Prezent na komunię dla dziewczynki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 12:28   #1
Colderia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 424

Prezent na komunię dla dziewczynki.


Witam

Mam problem. Zbliżają się komunie i zupełnie nie mam pomysłu na prezent. Rozjaśnię trochę sytuację. Dziewczynka jest córką mojego kuzyna. Głównym filarem mojego problemu jest to, że ona ma wszystko czego chce. Rodzice są majętni oraz bardzo religijni. Ja jestem osobą pracującą, posiadam jakieś oszczędności. Na komunię brata w zeszłym roku wydałam 500zł. Myślę więc, że teraz z łatwością zamknę się w górnej granicy 200zł. Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że nie ma sensu szaleć i taka kwota jest adekwatna. Byłoby miło też dostać od was jakieś wskazówki co mogłabym kupić. Sama myślałam o jakimś fajnym łańcuszku z wisiorkiem.



( Temat założyłam na plotkowym, ponieważ wiem, że jest tu znacznie więcej odwiedzających )
Colderia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 12:35   #2
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez Colderia Pokaż wiadomość
Witam

Mam problem. Zbliżają się komunie i zupełnie nie mam pomysłu na prezent. Rozjaśnię trochę sytuację. Dziewczynka jest córką mojego kuzyna. Głównym filarem mojego problemu jest to, że ona ma wszystko czego chce. Rodzice są majętni oraz bardzo religijni. Ja jestem osobą pracującą, posiadam jakieś oszczędności. Na komunię brata w zeszłym roku wydałam 500zł. Myślę więc, że teraz z łatwością zamknę się w górnej granicy 200zł. Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że nie ma sensu szaleć i taka kwota jest adekwatna. Byłoby miło też dostać od was jakieś wskazówki co mogłabym kupić. Sama myślałam o jakimś fajnym łańcuszku z wisiorkiem.



( Temat założyłam na plotkowym, ponieważ wiem, że jest tu znacznie więcej odwiedzających )
Zanim przeczytałam do końca, też mi na myśl przyszedł łańcuszek z ładnym wisiorkiem.
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 12:36   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Myślę, że łańcuszek lub coś co nawiązuje do samej uroczystości komunijnej to dobry pomysł i bez problemu wyrobisz się w tej kwocie.
PS. Myślę, że i tak temat będzie przekierowany na forum prezentowe
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 12:49   #4
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

w tej cenie kiedyś dla siostrzenicy TŻa kupiliśmy złote kolczyki z apartu ( ze zniżką z kartą stałego klienta), nie za duże - w sam raz dla dziecka

zresztą kwota 200 zł moim zdaniem jest zupełnie wystarczająca, to przecież tylko komunia a nie nie wiadomo jaka okazja, żeby szaleć z prezentami
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 12:52   #5
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

To ja kupiłam córce mojej kuzynki (ale nie chrześniaczce) też małe, złote kolczyki, tylko, że z Kruka plus bombonierka i komunijna kartka z życzeniami.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 13:24   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Także planuję zakupic cos z biżuterii, raczej kolczyki niż łancuszek, do tego jakąs zabawkę i już.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 14:36   #7
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Kolczyki? Lancuszek? No nie wiem... Chyba nie znam nikogo kto by nosil kolczyki z komuni, czy lancuszek ( wiadomo dziecko rosnie wiec szyja objetosciowo sie zmienia ). Dziecko w zlocie tez nie bedzie chodzic, a co potem polozyc do pudelka i zagladac co rok z sentymentem?

Lepiej cos uzytkowego... Dzieci bardziej ciesza sie z roweru niz bizuterii... Napewno jest cos co sprawiloby jej radosc

... No nie wiem, dobrze ze nie mam chrzesniaka
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 15:17   #8
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Ja tam się z roweru nie cieszyłam, dali mi "bo trzeba" - rower to był największy wypas za moich czasów a ja najbardziej się ucieszyłam ze zwykłego (nie białego) zegarka.

Sama dałam złote serduszko - spokojnie da się z nim zmieścić w tej kwocie tylko na łańcuszek nie starczy :P postawiłam na niereligijny symbol, bardziej dziewczęcy, bo sama nigdy krzyżyków ani "bozi" nie chciałam nosić.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 15:26   #9
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Łańcuszki komunijne chyba zazwyczaj sie dostaje od osób typu babcia i ogólnie od bliższych osób więc już pewnie taki dostanie.
Lepsze już są proponowane przez dziewczyny kolczyki.
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 17:00   #10
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Łańcuszki komunijne chyba zazwyczaj sie dostaje od osób typu babcia i ogólnie od bliższych osób więc już pewnie taki dostanie.
Dokładnie, będzie głupio jak dostanie kilka medalików/krzyżyków. Jeśli biżuteria to kolczyki albo inny wisiorek. Ja akurat kolczyki z komunii mam do dzisiaj.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 17:15   #11
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Moja chrześniaczka także w tym roku idzie do komuni, myślałam by dać pieniądze, ale chyba lepiej coś kupić specjalnie dla niej. Myślałam o jakimś aparacie foto, w sumie kolczyki też fajny pomysł, bo lubi nosić kolczyki. Jest jeszcze trochę czasu więc się nie nakręcam, ale jak trzeba będzie podjąć decyzję co kupić, to będzie mętlik w głowie.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 18:54   #12
iwa_m
Raczkowanie
 
Avatar iwa_m
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Wiadomości: 172
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Moim zdaniem biżuteria to świetny pomysł. Sama takie prezenty dostałam i z perspektywy czasu (w maju minie 20 lat) uważam, że był to świetny pomysł. Do takich upominków trzeba oczywiście dorosnąć, ale bardzo się cieszę, że je mam i z dumą je noszę Klasyczna, stonowana biżuteria zawsze jest w modzie i myślę, że to najlepsza pamiątka
Nie uważam, że dawanie pieniędzy, czy kupowanie gadżetów jest dobrym pomysłem. Kasa się szybko rozejdzie, nie wiadomo na co, a gadżety w dzisiejszych czasach po kilku miesiącach wymienia się na lepszy model.
__________________

... Tag: Książki
... Bell Long Lasting Mat - trwały fluid matująco - kryjący
... Ladycode by Bell - DD Cream - matujący fluid ochronny
iwa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:04   #13
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Kolczyki? Lancuszek? No nie wiem... Chyba nie znam nikogo kto by nosil kolczyki z komuni, czy lancuszek ( wiadomo dziecko rosnie wiec szyja objetosciowo sie zmienia ). Dziecko w zlocie tez nie bedzie chodzic, a co potem polozyc do pudelka i zagladac co rok z sentymentem?

Lepiej cos uzytkowego... Dzieci bardziej ciesza sie z roweru niz bizuterii... Napewno jest cos co sprawiloby jej radosc

... No nie wiem, dobrze ze nie mam chrzesniaka
Ale to raczej nie chodzi o to, żeby dziecko nosiło to A o to, że złoto to "inwestycja" Dziecko za 10 czy 20 lat jak może zdecydować sprzedać to złoto i dostanie więcej niż jest ono warte teraz. A, że złoto jeść nie woła i można trzymać w szafce i 100 lat to wg mnie świetny pomysł
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:26   #14
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Ja rok temu kupiłam córce kuzynki kolczyki i wisiorek z kryształkami swarowskiego. Bardzo delikatne, idealne dla dziecka jak i osoby dorosłej. Mała się ucieszyła i nosi do dzisiaj

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:45   #15
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Biżuteria jest fajnym pomysłem (łańcuszki nie są aż tak przylegające do szyi aby nie mogła go nosić gdy nieco podrośnie, tak więc jak najbardziej), jednak chyba moja córka wolałaby w tym wieku dostać zegarek. Jest spory wybór zegarków, różnych typów w tej kategorii cenowej. Mogłaby go nosić nawet na co dzień
Albo jakiś sprzęt sportowy..zależnie od ulubionego sportu. Moja mała bardzo ucieszyła się z wypasionej hulajnogi, na której jeździła dwa lata do szkoły
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:25   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Nie kupiłabym łancuszka i tych innych - sama tak dostałam (moje koleżanki też) i większość albo leży w szafie albo sprzedana ;p
Nie znam nikogo kto by nosił.

Ja bym poszła do jakiegoś sklepu i popatrzyła co mi się podoba - później dopasowała pod dziewczynkę i tyle. Nie musi to być głupia zabawka, może być coś ładnego. To tylko dziecko, kupiłabym więc coś co ją NAPRAWDĘ ucieszy.

O albo np fajny zegarek. Ja nie dostałam go na komunię bo nieco wcześniej - ale wspominam go do dziś...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:07   #17
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Generalnie dzieci raczej nie docenią prezentu w postaci biżuterii, ale to fajna inwestycja na przyszlość. Ja pierścionki, kolczyki i łańcuszki wymienilam na bardzo fajny pierścionek, o sporej wartości , a TŻ dostał obrączki i jak kupowaliśmy własne zostawiliśmy je u jubilera i zapłaciliśmy duuużo mniej. Po latach sie docenia Lpesze to niż kasa, której sie nie zobaczy

Zegarek jest też fajna opcją
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:34   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Ja tam nie mam żadnego prezentu, który dostałam na komunie więc nie przesadzałabym z ta inwestycją.

Zegarek- zgubiłam, a za kasę kupiłam magnetofon.
Łańcuszka z Bozią też nie noszę.

Co znaczy docenić przez dziecko? prezent ma dziecko ucieszyć, zaskoczyć tu i teraz, a nie za 20 lat
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:07   #19
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Co znaczy docenić przez dziecko? prezent ma dziecko ucieszyć, zaskoczyć tu i teraz, a nie za 20 lat
Dlatego mówię, że nie docenią ) = nie ucieszą się.

Ja byłabym za opcją bizu + coś typowo dla dziecka na teraz, jakas zabawka czy gadżet.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-15, 18:42   #20
iwa_m
Raczkowanie
 
Avatar iwa_m
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Wiadomości: 172
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Z niedocenianiem prezentów przez dzieci macie rację. Niedawno miałam do czynienia z taką sytuacją i, jako osobie obdarowującej, było mi bardzo przykro, bo dziecko nawet nie chciało wziąć prezentu do ręki.
Dodam, że były to 5 urodziny synka przyjaciółki, któremu kupiłam grę planszową (zawsze razem gramy w takie gry), ale on ledwo spojrzał i poszedł grać na konsoli (również prezent urodzinowy).
Niestety zmieniają się czasy i podejście ludzi do pewnych rzeczy. Faktycznie, co jeszcze kilka lat temu było fajnym prezentem, teraz na 99% będzie totalną porażką.
__________________

... Tag: Książki
... Bell Long Lasting Mat - trwały fluid matująco - kryjący
... Ladycode by Bell - DD Cream - matujący fluid ochronny
iwa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:57   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Koczyki srebrne - by dziewczynka mogła nosić.

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,12136

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,10597

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,10606

http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,9807

przykładowo

Do tego książka z dedykacją, choćby Akademia Pana Kleksa
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 00:27   #22
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez iwa_m Pokaż wiadomość
Z niedocenianiem prezentów przez dzieci macie rację. Niedawno miałam do czynienia z taką sytuacją i, jako osobie obdarowującej, było mi bardzo przykro, bo dziecko nawet nie chciało wziąć prezentu do ręki.
Dodam, że były to 5 urodziny synka przyjaciółki, któremu kupiłam grę planszową (zawsze razem gramy w takie gry), ale on ledwo spojrzał i poszedł grać na konsoli (również prezent urodzinowy).
Niestety zmieniają się czasy i podejście ludzi do pewnych rzeczy. Faktycznie, co jeszcze kilka lat temu było fajnym prezentem, teraz na 99% będzie totalną porażką.
Pięciolatek powinien już wiedzieć jak trzeba się zachować dostając prezent, nawet najskromniejszy. A to rodziców rola aby nauczyć dziecko zachowywać się w tego typu sytuacjach.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 01:22   #23
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez iwa_m Pokaż wiadomość
Z niedocenianiem prezentów przez dzieci macie rację. Niedawno miałam do czynienia z taką sytuacją i, jako osobie obdarowującej, było mi bardzo przykro, bo dziecko nawet nie chciało wziąć prezentu do ręki.
Dodam, że były to 5 urodziny synka przyjaciółki, któremu kupiłam grę planszową (zawsze razem gramy w takie gry), ale on ledwo spojrzał i poszedł grać na konsoli (również prezent urodzinowy).
Niestety zmieniają się czasy i podejście ludzi do pewnych rzeczy. Faktycznie, co jeszcze kilka lat temu było fajnym prezentem, teraz na 99% będzie totalną porażką.

pieknie to ujelas.

Dziecko zlota nie ogarnie. I nawet na podworku sie nie pochwali (rodzice nie pozwola a i mlode dziecko nie doceni... ) Nie mowie od razu "quad" ale cos czym dziecko sie pobawi....

Pieniadze rodzice zabiora...

Ja bym obstawila jakas wycieczke
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 10:01   #24
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

A może tak z innej beczki, na przykład gra planszowa? Ja ostatnio planowałam kupić kuzynce właśnie na komunię tę grę, niestety nie była wtedy dostępna:

Monopoly Disney
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 12:17   #25
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Gra na komunię? Na urodziny, pod choinkę owszem, ale na komunię to jakoś dziwnie.

Ja mam komunię chrześnicy w tym roku, myślałam o rowerze lub tablecie, ale teraz się zastanawiam czy to dobry pomysł Może lepsza biżuteria... Porozmawiam z kuzynką ( mamą dziewczynki ) i podpytam.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 13:16   #26
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Ale to raczej nie chodzi o to, żeby dziecko nosiło to A o to, że złoto to "inwestycja" Dziecko za 10 czy 20 lat jak może zdecydować sprzedać to złoto i dostanie więcej niż jest ono warte teraz. A, że złoto jeść nie woła i można trzymać w szafce i 100 lat to wg mnie świetny pomysł
tego to kompletnie nie czaję....inwestycja? nie chodzi o to aby nosiło? prezent ma się podobać teraz a nie za 20 lat...co dziecko obchodzi, że za ileś lat na tym zarobi... to tylko kilkuletnie dziecko..ludzie..

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie kupiłabym łancuszka i tych innych - sama tak dostałam (moje koleżanki też) i większość albo leży w szafie albo sprzedana ;p
Nie znam nikogo kto by nosił.

Ja bym poszła do jakiegoś sklepu i popatrzyła co mi się podoba - później dopasowała pod dziewczynkę i tyle. Nie musi to być głupia zabawka, może być coś ładnego. To tylko dziecko, kupiłabym więc coś co ją NAPRAWDĘ ucieszy.

O albo np fajny zegarek. Ja nie dostałam go na komunię bo nieco wcześniej - ale wspominam go do dziś...
dokładnie, o ile kolczyki nosiłam, to wszelkie łańcuszki, medaliki itp wogóle mnie ani nie cieszyły ani ich nie nosiłam, ale to zależy od dziecka, jedną dziewczynkę ucieszy a inna rzuci w "kąt" . Kup jakąś zabawkę, grę planszową czy jakąś elektroniczną , fajny zegarek może zestaw małego chemika czy mikroskop, książkę, rolki,mp4? to nie są specjalnie drogie rzeczy a przynajmniej ucieszą


Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
J

Co znaczy docenić przez dziecko? prezent ma dziecko ucieszyć, zaskoczyć tu i teraz, a nie za 20 lat
dokładnie...czy wy ucieszyłybyście się z prezentu, którego wartość docenicie za 10 lat? pewnie nie...a co dopiero kilkulatek...

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Gra na komunię? Na urodziny, pod choinkę owszem, ale na komunię to jakoś dziwnie.

Ja mam komunię chrześnicy w tym roku, myślałam o rowerze lub tablecie, ale teraz się zastanawiam czy to dobry pomysł Może lepsza biżuteria... Porozmawiam z kuzynką ( mamą dziewczynki ) i podpytam.
a dlaczego gra planszowa na komunię jest dziwna a np tablet już nie? rower czy tablet to fajny pomysł zapytaj poprostu co ją ucieszy, biżuterię pewnie dostanie od babci czy cioci

Edytowane przez sowaaaaa
Czas edycji: 2014-02-16 o 13:28
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 13:41   #27
iwa_m
Raczkowanie
 
Avatar iwa_m
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Wiadomości: 172
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Pięciolatek powinien już wiedzieć jak trzeba się zachować dostając prezent, nawet najskromniejszy. A to rodziców rola aby nauczyć dziecko zachowywać się w tego typu sytuacjach.
Przyjaciółce było głupio i próbowała zachęcić małego do zainteresowania się prezentem, ale czym jest gra planszowa w porównaniu do konsoli

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Dziecko zlota nie ogarnie. I nawet na podworku sie nie pochwali (rodzice nie pozwola a i mlode dziecko nie doceni... ) Nie mowie od razu "quad" ale cos czym dziecko sie pobawi....
Zgadam się, chociaż, jak pisałam wyżej, jestem zwolenniczką takich prezentów. Czasami, siedząc na balkonie, "podsłuchuję" podwórkowe rozmowy dzieciaków i włos mi się na głowie jeży. Tekst w stylu: "Nie możesz się z nami ścigać, bo masz beznadziejny i tani rower!" to norma, więc do złota wstyd się będzie przyznać

Coraz częściej mam wrażenie, że nie potrafię dostosować się do dzisiejszego stylu życia i ogólnego trendu panującego w dziedzinie upominków.

Mam wrażenie, że dla dzieci (dla niektórych dorosłych również) liczą się tylko znane marki, firmy i producenci, jak najdroższe prezenty na różne okazje... Dzieci (nie mówię, że wszystkie) nie potrafią się cieszyć urodzinowym spotkaniem rodzinnym, tylko czekają na prezent, który dostaną. Ze świętami jest podobnie, nie liczy się atmosfera, tylko otwieranie prezentów. To samo dotyczy I Komunii...
__________________

... Tag: Książki
... Bell Long Lasting Mat - trwały fluid matująco - kryjący
... Ladycode by Bell - DD Cream - matujący fluid ochronny
iwa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 14:38   #28
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Rolki + ew. coś srebrnego z biżuterii żeby miała na pamiątke.
Z rolek dzieciak powinien imo się cieszyć, nie zestarzeją się tak szybko jak elektronika czy zabawki.
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:19   #29
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

[QUOTE=Colderia;45147942]Witam

Mam problem. Zbliżają się komunie i zupełnie nie mam pomysłu na prezent. Rozjaśnię trochę sytuację. Dziewczynka jest córką mojego kuzyna. Głównym filarem mojego problemu jest to, że ona ma wszystko czego chce. Rodzice są majętni oraz bardzo religijni. Ja jestem osobą pracującą, posiadam jakieś oszczędności. Na komunię brata w zeszłym roku wydałam 500zł. Myślę więc, że teraz z łatwością zamknę się w górnej granicy 200zł. Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że nie ma sensu szaleć i taka kwota jest adekwatna. Byłoby miło też dostać od was jakieś wskazówki co mogłabym kupić. Sama myślałam o jakimś fajnym łańcuszku z wisiorkiem.


Jeżeli są religijni to może dziecko wie , że pierwsza komunia to nie powód aby dostawać drogie prezenty.
Jak najbardziej trzeba coś podarować na pamiątkę tej uroczystości a także aby teraz dziecko było zadowolone.
Łańcuszki i medaliki złote , srebrne to prezenty moim zdaniem zarezerwowane dla chrzestnych i dziadków.
"Zwykli " goście z dalszej rodziny to raczej powinni pomyśleć o czymś innym.

Powinnaś się dowiedzieć czym dziecko się interesuje, może już coś kolekcjonuje, czymś się szczególnie pasjonuje i w tym kierunku prezent kupić.Każde dziecko jest inne , z czego innego się ucieszy.

Moim zdaniem gry planszowe są dobrym prezentem a przy okazji integrują rodzinę.
Są też gry planszowe religijne więc na taką okazję jak najbardziej pasują.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gra rel..jpg (35,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grarel1.jpg (67,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grarel2.jpg (56,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grarel3.jpg (26,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grarel4.jpg (72,7 KB, 12 załadowań)
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:27   #30
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Prezent na komunię dla dziewczynki.

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
Rolki + ew. coś srebrnego z biżuterii żeby miała na pamiątke.
Z rolek dzieciak powinien imo się cieszyć, nie zestarzeją się tak szybko jak elektronika czy zabawki.
ja kupiłam na prezent właśnie rolki takie z regulacją rozmiaru i bardziej ucieszyły niż kolczyki, biblia czy rower. myślę że gra też by była dobra ale jako dodatek, najważniejsze żeby dziecko się z tego cieszyło.
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-16 10:48:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.