Androcur-poradźcie, bo nie jestem pewna czy powinnam go brać,mam obawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 22:52   #1
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780

Androcur-poradźcie, bo nie jestem pewna czy powinnam go brać,mam obawy


Mam problem z owłosieniem, chodzi głównie o brodę, wąsik i szyję. Włosy w tych miejscach są coraz bardziej widoczne, robią się ciemniejsze.
Ginekolog biorąc pod uwage wyniki przepisał mi lek Androcur. Wiem że ma wiele negatywnych opinii i mam opory przed zażywaniem go. Wzięłam dziś 1 tabletkę i nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam. Chce zacząć starania o dziecko, ten lek może powodować nawet bezpłodność. Choruję także na niedoczynność tarczycy( zażywam Euthyrox) i mam dwurożną macicę więc mogę mieć problemy z zajściem w ciążę.
Androcur mam brac przez miesiąc i zrobic potem ponowne badanie.
Obecne wyniki hormonalne sa niby w normie z wyjatkiem DHS które wynosi 120 ug/dl. testosteron 64,6 ng/dl.
Skontaktuję się tez z endokrynologiem poniewaz nie wiem czy branie tego leku to dobra decyzja. Ginekolog twierdzi że napewno nie chce mi zaszkodzic i przepisał mi ten lek bo jest taka potrzeba. Ale ja mam opory.
Macie doświadczenie z tym lekiem?
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:27   #2
Inez82
Raczkowanie
 
Avatar Inez82
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 93
GG do Inez82
Dot.: Androcur-poradźcie, bo nie jestem pewna czy powinnam go brać,mam obawy

Bez przesady, jak będziesz brała Androcur przez miesiąc, czy nawet dwa, na pewno nie uczyni cię bezpłodną. Nie wierz we wszystko, co przeczytasz, bo czasami warto zachować trochę zdrowego rozsądku, a przede wszystkim zaufać lekarzowi. To dobry lek, sama go brałam, czułam się po nim dobrze, nie miałam żadnych problemów. Powodzenia!!!
Inez82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.