Planowanie ciąży cz. 2 - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-15, 15:28   #2731
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

16 dc, mój największy pęcherzyk ma 11 mm. Ginekolog ze stoickim spokojem kazał zwiększyć dawkę leków a mnie już brak cierpliwości. Mam nadzieję, że te końskie dawki hormonów nie wpłyną na mój organizm w przyszłości....

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kaja21k Pokaż wiadomość
Witam
Ja z Chłopakiem stwierdziliśmy że chcemy mieć małego szkraba. Udało się w pierwszym cyklu byliśmy tak szczęśliwi na maksa. Niestety poroniłam w 8 tygodniu stwierdzili puste jajo płodowe
Przykro mi ale przynajmniej wiesz, że możesz zajść bez problemów.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 09:29   #2732
liana_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Ja z mężem od razu po ślubie staraliśmy się o dziecko, trwało to około roku, co dostawałam okres to płakałam, a jak spóźniał mi się okres to non stop do apteki po test i nic. Przeszliśmy nawet badania wszystko było ok. Aż w końcu po którejś już wizycie u ginekologa, lekarz mi powiedział "na spokojnie, nie myślcie o tym, kochajcie się dla siebie" hehe no i tak zrobiliśmy i po paru dniach...czułam się tak fatalnie, mdłości itd. widziałam, że coś jest nie tak. Pobiegłam po test i w końcu doczekałam się dwóch kreseczek, ale była radość. Od razu dzwoniłam do ginekologa, żeby sprawdzić na USG. Przyjął mnie przed 22.00 i okazało się, że jestem w ciąży. Teraz córka ma 3 latka i jestem taka szczęśliwa. Trzeba wszystko na spokojnie, w końcu przyjdzie ta pora odpowiednia )) Powodzenia wszystkim życzę.
liana_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 09:52   #2733
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

waga, przykro mi, że znowu nic nie wyszło oby nowy lekarz zaszczepił w Tobie pozytywne myśli

cicci, a jest szansa, ze coś jeszcze urośnie?

Cytat:
Napisane przez liana_k Pokaż wiadomość
Ja z mężem od razu po ślubie staraliśmy się o dziecko, trwało to około roku, co dostawałam okres to płakałam, a jak spóźniał mi się okres to non stop do apteki po test i nic. Przeszliśmy nawet badania wszystko było ok. Aż w końcu po którejś już wizycie u ginekologa, lekarz mi powiedział "na spokojnie, nie myślcie o tym, kochajcie się dla siebie" hehe no i tak zrobiliśmy i po paru dniach...czułam się tak fatalnie, mdłości itd. widziałam, że coś jest nie tak. Pobiegłam po test i w końcu doczekałam się dwóch kreseczek, ale była radość. Od razu dzwoniłam do ginekologa, żeby sprawdzić na USG. Przyjął mnie przed 22.00 i okazało się, że jestem w ciąży. Teraz córka ma 3 latka i jestem taka szczęśliwa. Trzeba wszystko na spokojnie, w końcu przyjdzie ta pora odpowiednia )) Powodzenia wszystkim życzę.
gratuluję. uwierz, my też to słyszałyśmy miliony razy. niestety u nas takie podejście nie przyniosło żadnego efektu może dlatego, że u części z nas jest jakiś problem, którego lekarze się nie doszukali

a mi dziś przyszła @ o dziwo cieszę się na jej przyjście. w tym cyklu mam w planach kilka ważnych badań i wizytę u nowego lekarza. wiem, że ten cykl nie skończy się ciążą, ale liczę, że badania jakieś konkrety wykażą i dadzą sygnał co dalej.

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-10-17 o 10:03
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 10:10   #2734
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
cicci, a jest szansa, ze coś jeszcze urośnie?

a mi dziś przyszła @ o dziwo cieszę się na jej przyjście. w tym cyklu mam w planach kilka ważnych badań i wizytę u nowego lekarza. wiem, że ten cykl nie skończy się ciążą, ale liczę, że badania jakieś konkrety wykażą i dadzą sygnał co dalej.
Małosympatyczna, jest szansa. W zasadzie to na 99,9 % urośnie. Problem w tym, że potrzebuję więcej niż jeden pęcherzyk bo w tym cyklu mam mieć inseminację.

Oby nowy lekarz pomógł Ci skutecznie Szkoda, że tak się obijamy od jednych drzwi do drugich zamiast znaleźć za jednymi rozwiązanie...
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 11:59   #2735
nanka30
Rozeznanie
 
Avatar nanka30
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 653
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczyny ja ciagle o Was mysle i mocno za Was trzymam
nanka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 12:59   #2736
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
w tym cyklu mam mieć inseminację.
ooo to trzymam mocno kciukasy
Cytat:
Napisane przez nanka30 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja ciagle o Was mysle i mocno za Was trzymam
nanka, a co u Ciebie? jak postępy?
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 15:41   #2737
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Małosympatyczna, jest szansa. W zasadzie to na 99,9 % urośnie. Problem w tym, że potrzebuję więcej niż jeden pęcherzyk bo w tym cyklu mam mieć inseminację.
Cicci to ja 3mam mocno kciuki za udaną inseminacje!! I aby Twoje pęcherzyki pojawiły się w większej ilości. A jak będzie tylko ten jeden, aby to był ten, który przyniesie Ci radość!

Ja zaczęłam 24 cykl na clo. Naszczęście nic mi nie dolegało. Wczoraj podglądanko i ufff nie przestymulowałam się (czego się bardzo bałam!) w 8dc pęcherzyk dominujący 15mm. Kolejne podglądanko w poniedziałek. I może się uda zrobić 3 inseminacje w tym cyklu. Jeżeli coś popęka wcześniej, ale raczej nie to w nastepnym już dostane coś na pęknięcie. Kolejny cykl, kolejne szanse, nowe nadzieje....

Małosympatyczna 3mam bardzo mocno za Ciebie kciuki! i cieszę się, że @ przyszła tak jak chciałaś

Nanka my również o Tobie myślimy, 3mamy kciuki i napisz co u Ciebie!
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-17, 22:13   #2738
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Jestem rowniez z wami wszystkimi dziewczynki! Ja na razie nic niwego nid mam,dosrody czekam na wizyte, oczywiscie @ byla.
Ale czytam z checia wasze posty i postepy
Mi sie kiedys wydawalo ze inseminacja daje juz pewna szanse,a ty widze ze i kilka inseminacji mozna powtarzac..
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 07:57   #2739
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziadzia237 Pokaż wiadomość
Cicci to ja 3mam mocno kciuki za udaną inseminacje!! I aby Twoje pęcherzyki pojawiły się w większej ilości. A jak będzie tylko ten jeden, aby to był ten, który przyniesie Ci radość!

Ja zaczęłam 24 cykl na clo. Naszczęście nic mi nie dolegało. Wczoraj podglądanko i ufff nie przestymulowałam się (czego się bardzo bałam!) w 8dc pęcherzyk dominujący 15mm. Kolejne podglądanko w poniedziałek. I może się uda zrobić 3 inseminacje w tym cyklu. Jeżeli coś popęka wcześniej, ale raczej nie to w nastepnym już dostane coś na pęknięcie. Kolejny cykl, kolejne szanse, nowe nadzieje....

Małosympatyczna 3mam bardzo mocno za Ciebie kciuki! i cieszę się, że @ przyszła tak jak chciałaś

Nanka my również o Tobie myślimy, 3mamy kciuki i napisz co u Ciebie!
Dziadzia, z tego co pamiętam miałaś mieć jakieś badanie na przeciwciała plemnikowe?
Może będziemy mieć inseminację w podobnym czasie Trzymam kciuki, żeby ten trzeci raz był udany

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Jestem rowniez z wami wszystkimi dziewczynki! Ja na razie nic niwego nid mam,dosrody czekam na wizyte, oczywiscie @ byla.
Ale czytam z checia wasze posty i postepy
Mi sie kiedys wydawalo ze inseminacja daje juz pewna szanse,a ty widze ze i kilka inseminacji mozna powtarzac..
Powiedział mi lekarz, że inseminacja to około 30% szans i że robi się ją maksymalnie trzy razy po później szasne maleją.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 09:48   #2740
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Dziadzia, z tego co pamiętam miałaś mieć jakieś badanie na przeciwciała plemnikowe?
Może będziemy mieć inseminację w podobnym czasie Trzymam kciuki, żeby ten trzeci raz był udany

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------



Powiedział mi lekarz, że inseminacja to około 30% szans i że robi się ją maksymalnie trzy razy po później szasne maleją.
Cicci miałam robić, ale nie poszłam. W tym miechu krucho z kasą i postawiłam na samo clo i insemke. Badanie miałam zrobić tylko dla siebie, nie z polecenia lekarza. Mam wizyte w klinice nieplodnosci na koniec miesiąca, podpytam co trzeba do in vitro jakie badania i najpóźniej w styczniu uzupełnie co mi brakuje już do refundacji.
Moja lekarka chciała robić 6 zabiegów inseminacji. Powiedziałam jej, że nie dam rady psychicznie i może dam rade do 4x i się poddaje. Ale zobaczymy jak to wyjdzie w realu 3mam za Ciebie kciuki! Może uda nam się w tym samym czasie nabyć wyczekiwany brzuszek
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 14:07   #2741
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Aha rozumiem w takim razie. Czyli trzeba po prostu probowac i wierzyc.
A powiedzcie mi jeszcze ile kosztuje u was inseminacja,czy w ogole cos sie placi?z reszta wszystko z tym zwiazane sa koszty z ktorej strony by nie zaczac..
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 16:53   #2742
nanka30
Rozeznanie
 
Avatar nanka30
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 653
Planowanie ciąży cz. 2

Cześć kochane ,ja narazie odpoczywam podobnie jak Kasik
Musze sie trochę zregenerować po tej operacji ,chyba ostatnio Za szybko ruszyłam ,teraz łykam sobie witaminki jak nigdy
I czekam moze ruszę w listopadzie poki co jestem na wyciszaczu zeby jajniki odpoczęły
Co do inseminacji to miałam jedna próbę i zaraz In vitro chociaż tak naprawdę to chyba wolałabym zeby mnie jakiś porządny lekarz najpierw zbadał na wszystkie możliwe sposoby bo In vitro to większa szansa niż IUI ale uwierzcie mi psycha siada niesamowicie a bez dobrego podłoża tj. Badania i dobra diagnoza In vitro tez nie pomoże ,czego jestem przykładem
Trzymam za postępy każdej zWas i śledzę wątek na bierząco
malosympatyczna sytuacja klarowana u Was ?
Caluje i ściskam kazda z Was
nanka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-18, 17:42   #2743
kosta6
Raczkowanie
 
Avatar kosta6
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 336
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczyny tak co byście pozachodziły zanim urodzę! bo u mnie już 7my miesiąc leci i dalej do Was zaglądam!
__________________
02.09.2012 My

kosta6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-19, 07:12   #2744
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

dziewczyny a jak to jest z tym testem ciazowym i slaba druga kreska?jestem na dwa dni przed @ zrobilam test najpierw pojawila sie tylko pierwsza kreska ale poniej pojawila sie druga tylko taka blada.. boje sie ze to bedzie ciaza biochemiczna i tak czy siak dostane okres jak nie teraz to spozniony:/ mam prace fizyczna i boje sie ze to tez zaszkodzi a wiadomo poki jest tak wczesnie to nikomu nic nie bede mowic bo a noz test sie myli..ale tak czy siak sie boje ze wszystko sie skonczy nim sie zaczelo
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-19, 10:37   #2745
kosta6
Raczkowanie
 
Avatar kosta6
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 336
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak to jest z tym testem ciazowym i slaba druga kreska?jestem na dwa dni przed @ zrobilam test najpierw pojawila sie tylko pierwsza kreska ale poniej pojawila sie druga tylko taka blada.. boje sie ze to bedzie ciaza biochemiczna i tak czy siak dostane okres jak nie teraz to spozniony:/ mam prace fizyczna i boje sie ze to tez zaszkodzi a wiadomo poki jest tak wczesnie to nikomu nic nie bede mowic bo a noz test sie myli..ale tak czy siak sie boje ze wszystko sie skonczy nim sie zaczelo
Idź na test z krwi. Nie wiem jaki test wykonałaś ale o Pepino np słyszałam że może pokazywać bladą kreskę przy braku ciązy. Mi ładnie wyszedł Nordtest
__________________
02.09.2012 My

kosta6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-19, 21:11   #2746
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

moj obecny cykl trwa juz 52 dni, po 3 testach negatywnych poddaje sie. Jutro moze uda mi sie pojechac do lekarza, w dodatku wszystko mnie tam zaczelo swędzieć, bylam z mężem w tropical islands i chyba za bardzo tylek wymoczylam czas relaksu i nie myślenia o ciąży juz minal, przyszla pora odnowic kontakty ginekologiczne. Smautno, ze na pelnym luzie takze sie nie udalo

witam nowe koleżanki i życzę tego samego dla Was co dla siebie
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 08:44   #2747
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Aha rozumiem w takim razie. Czyli trzeba po prostu probowac i wierzyc.
A powiedzcie mi jeszcze ile kosztuje u was inseminacja,czy w ogole cos sie placi?z reszta wszystko z tym zwiazane sa koszty z ktorej strony by nie zaczac..
U mnie niestety za wszysko płaci się z własnej kieszeni no chyba, że masz czas i możesz sobie poczekać z rok lub więcej w kolejce, wtedy możesz zrobić zabieg na koszt państwa

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kosta6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak co byście pozachodziły zanim urodzę! bo u mnie już 7my miesiąc leci i dalej do Was zaglądam!
Kosta, postaramy się!
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 14:59   #2748
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

[QUOTE=cicci;48593951]U mnie niestety za wszysko płaci się z własnej kieszeni no chyba, że masz czas i możesz sobie poczekać z rok lub więcej w kolejce, wtedy możesz zrobić zabieg na koszt państwa [COLOR="Silver"]

No raczej czekac to i mi by sie nie chcialo tyle..
Zwariowalabym chyba,a tez przeciez sie nie jest pewnyn czy sie uda.
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 20:31   #2749
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

cześć dziewczyny! ja dziś już po amh. niestety wyniki będę miała nie po 3 dniach roboczych jak mnie zapewniano telefonicznie, a po 5, czyli w następny poniedziałek. pani powiedziała, ze mogę dzwonić w piątek popołudniu, wtedy może będą najwcześniej. a tak na marginesie czytałam, że nie ma znaczenia w jakim dniu cyklu zrobi się to badanie, ale pani w okienku uparcie chciała datę mojej ostatniej miesiączki
i 150 zł poszło sobie w pisdoo

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-10-20 o 20:35
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 22:26   #2750
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny! ja dziś już po amh. niestety wyniki będę miała nie po 3 dniach roboczych jak mnie zapewniano telefonicznie, a po 5, czyli w następny poniedziałek. pani powiedziała, ze mogę dzwonić w piątek popołudniu, wtedy może będą najwcześniej. a tak na marginesie czytałam, że nie ma znaczenia w jakim dniu cyklu zrobi się to badanie, ale pani w okienku uparcie chciała datę mojej ostatniej miesiączki
i 150 zł poszło sobie w pisdoo
Daj od razu znac jak wyniki!
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 12:59   #2751
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Hej dziewczyny,

Polecicie mi jakąś dobrą, sprawdzoną klinikę leczenia niepłodności w Warszawie?
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 13:43   #2752
dziadzia237
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 219
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cicci jak u Ciebie sytuacja? Pęcherzyki rosną?
Ja już jestem po kolejnej inseminacji. Niestety nasze plemniki słabną

Ja za inseminacje naszczęście nic nie płace. Mnie kosztuje tylko pierwsza wizyta. Więc tyle szczęścia w nieszczęściu.

z Warszawy nie jestem ale od znajomej slyszalam, ze novum. Bardzo sobie chwalila.

Edytowane przez dziadzia237
Czas edycji: 2014-10-21 o 13:46
dziadzia237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 14:38   #2753
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziadzia237 Pokaż wiadomość
Cicci jak u Ciebie sytuacja? Pęcherzyki rosną?
Ja już jestem po kolejnej inseminacji. Niestety nasze plemniki słabną

Ja za inseminacje naszczęście nic nie płace. Mnie kosztuje tylko pierwsza wizyta. Więc tyle szczęścia w nieszczęściu.

z Warszawy nie jestem ale od znajomej slyszalam, ze novum. Bardzo sobie chwalila.
Czytałam sporo właśnie o tej klinice novum. Mam nadzieję, że jest ona ok, bo planujemy się wybrać.

Dziewczyny co w sytuacji kiedy w nasieniu nie ma plemników? Czytałam o biopsji jąder i sprawdzaniu czy one tam sie znajdują. Wiecie coś może na ten temat?
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 15:47   #2754
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziadzia, niestety, ale chyba w tym cyklu nie będę jednak miała zabiegu bo jak określił to dziś mój lekarz pęcherzyki "dziwnie" rosną. 23 dc a żaden nie przekroczył bezpiecznej granicy, w której sam sobie może rosnąć, bez leków. Jeśli coś jeszcze z tego cyklu będzie to będziemy się starać raczej naturalnie. Dużo mnie kosztuje ta inseminacja, więc jeśli szanse są małe to po co wywalać pieniądze w błoto. Nie wiem czy wymusić na nim zmianę leku...
Trzymam kciuki, żeby Ci się udało

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
Czytałam sporo właśnie o tej klinice novum. Mam nadzieję, że jest ona ok, bo planujemy się wybrać.

Dziewczyny co w sytuacji kiedy w nasieniu nie ma plemników? Czytałam o biopsji jąder i sprawdzaniu czy one tam sie znajdują. Wiecie coś może na ten temat?
Przykro mi ale nie wiem nic na ten temat. Proponuję zgłosić się do lekarza. Na pewno wszystko wyjaśni.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 17:12   #2755
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość

Dziewczyny co w sytuacji kiedy w nasieniu nie ma plemników? Czytałam o biopsji jąder i sprawdzaniu czy one tam sie znajdują. Wiecie coś może na ten temat?
ja mogę powiedzieć tylko tyle, co widziałam w programie o in vitro, który swego czasu leciał na tlc. jedna z par miała taki właśnie problem. rzeczywiście po biopsji jąder znaleźli sprawne plemniki (pani doktor, która ich prowadziła podkreśliła, że do ciązy potrzebny jest jeden zdrowy plemnik i jeśli taki się znajdzie to jest nadzieja) i 9 miesięcy później mieli synka

cicci, dzkoda, że w tym cyklu nic się nie uda

Edytowane przez malosympatyczna
Czas edycji: 2014-10-22 o 17:14
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 17:29   #2756
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

[QUOTE=malosympatyczna;486 31248]ja mogę powiedzieć tylko tyle, co widziałam w programie o in vitro, który swego czasu leciał na tlc. jedna z par miała taki właśnie problem. rzeczywiście po biopsji jąder znaleźli sprawne plemniki (pani doktor, która ich prowadziła podkreśliła, że do ciązy potrzebny jest jeden zdrowy plemnik i jeśli taki się znajdzie to jest nadzieja) i 9 miesięcy później mieli synka

Czytałam właśnie, że potrzebny jest jeden zdrowy plemnik.
i jeszcze jedno pytanie czy wynik badania nasienia może się mylić?

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Dziadzia, niestety, ale chyba w tym cyklu nie będę jednak miała zabiegu bo jak określił to dziś mój lekarz pęcherzyki "dziwnie" rosną. 23 dc a żaden nie przekroczył bezpiecznej granicy, w której sam sobie może rosnąć, bez leków. Jeśli coś jeszcze z tego cyklu będzie to będziemy się starać raczej naturalnie. Dużo mnie kosztuje ta inseminacja, więc jeśli szanse są małe to po co wywalać pieniądze w błoto. Nie wiem czy wymusić na nim zmianę leku...
Trzymam kciuki, żeby Ci się udało

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------



Przykro mi ale nie wiem nic na ten temat. Proponuję zgłosić się do lekarza. Na pewno wszystko wyjaśni.
dzięki
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 18:26   #2757
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Nasienie rzecz zmienna.
Warto powtórzyć za jakiś czas.
Głowa do góry. U nas się poprawiło (nawet nie wiem, od czego i kiedy).
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 18:53   #2758
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Nasienie rzecz zmienna.
Warto powtórzyć za jakiś czas.
Głowa do góry. U nas się poprawiło (nawet nie wiem, od czego i kiedy).
Właśnie taki mamy zamiar
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 22:31   #2759
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

hej dziewczynki
jestem po dzisiejszej (kolejnej) wizycie w klinice.
15dc i traf chcial ze na usg stwierdzil ze dzis owulacja, wszystko wyrazne i pelne nadziei, zalecenie: wrocic do domu i natychmiast sie starac,bo innej szansy nie bedzie a od jutra znowu duphaston.
jak w tym cyklu nic nie wyjdzie,to w kolejnym (w 9dc) ide na zastrzyk Menopur, w 12dc - usg, a moj maz powtorne dokladne badanie nasienia.

Juz dzis wypisal mi recepte na ten zastrzyk itp,ale wczesniej na usg jak zobaczyl idealne warunki na zaplodnienie,to zostawilismy klucie posladka na nastepny cykl
Niby dzis pozytywnie nastawiona wrocilam, ale teraz tak sobie mysle ze te wszystkie szczegolowe badania, i takie szczegoly na ktorych jeszcze sie nie znam, sa tak istotne,ze az dobijaja. ten lek od tego,ten od tego, tu tak a tu siak.. nie moge sie w tym wszystkim ogarnac...a juz do dzis w ogole nie myslalam o tym.

No ale oby dzis zaowocowalo i nakazano mi zrobic beta hcg ktorego jeszcze nigdy nie robilam, zeby wiedziec co robic dalej.

buziaki!
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016

Edytowane przez Siva5
Czas edycji: 2014-10-22 o 22:34
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 07:59   #2760
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cześć

Z mężem staramy się od sierpnia 2013 i nic. Do tej pory stawialiśmy na naturę, ale mój ostatni cykl trwał 91dni, więc daliśmy sobie spokój i pomożemy naturze.
Dziś mam 16dc, 13 dc byłam u gin, zrobiła usg stwierdziła, że pęcherzyk bardzo ładny jak na ten dzień (oczywiście zapomniałam zapytać o cokolwiek w związku z nim ) przepisała mi duphaston od 16dc do 25dc i tak przez 2 msce. W następnym cyklu mam zbadać prolaktyne, mąż nasienie.

Sama od początku cyklu zaczęłam brać castangus (2tbl dziennie) i czuje, że po nim "coś" zaczęło się dziać. Nie wiem czy to przypadek, ale w tym cyklu szybko zaczęły mnie kłuć jajniki no i wychodował się pęcherzyk.
I teraz pytanie: od dziś biorę duphaston, mogę go połączyć z castangusem czy lepiej odstawić castangus? Oczywiście zapomniałam zapytać o to ginekologa
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 07:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.