rozstępy, proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 21:01   #1
niteczka089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6

rozstępy, proszę o pomoc


Mój problem polega na tym , że ostatnio zauważyłam u siebie rozstępy na posladkach, widoczne sa one jedynie wtedy jak stanę w taki sposób jakby "pod światło" , w swietle dziennym czy sztucznym ich nie widac , sa widoczne tylko wtedy jak stanę pod odpowiednim kątem w dosc ostrym swietle. Są one białe, co jest dziwne bo nie mailam w ogole czerwonych, wiec jak to mozliwe ze od razu porobily mi sie biale ?? sa delikatne bo tak jak mowie ni widac ich normalnie. Moje pytanie w takim arzie brzmi czy da się je jeszcze zlikwidować ?? kupiłam sobie olejek eucerin na rozstępy, ale strasznie sie boje ze zostana mi one do konca zycia :/ jak wzięłam bardzo małą lampkę z bardzo mocnym swiatlem i przystawilam ja pod odpowiednim katem do posladkow to neistety bylo je widac :/
niteczka089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:46   #2
niteczka089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: rozstępy, proszę o pomoc

proszę niech ktoś mi odpowie... czy toejst poczatkowe stadium i moge je jeszcze zlikwidowac ??
niteczka089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 18:52   #3
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: rozstępy, proszę o pomoc

wyczytałam że rozstępy powstają na skutek upośledzenia fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za tworzenie włókien kolagenu i elastyny. Niestety obecnie nie ma skutecznego sposobu na całkowite pozbycie się rozstępów, można jedynie sprawić, że będą jaśniejsze i spłycone, a przez to mniej widoczne. Na pewno nie pomogą w tym kremy – organizm ludzki nie przyswaja obcego kolagenu, tylko do pewnego wieku produkuje go sam. Czy pomoże olejek?? - nie bardzo w to wierzę. Można jednak zastosować pewne zabiegi, któe sprawią, że rozstępy będą mniej widoczne. Np. laser fraxel pobudza organizm do produkcji kolagenu, mezoterapia igłowa, czyli mieszanka koktajli odżywczych, w których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. popularna jest też endermologia, która ma działanie ujędrniające. mam nadzieję, ze coś pomogłam, choć pewnie nie pocieszyłam za bardzo
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.