yasminelle - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: Przed braniem tabletek Yasminelle, z Twoją cerą:
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest jeszcze gorzej 13 7,88%
były (małe lub duże) problemy, ale teraz jest lepiej 48 29,09%
były (małe lub duże) problemy i nic się nie zmieniło 31 18,79%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale teraz jest gorzej 6 3,64%
nie było (mniejszych lub większych) problemów, ale cera wygląda jeszcze ładniej 13 7,88%
nie było (mniejszych lub większych) problemów i nic się nie zmieniło 54 32,73%
Głosujący: 165. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-10, 15:30   #1
coco78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
GG do coco78
Arrow

yasminelle - wątek zbiorczy!


czy ktoras z was juz zazywa tabletki Yasminelle??
sa to dosc drogie tabletki (ok.38zl) i podobno sie po nich nie tyje (nie zatrzymuja wody w organizmie).
Ja dopiero zaczne je brac, moze ktos sie wypowie jak na nie twoj organizm reaguje?
coco78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 13:50   #2
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: yasminelle

Żadna z nas nie ma jeszcze doświadczenia w sprawie tych tabletek,bo dopiero wchodzą na polski rynek.Ale ich poprzedniczką jest Yasmin.Różnica polega jedynie na ilości zawartego w nich estrogenu : Yasmin-0,03 mg
Yasminelle-0,02 mg.Tabletki te faktycznie nie zatrzymują wody w organiżmie,a więc nie tyje się po nich.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 14:12   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: yasminelle

Zatrzymywanie wody to nie tycie tylko puchniecie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 14:17   #4
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: yasminelle

yasmin też miały nie zatrzymywać - i w moim przypadku jako jedyne tego dokonały. nie wierzę już w hormonalne cuda po 6 latach łykania piguł i naklejania plastrów.
i tak założę się, że w ulotce w skutkach ubocznych mają wypisaną zmianę wagi.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 17:46   #5
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: yasminelle

Brałam Yasmin przez półtora roku i dla mnie to najlepsza z pigułek ( wcześniej Mercilon,Marvelon i Diane).Diane rzeczywiście poprawiła wygląd mojej cery,ale bardzo przybrałam na wadze i pomimo stosowania diety nie mogłam schudnąc.Kiedy zaczęłam stosować Yasmin schudłam 4 kg w ciągu dwóch miesięcy ,praktycznie bez wysiłku.Ale oczywiście na każdą z nas pigułki działają inaczej.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 21:28   #6
Mona83
Raczkowanie
 
Avatar Mona83
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 40
Dot.: yasminelle

Kończę ostatnie opakowanie Yasmin (brałam je przez rok) ale wczoraj dostałam próbkę Yasminelle od mojego lekarza i zamierzam spróbować tych nowych tabletek podobno czuje się po nich tak jakby w ogóle nie zażywało się żadnych leków Yasmin był dla mnie świetny,schudłam po nim 6 kilo, mam świetną cerę, miałam jedynie małe problemy z libido, mam nadzieję, że Yasminelle pomoże mi w tej kwestii Orientowałam się też co do ceny Yasminelle, jest to chyba jedyny ich minus jak narazie, u mnie kosztują 44zł Ich plusem jest też małe, bardzo poręczne opakowanie, o wiele lepsze i poręczniejsze do wyłuskiwania tabletek od Yasmin
Oczywiście podzielę się wrażeniami jak tylko zacznę je brać czyli za jakieś dwa tygodnie
Mona83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 09:24   #7
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: yasminelle

Mona lepiej za 3 miesiące, bo po 2 tyg. to raczej nic się nie dowiesz
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 09:48   #8
Mona83
Raczkowanie
 
Avatar Mona83
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 40
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
Mona lepiej za 3 miesiące, bo po 2 tyg. to raczej nic się nie dowiesz
oczywiście nie zamierzałam zdawać relacji po przyjęciu pierwszej tabletki ale po miesiącu może będę już coś wiedzieć
Mona83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 10:08   #9
coco78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
GG do coco78
Dot.: yasminelle

Mona 83, ja tez sie podziele moimi spostrzezeniami ale tak dopiero po miesiacu i czekam na Twoje relacje
pozdrawiam
coco78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 18:35   #10
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: yasminelle

ja dziś jestem po pierwszej tabletce... no zobaczymy a są one już u Was dostępne w aptekach? ja póki co mam "próbke" od lekarza, w aptece jeszcze nie sprawdzałam ale mam nadzieje, ze nie bedzie problemu
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-18, 20:26   #11
coco78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
GG do coco78
Dot.: yasminelle

malenstwo 89, u mnie w miescie te tabletki sa juz dostepne a ceny wahaja sie w przedziale od 40-44zl.
coco78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 23:59   #12
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: yasminelle

Podbijam

Czy któraś z was już bierze od jakiegoś czasu Yasminelle i są jakieś skutki uboczne?

Ja biorę od ok. 6 lat Logest i przyznam, że jak na początku troszkę biust mi się powiększył (to mnie akurat ucieszyło, nigdy nie za wiele) to od pewnego czasu zauważyłam, że pojawił mi się cellulit To mozliwe że od tych tabletek

Wiem, że kilka z was skarżyło się na Logest, ale jednak efekty działania nie zawsze są widoczne zaraz np. po 5 miesiącach czy roku. Jestem zła bo uprawiam sport i nigdy przenigdy nie miałam cellulitu! Przyznam też, że po roku od brania waga trochę się zwiększyła, ale jestem szczupła więc problemem to nie było.

Szkoda, że tak mało dziewczyn używa Logest- chciałabym wiedzieć jak Wy go znosicie, ale szukałam i niewiele tego było

Chcę iść z tym problemem do ginekologa, myślę że czas zmienić te tabletki, ale jestem ciekawa jak wy znosicie Yasminelle?
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 17:30   #13
bacha
Raczkowanie
 
Avatar bacha
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 64
Dot.: yasminelle

znalazłam właśnie dzisiaj aptekę, gdzie yasminelle kosztuje 39 zł
bacha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-01, 18:09   #14
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: yasminelle

Ja je biore raptem 2 dzien i jak na razie wszystko jest wporzadku Oczywiscie wiem, ze to zdecydowanie za krotko aby stwierdzic cos konkretnego o tych tabletkach, wiec wypowiem sie jeszcze raz za jakis czas
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 16:08   #15
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez bacha Pokaż wiadomość
znalazłam właśnie dzisiaj aptekę, gdzie yasminelle kosztuje 39 zł
To bardzo tanio moje logest kosztują około 38-40zł więc Yasminelle 45zł to nie jest większa róznica...
Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Ja je biore raptem 2 dzien i jak na razie wszystko jest wporzadku Oczywiscie wiem, ze to zdecydowanie za krotko aby stwierdzic cos konkretnego o tych tabletkach, wiec wypowiem sie jeszcze raz za jakis czas
To czekam na dalsze wrażenia, bo sama wybieram się niedługo do ginekologa po nie.
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 20:16   #16
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: yasminelle

jesli yasmin ma 0,03 mg ilosci estrogenu, a yasminelle 0,02 mg to powiedzcie mi ktora z tych pigulek bedzie lepiej dzialac na zahamowanie tradziku? jest to dla mnie zmora i nic mi nie pomaga , wiec postanowilam, ze zdecyduje sie na antykoncepcje doustna, moze pomoze, oby .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 23:04   #17
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: yasminelle

moim zdaniem te które mają więcej estrogenu...
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 21:52   #18
Dotamm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: yasminelle

aha
Dotamm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 07:08   #19
coco78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
GG do coco78
Dot.: yasminelle

Wiec dzisiaj po 1 opakowaniu mam 7 dniowa przerwe i czekam na okres. Podobno nie trzeba go sie spodziewac od razu, moze to byc w 2-4 dniu. A Wy dziewczyny jak macie?
P.S. gdzie kupic w Krakowie najtaniej Yasminelle, podobno juz sa od 32,90zl?
Wy mialyscie opakowanie gratis od gineko czy tez kupowalyscie?
coco78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 10:44   #20
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: yasminelle

ja kupuję jasmin za 35, 70 więc chyba bardzo tanio jak na nie..jasmin mi tak trzyma wagę ze za nic nie moge przytyc a bardzo chce..waże 50 kg, a chcę tak z 52-54..ale nie mam po nich żadnych skutków ubocznych więc nie zmienię..poza tym nie wiem jak to wygląda przy spadku dawki hormonu z 0,03 na 0,02? yasminelle jest droższe i nie przepłacę, monapoza tym jasmin też nie czuję że biorę narazie..ale jak ktoś zaczyna brac tabsy to może lepiej od niższych dawek, nastolatkom wiem że trzeba mniejsze (zaleca się), mi etż gin chciał dac novynette 0,02 ale ze względu na okropnie bolące piersi dostałam jasmin i jest super..biorę od ponad pół roku i jest dobrze.ale wiem że jest polecany dla starszych dziewczyn, ale mam 21 lat to chyba sie mieszcze
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 10:48   #21
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: yasminelle

coco 78 ja mam przerwę początek w czwartek a okres we wtorek następnego tygodnia, niemal zawsze co do godziny (!) bajer nie? poza tym okres może wcale nie wystąpic lub tylko plamienie, nawet na broszurce jasminu jest rysuek że się zaczyna przerwa , a dopiero w jej 3 dniu jest okres, ale to różnie bywa..jak dla mnie nieważne kiedy jest byle był i ważne że nie boli
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 09:22   #22
aga_u
Przyczajenie
 
Avatar aga_u
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
GG do aga_u
Dot.: yasminelle

Hej Dziewczynki! Ja zaczynam swój debiut antykoncepcyjny w połowie miesiąca.. narazie mnie to nic nie będzie kosztować (dostałam próbkę)... no poza wizytą u lekarza bo tą załatwiłam prywatnie.. nie mam ochoty czekać do listopada na kolejkę poza tym musiałam się skonsultować bo niedawno miałam zapalenie pęcherza i moja rodzinna pani doktor mi tak doradziła.. mam tylko jeden problem od ok. miesiąca biorę Vita buerlecithin (środek wzmacniający - naturalna lecytyna + witaminy) bo powiedzmy sobie szczerze przez tą zimowo-jesienną pogodę byłam jakaś blada i nie do życia więc moje Kochanie postanowiło to zmienić i na walentynki dostałam 3 pudełka tej Vity... tylko nie wiem czy mogę je brać razem z pigułkami.. bo chyba ze stresu (pierwszy raz) zapomniałam zapytać mojej ginekolog.. więc może Wy Dziewczyny coś doradzicie...
aga_u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 12:28   #23
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez aga_u Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki! Ja zaczynam swój debiut antykoncepcyjny w połowie miesiąca.. narazie mnie to nic nie będzie kosztować (dostałam próbkę)... no poza wizytą u lekarza bo tą załatwiłam prywatnie.. nie mam ochoty czekać do listopada na kolejkę poza tym musiałam się skonsultować bo niedawno miałam zapalenie pęcherza i moja rodzinna pani doktor mi tak doradziła.. mam tylko jeden problem od ok. miesiąca biorę Vita buerlecithin (środek wzmacniający - naturalna lecytyna + witaminy) bo powiedzmy sobie szczerze przez tą zimowo-jesienną pogodę byłam jakaś blada i nie do życia więc moje Kochanie postanowiło to zmienić i na walentynki dostałam 3 pudełka tej Vity... tylko nie wiem czy mogę je brać razem z pigułkami.. bo chyba ze stresu (pierwszy raz) zapomniałam zapytać mojej ginekolog.. więc może Wy Dziewczyny coś doradzicie...
Oczywiście, ze możesz to brać- a w ulotkach dołączanych do opakowania pigułek i tych witamin z lecytyną jest na pewno napisane co powoduje interakcje.

Sama brałam Vita Buerlacithin, on nie jest na receptę- normalna lecytyna i witaminy po prostu.

Można łączyć jedno z drugim...
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 15:03   #24
czarnydiament
Raczkowanie
 
Avatar czarnydiament
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 42
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
jesli yasmin ma 0,03 mg ilosci estrogenu, a yasminelle 0,02 mg to powiedzcie mi ktora z tych pigulek bedzie lepiej dzialac na zahamowanie tradziku? jest to dla mnie zmora i nic mi nie pomaga , wiec postanowilam, ze zdecyduje sie na antykoncepcje doustna, moze pomoze, oby .
za dzialanie antyandrogenne odpowiada drospirenon wiec i yasmin i yasminelle podziala na tradzik
czarnydiament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 06:06   #25
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez czarnydiament Pokaż wiadomość
za dzialanie antyandrogenne odpowiada drospirenon wiec i yasmin i yasminelle podziala na tradzik
dziekuje .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 20:07   #26
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: yasminelle

No to tak jak obiecywalam odzywam sie po dluzszym braniu Yasminelle Jutro wlasnie biore ostatnia tabletke z opakowania. Sa to moje pierwsze tabletki anty (w ogole pierwsze opakowanie) i powiem szczerze, ze jestem bardzo zadowolona Zadnych plamien (mimo, iz slyszalam ze przy pierwszych tabletkach to sie zdarza czesto), zadnego spadku libido (a nawet mam wieksza chrapke na male co nie co) no i zadnych jakis takich humorkow A do plusow mozna zaliczyc jeszcze to, ze troche piersi mi po nich urosly co akurat niezmiernie mnie cieszy Wiec generalnie tabletki sa jak dla mojego organizmu swietne Jednak bede chyba zmuszona zmienic je na inne, poniewaz sa stosunkowo drogie (ok 40zl) Ale mysle, ze gdy bede mogla sobie w przyszlosci pozwolic na taki comiesieczny zakup to na pewno do nich wroce
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 21:32   #27
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
No to tak jak obiecywalam odzywam sie po dluzszym braniu Yasminelle Jutro wlasnie biore ostatnia tabletke z opakowania. Sa to moje pierwsze tabletki anty (w ogole pierwsze opakowanie) i powiem szczerze, ze jestem bardzo zadowolona Zadnych plamien (mimo, iz slyszalam ze przy pierwszych tabletkach to sie zdarza czesto), zadnego spadku libido (a nawet mam wieksza chrapke na male co nie co) no i zadnych jakis takich humorkow A do plusow mozna zaliczyc jeszcze to, ze troche piersi mi po nich urosly co akurat niezmiernie mnie cieszy Wiec generalnie tabletki sa jak dla mojego organizmu swietne Jednak bede chyba zmuszona zmienic je na inne, poniewaz sa stosunkowo drogie (ok 40zl) Ale mysle, ze gdy bede mogla sobie w przyszlosci pozwolic na taki comiesieczny zakup to na pewno do nich wroce
No cóż, ja niestety jestem już po decyzji całkowitego odstawienia tabletek

Jak zaczęłam je brać, 6 lat temu, też tak samo byłam pozytywnie nastawiona jak Ty.

Teraz po 6 latach nie mam już zamiaru się więcej truć
Za dużo szkód narobiły

Szkoda....
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-19, 21:35   #28
Mona83
Raczkowanie
 
Avatar Mona83
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 40
Dot.: yasminelle

Skończyłam pierwsze opakowanie Yasminelle i czekam na okres...jutro będzie czwarty dzień przerwy więc mam nadzieję, że w końcu się pojawi...
Co do efektów to nie wiem czy mogę się wypowiadać po pierwszym opakowaniu bo nie wiem czy to napewno sprawka tabletek, ale obserwuję dokładnie swój organizm i zmiany, które zauważyłam to lepsze nawilżenie i zwiększona "wydzielina" z pochwy no i minus: parę razy dopadły mnie migreny co wcześniej się nie pojawiało...ale moje zdanie nie będzie chyba jeszcze zbyt miarodajne, więc prosze się nie sugerować....

Czy naprawdę tak mało kobiet stosuje te tabletki??? Wypowiedzcie się jak jest u Was!!!!!
__________________
Daj mi rozerwać słowa
Wyjść na Światło
Spętany jestem, mówić nie mogę
Nie mam słów
Daj mi znak, abym mówił
l nie gubił siebie
Boże


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2009082600100130.png
Mona83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 07:38   #29
coco78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
GG do coco78
Dot.: yasminelle

Hej Mona,
ja tylko jedno opakowanie spróbowałam i przejdę na plastry żeby codziennie się nie faszerować tabletkami.
Co do okresu to miałam w 4 dniu i trwał 3 dni(poprostu super), plamienia miałam tak jak kiedyś ale być może to przechodzi.
Przed okresem miałam straszne bóle głowy(duży minus) i byłam senna, mogłabym całe dnie przespać i obrzmiałe piersi.
Narazie to tyle, pa
coco78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-20, 13:30   #30
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: yasminelle

Cytat:
Napisane przez coco78 Pokaż wiadomość
Hej Mona,
ja tylko jedno opakowanie spróbowałam i przejdę na plastry żeby codziennie się nie faszerować tabletkami.
Co do okresu to miałam w 4 dniu i trwał 3 dni(poprostu super), plamienia miałam tak jak kiedyś ale być może to przechodzi.
Przed okresem miałam straszne bóle głowy(duży minus) i byłam senna, mogłabym całe dnie przespać i obrzmiałe piersi.
Narazie to tyle, pa
jesteś pewna tych plastrów?
bo dziewczyny pisały, że są strasznie niewygodne w używaniu
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.