Mam mały problem z mężem.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-02, 13:07   #31
mazena111
Rozeznanie
 
Avatar mazena111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 989
Dot.: Mam mały problem z mężem..

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest wsrod lokalnych ale Polacy w mojej okolicy to przewaznie pary z dziecmi, ktorym sie do slubu nie pali. Facet bierze na siebie tax credit a kobieta na siebie zasilki jako samotna matka. I te kobiety tylko dlatego pracuja zeby brac zasilki jako samotne. Odpekaja te 16 czy 18 godz w tygodniu i kasy od panstwa biora wiecej niz zarabiaja plus doplaty do zlobka czy przedszkola zeby sie dziecka z domu pozbyc.
Ja tez robie na pol etatu, ale nie figuruje jako samotna matka, zasilki biore wspolnie z TZtem pracujacym na caly etat-czyli niewiele tego i czesto slysze od polek, ze glupia jestem bo jak bym byla samotna matka albo w cale nie pracowala, to lepiej bym na tym wyszla.
Dla mnie to jest po prostu zalosne. Ludzie, ktorzy maja pieniadze biegaja po vouchery na mleko i pieluchy.
A pozniej zdziwieni, ze panstwo chce ciac zasilki. Szkoda tylko, ze ucierpia na tym tez uczciwi ludzie, ktorzy nie kombinuja na wszystkie mozliwe sposoby.


Autorko, rozumiem, ze ty sie doszkalasz ale bez dobrej znajomosci jezyka da sie znalesc prace chocby dorywcza i nie wiem po co dziecko do przedszkola wysylacie na koszt panstwa skoro oboje w domu siedzicie. A jeszcze bardziej zadziwia mnie, to, ze oboje nie chodzicie do pracy i macie problem z ogarnieciem mieszkania.
Po drugie ja bym nie pozwolila zdrowemu i zdolnemu do pracy facetowi siedziec na dupie tylko pogonilabym go do robotya skoro patrzysz na to jak on nic nie robi i nie reagujesz stanowczo, to sie nie dziw, ze masz w domu obiboka bo sama go hodujesz.
Jak byś go pogoniła do tej roboty? Lejąc pasem po tyłku, czy trzaskając laćkiem po głowie, hmmm? Toż to dorosły człowiek i siłą nie zmusisz, a jeśli sam nie chce... Pogonić to se możesz wronę z chodnika.
__________________
maza

tkwi w każdym z nas...

"Nie sztuka mi się oprzeć,
sztuka zaakceptować"
mazena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 13:09   #32
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Mam mały problem z mężem..

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest wsrod lokalnych ale Polacy w mojej okolicy to przewaznie pary z dziecmi, ktorym sie do slubu nie pali. Facet bierze na siebie tax credit a kobieta na siebie zasilki jako samotna matka. I te kobiety tylko dlatego pracuja zeby brac zasilki jako samotne. Odpekaja te 16 czy 18 godz w tygodniu i kasy od panstwa biora wiecej niz zarabiaja plus doplaty do zlobka czy przedszkola zeby sie dziecka z domu pozbyc.
Ja tez robie na pol etatu, ale nie figuruje jako samotna matka, zasilki biore wspolnie z TZtem pracujacym na caly etat-czyli niewiele tego i czesto slysze od polek, ze glupia jestem bo jak bym byla samotna matka albo w cale nie pracowala, to lepiej bym na tym wyszla.
Dla mnie to jest po prostu zalosne. Ludzie, ktorzy maja pieniadze biegaja po vouchery na mleko i pieluchy.
A pozniej zdziwieni, ze panstwo chce ciac zasilki. Szkoda tylko, ze ucierpia na tym tez uczciwi ludzie, ktorzy nie kombinuja na wszystkie mozliwe sposoby.


Autorko, rozumiem, ze ty sie doszkalasz ale bez dobrej znajomosci jezyka da sie znalesc prace chocby dorywcza i nie wiem po co dziecko do przedszkola wysylacie na koszt panstwa skoro oboje w domu siedzicie. A jeszcze bardziej zadziwia mnie, to, ze oboje nie chodzicie do pracy i macie problem z ogarnieciem mieszkania.
Po drugie ja bym nie pozwolila zdrowemu i zdolnemu do pracy facetowi siedziec na dupie tylko pogonilabym go do roboty a skoro patrzysz na to jak on nic nie robi i nie reagujesz stanowczo, to sie nie dziw, ze masz w domu obiboka bo sama go hodujesz.
Nie znam takich Polaków.
I w sumie pewnie bym to zgłosiła, jakbym wiedziała, ze ktoś takie oszustwa uskutecznia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 13:18   #33
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mam mały problem z mężem..

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Nie znam takich Polaków.
I w sumie pewnie bym to zgłosiła, jakbym wiedziała, ze ktoś takie oszustwa uskutecznia.
No wiesz, zglosic to nie problem, tylko kazda z tych zgloszonych osob wiedzialaby kto to zrobil a nie chcialabym miec szyb w domu powybijanych. Niestety Polacy w mojej okolicy, ci majacy dzieci i skubiacy panstwo z kasy, to patologia. I pol biedy gdyby te zasilki wydawali na jakies dobre jedzenie, ale najgorsze jest to, ze generalnie kasa idzie na alko.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 13:24   #34
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Mam mały problem z mężem..

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
No wiesz, zglosic to nie problem, tylko kazda z tych zgloszonych osob wiedzialaby kto to zrobil a nie chcialabym miec szyb w domu powybijanych. Niestety Polacy w mojej okolicy, ci majacy dzieci i skubiacy panstwo z kasy, to patologia. I pol biedy gdyby te zasilki wydawali na jakies dobre jedzenie, ale najgorsze jest to, ze generalnie kasa idzie na alko.
Aż mnie ciekawi, gdzie mieszkasz

Dla mnie samo narzekanie na problem wydaje się abez sensu, jak mozna coś zrobić, a nic się nie robi.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 13:35   #35
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mam mały problem z mężem..

Cytat:
Napisane przez mazena111 Pokaż wiadomość
Jak byś go pogoniła do tej roboty? Lejąc pasem po tyłku, czy trzaskając laćkiem po głowie, hmmm? Toż to dorosły człowiek i siłą nie zmusisz, a jeśli sam nie chce... Pogonić to se możesz wronę z chodnika.
Zyjac z kims w zwiazku mam niejako wplyw na niektore rzeczy. Jak by moj facet byl nierobem, siedzial w domu na tylku i niczym sie nie interesowal, to bym mu postawila ultimatum- albo bierze sie do roboty albo wypad.
Z leniem pod jednym dachem bym nie mieszkala.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:45.