odchudzanie a problemy z tarczyca:/ - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-19, 13:27   #121
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
Jeśli TSH podwyższa się mimo leczenia to dawka jest za słaba i należy ją po zwiększyć...
Od 3 dni biorę 75 uq ,czuję się normalnie ,acz przerażają mnie ilości wypadających włosów zwłaszcza dziś :/ Ascofer,witaminy i Loxon po prostu nic nie pomagają ... :?
Tak dalej pójdzie to chyba zdecyduję się na zagęszczanie włosów , które i tak mi nie odrastają wręcz przeciwnie <ściana>
Mi tez teraz strasznie wypadaja wlosy, mysle ze to nie tylko wina tabletek. Powinno ci to przejsc za jakis czas.
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 16:23   #122
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Byłam dziś u nowej endo i względnie jestem zadowolona z wizyty... Sympatyczna,rzeczowa...
Na 8 grudnia ponownie mam zgłosić się z kompletem prywatnie wyk.badań (a jakżeby inaczej o.O) tsh,ft4,ft3 anty TPO i aTG, estradiolu ,testu Prolaktyny z Metoklopramidem (w zwiazku z brakiem miesiączki i silnym wypadaniem włosów ) może podejrzewa gruczolaka przysadki et.c...
Za to z pewnością nie zastosuję się do konieczności zmniejszenia dawki Euthyroxu do 37,5 zwłaszcza,że jest jesień (tarczyca słabiej wtedy pracuje), mam problemy z zaparciami mimo zdrowego odżywiania, wypadają włosy,męczą mnie bóle i osłabienie mięśni (stawy są w porządku) a i czeka mnie multum nauki....,

Co do obniżonego ft3 powiedziała ,że to jest 'normalne' :|
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:53   #123
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Zgadzam się tym, zawsze na pcozątku dawka jets mała - przeciez organizm nie może dostać szoku
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 18:49   #124
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

ech dziewczyny... jak jak byłam młodsza wykryto mi w szpitalu małą miedoczynność tarczycy .. niby.

Teraz jak sobie czytam objawy to normalnie wszystko sie zgadza...
a wogole mi ostatnio strasznie mi włosy wypadaja( zaczełam brać skrzypovite od 2 , 3 tyg.efektów narazie brak , ale ponoc sa one po miesiącu zażywania ..), a co do wagi wymiarów itd. mam duży problem ze spadkiem ,ćwiczę regularnie, odżywiam sie nawet zdrowo i z umiarem. nie ze zwalam wszystko na ta tarczycę ale myślę ,że cos w tym jest..
trzea by zacząć od wizyty u endokrynologa ..lecz .. co moge sie spodziewać po takiej wizycie? Chyba najpierw musiałabym zbadać hym.. wskaźnik tsh tak? hymm..dziewczyny pomóżcie ...
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 19:18   #125
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

czy wie ktoś co zrobić?
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 19:50   #126
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Idź do lekarza rodzinnego, powinien Ci dać skierowanie na pobieranie krwi.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:16   #127
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
czy wie ktoś co zrobić?
Ja bym poszla od razu prywatnie do endokrynologa, ale najpierw zrobila badanie krwi (mysle ze na poczatek tsh wystarczy - u mnie prywatnie kosztuje 12zl). Jak bedzie cos nie tak to lekarz ci powie co dalej. Mozesz isc rowniez do lekarza rodzinnego tak jak napisala brak-nicka z tym ze raczej da ci skierowanie do endokrynologa bo taki lekarz sie raczej na tym nie zna. Tylko ze bardzo dlugo sie czeka w kolejce do takiego lekarza (u mnie 5 miesiecy) wiec radze isc prywatnie
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-23, 20:38   #128
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

dziękuje za odp
...tylko znając mojego rodzinnego, da mi tylko skierowanie na samą morfologie ;/ , bo wiecej nie chce dać ( trzeba będzie zrobić sobie samemu ..
jeszcze raz dziękuje
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 12:59   #129
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
dziękuje za odp
...tylko znając mojego rodzinnego, da mi tylko skierowanie na samą morfologie ;/ , bo wiecej nie chce dać ( trzeba będzie zrobić sobie samemu ..
jeszcze raz dziękuje
Na podstawowe badanie TSH musi ci dać widziałam spis badań jakie może zalecić lekarz pierwszego kontaktu i zwykłe tsh jest na liście nie robi Ci łaski co innego te dodatkowe
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 15:47   #130
Piotrek19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Witam drogie Panie. Pewnie dziwi was obecność faceta tutaj, ale mam duży problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić Mianowicie zaczął mnie martwić wygląd mojej twarzy, a konkretniej zauważyłem, że zaczyna się ona robić pulchna lub opuchnięta... dodam że trenuje siłowo i sylwetkę mam dosyć dobrą, w zasadzie żadnego tłuszczyku na ciele. Poszedłem więc na badanie krwi, okazało się że jest to niedoczynność tarczycy. Kilka dni później wizyta u endokrynologa, opisałem swój problem a Pani doktor powiedziała, że cała buźka sie ładnie ureguluje. Objętość mojej twarzy nie jest może, aż tak wielka, ale wystarcza abym czuł się niekomfortowo, wprawia mnie w kompleksy Zwłaszcza, że ostatnimi czasy padały do mnie jakieś docinki w tym względzie Został mi przypisany lek Euthyrox 75 i pierwsze co zrobiłem to właśnie szukanie w necie informacji na temat tego leku. No i co widzę? A to włosy komuś wypadają, a to nabija sobie 20kg w 2 miesiące (jakim cudem?), a to skóra/cera się niszczy, a to jeszcze coś innego... nie chcę wyglądać tak jak teraz, a jak będzie jeszcze gorzej, znaczy się pulchniej to nie wiem co ja zrobię... Proszę Was o radę.
Piotrek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:45   #131
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Piotrek19 Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie. Pewnie dziwi was obecność faceta tutaj, ale mam duży problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić Mianowicie zaczął mnie martwić wygląd mojej twarzy, a konkretniej zauważyłem, że zaczyna się ona robić pulchna lub opuchnięta... dodam że trenuje siłowo i sylwetkę mam dosyć dobrą, w zasadzie żadnego tłuszczyku na ciele. Poszedłem więc na badanie krwi, okazało się że jest to niedoczynność tarczycy. Kilka dni później wizyta u endokrynologa, opisałem swój problem a Pani doktor powiedziała, że cała buźka sie ładnie ureguluje. Objętość mojej twarzy nie jest może, aż tak wielka, ale wystarcza abym czuł się niekomfortowo, wprawia mnie w kompleksy Zwłaszcza, że ostatnimi czasy padały do mnie jakieś docinki w tym względzie Został mi przypisany lek Euthyrox 75 i pierwsze co zrobiłem to właśnie szukanie w necie informacji na temat tego leku. No i co widzę? A to włosy komuś wypadają, a to nabija sobie 20kg w 2 miesiące (jakim cudem?), a to skóra/cera się niszczy, a to jeszcze coś innego... nie chcę wyglądać tak jak teraz, a jak będzie jeszcze gorzej, znaczy się pulchniej to nie wiem co ja zrobię... Proszę Was o radę.
Nie, nie Tyje się (przy niedoczynności) jeśli się długo nie stosuje leków (bo niedoczynność opóźnia metabolizm a tym samym powoduje tycie, puchnięcie etc) stąd ciężko chudnąć. Ale! Jeśli zacząłeś brać euthyrox to za kilka tyg już powinno być ok! To nie jest lek typu 'proszek od bólu głowy' który działa momentalnie, tylko na zmiany trzeba chwilkę poczekać Mi odkąd zaczęłam brać euthyrox 100 i trochę ograniczyłam jedzenie, zeszło 10kg.. Poza tym: nie wierzę, żeby ot tak euthyrox powodował tycie! Co najwyżej mogł ktoś mieć za małą dawkę (ją też trzeba początkowo ustalić) albo za krótko przyjmować leki (albo nieregularnie).
Nie martw się, niedługo wszystko wróci do normy No i wtamy na forum!
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 09:29   #132
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Piotrek19 Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie. Pewnie dziwi was obecność faceta tutaj, ale mam duży problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić Mianowicie zaczął mnie martwić wygląd mojej twarzy, a konkretniej zauważyłem, że zaczyna się ona robić pulchna lub opuchnięta... dodam że trenuje siłowo i sylwetkę mam dosyć dobrą, w zasadzie żadnego tłuszczyku na ciele. Poszedłem więc na badanie krwi, okazało się że jest to niedoczynność tarczycy. Kilka dni później wizyta u endokrynologa, opisałem swój problem a Pani doktor powiedziała, że cała buźka sie ładnie ureguluje. Objętość mojej twarzy nie jest może, aż tak wielka, ale wystarcza abym czuł się niekomfortowo, wprawia mnie w kompleksy Zwłaszcza, że ostatnimi czasy padały do mnie jakieś docinki w tym względzie Został mi przypisany lek Euthyrox 75 i pierwsze co zrobiłem to właśnie szukanie w necie informacji na temat tego leku. No i co widzę? A to włosy komuś wypadają, a to nabija sobie 20kg w 2 miesiące (jakim cudem?), a to skóra/cera się niszczy, a to jeszcze coś innego... nie chcę wyglądać tak jak teraz, a jak będzie jeszcze gorzej, znaczy się pulchniej to nie wiem co ja zrobię... Proszę Was o radę.
moja poprzedniczka ma rację od tego leku się nie tyje on ma ci wszystko wyregulować jednak trzeba stosować się do zaleceń lekarza
ja 2lata biorę ten lek i nie utyłam od niego a włosy mogą wychodzić od złego metabolizmu a ten lek ma ci go właśnie wyregulować
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 09:46   #133
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Co tak rzadko tu zaglądacie???
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:26   #134
Piotrek19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

A czy nie uważacie, że dawka 75mg jest za mała bądź za duża na początek leczenia? W poniedziałek mam mieć robione USG tarczycy, czy to coś więcej wykaże i będzie można precyzyjniej dobrać lek i jego dawkę. I jeszcze jedno. Jak już mówiłem ćwiczę dosyć intensywnie, czyli mam rozumieć jak zejdzie mi z buźki (oby zeszło) to zejdą mi również mięśnie?(zbędnego tłuszczu nie mam na ciele)
Piotrek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 14:50   #135
HONY2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

ja nie wiem , wszystko to pokręcone ja mam z kolei niby niedoczynnosc ,choc hormonów nie biore a schudlam z 10 kilo(warzyłam z 58 teraz 49) ,przytyc nie moge a inna znajoma ma nadczynnosc a tyje ,nie wiem czy jest jakas reguła ,że jak ktos ma nadzynność to chudnie a niedoczynnosc to tyje .JA mam na odwrót i duzo osób z kótrymi rozmawiam także Z kolei męczy mnie to jak kazdy mowi ze mam anoreksje,ile mozna sie tlumaczyc ,może fakt nie obżeram sie ale jem śniadanie obiad kolacje czasami jakeis chipsy i nic ;d
HONY2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 17:30   #136
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Piotrek19 Pokaż wiadomość
A czy nie uważacie, że dawka 75mg jest za mała bądź za duża na początek leczenia? W poniedziałek mam mieć robione USG tarczycy, czy to coś więcej wykaże i będzie można precyzyjniej dobrać lek i jego dawkę. I jeszcze jedno. Jak już mówiłem ćwiczę dosyć intensywnie, czyli mam rozumieć jak zejdzie mi z buźki (oby zeszło) to zejdą mi również mięśnie?(zbędnego tłuszczu nie mam na ciele)
To sprawa indywidualna od jakiej dawki lekarz zaczyna leczenie Także jeśli taką Ci napisał, więc pewnie miał rację. USG może co najwyżej wykazać, czy tarczyca jest powiększona, czy normalnej wielkości, o doborze większej/mniejszej dawki zadecyduje badanie krwi na poziom TSH (ale jego zapewne trzeba będzie zmierzyć za jakiś miesiąc, dwa, kiedy leki będą już porządnie działać i wywołają zmiany).
Co mają mięśnie do chudnięcia? Przytyłeś, bo miałeś spowolniony metabolizm, cały organizm pracował wolniej, odkładało się więcej wody, czy substancji które powodowały to 'tycie' . Mięśnie nie będą zanikać, bo nie mają z tym nic wspólnego

Cytat:
Napisane przez HONY2 Pokaż wiadomość
ja nie wiem , wszystko to pokręcone ja mam z kolei niby niedoczynnosc ,choc hormonów nie biore a schudlam z 10 kilo(warzyłam z 58 teraz 49) ,przytyc nie moge a inna znajoma ma nadczynnosc a tyje ,nie wiem czy jest jakas reguła ,że jak ktos ma nadzynność to chudnie a niedoczynnosc to tyje .JA mam na odwrót i duzo osób z kótrymi rozmawiam także Z kolei męczy mnie to jak kazdy mowi ze mam anoreksje,ile mozna sie tlumaczyc ,może fakt nie obżeram sie ale jem śniadanie obiad kolacje czasami jakeis chipsy i nic ;d
Niedoczynność najczęściej powoduje tycie, czy raczej przybieranie na wadze, nie wierzę żeby się chudło gdy organizm ledwo co pracuje Z kolei nadczynność we wszelkich znanych mi przypadkach powodowała chudnięcie.. Może mylisz pojęcia, bo jest to raczej niemożliwe
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:08   #137
noellee
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ja zrobiłam sobie po raz pierwszy badanie TSH- wynik mnie przeraził 34,04 ...

Norma przekroczona ponad 7 krotnie. Teraz juz wiem od czego jestem cały czas tak zmęczona.

Czy na początku też miałyście tak wysoki wynik, czy to u mnie jest tylko aż tak źle ...???
noellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:19   #138
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez noellee Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam sobie po raz pierwszy badanie TSH- wynik mnie przeraził 34,04 ...

Norma przekroczona ponad 7 krotnie. Teraz juz wiem od czego jestem cały czas tak zmęczona.

Czy na początku też miałyście tak wysoki wynik, czy to u mnie jest tylko aż tak źle ...???
Ojej...Podziwiam, że wytrzymałaś taki stan . Mam nadzieję,że szybko dobiorą Ci dawkę i wszystko zacznie się wyregulowywać
Ja nie miałam tak wysokiego tsh - u mnie na początku było trochę ponad normę o 1 punkt bodajże.Ale odczuwałam skutki niedoczynności.


Cytat:
Napisane przez HONY2
ja nie wiem , wszystko to pokręcone ja mam z kolei niby niedoczynnosc ,choc hormonów nie biore a schudlam z 10 kilo(warzyłam z 58 teraz 49) ,przytyc nie moge a inna znajoma ma nadczynnosc a tyje ,nie wiem czy jest jakas reguła ,że jak ktos ma nadzynność to chudnie a niedoczynnosc to tyje .JA mam na odwrót i duzo osób z kótrymi rozmawiam także Z kolei męczy mnie to jak kazdy mowi ze mam anoreksje,ile mozna sie tlumaczyc ,może fakt nie obżeram sie ale jem śniadanie obiad kolacje czasami jakeis chipsy i nic ;d
Wydaje mi się,że mogło Ci się pomylić. Wyniki badań nie przekładają się tak łatwo na nazwę choroby - jeśli tsh masz poniżej normy to masz nadczynność ( chociaż bardziej się to kojarzy z niedoczynnością - przecież masz wyniki poniżej granicy...). Stąd mogło się coś pomylić. Czasami zdarza się,że ktoś ma ostre przejście z niedoczynności na nadczynność ( wtedy chudnie )- ale to oznaka czegoś poważniejszego.
Gadaniem ludzi się nie przejmuj - Twoje najbliższe osoby na pewno widzą,że jesz normalnie, a inni mówią to, żeby Ci dokuczyć.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:45   #139
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez noellee Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam sobie po raz pierwszy badanie TSH- wynik mnie przeraził 34,04 ...

Norma przekroczona ponad 7 krotnie. Teraz juz wiem od czego jestem cały czas tak zmęczona.

Czy na początku też miałyście tak wysoki wynik, czy to u mnie jest tylko aż tak źle ...???
Ja w czerwcu miałam 134 (albo 138 ) więc jakoś 34 mnie nie przeraża na dodatek jestem chora na miastenię więc czułam się KOSZMARNIE ale teraz, po pół roku, mam TSH na poziomie 11 (coraz bliżej normy )
Na początku często TSH jest na wysokim poziomie, bo tarczyca źle pracuje a leków jeszcze się nie przyjmuje (które zmniejsząją odpowiednio poziom TSH)
Nie przejmuj się, lekarz Ci pomoże obniżyć ten poziom


Swoją drogą- tydzień temu robiłam sobie badania (oprócz TSH) anty-TG i anty-TPO.. wyniki odpowiednio: 13183 IU/ml i 3093 IU/ml .. czyli Hashimoto (jak sama pani dr stwierdziła- mam predyspozycje do chorób autoimmunologicznych )
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 14:05   #140
Piotrek19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

U mnie TSH wyszło na poziomie 5,25, ale Pani doktor powiedziała, że u faceta to powinno być jakieś 0,5-1,5 choć norma jest do 4,0, czy aż tak ze mną źle? I jak wy uważacie czy przy tym poziomie dawka 75mg jest dobra?
Piotrek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 16:21   #141
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Piotrek19 Pokaż wiadomość
U mnie TSH wyszło na poziomie 5,25, ale Pani doktor powiedziała, że u faceta to powinno być jakieś 0,5-1,5 choć norma jest do 4,0, czy aż tak ze mną źle? I jak wy uważacie czy przy tym poziomie dawka 75mg jest dobra?
To ma być źle? Myślę, że nadmiernie przesadzasz, z całym szancukiem To dopiero początek leczenia, więc TSH niedługo spadnie i się unormuje.. a dawka jest dobierana odpowiednio przez lekarza, który ma odpowiednią wiedzę na ten temat Dlatego trochę bez sensu jest pytanie nas czy to jest optymalna dawka Jeśli przez kilka miesięcy od rozpoczęcia leczenia TSH nie spadnie to wtedy można się zastanawiać czy lekarz dobrze zrobił.. Narazie mu zaufaj, bo się zna najbardziej
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 18:44   #142
noellee
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Byłam już u endokrynologa - od razu dostałam tabletki Euthorox N 75.

Mam jeszcze zrobić badanie TH3 i TH4 i USG tarczycy i przyjść z wynikami.

Według niego to Hashimoto -czyli to co ma większość(ponad 90%) osób z niedoczynnością tarczycy...

Mam jeszcze pytanie - po jakim czasie tabletki zaczynają działać? - kiedy będę mniej zmęczona??- bo tak naprawdę to jest dla mnie najważniejsze..
noellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 23:10   #143
elka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Kalisza
Wiadomości: 70
GG do elka100
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Witam !!!
Na niedoczynność tarczycy leczyłam się jakiś czas po ciąży( podobno to były jakieś powikłania związane z ciążą) później leki miałam odstawione.
Obecnie lecą mi strasznie włosy (co rok jest gorzej)W ubiegłym roku robiłam badania naTSH-1,6 FT-3,42 FT4-1,17 żelazo na dolnej granicy, magnez poniżej ,podniesione próby wątrobowe,poziom cholesterolu z rozmazem w normie.
W tym roku bardzo się pogorszyło mogłabym spać całe dni, nie mam na nic siły, popuchnięta twarz, tycie .

Byłam już na wizycie u endokrynologa ale nie mam pojęcia czy jest dobry.

Najpierw przeprowadził wywiad , obejrzał wyniki z tamtego roku, zrobił usg i stwierdził że napewno jest niedoczynność tarczycy zapisał mi Euthyrox N najpierw dawkę 25 -3 dni, 50- tydzień a dalej 62,5 zalecone badania już odebrałam i mam takie P.ciała anty-TPO 82,50
Prolaktyna 17,40
Testosteron 40,30

a TSH i FT4 mam zrobić w grudniu.
Po tych tabletkach czuję się już trochę lepiej chyba coś dają

Jak wam się widzą te moje wyniki ?
Byłam u dr Pajdowskiego może ktoś słyszał o nim?

Wszystkim zdrówka życzę
elka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 23:03   #144
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez noellee Pokaż wiadomość
Byłam już u endokrynologa - od razu dostałam tabletki Euthorox N 75.

Mam jeszcze zrobić badanie TH3 i TH4 i USG tarczycy i przyjść z wynikami.

Według niego to Hashimoto -czyli to co ma większość(ponad 90%) osób z niedoczynnością tarczycy...

Mam jeszcze pytanie - po jakim czasie tabletki zaczynają działać? - kiedy będę mniej zmęczona??- bo tak naprawdę to jest dla mnie najważniejsze..
Żeby w pełni zaczęły działać tabl. trzeba poczekać jakieś 1,5miesiąca
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:49   #145
noellee
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Z racji, że tak długo nikt nie odpisywał :p - sprawdziłam w farm-indeksie -jak to jest z tym lekarstwem i od kiedy działa.

Zgodnie z num działanie zaczyna się juz między 1 a 2 tygodniem. Dodatkowa ciekawa informacja - lek utrzymuje się w krwi przez 9 dni - po spozyciu.
noellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 18:12   #146
elka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Kalisza
Wiadomości: 70
GG do elka100
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez noellee Pokaż wiadomość
Byłam już u endokrynologa - od razu dostałam tabletki Euthorox N 75.

Mam jeszcze zrobić badanie TH3 i TH4 i USG tarczycy i przyjść z wynikami.

Według niego to Hashimoto -czyli to co ma większość(ponad 90%) osób z niedoczynnością tarczycy...

Mam jeszcze pytanie - po jakim czasie tabletki zaczynają działać? - kiedy będę mniej zmęczona??- bo tak naprawdę to jest dla mnie najważniejsze..
Cytat:
Napisane przez noellee Pokaż wiadomość
Z racji, że tak długo nikt nie odpisywał :p - sprawdziłam w farm-indeksie -jak to jest z tym lekarstwem i od kiedy działa.

Zgodnie z num działanie zaczyna się juz między 1 a 2 tygodniem. Dodatkowa ciekawa informacja - lek utrzymuje się w krwi przez 9 dni - po spozyciu.

Zgadzam się z tą informacją
Ja poczułam się trochę lepiej po kilku dniach brania Euthyroxu .
A ty noellee jak się teraz czujesz?
elka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 18:47   #147
noellee
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Troszkę lepiej - ale nie wiem czy to efekt placebo czy też po prostu weekendu . Mam nadzieję, że ten stan będzie się utrzymywał .
noellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:23   #148
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Działa szybko, ale żeby w pełni zobaczyć efekt trzeba poczekać , zapytaj lekarza.. ja kilka razy to słyszałam.
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:43   #149
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

witajcie i ja mam niedocyznnosc tarczycy rozpoznano u mnie ja jakie 1,5 roku temu od razu mialam orbione usg tarczy na pocztaku bralam letroks na poczatu 25 pozniej 50 jeszcze pozniej 75 wyjechalam w te wakacje nad mo rze no i tsh spadło mi do 3,39 lekarz przepisał mi eutroks mam brac przmeiennie 50 i 75 no i wiece przestalam tyc a nawet i schudlam z czego sie ciesze,niesttey zoatla mi przykrosc bo lelulit wsyztskie moje znajome ktore maja problemy ztarczyca go maja czy wy tez?
co jadacie aby schudnac ? bo w usmie ja jem to co zawsze a zmila checia bym sobie pare kg zrzucila
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 21:57   #150
noellee
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Dark_Kicia_Miau! Pokaż wiadomość
Działa szybko, ale żeby w pełni zobaczyć efekt trzeba poczekać , zapytaj lekarza.. ja kilka razy to słyszałam.

Wierzę - też nie sądzę, aby poprawa była od razu natychmiastowa...
Tak nie jest z żadnym lekarstwem.
Ale dobrze, że już działa po tygodniu ....
noellee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.