Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 22:22   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?


Ano

Teoretycznie kobieta w ciąży powinna mieć jakoś tam warunki pracy dostosowane. Czyli np. 4h dziennie (max.) przy komputerze, jakaś tam liczba kg do podnoszenia,rpaca max. 8h dziennie, zakaz pracy w nocy i tak dalej.

A jak to w praktyce wygląda? Spotkałyście się z tym osobiście, że pracodawca respektował te ustalenia? czy też - od razu l4, bo nie chciał (nie mógł...?) dopasować systemu pracy?

Podkreślam - to nie wątek o tym, czy iść na l4 czy nie zwyczajnie ciekawość - czy w PL realne jest pracowanie w ciąży tak, by ciąży nie zagrażać?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 22:40   #2
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

nie, nie spotkałam się. Z jednej pracy mnie wypchnęli, bo to było zlecenie na radiologii, więc trudno nie było, a w drugiej ciągle namawiali na L4.. Co prawda przerzucili mnie tylko na zmianę dzienną, ale to raczej z dbania o własny tyłek, bo jeśli na nocnej coś by mi się stało, to mieliby poważne problemy.

Niby jest przepis, że jeśli nie ma możliwości zmiany warunków pracy kobiety w ciąży, to pracodawca powinien wypłacać jej pensje normalnie a do pracy nie wzywać, jednak kto chciałby sobie robić kłopoty? Po co, jeśli L4 z kodem B jest płatne 100%?
I tak to się kręci.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 22:44   #3
small
Raczkowanie
 
Avatar small
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 210
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Ja sie spotkalam, kiedy pracowalam w instytucji finansowej. Moja kolezanka byla w ciazy i przestrzegano wszystkich przepisow, bardzo o to dbano, bo gdyby cos sie stalo pracodawca ponosilby wine.
Teraz mieszkam w Anglii i tutaj sa zupelnie inne przepisy, dosc, ze mozna pracowac po 12 godzin to jeszcze w nocy...
__________________
03.01.2013 10:19 - Oliver
51cm, 3.9kg

Insanity - in progress
small jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 22:54   #4
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Pracowałam w ciąży w osiedlowym sklepie spożywczym taki mały market. Kiedy przyniosłam zaświadczenie o ciąży nie wysyłano mnie na magazyn do rozładowywania towaru lub inne osoby mi ładowały na wózek i rozkładałam na półki pojedyncze sztuki - to było dla mnie ok, dawałam radę. Problem był kiedy miałam iść na kasę, bo 8h siedzenia na krześle i przekładania nierzadko ciężkich rzeczy jak np zgrzewka wody itp. było problemem. Niestety kasjerki nie obowiązuje limit kg. Teoretycznie pracodawca był ok, praktycznie pracowałam ponad swoje siły. Dodatkowo sugerowano mi L4, którego odmawiał ginekolog konował

Ach, i pracodawca zmienił mi godziny pracy, zamiast w kratkę wg grafiku jak inni miałam przychodzić 8-16. To też pochwalę.

Niestety mimo deklaracji nie przedłużono mi umowy.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-12-11 o 22:56
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 09:40   #5
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez small Pokaż wiadomość
Ja sie spotkalam, kiedy pracowalam w instytucji finansowej. Moja kolezanka byla w ciazy i przestrzegano wszystkich przepisow, bardzo o to dbano, bo gdyby cos sie stalo pracodawca ponosilby wine.
Teraz mieszkam w Anglii i tutaj sa zupelnie inne przepisy, dosc, ze mozna pracowac po 12 godzin to jeszcze w nocy...
OT praca w ciązy w nocy w UK jest nie wskazana. Kobieta moze zostać przeniesiona do pracy w dzień i nikt jej do pracy w nocy zmusić nie moze. Nie rozsiewaj plot.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 10:42   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Dodatkowo sugerowano mi L4, którego odmawiał ginekolog konował

.
A były wskazania medyczne do L4 ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 11:27   #7
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

W 1 ciąży pracowałam tylko 4 h(z racji komputera), tak zaproponowałam i szefowa przystała na to.
Wiem,że dziewczyna która zaszła po mnie w ciążę za miesiąc już nie mogła tak z tego skorzystać - miała 4 h przy komputerze i resztę przy "papierkowej"pracy.
Więc pewnie zależy też od stosunków z kierownikiem(ja akurat nie byłam wyszczekana i grzecznie poprosiłam o takie rozwiązanie, a nie jak koleżanka stanowczo zażądała...)

W obecnej ciąży (i nowej pracy)dowiedziałam się, że z racji ciąży nie można na mnie polegać i zaproponowano, abym poszła już na L4
__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 11:43   #8
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez small Pokaż wiadomość
Teraz mieszkam w Anglii i tutaj sa zupelnie inne przepisy, dosc, ze mozna pracowac po 12 godzin to jeszcze w nocy...
a widzisz,a mnie zmniejszono niby ilośc obowiązków ale jak Polak dzielił robota to zasówałam równo z innymi do 32 tygodnia.
O L4 mogłam sobie pomarzyc,prosiłam 3 razy pozniej dałam spokój.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 12:18   #9
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez small Pokaż wiadomość
Ja sie spotkalam, kiedy pracowalam w instytucji finansowej. Moja kolezanka byla w ciazy i przestrzegano wszystkich przepisow, bardzo o to dbano, bo gdyby cos sie stalo pracodawca ponosilby wine.
Teraz mieszkam w Anglii i tutaj sa zupelnie inne przepisy, dosc, ze mozna pracowac po 12 godzin to jeszcze w nocy...
Można jak chcesz i sie dobrze czujesz.Jeśli nie to masz prawo do zmiany na prace w dzien.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
OT praca w ciązy w nocy w UK jest nie wskazana. Kobieta moze zostać przeniesiona do pracy w dzień i nikt jej do pracy w nocy zmusić nie moze. Nie rozsiewaj plot.


Ja w uk brałam dodatkowe przerwy kiedy chcialam-krotkie na herbatkę czy banana.Przy kompie siedziałam bo chciałam, nikt mnie nie zmuszal ani nie zakazywał.Jak chciałam coś dzwignąc i sie za to brałam to zaraz ktoś podlatywał i mi to zabierał.Nie pozwalali mi.
Pod koniec ciąży to dostawałam taka pracę aby za dużo nie chodzić.
Ale w tej samej firmie ale w innym mieście koleżankę cieżarna traktowano zupełnie inaczej-gorzej.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 17:16   #10
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

pracowałam w zakładzie produkcyjnym , praca stojąca ,
cięzarene pracowały tylko na 1 zmianę, siedziały i składały tekturowe opakowania, praca nie męcząca , nie wymagająca wysiłku.
pracodawca mógł wygnac na l4 bo jak niby kobieta w ciązy miałaby zasówac fizycznie na 3 zmiany , a jkednak się postarał,
te opakowania nawet nie były potrzebne bo kobitki w 20 min mogły poskładac te pudełeczka a one to cala dniówke robiły

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2012-12-12 o 17:18
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:30   #11
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Dla mnie przepis odnosnie 4 h przy komputerze jest martwy. A moze inaczej nie ma jak go wyegzekwowac i skontrolowac czy jest przestrzegany.
U mnie moj były szef kazał mi a to stac przy kserze

Tydzien po poinformowaniu pracodawcy,ze jestem w ciazy posżłam na L4, mialam isc wczesniej ale posprzatałam po sobie w pracy
Siedziałam normalnie 8 godzin przy kompie i traktowano mnie normalnie....
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-12, 20:28   #12
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A były wskazania medyczne do L4 ?
Były różne wskazania tylko pani doktor od siedmiu boleści nie raczyła ich zauważyć. Inny lekarz zauważył od razu i wysłał mnie do szpitala. Nie wypuścili mnie już do porodu.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-12-12 o 21:02
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:47   #13
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Jak tylko przyniosłam do kadr zaświadczenie o ciąży moja kierowniczka dostała dyspozyję od kadrowej, że po 4 godzinach przy komputerze ma mnie ktoś zmienić, nie wolno mi nic kserować, dźwigać itp. Kierowniczka przestrzegała tego poza tym koleżanki z pracy same proponowały, że zaniosą mi segregatory z dokumentami, zdejmą coś z szafy, skserują.
Takie zasady dotyczą u nas każdej ciężarnej.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:59   #14
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez small Pokaż wiadomość
Ja sie spotkalam, kiedy pracowalam w instytucji finansowej. Moja kolezanka byla w ciazy i przestrzegano wszystkich przepisow, bardzo o to dbano, bo gdyby cos sie stalo pracodawca ponosilby wine.
Teraz mieszkam w Anglii i tutaj sa zupelnie inne przepisy, dosc, ze mozna pracowac po 12 godzin to jeszcze w nocy...

U mnie w pracy tak nie bylo Trzeba bylo wyrazic zgode na prace w nocy i po wiecej godzin.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 22:15   #15
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

żadnego przestrzegania 4 godzin przy komputerze, do tego nie wygodne krzesło itd itd. mimo to pracowałam do 6 miesiąca ciąży potem juz lekarz kazał zwolnić (L4 sugerował wcześniej, ale nie chciałam)

za to pomimo ustaleń itd itd o nowej umowie pozwalającej mi wrócić do pracy, tydzień przed porodem dowiedziałam się ze umowa tylko do dnia porodu. No cóż nasze realia
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 02:14   #16
small
Raczkowanie
 
Avatar small
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 210
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
OT praca w ciązy w nocy w UK jest nie wskazana. Kobieta moze zostać przeniesiona do pracy w dzień i nikt jej do pracy w nocy zmusić nie moze. Nie rozsiewaj plot.
Napisalam, ze moze pracowac w nocy, nie ze musi. W Polsce nie wolno kobietom ciezarnym pracowac w godzinach nocnych czyli od 22 do 6 rano.
Ja sie czulam dobrze i pracowalam, bo lubilam nocki (mowie tutaj o UK), dla mnie wstawanie o 4:30 na rano bylo gorsze niz siedzenie cala noc w pracy.
__________________
03.01.2013 10:19 - Oliver
51cm, 3.9kg

Insanity - in progress
small jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 08:29   #17
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38091537]Ano

Teoretycznie kobieta w ciąży powinna mieć jakoś tam warunki pracy dostosowane. Czyli np. 4h dziennie (max.) przy komputerze, jakaś tam liczba kg do podnoszenia,rpaca max. 8h dziennie, zakaz pracy w nocy i tak dalej.

A jak to w praktyce wygląda? Spotkałyście się z tym osobiście, że pracodawca respektował te ustalenia? czy też - od razu l4, bo nie chciał (nie mógł...?) dopasować systemu pracy?

Podkreślam - to nie wątek o tym, czy iść na l4 czy nie zwyczajnie ciekawość - czy w PL realne jest pracowanie w ciąży tak, by ciąży nie zagrażać?[/QUOTE]
Mój pracodawca zarówno w mojej pierwszej jak i obecnej ciąży zgodził się na skrócenie czasu pracy bo dostosowanie jest niemożliwe. Moja praca polega na siedzeniu przed komputerem. Przy czym problemem dla mnie nie jest komputer tylko właśnie pozycja siedząca - po prostu za bardzo obciąża mój kręgosłup. Gdybym mogła w pracy np. leżeć przed komputerem mogłabym nawet i wydłużyć sobie czas pracy

Obecnie pracuję od 8:30 do 15:00, wcześniej do 17:00.
Na taki tryb przeszłam od 7 miesiąca (poprzednio też tak było).
Mogłam wcześniej, po prostu nie widziałam takiej potrzeby.
Ja jestem z tych, co "ciąża nie choroba"
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 09:16   #18
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja jestem z tych, co "ciąża nie choroba"
Ciesz sie w takim razie, ze normalnie funkjconujesz

U mnie oprocz wzgledow zdrowowtnych- bralam leki na podtrzymanie doszlo miejsce, w ktorym pracowalam. Dosc specyficzny mikroklimat z za knami biurowca mialam
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:17   #19
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Ciesz sie w takim razie, ze normalnie funkjconujesz

U mnie oprocz wzgledow zdrowowtnych- bralam leki na podtrzymanie doszlo miejsce, w ktorym pracowalam. Dosc specyficzny mikroklimat z za knami biurowca mialam
Ja bardziej wychodzę z założenia, że co tu dużo gadać - to co mi dolega (bóle bioder i spojenia łonowego, zarówno w pierwszej ciąży jak i teraz) niestety czy będę w domu, czy w pracy, czy na Seszelach (ta ostatnia opcja wydaje się nieco łagodzić ból ) to niestety będzie jednakowy, lekarstwa na to nie ma, jak mawia moja lekarka po prostu mam pecha i mnie akurat boli bardziej niż inne kobiety To są bóle powiązane ze zmianami hormonalnymi i nie da się im zaradzić.

A pracę mam nie bardzo stresującą - tzn. wykonuję ją blisko 10 lat więc mnie już ona nie stresuje, chociaż wg badań pracowniczych to mam stanowisko narażone na stres A co do fizycznej ciężkości, to umówmy się posadzenie tyłka na krześle nie jest ciężkie, większą trudność to mi sprawia zrobienie zakupów w markecie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 10:25   #20
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

U mnie w firmie bardzo przestrzegaja KP - dostosowuja idealnie warunki pracy[firma bierze udzial w konkursie "Mama w pracy" i 2 razy pod rzad zdobyla wyroznienie]. Mamy: dostosowane warunki i godz. pracy, mozliwosc wyjscia na badania w godz. pracy, kacik do karmienia i przewijania, dofinansowanie do zlobkow, przedszkoli, wyjazdow wakacyjnych dla dzieci, rodzaj "becikowego", ubezpieczenie grupowe.
W pierwszej ciazy pracowalam po 4h dziennie (praca przy komputerze) do 8 mies. - sama chcialam tak dlugo pracowac, nie zeby mnie ktos zmuszal...nawet niektorzy mowili, ze powinnam isc na zwolnienie szybciej. Bardzo sobie chwalilam te mozliwosc i ciaze przechodzilam bardzo dobrze.
W drugiej ciazy rowniez moglam pracowac po 4h dziennie-i korzystalam z tego przez pierwsze 2 mies., niestety pozniej przytrafily sie komplikacje w ciazy i teraz jestem w domu na zwolnieniu...i raczej nie zapowiada sie, ze wroce do pracy...

Ogolnie polecam firmy, ktore biora udzial w konkursie "Mama w pracy" - staraja sie bardzo i pracownik czuje, ze naprawde warto miec dzieci.
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 14:36   #21
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

U mojej mamy w pracy przestrzega się tych wszystkich przepisów
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 17:18   #22
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

U mnie odnośnie pracy przy komputerze nie przestrzegają. Tzn. może jakbym się upomniała to by się dostosowali, ale raczej degradacja mnie nie interesowała

Ale na produkcji przestrzegają odnośnie pracy w nocy, dźwigania itp
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 15:49   #23
bokeh
Zakorzenienie
 
Avatar bokeh
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5 598
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;38091537]Ano

Teoretycznie kobieta w ciąży powinna mieć jakoś tam warunki pracy dostosowane. Czyli np. 4h dziennie (max.) przy komputerze, jakaś tam liczba kg do podnoszenia,rpaca max. 8h dziennie, zakaz pracy w nocy i tak dalej.

A jak to w praktyce wygląda? Spotkałyście się z tym osobiście, że pracodawca respektował te ustalenia? czy też - od razu l4, bo nie chciał (nie mógł...?) dopasować systemu pracy?

Podkreślam - to nie wątek o tym, czy iść na l4 czy nie zwyczajnie ciekawość - czy w PL realne jest pracowanie w ciąży tak, by ciąży nie zagrażać?[/QUOTE]

Szaja Szaja wszędzie Cie pełno :P U mie było tak że mmój kierownik zasugerował mi pójście na L4, oczywiście jeśli ja bym się uparła że jednak chcę pracować to musiał by mi organizować specjalnie czas pracy... jakoś nie miałam ochoty być zapchajdziurą i przychodzić i męczyć się 11h, więc wziełam l4 i po sprawie. Problemów żadnych nie było
__________________
27.01.2013 Nasza Hanusia
bokeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 16:21   #24
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez bokeh Pokaż wiadomość
Szaja Szaja wszędzie Cie pełno :P U mie było tak że mmój kierownik zasugerował mi pójście na L4, oczywiście jeśli ja bym się uparła że jednak chcę pracować to musiał by mi organizować specjalnie czas pracy... jakoś nie miałam ochoty być zapchajdziurą i przychodzić i męczyć się 11h, więc wziełam l4 i po sprawie. Problemów żadnych nie było
kobieta w ciąży nie może pracować dłużej niż 8 godzin dziennie
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 17:32   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

To będzie śmieszne, ale... spotkałam się.



W McDonald's tam z ręką na sercu z góry do dołu przestrzegali tego. Nigdzie indziej niczego nie respektowali i nic ich nie interesowało.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:30   #26
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
kobieta w ciąży nie może pracować dłużej niż 8 godzin dziennie
Owszem nie moze, ale niestety u mnie w pracy nikt tego nie przestrzegal. Jak poinformowalam kierowniczke o ciazy, ta zadzwonila do kierownika regionalnego - on nawet nie wiedzial, jakie sa prawa ciezarnej w pracy grafika zmienic juz nie mogli, no bo kto za mnie przyjdzie, praca stojaca, 12godzinne zmiany, chcialam pracowac dluzej, zaproponowalam, ze postawie sobie krzeselko na sklepie, za kasa, dostalam odpowiedz, ze nie, bo standardy firmy na to nie pozwalaja w efekcie jak chcialam usiasc, musialam siedziec w przymierzalni, a jak bylam na zmianie z kierowniczka - wywalala mnie na zaplecze, zebym tam sobie siedziala. A jak tylko klient wchodzil do sklepu musialam sie podrywac z siedzenia badz wychodzic z zaplecza. Pomijam juz skakanie po drabinie i wspinanie sie po regalach w poszukiawniu rozmiarow - o ile przed ciaza nie bylo problemu, tak potem juz sie balam.
W jednym tygodniu ulozyli mi sie zmiany 2x12godz, dzien wolnego, 4x12godz, po tym maratonie dostalam plamien ktore mimo zwolnienia trwaly niemal do polowy ciazy, i tak na L4 jestem od 6tc do teraz. Umowy mi nie przedluzyli ;]
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 22:09   #27
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

W żadnym miejscu w którym byłam nie było to przestrzegane, kserowanie ton papieru na porządku dziennym, a że to praca przed kompem to nie byłoby możliwości, żeby taką ciężarną dać gdzie indziej...
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 07:19   #28
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez magdaka13 Pokaż wiadomość
Ogolnie polecam firmy, ktore biora udzial w konkursie "Mama w pracy" - staraja sie bardzo i pracownik czuje, ze naprawde warto miec dzieci.
fajnie że polecasz i to na pewno rewelacyjne warunki dla ciężarnych, jednak ile jest w Polsce takich firm
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 10:43   #29
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Jestem zaskoczona tym wątkiem, bo zawsze myślałam, że szybkie L4 to w większości życzenie ciężarnej (nie mówię o sytuacjach, gdy ciąża przebiega źle), a tu widzę, że bardzo często to pracodawca to L4 doradza, bo najzwyczajniej w świecie nie potrafi zapewnić ciężarnej odpowiednich warunków...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 11:09   #30
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Dostosowanie warunków pracy ciężarnej - spotkałyście się z tym?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jestem zaskoczona tym wątkiem, bo zawsze myślałam, że szybkie L4 to w większości życzenie ciężarnej (nie mówię o sytuacjach, gdy ciąża przebiega źle), a tu widzę, że bardzo często to pracodawca to L4 doradza, bo najzwyczajniej w świecie nie potrafi zapewnić ciężarnej odpowiednich warunków...
Tak..poza tym taka ciężarna to jest niewygodna dla pracodawcy sytuacja bardzo.. ciężarnej trzeba zapewnić warunki odpowiednie, w razie czego odpowiadać za jej zdrowie i to co się wydarzy podczas pracy, ale najważniejsze- jak kobieta idzie na L4 to pracodawca ma z głowy jej składki i wypłatę- bo całość przejmuje ubezpieczyciel.
Po co trzymać niewydajnego pracownika z którym trzeba "się cackać", nie można zostawić po godzinach jak innych pracowników, oświergolić i tak dalej i jeszcze za to zapłacić, jak można się pozbyć na jakiś czas pracownika wraz z zobowiązaniami względem niego.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.