Miłośniczki kosmetyków ekologicznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 13:31   #1
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa

Miłośniczki kosmetyków ekologicznych


WITAM
Jestem ciekawa czy znajdą się osoby,które stosują kosmetyki tylko ekologiczne? jeżeli tak to proszę piszcie jakich marek uzywacie ?,które polecacie? wszystko jednym słowem na temat kosmetyków ekologicznych!
ja ostatnio przeszłam na kosmetyki eko ,zostało mi zaledwie kilka do zuzycia tych chemicznych-że tak ujmę.
musze przyznac, że cenowo niewiele droższe a jakosc według mnie i wydajnosc bez porównania lepsza!jednak czego nie robi sie dla własnego zdrowia



mam swietny artykuł ,który powinien przeczytac kazdy kto dba o swoje zdrowie ,polecam ....cos o kosmetykach które uzywa niestety wiekszosc kobiet a skutki ich uzywania tragiczne.
http://kobieta.interia.pl/uroda/piel...e,1359088,1665
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:16   #2
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cena - czy naprawdę jest taka niewielka różnica? Chętnie używałabym ekologicznych kosmetyków, ale na wszystkie które do tej pory widziałam niestety mnie nie stać
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:15   #3
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

moze warto zamiast 2 kosmetyków tradycyjnych kupic jeden naturalny?
troche lektury ,kosmetyki używane przez wiekszosc z nas to sama chemia!przeczytajcie

http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebe...ubst.php#henna
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:27   #4
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Jestem na etapie dokształcania i wymieniania kosmetyków Jestem świadoma jaką chemię na siebie nakładamy na co dzień, dlatego staram się powoli wymieniać to, co mam. Na razie planuję zakupić do mycia ciała kosmetyki Babydream, gdyż mają ciekawy skład, a przede wszystkim ich cena jest przystępna. Teraz szukam czegoś do twarzy i dezodorantu. Może znasz firmy, które mają dobre kosmetyki, ale i niewielką cenę?
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:28   #5
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Tylko kosmetyki eko mają parę minusów:
prawdziwe eko kosmetyki nadają się tylko do lodówki i muszą być zużyte w przeciągu miesiąca
cena
potrafią nieźle uczulić.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:58   #6
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

aktualnie uzywam takiego dezodorantu ,w kulce ,delikatny zapach i najwazniejsze-skuteczny w 100%.
http://www.ekostrefa.pl/?page=shop&run=det&id=142

cena nie jest powalajaca.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 22:05   #7
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

A mogłabyś napisać na ile Ci starcza i czy można go dostać gdzieś stacjonarnie? Zainteresował mnie, bo to na razie najtańszy jaki widziałam z eko Tylko nie widzę nigdzie składu albo źle patrzę
__________________

TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 07:53   #8
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
A mogłabyś napisać na ile Ci starcza i czy można go dostać gdzieś stacjonarnie? Zainteresował mnie, bo to na razie najtańszy jaki widziałam z eko Tylko nie widzę nigdzie składu albo źle patrzę
w sklepach z żywnością eko są równiez takie kosmetyki,ja zamawiam z internetu wiecej rzeczy ,ostatnio dostałam duzo próbek .
co do wydajnosci trudno powiedziec poniewaz uzywałam jeszcze vichy -chciałam najpierw skonczyc te nie eko.teraz uzywam tylko ten .
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 10:14   #9
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
moze warto zamiast 2 kosmetyków tradycyjnych kupic jeden naturalny?
troche lektury ,kosmetyki używane przez wiekszosc z nas to sama chemia!przeczytajcie

http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebe...ubst.php#henna
tylko że chemia nie zawsze jest zła a czasem wręcz niezbędna nie można tak demonizować, wiele chemicznych surowców kosmetycznych jest przebadanych i czasami są bezpieczniejsze dla skóry niż te pochodzenia naturalnego (np niosą mniejsze ryzyko wywołania alergii).
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 11:31   #10
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
tylko że chemia nie zawsze jest zła a czasem wręcz niezbędna nie można tak demonizować, wiele chemicznych surowców kosmetycznych jest przebadanych i czasami są bezpieczniejsze dla skóry niż te pochodzenia naturalnego (np niosą mniejsze ryzyko wywołania alergii).
z tego co sie orientuje to własnie alergie biorą sie od tych wszystkich srodkow chemicznych,pozywienie,ko smetyki,itp
dlaczego teraz rodzi sie tyle alergicznych dzieciodpowiedz prosta ,codziennie zajadamy sie chemia ,która ma własnie wpływ na nasz organizm ,skutki u tych najsłabszych -alergia
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 11:49   #11
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje to własnie alergie biorą sie od tych wszystkich srodkow chemicznych,pozywienie,ko smetyki,itp
dlaczego teraz rodzi sie tyle alergicznych dzieciodpowiedz prosta ,codziennie zajadamy sie chemia ,która ma własnie wpływ na nasz organizm ,skutki u tych najsłabszych -alergia
jest w tym część prawdy. Ja od 21 lat jestem alergiczką, nigdy nie miałam uczulenia na kosmetyki gotowe kosmetyki, naturalne muszę dobierać z głową, żeby nie zawierały ekstraktów z roślin na które jestem uczulona.
Tak na marginesie alergia nie bierze się z chemii spożywanej, ale w głównej mierze ze związków unoszących się w powietrzu. To one wchodzą w dalsze reakcje z innymi środkami i tak powstaje uczulenie.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 07:42   #12
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
z tego co sie orientuje to własnie alergie biorą sie od tych wszystkich srodkow chemicznych,pozywienie,ko smetyki,itp
dlaczego teraz rodzi sie tyle alergicznych dzieciodpowiedz prosta ,codziennie zajadamy sie chemia ,która ma własnie wpływ na nasz organizm ,skutki u tych najsłabszych -alergia
to nie do końca tak. oczywiście można być uczulonym na wszystko zarówno naturalne ekstrakty, jak i subst. pochodzenia chemicznego mogą być potencjalnymi alergenami, jednak w przypadku tych pierwszych zdarza się to częściej, wiem to z własnego doświadczenia, bo z powodu alergii nie mogę używać 90% specyfików zawierających naturalne ekstrakty. wydaje mi się, że dzieje się tak dlatego, że nie są one tak dobrze przebadane, jak subst. chemiczne używane w kosmetyce i jeszcze nie do końca poznano ich działanie.
a epidemia alergii swoją drogą - zanieczyszczenia, antybiotyki itd...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:47   #13
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

na pewno nie można szaleć i demonizować "chemii" bo nie wszystkie kosmetyki chemiczne są takie złe- wystarczy zwracać uwagę na składy. kosmetyki naturalne też nie są bez wad, a ich ceny są często nieadekwatne do działania poza tym moda jaka teraz zapanowała na bycie eko trendy też robi swoje :P
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 22:00   #14
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

A kosmetyki z Body Shopu są eko? Bo jestem ich fanką, tylko że są drogie. Pytam, czy są eko, bo wiem, że na pewno nie są testowane na zwierzętach ...
Chętnie zaczęłabym używać kosmetyków eko, jeżeli swoją ceną/skutecznością itd. dorównują tym, których teraz używam.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 08:13   #15
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A kosmetyki z Body Shopu są eko? Bo jestem ich fanką, tylko że są drogie. Pytam, czy są eko, bo wiem, że na pewno nie są testowane na zwierzętach ...
Chętnie zaczęłabym używać kosmetyków eko, jeżeli swoją ceną/skutecznością itd. dorównują tym, których teraz używam.
a) nie są eko, tylko pseudoeko, mąją dość dużo chemii jak na takie okrzyczane
b) same w sobie nie są testowane ale należą do l"oreal który testuje i osoba nie kupująca kosmetyków testowanych uniika BS
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 09:42   #16
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

kosmetyki eko mają odpowiedni znaczek na opakowaniu .aaa i napisane jest w składzie ,ze składniki pochodza z upraw ekologicznych ,wyszczególniaja je dokładnie.
natomiast jezeli napisane jest ,ze to kosmetyk naturalny to zazwyczaj bujda
kosmetyki ekologiczne maja na to potwierdzenie tu nie ma przelewek,wszystkie inne to tylko reklama producenta taki chwyt reklamowy''na ktora nabiera sie wiekszosc z nas.
swego czasu uzywałam kosmetyków z tej najwyższej półki ale jak poczytałam troche w necie co tam maja w tych kremach itp to stwierdziłam ,ze nie warto oj nie...dac 300 zł za krem ,który jest sama chemia to dziekuje za takie przyjemnosci.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 09:53   #17
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
.
swego czasu uzywałam kosmetyków z tej najwyższej półki ale jak poczytałam troche w necie co tam maja w tych kremach itp to stwierdziłam ,ze nie warto oj nie...dac 300 zł za krem ,który jest sama chemia to dziekuje za takie przyjemnosci.
najlepsze jest to, że jest w nich nieraz to samo co w kremie za 5 zł
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 09:59   #18
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
najlepsze jest to, że jest w nich nieraz to samo co w kremie za 5 zł
heh no prawie,chociaz przyznam sie ,ze kremów za 5 zł nie uzywałam-fakt ,ze te dobre markowe kremy ładnie pachna,dobrze sie wchłaniaja itp no ale te składy sa paskudne nie chce umierac jako młoda i piękna kobieta
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 10:04   #19
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

no bo jakby logicznie i chemicznie na to patrzeć- jeżeli głównym składnikiem kremu jest parafina, co się zdarza i w przypadku nisko i wysokopółkowych kosmetyków, to choćby nie wiem jak wspaniałe substancje zawierał ten krem, magiczne wyciągi itp. to i tak nie ma szans wchłonąć się głębiej bo parafina skutecznie blokuje wszelką wymianę w skórze
nie mówiąc już o konserwantach które używane są w nadmiarze, bo ja wytłumaczyć to, że da się zrobić krem bez konserwantów, który będzie równie trwały i skuteczny...nie mowie tu koniecznie o kosmetykach eko
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 10:14   #20
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
heh no prawie,chociaz przyznam sie ,ze kremów za 5 zł nie uzywałam-fakt ,ze te dobre markowe kremy ładnie pachna,dobrze sie wchłaniaja itp no ale te składy sa paskudne nie chce umierac jako młoda i piękna kobieta
rozmawiałam ostatnio z koleżanką. jej znajomy(chemik) pracuje w znanej firmie kosmetycznej. To wszystko bujda co jest w reklamach, nie ma superhiper dodatków, tak naprawdę krem za kilka zł. ma ten sam skład co ten za 200, ale ten za 200 ma ładniejsze opakowanie, markę, może nieco inną konsystencje i zapach.
To samo z perfumami, różnią się od podróbek tylko i wyłącznie zawartością olejku.
Przepraszam za mały OT
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 12:15   #21
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
rozmawiałam ostatnio z koleżanką. jej znajomy(chemik) pracuje w znanej firmie kosmetycznej. To wszystko bujda co jest w reklamach, nie ma superhiper dodatków, tak naprawdę krem za kilka zł. ma ten sam skład co ten za 200, ale ten za 200 ma ładniejsze opakowanie, markę, może nieco inną konsystencje i zapach.
To samo z perfumami, różnią się od podróbek tylko i wyłącznie zawartością olejku.
Przepraszam za mały OT
Kiedyś kiedyś... na wizażu dziewczyny pisały - właśnie czym różną się droższe kremy od tańszych.
Z tego co pamiętam dochodzi jeszcze rzecz najażniejsza czyli jakiś opatentowany składnik, nad którym czasami badania trwają długo.... ale nie ze wszystkimi kremami tak jest - rzecz jasna
mamy składy inci i trzeba porównywać...

Ja użwyam kosmetyków ekologicznych posiadających certyfikat ECOcert (chyba tak to się pisze) z AVY tylko z tej serii profesjonalnej, bo taniej wychodzi (narazie tylko kremu na noc)
http://www.ava-laboratorium.pl/produkt.htm?id=129
są narazie tylko 4 podstawowe kosmetyki
w serii detalicznej ok 6-7
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:22   #22
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Bielanada też ma linie ekologiczną w bardzo korzystnych cenach.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 17:56   #23
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

ja uzywam komsetykow firmy green people i aubrey sklad rewelacyjny 99% naturalny naprawde sa swietne i dla mnie wazna kwestia nie sa testowane na zwierzetach ani kosmetyk ani skladniki , choc nie ukrywam ,ze nadal szukam bo pomalu pozbywam sie chemicznych na rzecz wlasnie eko
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI




Edytowane przez Aaliyah1981
Czas edycji: 2009-09-02 o 18:07
Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 21:20   #24
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Jo ostatnio testuję krem na noc Weledy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12566 i muszę przyznać że jest niezły.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:10   #25
lethia
Raczkowanie
 
Avatar lethia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 121
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

ja testowałam linię Aroma perfection marki Nuxe i jest ok
__________________
the way of your dreams
lethia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 11:16   #26
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Ostatnio zaczęłam używać kremu nawilżającego z Eco Cosmetics http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11905. Nawilża i matuje (a myślałam że to niemożliwe) Dziewczyny z mieszaną cerą będą zadowolone. Na początku wydawało mi się że słabo nawilża policzki, ale po paru dniach to uczucie minęło. Niestety zwiera alkohol w składzie więc nie bardzo nadaje się do smarowania miejsc z popękanymi naczynkami. Więc nadal szukam czegoś super łagodnego i nawilżającego na moje policzki. Mimo to podoba mi się że jest taki uniwersalny. Jeszcze nie skończyłam całego opakowania, więc wstrzymuję się z pełną recenzją, bo jeszcze różne niespodzianki mogą się zdarzyć. (Nauczyłam się że kremy potrafią zaskakiwać).
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:21   #27
loulou1
Raczkowanie
 
Avatar loulou1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 128
GG do loulou1
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Również preferuję kosmetyki ekologiczne. Nie zdajemy sobie sprawy jaką chemię nakladamy na twarz. Odkryłam wspanialy krem do mojej cery. Jest to krem na noc firmy Ava. Pachnie ziołami, nawilża i nie powoduje uczulenia. Zazwyczaj każdy krem mnie uczula, oczy mi puchną i mam zmiany skórne, a ten jest rewelacyjny.
www.drogeria-natura.com
loulou1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:41   #28
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

widzę ,ze coraz więcej miłośniczek eko kosmetyków.
ja naprzykład dla moich dzieci mam dwa swietne szampony ,ładnie pachną ,nie uczulają i są eko a to najwazniejsze

przypomniało mi sie ze Yves Rocher ma teraz jakas nowa linie bio
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 13:41   #29
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Problem z kosmetykami 'ekologicznymi' jest taki, ze czesto zawieraja sporo wyciagow roslinnych, ktorych korzystne dzialanie na skore nie jest do konca udowodnione, a czesto dzialaja podrazniajaco (np. wyciag z lawendy). Poza tym skladniki, ktore naprawde 'cos robia' ze skora sa przez producentow takich kosmetykow odrzucane jako 'chemiczne'. No niestety, kwasy, stabilne filtry, i retinol na laczce nie rosna. Wybor polega wiec na tym czy chcemy skore naprawde dobrze chronic przed starzeniem i odzywic, czy tylko poprawic sobie samopoczucie uzywaniem 'eko kremu'.
Ja przy wyborze kosmetykow kieruje sie skladem. I na przyklad oliwki wybieram oparte na olejach roslinnych,ale jesli chodzi o kremy to patrze jak zadzialaja na moja skore. Wole nieperfumowany krem na parafinie czy petroleum niz eko napchany olejkiem lawendowym czy cytrynowym.
A swoja droga, czy to nie paradoks, ze pochodne ropy naftowej (parafine czyli) uwazamy za chemie, podczas gdy wedlug naukowcow sa to sfermentowane szczatki roslin? Sama natura.
Oczywiscie jest sporo ekstraktow roslinnych, ktore maja pozytywny wplyw na skore, jednak trzeba wiedziec, ktore. Ja tam sie nie ludze. Producenci kosmetykow 'eko' stosuja te same klamstwa co wszyscy, chodzi o kase tak naprawde.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 20:51   #30
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Miłośniczki kosmetyków ekologicznych

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Problem z kosmetykami 'ekologicznymi' jest taki, ze czesto zawieraja sporo wyciagow roslinnych, ktorych korzystne dzialanie na skore nie jest do konca udowodnione, a czesto dzialaja podrazniajaco (np. wyciag z lawendy). Poza tym skladniki, ktore naprawde 'cos robia' ze skora sa przez producentow takich kosmetykow odrzucane jako 'chemiczne'. No niestety, kwasy, stabilne filtry, i retinol na laczce nie rosna. Wybor polega wiec na tym czy chcemy skore naprawde dobrze chronic przed starzeniem i odzywic, czy tylko poprawic sobie samopoczucie uzywaniem 'eko kremu'.
Ja przy wyborze kosmetykow kieruje sie skladem. I na przyklad oliwki wybieram oparte na olejach roslinnych,ale jesli chodzi o kremy to patrze jak zadzialaja na moja skore. Wole nieperfumowany krem na parafinie czy petroleum niz eko napchany olejkiem lawendowym czy cytrynowym.
A swoja droga, czy to nie paradoks, ze pochodne ropy naftowej (parafine czyli) uwazamy za chemie, podczas gdy wedlug naukowcow sa to sfermentowane szczatki roslin? Sama natura.
Oczywiscie jest sporo ekstraktow roslinnych, ktore maja pozytywny wplyw na skore, jednak trzeba wiedziec, ktore. Ja tam sie nie ludze. Producenci kosmetykow 'eko' stosuja te same klamstwa co wszyscy, chodzi o kase tak naprawde.
Jak działają klasyczne (chemiczne) kosmetyki wszystkie wiemy ...bo do niedawna były tylko takie...i właśnie dlatego że nie są idealne szukamy alternatywy

Zarówno producenci kosmetyków "chemicznych" jak i "ekologicznych" nie są święci i stosują różne triki by zarobić ... po to tu dyskutujemy żeby wyłonić te "eko-kosmetyki" które się sprawdzają i dobrze działają, a ich składy są jak najbardziej pozbawione szkodliwych dodatków (przy czym nie każdydodatek chemiczny jest szkodliwy).

Nikt nie powiedział że trzeba stosować wyłącznie kosmetyki ekologiczne, chemia kosmetyczna też ma swoje zastosowania i w niektórych przypadkach bywa skuteczna. Jednak w codziennej pielęgnacji nie ma potrzeby faszerować swojej skóry substancjami które najzwyczajniej w świecie jej szkodzą, a dodawane są do kosmetyków tylko ze względu na interes ekonomiczny producenta (tzw. tania chemia).

Jeżeli wolisz nawilżać swoją twarz za pomocą glikolu propylenowego, pochodnych ropy naftowej (parafina) i nie przeszkadza ci w składzie alkohol denat. - to Twój wybór...ale po co piszesz o tym na forum dla miłośniczek ekokosmetyków?
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.