Turcja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-29, 08:50   #31
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: Turcja

Jejej, dziekuję Wam - jesteście naprawdę kochane - że też chciało się Wam to wszystko pisać... Z waszych opowiadań zauważyłam, że mieszkańcy i obyczaje w Turcji są b.podobne do tych tunezyjskich... Jak byłam w Tunezji, to tez każdą rzecz kupowało się targując (pierwotna cena mogła być nawet 10 razy wieksza), a mieszkańcy też podrywali turystów No może nie prosili aż tak o buziaki
Lulina => Współczuje - łapanie za tyłek I ta propozycja małżeństwa Musiałaś mieć niezły ubaw! Pewnie jesteś śliczną blondynką...

Milka19 => Serdeczne dzięki za opisy tych wycieczek; teraz mniej więcej wiem, które zamówić, a które nie - dziękuję po stokroć
A masz moze jakieś fotki z Turcji?
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-29, 13:08   #32
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Turcja

Niestety nie miałam wtedy jeszcze aparatu cyfrowego. więc zdjęcia załączone to zdjecia zdjęć, więc nie są najwyzszej jakości i nie odzwierciedlają rzeczywistego piękna tego kraju

- mój brat na wielbładzie
- nasza skalista plaza
- port
- trzy pozostałe z miasta Hierapolis: droga orszaków pogrzebowych (już utwardzona ), no i ruiny cmentarza, łaźni.

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2010-01-17 o 12:13
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-29, 13:11   #33
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Turcja

- ruiny zamku w Alanya, widok z góry i z dołu
- i Pamukkale - czyli wapienne tarasy widokowe
- amfiteatr z widziany góry

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2010-01-17 o 12:13
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-29, 15:58   #34
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: Turcja

Przepiękne widoki Ah, juz sie nie moge doczekac
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 13:46   #35
mimi123
Raczkowanie
 
Avatar mimi123
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 224
Dot.: Turcja

Wróciłam 3 sierpnia z turcji było super, bardzo bardzo gorąco, krajobraz super, hotel super, Alanya super, jestem bardzo zadowolona!!!
mimi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-06, 15:30   #36
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez aga87
Lulina => Współczuje - łapanie za tyłek I ta propozycja małżeństwa Musiałaś mieć niezły ubaw! Pewnie jesteś śliczną blondynką...
Tak ubaw miałam baaardzo duży-do dzisiaj to wspominam ze śmiechem,ale rzeczywiście to łapanie tu i ówdzie nie było przyjemne. Oj już mi nie słodz-oni tam wszystko co blond podrywali-a blondynką już nie jestem.

Też bym załączyła zdjęcia, ale na wycieczki nie jeździłam(moja mam nie cierpi upałów,a samej mi się nie chciało, więc siedziałyśmy w Alanyi-czy jak to się pisze ), więc w sumie nie ma czego
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 10:56   #37
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
turcja

witaski wizazanki.chciałabym się spytac czy któras z was była w turcji jaka ona jest?jakie macie po niej wspomnienia?ile was to kosztowało?czy warto tam jechac?byłabym wdzieczna gdybyście odpowiedziały na te pytania...buziaczki
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 11:11   #38
zirael
Raczkowanie
 
Avatar zirael
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 69
Dot.: turcja

Ja byłam w Bułgarii, a te kraje są przecież obok siebie. W turcji była koleżanka i mówiła, że jest świetnie, ale chyba niezbyt tanio. Podkreślam, chyba! A co do Bułgarii jeśli byłabyś zainteresowana, to jest po pierwsze okropnie tanio, bardzo ciepło i bardzo ładnie. Bułgarię zdecydowanie polecam
__________________
Całe życie pod górkę.. Ale nie ma takiej, pod którą bym nie weszła.


*Antosia
*Kornel
zirael jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 11:41   #39
Morrisey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 120
Dot.: turcja

Ja byłem kilkarazy , jest świetnie.Tylko ważne czy jedziesz z biurem podrózy czy samodzielnie .Jesli z biurem to lipa , jesli to indywidualny trip to kraj swietny.Polecam zacząć od Stambułu ,zabawić się ,bo potem o kilimaty alko. za wyjątkiem nadmorskich kurortów bedzie ciezko.Polecam Kapadocje , jezioro Van , i ogólnie wschód kraju, tylko trza się przywyczaić do koloru zielonego .Z Kurortów nadmorskich to przesypatyczne miejsce Side , czy jakoś tak , góry i morze za jednym zamachem.A i lepiej odpuscic sobie Pambukkale , naprawdę szkoda czasu i kasy .Ceny śmieszne , przesypatyczny hostelik w Stambule podajże dwa dolary, kebab owiniety w miejscowy fakt chyba dolara .Transport równie niedrogii , jak szukasz przygód łatwo o stopa.Do Kapadocji weż sweter bo wieczorami chłodno.
Morrisey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 18:41   #40
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: turcja

dziekuje za odpowiedź
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-03, 20:09   #41
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: turcja

Ja byłam w Side, mała miejscowość w pobliżu Ananya. Azjatycka strona Turcji. Jestem super zadowolona i mam super wspomnienia. Turcja to naprawdę piekny kraj ale trzeba też dobrze trafić. Ja byłam w hotelu 4**** Hotel Hane, obsługa w języku niemieckim lub angielskim, sniadania i obiadokolacje, super pokoje, klimatyzacja i inne bajery. Czyste piaszczyste plaże (akurat na tym terenie, bo w wileu miejscowościach sa plaże kamienista), cieplutka woda w morzu i nieznośny upał, ale za to duża wilgotność powietrza.
Jedyne na co trzeba zwrócic uwagę, czego przestrzegają nawet lekarze, nie pić wody z kranu, gdyż ich woda nam Europejczykom poprostu szkodzi, paskudne zatrucia.
No i w Turcji piekne jest to, że zawsze jest cudowna pogoda. Podczas 14 dniowego pobytu raz zdarzył mi się 20 minutowy deszcz tzn ulewa. Przyszła nagle, z upału i słońca zrobiła się straszna burza, po chwili wyszło słońce i wrócił upał.
Jak najbardziej polecam wakcje w Turcji, tylko radze jechać z dobrego biura podróży.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 09:57   #42
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: turcja

dziekuje za te informacje
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-15, 14:28   #43
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Witam ! Własnie czytam co zostało tu napisane o Turcji, ze zaczynam się bać Wyjeżdzam właściwie za kilka dni i chciałam poczytać spostrzezenia na temat tego kraju. ale szczerze mówiąc to jestem przerażona jak to bedzie.Najbardziej niepokoji mnie ta gościnność turków, zaczepianie itp. wiedziałam ze tak jest bo w tunezji też przezyłam takie zachowanie ale zapewne nie było ono takie nachalne jak jest tu wspomniane czy jakoś idzie temu zaradzić pozdrawiam
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 19:48   #44
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Turcja

UP
Może jeszcze ktoś coś dopisze. Jestem spragniona informacji o Turcji a szczególnie Kusadasi, bo za 12 dni się tam wybieram
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 19:52   #45
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Alatienka vbmenu_register("postmenu _2301294", true); serio wybierasz się do Turcji?? Ja wylatuję w środę, może się spotkamy ale chyba to jest nie mozlwie bo ja bede w innym miejscu może jeszcze zdażę Ci dać kilka rad jezeli chodzi o Turcję jak wrócę pozdrawaim i już życzę świetnej zabawy i udanego wypoczynku
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 19:57   #46
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Turcja

Serio serio Ale dopiero 28 lipca i wracam 11 sierpnia. Byłoby super gdybyś się podzieliła wrażeniami A tymczasem również życzę udanego pobytu
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 20:03   #47
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Dziękuje Jak tylko mi się uda napewno napiszę ci coś o tym kraju i o kulturze i ludziach (w szczególności turkach )
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 20:08   #48
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Turcja

Taak Sami Turcy interesują mnie najbardziej Tymbardziej, że niedługo będę blondynką Poza tym już niezliczoną ilość razy słyszałam, że mnie tam porwą, "zamachną" się na nas itp. itd. Moja kumpela najlepsza: "Żeby chociaż zgwałcili! Byłby jakiś pozytywny aspekt!"
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 20:16   #49
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Ja niestety albo stety bladynką nie jestem i jak narazie nie będę. wiec albo będę miała spokój jezeli chodzi o podrywanie albo odmieni im się..... Z tego co czytałam na forum to lubia oni blądynki ale np meszczyżni z tunezji uwielbiają wszyskie różno barwne głowy
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-16, 20:20   #50
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Porwać to może nie porywają ale umawiac się lubia ja jestem trochę załamana bo czytałam ze oni tylko umieją w swoim języku. No i tu wielki minus bo ja uczę się 3 języków i żaden nie jest ich ! a szkoda bo można by sobie porozmawiac ;( a może znajdzie się jakis maluteńki wyjąteczek
bo jak narazie ja w ich języku jestem zielona choć podstawowe wzroty już umiem
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 20:22   #51
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Turcja

Tunezja... hmm... Może kiedyś
A jeśli w Turcji będę "napastowana" () to trudno, będę nosiła czapki :P Ten blond to tylko ekperyment, bo we Włoszech się sprawdziło, że wolą blondynki
"Odmieni im się" - podoba mi się to stwierdzenie Baardzo

EDIT: Przeciw umawianiu się nic nie mam, chyba że będą wybitnie nieatrakcyjni :P Ale to nie możliwe żeby oni tylko po turecku Też uczę się 3 języków, ale do tureckiego niestety mam tylko mini-rozmówki
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-16, 20:33   #52
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Tunezja jest cudowna polecam ! Mam nadzieje ze umieją jakiś inny język ale z literatury i doświdczeń innych wyglada ze nie za bardzo ale jak już tam będę to się przekonam . ja tez umawaić się mogę. Byłam w już w wielu krajach i szczególnie w tych na południu europy lub na północy Afryki lubią spotkani i rozmowy ale masz rację musi być atrakcyjny bo jak nie to po co sobie głowę zaprzatać, ja na szczęscie na jakiś totalny niewypał na szcęscie nie trafiłam jak na razie
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-27, 22:10   #53
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Wróciłam ! Było ŚWIETNIE wręcz zarąbiście ! Polecam Turcje a ci męszczyżni.... no nie można się opszeć pozdrawiam
i nawet brunetki mają powodzenie - wielkie
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 08:27   #54
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Turczynka
Wróciłam ! Było ŚWIETNIE wręcz zarąbiście ! Polecam Turcje a ci męszczyżni.... no nie można się opszeć pozdrawiam
i nawet brunetki mają powodzenie - wielkie
Cieszymy sie, ze Ci sie podobalo
Jesli masz fakies fajne fotki, to zachecamy do wklejania Zawsze milo poogladac piekne widoki
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 08:47   #55
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Turcja

Ja tez bylam w Turcji,w malej miejscowosci pod Istambulem-Armutlu.Jest to miejscowosc,w ktorej odpoczywaja tylko tamtejsi tubylcy z Istambulu,wiec my z kolezanka wzbudzalysmy bardzo duze zainteresowanie Mialysmy bardzo duzo adoratorow,nawet sasiednie wioski bily sie /doslownie/ o to,kto bedzie z nami rozmawial na dyskotece /na jednej obrzucono nas nawet pieniedzmi,a to podobno duuuze wyroznienie /Poza tym sledzono nas / w pozytywnym znaczeniu ;-),przysylali nam kwiaty,zapraszali na herbate...
Bardzo milo wspominam ten ppobyt,niektore znajomosci utrzymuje do dzis /mlode pololenie Turkow mowi bardzo dobrze po angielsku /
Poza tym Istambul jest piekny,Bursa-gdzie jadlam kebab w restauracji,w ktorej podobno go wymyslono /pyszny byl / uroki plaz bez masy turystow i strasznie mili ludzie...Milam okazje byc na typowo tureckiej zabawie,z tancami i przyspiewkami /super/ a gdy tylko uslysze Tarkana,ktorego namietnie sluchalysmy,wszystkie wspomnienia wracaja...
Chcialabym tam jeszcze wrocic,do Armutlu wlasnie,gdzie poznalam tylu wspanialych ludzi i przezylam najfajniejsze wakacje w zyciu...
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2006-07-28 o 09:40
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 08:51   #56
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Turcja

Maju to musial byc super wyjazd , jesli masz jakies fotki widoczkow, czy moglabys wkleic ?
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 08:54   #57
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Turcja

Niestety,mam tylko na papierze moze jak zdobede jakis skaner,to wrzuce...

__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 08:56   #58
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Majka
Niestety,mam tylko na papierze moze jak zdobede jakis skaner,to wrzuce...

Szkoda, jak tylko dasz rade cos zeskanowac to wrzuc, bardzo lubie ogladac fotki z wojazy
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 11:25   #59
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Turcja

Turczynka cieszę się, że wyjazd się udał Teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać swojego Wyruszam dziś o 16. Jak wrócę z chęcią podzielę się wrażeniami i fotkami ;]

EDIT. Hehe... Fajnie napisałam... "jak wrócę" Powinno być "kiedy wrócę" okfors ;p
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-28, 17:06   #60
Turczynka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wielkopolska/Łódźkie
Wiadomości: 1 212
Dot.: Turcja

Dziewczynki było naprawdę świetnie ! Bardzo duzo podróżuję, duzo miejsc w Polsce i na świecie widziałam, ale wydaje mie się że w Turcji było naprawdę świetnie ! Powiem poprostu - Turcja to nie kraj, to bajka. Jest tam pięknie pod względem widoków, krajobrazów no i chłopców
Ja dokładnie byłam w Alanyi. Nie bedę się powtarzać bo Majka napisała już że Turcy są bardzo gościnni zapraszają na herbatę, na dyskoteki, spacery... A żeby odmówić to naprawdę trzeba wiele wysiłku bo oni są naprawdę PIĘKNI Może nie ma takiego wyboru jak w Polsce pod względem koloru włosów (rudy, brunet, blondyn), bo tam wszyscy mają czarne, często lokowane włosy ale i tak nie da się temu oprzeć. Ja na przkład przed wyjazdem byłam zakochana w pewnym ładnym(wiele dziewczyn za nim gania ) Polaku ale po przyjeżdzie doszłam do wniosku że najpiękniejsi męszcyżni są własnie w Turcji-nawet tam jednego znalazłam dla mnie . Ja już planuję na drugi rok wyjazd do Turcji w to samo miejsce bo tam został Numan. Muszę koniecznie się z nim jeszcze raz spotkać i też uważam że te wakacje były najpiękniejsze i nie zapomniane na całe życie- wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju ....
Turczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.