Dziwna narośl po pryszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 12:45   #1
fatalerror
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5

Dziwna narośl po pryszczu


Witam, mam pewien problem. Około pół roku temu na twarzy zrobił mi się pryszcz. Kilka razy zrywałam strupek mimo iż nie był jeszcze do końca wysuszony i w końcu w tym miejscu pozostał mi paskudny ślad, a raczej narośl odstająca na ok. 0,5 cm. Wygląda to fatalnie, często się łuszczy, ale wciąż pozostaje na miejscu. Smarowałam narośl Sudocremem, Epiduo (w czasie gdy miałam ten preparat przepisany na resztę twarzy przeciwko trądzikowi), Oxycortem, a także kremem Xerial30 (myślałam że może uda mi się to zmiękczyć i złuszczyć). Jak się pewnie zorientowałyście chodzę do dermatologa, ale niezbyt się tym przejęła. Czy ktoś z Was może miał kiedyś podobny problem i udało mu się go rozwiązać lekami, czy może nadaje się to tylko do wycięcia (czego wolałabym uniknąć)?
Załączam zdjęcie. Ten biały "czubek" jest suchy i "dynda", ale nie da się go oderwać.

Edytowane przez fatalerror
Czas edycji: 2013-04-01 o 19:01
fatalerror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 14:24   #2
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Dziwna narośl po pryszczu

Oxycortu chyba nie wolno stosować na ropne wypryski, o ile się nie mylę, może sobie tym zaszkodziłaś.

Niestety nie doradzę za wiele, poza zmianą dermatologa - może dobrze by było, żeby ktoś inny na to zerknął, jeśli nie dermatolog to może chociaż internista?
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.