Nasze codzienne jadłospisy, część XIII - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 20:31   #4921
_Kaitlyn_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 50
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje dzisiejsze R:

Śniadanie: Jajecznica z 2 jaj z szynką, pieczarkami i papryką. Czerwona herbata.

II Śniadanie: Jogurt naturalny.

Obiad: Fasolka po bretońsku

Kolacja: Sałatka z szynki drobiowej, sera i ogorka. Herbata z cytryną.

1,5 litra wody przez caly dzień


Moze byc ?
_Kaitlyn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:33   #4922
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25876733]dzięki Już się przestraszyłam z tym P, bo na serio przy codziennej aktywności fizycznej chodzę wiecznie głodna... Faktycznie, zamienię sobie to, tylko jeszcze nie wiem jak zrobić ten jogurt w szkole ;/ Ale coś wymyślę. Pasty jajecznej już nie skombinuję, pozostanie to, co jest. A jakbym na podwieczorek zjadła kromkę razowca z twarożkiem i szczypiorkiem?

karolla890
mam 18 lat i 171 wzrostu. Problem w tym, że śniadanie jem o 6:30 a obiad dopiero ok 16:20 we wtorki. Wytrzymać te 10h na jednej kanapce jest MEGA trudno. Ćwiczę do tego codziennie i na serio ten głód w szkole mnie wykańcza.[/QUOTE]

wiem co czujesz, bo sama chodziłam do szkoły i umierałam z głodu. Łoooo, wysoka jesteś. Może być razowiec ale uważaj też, żeby nie było za dużo pieczywa podczas dnia. a wytrzymywanie na jednej kanapce 10 h jest w ogóle nie do przyjęcia, więc smacznego. Możesz wziąć kubeczek jogurtu i np. jakieś dodatki w małej saszetce i sobie dosypać może?
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:36   #4923
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
wiem co czujesz, bo sama chodziłam do szkoły i umierałam z głodu. Łoooo, wysoka jesteś. Może być razowiec ale uważaj też, żeby nie było za dużo pieczywa podczas dnia. a wytrzymywanie na jednej kanapce 10 h jest w ogóle nie do przyjęcia, więc smacznego. Możesz wziąć kubeczek jogurtu i np. jakieś dodatki w małej saszetce i sobie dosypać może?

Mam hermetycznie zamykany pojemniczek więc prawdopodobnie sobie do tego zrobię (mam duże kubki jogurtu, a jednorazowo zjem sobie ok 200 ml)
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:36   #4924
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _Kaitlyn_ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R:

Śniadanie: Jajecznica z 2 jaj z szynką, pieczarkami i papryką. Czerwona herbata.

II Śniadanie: Jogurt naturalny.

Obiad: Fasolka po bretońsku

Kolacja: Sałatka z szynki drobiowej, sera i ogorka. Herbata z cytryną.

1,5 litra wody przez caly dzień


Moze byc ?
głodóweczka?
odsyłam do wątków podwieszonych.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:36   #4925
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Beciu powiem Ci, że dziś jakoś smutno twój jadłospis wygląda.. Możesz jeść zdrowo i smacznie! I widać, że wszystkiego o wieeele mniej, broń boże schudniesz jeszcze, bo twój organizm przyzwyczajony jest do większej ilości jedzenia.. Mnie się tam osobiście najbardziej podobały twoje stare, pełne śmiechu i 'życia' jadłospisy!
*Ile masz km do szkoły?


Lekko P..? A może mniej lekko.. pt. ,, Dziś cały dzień musiałam trzymać spodnie'' (spadały... ;/) fajnie jest być chudą nie?

Ś: Miska czekoladowych poduszkowców ze szklanką mleka, 2 kromki grahama z margaryną, 1- grubo z dżemem, 2- sałata, szyna, pomidor, bazylia, szczypior.powinnaś zjeść porządne, obfite i najlepiej ciepłe śniadanie zjedz jajecznice/jajka na miękko/placki owsiane/owsiankę ale taką full wypas zamist tych przetworzonych płatków/ naleśniki/kaszę/twarożek/całe pudełeczko serka wiejskiego a w twoim śniadaniu wartościowa jest szklanka mleka i grahamka (obkład już mniej) zamiast margaryny (tłuszczy TEANS) zjedz masło (bogate w wit. A D E i K!!!) z czego ty chcesz się odbudować?

IIŚ: Kanapka z dwóch kromek grahama z margaryną, sałatą, szyną, pomidorem(jw); banan, jabłko (grubo rozłożone w czasie)a może w kanapkę włóż CAŁE jajka posmaruj masłem, majonezem, połóż plaster żółtego sera i dożóż warzywa do tego owoce

Z lacza do domu z zakupami.. (jedną ręką trzymałam spodnie, w drugiej miałam siaty)

O: Kasza kuskus, duża pieczona pałka, 2 ogórasy (wiem..nie miałam żadnej surówy/sałatki), mandarynkapałka? CAŁE udko i surówka obowiązkowo!!! z oliwą jak nie było to mogłaś zrobić dla wszystkich, na zdrowie by twojej rodzinie wyszło

P: Kawałek ciasta *Rafaello, serek jogobella waniliowy , pół kiwi.ten serek zastąpiła bym naturalnym i dołożyła do niego orzechy bakalie i miód a kiwi całe

K: (będzie) Ciabatta cebulowa z margaryną, serem salami, keczupem, szyną, pomidorem, może jeszcze Berlinka z keczupem.. itp.. i będzie kakao, ogromny kubas słodkiego kakao na pocieszenie, bo humor mi się popsuł.. no i kolacja jest w miarę ok


*nie wiedziałam, że tak łatwo się to robi, 20 minut i gotowe, mogę podać przepis, jeśli ktoś zainteresowany

I jak to dziś wygląda? Mogę prosić o zerknięcie?
Wygląda niezbyt. Za bardzo się ze sobą pieścisz.
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:38   #4926
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25877187]Mam hermetycznie zamykany pojemniczek więc prawdopodobnie sobie do tego zrobię (mam duże kubki jogurtu, a jednorazowo zjem sobie ok 200 ml)[/QUOTE]

To zrób sobie do pojemnika a na przyszłość możesz kupić sobie jogurty w małych kubeczkach. ogólnie ładna redukcja dla mnie.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:38   #4927
karolla890
Przyczajenie
 
Avatar karolla890
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25876733]dzięki Już się przestraszyłam z tym P, bo na serio przy codziennej aktywności fizycznej chodzę wiecznie głodna... Faktycznie, zamienię sobie to, tylko jeszcze nie wiem jak zrobić ten jogurt w szkole ;/ Ale coś wymyślę. Pasty jajecznej już nie skombinuję, pozostanie to, co jest. A jakbym na podwieczorek zjadła kromkę razowca z twarożkiem i szczypiorkiem?

karolla890
mam 18 lat i 171 wzrostu. Problem w tym, że śniadanie jem o 6:30 a obiad dopiero ok 16:20 we wtorki. Wytrzymać te 10h na jednej kanapce jest MEGA trudno. Ćwiczę do tego codziennie i na serio ten głód w szkole mnie wykańcza.[/QUOTE]

Wiesz co dla mnie to by było dużo za dużo ale jeśli chudniesz na tym to ok. Ważne zeby sie nie głodzić
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."
karolla890 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 20:40   #4928
_Kaitlyn_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 50
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
głodóweczka?
odsyłam do wątków podwieszonych.

nie,nie South Beach, faza I. Ogolnie porcje dosc duze
_Kaitlyn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:41   #4929
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U mam nadzieje

1. owsianka(4xłyżka owsianych,1xłyzka otrębów żytnich na wodzie) z homo naturalnym, jabłkiem, cynamonem, garść solonych orzeszków, garść rodzynek, inka z mlekiem

2. jogurt naturalny z rodzynkami(na oko dwie solidne garście), miód

3. cyc kurzy smażony w potrawce z fasoli czerwonej i marchewki z tymiankiem, ryż z curry (udawał brązowy) i chyba masłem.
szklanka coca coli z cytryną

4.miseczka kremu ajerkoniakowego i kilka biszkoptów

5.dwie kromki razowca z margaryną i szynką, wieśniak z solą, ogórki konserwowe, dwie łyżki sałatki z kapusty i fasolki ze śmietaną i czosnkiem

michałek

kilka szklanek kawy/herbaty wszystko trochę posłodzone

obleci?


__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:41   #4930
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
To zrób sobie do pojemnika a na przyszłość możesz kupić sobie jogurty w małych kubeczkach. ogólnie ładna redukcja dla mnie.
Będę musiała, przyda się Dziękuję za pochlebny komentarz

karolla890 ogólnie też niewiele jem, ale jest różnica między wstawaniem o 9-10 (np wakacje czy ferie) a o 5:30-6:00 do szkoły ;/ Dzień mi się wydłuża i w szkole często bywam głodna. Mam też wrażenie, że to wina przesilenia wiosennego, bo bywały dni, gdy w szkole potrafiłam nie zjeść nic i dodatkowo wybrzydzać podczas obiadu. Ogólnie powoli dochodzę do wniosku, że zrzucanie do 55, które byłoby dla mojego wzrostu niedowagą też nie jest konieczne, więc moje R nie musi być jakieś mocne
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:44   #4931
karolla890
Przyczajenie
 
Avatar karolla890
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25877447]Będę musiała, przyda się Dziękuję za pochlebny komentarz

karolla890 ogólnie też niewiele jem, ale jest różnica między wstawaniem o 9-10 (np wakacje czy ferie) a o 5:30-6:00 do szkoły ;/ Dzień mi się wydłuża i w szkole często bywam głodna. Mam też wrażenie, że to wina przesilenia wiosennego, bo bywały dni, gdy w szkole potrafiłam nie zjeść nic i dodatkowo wybrzydzać podczas obiadu. Ogólnie powoli dochodzę do wniosku, że zrzucanie do 55, które byłoby dla mojego wzrostu niedowagą też nie jest konieczne, więc moje R nie musi być jakieś mocne[/QUOTE]

No w sumie racja. Najważniejsze żeby sobie nie zaszkodzić dietą Też nie zawsze da się schudnąć jeśli twoja waga jest w normie co do wzrostu
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."
karolla890 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 20:44   #4932
ironique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje dzisiejsze R

I owsianka: 4 łyżki płatków, pół serka wiejskiego, trochę jogurtu greckiego light, kawa, łyżeczka dżemu niskosłodzonego wiśniowego; kawa z mlekiem i słodzikiem
II grahamka z twarogiem, polędwicą sopocką i sałatą; jabłko
III pierś z kurczaka smażona na łyżeczce oliwy z warzywami: białą rzodkwią, rzodkiewką, marchewką i pomidorem z przyprawami + makaron z mąki graham
IV serek homogenizowany naturalny z bananem i łyżeczką dżemu niskosłodzonego leśnego [tak, wiem, o tej porze nie bardzo, ale mam pms i ciągnie mnie do słodkiego, a to chyba lepsze rozwiązanie niż czekolada czy coś podobnego ]
V wieśniak z jajkiem na twardo i warzywami: białą rzodkwią, rzodkiewką, ogórkiem, posypany szczypiorkiem [eksperyment dla mnie, ale bardzo smaczny ]

mam nadzieję, że nie jest źle
ironique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:45   #4933
Agashia
Raczkowanie
 
Avatar Agashia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Jarocin
Wiadomości: 168
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje dzisiejsze P , jeżeli można tak to nazwac starałam sie nadrobic po poludniu:

S. mleko pozniej w szkole jeszcze jablko (bo za pozno wstalam)
2S. bułka fińska (taka z ziarnami 60g) z polendwica z indyka i ogorkiem
O. roladka z kurczaka w srodku z serem zoltym ogorkiem i paprykapieczona w piekarniku (100g miala) prawie pol woreczka kaszy gryczanej z sosem plus 200g kapusty kiszone i ogorek kiszony
P. jogurt owocowy Danone (125g) i banan (100g)
K. bułka fińska (taka z ziarnami) na pół
1/2 z masłem i polendwica z indyka
1/2 z masłem i serem zółtym
plus troszke pomidorka i kawalek papryki
PO kolacji 2 sliwki (niecale 200g)

A tu P na jutro...

S. Bułka fińska (taka z ziarnami słonecznika 60g) na pół
i obie polowy z troche z polendwica z indyka i troche z serkirm zoltym plus pomidor
2S. bulka zlozona z polendwica z indyka i ogorkiem plus owoc
O. roladka z kurczaka w srodku z serem zoltym ogorkiem i paprykapieczona w piekarniku (ok. 100g) ziemniak z sosem + ok 200g marchewki gotowanej
P. szklanka mleka 2% + szklanka płatków kukurydzianych
K. 2 kromki chleba obie z masłem i jakimś serem

dodatkowo jakiś owoc

mam nadzieje ze dam rade moze jeszcze zmienie... i prosze o ocenke i rade czy cos nalezy dodac czy juz lepiej ??? dziekuje;*
__________________
wzrost 167, waga - zbyt niska
"Anoreksja nigdy nie będzie mą przyjaciółką, ponieważ nie zwykłam wchodzić w relacje z jednostkami chorobowymi (za bardzo zagraża memu życiu). . . WALKA "
Agashia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:46   #4934
_becia_
Raczkowanie
 
Avatar _becia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
napisałam mniej wiecej co mozesz jesc, jest naprawde duzo zdrowych opcji. Jogurt naturalny tez moze byc dobry, próbowałas koktajli na bazie owoców (banany + rodzynki + jogurt np. grecki/bałkański albo maślanka)? w ciągu dnia oczywiście chrup orzeszki, suszone owoce (rodzynki) no i tyle. Pamietaj tylko żeby wysoko przetworzone żarcie nie stanowiło wiecej niż 10-15 % tego co jesz, a bedzie dobrze.
bardzo,bardzo,bardzo dziękuję.
Myślałam że nie wolno masła,tylko oliwe którą sobie kupiłam..
Lubię masło,i niewyobrażam sobie kanapki bez cienkiej warsty prawdziwego, domowego masła.
Ale ja mam taką schizę odd 3dni odkąd kolejna osoba w moim domu leży w szpitalu z tymi samymi dolegliwościami. ja nawet boję się jechać do szpitala zapytać co się dzieje z moją siostrą, boję się że Ona też umrze.,
A ja kolejna.
I niedopuszcze do tego.
a dzisiaj na kolacje jednak mi babacia zrobiła omleta ala pizza . bo byłam głodna jak wilk! ale bez ketchapu-pomidory
Ja chyba wariurię już. jutro zjem owsiankę bo mi tak brat na zakupach kupił-z Kupca Zwykłe, noi okazało się że nie muszę sama tego gotować tylko mam jak zawsze niezawodną babcię...ale chce się tego nauczyć! to niemoże być trudne nie? muszę zaglądnąć na wątek owsiankowy....
a powiedzcie mi czy jogury owocowe lub danio są złe? napawdę nie zniosę jogurtu nat. chyba że kupiłam jakiś felerny... no był całkiem zwarzony i nad tym jogo była jakby serwatka-blee
muszę się ogarnąć.
dzięki Wam
__________________
"Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy".
-wyjątkowo nie zgadzam się z panem,panie House

Mateusz
_becia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:48   #4935
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _Kaitlyn_ Pokaż wiadomość
nie,nie South Beach, faza I. Ogolnie porcje dosc duze

Małooo, małoo! i nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że my tu nie oceniamy diet ale jadłospisy, dlatego taka reakcja.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:49   #4936
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość




chyba sama wiesz, że jest tragicznie.


gdybym wiedziała,to nie wstawiałabym tego jadłospisu z literką P...
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:49   #4937
monis_100
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 162
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Plan na jutro R:

I śn. jajecznica z 2 jajek z pomidorkiem, ziolami prowansalskimi i kromką chleba razowego ,woda

II śn. jogurt naturalny + jabłko i kanapka z szynką drobiową + czerwona herbata

O: makaron(robiony z maki orkiszowej) , ważywa na patelnie z jogurtem naturalnym, ziołami prowansalskimi, pomidorem i kawałeczkami piersi z kurczaka + czerwona herbata

P:serek wiejski z jabłkiem i cynamonem, czerwona herbata

K:2 kromki chleba razowego z tunczykiem(tunczyk w sosie wlasnym, jajko na twardo, pieprz, jogurt naturalny)


pruboje jeszcze raz, czy nadaje sie na redukcje?
monis_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:50   #4938
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Utrzymanie

Śniadanie: 3 łyżki kaszy jaglanej i łyżeczka amarantusa gotowane z cynamonem i imbirem z łyżką masła orzechowego eko, suszonymi morelami eko, gruszką i syropem z agawy

II Śniadanie: 2 duże kromki chleba razowego na zakwasie z ziarnami z pastą z ciecierzycy, ogórkiem kiszonym, czerwoną papryką, kiełkami rzodkiewki i rzeżuchy,

2 duże mandarynki

Obiad: porcja spagetti z makaronu razowego (mąka z przenicy durm i komosy zbożowej) ze szpinakiem, czosnkiem, suszonymi pomidorami, ziołami, pomidorkami koktallowymi i fetą

Kolacja: jajecznica z 2 jaj na maśle z awokado i szczypiorkiem, duża kromka razowca na zakwasie i sałatka z pomidora z cebulką i pieprzem

ok 2l wody, 1h spaceru i 1h gimnastyki

proszę o ocenę
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:51   #4939
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez aTusiaaXx Pokaż wiadomość
aaaa! pięknie. podoba mi się bardzo. smacznie,przyjemnie i zdrowo udało Ci się przytyć? mam nadzieję,że wsyztsko poszło w dobrym kierunku!( kojarzę Cię z podczytywania wcześniejszych części).

dziekuję trochę się udało, teraz przeżywam pod tym względem kryzys chyba, ale jest lepiej niz było na początku

i moje dzisiejsze U:

1. owsianka(6ł.płatków, płatki kukurydziane, jakieś miodowe, posiekane migdały, masło orzechowe, banan, szkl. mleka), kawka z mlekiem i cynamonem smacznie

2. 2 kapuśniaki posypane sezamem, kubek barszczu, homo waniliowy+saszetka musli mmm kapuśniaki

3. kaszanka smażona z cebulką( dużo,bo uwielbiam!), ziemniaczki z tą też cebulką, surówka, szkl. soku pomarańczowego
pół czekolady bakaliowej kocham kaszankę ; ładnie

4. miska budyniu waniliowego, na to konfitura wiśniowa, razowa drożdżówka z wiśniami-wypiek mamy, 3 plastry ananasa świeżego żeby moja mama lubiła piec... zarzuć kiedyś taką drożdżóweczką

5. będzie ---> 3 kromki chleba z 2x masło/ 1x wędlina i warzywa + talerzyk ryby po grecku

po pewnie jabłko i lodyyyymoże ciasteczka?

i baaaardzo! proszę o ocenę

ślicznie smacznie bardzo trafiłaś w moje kubki smakowe
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 20:52   #4940
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

eReczka;
I.kawa czarna
owsianka (4ł pł, 2ł otrąb,150g jogo nat, 2jabłuszka, garść suszonych śliwek,zurawiny,siemienia lnianego, pokruszony twaróg)
II.dwie kromy,twaróg,cebulka,pomi dor,wędlina
III.filet z dorsza lub kurczak , kasza jęczmienna, warzwa duszone(marchew,cebula,se ler,pietrucha,pomidor+mas a przypraw róznej maści)
IV.jajecznica z 2jaj i białka+pomidorek,cebulka
V.wieśniak+fisstachy


ii?

Becia! babko weź się nie wygłupiaj! Nikt nie umrze! zobaczysz, wyleczą Ją, a Ty nie świruj bo i tak jesteś b.chuda! jeszcze sobie większych problemów narobisz!
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:55   #4941
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

moje P. do oceny -z gory przepraszam za to,ze wszystko napisane w 1 ciagu i tak nieczytelnie, ale cos mi tu nie dziala-_- Sn. owsianka(4lyzki owsianych na szklance mleka2% z wkrojona grucha, truskawkami, rodzynkami i lyzka otrab), 2 kromki kwadratowe slonecznikowego z maslem: 1 z polowa serka wiejskiego(100g), 2 z plastrem sera zoltego, pomidorem, salata, herbata z cytryna. 2sn. jogurt naturalny 180g z wkrojonym bananem, pol kiwi, rodzynkami, 6 suszonymi morelami, 4 daktylami + 8 orzechow laskowych. ob. rosol z makaronem razowym + surowka z tartej marchewki i jablka, plaster schabu pieczonego, pol woreczka kaszy gryczanej. podw. kasza manna(3lyzki manny na szklance mleka2%) z mandarynka, polowa kiwi, z wrzucona garscia slonecznika, troche pestek dyni, 2suszone morele + pasek gorzkiej czeko 65%. kol. 3 kromki razowca z maslem: 1 z polowa puszki tunczyka wsw, 2 z calym jajem, 3 z plastrem sera zoltego, salata, pomidorem i rzodkiewka, herbata z cytryna. po (bedzie) : serek wiejski 200g z wkrojonym pomidorem. I jak? dzis strasznie sie czulam jakis czas po obiedzie, straszne wzdecia i potworny bol brzucha, do teraz ten dyskomfort mnie trzyma do tego problemy z wyproznianiem normalnym, zgaga.. tzn.cofa mi sie to co zjem..pije rumianek,bralam nospe.chyba minie.. no i te sniadanie dzis mnie zapchalo, chyba lepiej np. kaloryczniejsza owsianke i wtedy 1kroma np.z maslem orzechowym, niektore z dziewczyn na P tak jadly z tego co widzialam,np.sama megaowsianke. no i po kolacji tez dzis jakas zapchana sie czuje, z refluksem i wzdeciami, mialyscie takie cos? kolacje w tyg.jem ok 20:30,do 21, wiec jeszcze wiesniaka po 22 pasi?nie za pozno? chodze spac ok polnocy, zjem go dzis na sile. ps:jutro zakupuje oliwe z oliwek i bran fleksy
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:58   #4942
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Utrzymanie

Śniadanie: 3 łyżki kaszy jaglanej i łyżeczka amarantusa gotowane z cynamonem i imbirem z łyżką masła orzechowego eko, suszonymi morelami eko, gruszką i syropem z agawy

II Śniadanie: 2 duże kromki chleba razowego na zakwasie z ziarnami z pastą z ciecierzycy, ogórkiem kiszonym, czerwoną papryką, kiełkami rzodkiewki i rzeżuchy,

2 duże mandarynki

Obiad: porcja spagetti z makaronu razowego (mąka z przenicy durm i komosy zbożowej) ze szpinakiem, czosnkiem, suszonymi pomidorami, ziołami, pomidorkami koktallowymi i fetą

Kolacja: jajecznica z 2 jaj na maśle z awokado i szczypiorkiem, duża kromka razowca na zakwasie i sałatka z pomidora z cebulką i pieprzem

ok 2l wody, 1h spaceru i 1h gimnastyki

proszę o ocenę

a mi się wszystko podoba, wartościowe, zdrowe u.
no, może tylko nienawidzę tej kosmosy ryżowej.
zbożowej! boże, źle przeczytałam! wybacz.
czasem mógłby wpaść jakiś deserek, czekoladka. jeśli lubisz.

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-03-21 o 21:01
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:00   #4943
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
fajny jadłospis Czyżbyś też była amatorką jazdy konnej, czy tylko tak jednorazowo?
uwielbiam jazde konna, z braku czasu jezdze niezbyt regularnie- tylko ok 2 razy w miesiacu
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:01   #4944
credo
Raczkowanie
 
Avatar credo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 274
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez credo Pokaż wiadomość
Ja też poproszę o przepisik na pizzę na pw!
I od razu wstawiam swoje dzisiejsze U, prosząc o ocenkę:

Iśn: dwie kromki chleba żytnio-razowego posmarowane serkiem kanapkowym śmietankowym: jedna z żółtym serem wędzonym i ketchupem, druga z kilkoma plastrami ogórka zielonego

godzinny spacer (uwielbiam to, co dzieje się za oknem!)

IIśn: trójkąt z ciasta francuskiego z serem biały posypany cukrem pudrem + kubek pysznej kawy z mleczkiem ( uwielbiam wizyty u cioci )

obiad: zupa warzywna; połowa warzyw na patelnię wymieszana z tuńczykiem w sosie własnym

kolacja: serek wiejski ze startym jabłkiem posypany cynamonem

do tego szklanka 500 ml wody z cytryną na cczo + 1,5 l wody i kilka kubków różnego rodzaju herbat w ciągu dnia. Wiem, że nie ma podwieczorka, ale to dlatego, że dzisiaj mam zamiar się wcześnie położyć spać, bo jutro z samego rana mam badania.

jest trochę lepiej, troszeczkę?

Up, up...
__________________
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: Tak, jakby nic nie było cudem albo tak, jakby cudem było wszystko."

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

credo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:09   #4945
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

pozytywna-wariatka Zmieniłam troszkę plan i zrobiłam ten jogurt w słoiku na jutro Wyszło w sumie ok 200 ml jogurtu naturalnego, 1 jabłko, garść rodzynek, słonecznika i odrobinę miodu i cynamonu. I zrobię tak, że wezmę ze sobą kanapkę, ale jak mi się uda, to jej nie zjem. Głównym 2 śniadaniem będzie jogurt. A jeśli zjem jeszcze kanapkę to odpuszczę podwieczorek. Co Ty na to?
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:11   #4946
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Utrzymanie

Śniadanie: 3 łyżki kaszy jaglanej i łyżeczka amarantusa gotowane z cynamonem i imbirem z łyżką masła orzechowego eko, suszonymi morelami eko, gruszką i syropem z agawy

II Śniadanie: 2 duże kromki chleba razowego na zakwasie z ziarnami z pastą z ciecierzycy, ogórkiem kiszonym, czerwoną papryką, kiełkami rzodkiewki i rzeżuchy,

2 duże mandarynki

Obiad: porcja spagetti z makaronu razowego (mąka z przenicy durm i komosy zbożowej) ze szpinakiem, czosnkiem, suszonymi pomidorami, ziołami, pomidorkami koktallowymi i fetą

Kolacja: jajecznica z 2 jaj na maśle z awokado i szczypiorkiem, duża kromka razowca na zakwasie i sałatka z pomidora z cebulką i pieprzem

ok 2l wody, 1h spaceru i 1h gimnastyki

proszę o ocenę
syrop z agawy!
a!
gdzie?

<odstawiłaś mięcho?>
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:18   #4947
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Moje pierwsze U:
1. 2 kromki orkiszowego, 1 razowego, wszystkie z masłem i duuuużo żółtego sera+pomidor+jogurt naturalny175g
2. jabłko, banan, serek homo, dwie mega garście migdałów i jedna równie mega laskowych, kawa roz. z mlekiem3,2% i inka z mlekiem 3,2%
3. dwie michy gęstej jarzynowej z brązowym ryżem+pierś z kurczaka (w zupie)
4. inka (pół na pół z mlekiem 3,2%), kawa nescafe (również pół na pół z mlekiem 3,2%), jogurt naturalny 175g i cała paczka big rodzynek
5. 3 kromki razowego z masłem z wędzonym łososiem w ziołach, dwa pomidorki i trochę sałaty

Podwieczorek był bardzo blisko kolacji ( w sumie to miało go nie być(dziś taki plan zajęć) ,ale wyszło jak wyszło)


i leki

niech mnie ktoś oceni
Super, oby tak dalej.

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Lekko P..? A może mniej lekko.. pt. ,, Dziś cały dzień musiałam trzymać spodnie'' (spadały... ;/)
Denerwujesz mnie. Napisz po prostu, że nie chcesz tyć i się sobie podobasz. Nie wszystkich interesują twoje spadające spodnie. Twoje posty zakrawają o hipokryzję.

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Pokaż wiadomość
P:

I. jajko na miękko, kromka zwykłego chleba z masłem - część z serkiem topionym i wędliną drobiową, część z twarogiem i dżemem, herbata malinowa

banan

II. talerz gęstej zabielanej zupy pomidorowej z makaronem, potem - 1/2 grahamki z masłem, almette i plasterkiem wędliny, 2 kostki czekolady

III. kanapka jak na śniadanie, kilka łyżeczek twarogu ze śmietaną, kubek kiślu z 2 garściami suszonej żurawiny, pasek czekolady mlecznej
Trzy posiłki na P?!
Jest tragicznie. dziewczyno, na co ty czekasz? na śmierc? Czemu nie pójdziesz do psychologa i choć trochę nie postarsz się z tego wyjśc. Jesz maskrycznie, twoja waga jest maskryczna. Otrząśnij się. Ile można pisac ci to samo? naprawdę sama nie dostrzegasz, że ciągle jest tak samo i tylko zbliżasz się do śmierci?
[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25871883]Poprosiłabym o ocenę mojego R na jutro Ze względu na długi pobyt w szkole musiałam wprowadzić III śniadanie.

Śniadanie: 2 jajka na miękko, kromka chleba razowego z szynką, trochę rzeżuchy, 2 liście sałaty, 1/2 pomidora (a jak nie będzie to papryka), kubek zielonej herbaty.

II Śniadanie:
Dwustronna kanapka na chlebie razowym z szynką, pomidorem, sałatą i ogórkiem, jabłko.

III Śniadanie: Wieśniak z papryką. (właśnie, mogłabym zamiast niego zjeść serek waniliowy?)

Obiad:
300 ml zupy brokułowej, indyk (jeszcze nie wiem na jaki sposób, nie smażony ani pieczony) z 1/2 torebki ryżu i porcją warzyw

Podwieczorek:
Garść słonecznika i rodzynek (mało ze względu na III śniadanie)

Kolacja:
Jogurt naturalny z jabłkiem, rodzynkami, cynamonem i łyżką miodu, oraz 2 łyżkami otrąb żytnich, kubek herbaty zielonej

I jaaak? Nadaje się?
[/QUOTE]

Moim zdaniem jest ok. Skoro między śniadaniem a obiadem masz dziesięć godzin przerwy to koniecznie zjedz dwa posiłki. Obserwuj, czy na tym chudniesz, jeśli tak, to nic nie obcinaj. Jeśli teraz za dużo obetniesz kalorii, to potem trudniej będzie ci schudnąć/utrzymać wagę.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:21   #4948
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
bardzo,bardzo,bardzo dziękuję.
Myślałam że nie wolno masła,tylko oliwe którą sobie kupiłam..
Lubię masło,i niewyobrażam sobie kanapki bez cienkiej warsty prawdziwego, domowego masła.
Ale ja mam taką schizę odd 3dni odkąd kolejna osoba w moim domu leży w szpitalu z tymi samymi dolegliwościami. ja nawet boję się jechać do szpitala zapytać co się dzieje z moją siostrą, boję się że Ona też umrze.,
A ja kolejna.
I niedopuszcze do tego.
a dzisiaj na kolacje jednak mi babacia zrobiła omleta ala pizza . bo byłam głodna jak wilk! ale bez ketchapu-pomidory
Ja chyba wariurię już. jutro zjem owsiankę bo mi tak brat na zakupach kupił-z Kupca Zwykłe, noi okazało się że nie muszę sama tego gotować tylko mam jak zawsze niezawodną babcię...ale chce się tego nauczyć! to niemoże być trudne nie? muszę zaglądnąć na wątek owsiankowy....
a powiedzcie mi czy jogury owocowe lub danio są złe? napawdę nie zniosę jogurtu nat. chyba że kupiłam jakiś felerny... no był całkiem zwarzony i nad tym jogo była jakby serwatka-blee
muszę się ogarnąć.
dzięki Wam
jakby to co dolega Twojej siostrze było od jedzenia to leżałabyś z nią w szpitalu.
spokojnie kwiatku ;*
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:21   #4949
kinga9650
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez kinga9650 Pokaż wiadomość
Moje jutrzejsze P do oceny:

Śniadanie

6 łyżek płatków kukurydzianych ze szklanka mleka i łyżką rodzynków,
kromka ciemnego chleba z plastrem szynki, liściem sałaty i ogórkiem
szklanka herbaty grejpfrutowej


II śniadanie
2 kromki ciemnego chleba z masłem i jajkiem na twardo,
pomidorki koktajlowe,
jabłko lub banan,
szklanka herbaty owocowej


Obiad

miska zupy pomidorowej,
mniej więcej 3 duże ziemniaki,
kurczak z zupy
surówka z dużej marchwi i ze średniego jabłka z olejem
pół brokuła
szklanka soku z czarnej porzeczki

- wszystko porcjowane przez mamę, więc porcje bardzo solidne

Podwieczorek(a właściwie chyba deser bo następuje zaraz po obiedzie)

szklanka soku marchewkowego,
jogurt,
kromka ciemnego chleba z masłem, sałatą i plastrem szynki


Kolacja

fasolka po bretońsku
2 kromki chleba,
jabłko lub banan
szklanka herbaty owocowej






Może jeszcze ktoś sie pokusi o ocenę?
kinga9650 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 21:24   #4950
hardkorowy koksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

<3

Edytowane przez hardkorowy koksu
Czas edycji: 2011-03-21 o 21:35
hardkorowy koksu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.