Mononukleoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-03, 14:55   #1
wojtekwg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2

Mononukleoza


Witam . Mam 19 lat .
OD 4 tygodni męcze sie ze straszną chorobą zwaną mononukleozą .
Na poczatku byłem u 3 lekarzy którzy nie potrafili stwierdzic u mnie mononukleozy i przez to tydzien cierpiałem w domu aż w koncu wybralem sie do innego lekarza gdzie pobrał mi krew i zrobił wyniki.
Po tym odrazu zostałem przeniesiony do szpitala na oddział zakazny , byłem tam około tygodnia gdzie potem sie wypisałem bo zeszły mi z szyjii dwa duze jajka . Ale teraz jestem w domu od 3 dni i dostałem rozpiske z lekami . Biore Ibuprofen Max 400 dawka , nystatyne , dalacin i glimbax do Płukania . Ogólnie choruje juz teraz 3 tydzien , ciezko mam cokolwiek połykać , ciągle pluje . Lekarz kazał sie wziasc w cierpliwosc ... Ale ile to może trwac
wojtekwg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 18:19   #2
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mononukleoza

Mononukleoza potrafi uprzykrzyć życie. Wiem coś o tym. Spędziłam z nią 2 miesiące w łóżku. Też miałam wtedy 19 lat. Nie dostałam na to żadnych leków, poza Essentiale Forte ponieważ miałam wysokie próby wątrobowe. No i doraźnie leki na spędzenie gorączki. Oprócz tego konieczna była odpowiednia dieta. Pamiętam, że byłam bardzo osłabiona i spałam całymi dniami.
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 18:40   #3
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Mononukleoza

Ja miałam 17 lat, miałam 40 stopni gorączki i żadnych więcej objawów. To było w Boże Narodzenie i musiałam jechać do szpitala, gdzie pobrali mi krew i stwierdzili zapalenie wątroby, zostałam przyjęta na oddział i leżałam tam 3 tygodnie... Codziennie po 3x pobierali mi krew, ale nic nie stwierdzali. W końcu po tych 3 tygodniach wysłali krew do jakiejś kliniki w Warszawie i tam dopiero stwierdzili, że to mononukleoza. Musiałam mieć dietę, bo miałam uszkodzoną wątrobę.
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-05 19:40:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.