenia - przy pierwszym dziecku jest inaczej wiem sama po sobie, bo w połowie ciąży musiałam mieć wszystko na tip top a teraz jest już bardziej na luzie, człowiek się już tak nie spina, bo wie jak to wszystko wygląda. Rozmawiałam nawet na ten temat z kuzynką wczoraj, która urodziła drugą córkę dwa miesiące temu i powiedziała to samo. Dużo też rzeczy zostaje po poprzednim/poprzednich dziecku/dzieciach. Jak byłam w poprzedniej ciąży to pamiętam jak wyłam, bo miałam rodzić w październiku, a w lipcu jeszcze nie miałam łóżeczka i to był dla mnie dramat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez paula_ros
Czas edycji: 2021-12-30 o 09:50
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:52   #1999
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez paula_ros Pokaż wiadomość
Polecany kurs i kobieta z dużą wiedzą


Co do tego czy wyprawka za szybko czy nie to mam pewne spostrzeżenia - przy pierwszym dziecku jest inaczej wiem sama po sobie, bo w połowie ciąży musiałam mieć wszystko na tip top a teraz jest już bardziej na luzie, człowiek się już tak nie spina, bo wie jak to wszystko wygląda. Rozmawiałam nawet na ten temat z kuzynką wczoraj, która urodziła drugą córkę dwa miesiące temu i powiedziała to samo. Dużo też rzeczy zostaje po poprzednim/poprzednich dziecku/dzieciach. Jak byłam w poprzedniej ciąży to pamiętam jak wyłam, bo miałam rodzić w październiku, a w lipcu jeszcze nie miałam łóżeczka i to był dla mnie dramat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno masz rację Ale myślę, że faktycznie ten luz w kolejnych ciążach bierze się z tego, że większość rzeczy już się posiada. W sumie fajnie jak ktoś od kogoś coś dostanie też, co może się przydać. Ja jestem zdana na siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-30, 10:00   #2000
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Dramat podczas cukrzycy, zjadłam mandarynki, właśnie zobaczyłam, że mamy też gruszki i teraz bym wolała gruszkę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:03   #2001
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Dramat podczas cukrzycy, zjadłam mandarynki, właśnie zobaczyłam, że mamy też gruszki i teraz bym wolała gruszkę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Mi się marzy pączek... 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:19   #2002
Olga771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 15
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mi się marzy pączek...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roan bloom - polecam bo koleżanka ma

Cieszę się że więcej osób ma dobrą opinię o tym kursie. Zdam relacje po zajęciach.

Ja bez mandarynek, pomarańczy to nie żyje;D i coś słodkiego niezdrowego niestety. Wyniki dobre, ale glukoza badana będzie pod koniec stycznia, żebym to przełknęła. Słyszałam że cytrynową lepsza.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Olga771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:37   #2003
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Mnie tz trochę hamuje bo gdyby nie on to już bym jechała kupić wózek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:43   #2004
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mi się marzy pączek... 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko, chyba teraz to wyślę Tż do cukierni... Nie jadłam pączków od tłustego czwartku 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:49   #2005
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Myślicie, że łóżeczko 100x50 nie będzie za małe? wydaje mi sie, że powinno być ok, w końcu dostawki są mniejsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-30 o 10:51
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:54   #2006
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Olga771 Pokaż wiadomość
Roan bloom - polecam bo koleżanka ma

Cieszę się że więcej osób ma dobrą opinię o tym kursie. Zdam relacje po zajęciach.

Ja bez mandarynek, pomarańczy to nie żyje;D i coś słodkiego niezdrowego niestety. Wyniki dobre, ale glukoza badana będzie pod koniec stycznia, żebym to przełknęła. Słyszałam że cytrynową lepsza.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Właśnie ten wózek ma mnóstwo pozytywnych opinii, oglądałam ostatnio w sklepie, fajnie się prowadzi i taki zgrabny.
Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Mnie tz trochę hamuje bo gdyby nie on to już bym jechała kupić wózek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faceci są z innej planety... Mój myślał, że zaczniemy kupować końcem marca Ale teraz już widzi, że lepiej sobie dawkować wydatki.
Cytat:
Napisane przez paula_ros Pokaż wiadomość
O matko, chyba teraz to wyślę Tż do cukierni... Nie jadłam pączków od tłustego czwartku 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
🤣 Na zdrowie! Ja może zjem kiedyś po porodzie 🤣 Albo wcześniej zrobię sobie jakieś fit pieczone.
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Myślicie, że łóżeczko 100x50 nie będzie za małe? wydaje mi sie, że powinno być ok, w końcu dostawkj są mniejsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Myślisz o Tobiaszu z firmy Aruś? Też o nim myślałam, bardzo fajne Mnie tylko ciekawi jak obniża się bok, raczej pewnie nie jedną ręką. Ale brałabym pod uwagę jak najbardziej Ba, sama biorę pod uwagę jako opcję pomiędzy dostawką a łóżeczkiem w swoim pokoju, jeśli mały będzie się buntował. Ubolewam, że nam się tradycyjne nie zmieści w sypialni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:56   #2007
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Tak, dokładnie ten model Raczej nie będzie jednak dostawki więc trzeba wcisnąć łóżeczko, 100x60 będzie ciężko wstawić, a dziecka z sypialni nie chce wypraszać. W miejsce dostawki pójdzie mała komoda z przewijakiem, będę spać twarzą do przewijaka

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2021-12-30 o 11:00
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 10:59   #2008
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja ostatnio syna zaprowadziłam do przedszkola, weszłam do piekarni i jak zobaczyłam pączki to pomyślałam ja to chceeee. Kupiłam i zjadłam pyszny był
Co do wyprawki to w drugiej połowie ciąży jak dla mnie nie jest za wcześnie, zwłaszcza jak ktoś nie chce kupować wszystkiego na raz i na ostatnią chwilę.
Ja mam większość rzeczy po synu więc wielkich zakupów nie planuję. Na razie kilka ubranek kupiłam, muszę wszystko przejrzeć i będę powoli kupować czego mi brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 11:00   #2009
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie ten model Raczej nie będzie jednak dostawki więc trzeba wcisnąć łóżeczko, 100x60 będzie ciężko wstawić, a dziecka z sypialni nie chce wypraszać. W miejsce dostawki pójdzie mała komoda z przewijak jem, będę spać twarzą do przewijaka

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Rozumiem, no to pewnie, też swego czasu intensywnie nad nim myślałam A tam, dla dziecka wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 11:11   #2010
m_adzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 144
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja zamiast kosza mojżesza kupiłam leżaczek-bujaczek Tiny Love 3w1 . Używałam go spokojnie do 6 miesiąca życia. Później służył mi nawet do karmienia dziecka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
m_adzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-18 10:17:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.