dziwny wysyp pryszczy, HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-23, 22:33   #1
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87

dziwny wysyp pryszczy, HELP


Cześć wszystkim! Zwracam się do Was z problemem, od około miesiąca mam w okolicach kości policzkowej przy uchu dziwny wysyp (po jednej stronie wielkości paznokcia, a po drugiej dwa razy większy). Mam cerę mieszaną: tłustą w strefie T i raczej normalną na policzkach i mam skłonności do pojedynczych zazwyczaj pryszczy. Najpierw pojawiło się przy lewym uchu, a po jakimś czasie przy prawym. Jest to skupisko kilku pryszczy bardzo blisko siebie, jednak są czerwone więc nawet nie da się ich bardzo wycisnąć. Po czasie, teraz czuje nierówności gdy tam dotykam, minimalnie boli jak mocno dotknę. Jest to uciążliwe ponieważ nie da się tego zakryć podkładem (korektora nie używam), choć zależy mi bardziej by się tego pozbyć niż maskować.
Od kilku tygodni dość często zmieniam poduszki, dopiero pod koniec kąpieli/prysznica myję twarz (słyszałam, że np mogą występować pryszcze po pozostawionych resztkach szamponu czy odżywki do włosów). Myslałam też, że może być do wina telefonu, ale trzymam go tylko przy jednej stronie twarzy, a wysyp mam po obu.
Dodam, że byłam na dwóch oczyszczeniach manualnych w ciągu ostatnich tygodni, jednak ten obszar nie daje za wygraną i te czerwone placki nie chcą zejść.
Jakieś pomyły co to może być i jak się do tego zabrać? Proszę o pomoc
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 14:25   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Zwracam się do Was z problemem, od około miesiąca mam w okolicach kości policzkowej przy uchu dziwny wysyp (po jednej stronie wielkości paznokcia, a po drugiej dwa razy większy). Mam cerę mieszaną: tłustą w strefie T i raczej normalną na policzkach i mam skłonności do pojedynczych zazwyczaj pryszczy. Najpierw pojawiło się przy lewym uchu, a po jakimś czasie przy prawym. Jest to skupisko kilku pryszczy bardzo blisko siebie, jednak są czerwone więc nawet nie da się ich bardzo wycisnąć. Po czasie, teraz czuje nierówności gdy tam dotykam, minimalnie boli jak mocno dotknę. Jest to uciążliwe ponieważ nie da się tego zakryć podkładem (korektora nie używam), choć zależy mi bardziej by się tego pozbyć niż maskować.
Od kilku tygodni dość często zmieniam poduszki, dopiero pod koniec kąpieli/prysznica myję twarz (słyszałam, że np mogą występować pryszcze po pozostawionych resztkach szamponu czy odżywki do włosów). Myslałam też, że może być do wina telefonu, ale trzymam go tylko przy jednej stronie twarzy, a wysyp mam po obu.
Dodam, że byłam na dwóch oczyszczeniach manualnych w ciągu ostatnich tygodni, jednak ten obszar nie daje za wygraną i te czerwone placki nie chcą zejść.
Jakieś pomyły co to może być i jak się do tego zabrać? Proszę o pomoc
Być może to reakcja alergiczna na kosmetyk. Zmieniałaś ostatnio jakiś? I czy odczuwasz swędzenie w tych miejscach? W złagodzeniu objawów mogą pomóc Ci tabletki antyalergiczne (claritine, allertec) i wapno. Pij je przez kilka dni 2 razy dziennie. Dodatkowo możesz zastosować maść z kwasem bornym lub przemywać roztworem z kwasem bornym(borowym)-kupisz w aptece. Jeśli po kilku kolejnych dniach nie będzie poprawy, to proponuje wizytę u dermatologa.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:22   #3
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

No właśnie nie zmieniałam nic bardzo, raczej cały czas używam tych samych kosmetyków, rzadko wprowadzam nowości. I nie swędzi to ani nic. Jak dotykam to minimalnie boli i czuję nierówności, coś tam siedzi pod skórą.
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 18:13   #4
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

To wskazywałoby na stan zapalny. Możesz spróbować naturalnego olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Działa bakteriobójczo. Można go stosować bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia, wystarczą 1-2 krople. Ale dla pewności, czy Cię nie uczuli, wypróbuj np. w wewnętrznej części przedramienia.
To są tylko moje przypuszczenia,bo nie widziałam, jak te zmiany wyglądają.Mimo wszystko polecam wizytę u dermatologa.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 21:10   #5
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
To są tylko moje przypuszczenia,bo nie widziałam, jak te zmiany wyglądają.Mimo wszystko polecam wizytę u dermatologa.
pomogło by coś gdybym wstawiła tu zdjęcie?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:12   #6
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

Cytat:
Napisane przez ribermona Pokaż wiadomość
pomogło by coś gdybym wstawiła tu zdjęcie?
Jak najbardziej, możesz zamieścić zdjęcie, postaram się pomóc.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:42   #7
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

20140227_142947.jpg
20140227_143006.jpg
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 14:33   #8
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

Według mnie to zmiany trądzikowe. Czasami trądzik może zostać wywołany przez kosmetyki, najczęściej przez puder, podkład lub róż. Być może zmieniłaś ostatnio jakiś kosmetyk. A może stosowałaś ostatnio jakieś leki lub miałaś stresujący okres w życiu. Stres jest jednym z głównych czynników powstawania trądziku. Niemniej jednak uważam, ze samej trudno będzie Ci sobie z tym poradzić. Proponowałabym wizytę u dermatologa, bo widoczne są stany i grudki zapalne i same kosmetyki raczej sobie z tym nie poradzą.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:06   #9
ribermona
Raczkowanie
 
Avatar ribermona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 87
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

W moim przypadku myślę, że ta matura mnie tak stresuje...
Skoro kosmetyki raczej nie pomogą, czy są może jakieś tabletki, suplementy diety warte polecenia dostępne w aptekach, które mogłyby pomóc?
ribermona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 16:01   #10
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: dziwny wysyp pryszczy, HELP

Proponuję leczenie dermatologiczne. Retinoidy lub nadtlenek benzoilu przynoszą naprawdę ładne efekty. Nie liczyłabym na suplementy, bo one mają z założenia tylko pomagać zdrowemu organizmowi, a nie leczyć.
A co do stresu, to może wyda Ci się to banalne, ale warto, abyś znalazła dla siebie zajęcia, które Cie odstresują, np. taniec, joga. Cokolwiek, co sprawi, że się zrelaksujesz. Po prostu stres powoduje podwyższenie hormonu kortyzolu, który w dużym stopniu przyczynia się występowania pryszczy i stanów zapalnych.
Jest duże prawdopodobieństwo, ze po maturze skóra się uspokoi, ale nie jestem w stanie Ci tego zagwarantować.
Na te chwilę mogę Ci polecić tymiankowy żel do mycia Sylveco. Tymianek ma silne właściwości bakteriobójcze. Żel dostaniesz w sklepie zielarskim lub internetowym sylveco.pl.
Możesz również 2-3 razy w tygodniu nakładać maseczki z glinki zielonej(równiez kupisz w sklepie zielarskim lu przez internet- zrobsobiekrem.pl, ecospa.pl, mazidla.com). Glinka jest w postaci proszku, który trzeba wymieszać z odrobina wody i papkę nałożyć na twarz, a następnie przykryć gazą zwilżoną wodą, aby maseczka nie wyschła, i zostawić na 15-20 min. Glinka działa bakteriobójczo, zapobiega tworzeniu się nowych zmian, wygładza , łagodzi zaczerwienienia. Powinna Ci pomóc, ale rzeczywiście przy częstym stosowaniu. Wiem, ze trochę z tym zabawy, ale warto.Po 3-4 tygodniach powinnaś zauważyć poprawę.
Powodzenia na maturze !
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-04 17:01:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.