Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-24, 12:21   #3421
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Locacid - jest na receptę

A próbowałaś najprostszego codziennego masażu piersi z użyciem np. oliwy z oliwek? Trzeba się trochę namachać min, 2 min., ale efekty też są i bez retinoidów (tak na początek)
W każdym zabiegu na piersi masaż to podstawa! Zresztą na twarz także.

http://www.youtube.com/watch?v=f6jgDk4apog

pewnie, ale nic nie pomaga na te moje dwie rozciągnięte skarpety
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 13:05   #3422
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

co myślicie o tym ?? z mydlarni tonik na początek później ten kwas http://biocosmetics-polska.pl/linia-...-30-40/p,28276 20% ?
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 00:27   #3423
knopers1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam , od pół roku walczę z trądzikiem , dermatolog przepisuje mi ciągle isotrex albo isotrexin , czyli retinoid miejscowy , bardzo dobrze się spisuje , naprawdę ograniczył w dużym stopniu mój trądzik , bardzo dobra maśc ale tylko wtedy spełnia swoje zadanie gdy jest rozważnie stosowana równoczenie przy filtrach przecirexwsłonecznych , ale mam teraz pewien problem bo w okresie gdy było ciepło oprócz isotrexu na dzień stosowałem iwostin solecrin acne spf 25 i było wszystko ok , ale teraz gdy jest zimno i smaruje sie tym kremem twarz reaguje mocnym zaczerwieniem na chłód i wgl jest podrażniona bardziej niż wcześniej , proszę o polecenie jakiegoś kremu na okres pózno jesienny i zimowy przy rówoczesnym stosowaniu masci isotrex , który chroni przed sloncem i chlodem i nie zapycha , prosze bardzo o pomoc. wydaje mi sie ze nie musi posiadac dzialania matujacego bo skora i tak jest wysuszona od masci .
knopers1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:19   #3424
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez knopers1992 Pokaż wiadomość
Witam , od pół roku walczę z trądzikiem , dermatolog przepisuje mi ciągle isotrex albo isotrexin , czyli retinoid miejscowy , bardzo dobrze się spisuje , naprawdę ograniczył w dużym stopniu mój trądzik , bardzo dobra maśc ale tylko wtedy spełnia swoje zadanie gdy jest rozważnie stosowana równoczenie przy filtrach przecirexwsłonecznych , ale mam teraz pewien problem bo w okresie gdy było ciepło oprócz isotrexu na dzień stosowałem iwostin solecrin acne spf 25 i było wszystko ok , ale teraz gdy jest zimno i smaruje sie tym kremem twarz reaguje mocnym zaczerwieniem na chłód i wgl jest podrażniona bardziej niż wcześniej , proszę o polecenie jakiegoś kremu na okres pózno jesienny i zimowy przy rówoczesnym stosowaniu masci isotrex , który chroni przed sloncem i chlodem i nie zapycha , prosze bardzo o pomoc. wydaje mi sie ze nie musi posiadac dzialania matujacego bo skora i tak jest wysuszona od masci .
Przy retinach spf 25 to żadna ochrona. Polecam KWC i spf 50 z wysokim PPD
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-12-02 o 18:25
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:18   #3425
Phebe
Raczkowanie
 
Avatar Phebe
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 64
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mi po retinoidach robi się cieniutka skóra,opada owal twarzy,bruzdy się uwydatniają,wiadomo że przebudowywuje skóre-likwidując zaskórniaki i pryszcze,ale kosztem pogłębienia suchości.o wiele lepiej wyglądam nie stosując,jeszcze jak pomyśle o uciążliwości tej kuracji i wiecznym przesuszu to jestem na nie.dobre to na trądzik ale na starzenie u mnie sie nie sprawdził/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-17 o 21:19
Phebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 06:46   #3426
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witajcie

Można dołączyć?

Ja aktualnie stosuję kurację retinaldehydem zawartym w Diancealu (teraz Tracnealu) firmy Avene Dodatkowo robię domowe maseczki z sody oczyszczonej i codziennie twarz przemywam maślanką (maleńka ilość kwasu mlekowego )
Jak zaczynałam były to mocniejsze kuracje, kiedyś także w gabinecie. Na dzień dzisiejszy walkę z przebarwieniami i bliznami wygrywam i nie stosuję już takich "ostrych kuracji"
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 18:42   #3427
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, zamierzam stosować Serum z BU Lemon Eco, które ma w składzie BHA 2%. Chciałabym jednak coś uzywać oprócz tego, żeby wzmocnić działanie, coś może z AHA...polecacie coś?
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 13:08   #3428
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny bardzo prosze was o porade
stosuje retn a - przeciwstarzeniowo (jestem przed trzydziestka )
moja ''wyjsciowa'' skora byla normalna, troch przetluszczajaca sie w strefie t, bez wypryskow
poczatkowo super znosilam retin ale teraz przechodze zalamanie. moja skora zrobila sie sucha, luszczy mi sie broda- wyglada to po prostu zle i zadne nawilzanie nie pomaga
szczypie mnie nakladany filtr. z + to mam wrazenie ze moja skora zrobila sie bardziej ''gesta'' i taka promienna.
ale zaczelam sie zastanawiac czy ten krem naprawde jest dobrym srodkim przeciwzmarszczkowym... (mam troche obsesje nt dbania o cere i unikania slonca ) przeczytalam tutaj (nie wiem czy moge tak link wklejac mam nadzieje ze moge ) http://klinikakolasinski.pl/chirurgi...a-retin-a.html ze retin a tu cyt : ,, nie stanowi działań profilaktycznych w terapii zmian związanych z wiekiem.''. wiec jak to jest ? nie mam tradziku ani wypryskow- czy ja sie mecze bez powodu ? mam naprawde kryzys filtrowo- retinoidowy
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 14:13   #3429
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ale ta strona to klinika chirurgii plastycznej.
Ja bym tam raczej nie oczekiwała żeby widniało 'Paćkaj się retinoidami na cholere ci lifting?'.
Parę kobiet z większym dośw. życiowym pisało tu i na LU odn. działania przeciwzmarszczkowego i nie wydaje mi się żeby to był pic na wodę.
Bym radziła po prostu zmniejszyć częstotliwość/metodę aplikacji.

Osobiście na każdą wylinkę czekam jak na święta i się wręcz ciesze jak się łuszcze, bo to znaczy że działa.
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-12-20 o 14:18 Powód: literówka ah literówka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 15:00   #3430
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Ale ta strona to klinika chirurgii plastycznej.
Ja bym tam raczej nie oczekiwała żeby widniało 'Paćkaj się retinoidami na cholere ci lifting?'.
Parę kobiet z większym dośw. życiowym pisało tu i na LU odn. działania przeciwzmarszczkowego i nie wydaje mi się żeby to był pic na wodę.
Bym radziła po prostu zmniejszyć częstotliwość/metodę aplikacji.

Osobiście na każdą wylinkę czekam jak na święta i się wręcz ciesze jak się łuszcze, bo to znaczy że działa.
dzieki za slowa rozsadku, w sumie masz racje.... postaram tez sie usmiechac na widok odpadajacej skory... skoro mowisz ze to mozliwe
najlepsze jest to ze na poczatku uzywalam retin czesciej i bylo ok - teraz kiedy juz zmniejszylam czestotliwosc aplikacji (bo odczuwalam suchosc skory - przede wszystkim po prysznicu) to doskwiera mi luszczenie i to cho@@rne szczypanie po nalozeniu kremu
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 20:00   #3431
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
stosuje retn a - przeciwstarzeniowo (jestem przed trzydziestka )
moja ''wyjsciowa'' skora byla normalna, troch przetluszczajaca sie w strefie t, bez wypryskow
poczatkowo super znosilam retin ale teraz przechodze zalamanie. moja skora zrobila sie sucha, luszczy mi sie broda- wyglada to po prostu zle i zadne nawilzanie nie pomaga
szczypie mnie nakladany filtr. z + to mam wrazenie ze moja skora zrobila sie bardziej ''gesta'' i taka promienna.
ale zaczelam sie zastanawiac czy ten krem naprawde jest dobrym srodkim przeciwzmarszczkowym... (mam troche obsesje nt dbania o cere i unikania slonca ) przeczytalam tutaj (nie wiem czy moge tak link wklejac mam nadzieje ze moge ) http://klinikakolasinski.pl/chirurgi...a-retin-a.html ze retin a tu cyt : ,, nie stanowi działań profilaktycznych w terapii zmian związanych z wiekiem.''. wiec jak to jest ? nie mam tradziku ani wypryskow- czy ja sie mecze bez powodu ? mam naprawde kryzys filtrowo- retinoidowy
Ze względu na działanie drażniące nie zaleca się stosowania preparatów dermatologicznych z kwasem retinowym w długotrwałej terapii i profilaktyce starzenia skóry. Do regularnej pielęgnacji bardziej odpowiednie są "kosmetyczne" postaci wit. A - retinol, retinaldehyd. Przy braku chorób skóry czy wyraźnych objawów starzenia nie ma sensu sięgać po silne farmaceutyki. Może spróbuj stabilnego retinolu z BU czy Mazideł. Nawet zresztą w przypadku retinolu nie należy przesadzać z dawkowaniem, w stężeniu dającym efekty porównywalne do kwasu retinowego może być tak samo drażniący. Poleca się go łączyć w stężeniach umiarkowanych z wit. C, E i innymi antyoksydantami.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-20 o 20:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 20:22   #3432
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ze względu na działanie drażniące nie zaleca się stosowania preparatów dermatologicznych z kwasem retinowym w długotrwałej terapii i profilaktyce starzenia skóry. Do regularnej pielęgnacji bardziej odpowiednie są "kosmetyczne" postaci wit. A - retinol, retinaldehyd. Przy braku chorób skóry czy wyraźnych objawów starzenia nie ma sensu sięgać po silne farmaceutyki. Może spróbuj stabilnego retinolu z BU czy Mazideł. Nawet zresztą w przypadku retinolu nie należy przesadzać z dawkowaniem, w stężeniu dającym efekty porównywalne do kwasu retinowego może być tak samo drażniący. Poleca się go łączyć w stężeniach umiarkowanych z wit. C, E i innymi antyoksydantami.
Dokładnie
Ja np. przeczytałam mnóstwo artykułów Barbary Kwiatkowskiej swego czasu
Mam 21 lat i od kilku miesięcy co kilka dni stosuję retinaldehyd. I postanowiłam, że go zostawię także jako środek zapobiegający starzeniu Nie mam zamiaru maziać się nim codziennie, ale co jakiś czas

Dodatkowo najlepsze co może być dla cery na dzień to serum z antyoksydantami pod filtr Ja używam kropelek Juvit C
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 09:33   #3433
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamierzam stosować Serum z BU Lemon Eco, które ma w składzie BHA 2%. Chciałabym jednak coś uzywać oprócz tego, żeby wzmocnić działanie, coś może z AHA...polecacie coś?
Ponawiam pytanie a dodatkowo czy stosując to serum moge pod filtry nakładać np. kropelki Juvit C?
Podaję skład:
Skład produktu:

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Organic Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil, Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Extract (ekstrakt z kwiatu kocanki ok. 5%), Salicylic Acid (2%), Organic Leptospermum Petersonii (Lemon Tea Tree) Oil (1%), Mixed Tocopherols (witamina E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 18:43   #3434
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny co daje lepsze efekty zabiegi kwasami u kosmetyczki czy kuracja np Triacnealem lub Effaclarem Duo? Mam okropną "kaszkę" podkórną której nie da się za chiny ludowe usunąć i nie wiem co mi ten grysik lepiej usunie?
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 13:22   #3435
katya1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
kwas mlekowy

Witam,
kupiłam sobie kwas mlekowy 80%, niestety w sklepie w którym kupiłam nic nie jest napisane jak stosować i rozcieńczać, czy mogłybyście mi pomóc?
mam cerę trądzikową, chcialabym żeby mi pomógł na ten problem, bo naprawdę już nie mam siły do mojej cery
jak powinnam rozcieńczać żeby przemywać nim twarz? z czym łączyć, albo do czego dodawać?
dziękuję bardzo za pomoc, mam nadzieję że nie powielam wątku
katya1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 14:22   #3436
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: kwas mlekowy

dużo informacji nt tego produktu jest na stronach @ sklepów które go sprzedają, czyli np. na mazidłach, zsk, naturalis itp

Ja kwasu mlekowego nie używałam, ale muszę zakupić w celu stabilizacji mocznika. Gdy użyję go tylko w takim stężeniu do tego potrzebnym, muszę używać filtra?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 19:21   #3437
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: kwas mlekowy

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
dużo informacji nt tego produktu jest na stronach @ sklepów które go sprzedają, czyli np. na mazidłach, zsk, naturalis itp

Ja kwasu mlekowego nie używałam, ale muszę zakupić w celu stabilizacji mocznika. Gdy użyję go tylko w takim stężeniu do tego potrzebnym, muszę używać filtra?
Przy obcowaniu z kwasami zawsze powinno używać się filtrów.
Szczególnie, że kwas mlekowy nie jest kwasem PHA, więc jest fotouczulający.
Nawet w niewielkim stężeniu.
Zresztą- filtry to raczej dobro a nie zło konieczne ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 19:42   #3438
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny mam pewien dylemat Mam cere mieszaną w kierunku do tłustej, używam Retinu już okolo 1,5 ms i teraz zauważyłam, że na policzkach powyskakiwało mi troche zaskórników otwartych, wcześniej tego nie było, myślicie, że Retin może mnie zapychać Dodam, że nic ostatnio nowego nie wprowadzałam
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:45   #3439
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Moja twarz po kuracji wygląda gorzej - powiedzcie mi, jako specjalistki, czy to przejdzie i co robię źle Czy nie stosuję tego za dużo.

Miałam ładną cerę, ale ze skłonnością do przesuszania i z wągrami na nosie, brodzie i czole. Kwasy chciałam zastosować na pierwsze zmarszczki mimiczne i na wygładzenie/rozświetlenie cery przed ważną imprezą. Kurację zaczęłam dwa tygodnie temu. Jest trochę eklektyczna (wiem, że nie powinno się tak mieszać, może w tym problem):

1. Rano: Flavo-C (serum 8% + krem + filtr), popołudnie: Avene Cicalfate, bo skórę mam tak ściągniętą i przesuszoną, że postanowiłam dokupić coś do regeneracji, bo to, co się dzieje to jakaś masakra), na noc: przemycie twarzy tonikiem AHA/BHA 10% z Biochemii Urody i krem Glycolix z Topixu nałożony na serum Capture Totale Diora.

Moja skóra wygląda gorzej i starzej niż przed rozpoczęciem kuracji! Najpierw się łuszczyła i miałam drobny wysyp po jednej stronie twarzy (już przeszedł), a teraz moja skóra wygląda tak, jakbym cały czas chodziła w maseczce peel-off: jest ściągnięta, dziwnie nierówna, cienka, już się nie łuszczy, ale stała się nieregularna: właśnie jak warstwa peel-off przy marszczeniu twarzy. Wyglądam starzej, zmarszczki mimiczne (kurze łapki głównie), które wcześniej były ledwo zauważalne, mocno się zarysowały...

Co robić?! Przerywać kurację, złagodzić? Kontynuować? Usunąć coś? Za miesiąc muszę wyglądać nieskazitelnie, więc nie wiem... Może jakaś mikrodermabrazja, żeby zetrzeć tę peel-offową warstewkę? Błagam o rady, bo jestem w kropce...
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 12:12   #3440
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

i
Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
Moja twarz po kuracji wygląda gorzej - powiedzcie mi, jako specjalistki, czy to przejdzie i co robię źle Czy nie stosuję tego za dużo.

Miałam ładną cerę, ale ze skłonnością do przesuszania i z wągrami na nosie, brodzie i czole. Kwasy chciałam zastosować na pierwsze zmarszczki mimiczne i na wygładzenie/rozświetlenie cery przed ważną imprezą. Kurację zaczęłam dwa tygodnie temu. Jest trochę eklektyczna (wiem, że nie powinno się tak mieszać, może w tym problem):

1. Rano: Flavo-C (serum 8% + krem + filtr), popołudnie: Avene Cicalfate, bo skórę mam tak ściągniętą i przesuszoną, że postanowiłam dokupić coś do regeneracji, bo to, co się dzieje to jakaś masakra), na noc: przemycie twarzy tonikiem AHA/BHA 10% z Biochemii Urody i krem Glycolix z Topixu nałożony na serum Capture Totale Diora.

Moja skóra wygląda gorzej i starzej niż przed rozpoczęciem kuracji! Najpierw się łuszczyła i miałam drobny wysyp po jednej stronie twarzy (już przeszedł), a teraz moja skóra wygląda tak, jakbym cały czas chodziła w maseczce peel-off: jest ściągnięta, dziwnie nierówna, cienka, już się nie łuszczy, ale stała się nieregularna: właśnie jak warstwa peel-off przy marszczeniu twarzy. Wyglądam starzej, zmarszczki mimiczne (kurze łapki głównie), które wcześniej były ledwo zauważalne, mocno się zarysowały...

Co robić?! Przerywać kurację, złagodzić? Kontynuować? Usunąć coś? Za miesiąc muszę wyglądać nieskazitelnie, więc nie wiem... Może jakaś mikrodermabrazja, żeby zetrzeć tę peel-offową warstewkę? Błagam o rady, bo jestem w kropce...
Za dużo tego.
Ustawiłabym to tak:
1. Rano: Flavo-C (serum 8% + krem + filtr),
2. Wieczór: serum Capture Totale Diora (nie zapycha Cię?) + Avene Cicalfate (nie zapycha Cię?) -> pytam, bo mają triglicerydy
3. Raz w tygodniu na noc: tonik AHA/BHA 10% z Biochemii Urody albo krem Glycolix z Topixu.

Wniosek: Daj skórze odpocząć i zregenerować się, zbyt dużo wprowadziłaś preparatów na raz. Postaw na nawilżanie. Bez sensu jest wiecznie złuszczać skórę, ta musi się zregenerować, ale nie dajesz jej szansy i reaguje podrażnieniem.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 13:36   #3441
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziękuję Zrobię tak i dam znać, czy pomogło. Avene mnie trochę zapycha, Dior wcale - wręcz przeciwnie, cera bardzo dobrze na niego zareagowała (wprowadziłam go jako pierwszy, mniej więcej na tydzień przed kwasami, więc mogę ocenić jego działanie "w izolacji"). Mam nadzieję, że przez miesiąc uda mi się doprowadzić cerę do normalności. Kupiłam sobie również maskę algową, witaminową z Bielendy - będę ją kłaść raz albo dwa na tydzień. Chyba raczej dwa, bo moja cera jest teraz tak przesuszona, że już po godzinie od nawilżenia kremem czuję się jak człowiek w żelaznej masce...

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

A myślicie, że mogę sobie teraz zrobić jednorazowe mikro, żeby się pozbyć tego peel-offu? Czy skóra jest zbyt umęczona na mechaniczne ścieranie?
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 19:59   #3442
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ok, no to teraz opis mojego doświadczenia:

"Peel-off" zaczął się złuszczać i skóra przestała mnie ciągnąć, więc była to po prostu obumarła warstwa naskórka. Widzę, że moja skóra jest baaaardzo podatna na działanie kwasów, bo podejrzewam, że codzienne traktowanie traktowanie jej zestawem tonik10%AHA/BHA + krem 10%Glicol. dało efekt porównywalny z tym, co wiele osób opisuje jako doświadczenie po zabiegu kwasami w salonie.

Odpowiadając na pytania: czy wysyp był inny. Tak, był inny niż zwykłe pryszcze. Bardziej ropny i odwewnętrzny. Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, a to, co się stało to jakiś koszmar - wysypało mnie strasznie i teraz goję blizenki. Wągry (czyli to, co chciałam zwalczyć) jak były, tak są... Chyba Zbyt szybko przerwałam kurację, żeby im zaradzić, ale moja skóra była tak podrażniona, że musiałam to zrobić.

Jest zresztą ładnie złuszczona. Już nie ciągnie, bo to, co było ściągnięte zlazło po paru "peelingach" szorstkim ręcznikiem i obecnie skóra jest czerwono-brązowa (chociaż jestem bladolica!), więc efekt zaczyna być tradycyjny Czyli chyba jest dobrze.

Na razie, zgodnie z radą prettysimple, goję skórę Cicalfate Avene i kurację glikolem kończę, bo zbliża się marzec, a spędzam go w południowym słońcu, więc nie chcę nabawić się przebarwień. Jako blokera używam kremu dla narciarzy "Winter Care" z filtrem 50+ z FlosLeku. Przy obecnym mrozie -15 :O to chyba najlepsze rozwiązanie (że też mróz nastał akurat, kiedy zaczęłam się złuszczać! a zima była taka łagodna...).

Za dwa tygodnie, kiedy się trochę podgoję, mam mikrodermabrazję z peelingiem kawitacyjnym, żeby pozbyć się tych wągrów, które powyłaziły na wierzch, a za kolejne dwa - sam peeling kawitacyjny. Kosmetyczka poleciła mi coś takiego, bardzo dziwiąc się, że za tak słabe stężenia zareagowałam tak mocno...
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:38   #3443
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć dziewczyny
dolaczam sie do Was i prosze o porade. od połowy grudnia zużyłam tubkę isotrexu,w efekcie wiekszosc glebokich i ogromnych zaskornikow powychodzila zostawiajac po sobie fioletowe przebarwienia i troszke dziurekproblem wystepuje tylko na policzkach. mam wrazenie ze ostatnio sa ciemniejsze,czy to moze byc dlatego ze dosc mocno zluszczam skore? przez ten miesiac chcialabym je jak najbardziej zredukowac(glownie przeszkadzaja mi te przebarwienia bo dziurki sa prawie niewidoczne) gdyz wiekszosc czasu bede miec mozliwosc siedzenia w domu wiec moge sie luszczyc na maksa;] prosilabym Was bardziej doswiadczone o porade w kwestii jak to rozplanowac.W arsenale do walki mam zorac 0,1, tonik AHA/BHA z bu i skinoren. myslalam ze np rano skinoren wieczorem przetrzec tonikiem i na to zorac?stosowala ktoras z Was tak zmasowany atak czy moze lepsze efekty beda tylko przy zoracku i toniku?
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 11:16   #3444
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To ja przy okazji zapytam, ile czasu po odstawieniu kwasów muszę nosić ten wysoki filtr...
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 17:02   #3445
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
To ja przy okazji zapytam, ile czasu po odstawieniu kwasów muszę nosić ten wysoki filtr...
Na pewno przez najbliższą wiosnę i lato to podstawa A najlepiej filtrować się cały czas
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 08:09   #3446
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

w moim przypadku to wykluczone. filtry strasznie zapychaj mi pory, a po niedokończonej kuracji kwasami i zapychaniu się filtrami wyglądam tylko gorzej. wcześniej prawie nie miałam problemów, a teraz świecę wągrami z daleka, a na policzkach zaczęły mi się robić zaskórniki, których NIGDY - jak żyję - nie miałam...

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

nie mogę się doczekać tej mikrodermabrazji z kawitacją - może coś pomoże...
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 08:12   #3447
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a może przetestuj filtr o lekkiej konstystencji jakiejś innej firmy?
ja od wczoraj zaczęłam stosować zorac 0,05 zamioerzam codziennie a po tygodniu,dwóch dołożyć pod filtr rano skinoren.mam nadzieję,że trochę mi się przed wiosną zdąży poprawić...
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 08:21   #3448
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
w moim przypadku to wykluczone. filtry strasznie zapychaj mi pory, a po niedokończonej kuracji kwasami i zapychaniu się filtrami wyglądam tylko gorzej. wcześniej prawie nie miałam problemów, a teraz świecę wągrami z daleka, a na policzkach zaczęły mi się robić zaskórniki, których NIGDY - jak żyję - nie miałam...

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

nie mogę się doczekać tej mikrodermabrazji z kawitacją - może coś pomoże...
Nie możesz powiedzieć, że ogólnie filtry Cię zapychają, bo nie wypróbowałaś wszystkich dostępnych na rynku ;] Ja ponad 1,5 roku dobierałam filtr. Wciąż po każdym borykałam się z zapychaniem, pryszczami, uczuleniem i świeceniem. Do momentu aż trafiłam na swój. Teraz od 2 lat jestem mu wierna i działa na mnie idealnie- genialnie chroni przed słońcem, nawilża i zmiękcza skórę jednocześnie jej nie podrażniając i nie zapychając. Musisz po prostu testować.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 21:28   #3449
cesarskie cięcie
Rozeznanie
 
Avatar cesarskie cięcie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A jakiego używasz teraz? Ja również jestem fanką ochrony przed słońcem, ale te konsystencje filtrów... ach...
cesarskie cięcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 07:56   #3450
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez cesarskie cięcie Pokaż wiadomość
A jakiego używasz teraz? Ja również jestem fanką ochrony przed słońcem, ale te konsystencje filtrów... ach...
Aktualnie Iwostin Solecrin do twarzy i ciała 50+
Jest idealny Na niego tylko minerałki i jest cacunio- nic się nie błyszczy Myślę jednak, że w lato na jakieś wyjście będę musiała użyć jednak odrobinkę primera po minerałki- np. pudru bambusowego Ale na zimę filtr+minerały to świetny duet
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.