masakra wychowacza pomocy!!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-12, 13:12   #151
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;3809857 4]Szaja, przeciez wiesz, ze autorka sie nie przyzna do tego, ze swiadomie uprawia przemoc emocjonalna wobec wlasnego dziecka. My to wiemy i probujemy jej to wytlumaczyc, ale ona uparcie brnie, ale w co to nie wiem.[/QUOTE]
Moona, moje dziecko nie miewa atakow histerii. Ogladam Super Nianie ktora propagowala ta metode, zdaje sie, ze w kazdym odcinku. Dlatego to moja porada dla autorki
Moje dziecko rzadko rzuca sie na podloge, kiedys tak robila, ale juz jej przeszlo.
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:14   #152
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
mój kot oaza cierpliwości po roku namiętnej miłości ze strony Bruna odpycha go tylnymi łapkami z wysuniętymi pazurkami i to wystarczy by dziecko zniechęcić
ech, dobrze że tak, mój wytrwały jest nadal

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość

Nasza jet dość złośliwa,ale Agate toleruje, wychodze z założenia jakby kocicy bardzo przeszkadzało maltretowanie to by się schowała. Zeby nie było nie pozwalam na maltretowanie zwierząt, Agata raczej kocha Niutkę miłości bolesną nieraz :brzydal:
O to to...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:14   #153
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem czemu na schodach, to takie miejsce, gdzie mozna spokojnie przemyslec swoje postepowanie. Na dolnym schodku na parterze, wiec niebezpieczenstw nie ma. Rownie dobrze mogloby by to byc na krzesle w jadalni lub w swoim pokoju. Tak tylko podalam miejsce. Nie jestem do tych schodow przywizana, grunt, zeby bylo wtedy cicho i trzeba odsperowac od innych placzacych.#
Aaaaaaa
Zacznę wyć.

Ale dlaczego?? Dlaczego ma być cicho?

Ona jest zła. Daj jej tę złość wypuścić. Ona ma prawo być zła. Ma prawo to pokazać.
I dla swojego zdrowia powinna.

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Zaznaczam, ze w tamtej sytuacji w gre nie wchodzi inna zabawka, a rodzice drugiego dziecka tez zaznaczaja np Franek wzial ja pierwszy, nie mozna wyrywac itp. zaraz bedzie twoja kolej. Dwoje dzieci placze, musze reagowac. Czasem jest tez odwrotnie, nie zawsze Emma jest winna.
Ech...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:17   #154
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Poddaje sie, to jak rozmowa ze sciana.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:18   #155
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Co do kota...
Przerobiliśmy męczenie piskiem, głaskanie siłą, straszenie, spanie na kocie i wszystkie inne, z wyjątkiem ugryzienia chyba.

Z czasem mija.

Jest dużo lepiej niż było.
Kar nie stosuję. Uważam, że są bez sensu, bo dziecko nie robi kotu świadomie krzywdy. Chce go tylko mocno ukochać. Albo bawi je, gdy kot ucieka ze strachu przed piskiem. Ono nie rozumie, że to nie jest zabawne. Kot tak śmieszne zwija wtedy uszy i pita pod kanapę....
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:19   #156
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Tylko, ze ty i Kropka jestescie sciana
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:22   #157
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem czemu na schodach, to takie miejsce, gdzie mozna spokojnie przemyslec swoje postepowanie. Na dolnym schodku na parterze, wiec niebezpieczenstw nie ma. Rownie dobrze mogloby by to byc na krzesle w jadalni lub w swoim pokoju. Tak tylko podalam miejsce. Nie jestem do tych schodow przywizana, grunt, zeby bylo wtedy cicho i trzeba odsperowac od innych placzacych.#
Nie o to pytam.

Jeszcze raz: dlaczego sądzisz, dlaczego jesteś przekonana, że to samo zachowanie: płacz, histeria jest akceptowalne na schodach, ale nie na podłodze?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 13:23   #158
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Tylko, ze ty i Kropka jestescie sciana
Bo Cię pytam o Twoją wizję, dlaczego córka ma być cicho, bo Ty tak chcesz?


Twoje dziecko cudownie grzecznieje co dwa posty. Zaraz się okaże, że tylko Ci się śniło jak krzyczy odstawiana na schody.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:24   #159
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Zacznij wyc, rozmowa z toba nie ma sensu. Nic konkretnego nie piszesz tylko jakies polslowa.
Dlaczego uwazasz, ze karze dziecku tlumsic w sobie zlosc? Ja pisze jedno a ty drugie, szkoda, ze nie na temat.
Jak moje dziecko placze to czekam az przestanie, to nie trwa dlugo. Chyba normalne, ze probuje ja uspokoic i przetlumaczyc.
Ta ostatnia porada cytuje 'ech' mi nie pomogla, wiec moze naprawde idz do innego watku znecac sie nad kims innym?
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:25   #160
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38098842]Nie o to pytam.

Jeszcze raz: dlaczego sądzisz, dlaczego jesteś przekonana, że to samo zachowanie: płacz, histeria jest akceptowalne na schodach, ale nie na podłodze?[/QUOTE]
Nie odpowie Ci na to. Obie to wiemy i ona też.



Tak jak nie wyjaśni dlaczego "chodzi o to żeby było cicho".

Niby zrozumiała podany cytat, a cały czas tłumaczy się tym samym.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:30   #161
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38098842]Nie o to pytam.

Jeszcze raz: dlaczego sądzisz, dlaczego jesteś przekonana, że to samo zachowanie: płacz, histeria jest akceptowalne na schodach, ale nie na podłodze?[/QUOTE]

Chyba juz to pisalam, dziecko ma miejsce, gdzie sie uspokaja, ma czas przemyslec swoje zachowanie.
Jak w pokoju jest 10 osob i kazde rozmawia, a dziecko nagle nie otrzymalo co chcialo i zaczyna plakac to chyba lepiej wyjsc i na spokojnie dojsc do porozumienia. Ale nie ma nic przeciwko podlodze, jesli ktos lubi. Ja preferuje osobne, spokojne pomieszczenie

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Tak jak nie wyjaśni dlaczego "chodzi o to żeby było cicho".
Moglabys za mnie nie odpowiadac?

Lepiej mi sie dochodzi do porozumienia z dzieckiem jak wokolo jest cicho, to chyba oczywiste. Lubie rozmawiac z dzieckiem na osobnosci, szczegolnie jak cos zbroilo.
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 13:30   #162
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38098842]Nie o to pytam.

Jeszcze raz: dlaczego sądzisz, dlaczego jesteś przekonana, że to samo zachowanie: płacz, histeria jest akceptowalne na schodach, ale nie na podłodze?[/QUOTE]Bo bezradny rodzic wtedy czuje, że choc troche panuje nad sytuacją. Bo dziecko siedzi tam, gdzie nakazuje jego ostatnie słowo. Oczywiscie pod warunkem, ze posyla je tam za kare, nie zeby z nim na spokojnie porozmawiac.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-12-12 o 13:33
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:31   #163
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Zacznij wyc, rozmowa z toba nie ma sensu. Nic konkretnego nie piszesz tylko jakies polslowa.
Dlaczego uwazasz, ze karze dziecku tlumsic w sobie zlosc? Ja pisze jedno a ty drugie, szkoda, ze nie na temat.
Jak moje dziecko placze to czekam az przestanie, to nie trwa dlugo. Chyba normalne, ze probuje ja uspokoic i przetlumaczyc.
Ta ostatnia porada cytuje 'ech' mi nie pomogla, wiec moze naprawde idz do innego watku znecac sie nad kims innym?
Ty jesteś taka niekumata czy tylko udajesz?

Konkretnie - tłumisz. Nie ja uważam, tylko to robisz.

Pytałam - dlaczego ma być cicho??
Jest zła, więc gdy ma być cicho, to każesz jej tłumić emocje. Proste jak budowa cepa. Czego tu nie rozumiesz?

Tak samo jak robisz jej wodę z mózgu dając przekaz, że złość to na schodach. Najlepiej cicho jeszcze. Dlaczego tam do cholery? SZaja pyta o to już piąty raz.

Piszę aż za bardzo na temat, dlatego zamiast odpowiedzieć konkretnie, albo zauważyć luki w swoim planie wychowawczym, robisz uniki i wchodzisz w personalne wycieczki. Jak wyżej.

Jak Ty ją próbujesz uspokoić? Kiedy? Wystawiając na schody? Czekasz aż przestanie, tak... Każąc jej być cicho.
A może byś pogadała z nią o tym dlaczego cicho nie jest? O tym nie pomyślałaś.

Ech to nie rada. Trudno coś radzić w temacie zachowania obcych ludzi, o których piszesz, a których tu nie ma.

Ogarnij się, bo popadasz w paranoję i szukasz zwady, a nie wyjścia z problemu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:31   #164
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Co do kota...
Przerobiliśmy męczenie piskiem, głaskanie siłą, straszenie, spanie na kocie i wszystkie inne, z wyjątkiem ugryzienia chyba.

Z czasem mija.
To mnie trzyma jeszcze...
też były juz różne fazy, i tez wcześniej starałam sie brać to ze spokojem na klatę
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2012-12-12 o 13:34
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:34   #165
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Bo Cię pytam o Twoją wizję, dlaczego córka ma być cicho, bo Ty tak chcesz?


Twoje dziecko cudownie grzecznieje co dwa posty. Zaraz się okaże, że tylko Ci się śniło jak krzyczy odstawiana na schody.

Opisalam swoje dowswiadczenia z tamtego okresu, kiedy moja corka byla mlodsza. Potem juz w naszej dyskusji pisze o terazniejszosci.

Nie napisalam, ze moja corka ma byc cicho, tylko, ze rozmowa jest mozliwa jak nieslychac innych placzacych dzieci (chodzi o terazniejszosc).
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:34   #166
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Chyba juz to pisalam, dziecko ma miejsce, gdzie sie uspokaja, ma czas przemyslec swoje zachowanie.
Jak w pokoju jest 10 osob i kazde rozmawia, a dziecko nagle nie otrzymalo co chcialo i zaczyna plakac to chyba lepiej wyjsc i na spokojnie dojsc do porozumienia. Ale nie ma nic przeciwko podlodze, jesli ktos lubi. Ja preferuje osobne, spokojne pomieszczenie.
To nie jest pomieszczenie gdzie ona się uspokaja.
To Ty jej każesz tam się uspokoić.
A to jest różnica.

Dziecko płacze, więc ma powód. Schody tu nic nie załatwią.

Nie widzę też porozumienia.
W końcu do czego są te schody? Od tego by się wyciszyła i ryczała tam, tam ją odstawiasz czy tam rozmawiacie?

Jak by służyły tylko do rozmowy i wyciszenia, to by je lubiła.
Nie są więc pomieszczeniem do uspokojenia, tylko rodzajem kary.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:36   #167
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Exclamation Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ty jesteś taka niekumata czy tylko udajesz?

Konkretnie - tłumisz. Nie ja uważam, tylko to robisz.

Pytałam - dlaczego ma być cicho??
Jest zła, więc gdy ma być cicho, to każesz jej tłumić emocje. Proste jak budowa cepa. Czego tu nie rozumiesz?

Tak samo jak robisz jej wodę z mózgu dając przekaz, że złość to na schodach. Najlepiej cicho jeszcze. Dlaczego tam do cholery? SZaja pyta o to już piąty raz.

Piszę aż za bardzo na temat, dlatego zamiast odpowiedzieć konkretnie, albo zauważyć luki w swoim planie wychowawczym, robisz uniki i wchodzisz w personalne wycieczki. Jak wyżej.

Jak Ty ją próbujesz uspokoić? Kiedy? Wystawiając na schody? Czekasz aż przestanie, tak... Każąc jej być cicho.
A może byś pogadała z nią o tym dlaczego cicho nie jest? O tym nie pomyślałaś.

Ech to nie rada. Trudno coś radzić w temacie zachowania obcych ludzi, o których piszesz, a których tu nie ma.

Ogarnij się, bo popadasz w paranoję i szukasz zwady, a nie wyjścia z problemu.
Przeczytaj jeszcze raz moje posty, wydaje sie, ze odpowiadasz komus innemu. To jakas paranoja. O kim ty piszesz?
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:37   #168
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Chyba juz to pisalam, dziecko ma miejsce, gdzie sie uspokaja, ma czas przemyslec swoje zachowanie.
Jak w pokoju jest 10 osob i kazde rozmawia, a dziecko nagle nie otrzymalo co chcialo i zaczyna plakac to chyba lepiej wyjsc i na spokojnie dojsc do porozumienia. Ale nie ma nic przeciwko podlodze, jesli ktos lubi. Ja preferuje osobne, spokojne pomieszczenie[COLOR="Silver"]


Lepiej mi sie dochodzi do porozumienia z dzieckiem jak wokolo jest cicho, to chyba oczywiste. Lubie rozmawiac z dzieckiem na osobnosci, szczegolnie jak cos zbroilo.
No i ok, ja rozuimem chęć wyjścia z dzieckiem gdzieś - uspokojenie dziecka. Oczywiście.

ALE. Rozumiem, że zwyczajnie za każdym razem te akcje były tylko w towarzystwie wielu osób i trzeba było wyjść aż na schody (bo innych pomieszczeń bezschodowych nie ma w domu), rozumiem, że dziecko wytresowane tak, że gdziekolwiek jesteście - szukacie schodów?

BTW, to w końcu rozmawiasz czy nie? bo wcześniej pisałaś, że to nic nie daje więc idzie karnie na schody. Wcześniej czytałyśmy, że dziecko tam zostawiasz by się wykrzyczało

I nie, nie czepiam się - zwyczajnie to co teaz nam podajesz tak bardzo rozmija się z pierwszymi twoimi słowami w wątku, że...


Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Bo bezradny rodzic wtedy czuje, że choc troche panuje nad sytuacją. Bo dziecko siedzi tam, gdzie nakazuje jego ostatnie słowo. Oczywiscie pod warunkem, ze posyla je tam za kare, nie zeby z nim na spokojnie porozmawiac.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:37   #169
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Bo bezradny rodzic wtedy czuje, że choc troche panuje nad sytuacją. Bo dziecko siedzi tam, gdzie nakazuje jego ostatnie słowo. Oczywiscie pod warunkem, ze posyla je tam za kare, nie zeby z nim na spokojnie porozmawiac.
otóż to

Na moje szczęście, mój syn nigdy nie szedł tam, gdzie mu kazałam. Nigdy też nie został tam, gdzie próbowałam nakazać.

Absurdalność tych metod pokazał mi szybko i skutecznie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 13:38   #170
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Moona, moje dziecko nie miewa atakow histerii. Ogladam Super Nianie ktora propagowala ta metode, zdaje sie, ze w kazdym odcinku. Dlatego to moja porada dla autorki
Moje dziecko rzadko rzuca sie na podloge, kiedys tak robila, ale juz jej przeszlo.
Problem więc polega na tym, że stosowałąś przemoc wobec małej w przeszłości.
Nie chodzi o to, by cię oceniać, ale wskazać na problem.
Odsadzanie tak małego dziecka gdzieklwiek- jest bez sensu ze względu na etap rozwojowy, w którym się dziecko znajduje.

iszesz o jakis sytuacjach związanych z kłótniami o zabawki.

Każda sytuacja jest inna i wymaga innego podejścia. Z drugiej strony przerażające dla mnie jest to, że idziesz do kogoś w odwiedziny i nie spedzasz z nim czasu, bo dwie małe dziewczynki siękłócą i dostają jakiś ataków.



Nie ma metod uniwersalnych, które działają na każde dziecko.
Stosując metody trzeba brać pod uwagę wiek dziecka i jego potrzeby.


Moje dziecko ma dwa lata. Czasami podchodzi do brata i go bije. Odsuwam ją, mówię, że nie wolno. Tłumaczę do skutku.
Ona szuka w tym momencie swoich granic, ale jednocześnie spprawia ból. I tego trzeba ją nauczyć.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:39   #171
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Konspiracja- no ale wlasnie problem w tym ze dziecko nie meczy kota bo chce mu dokuczyc tylko okazuje uczucia
moja mala tez ja mnie czasem przytuli to wbije koscisty bark w krtan az dech trace, no ale coz taka milosc jak ma przyplyw sympatii do braci to tez ich chce brac na rece, nosic (niewazne ze waza juz niewiele mniej niz ona i nie sa bynajmniej szczesliwi z powodu jej pieszczot)

z mojego doswiadczenia z chlopcami powiem tyle- wymyslcie jakies zabawy z kotem "malo kontaktowe" typu ciaganie mu myszki na sznureczku ja tez probuje wymyslac zabawy ktore zaangazuja cala trojke
no i inna sprawa- po trochu czekam az jej faza zazdrosci przejdzie, wyrosnie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:42   #172
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

O Tobie

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Emma wchodzi i schodzi po tych schodach kilkanaście razy dziennie, to u mnie metoda karnego jeżyka, nigdy nie siedzi tak dłużej niż 2 minuty, bo ma 2 latka. Jakaś kara musi być.
Jak na początku próbowałam rozmowy i tłumaczeń to niestety nie zadziałało.
Kara, kara, kara...
Chyba że to w innym języku jest, a ja to źle czytam.

napisz w jakim to sobie przetranslatoruję

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38099133]
BTW, to w końcu rozmawiasz czy nie? bo wcześniej pisałaś, że to nic nie daje więc idzie karnie na schody. Wcześniej czytałyśmy, że dziecko tam zostawiasz by się wykrzyczało
[/QUOTE]
No widzisz, teraz się okazuje, że to nie ona pisała...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:42   #173
anna8301
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 71
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
To nie jest pomieszczenie gdzie ona się uspokaja.
To Ty jej każesz tam się uspokoić.
A to jest różnica.

Dziecko płacze, więc ma powód. Schody tu nic nie załatwią.

Nie widzę też porozumienia.
W końcu do czego są te schody? Od tego by się wyciszyła i ryczała tam, tam ją odstawiasz czy tam rozmawiacie?

Jak by służyły tylko do rozmowy i wyciszenia, to by je lubiła.
Nie są więc pomieszczeniem do uspokojenia, tylko rodzajem kary.

Zapomnij o schodach, wyobraz sobie, ze to krzeslo w jadalni, Emma tam siedzi i placze bo zrobila zle. W jadalni jest cicho. Ja tlumacze czemu tu jest. Mowie np tatusia to bolala, powinnas go przeprosic, tatus bedzie plakal, tak nie wolno itp. Emma zaraz idzie do taty i go przeprasza.

Emma wyrwala zabawke, musiala oddac, bo nie jej kolej, rozpacza, siedzi na krzesle i placze. Ja mowie, nie placz, zaraz ci odda, tak nie wolno, ty tez nie lubisz jak ktos ci zabiera. Probuje odrocic uwage itp.
Czasem sie uda czasem nie.

Chodzilo mi o miejsce, gdzie dziecko moze na spokojnie przemyslec co zrobilo.

Zdarza sie nawet, ze kilka razy dziennie musi sobie cos przemyslec.
Nigdy nie pisalam, ze na sile uciszam dziecko!
anna8301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:44   #174
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
z mojego doswiadczenia z chlopcami powiem tyle- wymyslcie jakies zabawy z kotem "malo kontaktowe" typu ciaganie mu myszki na sznureczku ja tez probuje wymyslac zabawy ktore zaangazuja cala trojke
no i inna sprawa- po trochu czekam az jej faza zazdrosci przejdzie, wyrosnie
Nie przejdzie.
Kot ma pazury, a mój w takiej zabawie nie patrzy gdzie paca. Mam blizny na rękach, że hej.
Dziecku tego nie mogę zafundować.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:45   #175
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
O Tobie



Kara, kara, kara...
Chyba że to w innym języku jest, a ja to źle czytam.

napisz w jakim to sobie przetranslatoruję

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------


No widzisz, teraz się okazuje, że to nie ona pisała...


Anna wyraznie pisała na początku o tym,że schody są "za karę" nie w celu odbycia rozmowy,pisała tez,ze mała się bo schodów,i ze tym ją straszy.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:45   #176
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Zapomnij o schodach, wyobraz sobie, ze to krzeslo w jadalni, Emma tam siedzi i placze bo zrobila zle. W jadalni jest cicho. Ja tlumacze czemu tu jest. Mowie np tatusia to bolala, powinnas go przeprosic, tatus bedzie plakal, tak nie wolno itp. Emma zaraz idzie do taty i go przeprasza.

Emma wyrwala zabawke, musiala oddac, bo nie jej kolej, rozpacza, siedzi na krzesle i placze. Ja mowie, nie placz, zaraz ci odda, tak nie wolno, ty tez nie lubisz jak ktos ci zabiera. Probuje odrocic uwage itp.
Czasem sie uda czasem nie.

Chodzilo mi o miejsce, gdzie dziecko moze na spokojnie przemyslec co zrobilo.

Zdarza sie nawet, ze kilka razy dziennie musi sobie cos przemyslec.
Nigdy nie pisalam, ze na sile uciszam dziecko!
A czemu zaprzeczasz jej uczuciom i mówisz, zeby nie płakała?
Jak jej smutno to sobie płacze. Normalne prawda?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:45   #177
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Zapomnij o schodach, wyobraz sobie, ze to krzeslo w jadalni, Emma tam siedzi i placze bo zrobila zle. W jadalni jest cicho. Ja tlumacze czemu tu jest. Mowie np tatusia to bolala, powinnas go przeprosic, tatus bedzie plakal, tak nie wolno itp. Emma zaraz idzie do taty i go przeprasza.

Emma wyrwala zabawke, musiala oddac, bo nie jej kolej, rozpacza, siedzi na krzesle i placze. Ja mowie, nie placz, zaraz ci odda, tak nie wolno, ty tez nie lubisz jak ktos ci zabiera. Probuje odrocic uwage itp.
Czasem sie uda czasem nie.

Chodzilo mi o miejsce, gdzie dziecko moze na spokojnie przemyslec co zrobilo.

Zdarza sie nawet, ze kilka razy dziennie musi sobie cos przemyslec.
Nigdy nie pisalam, ze na sile uciszam dziecko!
No i wszystko już wiem.

Dla mnie koniec rozmowy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:46   #178
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

"Jakaś kara musi być" - jak bardzo musi? Pytam, bo nie używam. I nie, nie mam posłusznych wobec wszystkiego z natury dzieci. W jeśli chodzi o córę to wręcz pzeciwnie
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:47   #179
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Anna wyraznie pisała na początku o tym,że schody są "za karę" nie w celu odbycia rozmowy,pisała tez,ze mała się bo schodów,i ze tym ją straszy.
Pamiętam.
Niestety ona już nie.

Było też coś w typie "chcesz iść na schody?"

Teraz wychodzi, że to miłe miejsce pogawędek. Schizofrenia jakaś. Nie mam ochoty więcej czasu na to marnować.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:47   #180
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: masakra wychowacza pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anna8301 Pokaż wiadomość
Zapomnij o schodach, wyobraz sobie, ze to krzeslo w jadalni, Emma tam siedzi i placze bo zrobila zle. W jadalni jest cicho. Ja tlumacze czemu tu jest. Mowie np tatusia to bolala, powinnas go przeprosic, tatus bedzie plakal, tak nie wolno itp. Emma zaraz idzie do taty i go przeprasza.

Emma wyrwala zabawke, musiala oddac, bo nie jej kolej, rozpacza, siedzi na krzesle i placze. Ja mowie, nie placz, zaraz ci odda, tak nie wolno, ty tez nie lubisz jak ktos ci zabiera. Probuje odrocic uwage itp.
Czasem sie uda czasem nie.

Chodzilo mi o miejsce, gdzie dziecko moze na spokojnie przemyslec co zrobilo.

Zdarza sie nawet, ze kilka razy dziennie musi sobie cos przemyslec.
Nigdy nie pisalam, ze na sile uciszam dziecko!
skąd wiesz,ze dziecko "przemyslało"? a moze przytakuje i przeprasza przymuszone,zeby dac mu spokój? zeby juz nie musiało "siedziec i przemysliwać"
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.