Przemoc wobec dziecka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-01, 11:29   #61
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przemoc wobec dziecka

A ja się pytam, dlaczego przedszkolanki nic z tym nie zrobiły? Nikomu nie zgłosiły? Przecież jakby mi w takim stanie dziecko do szkoły "matka" przyprowadziła, to pierwsze co to po policję i do mopsu dzwonię, by ktoś przyszedł.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:44   #62
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Przemoc wobec dziecka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39524973]A ja się pytam, dlaczego przedszkolanki nic z tym nie zrobiły? Nikomu nie zgłosiły? Przecież jakby mi w takim stanie dziecko do szkoły "matka" przyprowadziła, to pierwsze co to po policję i do mopsu dzwonię, by ktoś przyszedł.[/QUOTE]

Przecież przedszkolanki zgłosiły sprawę. To MOPS olał. W ogóle teraz co się dzieje w tych MOPSach to jedna wielka porażka. Pracują tam ludzie którzy w dupie mają los swoich podopiecznych - praca od 8-16 i do domu, byle w pracy kawkę wypić, a i może trochę papierologii zrobić, poudawać że coś się robi. Lata komuny wciąż żywe.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 13:29   #63
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Marsi to to już nie wiem co to...
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 14:39   #64
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie można tego tak tłumaczyć. Można nie wiedzieć jakie leki podawać, ile mleka albo jak często zmieniać pieluchę, ale bić, dusić i głodzić? Każdy wie, że to złe, jak pisałam to wie nawet moja mała córeczka, nie trzeba jej nawet było zbytnio tłumaczyć, że dzidziuś jest delikatny i wymaga specjalnego traktowania.

Dokładnie, i uważam, że pierwszą "karą" za znęcanie się nad dziećmi powinna być obowiązkowa sterylizacja. Tym bardziej, że często odbierane jest dziecko patologicznym rodzicom, a za rok pojawia się kolejne i kolejne...
Jest wiele dowodów/ przykładów, gdy rodzice krzywdzili swje dziecko z własnej nieświadomości.
Nie karmili- bo nie umieli odpowiedieć na potrzeby płaczącego dziecka itd.
Twoja córka nie tylko czuje pewne rzeczy instynktownie- tego,że dziecko jest kruche i nie można go krzywdzić uczy się od ludzi, którzy je otaczają.

Bicie jest ekstremalną formą przemocy i świaczy o głebokich problemach osoby, która taą przemoc stosuje. I chociaż wie, że takie zachowanie jest nie do zaakceptowania adal idzie tą drogą przekonując siebie, że to dziecko zasłużyło; że to nic takiego; że to metoda wychowawcza itd.


Jestem przeciwna przymusowej steryliacji.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 15:41   #65
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie karmili- bo nie umieli odpowiedieć na potrzeby płaczącego dziecka itd.
.
Czy mozna być az tak nieswiadomym zeby zagłodzić dziecko???
Nawet jeśliby miała dawac mu jedzenie wtedy kiedy sam je to pewnie by wystarczyło
Myc tez się nie myła??

6 latek który wazy 6 kg??? Moja 2 latka wazy jakieś 13
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 15:58   #66
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Czy mozna być az tak nieswiadomym zeby zagłodzić dziecko???
Nawet jeśliby miała dawac mu jedzenie wtedy kiedy sam je to pewnie by wystarczyło
Myc tez się nie myła??

6 latek który wazy 6 kg??? Moja 2 latka wazy jakieś 13
Można.
Bardzo polecam tę książkę
http://mediarodzina.pl/prod/337/O-ch...wanym-jak-pies


http://www.amazon.com/Boy-Who-Raised.../dp/0465056539





Nie bardzo rozumiem twoje zdziwienie co do np.mycia.
Naprawdę myślisz, ze wszyscy się myją i uważają to za coś koniecznego?

Dość regularnie spotykam ludzi, którzy mają z tą kwestią problem. Ich dzieci jesli mają również.
Poza tym bywa, że ludzie oszczędzają wodę, mydło, energię i się nie myją.
Z oszczędności ludzie potrafią dziecko na jednym pampersie pół dnia trzymać...
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 19:21   #67
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Przemoc wobec dziecka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39524973]A ja się pytam, dlaczego przedszkolanki nic z tym nie zrobiły? Nikomu nie zgłosiły? Przecież jakby mi w takim stanie dziecko do szkoły "matka" przyprowadziła, to pierwsze co to po policję i do mopsu dzwonię, by ktoś przyszedł.[/QUOTE]
szaja, z tego co sie orientuje to już pierwszego dnia pobytu w przedszkolu dyrektorka zgłosiła sprawę; niestety zawiodły instytucje, biurokracja...
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 19:27   #68
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem twoje zdziwienie co do np.mycia.
Naprawdę myślisz, ze wszyscy się myją i uważają to za coś koniecznego?

Dość regularnie spotykam ludzi, którzy mają z tą kwestią problem. Ich dzieci jesli mają również.
Poza tym bywa, że ludzie oszczędzają wodę, mydło, energię i się nie myją.
Z oszczędności ludzie potrafią dziecko na jednym pampersie pół dnia trzymać...
Dość dziwny sposób "oszczędzania"
Ja też nie należę do rozrzutnych, wręcz przeciwnie, ale bez przesady.

Jestem zdziwiona, bo widocznie obracam się w towarzystwie czyściochów.
Owszem zdarza mi sie na ulicy, w autobusie, w sklepie spotkać ludzi którzy śmierdzą, ale to nie jest nagminne.

Dla mnie zachowania gdy dziecko jest głodzone, trzymane w jakichś syfach, niemyte to jest patologia. Tacy ludzie nie powinni miec dzieci.
Człowiek nawet biedny może być czysty i w miarę możliwości najedzony.
(nie biorę pod uwagę bezdomnych, bo to każda historia inna)
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016

Edytowane przez aja1
Czas edycji: 2013-03-01 o 19:34
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 20:55   #69
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
szaja, z tego co sie orientuje to już pierwszego dnia pobytu w przedszkolu dyrektorka zgłosiła sprawę; niestety zawiodły instytucje, biurokracja...
A ja się będę upierać, że przedszkole też zawaliło.
Skoro widzieli, że dziecko nadal przychodzi w takim tragicznym stanie - to logiczne, że mops nie zareagował. Dlaczego nie zrobiły afery głośniejszej? Dlaczego nie zgłaszały do upartego?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:27   #70
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah
Jest wiele dowodów/ przykładów, gdy rodzice krzywdzili swje dziecko z własnej nieświadomości.
Nie karmili- bo nie umieli odpowiedieć na potrzeby płaczącego dziecka itd.

Bicie jest ekstremalną formą przemocy i świaczy o głebokich problemach osoby, która taą przemoc stosuje. I chociaż wie, że takie zachowanie jest nie do zaakceptowania adal idzie tą drogą przekonując siebie, że to dziecko zasłużyło; że to nic takiego; że to metoda wychowawcza itd.


Jestem przeciwna przymusowej steryliacji.
Wybacz ale to co piszesz nie kojarzy mi się z niczym więcej jak z bebłaniem -pożal się boziu- ...psychologów i innych 'ekspertów'[
Którzy to dopatrują się 158 dna we wszystkim.
Moim zdaniem ,czyli prostego człowieka to głębokie problemy to ma dziecko maltretowane i głodzone
Nie rozumiem pochylania się nad sadystą znecającym się nad niemowlakiem,i szukania usprawiedliwień
Wg niektórych to oprawcy przede wszystkim trza nieść pomoc

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2013-03-01 o 21:32
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:29   #71
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jest wiele dowodów/ przykładów, gdy rodzice krzywdzili swje dziecko z własnej nieświadomości.
Nie karmili- bo nie umieli odpowiedieć na potrzeby płaczącego dziecka itd.
Twoja córka nie tylko czuje pewne rzeczy instynktownie- tego,że dziecko jest kruche i nie można go krzywdzić uczy się od ludzi, którzy je otaczają.

Bicie jest ekstremalną formą przemocy i świaczy o głebokich problemach osoby, która taą przemoc stosuje. I chociaż wie, że takie zachowanie jest nie do zaakceptowania adal idzie tą drogą przekonując siebie, że to dziecko zasłużyło; że to nic takiego; że to metoda wychowawcza itd.


Jestem przeciwna przymusowej steryliacji.
Trudno mi w to uwierzyć, jeśli jednak zostało to udokumentowane to tym bardziej osoby nieświadome do tego stopnia, że nie odróżniają podstawowych potrzeb koniecznych do życia i nie mają rozeznania w podstawowych sprawach nie powinny się rozmnażać. Po prostu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 21:53   #72
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Wybacz ale to co piszesz nie kojarzy mi się z niczym więcej jak z bebłaniem -pożal się boziu- ...psychologów i innych 'ekspertów'[
Którzy to dopatrują się 158 dna we wszystkim.
Moim zdaniem ,czyli prostego człowieka to głębokie problemy to ma dziecko maltretowane i głodzone
Nie rozumiem pochylania się nad sadystą znecającym się nad niemowlakiem,i szukania usprawiedliwień
Wg niektórych to oprawcy przede wszystkim trza nieść pomoc
Gdzie tu widzisz usprawiedliwianie i pochylanie się nad sprawcą?
Wsystko ma przyczynę i skutek. Nic nie bierze się z niczego. Tak samo jest z przemocą czy zaiebaniami w stosunku do dzieci.
Zamiast wieszać, kastrować i poddawać steryliacji możnaby ludzi edukować i uczyć podstawowych kwestii.

I chociaż nie rozwiąże to wszystkich problemów to rozwiąże znaczną część.


Zgadzam się z szają: szkoła, przedszkole powinny reagować dopóki nie zobaczą rezultatów- a nie uprawiać spychologię.
Kwestie rozwoju dziecka powinien poznać każdy, a nauczyciel powinien mieć wiedzę w temacie ogromną, podobnie ja co do objawów przemocy, zapobiegania i działania, gdy ma miejsce.


Pracowałam z dzieciakami z rodzic trudnych, biednych, z marginesu. Z rodzicami, którzy nie miei czasami co do garnka włożyć, i których dzieci zywiły świetlice środowiskowe.

I szczere mówiąc miej mnie razi ich niezaradność życiowa, bo próbują coś zmienić; niż postawa nauczyciela: nie wiem i chcę wiedzieć jak się zachowuje bite dziecko. Jak będą siniaki udam, że nie widzę.
(żeby nie był: to jest podsumowanie jednego ze znanych mi nauczycieli).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 22:16   #73
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah;
Gdzie tu widzisz usprawiedliwianie i pochylanie się nad sprawcą?
.
No własnie widzę.

Cytat:
Napisane przez ajah;
Wsystko ma przyczynę i skutek. Nic nie bierze się z niczego. Tak samo jest z przemocą czy zaiebaniami w stosunku do dzieci.
Zamiast wieszać, kastrować i poddawać steryliacji możnaby ludzi edukować i uczyć podstawowych kwestii.


.
Edukacja mówisz.

Wybacz ale ja po prostu nie wierzę że zwyrodnialca który katuje własne 3-mies.dziecko,co więcej ,nie żałuje i nie okazuje skruchy(w tej sprawie tak jest) można cokolwiek wyedukować
Ty wierzysz? Masz prawo
Ja nie wierzę. Co więcej uważam że po godzinach tego całego edukowania z nast.dzieckiem robiłby to samo.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 23:02   #74
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Przemoc wobec dziecka

jaka edukacja? jaka niezaradność życiowa? nie no sorry co ma piernik do wiatraka?
jak ktoś katuje niemowlę to nie jest niezaradny życiowy tylko jest ostatnim %$#@#%^ - baaa był nawet na tyle zaradny, ze śladów nie zostawił

ta druga sytuacja to już mi się w ogóle w głowie nie mieści sześciolatek ważący kilka kilogramów, skrajnie zaniedbany i brudny, codziennie widzą go nauczycielki, sprawa zgłaszana i co? i jedno wielkie nic to jest bardziej chore niż zachowanie tej matki
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 23:15   #75
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
jaka edukacja? jaka niezaradność życiowa? nie no sorry co ma piernik do wiatraka?
jak ktoś katuje niemowlę to nie jest niezaradny życiowy tylko jest ostatnim %$#@#%^ - baaa był nawet na tyle zaradny, ze śladów nie zostawił

ta druga sytuacja to już mi się w ogóle w głowie nie mieści sześciolatek ważący kilka kilogramów, skrajnie zaniedbany i brudny, codziennie widzą go nauczycielki, sprawa zgłaszana i co? i jedno wielkie nic to jest bardziej chore niż zachowanie tej matki
Nie mowię o tych sytuacjach z artykułów.
Mówię sytuacjach, gdy ludzienie mają pojęcia o rozwoju dziecka, a się nimi zajmują.
Mówię o matkach karmiących dziecko z zegarkiem w ręku, które nie dopuszczają do siebie myśli, że dziecko w miedzyczasie jest głodne; o takich, które nie przytulają, bo to dziecko rozpiesci; takich, które zostawiają dziecko samo na długie godziny- i które, gdy dziecko w końcu nie płacze- cieszą się, ze maja spokojne dziecko (co zupelnie mija się ze stanem faktycznym.
Mówię o ludzach, ktorzy nie mają złych intencji, tylko sa albo za mało inteligentni, nie potrafia poprosić o pomoc czy poszukać informacji.
W książce, o której wspomniałam człowiek wychowywał dzieko jak psa.
Nie miał pojęcia jak się zajmować dzieckiem. Zostalo mu ono dane, po śmierci opiekunki.
Ani lekarze dziecka ani służby społeczne nie zauważyły, ze warto sprawd\ić sytuację dziecka.
Ten człowiek nie miał wcześniej kontaktu z dziećmi, nie zajmowal sie nimi. Za to zajmoał się psami tak teżpotraktował to dziecko.

Oczywiście, że jego postepowanie było karygodne. Uważam jednak, ze gdyby otrzymał pomoc od odpowiednich służb do tragedii by nie doszło.
Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
No własnie widzę.


Edukacja mówisz.

Wybacz ale ja po prostu nie wierzę że zwyrodnialca który katuje własne 3-mies.dziecko,co więcej ,nie żałuje i nie okazuje skruchy(w tej sprawie tak jest) można cokolwiek wyedukować
Ty wierzysz? Masz prawo
Ja nie wierzę. Co więcej uważam że po godzinach tego całego edukowania z nast.dzieckiem robiłby to samo.


Nie rozumiesz, ze ja nie mówię o edukowaniu sadystów, którym sprwia przyjemność torturowania dziecka?





Ja myślę, że dowodów na brak wiedzy na temat dzieci na wizażu widać gołym okiem.Co rusz pojawiają się pytania, które świadczą o minimalnej wiedzy na temat rozwoju dziecka, jego potrzebach.
Przecież krzywda dziecka to nie tyko siniaki. To również nie zaspokajanie jego potrzeb.
Matki, które nie pójdą do lekarza problemem \iecka, bo jest im wstyd.
Na szczęście mają internet, wujka google i wizaż.
Kiedyś interntu nie było, a i teraz nie dla wszystkich jest tak łatwo dostępny.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 06:51   #76
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah;
Nie rozumiesz, ze ja nie mówię o ..


Ja tylko czytam I zauważam że 'troszkę' zmieniłaś front

W tym tu wyżej poście piszesz o matkach karmiących z zegarkiem w ręku(ale karmiących!) ,o braku przytulania itp
W tych wcześniejszych było o nieodpowiadaniu na potrzeby dziecku czyli niekarmieniu wcale lub prawie wcale ,o głębokich problemach osób katujących, i ich edukowaniu.

Ja odpowiadałam na te posty które widzę.Do tych które dopiero powstaną odnieść się nie nijak nie mogę ;
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 07:17   #77
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Owszem ta wiedza jest minimalna, tylko jesli ktoś chce dobrze dla swojego dziecka znajdzie sposób, żeby sie dowiedzieć.
Chyba, że nie nadaje się na rodzica, wtedy ma to głęboko w nosie i właśnie Ci "ludzie" nie powinni mieć dzieci
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:16   #78
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie mowię o tych sytuacjach z artykułów.
Mówię sytuacjach, gdy ludzienie mają pojęcia o rozwoju dziecka, a się nimi zajmują.
Mówię o matkach karmiących dziecko z zegarkiem w ręku, które nie dopuszczają do siebie myśli, że dziecko w miedzyczasie jest głodne; o takich, które nie przytulają, bo to dziecko rozpiesci; takich, które zostawiają dziecko samo na długie godziny- i które, gdy dziecko w końcu nie płacze- cieszą się, ze maja spokojne dziecko (co zupelnie mija się ze stanem faktycznym.
Mówię o ludzach, ktorzy nie mają złych intencji, tylko sa albo za mało inteligentni, nie potrafia poprosić o pomoc czy poszukać informacji.
W książce, o której wspomniałam człowiek wychowywał dzieko jak psa.
Nie miał pojęcia jak się zajmować dzieckiem. Zostalo mu ono dane, po śmierci opiekunki.
Ani lekarze dziecka ani służby społeczne nie zauważyły, ze warto sprawd\ić sytuację dziecka.
Ten człowiek nie miał wcześniej kontaktu z dziećmi, nie zajmowal sie nimi. Za to zajmoał się psami tak teżpotraktował to dziecko.

Oczywiście, że jego postepowanie było karygodne. Uważam jednak, ze gdyby otrzymał pomoc od odpowiednich służb do tragedii by nie doszło.




Nie rozumiesz, ze ja nie mówię o edukowaniu sadystów, którym sprwia przyjemność torturowania dziecka?





Ja myślę, że dowodów na brak wiedzy na temat dzieci na wizażu widać gołym okiem.Co rusz pojawiają się pytania, które świadczą o minimalnej wiedzy na temat rozwoju dziecka, jego potrzebach.
Przecież krzywda dziecka to nie tyko siniaki. To również nie zaspokajanie jego potrzeb.
Matki, które nie pójdą do lekarza problemem \iecka, bo jest im wstyd.
Na szczęście mają internet, wujka google i wizaż.
Kiedyś interntu nie było, a i teraz nie dla wszystkich jest tak łatwo dostępny.
Ale powiedz mi, jak w dzisiejszym świecie można NIE WIEDZIEĆ że dziecko inaczej niż psa się wychowuje? no proszę cię, ja nie wiem, czy ty tak naiwnie na świat patrzysz czy ten facet miał niezłą wymówkę, bo mu wygodniej było

Zdrowy na umyśle, normalny człowiek nawet nie mając styczności z dziećmi zdaje sobie sprawę, że dziecko to nie pies, że trzeba ubrać, nakarmić, rozmawiać, pobawić się, posłać do szkoły i tak dalej. Przecież do tego nie trzeba specjalnej wiedzy ani wykształcenia! Codziennie na ulicy widzę uczennice szkoły specjalnej, dorosłe już, które mają dzieci - i nawet ze sporym upośledzeniem one to wiedzą! i nie traktują jak zwierzęcia...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:56   #79
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Przemoc wobec dziecka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39540439]Ale powiedz mi, jak w dzisiejszym świecie można NIE WIEDZIEĆ że dziecko inaczej niż psa się wychowuje? no proszę cię, ja nie wiem, czy ty tak naiwnie na świat patrzysz czy ten facet miał niezłą wymówkę, bo mu wygodniej było

Zdrowy na umyśle, normalny człowiek nawet nie mając styczności z dziećmi zdaje sobie sprawę, że dziecko to nie pies, że trzeba ubrać, nakarmić, rozmawiać, pobawić się, posłać do szkoły i tak dalej. Przecież do tego nie trzeba specjalnej wiedzy ani wykształcenia! Codziennie na ulicy widzę uczennice szkoły specjalnej, dorosłe już, które mają dzieci - i nawet ze sporym upośledzeniem one to wiedzą! i nie traktują jak zwierzęcia...[/QUOTE]

Zgadzam się całkowicie.
Jak można nie wiedzieć, ze dziecko się karmi, jesli karmi się siebie? Jak można nie wiedzieć, ze dziecko to człowiek, a nie pies?
Ja się zgadzam, że ludzie nie mają pojęcia o rozwoju dziecka ale Ty tu mylisz dwa różne pojęcia. Brak wiedzy o rozwoju dziecka to jedno a brak empatii i sadyzm to drugie.
Bo tak jak szaja nie wierzę, że ktoś nie wiedział, że dziecko wychowuje się inaczej niż psa. Może pan sobie chciał poeksperymentować, może miał zapędy sadystyczne ale nikt mi nie wmówi, że człowiek, nawet nie mający nigdy styczności z dziećmi, nie wiedział że dziecko różni się od psa. To, że komuś "nie przyjdzie do głowy" że dziecko jest głodne między posiłkami to też sadyzm a do wygoda a nie nieświadomość! Bo jestem pewna, że matka wie o tym, że dziecko jest głodne ale chce je wytresować i już. To samo z płaczącym godzinami dzieckiem. To nie jest nieświadomość to sadyzm i chęć tresury!

Wybacz ajah ale piszesz tu takie rzeczy, że mnie się słabo robie. Jak można wierzyć, ze wychowywanie dziecka jak psa, nie karmienie go czy pozostawienie w płaczu na godziny to brak edukacji...
Sorry ale jak łajka napisała to jest bebłanie. To są brednie a rozpowszechnianie ich jest szkodliwe, bo tłumaczy, tak właśnie tłumaczy tych wszytskich sadystów, którzy teraz moga się zasłaniać brakiem edukacji, brakiem wiedzy o tym, że dziecko to człowiek a takie osoby jak Ty będą to łykać jak młode pelikany.
Tak długo jak człowiek głodzący dziecko będzie wiedział że trzeba nakarmić siebie, tak długo nie uwierzę, że nie wiedział, że dziecko głodnieje między posiłkami. Tak długo jak jakiś człowiek będzie siebie traktował jak człowieka, tak długo nie uwierzę, ze pomyślał, że dziecko mozna wychowywać jak psa. ITD.

Wybaczcie wpieniłam się jak rzadko. Jak można takie brednie powtarzać to ja nie wiem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-03-02 o 09:06
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 08:59   #80
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Przemoc wobec dziecka

.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 09:05   #81
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Niestety sadyzm jest coraz częściej tłumaczony.
Daleko nie trzeba szukac - osławiona pani M. nie mozna o niej powiedziec że była niedokształcona, wręcz przeciwnie dokładnie wiedziała gdzie i jak szukac w necie informacji o tym jak zabic własne dziecko, a teraz będzie się tłumaczyć czym?? niewiedzą?? niepoczytalnością?? bo kiedyś miała chomika i jak miała go dość to go uspiła
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 09:25   #82
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Zgadzam się całkowicie.
Jak można nie wiedzieć, ze dziecko się karmi, jesli karmi się siebie? Jak można nie wiedzieć, ze dziecko to człowiek, a nie pies?
Ja się zgadzam, że ludzie nie mają pojęcia o rozwoju dziecka ale Ty tu mylisz dwa różne pojęcia. Brak wiedzy o rozwoju dziecka to jedno a brak empatii i sadyzm to drugie.
Bo tak jak szaja nie wierzę, że ktoś nie wiedział, że dziecko wychowuje się inaczej niż psa. Może pan sobie chciał poeksperymentować, może miał zapędy sadystyczne ale nikt mi nie wmówi, że człowiek, nawet nie mający nigdy styczności z dziećmi, nie wiedział że dziecko różni się od psa. To, że komuś "nie przyjdzie do głowy" że dziecko jest głodne między posiłkami to też sadyzm a do wygoda a nie nieświadomość! Bo jestem pewna, że matka wie o tym, że dziecko jest głodne ale chce je wytresować i już. To samo z płaczącym godzinami dzieckiem. To nie jest nieświadomość to sadyzm i chęć tresury!

Wybacz ajah ale piszesz tu takie rzeczy, że mnie się słabo robie. Jak można wierzyć, ze wychowywanie dziecka jak psa, nie karmienie go czy pozostawienie w płaczu na godziny to brak edukacji...
Sorry ale jak łajka napisała to jest bebłanie. To są brednie a rozpowszechnianie ich jest szkodliwe, bo tłumaczy, tak właśnie tłumaczy tych wszytskich sadystów, którzy teraz moga się zasłaniać brakiem edukacji, brakiem wiedzy o tym, że dziecko to człowiek a takie osoby jak Ty będą to łykać jak młode pelikany.
Tak długo jak człowiek głodzący dziecko będzie wiedział że trzeba nakarmić siebie, tak długo nie uwierzę, że nie wiedział, że dziecko głodnieje między posiłkami. Tak długo jak jakiś człowiek będzie siebie traktował jak człowieka, tak długo nie uwierzę, ze pomyślał, że dziecko mozna wychowywać jak psa. ITD.

Wybaczcie wpieniłam się jak rzadko. Jak można takie brednie powtarzać to ja nie wiem.
Dokładnie, a potem te bestie powtarzają takie tłumaczenia i liczą,że inni to łykną
Niestety,ale to są tylko wygodnickie tłumaczenia-,,ja jestem cacy, ja nie wiedziałem/umiałem"
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 11:02   #83
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie mowię o tych sytuacjach z artykułów.
Mówię sytuacjach, gdy ludzienie mają pojęcia o rozwoju dziecka, a się nimi zajmują.
Mówię o matkach karmiących dziecko z zegarkiem w ręku, które nie dopuszczają do siebie myśli, że dziecko w miedzyczasie jest głodne; o takich, które nie przytulają, bo to dziecko rozpiesci; takich, które zostawiają dziecko samo na długie godziny- i które, gdy dziecko w końcu nie płacze- cieszą się, ze maja spokojne dziecko (co zupelnie mija się ze stanem faktycznym.
Mówię o ludzach, ktorzy nie mają złych intencji, tylko sa albo za mało inteligentni, nie potrafia poprosić o pomoc czy poszukać informacji.
W książce, o której wspomniałam człowiek wychowywał dzieko jak psa.
Nie miał pojęcia jak się zajmować dzieckiem. Zostalo mu ono dane, po śmierci opiekunki.
Ani lekarze dziecka ani służby społeczne nie zauważyły, ze warto sprawdzić sytuację dziecka.
Ten człowiek nie miał wcześniej kontaktu z dziećmi, nie zajmowal sie nimi. Za to zajmoał się psami tak teżpotraktował to dziecko.

Oczywiście, że jego postepowanie było karygodne. Uważam jednak, ze gdyby otrzymał pomoc od odpowiednich służb do tragedii by nie doszło.
Przepraszam, ale dla mnie to zwyczajne bzdury. Zwierzęta mają instynkt do opiekowania się swoim potomstwem jak najlepiej potrafią i ludzie podobnież. Mogą nie wiedzieć jak kształtować jego intelekt czy rozwinąć zmysły artystyczne ale bez trudu rozróżniają podstawowe potrzeby, jeśli oczywiście chcą. A jak ktoś jest do tego stopnia zdegenerowany, że ma problem z tym to nie powinien mieć dzieci, a że nad popędem zapanować ciężko to nie zostaje nic prócz sterylizacji i tyle.

Tak wiem, że jestem okrutna, ale uważam, że wszystkie takie lafiryndy, co mają po 5 dzieci, każde z innym, dzieci w domu dziecka/pogotowiu opiekuńczym itd. powinno się pozbawiać praw rodzicielskich z chwilą porodu, podwiązać jajniki i po sprawie.

I w ogóle bez sensu porównywać karmienie na godziny do zagłodzenia dziecka na śmierć, bicia czy podduszania! To jest całkowite mylenie pojęć.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39540439]Ale powiedz mi, jak w dzisiejszym świecie można NIE WIEDZIEĆ że dziecko inaczej niż psa się wychowuje? no proszę cię, ja nie wiem, czy ty tak naiwnie na świat patrzysz czy ten facet miał niezłą wymówkę, bo mu wygodniej było

Zdrowy na umyśle, normalny człowiek nawet nie mając styczności z dziećmi zdaje sobie sprawę, że dziecko to nie pies, że trzeba ubrać, nakarmić, rozmawiać, pobawić się, posłać do szkoły i tak dalej. Przecież do tego nie trzeba specjalnej wiedzy ani wykształcenia! Codziennie na ulicy widzę uczennice szkoły specjalnej, dorosłe już, które mają dzieci - i nawet ze sporym upośledzeniem one to wiedzą! i nie traktują jak zwierzęcia...[/QUOTE]Otóż to.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 11:58   #84
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Niestety sadyzm jest coraz częściej tłumaczony.
Daleko nie trzeba szukac - osławiona pani M. nie mozna o niej powiedziec że była niedokształcona, wręcz przeciwnie dokładnie wiedziała gdzie i jak szukac w necie informacji o tym jak zabic własne dziecko, a teraz będzie się tłumaczyć czym?? niewiedzą?? niepoczytalnością?? bo kiedyś miała chomika i jak miała go dość to go uspiła
Ja rozróżniam tłumaczenie/ wyjasnienie zjawiska od usprawiedliwienia.
Wg mnie nie ma usprawiedliwieniana znęcania się nad kimkolwiek.



Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Zgadzam się całkowicie.
Jak można nie wiedzieć, ze dziecko się karmi, jesli karmi się siebie? Jak można nie wiedzieć, ze dziecko to człowiek, a nie pies?

Przecież wiedział, że człowiek to nie pies. Nie wiedział ja się dzieckiem zajmować.
Ja się zgadzam, że ludzie nie mają pojęcia o rozwoju dziecka ale Ty tu mylisz dwa różne pojęcia. Brak wiedzy o rozwoju dziecka to jedno a brak empatii i sadyzm to drugie.

Nie mylę pojęć.
Sadyzm wiąże się zprzezywaniem przyjeności sprawiania komuś bólu.
Skrajne zaniedbania wiążą się bardziej z głupotą i innymi zaburzeniami niż sadyzmem
.
Bo tak jak szaja nie wierzę, że ktoś nie wiedział, że dziecko wychowuje się inaczej niż psa. Może pan sobie chciał poeksperymentować, może miał zapędy sadystyczne ale nikt mi nie wmówi, że człowiek, nawet nie mający nigdy styczności z dziećmi, nie wiedział że dziecko różni się od psa.
Ten człowiek był osobą starszą, która nigdy nie miała nic wspólnego z dziecmi. Możliwe,że był upośledzony umysłowo. Zajmował się dzieckiem tak jak umiał. Lekarze, pracownicy społeczni, tórzy dziecko widzieli, sprawdzali jego rozwój nie mieli żadnych zastrzeżeń. Owsem dziecko rozwijało sie źle, ale zostało to zrzucone na chorobę (na ktorą dziecko nie cierpiało). Poza tym sprawa miała miejsce dość dawno temu- o ile to ma jakiekolwiek znaczenie

To, że komuś "nie przyjdzie do głowy" że dziecko jest głodne między posiłkami to też sadyzm a do wygoda a nie nieświadomość! Bo jestem pewna, że matka wie o tym, że dziecko jest głodne ale chce je wytresować i już. To samo z płaczącym godzinami dzieckiem. To nie jest nieświadomość to sadyzm i chęć tresury!

A co z sytuacjami, gdy ktoś słucha mądrzejszych babć cioc i tesciowych? Też jest sadystą?
Znam kobiete, która zamykała szafki z jedzeniem na klucz, by dzieci nie mogły wyciągać jedzenia. Wg iej kilkulatki przechodziły przez fazę kradzież i wymiatały wszystko z szafek w srodku nocy. Kobieta nie była sadystką. Była za to niewydolną matką, która krzywdziła swoje dzieci. BTW w tym przypadku słuzby społeczne nie widziały w tym zachowanu nic drastycznego na tyle, by interweniować

Wybacz ajah ale piszesz tu takie rzeczy, że mnie się słabo robie. Jak można wierzyć, ze wychowywanie dziecka jak psa, nie karmienie go czy pozostawienie w płaczu na godziny to brak edukacji...
Sorry ale jak łajka napisała to jest bebłanie. To są brednie a rozpowszechnianie ich jest szkodliwe, bo tłumaczy, tak właśnie tłumaczy tych wszytskich sadystów, którzy teraz moga się zasłaniać brakiem edukacji, brakiem wiedzy o tym, że dziecko to człowiek a takie osoby jak Ty będą to łykać jak młode pelikany.
Tak długo jak człowiek głodzący dziecko będzie wiedział że trzeba nakarmić siebie, tak długo nie uwierzę, że nie wiedział, że dziecko głodnieje między posiłkami. Tak długo jak jakiś człowiek będzie siebie traktował jak człowieka, tak długo nie uwierzę, ze pomyślał, że dziecko mozna wychowywać jak psa. ITD.

Wybaczcie wpieniłam się jak rzadko. Jak można takie brednie powtarzać to ja nie wiem.
Oczywiście, bo specjaliści zajmujący się takimi kwestiami wiedzą mniej niż wizażanki.






[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;39540439]Ale powiedz mi, jak w dzisiejszym świecie można NIE WIEDZIEĆ że dziecko inaczej niż psa się wychowuje? no proszę cię, ja nie wiem, czy ty tak naiwnie na świat patrzysz czy ten facet miał niezłą wymówkę, bo mu wygodniej było

Zdrowy na umyśle, normalny człowiek nawet nie mając styczności z dziećmi zdaje sobie sprawę, że dziecko to nie pies, że trzeba ubrać, nakarmić, rozmawiać, pobawić się, posłać do szkoły i tak dalej. Przecież do tego nie trzeba specjalnej wiedzy ani wykształcenia! Codziennie na ulicy widzę uczennice szkoły specjalnej, dorosłe już, które mają dzieci - i nawet ze sporym upośledzeniem one to wiedzą! i nie traktują jak zwierzęcia...[/QUOTE]

Wyżej napisałm jak sprawa tego człowieka wyglądałą.
Poza tym spotkałam się w pracy zmniej drastycznymi, ale również nieprzyjemnymi sytuacjami. Nie chcę tutaj wyciągać bez sensu listy zachowań krzywdzących dzieci lub narażających je na krzywdę z głupoty rodziców. Nie widzę w tym większego sensu.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 12:17   #85
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Aaaaa, specjaliści
Ja od dawna mam swoje zdanie (niezbyt dobre) na temat niektórych specjalistów i wcale a wcale, z upływem czasu i obserwacjami, to zdanie się nie zmienia.
I tak bebłanie psychologów i innych ekspertów, powtórzę znów za łajką, wydaje mi się właśnie bebłaniem, w porównaniu z tym co piszą niekóre wizażanki.


Był niedawno taki odcinek serialu jeden gniewny charlie, gdzie charlie jest psychologiem, który prowadzi terapię tłumienia gniewu, usiłował przekonać panią taką jak ja (sceptyczkę) do tego, że ma sukcesy w pracy... Jasne, że ponosi porażkę.
Powiesz głupi sitcom. Tak, ale oddaje dokładnie to co wielu ludzi mysli o "specjalistach" tego rodzaju. Zajmują się wyciąganiem forsy i usprawiedliwianiem sadystów, zboczeńców i innych popaprańców. Tak, usprawiedliwianiem, bo jesli ktoś potem słowami "specjalistów" podpiera się np w sądzie, to nie jest to tylko wytłumaczenie mechanizmu działania ale usprawiedliwianie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:14   #86
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Ja Luba też się od razu wnerwiam.

Troszkę żyję na świecie ,i zdaję sobie sprawę ze tzw.życie to cała paleta barw -nie tylko: czarne -białe
Naprawdę daleka jestem od szybkiego osądzania kogoś/czegoś
Tylko do cholery jasnej kolor czarny też istnieje.Niektórym to umyka.
Jeśli napotykamy na wskroś osobę złą ,psychopatyczną to na miłość boską nazwijmy rzecz po imieniu.Psychopaci o dziwo nie wywodzą się tylko z rodzin patologicznych ale często z tzw.dobrych rodzin. ' no przecież to taki spokojny chłopak/sąsiad kto by pomyślał'

Widzisz ajah ,w przeciętnym człowieku siedzi pragnienie ot zwykłej sprawiedliwośći , słysząc o katowaniu niemowlka często mu sie napisze coś w deseń 'ja bym tego skur**%&* żywcem podpiekała'
i ja to rozumiem .to są emocje.przecież wiadomo ze nikt by nikogo nie podpiekał
a tróznej maści specjaliści mam wrażenie nie chcą się bratać z motłochem ,bo oni wiedza więcej i to 158 dno widzą ; , i nawet jakąś książke przeczytali o wilku , i potem słyszymy o edukacji , o głębokich problemach kata itp itd
nie komplikujmy tam gdzie to nie jest skomplikowane

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

zresztą.
tutaj jest forum gdzie w większości udzielają sie matki
więc chyba nie powinno Cie zdziwic to co napiszę
sama mam córkę ,i gdyby (wypluć/ odpukąć i co tam jeszcze) jakichś psychol zrobił mojemu dziecku krzywdę ,a potem 'specjalista' zaczął mi bełkotać o tym co juz tu pisałam,i dawał do zrozumienia za to ja mam zrozumiec , no przecież każdy ma swoje problemy , i psychol też.
to jak myślisz komu jeszcze wydrapałabym oczy ?

zdziwiona ? zbulwersowana?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 14:30   #87
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Przemoc wobec dziecka

__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 15:39   #88
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Ja Luba też się od razu wnerwiam.

Troszkę żyję na świecie ,i zdaję sobie sprawę ze tzw.życie to cała paleta barw -nie tylko: czarne -białe
Naprawdę daleka jestem od szybkiego osądzania kogoś/czegoś
Tylko do cholery jasnej kolor czarny też istnieje.Niektórym to umyka.
Jeśli napotykamy na wskroś osobę złą ,psychopatyczną to na miłość boską nazwijmy rzecz po imieniu.Psychopaci o dziwo nie wywodzą się tylko z rodzin patologicznych ale często z tzw.dobrych rodzin. ' no przecież to taki spokojny chłopak/sąsiad kto by pomyślał'

Widzisz ajah ,w przeciętnym człowieku siedzi pragnienie ot zwykłej sprawiedliwośći , słysząc o katowaniu niemowlka często mu sie napisze coś w deseń 'ja bym tego skur**%&* żywcem podpiekała'
i ja to rozumiem .to są emocje.przecież wiadomo ze nikt by nikogo nie podpiekał
a tróznej maści specjaliści mam wrażenie nie chcą się bratać z motłochem ,bo oni wiedza więcej i to 158 dno widzą ; , i nawet jakąś książke przeczytali o wilku , i potem słyszymy o edukacji , o głębokich problemach kata itp itd
nie komplikujmy tam gdzie to nie jest skomplikowane

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

zresztą.
tutaj jest forum gdzie w większości udzielają sie matki
więc chyba nie powinno Cie zdziwic to co napiszę
sama mam córkę ,i gdyby (wypluć/ odpukąć i co tam jeszcze) jakichś psychol zrobił mojemu dziecku krzywdę ,a potem 'specjalista' zaczął mi bełkotać o tym co juz tu pisałam,i dawał do zrozumienia za to ja mam zrozumiec , no przecież każdy ma swoje problemy , i psychol też.
to jak myślisz komu jeszcze wydrapałabym oczy ?

zdziwiona ? zbulwersowana?
W którym momencie wg ciebie nie nazywam sadysty sadystą czy psychopaty psychopatą?

Specjalisci często są również rodzicami- to tak na marginesie.
A to ze jakieś zachowanie ma przyczynę i skutek nie znaczy,że ktoś coolwiek usprawiedliwia.
I to jest dla mnie bardzo proste,




Nie jestem ani zdziwiona ani zbulwersowana twoją wypowiedzią.
Nie toleruję pzemocy wobec dzieci. Tyle,że inaczej patrzę na sprawę.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 20:24   #89
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Przemoc wobec dziecka

wiecie co a może wcześniej też było tyle zła robionego przeciwko dzieciom tylko władze tego nie nagłasniały?? bo to co teraz sie dzieje to dla mnie gorzej jak kosmos

nie ma dnia bez takiej historii naprawdę aż nie wiadomo jak reagować na takie smutne historie bo wychodzi na to że żadna nauczka dla zwyrodnialców

ostatnio mała 3 letnia Julka zagineła i co PIES wiedział jak sie zachować a człowiek nie wie
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 20:32   #90
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Przemoc wobec dziecka

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość

ostatnio mała 3 letnia Julka zagineła i co PIES wiedział jak sie zachować a człowiek nie wie
Bo pewnie tego psa wychowano jak człowieka
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.