Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-08, 19:28   #1
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873

Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...


http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post1134814

Mały koszmarek na plotkowym... Mam wrażenie, ze spora grupa osób przesadziła.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:40   #2
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez lexie
Mały koszmarek na plotkowym... Mam wrażenie, ze spora grupa osób przesadziła.
Już nie taki mały ten koszmarek
A Paris to tylko podsyca http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=214
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:42   #3
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

oj podsyca, podsyca, a raczej próbuje
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:57   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Niewiele jej ustepujesz <dygniecie>

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2006-01-08 o 19:59 Powód: edytowalam, bo jeszcze sie zajma i moim "pochodzeniem"
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 20:03   #5
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

bądź pewna


ja jej nie obrzucam epitetami, nie wmawiam zazdrości, tylko pokazuję fakty i próbuję przybliżyć lekko podstawą wiedze z historii n/t społeczeństwa kastowego


z mojej strony nie było w tym wątku ŻADNYCH emocji
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 20:17   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
z mojej strony nie było w tym wątku ŻADNYCH emocji


Ale zlosliwosc z Twoich ust, KasiuKatarzynko, kapie jak kwas z akumulatora!
Nie chcialabym sie w Wasze "raczki" dostac kiedys w przyszlosci!
Uwazam, ze przesadzacie (rozumiem, ze Paris napisala co jej slina na klawiature przyniosla i kogos to moglo oburzyc) i watek powinien zostac zamkniety.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 20:18   #7
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

P.S W Polsce nie mamy spoleczentwa kastowego. Ani w Niemczech, gdzie Paris, jak pisze, ma swoje korzenie.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 20:21   #8
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

no tak, zapomniałam dodać "<<kastowego>> w przeszłości"

poza tym, ja już dawno zakończyłam jakiekolwiek pisanie w tamtym wątku, a dane "podsycanie'' było już po moim EOT

no może lekko zaczęłam się tam "dobrze bawić" i przyznam, jakaś tam awersja do Paris tkwi we mnie od czasu, kiedy to niby z przymróżeniem oka, ale jednak "zarzuciła" innej Wizażance "kradzież" nicku, czy też podróbę, no i ten jej brak czytania ze zrozumieniem, i post typu "załatwimy na PW żeby nie <<łamać>> regulaminu"
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 20:33   #9
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Rozumiem.
Moze tez awersja do imienniczki, znanej Paris H. ?

Odezwalam sie, bo troche sie zmartwilam, ze Wizazanki moga z siebie wytoczyc takie poklady niecheci
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 20:35   #10
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

nie, Paris H. jakoś jest mi obojętna, ale nie powiem, to też typowa księżniczka


a co do pokładów niechęci ty uważaj, uważaj moja droga, bo dublujesz moje wątki, a tego sobie nie życzę <spojrzenie z błyskiem sztyletów>

to dżołk oczywiście



a tak na poważnie: nie da się tak zrobić żeby wszyscy się lubili, z mojej strony może być tylko ustanowienie dla mnie takiej osoby "niewidoczną" [nie klikam na ignora, bo wolę potrenować swoją silną wolę], ale do czasu, do czasu aż dany człek nie zacznie pisać naprawdę wielkich głupot, typu "zamki są ze spadków, spadki są i będą [nie ważne skąd], a królowie[książęta] niemieccy nie wyzyskiwali chłopów tylko pracowali razem z nimi"
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 21:21   #11
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Podsyca to nie tylko Paris (BAN na 7 dni) ale również niektóre inne osoby znane z obowiązkowej obecności w tzw. gorących wątkach.

Pierwsza odpowiedź admina jest już udzielona.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 22:04   #12
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

jeszcze raz przeczytałam cały wątek, na spokojnie, bez emocji, [chociaż wcześniej zadne emocje nie występowały, ale wiadomo - czas dobrze robi] jak dla mnie z mojej strony nie było tam żadnej złośliwości czy zdenerwowania [no może w jednym czy dwóch postach, malutka dawka, ale Paris aż się o to prosiła], na przyszłość prosiłabym o napisanie mi prosto z mostu "przesadzasz kobito!", "przystopuj", bo naprawdę moje pojęcie złośliwości jest troszeczkę inne niż u większości, co często działa na moją niekorzyść ale nieraz też pomogło
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 23:35   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Przeczytałam cały wątek z lekka trzęsącymi się rękoma - rano mi mignął, ale miał wtedy raptem kilkanaście wpisów...

Wielka szkoda, że tylko Paris dostała wpis do pamiętnika. Na forum są osoby, którym sporą przyjemność sprawia podsycanie i prowokowanie podobnych eskalacji. To nie jest sprawiedliwe rozwiązanie. Szkoda mi Paris, napisała trochę niemądrych rzeczy, ale została ewidetnie sprowokowana. Myślę, że są w tym wątku wypowiedzi osób, które bardziej sobie zapracowały na bana, choćby tylko tymczasowego.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 07:11   #14
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Wielka szkoda, że tylko Paris dostała wpis do pamiętnika. Na forum są osoby, którym sporą przyjemność sprawia podsycanie i prowokowanie podobnych eskalacji. To nie jest sprawiedliwe rozwiązanie. Szkoda mi Paris, napisała trochę niemądrych rzeczy, ale została ewidetnie sprowokowana. Myślę, że są w tym wątku wypowiedzi osób, które bardziej sobie zapracowały na bana, choćby tylko tymczasowego.
podpisuje sie pod wypowiedzia Smoczycy.

jak zauwazyl Zlośliwiec sa osoby, ktore wrecz obowiazkowo musza sie pojawic w "goracych watkach" i tylko podsycaja nastroj swoimi agresywnymi, prowokujacymi wypowiedziami i osoby ktore nic konstruktywnego nie powiedza tylko im przyklaskuja zachwytami w stylu 'ales Ty niedobra!"... nawet w wydawaloby sie w neutralnych watkach pojawia sie czesto niemila atmosfera po kilku tego typu wypowiedziach.
mam wrazenie ze poziom forum plotkowego mocno spadl ostatnio - nadzieja w tym, ze to jest jedynie chwilowe...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 08:03   #15
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Nie rozumiem, skąd założenie, że wczoraj tylko Paris dostała wpis do Pamiętnika.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 10:43   #16
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Przeczytałam cały wątek z lekka trzęsącymi się rękoma - rano mi mignął, ale miał wtedy raptem kilkanaście wpisów...

Wielka szkoda, że tylko Paris dostała wpis do pamiętnika. Na forum są osoby, którym sporą przyjemność sprawia podsycanie i prowokowanie podobnych eskalacji. To nie jest sprawiedliwe rozwiązanie. Szkoda mi Paris, napisała trochę niemądrych rzeczy, ale została ewidetnie sprowokowana. Myślę, że są w tym wątku wypowiedzi osób, które bardziej sobie zapracowały na bana, choćby tylko tymczasowego.
Ja również podpisuję się pod tą wypowiedzią rękami i nogami Dziewczyna została sprowokowana. Muszę przyznać, że byłam w szoku jak przeczytałam ten wątek, nieśmiała, trochę dziecinna wypowiedź Paris i atak wizażanek... Naprawdę smutne to.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:07   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Ja czytając byłam w niezłym szoku
I tylko myślałam, że miałam zamiar zajrzeć tam rano, ale zrezygnowałam - może wtedy dałoby się to jeszcze zatrzymać :/
Sama już nie wiem o co dokładnie poszło - Paris napisała co napisała, może w nieco dziwny sposób, jakby chciała wywołać pytania i ciekawość ze strony dziewczyn. Ma swoje poglądy i jeśli tęski do bali i koronek, to jej sprawa. Może wyrośnie. Rozumiem, ze reszta moze się z tym nie zgadzać...
Ale ten najazd później... Przecież to jest młodziutka dziewczyna.
Pisanie, że jej pradziadek czy kto tam był darmozjadem, nierobem czy kim tam jeszcze to cios poniżej pasa.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:11   #18
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Powtarzam - oprócz Paris wpis do Pamiętnika wczoraj dostało ode mnie jeszcze kilka innych osób.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:14   #19
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Coraz bardziej nerwowo się robi na Wizażu
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-09, 11:15   #20
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Ja nawet posprawdzałam, kto dostał
Więc wiem, że nie tylko Paris...
Po prostu byłam wczoraj zaskoczona tym, jak wątek się potoczył.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:16   #21
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
no może lekko zaczęłam się tam "dobrze bawić" i przyznam, jakaś tam awersja do Paris tkwi we mnie od czasu, kiedy to niby z przymróżeniem oka, ale jednak "zarzuciła" innej Wizażance "kradzież" nicku, czy też podróbę, no i ten jej brak czytania ze zrozumieniem, i post typu "załatwimy na PW żeby nie <<łamać>> regulaminu"
zgadzam sie z wypowiedzia Smoczycy. ustalila sie jakas regula, ze jak tylk ktos cos "palnie" to zaraz zlatuje sie ta sama grupa wizazanek, ktore na wzajem nakrecaja sie na najezdzanie bez konca na dana ofiare - ja rozumiem, ze mozna wyrazic swoja opinie, jak ktos napisze cos, z czym sie nie zgadzamy, ale w podobnych watkach osiaga to niebotyczne rozmiary. przesada po prostu, dowalanie dla dowalania.
odnosnie wypowiedzi Kasi - gdyby kazda z nas dogryzala w ten sposob uzytkowniczkom, ktore kiedys nam jakos tam podpadly, to zrobilaby sie tu krwawa jatka
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:18   #22
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez lexie
Ja czytając byłam w niezłym szoku
I tylko myślałam, że miałam zamiar zajrzeć tam rano, ale zrezygnowałam - może wtedy dałoby się to jeszcze zatrzymać :/
Sama już nie wiem o co dokładnie poszło - Paris napisała co napisała, może w nieco dziwny sposób, jakby chciała wywołać pytania i ciekawość ze strony dziewczyn. Ma swoje poglądy i jeśli tęski do bali i koronek, to jej sprawa. Może wyrośnie. Rozumiem, ze reszta moze się z tym nie zgadzać...
Ale ten najazd później... Przecież to jest młodziutka dziewczyna.
Pisanie, że jej pradziadek czy kto tam był darmozjadem, nierobem czy kim tam jeszcze to cios poniżej pasa.
nie odnosiłam się tylko i jedynie do jej pradziadka,
czy tak ciężko zauważyć fakt, że naprawdę książęta i królowie nie pracowali, przyznajmy to szczerze, a Paris nie chciała zrozumieć tego, że nawet te Spadki nie biora się z nikąd, tylko z pracy i bynajmniej nie pracy króla
więc to niebyło tylko i wyłącznie o jej dziadku, a pierwsze obraźliwe słowa poleciały nie z moich ust, przyznaję, dałam się w dwóch postach sprowokować, mój błąd, niestety


i nie tylko Paris ponosi konsekwencje tego wątku: patrz(cie) pamiętnik mój i bodajrze Lovisy, a napewno panna P. nie dostałaby tymczasowego Bana, gdyby nie poprzedni wpis, więc nie piszcie że jedna jest bardziej pokrzywdzona od drugiej
jak już napisane było w tamtym wątku: ze strony Paris informacja została poprostu źle przekazana i tyle, a że później w odpowiedzi na nasze posty zaczęły się wyzywki i "nie-życzę-sobie" -cóż, ktoś sobie-nie-życzył,
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:20   #23
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
zgadzam sie z wypowiedzia Smoczycy. ustalila sie jakas regula, ze jak tylk ktos cos "palnie" to zaraz zlatuje sie ta sama grupa wizazanek, ktore na wzajem nakrecaja sie na najezdzanie bez konca na dana ofiare - ja rozumiem, ze mozna wyrazic swoja opinie, jak ktos napisze cos, z czym sie nie zgadzamy, ale w podobnych watkach osiaga to niebotyczne rozmiary. przesada po prostu, dowalanie dla dowalania.
odnosnie wypowiedzi Kasi - gdyby kazda z nas dogryzala w ten sposob uzytkowniczkom, ktore kiedys nam jakos tam podpadly, to zrobilaby sie tu krwawa jatka
oj naprawdę, wyolbrzymiacie to moje "dogryzanie"


to było zwykłe uświadamianie dziewczynie skąd m.in. się brała fortuna książąt [w czasach pokojowych]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:27   #24
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
oj naprawdę, wyolbrzymiacie to moje "dogryzanie"


to było zwykłe uświadamianie dziewczynie skąd m.in. się brała fortuna książąt [w czasach pokojowych]
no mialam na mysli wszystkich, nie tylko Ciebie tak tak, byly tam osooby, ktore zdecydowanie bardziej sobie jezdzily...
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:33   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
nie odnosiłam się tylko i jedynie do jej pradziadka,
czy tak ciężko zauważyć fakt, że naprawdę książęta i królowie nie pracowali, przyznajmy to szczerze, a Paris nie chciała zrozumieć tego, że nawet te Spadki nie biora się z nikąd, tylko z pracy i bynajmniej nie pracy króla
więc to niebyło tylko i wyłącznie o jej dziadku, a pierwsze obraźliwe słowa poleciały nie z moich ust, przyznaję, dałam się w dwóch postach sprowokować, mój błąd, niestety


i nie tylko Paris ponosi konsekwencje tego wątku: patrz(cie) pamiętnik mój i bodajrze Lovisy, a napewno panna P. nie dostałaby tymczasowego Bana, gdyby nie poprzedni wpis, więc nie piszcie że jedna jest bardziej pokrzywdzona od drugiej
jak już napisane było w tamtym wątku: ze strony Paris informacja została poprostu źle przekazana i tyle, a że później w odpowiedzi na nasze posty zaczęły się wyzywki i "nie-życzę-sobie" -cóż, ktoś sobie-nie-życzył,

Kasiu, ja nawet nie pamiętałam, że to właśnie Ty napisałaś o tym pradziadku, po prostu zapadł mi w pamięć ten średnio przyjemny tekst.
Więc to, co napisałam nie było kierowane personalnie do Ciebie, tylko ogólnie

Wiem, że Paris nie chciała przyjąć do wiadomości tego, co pisałyście, tego całego "kontekstu historycznego". Ale to jest jej sprawa - nie chce wiedzieć, nie przekonacie jej.

Potem już rzeczywiście przesadzała, lepiej by było gdyby zostawiła watek w spokoju i nie wchodziła na niego więcej Ale rozumiem, że była wtedy już zdenerwowana, i te nerwy ją poniosły.
Nie chcę bronić Paris, bo czytałam jej odzywki i uważam, ze zasłużyła na tego czasowego bana.
Jednak uważam też, że nastąpiła nadinterpretacja jej słów z samego początku wątku, jakieś domagania się ukłonów itp...

Po prostu coraz częściej widuję takie nakręcanie się w jakimś wątku i mam nadzieję, że to przejściowe
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:40   #26
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

to "nakręcanie się" napewno przejściowe, poprostu niektórzy chwilowo muszą się ratować przed zima za oknem, troche śmiechu i zabawy jeszcze nikomu nie zaszkodziło

a z tego co pamiętam, to nigdzie nie było napisane, że wątek należy traktować w 100% poważnie i wszystko co w nim się zawiera pisane jest ze wzmożoną powagą
czasami warto przymróżyć oczy, przestać odbierac wszystko na poważnie i zacząć się poprostu bawić, nawet kosztem chwilowych "żartów" odnośnie własnej osoby [albo może ja jestem nienormalna bo potrafie się z siebie śmiać i to nieraz naprawdę "grubo" śmiać]


ot chwila z przymróżeniem oka, wkońcu to "plotkowe" czy nie powinno tam się pisać dla odprężenia i choć chwilę pożartować, pośmiać się itd? a Paris poprostu to dygnięcie wzięła za bardzo do serca, być może czas ją nauczy, że nie wszystko należy brać na poważnie
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:54   #27
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Nie chcę tutaj nakręcać kolejnej nagonki, tym razem na osoby uczestniczące dość często w nagonkach na innych forach - ale winien jestem wyjaśnić pewien aspekt nagonek w ogóle.

Chciałbym to napisać czystym i otwartym tekstem - widzimy, że w gorących, nagonkowych wątkach przewija się stała grupa osób, których z kolei nie widać praktycznie poza takimi konfliktowymi tematami.
Więcej - niektóre z tych osób wręcz wywołują konflikt, dość inteligentnie i zawsze bardzo uważając na tzw. regulamin forum. Dość często kończyło się to tym, że zaatakowana osoba traciła kontrolę i w efekcie miała problem z moderatorem, podczas gdy faktyczny kret pozostawał nietknięty.

Piszę o tym tutaj, ponieważ od tej chwili będę traktować równie surowo obie strony, ze szczególnym uwzględnieniem osób podkręcających temperaturę dyskusji.

W necie istnieją fora, na których zatrudnione są krety - osoby podjudzające do kłótni. Powód jest prosty - oglądalność takich internetowych igrzysk przekracza grubo średnią pozostałych tematów. Jednak wizaz.pl nie jest ringiem bokserskim i takim na pewno się nie stanie.


p.s. Nie uważam, że osoby biorące udział w tym wątku są owymi "kretami". Chciałbym tylko przybliżyć moje stanowisko i poinformować zainteresowane strony o podejściu admina do problemu podnoszenia temperatury dyskusji dla samej zabawy i rozrywki.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:58   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Żarty żartami, śmiać się z samego siebie albo z kogoś, kto też się śmieje to jedno, a śmiać się z kogoś, kto źle to odbiera to co innego.
Umiejętność żartowania z saego siebie jest cenna, ale nie każdy to potrafi. Uwazam, że kiedy żarty trafiają na kogoś, kto czuje sie tym urażony, powinny się skończyć.

Oczywiście, że nie trzeba traktować wątków w 100% poważnie, szczególnie niektórych watków na Plotkowym Żarty są fajne dopóki nie przeradzają sie w coś innego, na przykład nagonkę na kogoś, kto następnie zaczyna atakować w odwecie.

Może Paris za bardzo się tym przejęła, ale miała do tego prawo. Podejście to takich żartów jest bardzo indywidualne, jeden przyłączy się do takiej "gry" i też będzie się śmiać, drugi poczuje się dotknięty. I obie postawy są do przyjęcia.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:10   #29
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
czasami warto przymróżyć oczy, przestać odbierac wszystko na poważnie i zacząć się poprostu bawić, nawet kosztem chwilowych "żartów" odnośnie własnej osoby
Nie wiem Kasiu czy Ty potrafiłabyś się bawić i żartować, gdyby tłum wizażanek napadł na Ciebie, (bo niestety tak to wyglądało). Tłumaczenie, że Wy tylko chciałyście jej pokazać, uświadomić, że źle ujęła informację nt swojego pochodzenia jest naprawdę niezrozumiałe, bo można to było zrobić jednym, dobrze sformułowanym postem. Odpowiedzi Paris stały się agresywne i nieprzyjemne dopiero po tym jak wmówiłyście jej, że domaga się ukłonów i przywilejów.Przynajmniej dla mnie tak to wyglądało.

edit: coś długo pisałam tego posta, a w międzyczasie pojawił się post Lexie, która ujęła dużo lepiej to co ja chciałam napisać
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:14   #30
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Wątek, którym ktoś chyba powinien sę ząjać...

Nie mogę się z Wami zgodzić

Wg mnie kluczowy powinien być regulami - jeżeli ktoś go nie łamie, nie ponosi konsekwencji, jeżeli ktoś "nie wytrzymuje" i łamie - ponosi konsekwencje.
Inne podejście jest dla mnie kompletne niezrozumiałe, a Twoje słowa, Złośliwcze "...od tej chwili będę traktować równie surowo obie strony, ze szczególnym uwzględnieniem osób podkręcających temperaturę dyskusji." są wg mnie dość niebezpieczne, bo to sfomułowanie jest wyjątkowo nieostre i uznaniowe. W zasadzie każda ironiczna, lekko złośliwa wypowiedź, wyrażenie dezaprobaty może być pod to podciągnięte.
Przy takiej polityce każdy będzie się bał skrytykować nawet bezdennie głupiego posta.
Wg mnie to powinno być proste - jeżeli coś piszesz, licz się z tym, że nie każdemu się to spodoba, ale dopóki nie łamie się regulaminu wszystko powinno być w porządku, w końcu forum to miejsce DYSKUSJI i nie zawsze musi tu być słodziutko, nie w każdej wypowiedzi muszą się znajdować całujące emotki.


Co do tamtego wątku - też się nie zgadzam, uważam, że to problem Paris, że nie ma poczucia humoru na swój temat, pisała w taki a nie inny sposób, pisała głupoty - i parę osób jej to wytknęło. Jej reakcja była niedopuszczalna. Nikt wg mnie regulaminu nie złamał (oprócz jej samej). Wyraziłam swoje zdanie na temat prowokacji - jeżeli ktoś pisząc coś nie łamie regulaminu, to problemem adresata jest to, by też go nie złamać i nie uznaję stwierdzenia, że go poniosło. Jeżeli ktoś reaguje tak impulsywnie, niech ponosi konsekwencje.
Nie umiem np znaleźć wypowiedzi, gdzie Lovisa obraża inteligencję Paris, a przecież dostała ostrzeżenie
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.