Przeterminowane kosmetyki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 22:33   #31
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo hmm oszczędna pod tym względem. Muszę wygrzebać kosmetyk do ostatniej kropelki, porozcinać opakowania itd, nie toleruję żadnego marnotractwa. No i nie wyrzucam kosmetyków dopóki coś nieprzyjemnego nie zacznie się dziać (rozwarstwienie, dziwny zapach itd).
Apropos tuszu do rzęs, to czytałam, że co 3 miesiące trzeba wymieniać ze względu na ilość rozwijających się w nim bakterii. Chociaż sama bez bicia przyznam się, że jeden tusz mam około roku (całkiem dobrze się trzyma) no i parę razy go "odświeżałam" trzymając go w gorącej wodzie.
Ja podobnie podchodzę do kosmetyków Zużywam je do samego końca. Chociaż jeśli coś przekracza termin to wyrzucam. Ostatnio mi się to nie zdarza, bo kosmetyki kupuję z głową. Po co 3 tusze do rzęs, wybieram jeden lepszy.
Błyszczyk z Mas Factora używam chyba drugi rok, ale nic się z nim nie dzieje. Poza tym na opakowaniu jest 36 miesięcy od otwarcia.
Myślę, że świetny pomysł to zapisywanie w notesie co od kiedy się używa. Wtedy łatwo policzyć ile miesięcy od otwarcia używamy dany kosmetyk.

Drażni mnie jedynie data ważności cieni do powiek np. Inglot ma 16 miesięcy (seria M3). Paletka Sleek - 12 miesięcy.
Trochę krótko i tu muszę przyznać, że przekraczam te terminy. Jedynie żal nie było mi cieni Wibo (też miały krótki okres ważności) i bez żalu wylądowały w koszu.

Mnie ciekawi czy wizażystki pilnują dat ważności
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 08:43   #32
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Można się spytać ale zapewne nie powiedzą całej prawdy

Ja staram się być oszczędna, nawet na tusz nie wydam więcej niż 50 zł. Ostatnio kupiłam polecany na KWC tusz różowy z Wibo i powiem Wam, że jest naprawdę dobry
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 11:57   #33
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Można się spytać ale zapewne nie powiedzą całej prawdy

Ja staram się być oszczędna, nawet na tusz nie wydam więcej niż 50 zł. Ostatnio kupiłam polecany na KWC tusz różowy z Wibo i powiem Wam, że jest naprawdę dobry
Ja używam tuszy Max Factor, ale mam takie rzęsy, że muszę używać czegoś dobrego. Z tym że ja jeden tusz męczę przez pół roku Ewentualnie kupuje drugi i kiedy chce uzyskać mocniejszy efekt używam tego nowego.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 15:52   #34
WiuNia
Raczkowanie
 
Avatar WiuNia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Przeterminowane? kosmetyki

Hej dziewczyny!
Ostatnimi czasy dosyć często oglądam tzw. filmiki urodowe na youtube i zaczęła mnie zastanawiać pewna rzecz, a dokładniej nasunęła mi się ta myśl po filmikach, na których dziewczyny pokazują swoje kolekcje kosmetyków. Interesuje mnie jak, mając tak "wielkie" kolekcje np. po kilkanaście pudrów, bronzerów czy korektorów, to wszystko można zużyć? I czy to w ogóle jest możliwe? A co za tym idzie zaczęłam się zastanawiać czy może są to już kosmetyki przeterminowane? Może i Wy posiadacie sporo kosmetyków, których nie zdążyłyście zużyć przed końcem terminu przydatności i stosujecie je dalej??
WiuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 17:58   #35
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Przeterminowane? kosmetyki

jeśli chodzi o bronzery, róże i rozświetlacze w kamieniu to nie widzę problemu żeby je wyrzucać, gdy minie ich okres przydatności. takich produktów nie używam na całą twarz, nigdy szkody mi nie zrobiły. kosmetyki tego typu wyrzucam dopiero gdy zmienią zapach, bądź konsystencja zacznie przypominać kamień. co do pudrów - też zawsze mnie zastanawiało po co dziewczynom aż tyle ich. posiadam jeden i gdy go wykończę lecę po drugi, nie widzę potrzeby posiadania ich kolosalnej ilości. w zasadzie, po co komu tyle kosmetyków jednego rodzaju ? zastanawiam się jak to się ma do cieni do powiek, na nalożenie przeterminowanego cienia bym sie zdecydowanie nie odważyła.
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 21:51   #36
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Przeterminowane kosmetyki

Dziewczyny, znalazłam ostatnio ładne dwie kredki z Avonu, niestety, mooocno stare. Jednak wyglądają zupełnie normalnie, dobrze działają, nic się nie dzieje. Daty ważności nie ma. Mogę używac czy nie bardzo?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 22:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.