Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-11, 14:11   #2311
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Knowing (Zapowiedź)- do połowy ok, jakiś tam pomysł na cały film był, klimat też. Scena ze spadającym samolotem super, później metro też nieźle. Ale to, co się działo na końcu.. tak jakby dwa filmy w zupełnie innej konwencji wziąć i skleić. I ta pseudo planeta z dziećmi fikającymi w zbożnych szatach po kosmicznej pszenicy, no ja jestem na nie. max 5,5/10

Ladybird Ladybird (Biedroneczko, biedroneczko)- film oparty na faktach. Walka kobiety o spokojne zycie, o dzieci. Po odebraniu przez opiekę społeczną pierwszej czwórki, z której każde miało innego ojca, Maggie poznaje mężczyznę, z którym chce ułożyć sobie życie. Niestety, prawo do tego jest im niejako odebrane, jednak, pomimo strachu, kontynuują próby zalożenia szczęśliwej rodziny.
Film na pewno wzbudza emocje, szczególnie w matkach, ciężko sobie wyobrazić jaki koszmar przeszła ta kobieta.
7/10

Donnie Darko- oj lubię taki delikatnie psychodeliczny klimacik, symbolikę, swoistą magię. Poza tym, nawet 'powierzchownie' nieźle się ogląda, ma ciekawą fabułę. Muzyka spoko 8/10

Vincent- krótkometrażowa animacja Tima Burtona. Dla mnie absolutna rewelacja, przesiąkniety tym specyficznym klimatem twórczości Burtona, film poetycki, jednocześnie zabawny. Szkoda, że taki króciutki, bo oczarowana jestem 10/10

XXY- bolesna rzeczywistośc piętnastoletniej Alex, która jest hermafrodytą i coraz bardziej zmienia się w chłopca. Przyznam, że chyba to mój pierwszy film i o takiej tematyce i zrobił na mnie duże wrażenie, również ze względu na realizację- film jest wyciszający, refleksyjny a jednocześnie dramatyczny. Dla mnie 8/10

Edytowane przez anestet-ka
Czas edycji: 2010-02-11 o 14:13
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 17:13   #2312
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Avatar już jakiś czas temu. No i jestem zachwycona tym filmem. Ale w wersji 3D. w tradycyjnej wersji nie ma juz tego uroku. Jednak jest tak fanastycznie zrealizowany, te plenery... aż się chce wierzyć że Pandora istnieje naprawdę

Zaklęci w czasie - najpierw chyba 2 lata temu czytałam książkę ("żona podróżnika w czasie" Audrey Niffenegger). No i książka mnie uwiodła. Nie mogłam sie doczekać ekranizacji. No i jednak inaczej sobie to wyobrażałam. Co prawda, wg mnie i Rachel McAdams i Eric Bana sobie doskonale poradzili, to jednak film nie wytrzymuje porównania z książką. Tak jest przynajmniej w moim przypadku, co nie zmienia faktu, że podoba mi się i daję mu 8/10. (książka ma 10/10)
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 17:32   #2313
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Avatar - mimo, że oglądałam bez efektu 3D i tak cudo. uwielbiam takie historie.
10/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 20:27   #2314
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Renifer Niko ratuje święta - 7/10 mały renifer Niko wychowywał się bez ojca, który należy do ekipy św.Mikołaja. Za wszelką cenę chce nauczyć się latać by stać się takim jak ojciec. Rzadko jestem niezadowolona z bajki, tak było i tym razem. Przyjemna historyjka, ale bez jakiś rewelacji.

The hurt locker
- 10/10, opowieśc o żołnierzach, którzy zajmują się rozbrajaniem bomb w Iraku. Nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film, jak dla mnie bez dwóch zdań powinien go dostać. Piękny świat, magiczne postacie i masa rewelacyjnych efektów Avatara nie przebiją tego prostego filmu. Hurt locker jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że to co przeżyją ci żołnierze to prawdziwe piekło. Oglądałam z zapartym tchem i jestem pewna, że niebawem znów sięgne po ten film. Gorąco polecam.
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 20:32   #2315
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zamknij sie i zastrzel mnie -wbrew opisom nie nazwałabym tego filmu komedią. To raczej smutna opowieść o człowieku, który porzucił swoje marzenia, przyjemnosci i podporządkował całe życie innej osobie. Dopiero seria niewiarygodnych zdarzeń i Anglik, który przypadkowo pojawia się w jego życiu wszystko zmieniają.

Nie jest to może najwybitniejszy film i jest w nim pare "dziur", ale mimo to polecam jeśli wpadnie Wam w ręce
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 23:53   #2316
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Hallam Foe- Film nienajgorszy, hitoria mogłaby być ciekawa, ale zrealizowano go w ten sposób, że trochę wieje nudą. Liczyłam na jakąś tajemnice w związku z świercią matki Hallama, nie było żadnej tajemnicy. Wlaściwie w filmie za dużo się nie dzieje, nic on nie wnosi... 6/10
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 01:31   #2317
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The limits of control: Możecie mi napisać, że się nie znam na prawdziwym kinie, że jestem tępa bo nie zrozumiałam,ale dla mnie film był totalną porażką. Nic mnie w nim nie zaciekawiło, dialogi żadne, co z tego, że gwiazdorska obsada. No dla mnie masakra. Dawno się tak nie wynudziłam. Gdybym poszła do kina po 20 min szukałabym pewnie jakiegoś długopisu w torebce, żeby wbić sobie w skroń 2/10
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".

Edytowane przez Dorotka...
Czas edycji: 2010-02-12 o 01:34
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 10:32   #2318
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zly skręt 3- moja ocenka 7/10- przewidywalny momentami, ale dosc trzyma w napieciu. Sonczylo sie jak zwykle tym ze mutanty zyja dalej, oby kolejne filmy byly ciekawsze
Ostatni dom po lewej (remake)-7/10- taka krwawa jatka nie podobalo mi sie ze gosc ktory nic nie zrobil dziewczynie ucierpial bardziej z rak ojca. Moze mi sie wydaje...ale to tylko moje spostrzeżenie.
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!

Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 11:07   #2319
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Całe szczęście, że mam ferie to czasu na oglądanie mnóstwo. A więc:
Inni- świetny film. Trzyma w napięciu, zakończenie fanstastyczne. No i Kidman, którą baardzo lubię 9/10

Milioner z przypadku- historia wielokrotnie powielana (jakiś wieśniak średnio rozumny dostaje gigantyczny spadek i ratuje firme przed tymi złyymi) Humor bzdurny, przepraszam za wyrażenie, ale jak dla mnie ,,dla debili" 2/10

Dziewczyny z St.Trian - zawiodłam się ogromnie, chciałam obejrzeć ten film od dawna, a okazało się, że niepotrzebnie napalałam się na niego. Historia do przewidzenia, średnio śmieszna. Obejrzeć można, ale nic specjalnego. 4/10

Juno- pomysł był fajny, wykonanie nie do końca. Reakcja rodziców albo Juno na wieść o ciąży sztuczna i nierealna, potem jej pomysł urodzenia i oddania dziecka (szukanie ogłoszenia w gazecie ? ) Wszystko takie hop, siup. Oddanie dziecka i końcowa scena z beztroskim graniem na gitarze. Pełna sielanka ;/ Mimo wszystko warto obejrzeć, chociaż z rzeczywistością niewiele ma to wspólnego 6/10

Kochanice króla- jako , że jest to film kostiumowy na wstępie ma ode mnie więcej punktów. Postać króla i Anne doskonała, Marii jak dla mnie niekoniecznie (może dlatego, że Johansson ją grała z tym swoim rozdziabem ust ) Bardzo dobry film, ale gorszy od Księżnej ;] 8/10

Ella zaklęta- bajeczka z elementami współczesnymi (wcale, a wcale mi się to nie podobało) Liczyłam bardziej na ładną baśń, a nie przesłodzone romansidło z elementami fantastycznymi. 6/10
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 15:03   #2320
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The young Victoria - jako milosniczka filmów kostiumowych daje 8/10. bardzo dobry, trzyma w napieciu, piekne obrazy, stroje.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 15:36   #2321
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Gorzkie gody - zdecydowanie jeden z najlepszych filmów Polańskiego, jakie widziałam, przypomina nieco "Ostatnie tango w Paryżu" Bertolucciego (nie tylko ze względu na stolicę Francji, która i tu stanowi tło). Rewelacyjny scenariusz, muzyka, gra aktorska (tutaj szczególne pokłony w stronę Seigner). Idealnie odzwierciedla poszczególne etapy związku, jest przy tym poruszający i autentyczny - 9/10

Julie i Julia - bardzo 'smaczna' opowieść, idealna na zimowe wieczory. Świetna Meryl Streep (przypominająca tutaj do złudzenia Hiacyntę Bukiet), sporo zabawnych momentów, różnorodnych smakołyków no i Paryż - 7/10
__________________
moje inspiracje

last.fm

Edytowane przez karolina09
Czas edycji: 2010-02-12 o 15:40
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 17:46   #2322
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Avatar 3D 7/10
fabuła ściągnięta z Ostatniego samuraja, większość pewnie widziała więc wiadomo o co chodzi, osadzona w animowanym świecie elfów z Władcy Pierścieni, tu raczej też jasne generalnie, podziwiam wyobraźnię bo obraz pod względem obrazu był bardzo dopracowany, fajny świat został wykreowany aktorstwo raczej nie powala, Zoe grała jakoś sztucznie było kilka śmiesznych momentów; to mój pierwszy film 3D więc nie mam jak porównać efektów, ogólnie bardzo fajne wrażenie głębi i przestrzeni choć momentami trochę niedopracowane; ja film polecam i nie żałuję że na niego poszłam, choć mógłby być tańszy bilet; fajnie od czasu do czasu pooglądać taki fantastyczny, kolorowy świat
a co do Oskarów to mimo wszystko w kategorii Najlepszy film nie zasługuje nie jest to poziom Władcy Pierścieni
__________________


Edytowane przez aniolusiek_
Czas edycji: 2010-02-12 o 17:47
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 21:46   #2323
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Nine"-zawiodlam sie.. 6/10 dla Penelope i Daniela

"Precious"
- po tym filmie docenilam swoje zycie. 8/10
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...


nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:00   #2324
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dorian Gray
jestem po pierwsze zauroczona uroda glownego bohatera.
po drugie dobry film z serii 'zaprzedałem duszę diabłu, czyli jak być wiecznie młodym'.
Dobrze zagrane, fajna scenografia
6/10
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

Edytowane przez DontSaySorry
Czas edycji: 2010-02-12 o 22:34
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:12   #2325
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
Dorian Gray
jestem po pierwsze zauroczona uroda glownego bohatera.
po drugie dobry film z serii 'zaprzedałem duszę diabłu, czyli Jjak być wiecznie młodym'.
Dobrze zagrane, fajna scenografia
6/10
dzięki!nawet nie wiedziałam, że nakręcili film na podstawie tej książki. Uwielbiam ją! musze obejrzeć
mapet_show jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:35   #2326
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Nie ma za co to nowy film, że tak powiem- świeżutki
miłego oglądania
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:46   #2327
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Dorotka... Pokaż wiadomość
The limits of control: Możecie mi napisać, że się nie znam na prawdziwym kinie, że jestem tępa bo nie zrozumiałam,ale dla mnie film był totalną porażką. Nic mnie w nim nie zaciekawiło, dialogi żadne, co z tego, że gwiazdorska obsada. No dla mnie masakra. Dawno się tak nie wynudziłam. Gdybym poszła do kina po 20 min szukałabym pewnie jakiegoś długopisu w torebce, żeby wbić sobie w skroń 2/10
Nie jesteś sama Ja generalnie lubię takie kino, ale ten film był koszmarny. Czytałam na filmwebie recenzje i trochę mnie śmieszy pisanie, że ktoś nie zrozumiał przesłania. Tam przesłanie jest po prostu bardzo proste i oklepane - krytyka nowoczesnego, szybkiego stylu życia, konsumpcjonizmu, zaniku relacji międzyludzkich - totalny banał. Nie trzeba na takie przesłanie 2 godzin powtarzających się scen
To już bardziej do mnie przemówiła, tzn ciekawsza jest, hipoteza o autotematyzmie filmu, aczkolwiek ta z kolei jest nieco naciągana

Ja niestety poszłam do kina i naprawdę przez większość czasu zerkałam na zegarek w nadziei, że już będzie koniec. Gdybym była sama to bym pewnie wyszła, ale byłam z przyjaciółką i mi było głupio
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:11   #2328
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
Dorian Gray
jestem po pierwsze zauroczona uroda glownego bohatera.
po drugie dobry film z serii 'zaprzedałem duszę diabłu, czyli jak być wiecznie młodym'.
Dobrze zagrane, fajna scenografia
6/10
Ja pisałam pare stron wcześniej o tym filmie i również bardzo mi się podobał, ale akurat ten aktor średnio. Strasznie teraz żałuję, że nie przeczytałam książki bo podobno jest fenomenalna.

Lexie co do Limits of control cieszę się, że podzielasz moje zdanie i współczuje, że byłaś na tym w kinie. Ja również czytałam na filmweb pozytywne opinie i długie eseje na temat przesłania blalabla. Również czasami lubię ambitne kino, ale nie zawsze na filmach z przesłaniem siedzi się 2 h i powtarza wtf. ? Dla mnie film naprawdę koszmarny.
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".

Edytowane przez Dorotka...
Czas edycji: 2010-02-12 o 23:12
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 11:10   #2329
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio obejrzałam sobie amerykańską komedię "Absolwentka". Film jakich wielu. Schematyczny, stereotypowy, prosty, lekki - typowa komedia romantyczna na rozluźnienie.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 12:38   #2330
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jak żyć? Polski film z Anną Cieślak i Andrzejem Grabowskim (tzn. ich znam z nazwiska) jak na polski film dosyć ciekawy, o dojrzewaniu do małżeństwa, do ojcostwa. Całkiem miło się oglądało, ale nie powala.
Ok. 5 do 6/10
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 18:10   #2331
thordis_nanna
Raczkowanie
 
Avatar thordis_nanna
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez DontSaySorry Pokaż wiadomość
Dorian Gray
jestem po pierwsze zauroczona uroda glownego bohatera.
po drugie dobry film z serii 'zaprzedałem duszę diabłu, czyli jak być wiecznie młodym'.
Dobrze zagrane, fajna scenografia
6/10
Moim zdaniem można było zrobić znacznie lepszy film na tej samej podstawie.

Kilka ostatnio widzianych filmów:

Głód - specyficzny, ciężki film. Opowieść o buncie skazanych i uwięzionych członków IRA. Historia w Polsce mało znana, film moim zdaniem świetnie zagrany.

Człowiek z marmuru - nigdy wcześniej nie oglądany klasyk Nie starzeje się moim zdaniem, poza tym nabrał wartości świadectwa historii.

Historie kuchenne - film skandynawski, co już samo w sobie może stanowić rekomendację Nietypowo opowiedziana historia o samotności i przyjaźni, mnóstwo dodatkowych 'smaczków' dla osób mających osobiste doświadczenia ze Skandynawami (pewne pomysły mogą się narodzić tylko w ich głowach).
thordis_nanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 20:26   #2332
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

jutro ide na kolysanke ;D(wiem powinnam napisac to po kinie, ale jakos nie moglam sie oprzec, byscie zniesli jajko ;D)
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!

Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 20:41   #2333
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kac Vegas (ale mam zapłon )- 10/10 jak dla mnie Rewelacja! Dawno się tak nie uśmiałam na filmie.

Wszystko co kocham- tego to nawet nie ocenię. Oglądasz ten film i widzisz, że NIC się nie zmieniło. Młodość rządzi się swoimi prawami i jest piękna ;D Bardzo wzruszający film Brawa za odważną scenę erotyczną- świetna.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 20:48   #2334
Karolaa25
Rozeznanie
 
Avatar Karolaa25
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Za górami, za lasami....
Wiadomości: 536
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Stowarzyszenie umarłych poetów: Po obejrzeniu zadaje sobie pytanie, dlaczego obejrzałam ten film dopiero teraz Pokazuje żeby żyć pełnią życia w zgodzie z własnym ja, nie ulegając zewnętrznej presji. Najlepiej jeśli posłużę się cytatem z filmu, który mówi wszystko: "Rwijcie pąki swoich róż, póki jeszcze możecie”.
Karolaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 09:55   #2335
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Greace- lekki, wesoły, zabawny. Piosenki, taniec- mają w sobie dużo pozytywnej energii. Pozytywnie się zaskoczyłam tym filmem 7/10
K-pax- jeden z najlepszych filmów, jakie oglądałam. Niesamowity, bardzo ciekawy, wciągający. Momentami zabawny. Wzruszający. Rzadko po obejrzeniu filmu dłużej nad nim myślę, ale w tym przypadku nie mogłam przestać. Po prostu wspaniały. Polecam. 9,5/10
__________________
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 12:19   #2336
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Moja bezsenność mnie chyba tak łatwo nie opusci, znowu mi się trochę filmów nazbierało z nocnych maratonów ;/

American Pie: Księga miłości- yy... szkoda słow, dno i 10 metrów mułu. Ja rozumiem, że czasem fajnie sobie coś na 'odmóżdżenie' obejrzeć, ale to się do niczego nie nadaje. 1/10

W pogodni za szczęściem- wzruszająca historia, rzekomo oparta na faktach. Nie wiem na ile w tym prawdy, na ile fikcji, ale fajnie obejrzeć, żeby sobie podnieść trochę wiarę w to, że jak się mocno do czegość dąży, to wszystko jest możliwe, mimo niepowodzeń. Will Smith może nie jest aktorem rewelacyjnym, ale lubię sobie na niego popatrzeć 8/10

Amerykańska dziewczyna- znowu na faktach- nauczycielka nawiązuje romans ze swoim 13-letnim uczniem, zachodzi w ciążę i zostaje oskarżona o gwałt na nieletnim. Hmm sama nie wiem, co o tym myśleć, chyba główna aktorka mnie nie przekonała co do prawdziwości tego ich uczucia (albo nie chciałam, żeby mnei przekonała). Szczerze mówiąc, bardziej poruszył mnie inny film o podobnej tematyce- 'Notatki o skandalu'. 6/10

Uczeń czarnoksiężnika (Krabat)- ojj lubię takie fantasy od czasu do czasu. Mroczny, tajemniczny klimat magii i śmierci wiszącej w powietrzu Żałuję bardzo, że książki wcześniej nie przeczytałam, bo ponoć lepsza, ale sam film też 'daje radę', 7/10

Grbavica- w czasach powojennego kryzysu w Bośni samotna matka zmaga się z problemami wychowawczymi i dnia codziennego. Ta rzeczywistość przejmuje i porusza, sama historia też jest ciekawa. Naprawdę dobry film nakręcony skromnymi środkami, 8/10

Czarny balonik- zaskoczył mnie ten film, pozytywnie. Pokazuje jak wygląda opieka nad dorastającym,autystycznym członkiem rodziny w sposób bardzo relistyczny, pozbawiony niepotrzebnego patosu, tak, że ma się nieomal wrażenie, że jest się tam w środku, z bohaterami. Skojarzenie z 'Co gryzie Gilberta Grape'a'. 8/10

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
- w komunistycznej Rumunii dwie przyjaciółki usiłują zorganizować przeprowadzenie zabiegu aborcji u jednej z nich. Sam problem jest delikatny, można by się było spodziewać kolejnej ckliwej historyjki z pouczającym zakończeniem, ale nie.. Film jest bardzo surowy, zimny, nie operuje wzniosłymi dialogami ani efektami (mam wrażenie, że był kręcony 'z ręki') i przez to właśnie wwierca się w psychike (przynajmniej moją) i przejmuje. Ten właśnie rodzaj wrażliwości filmowej do mnei najbardziej trafia, 9/10

Edytowane przez anestet-ka
Czas edycji: 2010-02-14 o 12:33
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 13:22   #2337
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Mała Moskwa- 9/10, świetny! Jeden z lepszych, jakie ostatnio oglądałam. Świetna scena chrztu.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 13:37   #2338
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Sherlock holmes - w ogóle nie miałam zamiaru oglądać tego filmu, namówił mnie TŻ i jednak cieszę się, że go obejrzałam, chociaż odczucia mam mieszane.
Po pierwsze, to czego się najbardziej obawiałam - beznadziejna fabuła! nudy na maksa. Bajeczka jakich wiele, przewidywalna w ogóle nie wzbudziła mojego zainteresowania.
Ale z drugiej strony świetna kreacja głównego bohatera. Widziałam tego aktora w soliście i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia a tu proszę taka niespodzianka. Powiedziałabym, że na miarę "dziwaków" granych przez Johnnego Deppa, którego uwielbiam.
Ogólnie gra aktorska odwraca uwagę od samej fabuły, dzięki czemu film ogląda się przyjemnie.
I jeszcze plusik za ładne zdjęcia.
7,5/10

Solista- porażka straszna. Jakoś nieumiejętnie zaaranżowana prawdziwa historia, która sama w sobie jest dość ciekawa. Film w ogóle nie wciąga. Opowiadanie się wlecze, Dziennikarz który stara się pomóc tytułowemu soliście jest jakiś nieautentyczny. Sceny które miały być wzruszające są śmieszne, powierzchowne.
Zdziwiona tym negatywnym wrażeniem jakie zrobił na mnie film, postanowiłam poszukać w necie jakiś informacji o tej historii i kilkunasto minutowy filmik z autentycznymi postaciami , który znalazłam był o wiele ciekawszy... 4/10 ( plus za muzykę)
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 14:32   #2339
askor90
Rozeznanie
 
Avatar askor90
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 613
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wczoraj obejrzałam 'Zaklinacz deszczu', na podstawie powieści John'a Grisham'a i jestem pod wrażeniem. Mogę dać 8/10 nawet. Film opowiada o chłopcy chorym na białaczkę i firmie ubezpieczeniowej, która nie chce wypłacić mu odszkodowania.

Byłam też wczoraj w kinie na 'Nine'. 3/10 - i to tylko dlatego, że scena z Fergie zabójcza. Im więcej rozgłosu, tym gorszy film.

Edytowane przez askor90
Czas edycji: 2010-02-14 o 14:35
askor90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-14, 14:47   #2340
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dom zły (2009)
Brawo. Świetny film. Proszę więcej takich dobrych filmów. Czasem można nie wiedzieć o co chodzi, ale cały w tym urok. Podoba mnie się to, że jest kilka kwestii niewyjaśnionych, dziwnych i nie do końca zrozumiałych dzięki temu można samemu sobie dopasować kto tak naprawdę zabił, a kto chciał i czyja wersja jest prawdziwa. Motyw wiadomy od początku. Wątki poboczne również ciekawe i wcale nie burzą "spokoju" głównego wątku. Aktorsko rewelacyjny. 10/10
P.S. Dawno nie było takiego filmu nad którym byłoby tyle dyskusji w celu jak najlepszego zrozumienia go i zagłębiania się w szczegóły. Ja wam mówię na jego temat powstanie jakaś praca licencjacka.

U Pana Boga za miedzą (2009)
Fajny jak i dwie poprzednie części. Można się zrelaksować i pośmiać. Polecam 8/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie




Edytowane przez moniska
Czas edycji: 2010-02-14 o 14:49
moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.