Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 14:10   #1
KissOfLove
Przyczajenie
 
Avatar KissOfLove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16

Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?


Witam. Mój przypadek jest dość skomplikowany. Miałam ostatnią miesiączkę 27 MAJA. Czyli spóźnia mi się już blisko 2 miesiące ... wszystkie prawa natury mówią, że powinnam być w ciąży, ale może po kolei ...
Współzyłam z chłopakiem TYLKO 27 i 28 CZERWCA. Był to stosunek przerywany... tak- wiem, wiem - moja głupota i nieodpowiedzialność. No, ale czasu nie cofnę.
Kilka dni później źle się czułam, miałam zawroty głowy, pobolewał mnie brzuch, więc myślałam, że już lada dzień dostanę okres. Niestety tak się nie stało... mimo osłabienia okresu ni widu ni słychu.
3 tygodnie po stosunku udałam się do lekarza - zrobił badanie i usg dopochwowe nie wykazało ciąży.
Lekarz przepisał mi Luteinę i powiedział, że do 5-7 dni zażywania powinien pojawić się okres. Gdyby do 14 dni jednak nie pojawił się to mam przyjść do niego.
Zażywam te tabletki już 8 dzień i okresu nadal nie ma, ale pobolewa mnie brzuch i piersi. Moje pytania są następujące :
- czy mam nadal zażywać Luteinę do końca (zostało 5 tabletek), czy przerwać i czekać na okres?
- czy jest możliwe żeby usg dopochwowe 3 tygodnie po stosunku jeszcze nie potrafiło wykazać ciąży?

Dodam jeszcze, że obecnie nie czuje jakichś objawów ciąży, czuje się znowu tak jak przed okresem - w dole brzucha pobolewa i piersi trochę (a słyszałam, że na początku ciązy strasznie bolą) nie mam mdłości, wszystko normalnie jem.
I jeszcze muszę zaznaczyć, że nigdy mi się nie spozniał tak długo - przeważnie 3- 4 dni, do tygodnia opóźnienia max. Najdluzej spoznial się 2 tygodnie, ale to był jednorazowy "wypadek".
Aha, i jeszcze na początku czerwca brałam silne tabletki na zapalenie pęcherza... więc może to opóźnienie jest z tym powiazane? Ale aż tyle ?
Proszę mi powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży. Może trochę panikuje skoro mam jeszcze 6 dni na "dostanie" (wg lekarza), ale liczę na rzetelne odpowiedzi, bo biję się z myślami.

Edytowane przez KissOfLove
Czas edycji: 2014-07-26 o 14:21
KissOfLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:24   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

dlaczego po prostu nie zrobisz testu? będzie już wiarygodny
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 19:13   #3
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

ale jak Ci dokładnie lekarz powiedział, że masz zażywać do 7 dni i odstawić?
miałam niedawno podobnie, mi lekarka przepisała duphaston na 5 dni i odstawić i czekać, po 3 dniach dostałam @

ale do 14 dni powinnaś bez obaw czekać, po 14 jeśli nie przyjdzie dzwoń do lekarza
generalnie Twoje ciało już reaguje - boli Cie brzuch i piersi, jeśli są to twoje zwyczajowe objawy przed miesiączką powinnaś ją niedługo dostać.

druga sprawa, to zrób test z krwi, wyniki są tego samego dnia.
trzecia, stosunek przerywany??? na serio???
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 19:56   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Cytat:
Napisane przez KissOfLove Pokaż wiadomość
Witam. Mój przypadek jest dość skomplikowany. Miałam ostatnią miesiączkę 27 MAJA. Czyli spóźnia mi się już blisko 2 miesiące ... wszystkie prawa natury mówią, że powinnam być w ciąży, ale może po kolei ...
Współzyłam z chłopakiem TYLKO 27 i 28 CZERWCA. Był to stosunek przerywany... tak- wiem, wiem - moja głupota i nieodpowiedzialność. No, ale czasu nie cofnę.
Kilka dni później źle się czułam, miałam zawroty głowy, pobolewał mnie brzuch, więc myślałam, że już lada dzień dostanę okres. Niestety tak się nie stało... mimo osłabienia okresu ni widu ni słychu.
3 tygodnie po stosunku udałam się do lekarza - zrobił badanie i usg dopochwowe nie wykazało ciąży.
Lekarz przepisał mi Luteinę i powiedział, że do 5-7 dni zażywania powinien pojawić się okres. Gdyby do 14 dni jednak nie pojawił się to mam przyjść do niego.
Zażywam te tabletki już 8 dzień i okresu nadal nie ma, ale pobolewa mnie brzuch i piersi. Moje pytania są następujące :
- czy mam nadal zażywać Luteinę do końca (zostało 5 tabletek), czy przerwać i czekać na okres?
- czy jest możliwe żeby usg dopochwowe 3 tygodnie po stosunku jeszcze nie potrafiło wykazać ciąży?

Dodam jeszcze, że obecnie nie czuje jakichś objawów ciąży, czuje się znowu tak jak przed okresem - w dole brzucha pobolewa i piersi trochę (a słyszałam, że na początku ciązy strasznie bolą) nie mam mdłości, wszystko normalnie jem.
I jeszcze muszę zaznaczyć, że nigdy mi się nie spozniał tak długo - przeważnie 3- 4 dni, do tygodnia opóźnienia max. Najdluzej spoznial się 2 tygodnie, ale to był jednorazowy "wypadek".
Aha, i jeszcze na początku czerwca brałam silne tabletki na zapalenie pęcherza... więc może to opóźnienie jest z tym powiazane? Ale aż tyle ?
Proszę mi powiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży. Może trochę panikuje skoro mam jeszcze 6 dni na "dostanie" (wg lekarza), ale liczę na rzetelne odpowiedzi, bo biję się z myślami.
Jak najbardziej 3 tygodnie po stosunku usg miało prawo NIC nie wykazać, ja bym się zdziwiła, gdyby wykazało. Do tygodnia czasu zagnieżdżanie zarodka, czyli ciąża tak naprawdę 2tygodniowa - nie do zobaczenia.

Test i/lub badanie z krwi beta hcg.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 23:54   #5
KissOfLove
Przyczajenie
 
Avatar KissOfLove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Lekarz powiedział mi, że do 5-7dni w ciągu zażywania Luteiny powinnam dostać i jak dostanę to mam przerwać - nie dostałam, więc nie przerwałam , postąpiłam logicznie chyba. Dzisiaj (tj. 27 lipca bo pisze już po polnocy) jest 9 dzień ostatni dzień zażywania Luteiny ... 3 tabletki zostały, a biorę 3x na dzień, wiec dziś mam tak jakby ostatni dzień "kuracji ". I czekam na okres, pozyjemy - zobaczymy.

Mam jeszcze takie pytanie - czy na to badanie krwi wykrywające ciąże trzeba mieć skierowanie od lekarza tak jak na zwykłe rutynowe badanie? I czy to badanie jest płatne? (nie miałam jeszcze nigdy badania krwi pod tym kątem)

Edytowane przez KissOfLove
Czas edycji: 2014-07-26 o 23:57
KissOfLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 00:16   #6
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

nie wiem jak jest ze skierowaniem, ale płatne jest na życzenie pacjenta, ja płaciłam 25 zł
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 01:02   #7
KissOfLove
Przyczajenie
 
Avatar KissOfLove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Aha, to ja chyba dam sobie na luz i przeczekam te 14 dni, a jak do końca przyszłego tygodnia nie dostane to na poniedziałek umówie się na wizytę.
Ewentualnie jak już nie będę mogła wytrzymać z niepewności to kupie sobie najtańszy test w aptece, bo przecież powinien być już w 100% wiarygodny po takim czasie. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i dam znać 'co ze mną' czy jestem "sama" czy też jest nas dwoje :P
KissOfLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 01:04   #8
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

dlaczego nie zrobisz testu? Kosztują chyba z 10 zł
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 07:01   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Tak ci kasy szkoda? 10zł?
To badanie jest WYŁĄCZNIE płatne, nfz nie refunduje.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:27   #10
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Nie rozumiem, nie mieć okresu od 27 maja i testu nie zrobić?! Zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz być w 9-10 tygodniu ciąży? :O W głowie się nie mieści Twoja nieodpowiedzialność, naprawdę... :/ Żeby zwykłego testu ciążowego nie zrobić! :/

Podczas brania luteiny okresu się nie dostaje, dopiero do 10 dni po odstawieniu. Jakiś niekompetentny ten lekarz, dziwię się, że nie kazał zrobić chociażby testu.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:46   #11
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

nie wiem na co czekasz, test najtanszy kosztuje mniej niz 10 zl. badanie z krwi ciut wiecej, nie wiem, nie robilam. zrob jedno i /lub drugie, a bedziesz miec jasnosc.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 08:03   #12
KissOfLove
Przyczajenie
 
Avatar KissOfLove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, nie mieć okresu od 27 maja i testu nie zrobić?! Zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz być w 9-10 tygodniu ciąży? :O W głowie się nie mieści Twoja nieodpowiedzialność, naprawdę... :/ Żeby zwykłego testu ciążowego nie zrobić! :/

Podczas brania luteiny okresu się nie dostaje, dopiero do 10 dni po odstawieniu. Jakiś niekompetentny ten lekarz, dziwię się, że nie kazał zrobić chociażby testu.
hahaha, z całym szacunkiem ale bredzisz jakim cudem mogę być w 9-10 tygodniu ciąży skoro stosunek miałam TYLKO 27 i 28 CZERWCA poza tym 12 dni temu bylam u lekarza wiec to byłby jakiś 7 tydzień wg Twojej teorii, i usg Twoim zdaniem nie pokazałoby 7tygodniowej ciąży ?
Myśle, że to raczej Ty jesteś niekompetentna w udzielaniu wypowiedzi na temat, o którym nie masz pojęcia.

Dzis robię test i pozbędę się wszystkich wątpliwości.
KissOfLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:19   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Cytat:
Napisane przez KissOfLove Pokaż wiadomość
hahaha, z całym szacunkiem ale bredzisz jakim cudem mogę być w 9-10 tygodniu ciąży skoro stosunek miałam TYLKO 27 i 28 CZERWCA poza tym 12 dni temu bylam u lekarza wiec to byłby jakiś 7 tydzień wg Twojej teorii, i usg Twoim zdaniem nie pokazałoby 7tygodniowej ciąży ?
Myśle, że to raczej Ty jesteś niekompetentna w udzielaniu wypowiedzi na temat, o którym nie masz pojęcia.

Dzis robię test i pozbędę się wszystkich wątpliwości.
Coś kręcisz.

Stosunek 27-28 czerwca - dzisiaj mamy 29 lipca, czyli upłynęły raptem ... 4,5 tygodnia! 12 dni temu gin nie miał prawa zobaczyć czegokolwiek na usg.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 07:41   #14
KissOfLove
Przyczajenie
 
Avatar KissOfLove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

na 2 testach jedna kreska wiec nie wiem jakie są szanse ze jestem w ciąży, ale raczej chyba nikłe co ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Moje zdjęcie 71.jpg (16,1 KB, 17 załadowań)
KissOfLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 08:03   #15
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Cytat:
Napisane przez KissOfLove Pokaż wiadomość
hahaha, z całym szacunkiem ale bredzisz jakim cudem mogę być w 9-10 tygodniu ciąży skoro stosunek miałam TYLKO 27 i 28 CZERWCA poza tym 12 dni temu bylam u lekarza wiec to byłby jakiś 7 tydzień wg Twojej teorii, i usg Twoim zdaniem nie pokazałoby 7tygodniowej ciąży ?
Myśle, że to raczej Ty jesteś niekompetentna w udzielaniu wypowiedzi na temat, o którym nie masz pojęcia.

Dzis robię test i pozbędę się wszystkich wątpliwości.
Ty za to jesteś baaaardzo kompetentna i bardzo odpowiedzialna, uprawiając stosunek przerywany, a potem zakładając wątek na forum, zamiast iść do ginekologa Nadrób zaległości z biologii dotyczące ciąży i współżycia.
I po co wrzucasz zdjęcie testu ciążowego? Zbyt skomplikowane żeby sama z ulotką sobie poradzić?

Z mojej strony EOT.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 13:38   #16
provoge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 341
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Jeannee, czytaj ze zrozumieniem. Juz w temacie jest, ze autorka byla u ginekologa.
provoge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 14:15   #17
KissOfLove
Przyczajenie
 
Avatar KissOfLove
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Ty za to jesteś baaaardzo kompetentna i bardzo odpowiedzialna, uprawiając stosunek przerywany, a potem zakładając wątek na forum, zamiast iść do ginekologa Nadrób zaległości z biologii dotyczące ciąży i współżycia.
I po co wrzucasz zdjęcie testu ciążowego? Zbyt skomplikowane żeby sama z ulotką sobie poradzić?

Z mojej strony EOT.
Byłam u ginekologa, z tym, że okazało się, ze za wcześnie dlatego pisałam o swoich wątpliwościach. Przykre, że nie umiesz czytać, a się mądrzysz.
A zdjęcie wrzuciłam nie dlatego, że nie umiem sobie z ulotką poradzić PMS czy okres ci dolega ?
Jak cie irytują takie posty, to po co marnujesz swój czas i je czytasz ? żeby tylko docinać komuś, kto szuka pomocy? no bardzo szlachetnie
KissOfLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 19:41   #18
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Ciąża mimo ze USG jej nie wykazało?

Kiss tygodnie ciąży liczy się od daty ostaniej miesiączki a nie stosunku.... czyli tereminie spodziewanej miesiączki jest się już w 4 tygodniu. Stąd ten 9-10 tydzień, dlatego też radzę się doedukować.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:41:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.