Problem z ropiejącą dziurką w uchu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 19:19   #1
gusia1514
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2

Problem z ropiejącą dziurką w uchu


Witam!
W kwietniu zeszłego roku zrobiłam sobie drugą dziurkę w uchu i wszystko było w porządku do momentu aż dwa miesiące później (czerwiec) zrobiłam sobie w tym samym uchu jeszcze jedną dziurkę. Od tego czasu kwietniowa dziurka ciągle ropieje. Na początku ropiała mocno, przemywałam ją rożnymi specyfikami w tym solą fizjologiczną, alkoholem i naparami z rumianku i skrzypu, a nawet nanosiłam oksykort ( istna desperacja). Zaczęłam nawet nosić złote kolczyki, gdyż złoto ponoć pomaga goić. Faktycznie teraz jest lepiej, ale nadal po zdjęciu kolczyków jest na nich ropka.

Czy ktoś mógłby mi poradzić co można z tym zrobić, żeby ucho przestało się "babrać"?
gusia1514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:21   #2
_nelka_
Przyczajenie
 
Avatar _nelka_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 15
Dot.: Problem z ropiejącą dziurką w uchu

Hej, cale zycie mialam ten sam problem. Ropialy mi dziurki w obu uszach. Nie pomagaly kolczyki zlote, srebrne, te, od kosmetyczki niezawierajace niklu, kolczyki ze stali chirurgicznej. Kilka miesiecy temu zaczelam nosic regularnie kolczyki z Accessorize i wszystko mi przeszlo Nie wiem czym sie charakteryzuja, ale ciesze sie z tego faktu niesamowicie. Wczesniej jak zakladalam inne kolczyki nawet na kilka godzin to zdarzalo sie, ze leciala z dziurek krew:/ Nie przemywalam niczym uszu. Niektore substancje moga dzialac gojaco- wtedy skora jeszcze bardziej nie akceptuje ciala obcego,jakim jest kolczyk. Takze jest nadzieja
__________________
uśmiechnij sié
_nelka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 18:19   #3
gusia1514
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Problem z ropiejącą dziurką w uchu

Najgorsze jest to, że pierwsze dwie dziurki, które robiłam jakieś 15 lat temu nigdy mi nie ropiały. Dlatego nie wiem co z tym dalej robić.

Ale dziękuję za słowo nadziei
gusia1514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:28   #4
norna
Przyczajenie
 
Avatar norna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z ropiejącą dziurką w uchu

Cytat:
Napisane przez gusia1514 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że pierwsze dwie dziurki, które robiłam jakieś 15 lat temu nigdy mi nie ropiały. Dlatego nie wiem co z tym dalej robić.

Ale dziękuję za słowo nadziei
Mówisz, że zrobiłaś sobie drugą dziurkę dwa miesiące po poprzedniej. Po pierwszej tkanka się nie zdążyła zagoić i najważniejsze pytanie czym wtedy po samym przekłuciu pierwszym dziurkę pielęgnowałaś i jak długo? Z własnego doświadczenia wiem, że coś tak drastycznego w działaniu jak woda utleniona lub alkohol mogą bardzo duże szkody wyrządzić a jak się skumulują z zaprzestaniem przemywania bo z zewnątrz tkanka wygląda na zagojoną to potem przez lata potrafią być problemy. Jeśli znów się zaczęło babrać to od siebie polecę przemywanie tego rumiankiem lub octeniseptem. dwa razy dziennie maksymalnie, nie dotykanie dziurek bez potrzeby,a dwa razy w tygodniu smarowanie kolczyka po przemyciu cieniutką warstwą tribioticu i zmianę kolczyków na te z tworzywa ptfe bądź bioplastu. Powinno pomóc.
Życzę szczęścia i wytrwałości w pielęgnacji

Edytowane przez norna
Czas edycji: 2014-02-27 o 09:46
norna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 10:22   #5
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Problem z ropiejącą dziurką w uchu

mi w pępku dziurka bardzo ropiała, już chciałam wyciągnąć kolczyć ... ale poszłam do studia tatuażu i przedstawiając swój problem, Pan który był tatuowany (z mnóstwem kolczyków wszędzie ) wyciągnął z kieszeni i dał mi tribiotyk - taka mała saszetka z maścią z antybiotykiem. Potem kilka sobie jeszcze kupiłam w aptece ( są bez recepty ) i dziurka pięknie się wygoiła .
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 11:22:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.