hybryda- shellac, nakladanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-07, 14:45   #1
Pauli_uk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Exclamation

hybryda- shellac, nakladanie


Witam serdecznie, chcialabym sie zapytac jak nakladac shellac, poniewaz mam problem- niektore paznokcie mnie sie pomarszyly
1. najpierw usunelam zmywaczem odzywke,
2. nastepnie delikatnie zmatowilam plytke bloczkiem, odsunelam skorki
3. nalozylam primer, (suszenie 3 minuty),
4. nalozylam 2 warstwy koloru, po kazdej z nich wkladalam pazurki do lampy na 3 minuty,
5. ostatnia warstwe przetarlam i... niektore pazurki wyszly slicznie a niektore sa pomarszczone

Pomocy!!!
Pauli_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:20   #2
owocowka
Raczkowanie
 
Avatar owocowka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 49
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

Z tego co kojarzę, to nawet na primer powinno się nakładać base, a na kolor na sam koniec obowiązkowo top do hybryd.
No i koniecznie przed primerem odtłuścić dokładnie płytkę cleanerem
owocowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 16:47   #3
Pauli_uk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Talking Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

super, to jestem w domu, a czy orientujesz sie jakim plynem usuwa sie shellaca? Wiem ze mozna acetonem a czy jest cos skuteczniejszego, co mniej niszczy plytke paznokcia? Co polecasz, dzieki z gory (zamowie base i top coat zaraz) czy do shellaca musi byc top coat firmy cnd czy ktos zna jakis tanszy odpowiednik, rownie dobry, zalezy mi na jak najlepszych efektach, jak najwiekszej trwalosci
Pauli_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 17:07   #4
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

zbyt grube warstwy hybrydy powodują marszczenie się lakieru; sprawdź też żarówki w lampie, jeśli są zużyte nie utwardzą poprawnie. Ja hybrydy zdejmuję zmywaczem z acetonem zielonym isana z rossmanna (na wacik, folia alu i po 10 min schodzi).
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 17:59   #5
Pauli_uk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

jestescie kochane, dziekuje! lampa jak i zarowki sa nowe! Czuszka po jakim czasie nalezy wymienic lampy? Czy istnieje jakas zywotnosc? (ilosc suszen heh) ??

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Dziekuje, jestescie super, lampka nowa zarowki tez, znacie termin zywotnosci zarowek? Co ile sie wymienia, jakas przyblizona ilosc suszen (he)?

Edytowane przez Pauli_uk
Czas edycji: 2013-10-07 o 17:18
Pauli_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 06:02   #6
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

ja robię tylko sobie więc zawsze wymieniam na oko-jak widzę że właśnie jest problem z utwardzaniem albo jak świecą słabiej. Teraz zmierzam się do kupna lampy LED więc stara UV pójdzie w odstawkę
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:03   #7
zelkaaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

witam , maluje paznokcie od jakiegos czasu ale uzywam tylko zwyklych lakierów jednakze chcialabym rozpoczac malowanie hybrydami czy na poczatek wystarczy mi kupienie lampy i bezbarwna hybryda? nie wiem czy dobrze wyjasnilam ale chodzi mi o to czy jesli pomaluje paznokcie bezbarwna hybryda to czy na niej moge zwyczajny lakier polozyc i beda sie trzymaly dlugo? czy musze kupowac oddzielne kolory i wtedy do lampy i 2tygodnie spokoju? prosze o pomoc pozdrawiam p.s. link do zdjec z moimi paznokciami https://www.facebook.com/monika.troc...9433722&type=3
zelkaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 09:20   #8
maczetka
Raczkowanie
 
Avatar maczetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

Cytat:
Napisane przez zelkaaa91 Pokaż wiadomość
witam , maluje paznokcie od jakiegos czasu ale uzywam tylko zwyklych lakierów jednakze chcialabym rozpoczac malowanie hybrydami czy na poczatek wystarczy mi kupienie lampy i bezbarwna hybryda? nie wiem czy dobrze wyjasnilam ale chodzi mi o to czy jesli pomaluje paznokcie bezbarwna hybryda to czy na niej moge zwyczajny lakier polozyc i beda sie trzymaly dlugo? czy musze kupowac oddzielne kolory i wtedy do lampy i 2tygodnie spokoju? prosze o pomoc pozdrawiam p.s. link do zdjec z moimi paznokciami https://www.facebook.com/monika.troc...9433722&type=3
Masz niektore ladne zdobienia. Ale okropnie zalewasz skorki przy hybrydzie musisz pamietac zeby uwazac na skorki bo lakier bedzie odlazil gdy je pozalewasz.... a jesli chodzi o Twoje pytanie to hybryde mozna malowac zwyklymi lakierami tylko zmywac je z niej bezacetonowym zmywaczem bo inaczej uszkodzisz hybryde
maczetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:01   #9
katrin235
Przyczajenie
 
Avatar katrin235
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

do shellac używa się top coat i base coat firmy CND. Nie ryzykowałabym wydawaniem pieniędzy na coś tańszego bo czuję że to może nie zadziałać Ja zajmuję się malowanie lakierami Shellac i zawsze uzywam acetonu- bo jest mocniejszy. ale można też kupić zwykły zmywacz z acetonem i też zadziała...choć czeka się dłużej na zmiękczenie lakieru.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

nie uzywa się primera! pierwsza warstwa to base coat- trzyma się ją pod lampą CND 10sekund...tak 10 sekund. Następnie każdą warstwę utwardza się 2 minuty razem z top coat myślę że uzycie primera zniszczyło ci robotę
katrin235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:02   #10
Artusia
Raczkowanie
 
Avatar Artusia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

Cytat:
Napisane przez katrin235 Pokaż wiadomość
do shellac używa się top coat i base coat firmy CND. Nie ryzykowałabym wydawaniem pieniędzy na coś tańszego bo czuję że to może nie zadziałać Ja zajmuję się malowanie lakierami Shellac i zawsze uzywam acetonu- bo jest mocniejszy. ale można też kupić zwykły zmywacz z acetonem i też zadziała...choć czeka się dłużej na zmiękczenie lakieru.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

nie uzywa się primera! pierwsza warstwa to base coat- trzyma się ją pod lampą CND 10sekund...tak 10 sekund. Następnie każdą warstwę utwardza się 2 minuty razem z top coat myślę że uzycie primera zniszczyło ci robotę

Popieram, użycie primera pod hybrydę osłabia paznokcie a dobre marki lakierów hybrydowych trzymają się rewelacyjnie bez primera.
Artusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 16:02:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.