Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 16:22   #1
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614

Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?


Niestety moja twarz ma sporo niedoskonałości - przebarwienia, drobne blizny potrądzikowe.. Pomyślałam, by udać się do kosmetyczki na mikrodermabrazję i/lub kwasy itp. , bo zależy mi, by w maju dobrze wyglądać bez makijażu. Byłam nawet na "konsultacji" u poleconej kosmetyczki, ale nie wzbudziła mojego zaufania, a na pytanie jakie ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów odpowiedziała "wystarczające" Podpowiedzcie o co pytać, na co zwracać uwagę, by wybrać dobrą kosmetyczkę, taką która nie zrobi krzywdy? A może od razy udać się do dermatologa/lek. medycy estetycznej ????
Zabieg mikrodermabrazji u kosmetyczki w moim mieście to ok. 80-100 zł, u dermatologa 160-180 zł. Gdyby nie to, że wymagana jest seria zabiegów, to bym się nie zastanawiała i od razu poszła do lekarza
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2014-02-24 o 16:23
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 17:39   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Polecam Ci kombinację mikrodermabrazji z kwasami lub złuszczanie samymi kwasami. Sama mikrodermabrazja nie zlikwiduje przebarwień. Możesz również stosować serum z witaminą C. I bardzo ważne. Codziennie nakładaj krem z wysokimi filtrami SPF50. To jest najlepszy sposób zapobiegania powstawaniu kolejnych przebarwień. A podczas złuszczania skóra jest tym bardziej narażona na działanie promieni UV.
Co do pytania o kwalifikacje kosmetyczki, to odpowiedź wystarczająca jest nie na miejscu. Jeśli rzeczywiście ma wystarczające kwalifikacje, to powinna Ci je wymienić, a nie odpowiadać wymijająco. Proponuję, abyś zasięgnęła opinii o gabinetach i kosmetyczkach w swojej okolicy.
Jeśli chodzi o wykonanie mikrodermabrazji, to wcale dermatolog nie jest gwarantem tego, że wykona zabieg lepiej od kosmetyczki.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 20:08   #3
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Niestety moja twarz ma sporo niedoskonałości - przebarwienia, drobne blizny potrądzikowe.. Pomyślałam, by udać się do kosmetyczki na mikrodermabrazję i/lub kwasy itp. , bo zależy mi, by w maju dobrze wyglądać bez makijażu. Byłam nawet na "konsultacji" u poleconej kosmetyczki, ale nie wzbudziła mojego zaufania, a na pytanie jakie ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów odpowiedziała "wystarczające" Podpowiedzcie o co pytać, na co zwracać uwagę, by wybrać dobrą kosmetyczkę, taką która nie zrobi krzywdy? A może od razy udać się do dermatologa/lek. medycy estetycznej ????
Zabieg mikrodermabrazji u kosmetyczki w moim mieście to ok. 80-100 zł, u dermatologa 160-180 zł. Gdyby nie to, że wymagana jest seria zabiegów, to bym się nie zastanawiała i od razu poszła do lekarza
Taką "kosmetyczkę" na pewno omijaj szerokim łukiem. Albo ma kwalifikacje i jest w stanie je udowodnić odpowiednimi certyfikatami, albo ich nie ma, więc odpowiada w taki sposób, a później może zrobić Ci tylko krzywdę
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 20:39   #4
KonikGarbusek
Zakorzenienie
 
Avatar KonikGarbusek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 4 197
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Poszukaj na forach w swojej okolicy a jesli znajdziesz juz ta jedyna to ja bym poszla do niej na inny zabieg taki sprawdzajacy np manicure, henne czy cos niedrogiego czym ci krzywdy nie zrobi. To tez niczego nie gwarantuje ale zawsze mozesz sie upewnic czy rzeczywiście kosmetyczka jest dobra. Niestety ja przeprowadzilam sie do innego miasta i najpierw szukalam na forach opinii, potem poszlam na manicure - bylo idealnie, starannie wykonany, paznokcie zadbane. Zdecydowalam sie na zabieg na twarz i niestety nie wyszlam zadowolona, a na scianach mnostwo certyfikatow wisialo. Bede szukac dalej.
KonikGarbusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 18:20   #5
13_gosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: POLSKA
Wiadomości: 17
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Ja wybieram się (jak sójka za morze) na oczyszczanie skóry - szczególnie na nosie i na brodzie.
Tylko czytałam, że po oczyszczaniu skóry może się jeszcze więcej zaskórników pojawić??
Czy trzeba zabieg powtarzać? Czy boli?
13_gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:49   #6
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez 13_gosia Pokaż wiadomość
Ja wybieram się (jak sójka za morze) na oczyszczanie skóry - szczególnie na nosie i na brodzie.
Tylko czytałam, że po oczyszczaniu skóry może się jeszcze więcej zaskórników pojawić??
Czy trzeba zabieg powtarzać? Czy boli?
Co do pojawienia się większej ilości zaskórników to raczej u siebie tego nie stwierdziłam
Zabieg oczywiście trzeba powtarzać dwa razy w roku, nie więcej bo można tylko sobie szkodę wyrządzić i faktycznie boli ale raczej tylko na nosie podczas zabiegu. Chyba, że jest robiony łyżeczką Unny, wtedy być może niektórym sprawia to mniejszy dyskomfort Po zabiegu przez kilka dni skóra będzie dochodzić do siebie więc niczym dziwnym nie będą zaczerwienienia i lekko obolałe partie twarzy ale z każdym zabiegiem skóra będzie się coraz bardziej przyzwyczajać
norna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:25   #7
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Niestety moja twarz ma sporo niedoskonałości - przebarwienia, drobne blizny potrądzikowe.. Pomyślałam, by udać się do kosmetyczki na mikrodermabrazję i/lub kwasy itp. , bo zależy mi, by w maju dobrze wyglądać bez makijażu. Byłam nawet na "konsultacji" u poleconej kosmetyczki, ale nie wzbudziła mojego zaufania, a na pytanie jakie ma kwalifikacje do wykonywania zabiegów odpowiedziała "wystarczające" Podpowiedzcie o co pytać, na co zwracać uwagę, by wybrać dobrą kosmetyczkę, taką która nie zrobi krzywdy? A może od razy udać się do dermatologa/lek. medycy estetycznej ????
Zabieg mikrodermabrazji u kosmetyczki w moim mieście to ok. 80-100 zł, u dermatologa 160-180 zł. Gdyby nie to, że wymagana jest seria zabiegów, to bym się nie zastanawiała i od razu poszła do lekarza
jeśli nie odpowiada Ci to że wymagana jest seria zabiegów to ja bym sie zdecydowala na kwasy ponieważ już po pierwszym razie widać efekty i kwasy w odróżnieniu od mnikrodermabrazji rozjaśniają, natomiast mikrodermabrazja splyca blizny poniewaz zabieg polega na zasysaniu
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 12:07   #8
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Boję się iść do kosmetyczki. Czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
jeśli nie odpowiada Ci to że wymagana jest seria zabiegów to ja bym sie zdecydowala na kwasy ponieważ już po pierwszym razie widać efekty i kwasy w odróżnieniu od mnikrodermabrazji rozjaśniają, natomiast mikrodermabrazja splyca blizny poniewaz zabieg polega na zasysaniu
Zgadzam się z przedmówczynią Chyba, że nie szkoda Ci pieniędzy to możesz umówić się na zabieg green peel lub któryś z jego wariantów. Kosztuje to około 400 zł ale nie potrzeba serii zabiegów, po kilku dniach od zabiegu stara skóra ze wszystkimi niedoskonałościami się złuszczy, trzeba w tym czasie o nią dbać bo będzie delikatna ale po kilku dniach kiedy zejdzie nie będzie śladu po wszelkich bliznach,przebarwieniach czy zaskórnikach . W sumie to najlepiej byłoby wybrać się do jakiejś nie okrytej złej sławą kosmetyczki i po prostu wypytać i poprosić o radę
norna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 13:07:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.