Mieszkanie czy akademik - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-15, 11:36   #31
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez EarlGrey Pokaż wiadomość
Osoby które nie mieszkają w akademiku często są "wyłączone" z życia grupy.
no, bez przesady. na moich pierwszych studiach z całego roku w akademiku mieszkały może z 4 osoby, praktycznie każda w innym, w tym koleś który się do nikogo nie odzywał i moja bliska kolezanka która uciekła stamtąd po 2 miesiącach
pozniej studiowałam w małym mieście gdzie nie było akademika. teraz na 4-5 roku w grupie mam jedną osobę z akademika. i tyle. mój TŻ studiuje na 2 kierunkach i wśród znajomych bliższych i dalszych nie ma żadnych mieszkających w a.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild

Edytowane przez marchewkowe pole
Czas edycji: 2011-09-15 o 11:37
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:52   #32
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Nie chcę czepiać się Twoich słówek, ale porównywanie nas, mieszkańców akademika, do dzieciaczków bawiących się na zielonej szkole, wystarczająco pokazuje Twój stosunek... Zbyt często spotykałam się z podobnymi opiniami, żeby nie domyślać się, co te poglądy znaczą. Zauważ, że ja nie osądzam osób ze stancji, jako sztywniaków i kujonów, a do tego burżujów.
Następnym razem czytaj uważnie. Nie napisałam niczego takiego o osobach mieszkających w akademikach! Pisałam wyłącznie o warunkach, jakie stwarza akademik - często pokoje 3-osobowe, łazienki na korytarzu, kontrola i wyganianie gości o 22.00. Nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałam.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:55   #33
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Nie chcę czepiać się Twoich słówek, ale porównywanie nas, mieszkańców akademika, do dzieciaczków bawiących się na zielonej szkole, wystarczająco pokazuje Twój stosunek... Zbyt często spotykałam się z podobnymi opiniami, żeby nie domyślać się, co te poglądy znaczą. Zauważ, że ja nie osądzam osób ze stancji, jako sztywniaków i kujonów, a do tego burżujów.




Widzicie więc, że praktycznie wszystkie wady można zmienić w zalety, jeśli się spojrzy z innego punktu widzenia. Trochę nie rozumiem Waszego uporu i chęci pokazania nam i innym, że akademik jest 'bleeee', skoro tyle osób mieszkających w akademiku zapewnia, że nie jest tak źle, a nawet jest nieźle Skoro wytrzymujemy tam na co dzień, to chyba nie kosztem własnego zdrowia fizycznego czy psychicznego, hmm? Ja również widzę zalety stancji, i mimo tego, że wolę akademik, nie wymyślam na siłę argumentów przeciw mieszkaniu tam...

Ale generalnie życzę wszystkim komfortowych warunków na studenckim mieszkaniu, gdzie ono by nie było
Ja osobiście nie mówię, że akademik to zło czy coś w tym stylu, po prostu jestem typem osoby, która w akademiku średnio potrafiłaby się odnaleźć. Jestem dość pedantyczna i sprzątać musze sobie sama, szczególnie pod względem łazienki, jakoś ciężko jest mo sobie wyobrazić myć się pod prysznicem, gdzie przede mną myli się tam jacyś obcy ludzie...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie, jeszcze nie idziesz, dopiero sie tam wybierasz - to raz. po drugie - chyba nie jestes swiadoma, ile dziewczyn studiuje na politechnikach. sa nawet kierunki sfeminizowane na tych uczelniach. jak ktos ciagle imprezuje i przeszkadza - zglasza sie kilka razy na portierni/kierownikowi. po kilku takich skargach (uzasadnionych) dana osoba moze byc wywalona z akademika. i czesto takie opowiesci sa przejaskrawiane, zeby pokazac "jaki ja jestem dzielny i jaka szkole zycia mialem

przeciez mozesz w tzw. miedzyczasie poznac jakas kolezanke, z ktora sie dogadujesz i nie bedzie to jeszcze gorsza wspollokatorka
Ok. nie czepiajmy się....
Ja wiem ile dziewczyn uczy się na polibudach, ale ja osobiście chce iść na informatykę, gdzie rocznie na jakieś 200 osób jest kilka dziewczyn... z resztą wydziały mają swoje budynki, pa polibudę do której SIĘ WYBIERAM to w budynku gdzie znajduje się wydział informatyki znajdują się praktycznie same typowo męskie wydziały(mechatronika itp.), inne budynki leżą w innej części miasta.
A mi się rozchodzi bardziej o to nie jacy ludzie mieszkają, ale o warunki, najbardziej niedorzeczne jest dla mnie: 1 łazienka na cały korytarz...

Cytat:
Napisane przez EarlGrey Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w akademiku i nie zamieniłabym tego na stancję, dlatego, że:
1. Uczelnia oferuje stypendia na akademik. Mieszkam prawie za darmo.
2. Nawet jeśli nie masz stypendium możesz ze wszystkiego do woli korzystać (światło, woda itd)
3. Wydaje mi się, że właśnie w akademiku masz większe możliwości odwiedzin. Właściciele mieszkań niechętnie patrzą na gości tym bardziej jeśli śpią. A jesli dzielisz mieszkanie z właścicielami to juz całkowity brak prywatności jak dla mnie.
4. Faktycznie jest lepszy dostęp do notatek, idę piętro wyżej i już mam połowę grupy.
5. Nie przesadzajcie, że akademik=wieczne imprezy. W czasie sesji jest spokojnie.

Poza tym dziewczyny, jeszcze się "namieszkacie" w normalnym mieszkaniu. Studia to ten czas kiedy trzeba korzystać ze wszystkiego co oferuje. Tak bardzo chce być w pełni usamodzielnione ? Osoby które nie mieszkają w akademiku często są "wyłączone" z życia grupy. Jeśli dodatkowo mieszkają na końcu miasta to ich najczęstszym powodem odmowy przyjścia na imprezę jest to, że daleko jest i nie ma powrotu.
1. trzeba spełniac dane warunki, żeby dostać stypendium... ja się niegdy do rzadnego stypendium nie zaliczam...
3. wiele osób ma straszne problemy z odwiedzinami w akademikach, u mojej koleżanki jest z tym ciężko... a ja myślę o tym żeby wynająć całe mieszkanie w kilka osób.
Ja w mieskzaniu jakoś nie namieszkam się zbytnio gdyż mieszkam w domu jednorodzinnym i wolę mieć spokój...
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:02   #34
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Mieszkanie czy akademik

no i mieszkanie to też nie jest takie "normalne mieszkanie", normalne to jest jak ktoś ma całe dla siebie albo kawalerkę, a tu raczej mówimy o mieszkaniach gdzie mieszka kilka osób, obcych lub znajomych, gdzie tez się urządza imprezy, zaprasza ludzi etc.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:57   #35
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez Lidia Paulina Pokaż wiadomość
Następnym razem czytaj uważnie. Nie napisałam niczego takiego o osobach mieszkających w akademikach! Pisałam wyłącznie o warunkach, jakie stwarza akademik - często pokoje 3-osobowe, łazienki na korytarzu, kontrola i wyganianie gości o 22.00. Nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałam.
Rozumiem Twoje oburzenie, ale każda wypowiedź, oprócz dosłownego sensu, ma też jakiś wydźwięk i budzi określone skojarzenia... To tak, jak powiedzieć: 'nie jesteś zbyt mądra', a mieć na myśli 'jesteś głupia'. Toteż nie dziw się, że mnie z kolei Twoje porównanie mogło ciut wkurzyć.

Ja myślę, że to jeden z tematów, w których naprawdę ciężko przekonać drugą stronę. Każdy i tak sam zadecyduje, co sądzić i co zrobić. Ja i kilka innych dziewczyn podałyśmy Wam zalety akademika, naprawdę nie koloryzując, więc mam nadzieję, że ktoś z tych, hmm, porad skorzysta
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:06   #36
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
no i mieszkanie to też nie jest takie "normalne mieszkanie", normalne to jest jak ktoś ma całe dla siebie albo kawalerkę, a tu raczej mówimy o mieszkaniach gdzie mieszka kilka osób, obcych lub znajomych, gdzie tez się urządza imprezy, zaprasza ludzi etc.
I to jest moim zdaniem najlepsza opcja. Ja mieszkam w dwupokojowym mieszkaniu z siostrą. I dzięki temu mamy tam "dom" chociaż mieszkanie jest wynajmowane. Ale ja bardzo potrzebuję takiego domu, emocjonalnie nie wytrzymałabym w akademiku czy mieszkaniu studenckim. Jeśli ktoś nie ma takich potrzeb to ok, akademik przejdzie, ale polecam jednak stancję - zawsze jednak tam ma się większą kontrolę nad tym co się dzieje - również pod twoją nieobecność.
No i kwestia finansów - jak ktoś nie ma siostry na podorędziu to wynajęcie całego mieszkania dla siebie jest drogie... Nawet kawalerka na 1 osobę wychodzi drożej niż 2 pokoje na dwie.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:18   #37
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
Ale ja bardzo potrzebuję takiego domu, emocjonalnie nie wytrzymałabym w akademiku czy mieszkaniu studenckim. .
oj ja też tak myślałam jak się wyprowadzałam na studia. bałam się że nie wytrzymam z obcymi ludzmi w mieszkaniu, z kims dodatkowo w pokoju (własny pokoj przez całe życie) ale wcale tak nie było i mieszkanie z ludzmi to fajne doswiadczenie. teraz mieszkam z tż i w sumie moglibyśmy wynająć kawalerkę za te pieniądze co wynajmujemy pokój, ale nie chcemy bawić się w dom. poza tym zbyt wiele widziałam par które kisiły się w kawalerkach, bez kontaktu z innym, obrastały mchem, dziadziały i w końcu rozpadały się.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 19:32   #38
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
oj ja też tak myślałam jak się wyprowadzałam na studia. bałam się że nie wytrzymam z obcymi ludzmi w mieszkaniu, z kims dodatkowo w pokoju (własny pokoj przez całe życie) ale wcale tak nie było i mieszkanie z ludzmi to fajne doswiadczenie. teraz mieszkam z tż i w sumie moglibyśmy wynająć kawalerkę za te pieniądze co wynajmujemy pokój, ale nie chcemy bawić się w dom. poza tym zbyt wiele widziałam par które kisiły się w kawalerkach, bez kontaktu z innym, obrastały mchem, dziadziały i w końcu rozpadały się.
Oj nieeee... Ja w wakacje nie jestem w stanie wytrzymać 2 miesięcy wyjazdów i mieszkania z kimś w pokoju, poza - ewentualnie - siostrą. Same mieszkamy już 4 rok i jest dobrze - chociaż masz rację, nieco "dziadziejemy", bo w żadnym z naszych mieszkań nigdy nie było żadnej imprezy. Za to mamy spokój, nie muszę się martwić, że w piątek wieczorem współlokator chce zaprosić znajomych/partnera itp. Kwestia priorytetów - dla mnie jest nim spokój. I mam go zapewnionego całkowicie
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 13:06   #39
EarlGrey
Wtajemniczenie
 
Avatar EarlGrey
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 622
Dot.: Mieszkanie czy akademik

misislipy dlatego właśnie podałam punkt 2.

Każdy i tak wybierze co woli, nie ma co przekonywać, ważne żeby się dobrze mieszkało. Poza tym każda uczelnia ma inne akademiki. Niektóre są zapuszczone a inne prawie jak mieszkania z aneksem kuchennym w pokoju. Zawsze można się przenieść, przecież to nie jest decyzja na całe życie.
__________________
26.04.2014
EarlGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:37   #40
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez martynika01 Pokaż wiadomość
Hmmm a ja lubię poznawać nowych ludzi, choc czasami faktycznie trafialiśmy na niezłą zmorę A co do imprez ja i tak wolę na miasto wylecieć niż bałagan w domu robić i narażać się na straż miejską czy policję
Bardzo mądra zasada- jak imprezowac to tylko u kogoś. W każdym momencie można sobie spokojnie wrócić do swojego łóżka.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 23:30   #41
majka344
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 56
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Ja w czasach licealnych mieszkałam w internacie i naprawdę cudownie wspominam te trzy lata! Jednak nie wyobrażam sobie teraz moich medycznych studiów w akademiku, głównie dlatego, że jestem osobą, która nie potrafi odmówić towarzystwa i zawsze jestem chętna do pomocy, więc to by mnie skutecznie odciągało od nauki:-P
Ale tak ogólnie, jeżeli masz luźniejszy kierunek, to nie wahaj się i wybierz akademik!
majka344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 08:44   #42
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
powiem szczerze, ze jak przegladalam zdjecia niektorych stancji to mi sie noz w kieszeni otwieral. obrzydliwy wystroj, nic tylko puscic pawia na srodek dywanu - roznicy by to nie zrobilo.o stancjach moznaby pisac ksiazki. mieszkanka w piwnicach, z malutkimi oknami przy suficie, temperatura jak w lodowce, bo okna nieszczelne/kaloryferow nie wolno mocniej odkrecac. a jak dla mnie dramatem nr 1 jest ilosc osob w pokojach/wielkosc pokoi. niektorzy wlasciciele sa strasznie pazerni. probuja wcisnac na 10m2 2 osoby albo 3-4 w pokoju mniejszym niz w akademiku.
Masz sporo racji. Jak szukałam sensownego pokoju musiałam zwiedzić jakieś 20 mieszkań zanim coś wybrałam. Co lepsze oferty mają "casting", gdzie lokatorzy sobie Ciebie wybierają, a nie Ty ich. Ceny są różne, tak jak i warunki. Nigdy nie zdecydowałabym się zamieszkać z właścicielami, nigdy nikt nie podjadał mi jedzenia z lodówki, nie było mi zimno, ale wkurzały mnie inne rzeczy; dojazdy autobusem (i jeszcze na przystanek daleko), z akademika masz pewnie rzut beretem, opłacanie rachunków (dodatkowe koszty), przywożenie butli gazowej (kiedyś mi się skończyła w Sylwestra) na własną rękę, sprzątanie mieszkania, gdzie wszystko było stare podniszczone, włączanie boilera w godzinach taryfy oszczędnościowej (w rodzinnym domu nie mam takiego mechanizmu). Miałam 2 stacje, a i tak lepiej było mi na tej wyżej opisanej, bo miałam pokój 1-os, a na tej pierwszej mieszkałam z koleżanką. Mimo wszystko wolę mieszkać w mieszkaniu.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 09:19   #43
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Mieszkanie czy akademik

ja nie wiem czemu niektórzy są tacy zdesperowani i biorą takie mieszkania/pokoje, w dodatku w jakichś kosmicznych cenach
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 11:07   #44
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Gdzieś mieszkać trzeba, a cena jest bardzo porównywalna do pokoju 2-os. w akademiku.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 16:25   #45
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Mieszkanie czy akademik

Ja patrząc dziś na fakt, że mój TŻ wyjeżdza na studia z atydzień i będzie mieszkał w akademiku trochę mnie przeraża, najgorsze jest to że właściwie mogłabym przyjechać, ale on i tak będzie w pokoju z kimś innyjm, więc właściwie noc odpada, a mam tam za daleko aby przyjechać i tego samego dnia wrócić do domu. W mieszkaniu nie miałabym tego problemu...
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 18:27   #46
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Mieszkanie czy akademik

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;29586304]Ja patrząc dziś na fakt, że mój TŻ wyjeżdza na studia z atydzień i będzie mieszkał w akademiku trochę mnie przeraża, najgorsze jest to że właściwie mogłabym przyjechać, ale on i tak będzie w pokoju z kimś innyjm, więc właściwie noc odpada, a mam tam za daleko aby przyjechać i tego samego dnia wrócić do domu. W mieszkaniu nie miałabym tego problemu...[/QUOTE]
Tylko, ze nie ma co porównywać ceny pokoju 1 os. w mieszkaniu do pokoju 2 czy 3 os. w akademiku. Jak to mówią, standard kilka gwiazdek wyżej, a za to sie płaci.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 20:57   #47
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Mieszkanie czy akademik

BioIvO tylko ja mówię o mieszkaniu wynajętym przez kilku studentów, więc cena rozkłada się na każdą z osób, a wiadomo, że w takim mieszkaniu współlokator z pokoju na 1-2 noce może się przenieść do innego pokoju. Z resztą znajomi wynajmowali pokój, 2 pary i 1 kolega mieszkanie 3-pokojowe. Każda z par po 1 pokoju a on miał cały pokój dla siebie, gigantyczny nie był, ale spokojnie dziewczyna mogła u niego nocować, z resztą za nocleg nie musiała płacić
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.