Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-06, 19:11   #2461
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
hehe, czyli jednak młod odziedzicza

A do mnie dziś przyszło moi i mel zamówienie z bioarpu-moje masło mango i papaya i mel szampon z chili.

Masło szału zapachowego nie robi-no zachwycający zapach owoców tropikalnych top nie jest (ale ja francuski nosek, jak to anula ładnie nazwała). Jest bardzo gęste, trochę zbite. Rozsmarowuje się dobrze, ale przez tą gęstość będzie dość niewydajne chyba, wiecie-jak się próbuje smarować chleb masłem z lodówki, to też pół kostki idzie... . I dobrze-szybciej je zmęczę . .
Powąchałam też szampon mel i mi on pachnie wiecie czym?
galaretką w czekoladzie, taką tą prl-owską

napoczęłam też kulkę garniera różaną i jednak ten zapach jest mniej denerwujący niż ten pseudo-migdał

justynka, ja też ciągle bidermy używam micela i mi pasuje i mam jeszcze z pół tej ogromnej butli, a że używam raczej tylko do oczu, to mi na jakieś pół roku jeszcze starczy
ano jednak odziedziczyła
Masz racje z zapachem szamponu chili on tak własnie czekoladowo-galaretkowato-pomarańczowo pachnie
Ja sie ślinie do 2 maseł love2mix a skoro mało wydajne to i dobrze........ ale fajne ciałko po masełku????
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:12   #2462
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dzięki dziewczynki, wiedziałam, że moge liczyc na Wasz zdrowy rozsadek
Tylko po co 1,6 litra kolejnych szamponów????
W pracy to mam za mało szafek na szampony - chociaż jakbym troche papierów wywaliła w domu ostatnio dokupiliśmy dużą szafke na moje klamoty....... Nawet w domu nie mam wspracia - nikt mi nie zabrania kupowac tylko sie ze mnie smieją
No niech mi ktos zabroni
Kup i mi daj! Mnie aktualnie nie stać na żadne fajności z neta, a jak tak bardzo chcesz kupić...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:14   #2463
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nie umiem znaleźć jej posta o tym balsamie 'ruskim'

mi zamówienie idzie od środy i zaczynam się denerwować poważnie. kiedy ci wysłali?
pochrzaniłam-to nie promolcia, a jp91-justynka nasza o tych propolisach pisała
Cytat:
I powinno kusić! Dodam tylko, że jest na prawdę wydajny i dobrze myje
Mi wysłali ...chyba też jakoś w środę albo w czwartek...

justynka, dzięki za linka do emulsji-to takie serum jakby jest? rzadkie toto czy jakie jest? skład ma fajny
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:16   #2464
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
zapuść włosy,zapuść!wtedy szybciej szampon będzie Ci schodził i będziesz mogła kupować więcej i więcejpomogłam Ci nie?zawsze możesz na mnie liczyć...
oczywiscie kochana..... pomogłaś szczególnie ta wizja kupowania więcej podziałała mi na wyobraźnię
zapuszczam od jakiegoś czasu!
Ale niestety notuję wolniejszy przyrost włosów niz szamponów
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mnie kusi przeciwłupieżowy, do wrażliwej skóry głowy, objętość i pielęgnacja i do tłustych dla TŻ-ta Plus odżywka do farbowanych. Więc póki co nic nie biorę
żebym ja tak potrafiła zazdroszczę!
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ale po co? szamponów sobie będziesz żałować. coś ci się od życia należy
pomogłam?

tak, tak, pomogłas, dzięki
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:18   #2465
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
żebym ja tak potrafiła zazdroszczę!
Nie ma co zazdrościć! Powód jest prosty - nie mam teraz kasy Jakbym miała wystarczająco... Mogłabym wziąć jeden, ale nie opłaca się, bo przesyłka to połowa wartości szamponu. Pozbieram i zrobię masowe zamówienie ^^
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-08-06 o 19:19
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:18   #2466
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kup i mi daj! Mnie aktualnie nie stać na żadne fajności z neta, a jak tak bardzo chcesz kupić...

wiesz, ja juz tak od jakiegos czasu robię - nakupuje, nakupuje, a potem oddaję mamie, cioci, przyjaciółkom......
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:19   #2467
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
pochrzaniłam-to nie promolcia, a jp91-justynka nasza o tych propolisach pisała


Mi wysłali ...chyba też jakoś w środę albo w czwartek...


justynka, dzięki za linka do emulsji-to takie serum jakby jest? rzadkie toto czy jakie jest? skład ma fajny
wielkie dzięki
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 19:20   #2468
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie ma co zazdrościć! Powód jest prosty - nie mam teraz kasy Jakbym miała wystarczająco...
to sobie wtedy odbijesz! Aż strach pomysleć co sie będzie działo
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:21   #2469
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ano jednak odziedziczyła
Masz racje z zapachem szamponu chili on tak własnie czekoladowo-galaretkowato-pomarańczowo pachnie
Ja sie ślinie do 2 maseł love2mix a skoro mało wydajne to i dobrze........ ale fajne ciałko po masełku????
no po pierwszym razie, to powiem, że bez rewelacji , zobaczymy rano jaka skóra będzie no i jak choć ze 2,3 razy użyję.
Póki co-nie zachwyca

dobrze, ze się nie połakomiłam jeszcze na to drugie-shea i macadamia (choć ja wiem czy tak dobrze? może by było inne, ciekawsze? )
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:24   #2470
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

wiesz, ja juz tak od jakiegos czasu robię - nakupuje, nakupuje, a potem oddaję mamie, cioci, przyjaciółkom......
ja jutro się będę widziała z sis i właśnie skończyłam dla niej pakować hmm parę rzeczy...młoda szczęśliwa
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:27   #2471
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

patrzę sobie na bioarpa i nie wiem czy są musy, ale znalazłam suflety
http://bioarp.pl/pl/p/Love2mix-organ...aty-lotosu/295
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 19:29   #2472
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość

A do mnie dziś przyszło moi i mel zamówienie z bioarpu-moje masło mango i papaya i mel szampon z chili.

Masło szału zapachowego nie robi-no zachwycający zapach owoców tropikalnych top nie jest (ale ja francuski nosek, jak to anula ładnie nazwała). Jest bardzo gęste, trochę zbite. Rozsmarowuje się dobrze, ale przez tą gęstość będzie dość niewydajne chyba, wiecie-jak się próbuje smarować chleb masłem z lodówki, to też pół kostki idzie... . I dobrze-szybciej je zmęczę . .
Powąchałam też szampon mel i mi on pachnie wiecie czym?
galaretką w czekoladzie, taką tą prl-owską

napoczęłam też kulkę garniera różaną i jednak ten zapach jest mniej denerwujący niż ten pseudo-migdał

justynka
, ja też ciągle bidermy używam micela i mi pasuje i mam jeszcze z pół tej ogromnej butli, a że używam raczej tylko do oczu, to mi na jakieś pół roku jeszcze starczy
Ja mam krem do ciała co prawda i też jest zbity, ale powiem Ci, że bardzo wydajny. Ładnie się rozsmarowuje, szybciutko wchłania, pięknie nawilża a zapach w łazience zostaje na cały dzień. Na skórze, na podwórku wietrzeje dość szybko.
Szampon z chili, a raczej jego zapach ma w sobie coś, bardzo mi się podoba, co dziwne bo ja tylko E. Arden Green Tea toleruje
Kulka różana jest lepsza, przynajmniej dla mnie. Ten migdał to nie dość, że dziwnie pachnie to nie chroni tak dobrze. Nie wiem co z nim jest
Ta bioderma to KWC, nie ma to tamto
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mi natura pomóc nie chce, a po odstawieniu jej i przejściu na normalne kosmetyki jest bardzo dobrze. Już rok temu coś takiego przechodziłam. Dwa lata temu też... Myślę, żeby po prostu nie przechodzić sto-pro na naturę i będzie pewnie skóra szczęśliwa. Używać tego, co jej pasuje, a nie co mi pasuje Włosy spokojnie mydła, szampony i odżywki naturalne przyjmują, tak samo ciało. Tylko twarz taka wybredna
Biodermy nie lubię - szczypała w oczy, ale Avene i LRP to moje miłości
Pamiętam, że dopiero jak wątek powstał to była dziewczyna, która miała mega uczulenie na wszystko i jak szybko przyszła tak szybko poszła z naszego wątku, bo jej skóra nie mogła znieść natury, tylko apteka. Ale Ty nie odchodź!!!! Musisz znaleźć sobie takie produkty, które będą Ci dobrze służyły i nie będziesz się męczyć, bo rozumiem jaka to męka.

Anka, Ty zakładaj szamponowego bloga, mowie Ci. Masz urlop, masz więcej czasu, będziesz dostawała szampony do testów. Będzie kupa radości i ciut zaoszczędzisz. Z Twoimi zapasami dłuuugo nie będziesz musiała nic kupować, żeby pisać super notki.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:33   #2473
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
no po pierwszym razie, to powiem, że bez rewelacji , zobaczymy rano jaka skóra będzie no i jak choć ze 2,3 razy użyję.
Póki co-nie zachwyca

dobrze, ze się nie połakomiłam jeszcze na to drugie-shea i macadamia (choć ja wiem czy tak dobrze? może by było inne, ciekawsze? )
no ja własnie shea i macadamie chce i miałam zamiar wziąć jeszcze jedno, ale dzięki Tobie kochana wezme tylko to jedno z macadamią
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:34   #2474
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
pochrzaniłam-to nie promolcia, a jp91-justynka nasza o tych propolisach pisała


Mi wysłali ...chyba też jakoś w środę albo w czwartek...

justynka, dzięki za linka do emulsji-to takie serum jakby jest? rzadkie toto czy jakie jest? skład ma fajny
Tak, pisałam o propolisie. Ja mam nr 4.
Tak, to takie serum. Jak delikatne, lejące mleczko do demakijażu. Niewiele trzeba, cudnie nawilża. Oczywiście cały czas o tym 50+ mówię A Ty chciałabyś sobie zamówić czy komuś?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:42   #2475
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja jutro się będę widziała z sis i właśnie skończyłam dla niej pakować hmm parę rzeczy...młoda szczęśliwa
znam to
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
patrzę sobie na bioarpa i nie wiem czy są musy, ale znalazłam suflety
http://bioarp.pl/pl/p/Love2mix-organ...aty-lotosu/295
no ja własnie na to tez sie napaliłam
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja mam krem do ciała co prawda i też jest zbity, ale powiem Ci, że bardzo wydajny. Ładnie się rozsmarowuje, szybciutko wchłania, pięknie nawilża a zapach w łazience zostaje na cały dzień. Na skórze, na podwórku wietrzeje dość szybko.
Szampon z chili, a raczej jego zapach ma w sobie coś, bardzo mi się podoba, co dziwne bo ja tylko E. Arden Green Tea toleruje
Kulka różana jest lepsza, przynajmniej dla mnie. Ten migdał to nie dość, że dziwnie pachnie to nie chroni tak dobrze. Nie wiem co z nim jest
Ta bioderma to KWC, nie ma to tamto

Pamiętam, że dopiero jak wątek powstał to była dziewczyna, która miała mega uczulenie na wszystko i jak szybko przyszła tak szybko poszła z naszego wątku, bo jej skóra nie mogła znieść natury, tylko apteka. Ale Ty nie odchodź!!!! Musisz znaleźć sobie takie produkty, które będą Ci dobrze służyły i nie będziesz się męczyć, bo rozumiem jaka to męka.

Anka, Ty zakładaj szamponowego bloga, mowie Ci. Masz urlop, masz więcej czasu, będziesz dostawała szampony do testów. Będzie kupa radości i ciut zaoszczędzisz. Z Twoimi zapasami dłuuugo nie będziesz musiała nic kupować, żeby pisać super notki.
A które masz masełko do ciała konkretnie?
Green tea dobra rzecz tez lubię. Ich szampon i odzywke tez uwielbiałam..... i zel pod prysznic i peeling....
Justys ja juz sama ze sobą sie nudzę jeśli chodzi o to ciagłe najaranie na szampony - Ty wiesz jaka nudna bym była dla innych ?? Zostało we mnie jeszcze na tyle współczucia dla bliźnich, zeby nie zakładac bloga serio. Nie nadaje się do tego. Nie mam zdolności i predyspozycji literackich.


No to tak - wytłumaczyłam sobie, ze na razie wezme jedno masło do ciała love2mix - jeszcze sie zastanawiam które, ale chyba macadamia
Co do szamponu doszłam do wniosku, że bajkal na razie odpuszczam (no chyba, że Justynka sie nimi zachwyci ), musze tylko zdecydowac, który szampon z NS wziąć
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:48   #2476
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no ja własnie shea i macadamie chce i miałam zamiar wziąć jeszcze jedno, ale dzięki Tobie kochana wezme tylko to jedno z macadamią
do usług tylko wiesz, ja mega wybredniak jestem (dusza malkontenta robi jednak swoje
Teraz to mnie już pokochasz: zabraniam ci kupować nowe szampony
I co? pomogło?
Ja ci wszystko tak mogę obrzydzić, że nic nie kupisz-tylko słówko szepnij
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Tak, pisałam o propolisie. Ja mam nr 4.
Tak, to takie serum. Jak delikatne, lejące mleczko do demakijażu. Niewiele trzeba, cudnie nawilża. Oczywiście cały czas o tym 50+ mówię A Ty chciałabyś sobie zamówić czy komuś?
dla siebie, ale na zaś. Znaczy, nie aż 50 skończę, tylko aż mi sie znudzi/pokończą samoróbki

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Justys ja juz sama ze sobą sie nudzę jeśli chodzi o to ciagłe najaranie na szampony - Ty wiesz jaka nudna bym była dla innych ?? Zostało we mnie jeszcze na tyle współczucia dla bliźnich, zeby nie zakładac bloga serio. Nie nadaje się do tego. Nie mam zdolności i predyspozycji literackich.
a właśnie, że masz i to jak mało kto-twoje recenzje się rewelacyjnie czyta
masz takie lekkie piór (klawiaturę) i się taki talent marnuje i jaka szamponowa wiedza
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:54   #2477
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
patrzę sobie na bioarpa i nie wiem czy są musy, ale znalazłam suflety
http://bioarp.pl/pl/p/Love2mix-organ...aty-lotosu/295
o niea tak było fajnie jak nie miałam pojęcia o istnieniu sufletów
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anka, Ty zakładaj szamponowego bloga, mowie Ci. Masz urlop, masz więcej czasu, będziesz dostawała szampony do testów. Będzie kupa radości i ciut zaoszczędzisz. Z Twoimi zapasami dłuuugo nie będziesz musiała nic kupować, żeby pisać super notki.
Anula miałabyś jak w raju
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ty wiesz jaka nudna bym była dla innych ?? Zostało we mnie jeszcze na tyle współczucia dla bliźnich, zeby nie zakładac bloga serio. Nie nadaje się do tego. Nie mam zdolności i predyspozycji literackich.


Ty nudna?Ty byś swoim gadaniem sprawiła,że szampony by szły jak woda z kranu
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:55   #2478
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Pamiętam, że dopiero jak wątek powstał to była dziewczyna, która miała mega uczulenie na wszystko i jak szybko przyszła tak szybko poszła z naszego wątku, bo jej skóra nie mogła znieść natury, tylko apteka. Ale Ty nie odchodź!!!! Musisz znaleźć sobie takie produkty, które będą Ci dobrze służyły i nie będziesz się męczyć, bo rozumiem jaka to męka.
Całkiem nie zrezygnuję, no przecież! Po prostu nie będę popadać w skrajność - całkiem naturalne czy całkiem nienaturalne. Póki co starałam się iść zgodnie z moim rozumem i tylko na naturze się skupić. Najwyraźniej lepiej jest używać tego, co skórze pasuje i jej dobrze robi. Są fajne kosmetyki, które uwielbiam i są nienaturalne - tonik do skóry suchej Nivea, balsam i pomadka Tisane, seria Cold Cream Avene, seria Sensitia Iwostinu, seria Help Cera Atopowa AA, krem Cetaphil DA Ultra, micele LRP i Avene, jak i są takie, które uwielbiam, a są naturalne, np. moje ukochane mydła! Czy też odżywka morelowa, pare szamponów i krem do rąk Alterry, twardy balsam, plastelinka muminka i nalewka octowa LF. Mam nadzieję, że szampony i odżywki NS też staną się moimi ulubieńcami, bo cena i pojemność mnie zachwycają. Jak tylko będę miała fundusze, to sprawię sobie te cuda
A Was nie opuszczę nawet nie ze względów kosmetycznych, a z przywiązania, no nie da się do Was choć raz dziennie nie wejść, jesteście cudne!
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-08-06 o 20:00 Powód: błąd
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 19:57   #2479
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

anula, chociaż filmiki na YT zacznij kręcić. O szamponach , mam na myśli filmiki
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 20:13   #2480
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
do usług tylko wiesz, ja mega wybredniak jestem (dusza malkontenta robi jednak swoje
Teraz to mnie już pokochasz: zabraniam ci kupować nowe szampony
I co? pomogło?
Ja ci wszystko tak mogę obrzydzić, że nic nie kupisz-tylko słówko szepnij

dla siebie, ale na zaś. Znaczy, nie aż 50 skończę, tylko aż mi sie znudzi/pokończą samoróbki

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------


a właśnie, że masz i to jak mało kto-twoje recenzje się rewelacyjnie czyta
masz takie lekkie piór (klawiaturę) i się taki talent marnuje i jaka szamponowa wiedza
obrzydzaj, obrzydzaj
Tylko wiesz....... mnie nie tak łatwo zniechęcić do zakupu nowego szamponu
co do skomplementowania - dziękuję bardzo, naprawde
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
o niea tak było fajnie jak nie miałam pojęcia o istnieniu sufletów

Anula miałabyś jak w raju

Ty nudna?Ty byś swoim gadaniem sprawiła,że szampony by szły jak woda z kranu

Bo ten suflet to sie dzisiaj pokazał dopiero........ i od razu kusi
Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
anula, chociaż filmiki na YT zacznij kręcić. O szamponach , mam na myśli filmiki
ja - zwierzę medialne az się piwem zachłysnęłam

Oj dziewczynki - kochane jesteście, naprawdę
Jakby co to pierwsze sie dowiecie, obiecuje


Może uda mi sie ograniczyc do 2 szamponów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 20:55   #2481
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
znam to

no ja własnie na to tez sie napaliłam

A które masz masełko do ciała konkretnie?
Green tea dobra rzecz tez lubię. Ich szampon i odzywke tez uwielbiałam..... i zel pod prysznic i peeling....
Justys ja juz sama ze sobą sie nudzę jeśli chodzi o to ciagłe najaranie na szampony - Ty wiesz jaka nudna bym była dla innych ?? Zostało we mnie jeszcze na tyle współczucia dla bliźnich, zeby nie zakładac bloga serio. Nie nadaje się do tego. Nie mam zdolności i predyspozycji literackich.


No to tak - wytłumaczyłam sobie, ze na razie wezme jedno masło do ciała love2mix - jeszcze sie zastanawiam które, ale chyba macadamia
Co do szamponu doszłam do wniosku, że bajkal na razie odpuszczam (no chyba, że Justynka sie nimi zachwyci ), musze tylko zdecydowac, który szampon z NS wziąć
Ja mam irys i wiesiołek. Pachnie iryskiem
Nie byłabyś nudna, o nie. Zawsze wiem, że jak Ty coś napisałaś to humor zaraz się poprawi
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Anula miałabyś jak w raju
lepiej

Kto ma gąbkę Konjac? Ja mam, fajne to to. Świetnie oczyszcza w połączeniu z mydełkiem i dłuższym masażem. Chyba wolę konjac od tych celulozowych gąbeczek, po nich jednak miałam trochę zaczerwienioną skórę.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 21:01   #2482
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kto ma gąbkę Konjac? Ja mam, fajne to to. Świetnie oczyszcza w połączeniu z mydełkiem i dłuższym masażem. Chyba wolę konjac od tych celulozowych gąbeczek, po nich jednak miałam trochę zaczerwienioną skórę.
Ja mam Konjaca Niestety używałam go w połączeniu z kremem myjącym Alterry i ten krem wysuszał mnie strasznie, aż skóra bolała ze ściągnięcia. Więc odstawiłam krem i gąbkę, bo nie mam z czym jej używać. Ale mam zamiar kupić cały zestaw AA Help Cera Atopowa i razem z kremem myjącym jej używać Nie podrażniała skóry, to plus Taka fajna mięciutka jest, nawet TŻ-towi się spodobała i się nią mył
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 21:34   #2483
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ojeeej cudownie! bardzo się cieszę, że Ci się podoba

Czy ja mogę się uśmiechnąć o odrobinkę blondie? miałam warm peach, ale nie jestem pewna czy nie jest za żółty.. albo może barely buff?
dziewczynki nie ma któraś z was drobinki do spróbowania?

Niee a ja codziennie prawie używam minerałków na frakcję

Frakcja jest bardzo tłusta. Przez 30s świecę się jak posmarowana smalcem a za chwilę jestem zupełnie matowa nie wysusza, wręcz koi skórę
oczywiście!
postaram się wysłać w tym tygodniu...mam w domu spore zamieszanie...
jeszcze raz bardzo dziękuję za próbaski

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bosze, bosze, który szampon wziąć, no który szampon
tyle ich, za dużo, za duże, za fajne, ciężko wybrać gdyby były mniejsze to wzięłabym wszystkie, ale one takie wielkie, a ja mam zapasy
Podoba mi sie NS do tłustych, przeciwłupieżowy i objetość i pielegnacja, no i jeszcze z baikal do tłustych - pomocy!!!!
Kto chce pół któregos szamponu?
Ja chce wszystkie, kurcze chcę wszystkie wypróbowac
ja to bym się może na połówkę skusiła...
tylko którą...?

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nie umiem znaleźć jej posta o tym balsamie 'ruskim'

mi zamówienie idzie od środy i zaczynam się denerwować poważnie. kiedy ci wysłali?
ja mam balsam nr 1 i chętnie się go wyzbywam...chcesz próbasa?
moja opinia nieprzydatna bo moim kłakom nic nie pasuje...
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
znam to

no ja własnie na to tez sie napaliłam

A które masz masełko do ciała konkretnie?
Green tea dobra rzecz tez lubię. Ich szampon i odzywke tez uwielbiałam..... i zel pod prysznic i peeling....
Justys ja juz sama ze sobą sie nudzę jeśli chodzi o to ciagłe najaranie na szampony - Ty wiesz jaka nudna bym była dla innych ?? Zostało we mnie jeszcze na tyle współczucia dla bliźnich, zeby nie zakładac bloga serio. Nie nadaje się do tego. Nie mam zdolności i predyspozycji literackich.


No to tak - wytłumaczyłam sobie, ze na razie wezme jedno masło do ciała love2mix - jeszcze sie zastanawiam które, ale chyba macadamia
Co do szamponu doszłam do wniosku, że bajkal na razie odpuszczam (no chyba, że Justynka sie nimi zachwyci ), musze tylko zdecydowac, który szampon z NS wziąć
CHCEMY BLOGA !!! CHCEMY BLOGA !!!

pytanie z cyklu...hmmm...trudnych?
czego z naszych naturalności nie można używać w ciąży?
kwasów - to wiem, olejków eterycznych też się nie powinno (tylko czym wtedy smarować pryszcze???), jakiś ziół - tylko których?
jaka jest Wasza wiedza na ten temat?
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 22:00   #2484
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ja mam irys i wiesiołek. Pachnie iryskiem
Nie byłabyś nudna, o nie. Zawsze wiem, że jak Ty coś napisałaś to humor zaraz się poprawi

.

irysek mówisz muszę sie przespac z tematem maseł i jutro chyba losowanie zrobię.....
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
ja to bym się może na połówkę skusiła...
tylko którą...?


ja mam balsam nr 1 i chętnie się go wyzbywam...chcesz próbasa?
moja opinia nieprzydatna bo moim kłakom nic nie pasuje...

CHCEMY BLOGA !!! CHCEMY BLOGA !!!

pytanie z cyklu...hmmm...trudnych?
czego z naszych naturalności nie można używać w ciąży?
kwasów - to wiem, olejków eterycznych też się nie powinno (tylko czym wtedy smarować pryszcze???), jakiś ziół - tylko których?
jaka jest Wasza wiedza na ten temat?

ja chyba wezmę NS dla tłustych i przeciwłupiezowy - którys Cie interesuję?
A czemu pytasz o ciążowe? Bedziemy ciociami?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 22:05   #2485
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
pytanie z cyklu...hmmm...trudnych?
czego z naszych naturalności nie można używać w ciąży?
kwasów - to wiem, olejków eterycznych też się nie powinno (tylko czym wtedy smarować pryszcze???), jakiś ziół - tylko których?
jaka jest Wasza wiedza na ten temat?
aaa, ja się orientowałam od dłuższego czasu więc jest tak... ogólnie to retinoidów trzeba unikać. normalne dawki witaminy A i to w postaci "drogeryjnej", bez recepty, są ok. kwasy w niskich stężeniach są też ok, chodzi raczej o fakt, że skóra w ciąży się zmienia, jest dużo bardziej podatna na przebarwienia. a kwasy, jakie by nie były delikatne, takie przebarwienia będą potęgować. z olejkami eterycznymi nie wiem do końca jak jest. chyba nie zaszkodzi ci odrobina olejku eterycznego w kremie do stóp na przykład. a i kropelka olejku z drzewa herbacianego na ewentualnego pryszcza dramatu nie zrobi. jakieś podziały tutaj też są - w pierwszym trymestrze w ogóle najmniej wolno... z ziołami to co chcesz robić? jeśli pić, to słyszałam, że mięta niet, jakieś liście maliny czy porzeczki czy co to było... sama się gubię! ale ogólnie z pielęgnacją to nie daj się zwariować. więcej świństw zjadamy...
a co, planujesz coś?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-06, 22:35   #2486
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
oczywiście!
postaram się wysłać w tym tygodniu...mam w domu spore zamieszanie...
jeszcze raz bardzo dziękuję za próbaski


ja to bym się może na połówkę skusiła...
tylko którą...?


ja mam balsam nr 1 i chętnie się go wyzbywam...chcesz próbasa?
moja opinia nieprzydatna bo moim kłakom nic nie pasuje...

CHCEMY BLOGA !!! CHCEMY BLOGA !!!

pytanie z cyklu...hmmm...trudnych?
czego z naszych naturalności nie można używać w ciąży?
kwasów - to wiem, olejków eterycznych też się nie powinno (tylko czym wtedy smarować pryszcze???), jakiś ziół - tylko których?
jaka jest Wasza wiedza na ten temat?
Może napiszę Ci ogólnie i troszkę szerzej. Dość intensywnie siedziałam w temacie, więc...

Z tego co pamiętam nie należy używać dziurawca, lawendy i koperku i ogólnie olejków eterycznych. Na wypryski polecana jest pasta cynkowa. Stosowałam również tonik z dodatkiem trawy cytrynowej.

Sporem jest używanie soi (estrogenne działanie, niby ma wpływ na płód pod względem płci). Niektóre źródła podawały, że można stosować migdałka oraz kwas azealinowy (Acne Derm, Skinoren), gdyż nie wnika od w głębsze warstwy skóry, działa bardziej nawierzchniowo. Zakazany jest kwas salicylowy (BHA bardzo często stosowany w przeróżnych kosmetykach - należy czytać składy), oraz wszelkie tabletki czy kosmetyki działające teratogennie np. Triacneal (tutaj dawka jest niby zbyt mała, aby uszkodzić płód, ale lepiej dmuchać na zimne), Retin A itp, czy kwasy AHA. Jeszcze bierze się pod uwagę nasilone reakcje skórne podczas ciąży.

Jeśli stosujemy kurację zwalczającą pomarańczową skórkę powinniśmy wystrzegać się kofeiny. Znów niektóre źródła podają, że również wyciągu z morszczynu.

Jeśli chodzi o bardziej restrykcyjne rzeczy to powinniśmy wystrzegać się nadmiernego spożywania nabiału (ponoć minimalizuję to ewentualną skazę białkową) oraz picia kakao.

Jeśli chodzi o inne zabiegi kosmetyczne należy wystrzegać się prądu.
Fajnie to zabrzmiało . Chodzi mi o wszelkie peelingi kawitacyjne, takiego masażera do nóg, zabiegi wyszczuplające (nie pamiętam dokładnej nazwy) oraz masaży, które nie są skierowane do kobiet ciężarnych np. masaż pobudzający limfę.

Depilacja ciepłym woskiem nie jest wskazana w ostatniej fazie ciąży ze względu na zwiększone ryzyko popękania naczyń krwionośnych i wystąpienie żylaków. Obecnie niektórzy odbiegają od tego stwierdzenia, gdyż dzisiejsze urządzenia do podgrzewania wosku nie nagrzewają się na tyle, by móc uszkodzić wcześniej wspomniane naczynia.
Sauna jest również odradzana.

Algi są nadal tematem spornym. Z powtarzających się argumentów był drażniący zapach. Niby wnikają głębiej w naskórek. Ja używałam... bez przesady. Algi? Może spirulina odrzucać, fakt.

Rzeczy bardzo oczywistych nie piszę.
A no i jeszcze formaldehyd zawarty w np. lakierach do paznokci oraz słynne parabeny, ale my tego nie używamy .

Mogłabym pisać i pisać.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.

p.s. Niektóre dziewczyny piły malinę, gdy chciały przyspieszyć poród. Podobnie z koperkiem

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aaa, ja się orientowałam od dłuższego czasu więc jest tak... ogólnie to retinoidów trzeba unikać. normalne dawki witaminy A i to w postaci "drogeryjnej", bez recepty, są ok. kwasy w niskich stężeniach są też ok, chodzi raczej o fakt, że skóra w ciąży się zmienia, jest dużo bardziej podatna na przebarwienia. a kwasy, jakie by nie były delikatne, takie przebarwienia będą potęgować. z olejkami eterycznymi nie wiem do końca jak jest. chyba nie zaszkodzi ci odrobina olejku eterycznego w kremie do stóp na przykład. a i kropelka olejku z drzewa herbacianego na ewentualnego pryszcza dramatu nie zrobi. jakieś podziały tutaj też są - w pierwszym trymestrze w ogóle najmniej wolno... z ziołami to co chcesz robić? jeśli pić, to słyszałam, że mięta niet, jakieś liście maliny czy porzeczki czy co to było... sama się gubię! ale ogólnie z pielęgnacją to nie daj się zwariować. więcej świństw zjadamy...
a co, planujesz coś?
Co do olejków to twierdzi się, że działają zbyt drażniąco na skórę. Zgadzam się, kapka herbacianego w toniku krzywdy raczej nie zrobi. Chodzi tu raczej o czynniki alergizujące.
Na moim olejku lawendowym do ciała widniał napis "nie używać w czasie ciąży".
Czasem czytałam o zakazie używiania olejków eterycznych z róży, rozmarynu... Odnośnie dawek zwykłej wit. A w kosmetykach. Ja jednak czytałam, że należy się wystrzegać częstego używania - stosując przykładowo maść z wit. A na usta. Tak samo należy uważać z suplementacją. Nie przyjmować preparatów gdzie powtarza się witaminka. Beta karoten nie kumuluję się w ciele.
Najważniejsze - nie zwariować z tym wszystkim.

Edytowane przez mlodziudka85
Czas edycji: 2012-08-06 o 23:37 Powód: zapomniałam dodać, błędy (nie czytam dalej ;p)
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 07:30   #2487
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Może napiszę Ci ogólnie i troszkę szerzej. Dość intensywnie siedziałam w temacie, więc...

Z tego co pamiętam nie należy używać dziurawca, lawendy i koperku i ogólnie olejków eterycznych. Na wypryski polecana jest pasta cynkowa. Stosowałam również tonik z dodatkiem trawy cytrynowej.

Sporem jest używanie soi (estrogenne działanie, niby ma wpływ na płód pod względem płci). Niektóre źródła podawały, że można stosować migdałka oraz kwas azealinowy (Acne Derm, Skinoren), gdyż nie wnika od w głębsze warstwy skóry, działa bardziej nawierzchniowo. Zakazany jest kwas salicylowy (BHA bardzo często stosowany w przeróżnych kosmetykach - należy czytać składy), oraz wszelkie tabletki czy kosmetyki działające teratogennie np. Triacneal (tutaj dawka jest niby zbyt mała, aby uszkodzić płód, ale lepiej dmuchać na zimne), Retin A itp, czy kwasy AHA. Jeszcze bierze się pod uwagę nasilone reakcje skórne podczas ciąży.

Jeśli stosujemy kurację zwalczającą pomarańczową skórkę powinniśmy wystrzegać się kofeiny. Znów niektóre źródła podają, że również wyciągu z morszczynu.

Jeśli chodzi o bardziej restrykcyjne rzeczy to powinniśmy wystrzegać się nadmiernego spożywania nabiału (ponoć minimalizuję to ewentualną skazę białkową) oraz picia kakao.

Jeśli chodzi o inne zabiegi kosmetyczne należy wystrzegać się prądu.
Fajnie to zabrzmiało . Chodzi mi o wszelkie peelingi kawitacyjne, takiego masażera do nóg, zabiegi wyszczuplające (nie pamiętam dokładnej nazwy) oraz masaży, które nie są skierowane do kobiet ciężarnych np. masaż pobudzający limfę.

Depilacja ciepłym woskiem nie jest wskazana w ostatniej fazie ciąży ze względu na zwiększone ryzyko popękania naczyń krwionośnych i wystąpienie żylaków. Obecnie niektórzy odbiegają od tego stwierdzenia, gdyż dzisiejsze urządzenia do podgrzewania wosku nie nagrzewają się na tyle, by móc uszkodzić wcześniej wspomniane naczynia.
Sauna jest również odradzana.

Algi są nadal tematem spornym. Z powtarzających się argumentów był drażniący zapach. Niby wnikają głębiej w naskórek. Ja używałam... bez przesady. Algi? Może spirulina odrzucać, fakt.

Rzeczy bardzo oczywistych nie piszę.
A no i jeszcze formaldehyd zawarty w np. lakierach do paznokci oraz słynne parabeny, ale my tego nie używamy .

Mogłabym pisać i pisać.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.

p.s. Niektóre dziewczyny piły malinę, gdy chciały przyspieszyć poród. Podobnie z koperkiem

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------



Co do olejków to twierdzi się, że działają zbyt drażniąco na skórę. Zgadzam się, kapka herbacianego w toniku krzywdy raczej nie zrobi. Chodzi tu raczej o czynniki alergizujące.
Na moim olejku lawendowym do ciała widniał napis "nie używać w czasie ciąży".
Czasem czytałam o zakazie używiania olejków eterycznych z róży, rozmarynu... Odnośnie dawek zwykłej wit. A w kosmetykach. Ja jednak czytałam, że należy się wystrzegać częstego używania - stosując przykładowo maść z wit. A na usta. Tak samo należy uważać z suplementacją. Nie przyjmować preparatów gdzie powtarza się witaminka. Beta karoten nie kumuluję się w ciele.
Najważniejsze - nie zwariować z tym wszystkim.
dzięki za pozbieranie informacji, też wszystkiego jeszcze nie wiem, a informacje w necie często są tak powierzchowne, że kupy się to wszystko nie trzyma. przypuszczam, że to dlatego, że normalna śmiertelniczka nie wgryza się w składy i mówienie jej o różnych formach witaminy A albo rodzajach kwasów nic nie da. dlatego zabrania się hurtem wszystkiego co do tej witaminy A - wiadomo, w suplementach trzeba uważać. a w kosmetykach należy unikać wtedy, kiedy ma szanse przedostać się do organizmu i skumulować, dobrze pamiętam? a kosmetyk nakładany na usta ma bardzo łatwy dostęp do środka kosmetyki drogeryjne nawet z retinolem, na przykład krem nałożony na twarz, szyję i dekolt, "zadziałają" powierzchownie i nigdzie nie powinny przeniknąć. za to maści apteczne, szczególnie te na receptę z witaminą A "nowej generacji", mogą spowodować, że w organiźmie nazbiera się tej witaminy za dużo.

przydałby się wątek na temat pielęgnacji naturalnej (przyszłych) ciężarówek, co?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 07:33   #2488
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

A czy znacie tę Zielarnię?
http://www.zielarnia.org/oferta.htm

bioarp podaje ją jako jeden ze swoich sklepów stacjonarnych.

Natomiast ja znalazłam kolejną aptekę z:
sante (184 produkty)
heliotrop
tautropfen
dr hauschka
anne marie boerling

dla porównania ceny, np sante błyszczyk diamond kosztuje 28 zł a w internecie 49 zl, lakier sante 28 zł, a w necie 44 zł.
Jest taniej niż w internetowych.
www.kryniczna.pl
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 08:32   #2489
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
przydałby się wątek na temat pielęgnacji naturalnej (przyszłych) ciężarówek, co?
zakładaj
dla przyszłych i obecnych
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-07, 08:41   #2490
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
zakładaj
dla przyszłych i obecnych
anula chcesz nam o czyms powiedziec ??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.